agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni738Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-04-2019, 10:43   #31
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
İlginç bir aletmiş. Mermer değilde sac olsa zaten kuvvetli ateş üzerinde ne varsa yakıp geçecektir. Mangal lezzeti verebiliyor mu ısınan mermer?

TCM ve chelik26 beğendi.
g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2019, 15:52   #32
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
İlginç bir aletmiş. Mermer değilde sac olsa zaten kuvvetli ateş üzerinde ne varsa yakıp geçecektir. Mangal lezzeti verebiliyor mu ısınan mermer?
Evet bildüğünüz mangal oluyor. Hatta mangaldan daha lezzetli, ateş görmüyor is olmuyor, ateş yakıp geçmiyor, istediğiniz gibi pişirebiliyorsunuz. İçi piştikten sonra isterseniz ateşi hızlandırın kızarsın
Aslında bir bakıma kuzinenin küçüğü diyebiliriz

TCM, elifaydin ve dobipa beğendi.
chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2019, 07:30   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2019
Sayın chelik26, hayırlı olsun. Paylaştığınız bilgiler sayesinde bu işlerin maliyeti ve yoruculuğu hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

TCM ve chelik26 beğendi.
feyzi_48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2019, 07:34   #34
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
Thumbs down

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chelik26 Mesajı Göster
Algıyla ilgili sanırım, bahçe odun dolu olduğu için belki, size orman görünen bana 3 5 gibi görünüyor ))
doğru söylüyorsunuz, köyümde yaz sıcağından kavrulsan gölgesine sığınacak ağaç kalmadı, pomza ocakları köyün altını üstüne getirdi, verimli 10 cm lik üst tabakayı kaldırıp pomza ocağı işletiyorlar, rüzgar estiğinde tozdan göz gözü görmüyor.

TCM ve chelik26 beğendi.
selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2019, 09:54   #35
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi feyzi_48 Mesajı Göster
Sayın chelik26, hayırlı olsun. Paylaştığınız bilgiler sayesinde bu işlerin maliyeti ve yoruculuğu hakkında bilgi sahibi oluyoruz.
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Eski 05-04-2019, 23:37   #36
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Alıntı:
Evet bildüğünüz mangal oluyor. Hatta mangaldan daha lezzetli
Üstad müsadenizle yukarıdaki cümlenize aşağıdaki cümlenizle itiraz edeceğim

Alıntı:
ateş görmüyor is olmuyor
Çünkü mangaldaki et ateş istemese bile azıcık is, azıcık duman kokusu istiyor. Zaten malzemeye tadını veren bunlar.

Ama sizin cihaz gerçekten harika..

TCM ve chelik26 beğendi.
dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2019, 08:43   #37
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dobipa Mesajı Göster
Üstad müsadenizle yukarıdaki cümlenize aşağıdaki cümlenizle itiraz edeceğim

Çünkü mangaldaki et ateş istemese bile azıcık is, azıcık duman kokusu istiyor. Zaten malzemeye tadını veren bunlar.

Ama sizin cihaz gerçekten harika..
Amasız fakatsız kesinlikle çok haklısınız

dobipa beğendi.
Eski 15-04-2019, 20:37   #38
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Prefabrikçi ile görüştüm ve Nisanın ilk haftası en geç 2. haftası getirip kuracaklar. Şimdilik her şey yolunda gidiyor gibi Bakalım ev bitince işin çoğu bitmiş olacak. Sonrası tüm günümü bahçede geçirebilirim.
Bu ay başında ev için görüşmüştüm, 13 nisanda sevkiyat yapacağız demişlerdi, en geç 1-2 gün gecikme olur dedi temsilci. 13 ünde yaptığım tel görüşmesinde bugünden için sevkiyat olacağı söylendi, bu gün yaptığım görüşmede yarın sevkiyat olacağı çarşamba günü ekibin kuruluma başlıyacağını söylediler. 20 sinde 1 ay dolmuş olacak yani sözleşmede en geç 1 ay içinde teslim edilir diyor.
Heyecanla bekliyoruz, ev olmadan hiç bir şey yapamıyorum tüm her şey eve endeksli.
Bu arada diktiğim meyve fidanları tutmuş görünüyor şimdilik.
Bahçenin ve ağaçların son hali
Nar ağaçları yapraklanmaya başladılar.

Eklenen Resimler

Düzenleyen chelik26 : 15-04-2019 saat 22:35
Eski 15-04-2019, 22:12   #39
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
9.000 m.kare mi...Yürü yürü bitmez, ek dik yetmez...Keşşşşke benim olsa...

@ chelik26, sizin kümes ne alemde?

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2019, 22:28   #40
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Umarım sizinde olur, hatta daha fazlası olurda, şaşar kalırsınız Traktör alsammı almasammı ve bir sürü problem.
Yukarıda da dediğim gibi evi bekliyorum ev gelmeden bişey yapmıyorum. Kümes işi kolay olanı.
Yaptığımda resimleri paylaşırım.

TCM ve g.c. beğendi.
Eski 18-04-2019, 19:54   #41
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Bugün yarın derken kavga dövüş en sonunda evin tır ı göründü,
Tır ı bahçeye sokamadık, ama allahtanki kepçenin forklift özelliği sayesinde 1 saatte malzemeyi istediğimiz yere kadar indirdik. Tam ekip montaja başlıycak oda ne jeneratör çalışmıyor, 2 saat uğraştılar, bu arada kocaaa Eskişehirde kiralık jeneratör bulamadım da İzmirden getiridler, oda bozuk çıktı. İlçenin tek ve yetkili her türlü makine tamiri yapan ustaya götürdüler jeneratörü ve o usta yaptıya. Ama saat 5 olduğu için ekip istirahate çekildiler. Yarın başlıycaklar.

Eklenen Resimler

Eski 18-04-2019, 20:01   #42
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Son 1 haftada yağan yağmur toprağı yumuşattı, birza suya doyurdu. Az otlar yeşerdi ve bu gün rotovatör ile tekrar sürdürdüm, toprak helva gibi oldu. Üzerinde yürümeye kıyamıyorsun iz olmasın Dİye

Eklenen Resimler

abk, OSMAN45, pulibet ve 9 kişi beğendi.
Eski 19-04-2019, 10:14   #43
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Şu güzelliğe bak arkadaş; at olup koşmalı, tavuk olup eşinmeli, fide olup dikilmeli, yılan olup süzülmeli, köstebek olup kanal inşaatına başlamalı...

abk, ezo, Asoo ve 5 kişi beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2019, 12:46   #44
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Ve inşaat başlar, hatta çok hızlı ilerler 4 saatte yarısı biter

abk beğendi.
Eski 19-04-2019, 12:48   #45
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Şu güzelliğe bak arkadaş; at olup koşmalı, tavuk olup eşinmeli, fide olup dikilmeli, yılan olup süzülmeli, köstebek olup kanal inşaatına başlamalı...
😂😂😂
İyi insanlar olup kaliteli ürünler yetiştirebilirsek yeter dostum.
Yalnız hava çok soğuk bugün

g.c. beğendi.
Eski 19-04-2019, 22:24   #46
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Evimizin son durumu;
Bu gün saat 8 de başladılar, 4.30 ayrıldığımda son durum buydu, çok hızlılar

Eklenen Resimler

Eski 20-04-2019, 06:12   #47
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Yeni yuva.

Sayın chelik26,

Yeni yuvanızda sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve keyf içinde bir ömür sürmenizi dilerim. Bahçeniz ve hanenize bereket dolsun.

Her şey gönlünüzce olsun.

TCM, g.c. ve chelik26 beğendi.
OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2019, 08:18   #48
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Sayın chelik26,

Yeni yuvanızda sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve keyf içinde bir ömür sürmenizi dilerim. Bahçeniz ve hanenize bereket dolsun.

Her şey gönlünüzce olsun.
Teşekkür ederim Osman45 bey herkesin gönlünce olması dileğiyle..

birol baser ve g.c. beğendi.
Eski 20-04-2019, 12:40   #49
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Bu yaz ter atma mevsimi olur artık Hayırlı olsun. Kolaylıklar.

g.c. ve chelik26 beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2019, 19:40   #50
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi Mesajı Göster
Bu yaz ter atma mevsimi olur artık Hayırlı olsun. Kolaylıklar.
Teşekkür ederim sn Portakal rengi,
Bu gün terleyecektik ama hava baya baya bi soğuktu. Ona rağmen balkabaklarımızın tohumlarının bir kısmını toprağa gömdük. 1 metreye 2m aralıklarla her ocağa 2 tohum attım. Kalanları yarın ekmeyi düşünüyorum.
Bu arada evimiz bitti bitecek güzel oldu. Biit derken inşaat işi bitecek. Ekip gidince yerlere şap atılacak, banya fayans döşenecek, yerlere parke döşenecek. Mutfağa dolap yapılacak, eve eşya alınacak
uuufffff
Hala yapılacak ne çok şey var. Daha güneş enerjisini hesaba bile koymadık.
Ama her şeye rağmen orda olmak çalışmak, bişeyler üreteceğini bilmek çok güzel. İnsanlardan uzak, dedikodu yok, TV yok, tvlerde aptal aptal programlar yok.
Hele kuşların cıvıltısı, etrafın yeşilliği çok güzel gerçekten çok güzel

abk, Asoo, Dutlubahçe ve 3 kişi beğendi.
Eski 23-04-2019, 00:13   #51
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Cool Bi dakka

Alıntı:
Teşekkür ederim sn Portakal rengi,
Bu gün terleyecektik ama hava baya baya bi soğuktu. Ona rağmen balkabaklarımızın tohumlarının bir kısmını toprağa gömdük. 1 metreye 2m aralıklarla her ocağa 2 tohum attım. Kalanları yarın ekmeyi düşünüyorum.
Bu arada evimiz bitti bitecek güzel oldu. Biit derken inşaat işi bitecek. Ekip gidince yerlere şap atılacak, banya fayans döşenecek, yerlere parke döşenecek. Mutfağa dolap yapılacak, eve eşya alınacak
uuufffff
Hala yapılacak ne çok şey var. Daha güneş enerjisini hesaba bile koymadık.
Ama her şeye rağmen orda olmak çalışmak, bişeyler üreteceğini bilmek çok güzel. İnsanlardan uzak, dedikodu yok, TV yok, tvlerde aptal aptal programlar yok.
Hele kuşların cıvıltısı, etrafın yeşilliği çok güzel gerçekten çok güzel
Ev işi de yeni başlıyor Veranda yok daha ! Çiçekler ? Gündüz terinden sonra akşam keyfi nasıl olacak ?
Satınalınamayacak şeylerin zenginliği diye bir duygu var. Beceremedikçe, yine yeniden planlamaları var. Bilinmezlikler var. (Elinden gelen her şeyi yapıyorsun, iklim burnunu sokuyor ya da bir böcek bende varım diyor. Olmadı bakteri ben buradayken sen yoktun demeye getiriyor.)
İçinde yaşadığımızı bilmediğimiz bir dünyaya düştük. Hem zormuş, hem de keyifli. Yaşayarak yapıyorsun.
Sıraya yaz. Yavaş yavaş yap. Can sıkıntısına zaman yok Önümüzdeki yıl ne yapacağım konusunda bu kadar planım olduğunu hayal edemezdim.
Altmışlık mühendis kaşif'ten : Keser kesiyor, çekiç çakıyor. Anlaşılır isimler. Ucu sivri küreğe benzeyen aletin adı neden bel ? Kullanınca, ağrıyan yerine göre adlandırıldığını anlıyorsun
İçinde olduğunu hissettiğin bir ortamda çalışmak güzel, aslında.
Kuş cıvıldasın, çiçek koksun, bir yerlerin ağrırsa ağrısın. Nasılsa, sabahleyin amacına yönelik enerjiyle uyanıyorsun.
Yaşamak iyi şey.

abk, TCM, emir2604 ve 5 kişi beğendi.
Eski 25-04-2019, 14:19   #52
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Ev işi de yeni başlıyor Veranda yok daha ! Çiçekler ? Gündüz terinden sonra akşam keyfi nasıl olacak ?
Satınalınamayacak şeylerin zenginliği diye bir duygu var. Beceremedikçe, yine yeniden planlamaları var. Bilinmezlikler var. (Elinden gelen her şeyi yapıyorsun, iklim burnunu sokuyor ya da bir böcek bende varım diyor. Olmadı bakteri ben buradayken sen yoktun demeye getiriyor.)
İçinde yaşadığımızı bilmediğimiz bir dünyaya düştük. Hem zormuş, hem de keyifli. Yaşayarak yapıyorsun.
Sıraya yaz. Yavaş yavaş yap. Can sıkıntısına zaman yok Önümüzdeki yıl ne yapacağım konusunda bu kadar planım olduğunu hayal edemezdim.
Altmışlık mühendis kaşif'ten : Keser kesiyor, çekiç çakıyor. Anlaşılır isimler. Ucu sivri küreğe benzeyen aletin adı neden bel ? Kullanınca, ağrıyan yerine göre adlandırıldığını anlıyorsun
İçinde olduğunu hissettiğin bir ortamda çalışmak güzel, aslında.
Kuş cıvıldasın, çiçek koksun, bir yerlerin ağrırsa ağrısın. Nasılsa, sabahleyin amacına yönelik enerjiyle uyanıyorsun.
Yaşamak iyi şey.
Harika tarif etmişsiniz..
Evin kurulumu iç ve dış boyası bitti. İçinin Şap atımı bonya fayansları ve parke döşemesi kaldı. 2 gün önce gittik, şap atmak için, banyodan başlayalım dedik çünkü tahliye borusu dışarıda kaldı onun boyu kadar şap atılması lazım. Ben hesaplıyordum 2 el arabası, ama nerdeee. Altına 4cm kadar kum döşedim üzerine tam 6 el arabası beton harç döktük tabii tüm bunları tek başıma yaptım. hanım harç kararken su döktü
Neyseki odalar o kadar zor olmayacak. odanın içinde karıp hemen yüzeye 2cm kadar şap atacağım. Sonra banyonun fayansları var, ardından mutfağın tezgah arası duvar fayansı. Ve parke döşemesi. Yatılacak hale getirseydim sıkıntı biterdi. Şimdi git gel zor oluyor. O yüzden biran önce bitirmeliyim.
Tüm bu işlere ustadan fiyat aldım 3 bin lira istedi. Ama galiba bu sefer su basman gibi olmayacak kendim yapacam çok kararlıyım.
2 gün önce bal kabağı ekimini de bitirdik. 3 dönüm kadar ektik elimizle tek tek. Yağmurların yağmasını beliyoruz, hem kabaklar çıkar hemde fideleri artık dikmeye başlarız.

Eklenen Resimler

mozen, abk, ezo ve 6 kişi beğendi.
Eski 25-04-2019, 23:10   #53
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

HARÇ MİKSERİ !!!!!!
İki elinizle tutarak karıştırma yaptığınız bir mikser var. 200-300 TL arası fiyatlarda.
Ben Koçtaş tan almıştım. McAlister. Bel-Kol kurtarıcı. Şap veya seramik harcı yaparken az su kullanmak gerekiyor ki, çatlamasın. O zamanda karışmıyor. Alet kullanılınca fena halde karışıyor Rahatça kuru şap hazırlanabiliyor. Sonrası mastarlamak ki, bele kuvvet. (En zayıf halkamız.)
Seramik harcına gelebilirseniz ooooooo ! Kolay iş oluyor.
Hortum terazi kullanmanızı öneririm. Uzun ve şeffaf bir hortum ile kotlama yapmak gerek. Sonradan masa, koltuk topallamasın.
Banyo şapında terazi tutmadı ise flex seramik yapıştırıcı ile 7 mm hata düzeltilebiliyor. Yoksa su giderin tersine toplanabilir
Nereden mi biliyorum ? İşte ele
Eğer, henüz planlıyorsanız, yaşanmışlıklarımı özelden paylaşabilirim.
Bu arada : Banyo-tuvalete basamak ile çıkmak çok kolay alışılabilen bir davranış.
Şap kalınlığının 3 cm den küçük yapıldığına hiç rastlamadım. 3-5 cm yapılır. Bir bildikleri vardır. Hangi dozda dökeceğinize göre formülleri internetten bulabiliyorsunuz. Belirtmeden geçemeyeceğim. Çok su - çatlak. Az su - kum yığını. Denge çok önemli.

abk ve chelik26 beğendi.

Düzenleyen Portakal Rengi : 25-04-2019 saat 23:15 Neden: ekleme
Eski 11-05-2019, 20:30   #54
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Şap atma işini hanımla birlikte iyi kötü hallettik. El arabasında harcı karıp döktük. Öncesinde karyolada kum eledik tabii
3 gün önce parkeler fayanslar ve diğer malzemeler geldi. PArkeleri 1 oda mutfak ve salonun bir kısmına döşedim. İlk parkeleri birbirlerine tutturmak baya zaman alıyor, heryerleri oynuyor
Tutturduktan sonrası kolay, birbirlerine kilitleyip gidiyorsun. Kesim işini D testere ile yapıyorum. iki gün üstüste çalışınca dün resmen pert olmuşum. Bugün dinlendim yarın devm.
Yarında parkenin kalanını yapıp banyonun fayanslarına geçiş yapacağım. Fayans kesme makinesi aldım
Mutfağın fayanslarını zaten yapıştırmıştım.
Bu işlerin arasına dinlenme babında sebzelerin dikimini yapıyorum. Kıl gibi olan domates ve biberleri de toprakla buluşturdum. Daha önceden ektiğim fasulyeler çıkmış mısırlar çıkmış, dün 60 fide patlıcan diktim. biraz olmayan biberlerden diktim. Bu gün 10 kök erken olsun diye salatalık fidesi aldım. Direk tohumdan da diktim onlar çıkana kadar fidelerden yeriz diye.
15 gün önce ektiğim bal kabaklarından hiç çıkan yok ancak bir hafta önce ektiklerim çıkmaya başladılar.
Yağmurlar kesildi galiba bu günden itibaren, yarın **** yarından sonra çıkan tüm sebzeleri kaolinleyeceğim. Yayıcı yapıştıcı da aldım. Ancak 08 lik püskürtücü uç bulamadım henüz.

yapılacak o kadar çok iş varki..

Eklenen Resimler

abk, TCM, ibocandan ve 2 kişi beğendi.
Eski 11-05-2019, 23:11   #55
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Maşallah epey toparlamışsınız. Sıradaki işlerde de Allah kolaylık versin.
Eviniz ve bahçeniz hayırlı-bereketli olsun.

chelik26 beğendi.
Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2019, 23:56   #56
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Ben de köydeki evimin alt katında bulunan kileri mutfağa dönüştürmeyi planlıyorum. Zemine beton atılmış ama süpürdükçe tozuyor. Tek başıma yapabilir miyim diye düşünürken, sizin fotoğrafları gördüm. Sizin maşallahınız var, ilk kez yapmış birinin işi gibi durmuyor. Kolaylıklar dilerim.

chelik26 beğendi.
abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2019, 22:09   #57
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Uygun bir başlık bulamadım, eğer yöneticilerden birisi görürse uygun yere taşıyabilir
Bir kere su vererek yıllarca susuz ağaç yetiştirme tekniği. Su döngüsü **** adına ne derseniz.
Uygun başlıkta tartışılabilinir bence #ecobox
https://twitter.com/SefiBolge/status...25878249385984

aloe beğendi.
Eski 13-05-2019, 07:13   #58
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Alıntı:
Uygun bir başlık bulamadım, eğer yöneticilerden birisi görürse uygun yere taşıyabilir
Bir kere su vererek yıllarca susuz ağaç yetiştirme tekniği. Su döngüsü **** adına ne derseniz.
Uygun başlıkta tartışılabilinir bence #ecobox
https://twitter.com/SefiBolge/status...25878249385984
Damlama sulamanın bir türü o. Çok verimli bir yöntem olmadığını okumuştum. Yeni buluş değil. Reklam olma olasılığı çok yüksek.
Gömülü kutudaki su sızdırılıyor, bittiği zaman tekrar dolduruyorsunuz.

chelik26 beğendi.
Eski 13-05-2019, 22:23   #59
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Ben de köydeki evimin alt katında bulunan kileri mutfağa dönüştürmeyi planlıyorum. Zemine beton atılmış ama süpürdükçe tozuyor. Tek başıma yapabilir miyim diye düşünürken, sizin fotoğrafları gördüm. Sizin maşallahınız var, ilk kez yapmış birinin işi gibi durmuyor. Kolaylıklar dilerim.
Baya zor oluyor, Kesici yok, tek başınasın belin ağrıyor elin bilmem neye çarpıyor.
Aslında çok basit işi öğrenince tüm dünyanın parkesini ben döşerim diye düşünüyorsunuz
Parke alacağınız yer zaten montajını da yapıyor. yeriniz küçükse çok bişey tutmaz

Eski 14-05-2019, 07:35   #60
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Alıntı:
...
..
Yaşamak iyi şey.

Çok keyif alarak okudum iletinizi. Bahçelerinizde işleriniz rast gelsin.

ve umarım

her şey çok daha güzel olacak...

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024