View Single Post
Eski 04-10-2012, 08:06   #140
Canan
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İremsıla Mesajı Göster
Günaydın canan abla,yeni güzellerine bayıldım mor sakız sardunya benimde favorilerim arasında.erikalar çok tatlı ben ilk defa hafta içi zaferde bir çiçekçide gördüm fiyatını sordum 15 tl dedi.peki sen kaç tl ye aldın öğrenebilirmiyim.bana biraz pahalı geldi.ayşe derin abla bilir,konya zafer meydanı çiçekçileri yapı marketlerden çok daha yüksek fiyat istiyorlar...
Günaydın canım, aslına bakarsan burada da çiçekçi ve yapı market fiyatları arasında çok fark var, fakat o kadar fazla olmasa da kalite farkı da var. Mesela çiçekçiden aldığım orkide tek sap 90 tl idi, Bauhaus'dan 18.90'a aldığım çift saptı ama aralarında kalite olarak dağlar kadar fark var. Ben gide gele kıyaslama şansını buldum. Bauhaus fiyatları stabil ama her geçen gün bitki kalitesi düşüyor. Aldıkları seranın adını yazmayayım ama her parti malları saksı, toprak ve bitki kalitesi açısından kötüleşiyor. Son aldıklarım, ericalar da dahil, sınırdan ya döner ya dönmez. Ericaların fiyatını hatırlayamadım ama max 5-7 tl olsun hadi. Fişi atmışım. Göndereyim diyeceğim ama aynı hesaba gelir herhalde... Zaten istediğin başka şeyler de varsa onuda ekleyip göndermem de mümkün. Öyle hesaplı olabilir. Sen düşün taşın. Ha mor sardunya tek saksı da üç çeşit fakat henüz açmadıkları için göremiyorum, yaşarlarsa önümüzdeki bahar için sana köklendirip hazırlarım.

Düzenleyen Canan : 04-10-2012 saat 09:23
Canan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön