agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni19Beğeniler
  • 2 Gönderen malina
  • 8 Gönderen alibaba
  • 9 Gönderen Yaylacı

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-04-2012, 14:21   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Balkon sayfası açmış ya da açacak olan üyelerin dikkatine

Üyelerin Bahçeleri
Üyelerin Balkon ve Terasları
Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri

bölümleri, üyelerimizin bahçelerini, balkonlarını, orada yetiştirdikleri bitkileri tanıtmaları, deneyimlerini ve yaptıklarını, okuyanlara yararlı olacak biçimde paylaşmaları için açılmıştır.

Bu kapsamda, aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda özenli olmanızı rica ediyoruz.

- Konu adını, "kullanıcı adınız" / Bahçe ya da "kullanıcı adınız" / Teras biçiminde yazınız...

- Sayfan hayırlı olsun türü mesajlardan kaçınınız.

- Aynı bitkiye ait, aynı zamanda çekilmiş birbirine benzer fotoğraflara bakmanın bir süre sonra başlığı sıkıcı kıldığını göz önüne alınız ve bundan kaçınınız.

- Fotoğraflara en azından bitkinin adını yazmanız gerektiğini unutmayın.

- Başlıkların uzun süre üye ve üye olmayanlarca ziyarete açık kalacağı göz önüne alınarak; gereksiz mesajlardan arınmış olması sağlanmalıdır.

- Tohum, fide ve benzerlerinin dağıtımı için kendi sayfanızı kullanmayınız. Forumun Alışveriş bölümünde, Ücretsiz Dağıtım bölümünü kullanabilirsiniz. Sayfanızda bu tür isteklerde bulunanları, doğru yere yönlendirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

- Bu sayfalar sizin kişisel web siteniz değildir. Bahçenizle ilgili deneyimlerinizi ve yetiştirdiklerinizi paylaşacağınız sayfalardır. Bu nedenle hayvanlarınızı, gidip gördüğünüz yerleri, gezi fotoğraflarınızı, komşunun balkonunu, bahçesini, gittiğiniz fuarları, seraları ve benzerlerini sayfanıza ekleyemezsiniz. Forumda uygun bölüm varsa oraya eklemelisiniz.

- Herhangi bir bitki ya da yaptığınız işleme ait detaylı bilgi paylaşımlarının bir kopyasının konuyla ilgili başlıkta da olması yararlı olacaktır. Bahçenizde yapılan bu tür yazışmaları bir metinde derleyip, katkı yapanların isimlerini de ekleyerek ilgili başlığa yeni mesaj olarak yapıştırabilirsiniz. Bahçenize, bu sayfanın linkini de yazabilirsiniz.

- Bayram ve önemli gün kutlamaları da balkonlar yerine ilgili başlıkta yapmalıdır.

- Forumun diğer bölümlerinde olduğu gibi bu bölümde de cümleye büyük harfle başlama, nokta ve virgülden sonra boşluk koymak gibi yazım kurallarına dikkat edilmelidir.

- Bazı fotoğraflarınızı Galeri'ye koyarak yalnızca balkonunuzu ziyaret edenlerin değil tüm ziyaretçilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçilere Not:
Sadece beğeninizi dile getirecekseniz, bunu mesaj yazarak değil, Beğen butonuna tıklayarak belirtin.

İlknur ve Dadaloğlu beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2013, 20:43   #2
Ağaç Dostu

alibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2011
Merhaba,

Büyük bir özenle tüm gelişimleri fotoğraflamaya çalışıp paylaştığım bakon projemde artık forum tarafında paylaşım yapmaktan cidden soğudum.

Sebebi ise;
Sayın Malina'nın belirttiği ''üyelerimizin bahçelerini, balkonlarını, orada yetiştirdikleri bitkileri tanıtmaları, deneyimlerini ve yaptıklarını, okuyanlara yararlı olacak biçimde paylaşmaları için açılmıştır.'' kuralının işlememesi ve işletilmemesidir.

Onca süre uğraşıp gönderideki fotoları isim isim yazıp tecrübeleri paylaşmaktansa çoğu başlıkta geyik muhabbeti dönüyor. Bazı arkadaşlarında sürekli aktif başlık kalmak için birbirine bu tür gönderiler yaptığını düşünüyorum.
Çoğu aktif denebilecek topiklere baktığımda içerik olarak yok denecek kadar az şeyler var maalesef.

Emek verip gönderi hazırlıyoruz, ertesi gün ikinci sayfaya düşmüşüz.. yeni gelenler ise sadece muhabbet...

Bu böyle devam edecekse faydalanamadığım sürece ben bırakıyorum, sağlıcakla...

alibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2013, 18:10   #3
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 8
Sayın Malina kuralları belirtmiş, ben elimden geldiği kadar bu kurallara uymaya çalışıyorum. Aynı zamanda alibaba da konusunda çok haklı. Ben herhangi ilgimi çeken bir bitkiyi internette araştırdığımda inanın çok az bilgiye rastlıyor ve çoğu zaman faydalanamıyorum. Yabancı dilde olan web sitelerinden çeviri yaparak bilgi almaya çalışıyorum, ne yazık ki Türkiyede bitki bilimi, çiçek türleriyle ilgili bilgi içeren web sitesi yok gibi. Böyle siteler olsa bile bakıyorum hep birbirinin kopyası, çalıntı falan filan. Bu tür şeyleri görünce sıkılıyorum, bunu bir derece önlemek için uzun zamandır çaba sarfederek çiçeklerle ilgili bir web sitesi çalışması yapmaktayım, bitirince yayımlayacağım. Ayrıca bilinen bitkilerin üretimi, bakımı ve istekleriyle ilgili bir excel tablosu hazırlıyorum bitirince burada yayımlayacağım. Benim çektiğim sıkıntıyı eminim ki bir çokları yaşıyordur. Lütfen arkadaşlar, Malina'nın belirttiği kurallara uyalım. Teşekkür edereim...

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024