agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2014-2018 (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasimi-sonrasi-calismalar-2014-2018/)
-   -   thunderon / Tohum Paylaşım Sonrası (Sakarya) 2018 (http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasimi-sonrasi-calismalar-2014-2018/41983.htm)

thunderon 20-02-2018 12:36

thunderon / Tohum Paylaşım Sonrası (Sakarya) 2018

MErhaba,

Paylaşımdan aldığım tohumlar aşağıdadır. Bu tohumlarla ilgili gelişmeleri buradan paylaşacağım.

Kalıcı Ispanak - Perpetual Spinach -Bahçeden

Lolaz börülce - Dutlubahçe

Ceneviz (Genovese) Fesleğeni-Bahçeden

Bilya Kekik (Origanum onites)-Muda

Red Russian Kale (Kırmızı Rus Kıvırcık Lahana)-dongyul

Kiwano-huseyink005

Alis' Pembe Kiraz Domates-malbman

kudret narı- dongyul

Giallo D'Asti-atilgan

Black from Tula- atilgan

Şenberber Fasulye-heyyamola

Chrysanthemum (Shungiku ya da Garland Daisy)-dongyul

Ashwagandha (withania somnifera)-meyvelitepe

Rhubarb-meyvelitepe

sarı dolmalık biber (ince kabuklu)-musa gündoğan

Labada-vizeli39

pazı-vizeli39

Semizotu-hasan7319

Ağaç bamyası- Araujia sericifera -yerel bahçem

thunderon 23-03-2018 07:01

1 Eklenti(ler)
Laboratuvardaki çalışmlarımız devam ediyor:) Ev ortamında tüm domates ve biberler çimlendirildi. Bir süre burada büyüteceğim ,sonrasında gün ışığına alıştırıp viyollere alacağım.

Muda 23-03-2018 12:13

Sn. thunderon;

Bitkileriniz çok güzel çimlenmişler. Ancak yeteri kadar güneş ışığı alamadıkları ancak sıcaklık fazla olduğu için boyları çok uzamış. Çok geç olmadan en kısa zamanda fidelerinizin etrafına toprak doldurup daha güneşli ve soğuk ortama almanız gerekmekte. Sulamasını da ayarlamanız gerek. Bu şekilde giderse dış ortama alıştıramadan fidelerinizi kaybedebilirsiniz.

Kolay gelsin.

thunderon 23-03-2018 14:25

merhaba,

geçen sene kalorifer dibinde çimlendirmiştim ışığa doğru boyun uzatmıştı bu sene bu şekilde yaptım bende sonuçları izleyip göreceğim bakalım:)

Bu akşam uzayan sapların altına yavaşça toprak dolduracağım. bu hafta hava kapalı gözüküyor haftaya gün ışığına çıkarmayı planlıyorum

its_just_a_ride 23-03-2018 15:36

Aydınlatmada bir tür led kullanıyorsunuz sanırım. Çimlendirmede 6500 K'lik floresan lambalar çok güzel iş görüyor. Sizdekinin spektrumunu bilmiyorum ancak ışık kaynağını biraz daha fidelere yaklaştırın. Uzakta kaldıkça ışık yoğunluğu düşer, kaybı yüksek olur. Kaynağının yetersiz kalması fidelerin boyundan anlaşılıyor. Kolay gelsin.

thunderon 24-03-2018 12:13

plant grow light diye geçiyor. 3 farklı renkte led var ( Kırmızı mavi turuncu) 30w düşük geldi sanırım. daha güçlü bir ışık bulmak gerekiyor. Biraz daha dayansınlar haftaya gün yüzüne çıkacaklar:)

thunderon 06-04-2018 06:53

1 Eklenti(ler)
fidelerde son durum domates ve biberlerde iyi gidiyor. Artık balkona aldım güneşin tadını çıkarıyorlar.

thunderon 06-04-2018 06:54

1 Eklenti(ler)
bitki büyütme ışığıyla kaak ailesi yetiştirilmiyormuş. Kötü bir deneyimle bunu anlamış oldum. Bu fidelerin boyu 20cm oldu. Bu hafta hepsini derin viyollere taşıyacağım.

thunderon 06-04-2018 07:07

1 Eklenti(ler)
burada lahana ,rhubarb ,pazı ve biftek otu fidelerim var.

Muda 06-04-2018 07:39

Şu an onları gölgede tutun. Dış ortam şokunu atlatıp kalınlaşsınlar. Aniden güneşe çıkınca ölüyorlar.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024