agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni14669Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-06-2016, 11:26   #721
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Ben de çatal şeklinde bel var, ondan arıyorum ama buralarda yok. Karadeniz bölgesinde çok kullanıyorlar, videolarını izlemiştim. Belki demirciye yaptırırım.

tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2016, 11:58   #722
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarla kuşu Mesajı Göster
Ben de çatal şeklinde bel var, ondan arıyorum ama buralarda yok. Karadeniz bölgesinde çok kullanıyorlar, videolarını izlemiştim. Belki demirciye yaptırırım.
Bende de var bağda onu kullanarak kazıyorum çok rahat ve yormuyor insanı, Tekzen'de görmüştüm oradan alabilirsiniz^^

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2016, 09:32   #723
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Domateslerde son durum

- Alakır etlisi; benim favorim çok verimli.

Name:  alakır etlisi.jpg
Views: 765
Size:  70.2 KB

- San marzano lungo: 2; verimli kalitesi çok yüksek ayrıca görünümü beni mutlu ediyor ^^

Name:  san marzano.jpg
Views: 778
Size:  75.0 KB

- Salkım domatesler; BT-1120 ve kuzey köy f1

Name:  salkım.jpg
Views: 775
Size:  74.3 KB

- Martinos Roma; saksıya ektiğim için pişmanım san marzano'ya benziyor ancak oturak tip. Saksıda oldukları için sürekli azot eksikliği çekiyorlardı en sonunda 1 kova yaş hayvan gübresini sulandırıp saksıya döktüm o zamandır azot eksikliği gözlemlemedim

Name:  PicsArt_1465541915269.jpg
Views: 766
Size:  78.7 KB

- Bazı domateslerim ağırlıktan salkım sapları kırılıyor umarım domateslere zarar gelmez.

Name:  PicsArt_1465542159421.jpg
Views: 799
Size:  68.1 KB

Eski 10-06-2016, 09:50   #724
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Alakır etlisini tohum paylaşımına açarsanız sizden istemek için notlarıma ekledim

dongyul ve Jakin beğendi.
g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2016, 11:02   #725
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
Alakır etlisini tohum paylaşımına açarsanız sizden istemek için notlarıma ekledim
Sayın G.C; yeterli miktarda tohum elde edersem tohum etkiliğinde paylaşıma açmayı düşünüyorum ^^

gilan, YeniGine ve Jakin beğendi.
Eski 10-06-2016, 13:42   #726
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Azot eksikliği

Sayın dongyul, domateslerin azot eksikliği çekmesinin belirtileri nelerdir?

Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2016, 14:18   #727
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster
Azot eksikliği

Sayın dongyul, domateslerin azot eksikliği çekmesinin belirtileri nelerdir?
- Azot ekliğinde yaprak da sararma bozulma meyvede gelişiminde bozukluk ya da büyümesinde durma meydana geliyor.

Eski 10-06-2016, 16:42   #728
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
- Bazı domateslerim ağırlıktan salkım sapları kırılıyor umarım domateslere zarar gelmez.

Eklenti 617254[/QUOTE]

Sayın Dongyul,

Özellikle pembe domateslerde "Domates Askısı" kullanmakla büyük ve sağlıklı taneler elde etmiştim. Herhalde siz yoğunluktan yetiştiremediniz.

OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2016, 16:56   #729
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Sayın Dongyul,

Özellikle pembe domateslerde "Domates Askısı" kullanmakla büyük ve sağlıklı taneler elde etmiştim. Herhalde siz yoğunluktan yetiştiremediniz.

Sayın Osman45; domates askısını duymuştum ancak 1-2 domates için temin etmek işime gelmedi.

Eskiden pembe domates çok yetiştiriyordum maalesef tohumumu kaybettim sonrada güzel bir tohum bulamadım. İki yıldır pembe domates ekmiyorum şuan elimde heybetli var onu pembe domates diye düşünmüştün o da pembe değilmiş.

Eski 10-06-2016, 20:38   #730
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın Osman45; domates askısını duymuştum ancak 1-2 domates için temin etmek işime gelmedi.

Eskiden pembe domates çok yetiştiriyordum maalesef tohumumu kaybettim sonrada güzel bir tohum bulamadım. İki yıldır pembe domates ekmiyorum şuan elimde heybetli var onu pembe domates diye düşünmüştün o da pembe değilmiş.
Geçtiğimiz yıl tohum paylaşım sonrası çalışmalar konusunda (Taşlıbahçe sayfası) Heybetli'nin pembe veya kırmızı kimliği üzerine bir yazışma geçmişti. Birnefestoprak'ın konuyla ilgili yazdıkları şöyle:

"Evet, renk acisindan da varyasyonlar mevcut. Bunun ustunde de bir calisma yapmak gerekecek. Kirmizi Heybetli, Pembe Heybetli gibi iki ayri kol elde etmek mumkun gozukuyor. Bu tohumun bana ilk gelisinde de boyleydi. Geriye donuk olarak, yillar icinde farklilasma meydana gelmis olabilir.

Pembe ve kirmizi domates arasinda renk ayrimi yapilirken dikkat edilmesi gereken konular ve genel kabuller:

1) Aslinda pembe domateslerin de kirmizi domateslerin de et rengi aynidir.

2) Bir domates cesidinin rengini "kirmizi" ya da "pembe" seklinde siniflandirmaya neden olan esas faktor domatesin kabuk rengidir.

3) Domatesin kabuguna bir centik atip siyirdiginizda, kabuk sari ve et rengi kirmiziysa, domates siniflandirma bakimindan kirmizi domatestir. Cogu kirmizi domatesin gozumuze turuncu alasimli bir renkle gozukmesinin nedeni bu. Bu renk kombinasyonu, domateslerde dominant bir kombinasyon oluyor. O yuzden de bu kombinasyona sahip cesit sayisi digerlerine gore cok daha fazla.

4) Kirmizi et rengine sahip bir domatesin kabugunu siyirdiginizda, kabuk seffafsa, domates pembe kabul edilmeli."

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2016, 21:54   #731
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Sayın Taşlıbahçe; bu nadide güzel bilgiler için çok teşekkür ederim ^^

Eski 10-06-2016, 23:32   #732
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Ben de ot sökme aletinin iş üstünde fotoğrafını isterim.

Her şey çok güzel gidiyor sevgili dongyul. Çalışmaktan kaçınmayan karşılığını da alıyor. Yalnız güneşte çalışırken kesinlikle şapka + güneş kremi kullanmanı ve de bol bol su tüketmeni öneririm. Kendine dikkat et, sen daha bize lazımsın.

Kırmızı çiçekli fasulye çok güzelmiş. Süs olarak bile yetiştirilir.
Hem yerdeki hem de balkondaki biberlere bulduğun çözümler herkese örnek olacak...
Salatalıkların da ne kadar muntazam. Ben de koltuklarını almaya başlamalıyım demek ki. Her tarafa dallandılar, karman çorman oldu.

Ortancalarında hafif demir eksikliği var. Demir sülfat (saçıkıbrıs) uygulayabilirsin.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2016, 23:36   #733
Ağaç Dostu

nuaymu's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster

....

Ortancalarında hafif demir eksikliği var. Demir sülfat (saçıkıbrıs) uygulayabilirsin.
İşte buna bayılıyorum: 'Şurada şu var, şunu uygulamak lazım' Bu ne güzel arkadaşlık, ne güzel destektir. Helal.

nuaymu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2016, 23:56   #734
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nuaymu Mesajı Göster
İşte buna bayılıyorum: 'Şurada şu var, şunu uygulamak lazım' Bu ne güzel arkadaşlık, ne güzel destektir. Helal.
Sevgili dongyul'un bize sebzeler hakkında verdiği desteğin yanında bunlar devede kulak.

Eski 11-06-2016, 08:20   #735
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:

Kırmızı çiçekli fasulye çok güzelmiş. Süs olarak bile yetiştirilir.
Hem yerdeki hem de balkondaki biberlere bulduğun çözümler herkese örnek olacak...

- Sayın Gilan çok teşekkür ederim. Sizde bize lazımsınız sizin sayenizde ben ve her üye çok şey öğrendi sizden. Ayrıca Öğrenmeye de devam ediyor, iyi ki varsınız.

- Ot sökme aletinin çalışma hallerini sizlerle mutlaka paylaşacağım ben çok memnunum çok iş görüyor.

- Kırmızı fasulyeye gelince ben ona hayran kalıyorum şuan hepsi açmak üzere tümü açtığındaki halini sizlerle paylaşacağım.

- Ortanca da bir şeylerin ters gittiğinin farkındayım mutlaka deneyeceğim ^^

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nuaymu Mesajı Göster
- Sayın Nuaymu; gerçekten birbirimizi görmeden tanışmadan buradaki dostluk arkadaşlık çok güzel, birbirimize destek olmak kadar güzel bir şey yok ^^

Alıntı:
Sevgili dongyul'un bize sebzeler hakkında verdiği desteğin yanında bunlar devede kulak.
- Sevgili Gilan; sizin fikirleriniz ve yaptıklarınızda dillere destan ^^

Eski 11-06-2016, 15:00   #736
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Kuzey Koy F1 dediginiz cesitle Kopek Hayasi arasinda hem meyve sayilari hem de meyve agirliklari (kok basina toplamda) bakimindan bir karsilastirma yapip soyler misiniz, hangisi daha verimli?

Alıntı:
Domateslerde son durum

- Alakır etlisi; benim favorim çok verimli.

Eklenti 617252

- San marzano lungo: 2; verimli kalitesi çok yüksek ayrıca görünümü beni mutlu ediyor ^^

Eklenti 617256

- Salkım domatesler; BT-1120 ve kuzey köy f1

Eklenti 617255

- Martinos Roma; saksıya ektiğim için pişmanım san marzano'ya benziyor ancak oturak tip. Saksıda oldukları için sürekli azot eksikliği çekiyorlardı en sonunda 1 kova yaş hayvan gübresini sulandırıp saksıya döktüm o zamandır azot eksikliği gözlemlemedim

Eklenti 617253

Eklenti 617254

dongyul ve Jakin beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2016, 00:27   #737
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Kuzey Koy F1 dediginiz cesitle Kopek Hayasi arasinda hem meyve sayilari hem de meyve agirliklari (kok basina toplamda) bakimindan bir karsilastirma yapip soyler misiniz, hangisi daha verimli?
Sayın birnefestoprak; domatesler halen olgunlaşmadığı için toplayıp tartım işini yapamadım ama şuana kadar gözlemlediklerimi aldığım notları sizlerle paylaşayım.

Alakır etlisi; kesinlikle mükemmel bir çeşit bol döküm ve çiçeklenme yaptı, 1.5 karış arayla salkım yapıp bol çiçeklenme ve domates tutumu yapıyor, her salkımda 7-8 adet domates yapıyor, salkımın sapa yakın çiçekleri hemen meyveye dönerken sapın ucundaki çiçekler daha geç meyveye dönüyor her salkımda 1 2 adet çiçek meyveye dönmüyor ama çiçekte düşmüyor salkımda duruyor, domates tipi ucu sivri ve hafif uzun, şekli gerçekten de haya gibi, gözlemlediğim kadarıyla domatesler susuz ve çok etli. Alakır etlisinin koltuk altı yaprakçıklarını topladım ve kökün dibindeki bir koltuğu bıraktım ve onuda büyüttüm amacım domates yapısı küçülecek mi ya da şekli bozulacak mı diye ama hiç bir bozulma meydana gelmedi. Benim tahminimce bir kök en az 6-7 kilo domates verebilir, F1 olmamasına rağmen mükemmel bence.

Kuzey köy f1: 2 yıldır ekiyorum oturak diye geçiyor ama sırık olarak yetiştiriyorum, domatesi az çekirdekli oval ve boğumlu, etli çeşit. Tipik köy domatesi, ince kabuklu rengi turuncu gibi, koyu kırmızı bir rengi olmuyor. Salkımda 3-4 adet oluyor genelde salkım aralığı çok uzun ve çiçek dökümü çok yapıyor bazı salkımlar da domatesi olmadığı oluyor. Sanırım bu çeşit tohumda bulunan bir hastalığa sahip yaprak uç kıvrılmaları yapıyor yani virüs kaynaklı hastalığı mevcut. 2 fideden birinde gözlemledim, verim konusunda çok verimli diyemem ama kök başına 3-4 kilo zor veriyor.

Eski 13-06-2016, 13:39   #738
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-06-2014
Toprak, gerekli bilgiyi araştırarak öğrenme ve uygulama, merak, kararlılık ve zaman vb. Allah nazarlardan korusun

gilan, dongyul, nuaymu ve 2 kişi beğendi.
06arif55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2016, 14:58   #739
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 06arif55 Mesajı Göster
Toprak, gerekli bilgiyi araştırarak öğrenme ve uygulama, merak, kararlılık ve zaman vb. Allah nazarlardan korusun
Sayın 06arif55; güzel sözleriniz için teşekkür ederim ^^

06arif55 ve Jakin beğendi.
Eski 13-06-2016, 16:30   #740
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Benim de bir derdim var sevgili dongyul. Dana burunları bahçemde çok çoğaldılar bu sene.
Çok suladım, arap sabunlu su döktüm ama fazla çözüm olmadı. Zehir de kullanmak istemiyorum. Ben de genç, araştırmacı bahçecimize sorayım dedim

Eski 13-06-2016, 21:05   #741
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarla kuşu Mesajı Göster
Benim de bir derdim var sevgili dongyul. Dana burunları bahçemde çok çoğaldılar bu sene.
Çok suladım, arap sabunlu su döktüm ama fazla çözüm olmadı. Zehir de kullanmak istemiyorum. Ben de genç, araştırmacı bahçecimize sorayım dedim

Sayın Tarlakuşu; danaburnu için ben kepekli ilaç kullandım ve sonuç olarak hepsinden kurtuldum şükür belki 10 yıldır karşılaşmadım.

Bence arap sabunu filan işe yaramaz, ben Kore'de pirinç tarlalarındaki dana burunlarından kurtulmak için tarlalara bol su verip traktörlerin arkasında süzgeç gibi bir şey var ve oranın toprağı kumlu olduğu için o süzgeç kumlu toprağı eleyip dana burnunu süzgeç içinde topluyor. (belki anlatamadım..) Bizim buralarda toprağı o hale getirip dana burnunu toplamak bence imkansız. Bu işe yaramaz diye düşünüyorum.

- Bence bu kadar zorlanmak yerine o kepekli ilaçlardan alsanız kurtulursunuz ^^

Eski 13-06-2016, 21:16   #742
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Alıntı:
Sayın Tarlakuşu; danaburnu için ben kepekli ilaç kullandım ve sonuç olarak hepsinden kurtuldum şükür belki 10 yıldır karşılaşmadım.

Bence arap sabunu filan işe yaramaz, ben Kore'de pirinç tarlalarındaki dana burunlarından kurtulmak için tarlalara bol su verip traktörlerin arkasında süzgeç gibi bir şey var ve oranın toprağı kumlu olduğu için o süzgeç kumlu toprağı eleyip dana burnunu süzgeç içinde topluyor. (belki anlatamadım..) Bizim buralarda toprağı o hale getirip dana burnunu toplamak bence imkansız. Bu işe yaramaz diye düşünüyorum.

- Bence bu kadar zorlanmak yerine o kepekli ilaçlardan alsanız kurtulursunuz ^^
Haklısınız, almıştım o ilaç ve kepekten. Onu deneyeyim.

Eski 13-06-2016, 22:50   #743
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

- Kırmızı çiçekli fasulye; çiçeklerinin rengi çok hoşuma gidiyor sırf çiçeği için ekilir

Name:  kırmızı fasulye.jpg
Views: 498
Size:  39.3 KB

Name:  PicsArt_1465547024057.jpg
Views: 515
Size:  79.4 KB

- Japon salatalıkları; neredeyse boyu 25 cm'i bulan var, çekirdeksiz sert, lezzetli sadece çıtır çıtır yemelik bunlar. Uzak doğuda bu salatalıkları kavurarak lezzetli yemekler yapıyorlar ^^

Name:  japannesecucumbers.jpg
Views: 502
Size:  28.1 KB

- Bağdaki patateslerin ilk yavrularını görmeye başladık

Name:  PicsArt_1465546978958.jpg
Views: 523
Size:  56.7 KB

- Bahçedeki örümcek ağlarını asla bozmuyorum onlar birer böcek kapanı; meyve sineği, kırmızı örümcek, sivri sinek, karasinek, beyaz sinek her türlü bahçeye zarar veren böcekler ağlara takılıyor. Ama hiç bir zaman ağlarda uğur böceğini görmedim hep zararlı böcekler ağlara takılıyor.

Şekil ağda olduğu gibi beyaz sinek, kara sinek ve meyve sineği mevcut..

Name:  PicsArt_1465546948662.jpg
Views: 578
Size:  73.0 KB

Eski 13-06-2016, 22:57   #744
Ağaç Dostu

nuaymu's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2015
Alıntı:
- Bahçedeki örümcek ağlarını asla bozmuyorum onlar birer böcek kapanı; meyve sineği, kırmızı örümcek, sivri sinek, karasinek, beyaz sinek her türlü bahçeye zarar veren böcekler ağlara takılıyor. Ama hiç bir zaman ağlarda uğur böceğini görmedim hep zararlı böcekler ağlara takılıyor.

Şekil ağda olduğu gibi beyaz sinek, kara sinek ve meyve sineği mevcut..

Eklenti 617888
Bugün bahçeye gittiğimde küçük çardakta örümcek gördüm kocaman, demek ağ kurarsa bozmayacağız
Kursun bakalım

nuaymu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2016, 23:03   #745
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Şekil ağda olduğu gibi ...
Çok güldüm.

Eski 14-06-2016, 10:25   #746
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Kirmizi çiçekli fasulyeyi, kirmizi çiçekli sarmaşık diye tanıtsanız, ben tohum arayışına girmis olurdum. pekala da sarmaşık olarak ekilebilir gibi duruyor.

gilan, dongyul ve sevgihoca beğendi.

Düzenleyen abk : 14-06-2016 saat 17:41
abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2016, 15:08   #747
Ağaç Dostu

birgecelikgelin's Avatar

Giriş Tarihi: 05-11-2015
Sayın tarla kuşu kuşu bende sizin gibi aynı dertten mustaribim yaklaşık 7 8 seneden beri bahçemde istediğim çiçekleri yetiştiremiyorum bahçem yarı gölge olduğu için cam güzelleri ekerdim her sene neler neler denemedim kepekli ilaç daha güzden arapsabunu bulaşık deterjanı yapıştırıcı köklerin yanına yakın bir sitede okudum ceviz yaprağı sardım köklerin kenarına sonuç sıfır defne yaprağı ne ölüsü ne dirisi bu sene ateş çiçeği ektim 80 kök onlarıdı götürdü en son verbena mine çiçeği ektim hepsinin öz suyunu emiyor sağ olsun komşu bir buçuk duvar dikti evin önüne bizde amerikan sarmaçığı ektik çok güzel sardı duvarı onlardan şüpheledim onlara da ilaç atık her gün birer ikişer götürüyor neticesi bahçemde hiç şevkim kalmadı Sayın tarla kuşu başınızı çok ağrıttım özür dilerim eğer siz bir çaresini bulusanız banada bir iki satır yazarsınız Saygılarımla .

tarla kuşu ve dongyul beğendi.
birgecelikgelin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2016, 17:38   #748
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Bazen bazı şeyler ters gidebiliyor;

- Altın pirinçler; iyi bakmama rağmen bir türlü çimlenmedi

- Şenberber ve Alman Ayşe fasulyesi çok erken ekmeme rağmen çiçeklenmedi ve sararmaya başladı. Bunlardan sonra ektiğim fasulyeleri topluyorum ama bunlara verdiğim emek beni çok üzdü

Kırmızı örümcek yok, gübresi de tam, kök kısımlarını incelediğimde kök hastalığı mevcut içim kan ağlıyor resmen

Name:  20160614_172153.jpg
Views: 679
Size:  75.7 KB

Name:  20160614_172147.jpg
Views: 460
Size:  75.7 KB

- Büyük seradaki salatalık ve oturak fasulyelerde kırmızı örümcek baş gösterdi

Name:  20160614_091936.jpg
Views: 456
Size:  77.6 KB

Stresli günler bizi bekliyor ^^

Eski 15-06-2016, 15:52   #749
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Benimde balkondaki viyollere dadanmış kırmızı örümcek; muhtemelen fasulyelerde de vardı ve ben onları bahçeye ektim, kendi elimle taşıdım kırmızı örümcekleri bahçeye İnşallah çok yayılmazlar da attığım insektisit işe yaramıştır.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2016, 21:08   #750
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Kırmızı çiçekli fasulyede meyve tutumu oldu mu? Ben 2 yıl önce ekmiştim ama hiç meyve tutmadı

gilan, YeniGine ve dongyul beğendi.

Etiketler
birnefestoprak, tcm, telato

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024