agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni32714Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-07-2013, 23:50   #2911
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
[QUOTE=SDurul;1185185]Sevgili YeniGine, sonunda açtı. Hatmileri çok sevdiğin için tohumları senindir.

Eklenti 430520

Sevgili SDurul; maşallah ve çok teşekkürler... Ve gerçekten çok da güzel açmış harika... Sence de haklı değil miyim? Evet evet çok güzel açmış, çok sevindim. Sağolasın, tohumcuklarıma iyi bak lütfen.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2013, 13:36   #2912
Ağaç Dostu

efeege's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
sevgili durul hatmilerden bizede düşermi acaba. bizlerdende istediğiniz çiçek olursa takas ederiz..

Sevgi Durul ve YeniGine beğendi.
efeege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2013, 14:22   #2913
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Seni ve meyvelerini ve de kelebeklerini özledim kardeşim.
Bahcene her baktığımda iç çekiyorum meyvelerine. Ama yakındır gelip dalından yiyeceğim haberin olsun.)) Herşey gönlünce olsun, sevgiler

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2013, 11:41   #2914
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili cemo, teşekkür ederim. Bizler de seni, yorumlarını, güzel bahçeni özledik. Forumda eksikliğin hissediliyor. Tamam Ece var ama bizleri de unutma, arada böyle bir ce deyiver.

Bekliyorum, üzümlere ve incirlere yetiş. Sevgiyle...

Sevgili aheste, YeniGine, efeege, yorumlarınıza teşekkür ederim. Bakalım hatminin diğer renkleri de bu yaz sevindirecek m?

Katmerli hatmiyi ilk kez yetiştiriyorum, tohum durumunu bilmiyorum. Eğer bol tohum olursa, Tohum Takas Etkinliğinde paylaşıma açarım. Az olursa, siz isteyen birkaç arkadaşa ayırırım.

Mesaj yazmışken, bir aşı haberi. Ihlamur epey yaşına rağmen çiçek açmıyordu. Meğer aşı gerekliymiş. İlginç olan aşının bir günde patlamasıydı. Gözlerimize inanamadık. Pazartesi öğleden sonra aşı yapıldı. Salı akşam üzeri gözlerin canlandığını gördük.

Name:  ıhlamur.jpg
Views: 1012
Size:  25.6 KB

Name:  ıhlamur1.jpg
Views: 1024
Size:  21.1 KB

Dahlia bu kadar açabilmiş,

Name:  dahlia.jpg
Views: 1029
Size:  34.9 KB

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2013, 13:48   #2915
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

İncirler oldu demek süper. Bahcede bir incirim vardı, ne yazık ki merdiven yapılırken kestiler.
Çelik almıştım saksıda büyüyor. Sonbaharda uygun bir yere dikeceğim. İncir verene kadar ölürmüyüm bilemem ama)

Orhan hocam ile yazışmalarınız, paylaşımlarınız cok hoş. İşte bu sitedeki dostluklar duygu dolu satırlarla pekişiyor. Birbirimizin heyecanını bu satırlardan anlayabiliyor ve yaşıyoruz.

İyi ki varsınız.

Eski 31-07-2013, 21:50   #2916
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sevgili cemo, incirler henüz olmadı ama sen gelene kadar olur.

Diktiğin incir çabucak büyür ve meyve verir de sen görürsün inşallah, hiç merak etme.

Üyeliğim iki ayını doldurduğunda, nice güzel bahçeler arasında, hangi cesaretle bahçe sayfası açtığımı bilemiyorum.

İşte tam da o günlerde sevgili Güler hanım, Adalet hanım ve Özbilgiç öğretmenimiz mesajlarıyla cesaret vermişlerdi. Ve yine o günlerde, sen, mormenekşe, Jineop, Fatoş, Satı Uğurtan, Emre İlhan ve adı aklıma gelmeyen diğer arkadaşlar hep desteklediniz. Ve paylaşımlarımız oldu doğal olarak. Sizler de iyi ki varsınız.

Bu vesileyle, bu kocaman ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyduğumu yazmadan geçemeyeceğim. Teşekkürler...

cemo, syuksek, Fatoş ve 7 kişi beğendi.
Eski 01-08-2013, 23:16   #2917
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Salça işleri görüntülerini de çok seviyorum Sevgili SDurul. Haydi inşallah, rastgele...

Sizin sevdiğiniz, benim zorlandığım salça günleri geldi, sevgili YeniGine.

Domatesler kova kova olgunlaşıyor. Üç evin gereksinimini karşıladıktan sonra arta kalanları değerlendirmek gerekiyor. Dağıtmaya kalksan verecek yer yok. Hemen herkes ev bahçesinde bile bulduğu küçücük toprakta, sebze yetiştiriyor buralarda.

Name:  domates.jpg
Views: 1289
Size:  45.2 KB

Dün domates suyu konservesi,

Name:  konserve.jpg
Views: 1260
Size:  27.5 KB

Name:  domates sos.jpg
Views: 1657
Size:  35.8 KB

Bugün salça geçirme, yarın yine devam, yapacak çok iş var.

Name:  salça.jpg
Views: 1255
Size:  26.9 KB

Domates suyu konservesi detayları burada.

Eski 01-08-2013, 23:25   #2918
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Patlıcanlar yetişti, bir kaç haftadır pazardan almıyoruz.

Name:  patlıcan.jpg
Views: 1233
Size:  30.6 KB

Name:  top patlıcan.jpg
Views: 1277
Size:  32.4 KB

Acı biberlerimiz bu yıl farklı. Fidesini hazır aldık.

Name:  acı biber.jpg
Views: 3060
Size:  50.7 KB

Antep biberlerimiz tohumdan yetişti, ancak tomurcuklanıyor.

Name:  Antep b..jpg
Views: 1194
Size:  21.8 KB

Eski 01-08-2013, 23:29   #2919
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Kabaklarımız, ilki beyaz çiçek açan.

Name:  kabak2.jpg
Views: 1487
Size:  26.7 KB

Cinsleri hakkında bilgi sahibi değilim.

Name:  kabak.jpg
Views: 1463
Size:  37.4 KB

Name:  kabak1.jpg
Views: 1165
Size:  45.5 KB

Eski 01-08-2013, 23:35   #2920
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili SDurul maşallah maşallah; gerçekten (ne bileyim belki de bir özlem olduğu için ya da küçüklüğümde bütün komşular birleşip yaparlardı o günlerden kalma) çok seviyorum böyle hasatları, domateslerin kavanozlanması ya da senin gibi şişelenmesi, salça yapımı... Sana kolaylıklar diliyorum, rastgelsin inşallah...
Sen de pazardan al yap dersiniz belki; yok işte mahsül bahçeden olacak, bahçende yapacaksın. Çok güzel ve zevkli. Tabi ben yorgunluğunu bilmediğim için de hani davulun sesi misali.
Rastgelsin, Allah'ım ağız tadı ile güle güle yiyip bitirmeyi nasip etsin inşallah Sevgili SDurul.

Eski 01-08-2013, 23:37   #2921
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Fotoğraflara tekrar baktım gerçekten çok güzel... Maşallah!..

Eski 01-08-2013, 23:40   #2922
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Geç şeftali de olgunlaştı. Konserve olacak. Küçücük ağaçta oldukça fazla meyve var. Dallar destekle duruyor, yoksa kırılacaklar.

Name:  şeftali.jpg
Views: 1314
Size:  67.5 KB

Şeftalinin yakınındaki İtalyan eriğinin budama yerinde zamklanma oluşmuş.

Name:  erikte zamklanma.jpg
Views: 1191
Size:  29.3 KB

Şeftalilerin dalındaki görüntüleri çok hoştu. Bütün yorgunluklara değer.

Name:  şeftali1.jpg
Views: 1076
Size:  45.3 KB

Name:  şeftali2.jpg
Views: 1107
Size:  38.0 KB

Eski 02-08-2013, 13:05   #2923
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Sen de pazardan al yap dersiniz belki; yok işte mahsül bahçeden olacak, bahçende yapacaksın. Çok güzel ve zevkli. Tabi ben yorgunluğunu bilmediğim için de hani davulun sesi misali.
Rastgelsin, Allah'ım ağız tadı ile güle güle yiyip bitirmeyi nasip etsin inşallah Sevgili SDurul.
Yok yok pazardan al, yap demem. Ama olabilir de.

Teşekkür ederim, sevgili YeniGine. Birazdan yine gidiyorum. Domatesler doğranacak, şeftaliler konserve edilecek. Yardıma gel desem, çok uzak gelemezsin de.

Eski 02-08-2013, 15:25   #2924
Ağaç Dostu

smnunal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Kabaklarımız, ilki beyaz çiçek açan.

Eklenti 431319

Cinsleri hakkında bilgi sahibi değilim.

Eklenti 431320

Eklenti 431321
Sayın SDurul,

İlk resimdeki su kabağı olması lazım. 2,resimdeki bal kabağı. 3,resimdeki dolmalık kabak meyvesi fazla büyümeyecektir bilginize.

Bu arada bahçeniz ve ürünleriniz gün geçtikçe dahada bol ve çeşit sayısıda artmaya başladığı farkediliyor. Emek verenlerin ellerine sağlık. Budama zamanında siyah çekirdeksiz üzümünüzden çelik alma imkanı olabilirmi.

Bahçenizde sevdiklerinizle beraber sağlık içinde huzurlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

smnunal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2013, 17:23   #2925
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Alıntı:
Geç şeftali de olgunlaştı. Konserve olacak. Küçücük ağaçta oldukça fazla meyve var. Dallar destekle duruyor, yoksa kırılacaklar.

Eklenti 431322

Şeftalinin yakınındaki İtalyan eriğinin budama yerinde zamklanma oluşmuş.

Eklenti 431323

Şeftalilerin dalındaki görüntüleri çok hoştu. Bütün yorgunluklara değer.

Eklenti 431324

Eklenti 431325
Hepsi çok güzel iyi günlerde tüketin ama benim favorim şeftaliler. Maşallah.

Artık çok yoğun olursunuz bundan sonra size ALLAH kolaylık versin.

Sevgi Durul ve Kelebek beğendi.
Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2013, 21:06   #2926
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Sevgili SDurul, size kocaman bir MAŞALLAH diyorum, domatesler olgunlaşmış, hasat edilmiş, salçalar, püreler olmuş bile, biz henüz küçük küçük 4 domates kopardık. Ellerinize sağlık, Allah güle güle, sağlıkla, afiyetle yemek nasip etsin, kolay gelsin.
Sevgiler...

aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2013, 23:41   #2927
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Yok yok pazardan al, yap demem. Ama olabilir de.

Teşekkür ederim, sevgili YeniGine. Birazdan yine gidiyorum. Domatesler doğranacak, şeftaliler konserve edilecek. Yardıma gel desem, çok uzak gelemezsin de.
Yeminle gerçekten üzüldüm. Domatesleri toplamak, doğramak o miss gibi kokusunu duymak, arada parmakları yalamak gelmek, yardım etmek. Ahh ah ne kadar güzel olurdu ne kadar... Ama nerdee gelemem ki Çok isterdim çok. Kısmet işte!..
Sana kolaylıklar diliyorum, rastgelsin inşallah... (Bende melüün melün fotoğraflara bakarım artık.)

Eski 03-08-2013, 06:12   #2928
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Sevgili SDurul, Maşallah!..Kolay gelsin....Hasatınız bol olsun...Yardıma gelmeyi çok isterdim.Bende pazardan alarak salçamı,tarhanamı,turşumu yapmayı seviyorum ve yapıyorum.Eşim bendende meraklı.Rabbim bizlerede küçücükte olsa bir toprak parçası nasip etsin inşallah...

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2013, 22:39   #2929
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi smnunal Mesajı Göster
Bu arada bahçeniz ve ürünleriniz gün geçtikçe dahada bol ve çeşit sayısıda artmaya başladığı farkediliyor. Emek verenlerin ellerine sağlık. Budama zamanında siyah çekirdeksiz üzümünüzden çelik alma imkanı olabilirmi.
Teşekkürler, sayın smnunal.

Sanırım üzümlerde Mart ayı gibi budama yapılıyor, hatırlattığınız takdirde çelik gönderebiliriz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Mesajı Göster
Hepsi çok güzel iyi günlerde tüketin ama benim favorim şeftaliler. Maşallah.

Artık çok yoğun olursunuz bundan sonra size ALLAH kolaylık versin.
Teşekkür ederim, sevgili adaşım. Hoş geldiniz.

Aslında bizim favorimiz de şeftaliler. Tazesi ve konservesi en çok tükettiklerimizden.

Gerçekten çok yoğunuz, bahçe bizi çalıştırıyor. Cuma günü şeftalileri değerlendirdik.

Name:  şeftali.jpg
Views: 1092
Size:  33.8 KB

Name:  konserve.jpg
Views: 874
Size:  28.9 KB

Eski 04-08-2013, 23:06   #2930
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste Mesajı Göster
Sevgili SDurul, size kocaman bir MAŞALLAH diyorum, domatesler olgunlaşmış, hasat edilmiş, salçalar, püreler olmuş bile, biz henüz küçük küçük 4 domates kopardık. Ellerinize sağlık, Allah güle güle, sağlıkla, afiyetle yemek nasip etsin, kolay gelsin.
Sevgiler...

Sevgili aheste, bu sene domates verimimiz çok güzel. Meyveleri hem iri hem de bol. Biraz da humik asite bağlıyoruz. Tabii değerlendirmek gerekiyor, hem kış hazırlığı olmuş oluyor.

Teşekkür ederim. Sevgiyle...

Alıntı:
Yeminle gerçekten üzüldüm. Domatesleri toplamak, doğramak o miss gibi kokusunu duymak, arada parmakları yalamak gelmek, yardım etmek. Ahh ah ne kadar güzel olurdu ne kadar... Ama nerdee gelemem ki Çok isterdim çok. Kısmet işte!..
Sana kolaylıklar diliyorum, rastgelsin inşallah... (Bende melüün melün fotoğraflara bakarım artık.)
Sevgili YeniGine, kıyamam ben sana. Bugün yine domateslerle boğuştuk. Cuma günü de aynı işle meşguldük. Doğradık bitti diye bir şey yok bizde. Yine dört kova topladık. Havalar soğuyana kadar bu böyle devam eder. Bu görüntüler paylaşılmayacaktı aslında, senin için olsun.

Cuma günü sostan artanları salçalık doğradık.

Name:  domates.jpg
Views: 1063
Size:  31.5 KB

Name:  doğranmış d..jpg
Views: 1015
Size:  24.3 KB

Name:  bidon.jpg
Views: 1065
Size:  25.1 KB

O gün toplananlar iki gün bekletilip iyice olgunlaştıktan sonra bugün doğrandı.

Name:  pazar-d.jpg
Views: 1067
Size:  31.2 KB

Name:  pazar d1.jpg
Views: 1041
Size:  30.7 KB

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Sevgili SDurul, Maşallah!..Kolay gelsin....Hasatınız bol olsun...Yardıma gelmeyi çok isterdim.Bende pazardan alarak salçamı,tarhanamı,turşumu yapmayı seviyorum ve yapıyorum.Eşim bendende meraklı.Rabbim bizlerede küçücükte olsa bir toprak parçası nasip etsin inşallah...
Sevgili sonkez, yardıma gelmiş kadar oldunuz, çok teşekkür ederim. Hazır alınanların nasıl ve ne ile yapıldığı belli değil, en iyisi kendin yapmak. İstediğiniz ölçüde toprak, size de nasip olur inşallah. Bulduğumuz her fırsatta koşa koşa gidiyoruz biz, her gidişte güzel bir sürprizle muhakkak karşılaşıyoruz.

Eski 04-08-2013, 23:36   #2931
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Domates faslını burada bitirelim. Biraz da çiçeklerden haberler...

Geçenlerde yer değişikliği yaptığım lupin yeni yerine tutundu sanırım, yeni yapraklar çıkarıyor.

Name:  lupin.jpg
Views: 890
Size:  49.2 KB

Bu bahar, sevgili sedoş'un gönderdiği çelik tuttu ve yaprak çıkardı. Adını o da bilmiyordu, ben de bilmiyorum. Bildiğim sadece yurt dışından geldiği. Biraz daha büyüdüğünde, ''bu bitkinin adı nedir?'' bölümünde sorarım.

Name:  çelikten yetişen b..jpg
Views: 912
Size:  63.4 KB

Sevgili nevsune'ye teşekkürlerimle... Crossandra tomurcuklandı.

Name:  crossandra1.jpg
Views: 940
Size:  64.0 KB

Adını unuttuğum yasemin de tomurcuklandı. Ful yasemin olacak sanırım.

Name:  yasemin.jpg
Views: 928
Size:  26.5 KB

Mavi yasemin coşkulu açıyor.

Name:  mavi yasemin.jpg
Views: 988
Size:  28.2 KB

Eski 05-08-2013, 00:10   #2932
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili SDurul gerçekten süper... İnanır mısın, kaç kez sayfayı bir aşşağı bir yukarı izle izle doyum yok. Maşallah!.. Maşallah!.. SDurul bütün o işlemleri tek başına mı yapıyorsun? Rastgelsin inşallah!.. Allah'ım ağız tadı ile tüketmeyi nasip etsin...

Eski 05-08-2013, 11:10   #2933
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sevgili YeniGine, siz böyle işleri seviyorsunuz ve o yüzden beğeniyorsunuz. ''Bu ne böyle?'' diyenler de vardır. Size teşekkür ederim.

Domatesleri toplamak eşime ait. Sebzelerde bu sene ilk kez damlama ile sulama yaptığımız için bilemedik. Damlamalar 75 cm. ara ile kurulup daha sonra dikim yapıldı. Sebzeler güzel gelişince, bu 75 cm. lik ara dar geldi. Domateslerin arasında basacak yer yok ve orada büyüklü küçüklü kertenkeleler cirit atıyor. Tabii yılan da vardır. O yüzden ben domates toplamayı kesinlikle reddettim.

Bu işlemleri hep tek başıma yapıyordum, dün eşim insafa geldi ve doğramaya yardım etti. Daha salçanın kevgirden geçirmesi, sinilerde güneşletilmesi var.

Eski 05-08-2013, 13:05   #2934
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Ablacığım damla sulama diye o kadar sık dikmenize gerek yok kendinize yol ayırmanız lazım bakım ve hasat işlemleri için. Bitkilerin kalabalık olması hayvanların bahçede konaklamalarını kolaylaştırıyor hele bir de ot fazlaysa yılan mı dersiniz, fare mi, kirpi mi hepsinden görürsünüz bahçenizde.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2013, 23:41   #2935
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Anlaşıldı... Sonuçta tek başınıza yapıyorsunuz, eşiniz de yardımcı olmuş Allah razı olsun. Kolaylıklar diliyorum sevgili SDurul...
Ve amman diyeyim dikkat edin kendinize o hayvanlarla da karşılaşmayasınız inşallah...
2 sene önce komşumun Çatalca'da akrabalarının yazlıkları var oraya gitmiştik. Zenginler yüzme havuzu, bağ, bahçe tarla maşallah... Çalışanları baktım tarla tarafına gidiyorlar nereye dedim fasulye, salatalık, domates toplanacak dediler. (Çalışanlar yetiştirip satıyorlarmış) Tabi ben hemen peşlerine ne kadar zevk almıştım onları toplarken. Diğer iki komşum da havuza girmişlerdi.

Eski 06-08-2013, 22:58   #2936
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Siz seviyorsunuz böyle işeri, sevgili YeniGine. Dilerim Allah'tan, böyle ekip dikecek, yetiştirip hasat edecek, sonra da onları değerlendirecek fırsatı bulursunuz.

O dediğiniz canlılarla karşılaşmamak için her gün dua ediyorum. Sırtıma yaprak deyse hemen irkilip silkeleniyorum. Bir de arılar, arılar pek bol bu sene. Bugün salçayı geçirene kadar akla karayı seçtim. Salça demişken görüntülerimizi ekleyip öyle devam edelim.

Yukarıdaki mesajlarda söz ettiğim bidonlara doğranan domatesler, iki günde geçirilecek kıvama gelmişler. Geçirmeden önce gök suyunu süzüyorum.

Name:  salça.jpg
Views: 1081
Size:  35.1 KB

Geçirdikten sonra kalan posası. Hayvan beslemiş olsak bu artıkları verirdik.

Name:  salça1.jpg
Views: 967
Size:  32.3 KB

Önce leğende,

Name:  salça2.jpg
Views: 994
Size:  26.0 KB

Sonra eve getirmek üzere kavanozlara,

Name:  salça3.jpg
Views: 1002
Size:  33.2 KB

Evde sinilere dökülerek güneşte olması beklenecek.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Ablacığım damla sulama diye o kadar sık dikmenize gerek yok kendinize yol ayırmanız lazım bakım ve hasat işlemleri için. Bitkilerin kalabalık olması hayvanların bahçede konaklamalarını kolaylaştırıyor hele bir de ot fazlaysa yılan mı dersiniz, fare mi, kirpi mi hepsinden görürsünüz bahçenizde.

Bu sefer akıllandık, seneye sağ olursak damlamalar bir buçuk metreden kurulacak. Domateslerin olduğu bölüm yaklaşık 50 metrekare ve adım atacak yer yok. Yanından geçerken bile kertenkeleler kaçışıp duruyorlar. Bana kalsa domatesler çürüse bile girip oradan toplayamam. Sağ olsun eşim bana mısın demiyor. Çizmesiz falan dolaşıyor oralarda.

Eski 06-08-2013, 23:16   #2937
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Daha öncede bir kaç kez fotoğrafını paylaştığım dev arının kimliğini öğrenmek için burada sormuştum.
Ve bu cevabı aldım.

Meğer bizim bu dev siyah arı, marangoz arı imiş. (Xylocopa Sp.) Bu gün yine gördüm. Fotoğraflanmayı hak etmişti.

Name:  marangoz arı.jpg
Views: 1477
Size:  26.8 KB

Zinnianın değişik bir pembesi açmış.

Name:  zinnia.jpg
Views: 1052
Size:  35.9 KB

Dikensiz böğürtlenin meyveleri tek tük, sanırım yerini sevmedi.

Name:  böğürtlen.jpg
Views: 1097
Size:  31.8 KB

Katlı gül hatmi yine açmış. Bunu çok sevdim ben. Diğer renklerini merakla bekliyorum.

Name:  katlı gülhatmi.jpg
Views: 1080
Size:  27.8 KB

Eski 06-08-2013, 23:26   #2938
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Crossandra açtı.

Name:  crossandra.jpg
Views: 1059
Size:  50.6 KB

İpek çiçeklerim gölgede kaldılar, tek tük açıyorlar.

Name:  ipek.jpg
Views: 1053
Size:  31.9 KB

Damlamaların geçtiği yerlerden sabah sefaları çıkmış.

Name:  sabah s..jpg
Views: 1092
Size:  61.8 KB

Bu da günün sürprizi. Sabah sefasının değişik bir rengi ve akşam üzeri sularken bakabildiğimde kapanmamıştı. Çok şaşırdım.

Name:  ss.jpg
Views: 1050
Size:  40.8 KB

Eski 07-08-2013, 12:22   #2939
Ağaç Dostu

yagmur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2013
Alıntı:
Sevgili aheste, bu sene domates verimimiz çok güzel. Meyveleri hem iri hem de bol. Biraz da humik asite bağlıyoruz. Tabii değerlendirmek gerekiyor, hem kış hazırlığı olmuş oluyor.

Teşekkür ederim. Sevgiyle...

Sevgili YeniGine, kıyamam ben sana. Bugün yine domateslerle boğuştuk. Cuma günü de aynı işle meşguldük. Doğradık bitti diye bir şey yok bizde. Yine dört kova topladık. Havalar soğuyana kadar bu böyle devam eder. Bu görüntüler paylaşılmayacaktı aslında, senin için olsun.

Cuma günü sostan artanları salçalık doğradık.

Eklenti 431942

Eklenti 431943

Eklenti 431944

O gün toplananlar iki gün bekletilip iyice olgunlaştıktan sonra bugün doğrandı.

Eklenti 431945

Eklenti 431946

Sevgili sonkez, yardıma gelmiş kadar oldunuz, çok teşekkür ederim. Hazır alınanların nasıl ve ne ile yapıldığı belli değil, en iyisi kendin yapmak. İstediğiniz ölçüde toprak, size de nasip olur inşallah. Bulduğumuz her fırsatta koşa koşa gidiyoruz biz, her gidişte güzel bir sürprizle muhakkak karşılaşıyoruz.
bol hasatlar sn durul hersey cok guzel elinize saglik
cok guzel resimler paylasiyorsunuz .
bidonlara dogradiginiz domatesleri gunestemi yoksa
Golgedemi bekletiyorsunuz. belki bende denemek istiyorum
bakalim cunku burda 15 gundur filan kizarmaya basladi.

yagmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2013, 12:47   #2940
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Tüühh,, keşke bende humik asit kullansamışım domateslere. Bizde her tür hastalık mevcut

Ellerine sağlık arkadaşım, mutlu günlerde tüket hepsini toruncuğunla, emii

Etiketler
antep fıstığı, ceviz silkme makinası, ceviz soyma makinası, chandler ceviz, zeytin

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024