Konu: huseyink005
View Single Post
Eski 29-10-2017, 12:11   #5
huseyink005
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-04-2016
Kiwano

Benim favori sebzelerimden.Tadı güzel,salatalığa benziyor,hafif limonumsu-kivimsi bir tat da geliyor,bu sene maalesef istediğim verimi alamadım.işlerim dolayısıyla bahçeye geç şaşırttım,onun için de istediğim miktarda ve kalitede tohum yetiştiremedim.tohum fazla olmadığı için lütfen gerçekten ilgilenecek ve seneye tohum paylaşım etkinliğinde bizimle tekrar paylaşacak arkadaşlar istesin.en fazla 7 kişiye tohum verebilirim.

. Bitki türü: Sebze
. Bitki ömrü: Tek yıllık
. Tohum türü: Cucumis metuliferus
. Tohum çeşit adı:
. Tohum kaç yıldır sizdedir: 2 yıl
. Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Çorum
. Size nereden geldi: Ticari tohum
. Tohumu ilk paylaşan:
. Kullanılan gübreler: Gübre kullanılmadı
. Kullanılan ilaçlar: Kimyasal ilaç kullanılmadı.
. Hasat yıl ve ayı: 2017 Ekim
. Bitki tipi ve gelişim durumu: Sarılıcı bir bitkidir.boyu 3-4 metreye kadar çıkabilir.onun için ekeceğiniz yere dikkat edin.yetiştirmesi kolay ve zevklidir.
. Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Dikenimsi çıkıntıları olan ama göze hoş gelen bir meyvesi var.
. Verimlilik (Kök başına düşen meyve miktarı): geçen sene saksıda yetiştirdiğim için pek verim alamadım.bu sene de viyollerden geç şaşırttım (haziran ayı) tavsiyem ya nisanda direk yetiştireceğiniz yere ekin **** viyollerde yetiştirip en geç mayıs başında bahçeye şaşırtın.
. Yetiştirme özellikleri: yetiştirmesi kolay ve zevkli bir bitki.çok fazla bakım gerektirmiyor.suyu ve güneşi seviyor.

Eklenen Resimler

huseyink005 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön