agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni14669Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-06-2016, 21:59   #751
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Benimde balkondaki viyollere dadanmış kırmızı örümcek; muhtemelen fasulyelerde de vardı ve ben onları bahçeye ektim, kendi elimle taşıdım kırmızı örümcekleri bahçeye İnşallah çok yayılmazlar da attığım insektisit işe yaramıştır.
Sayın TCM; Kingsor adlı ilaç kullandım gayet güzel sonuç aldım bir gecede işleri bitti. Sadece beyaz sineğe çare bulamadım

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarla kuşu Mesajı Göster
Kırmızı çiçekli fasulyede meyve tutumu oldu mu? Ben 2 yıl önce ekmiştim ama hiç meyve tutmadı
Sayın Tarla kuşu; ilk çiçeklerde meyve tutumu olmadı nedeni çok aşırı yağmurlardan dolayı zarar gördü diye düşünmüştüm sonra ikinci posta açan çiçeklerde meyve tutumu oldu.

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2016, 22:22   #752
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Bugün kırmızı örümcek, yaprak bitleri için nette araştırma yaparken neemazal diye organik ilaçla karşılaştım. Genelde en küçük ambalaj 1 lt 350 tlcivarı. www.smoothgarden.com/organik-bocek-ilaclari diye bir sitede 50 ml 30 tl, 100ml 50 tl ye buldum. Buradan sipariş vereceğim.

kerkenez, dongyul ve Jakin beğendi.
tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2016, 22:37   #753
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Bugün kırmızı örümcek, yaprak bitleri için nette araştırma yaparken neemazal diye organik ilaçla karşılaştım. Genelde en küçük ambalaj 1 lt 350 tlcivarı. www.smoothgarden.com/organik-bocek-ilaclari diye bir sitede 50 ml 30 tl, 100ml 50 tl ye buldum. Buradan sipariş vereceğim.
Sayın Tarlakuşu; ben bu ilacı çok iyi araştırdım bunu Hintliler çok fazla kullanıyor neem ağacından elde ediyorlar yani diğer adı yalancı tespih ağacı. azadirachtin etken maddesi içeriyor. Evet gerçekten de çok fazla yararı olduğu ortada ancak bana pahalı geldiği için almaktan vazgeçmiştim. Bence mutlaka kullandıktan sonra gözlemlerinizi bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz ^^

Ayrıca benim düşünceme göre; organik tarımla ilgilenenlerle bu tarz kendi halinde çiçek bitki sebze yetiştirenlerin sanırım duygularıyla oynuyorlar ucuz olan tohum, fide, ilaç, saksı, toprak haddinden çok fazla fiyatlara satılıyor bu yüzden buna çok kızıyorum ve karşıyım. Girdi maliyeti ile çıktı maliyeti asla birbirini tutmuyor... Yani demek istediğim bizlerin üstünden haksız kazanç elde ettiklerini düşünüyorum ^^

Ayrıca sahte ürünleri satmaları da çabası.

Eski 16-06-2016, 00:02   #754
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Forumda başlığı var:
NEEMAZAL®–T/S Organik Böcek İlacı

Çeşitli tecrübeleri oradan görebilirsiniz.

Ben neem yağından yapılmış fısfısları birkaç yıldır kullanıyorum. Genel olarak memnunum, ufak boyutlu problemleri çözdü. Ama tam detaylı değerlendirme yapmadım, ya da büyük ölçekli kullanmadım.

Zirai ilaçlardan önce bu gibi maddeleri denemek gerektiğini düşünüyorum. Ya da benzer şekilde acı biber solüsyonu, süt spreyi, arap sabunu vs...

Eğer ben de ilaç sıkacaksam kendi yetiştirdiğim sebzenin marketten aldığımdan bir farkı kalmıyor gibi geliyor. Tek bir zirai ilaç uygulaması bile bir bahçenin ”organik” olarak nitelendirilmesini minimum 3 sene engelliyor.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2016, 02:13   #755
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster
Forumda başlığı var:
NEEMAZAL®–T/S Organik Böcek İlacı

Çeşitli tecrübeleri oradan görebilirsiniz.

Ben neem yağından yapılmış fısfısları birkaç yıldır kullanıyorum. Genel olarak memnunum, ufak boyutlu problemleri çözdü. Ama tam detaylı değerlendirme yapmadım, ya da büyük ölçekli kullanmadım.

Zirai ilaçlardan önce bu gibi maddeleri denemek gerektiğini düşünüyorum. Ya da benzer şekilde acı biber solüsyonu, süt spreyi, arap sabunu vs...

Eğer ben de ilaç sıkacaksam kendi yetiştirdiğim sebzenin marketten aldığımdan bir farkı kalmıyor gibi geliyor. Tek bir zirai ilaç uygulaması bile bir bahçenin ”organik” olarak nitelendirilmesini minimum 3 sene engelliyor.
Sevgili Gilan; evet haklısınız bu tür zirai ilaçların kullanılmasının doğru olmadığını biliyorum ancak her geçen yıl ektiğimiz ürünlerdeki zararlı miktarı artıyor ve verim alma süresi düşüyor. Örneğin kırmızı örümcek ve beyaz sinek geçen sene serada temmuz gibi ortaya çıkmış ilaç kullanmamıştım ve 15-20 gün içinde seradaki bitkilerin çoğu verimden düştü öldü ölecek derken söküp attım yerine domates ektim yani sonuç tam verim zamanında yeterince ürün alınamadı ve zarar hanesi bir puan aldı.

- Zamanında acı biber solüsyonu, kasımpatı ekstratı, arap sabunu gibi denemelerim oldu tabi ki sonuç parlak değildi.

- Mevsimlerin bir anda değişmesi hızlı sıcaklık artışlarının olması bu tür zararlıların çok kısa sürede çıkıp yaptığı zararlar çok yüksek oluyor.

- Ben bahçemde organik tarımı dört dörtlük yapmıyorum biliyorsunuz benim düşünceme göre zirai ilaçlar belli dozlarda ve ilacın etki sürecinde toplanmaması koşulu ile kullanılmasından yanayım kesinlikle şunuda söyliyim zararlının maksimum zarar verdiği zamanda kullanılmalı ve gereksiz gelişi güzel asla kullanılmamalı. Herşeyin kontrol altında yapılması bence problemi çözer diye düşünüyorum.

- ve şunuda söylemeliyim hazırladığımız arap sabunu olsun diğer bitkisel çözümler olsun çok ta masum olduğundan yana değilim bunlarda birer kimyasal aslında belli etki mekanizmaları ve süreleri var bunlarında insan üzerinde etkileri çokta bilinmiyor, örneğin; neem ağacından elde edilen yağda birer kimyasal madde yani insana zararı olabilir. Bunun hakkında bilgim yok sadece bir görüşüm bu yönde. Bu kimyasal maddelerin zamanla beynimize zarar verdiğinden eminim...

Konu biraz dağıldı belki kendimi tam ifade edememiş olabilirim umarım demek istediğimi anlamışsınızdır ^_^

Ben yerinde zamanında ve etki süresi dikkate alınarak zirai ilaçların kullanılabileceğini düşünüyorum.

abk, tarla kuşu, TCM ve 2 kişi beğendi.
Eski 16-06-2016, 08:54   #756
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Ben de emeklerim boşa gitmesin diye kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum. Sevgili gilan , size kesinlikle katılıyorum. Kimyasal kullanmadım, kullanmakta istemiyorum. Ama şu danaburunlarından doğal yollardan kurtulamadım. Sanırım dongyul un da dediği gibi mecburen şu kepekle karıştırılan zehirden kullanacağım. Bu da suyla toprağa karışacak. Ama yapmazsam da fide kalmıyor. ..
Sevgili dongyul, sende haklısın. Ama vücudumuza giren zararlı maddeleri en aza indirgemeye çalışıyoruz. Bizim ki tam organik tarım olamaz zaten. Şehir içindeyse bahçemiz, çevresinde zehirlerle tarım yapılıyorsa ( benim bahçem gibi), ne kadar organik olabilir ki??

dongyul ve Jakin beğendi.
Eski 16-06-2016, 10:25   #757
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Ben de emeklerim boşa gitmesin diye kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum. Sevgili gilan , size kesinlikle katılıyorum. Kimyasal kullanmadım, kullanmakta istemiyorum. Ama şu danaburunlarından doğal yollardan kurtulamadım. Sanırım dongyul un da dediği gibi mecburen şu kepekle karıştırılan zehirden kullanacağım. Bu da suyla toprağa karışacak. Ama yapmazsam da fide kalmıyor. ..
Sevgili dongyul, sende haklısın. Ama vücudumuza giren zararlı maddeleri en aza indirgemeye çalışıyoruz. Bizim ki tam organik tarım olamaz zaten. Şehir içindeyse bahçemiz, çevresinde zehirlerle tarım yapılıyorsa ( benim bahçem gibi), ne kadar organik olabilir ki??
Sayın tarla kuşu;

Benim bir arkadaşımın söylediği şey kepekle tuzu karıştırarak kullanmak. Öncelikle bir deneme yapın isterseniz. Zehir yerine tuzun zararı bulunmamakta. Tabi çok fazla olduğu taktirde o ayrı.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2016, 16:54   #758
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Bahçedeki son durumlar

- Amaryllis

Name:  PicsArt_1466065439229.jpg
Views: 595
Size:  53.1 KB

- Su kabaklarında (Susak) meyve tutumu başladı.

Name:  PicsArt_1466065516617.jpg
Views: 575
Size:  45.6 KB

- Uzun kabak; bakalım kaç metre uzayacaklar ^^ Sayın Akçabardak'dan tohumunu almıştım çok teşekkür ederim.

Name:  PicsArt_1466065489317.jpg
Views: 604
Size:  51.3 KB

- Kudret narı çok nazlı çok yavaş gelişiyor. Sayın Telato'dan tohumunu almıştım çok teşekkür ederim.

Name:  PicsArt_1466065457587.jpg
Views: 605
Size:  81.7 KB

- Günlük hasılat; fasulye ve Japon salatalıkları toplandı.

Name:  PicsArt_1466065644509.jpg
Views: 578
Size:  56.2 KB

abk, Lonicera, hk50 ve 23 kişi beğendi.

Düzenleyen dongyul : 16-06-2016 saat 20:23
Eski 16-06-2016, 17:17   #759
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Uzun kabağı ben de takipte olacağım, yanında erkek çiçek göremedim bakalım nasıl bir gelişim gösterecek meraktayım. Günlük hasılatınız da çok güzel görünüyor taze taze ne güzel, ağız tadıyla tüketmek nasip olsun Sn. dongyul.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2016, 20:21   #760
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Uzun kabağı ben de takipte olacağım, yanında erkek çiçek göremedim bakalım nasıl bir gelişim gösterecek meraktayım. Günlük hasılatınız da çok güzel görünüyor taze taze ne güzel, ağız tadıyla tüketmek nasip olsun Sn. dongyul.
Sayın Akçabardak; size teşekkür ederim nasıl unuttum yazmayı bunun tohumunu sizden almıştım. Hemen düzeltmesini yapacağım. Yakınında erkek çiçek yok ancak alt kısmında bir kaç erkek çiçek gördüm. Umarım dökülmez tutar bunu yetiştirmek çok istiyorum ve tohumunu etkinlikte dağıtmak çok isterim.

Eski 16-06-2016, 20:40   #761
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Bağda son durumlar ^^

- Domateslerde çok güneş olduğu için fotoğraflayamadım ama gayet iyiler.

- Bamyalardaki gelişme beni çok mutlu ediyor, tomurcuklanmaya başladılar.

Name:  bamyaaa.jpg
Views: 589
Size:  67.1 KB

Name:  bamyaa.jpg
Views: 604
Size:  33.4 KB

- Tohumu Kore'den gelmişti, Dadaki Cherry domatesi bir salkımında belki 40 tane domatesi mevcut.

Name:  PicsArt_1466098356271.jpg
Views: 587
Size:  82.0 KB

- Bağdaki hasılat ikinci kez toplanan kabaklar. Tohumunun bir kısmı Sayın Telato'dan gelmişti çok teşekkür ederim. Sarı kabak diye ektiklerim maalesef normal yeşil koyu çizgili çıktı...

Name:  bkabak.jpg
Views: 627
Size:  63.0 KB

Eski 16-06-2016, 21:31   #762
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın Akçabardak; size teşekkür ederim nasıl unuttum yazmayı bunun tohumunu sizden almıştım. Hemen düzeltmesini yapacağım. Yakınında erkek çiçek yok ancak alt kısmında bir kaç erkek çiçek gördüm. Umarım dökülmez tutar bunu yetiştirmek çok istiyorum ve tohumunu etkinlikte dağıtmak çok isterim.

Rica ederim, geçen sene ben kimlere dağıttım hiç hatırlamıyorum bile, önemli olan meyve tutumu geçen sene bende tozlaşmada çok zorlandı.
Benim uzun kabağımın ne hikmetse çiçeklerini akşam ezanından sonra açıyordu, o saatte de hiç börtü böcük olmadığı için tozlanamadı ve bir kaç tanesini 5-6 cm. e ulaştığında kaybetmiştim

Daha sonra deneme amaçlı aynı anda açan hem erkek hem dişi çiçeklerden erkeğini koparıp dişi çiçekle tozlama yaptım ve bu şekilde 2-3 kabak alabildim ama çok geç vakte kaldı, tadına bakamadık olanları etkinlik için bıraktım.

Bu sene tohumlarını ekmeyi unuttum, seneye bayatlamaz ise tekrar ekerim inşallah. İnşallah güzel bir sonuç almış olursunuz.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2016, 10:37   #763
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Günlük hasılat

- Fasulye

Name:  fasulye.jpg
Views: 574
Size:  66.5 KB

- Salatalık

Name:  salatalıklar.jpg
Views: 576
Size:  69.9 KB

- Melisa; tohumdan yetiştirdim mis gibi kokmasına daha var. Bu sene etkinlikte tohumunu paylaşmayı düşünüyorum.

Name:  melisa.jpg
Views: 560
Size:  75.9 KB

- Biberler; iki çeşit tohumdan yetiştirdim bir kaç güne toplanmaya başlanır.

Name:  biber.jpg
Views: 578
Size:  71.0 KB

- Acı biber; boyunun kısalığına bakmayın meyveye durmuş

Name:  acıbiber.jpg
Views: 549
Size:  84.1 KB

Eski 17-06-2016, 12:53   #764
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Afiyetle tüketin inşallah,Dongyul.Mis gibi salatalıklar,o dikenliler,Japon salatalığıydı herhalde.Ben satın alsam,bizim salatalığı alırım,kesin onlar elinde kalır. Şaka şaka,tadı nasıl,yemeği yapılıyor diye yazmıştın sanırım.Umarım salatalıkları da karıştırmamışımdır.Her şey çeşit çeşit olunca senin sayfanda kafam karışıyor.Çalışmalarını takdirle izliyorum.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2016, 14:35   #765
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Afiyetle tüketin inşallah,Dongyul.Mis gibi salatalıklar,o dikenliler,Japon salatalığıydı herhalde.Ben satın alsam,bizim salatalığı alırım,kesin onlar elinde kalır. Şaka şaka,tadı nasıl,yemeği yapılıyor diye yazmıştın sanırım.Umarım salatalıkları da karıştırmamışımdır.Her şey çeşit çeşit olunca senin sayfanda kafam karışıyor.Çalışmalarını takdirle izliyorum.
Sevgi Hocam; evet onlar Japon salatalığı bence bu salatalık bizim ülkemizde tanıtılsa bence daha fazla tutulur çünkü daha çıtır çıtır ve çekirdeksiz, ayrıca her zaman kokusunu lezzetini koruyor ama bizim salatalıklar hemen porsuyor ve suyunu kaybediyor buruşuyor...

Yapılan yemeklerde bir kaç örnek veriyim.

Name:  salatalık.jpg
Views: 821
Size:  30.7 KB

Tarif istemeyin ben yemesini biliyorum ^^

Eski 18-06-2016, 14:43   #766
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Alıntı:
Sevgi Hocam; evet onlar Japon salatalığı bence bu salatalık bizim ülkemizde tanıtılsa bence daha fazla tutulur çünkü daha çıtır çıtır ve çekirdeksiz, ayrıca her zaman kokusunu lezzetini koruyor ama bizim salatalıklar hemen porsuyor ve suyunu kaybediyor buruşuyor...

Yapılan yemeklerde bir kaç örnek veriyim.

Eklenti 618847

Tarif istemeyin ben yemesini biliyorum ^^
Japon salatalığı pişirilerek mı yeniyor?
Tarla kuşu nun sayfasından sizin yapmis olduğunuz ot sökme aletini gordum. Onun yapım aşamasını nerede paylaştığınızı bulamadım. Cep telefonundan denediğim icin bulamıyorum belki de. O paylasimi hangi mesajda yapmıştınız?

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2016, 14:50   #767
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Japon salatalığı pişirilerek mı yeniyor?
Tarla kuşu nun sayfasından sizin yapmis olduğunuz ot sökme aletini gordum. Onun yapım aşamasını nerede paylaştığınızı bulamadım. Cep telefonundan denediğim icin bulamıyorum belki de. O paylasimi hangi mesajda yapmıştınız?

Sayın Abk; çeşit çeşit salatalık yemekleri olduğu için bazılarında salatalıkları yağlı ya da yağsız tavalarda soteliyorlar, bazıları çiğ, bazılarını türlü türlü sirkeler de bekletiyor, kimisini soya sosuyla soslayarak yapıyorlar...

O aletin yapımına 713. mesajda göstermiştim. ^^

Eski 18-06-2016, 15:11   #768
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Alıntı:
Keşif zamanı
Malzemeler;
1. Demir testeresi ağızı (1 tl )
2. Kırılmış vilada sapı

Eklenti 616612
Siz gercekten cok yaraticisiniz. Benim buyuk dayım(annemin dayısı) böyleydi. Yaptıklarına baktığımda bir de okuyup mühendis olsaydi neler yapardi diye düşünürüm hep. Ben de yapacagim bu aletten. Ben de sizinki kadar bol vileda sapı yok ama. Kirilanlari hep armişim nedense. Oysa kolay kolayda atmam bir seyi.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2016, 17:03   #769
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Görüntü güzel Sevgili Dongyul.Burda da salatalığı oyup kuruturlar,sonra haşlanıp kuru dolması yapılır,ben çok severim.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2016, 22:54   #770
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Görüntü güzel Sevgili Dongyul.Burda da salatalığı oyup kuruturlar,sonra haşlanıp kuru dolması yapılır,ben çok severim.
Sevgi Hocam; kurutma işi çok güzel mantıklı olabilir ama burada nem o kadar çok oluyor ki kuruttuğumuz her şey hemen bozuluyor kurumuyor doğrusu... Ama denemek isterdim ^^

Eski 19-06-2016, 23:36   #771
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Domates'de son durum

- Çok şükür hiç bir ilaç kullanılmadı, bugün alt yaprakları temizlendi.

Name:  PicsArt_1466371158283.jpg
Views: 506
Size:  71.4 KB

- San marzano lungo no:2

Name:  PicsArt_1466371177994.jpg
Views: 488
Size:  81.8 KB

Name:  PicsArt_1466371135316.jpg
Views: 489
Size:  83.4 KB

Eski 19-06-2016, 23:43   #772
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Bağdaki son durumlar

- Bağa oturak fasulye ekildi onlarda çıkmaya başladı...

- Domateslerin sırıklarını diktim, biraz kısa gibi geldiler ama daha uzununu bulamadık elde olanlar bunlar... Sıcaklar çok olunca sulamak zorunda kaldım. Neşeleri yerinde bol bol çiçekteler.

Name:  PicsArt_1466371018016.jpg
Views: 514
Size:  83.9 KB

Name:  PicsArt_1466371048004.jpg
Views: 493
Size:  84.2 KB

- Sakız kabakları tam gaz üretime devam ediyorlar.

Name:  PicsArt_1466370983815.jpg
Views: 475
Size:  53.9 KB

Name:  PicsArt_1466370947122.jpg
Views: 525
Size:  48.4 KB

Eski 20-06-2016, 00:02   #773
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Maşallah maşallah sevgili Dongyul emeklerine sağlık herşey muhteşem görünüyor.

Domateslerin alt yapraklarını neden koparıyoruz?

dongyul, Jakin ve Selma_321 beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2016, 00:04   #774
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Hepsinin maşallahı var ama domateslere daha da çok maşallah...

Eski 20-06-2016, 01:48   #775
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Maşallah maşallah sevgili Dongyul emeklerine sağlık herşey muhteşem görünüyor.

Domateslerin alt yapraklarını neden koparıyoruz?
Sevgili Yeni Gine; domatesleri sık dikiyoruz alt yapraklarda domateslerin hava alamasını engelliyor üstüne sulama yapılınca ve sonrasında aşırı sıcak domates arasında nemi arttırıyor sonra bir bakıyorsunuz domatesler hastalıktan kırılıyor bu olay sonunda domatesleri kurttarmak için bitkiyi ilaç bağımlısı yapıyoruz.

Yani amacımız domatesimiz sağlıklı olsun ^_^

Eski 20-06-2016, 02:11   #776
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Sn. dongyul emeğinize sağlık maşallah çok güzel olmuşlar.

üstad dongyul diyelim size artık, bu işin üstadı oldunuz

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2016, 08:55   #777
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Sn. dongyul emeğinize sağlık maşallah çok güzel olmuşlar.

üstad dongyul diyelim size artık, bu işin üstadı oldunuz
Sayın Resulgur; çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için çok mutlu oldum ancak bu başarı bence hepimizin çünkü agaclar.net sayesinde burada kurduğumuz dostluk, bilgi paylaşımı, gözlem neticesinde bu şekilde başarıya ulaşıyoruz. İyi ki sizlerle tanışmışım, iyi ki varsınız ^^

Alıntı:
Hepsinin maşallahı var ama domateslere daha da çok maşallah...
Sayın Tarlakuşu; benimde favorim domatesler bir de siz Alakır etlisi domatesini görün onu finale saklıyorum ^^

Eski 20-06-2016, 23:42   #778
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Çok teşekkür ediyorum sevgili dongyul, aman hastalık olmasın zira ben başaramam o zaman; o halde yarın inşallah alt dalları ben de koparayım...

dongyul beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2016, 18:25   #779
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Annemin çiceklerinden seçmeler ^_^

Name:  PicsArt_1466785108682.jpg
Views: 515
Size:  60.7 KB

Name:  PicsArt_1466785085925.jpg
Views: 492
Size:  57.7 KB

Name:  PicsArt_1466785036532.jpg
Views: 497
Size:  77.6 KB

Paskalya çiçekleri halen açmaya devam ediyorlar.
Name:  PicsArt_1466785129183.jpg
Views: 487
Size:  49.1 KB

Eski 24-06-2016, 19:44   #780
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Hasat tam gaz devam ediyor; şükür emeğimizin karşılığını alıyoruz ^_^

- Kıl biberler

Name:  PicsArt_1466788133648.jpg
Views: 458
Size:  83.0 KB

- Kolhrabi; ağırlığı 295 gram geldi.

Name:  PicsArt_1466787784898.jpg
Views: 471
Size:  77.4 KB

- Franbuaz ve fasulyeler

Name:  PicsArt_1466789764248.jpg
Views: 482
Size:  73.1 KB

- Kırmızı fasulyeler orman oldu çiçekleri çok güzel ancak sadece bir çiçek fasulye tuttu. Hepsi dökülüyor.

Name:  PicsArt_1466789685935.jpg
Views: 479
Size:  71.3 KB

Düzenleyen dongyul : 24-06-2016 saat 20:30

Etiketler
birnefestoprak, tcm, telato

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024