agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni219Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-03-2014, 15:08   #61
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alibaba Mesajı Göster
Merhaba hocam,
sitenizdeki kilo ile gübre satışı bitti mi acaba?
Sayın Alibaba Merhaba.

Biz henüz gerçek anlamda solucan gübresi hasadına başlamadık. Programımıza göre 1 ay kadar gerideyiz. Bunun nedeni de ortam ısısı düşünce solucanların mama tüketimlerinin azalmasıdır ki biz bunu öngöremedik.

Nisan ayı ortalarında hasada başlayacağız ve sitemizden de satışa sunacağız. Şimdiye kadar almış olduğumuz siparişlerimiz var. Öncelik bu siparişi veren dostlarımızın olacaktır.

Eğer siz de katı solucan gübresi almayı düşünüyorsanız mesaj göndererek isminizi bu listeye kayıt ettirebilir ve öncelik sırasında yer alabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar... Saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2014, 15:30   #62
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vetman996 Mesajı Göster
Sayın Alibaba Merhaba.

Biz henüz gerçek anlamda solucan gübresi hasadına başlamadık. Programımıza göre 1 ay kadar gerideyiz. Bunun nedeni de ortam ısısı düşünce solucanların mama tüketimlerinin azalmasıdır ki biz bunu öngöremedik.

Nisan ayı ortalarında hasada başlayacağız ve sitemizden de satışa sunacağız. Şimdiye kadar almış olduğumuz siparişlerimiz var. Öncelik bu siparişi veren dostlarımızın olacaktır.

Eğer siz de katı solucan gübresi almayı düşünüyorsanız mesaj göndererek isminizi bu listeye kayıt ettirebilir ve öncelik sırasında yer alabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar... Saygılar...
Değerli dostlar bu arada fiyatı belirtmeyi unuttum. Tekzen'de 1 kg fiyatı 24.90 TL olarak satılan solucan gübresini;

Biz 1-100 kg. arası 2.5 TL, 100 kg. ve üstü ise 2 TL olarak satışa sunacağız. Amacımız ise bu mucize gübreyi tüm dostların denemesi.

İnanıyoruz ki solucan gübresini deneyen dostlar, ürettikleri ürünlerin tadını görünce, pazardan aldıkları meyve sebzelerin tadını beğenmeyecekler ve kendi ürünlerini kendileri üreteceklerdir. Böylece kimyasal kullanımı giderek düşecek ve sağlıklı nesillerin yetişmesinde bizim de katkımız olacaktır. Bu ifadelerimiz bazı dostlara gülünç gelebilir belki. Ama zaman bizi haklı çıkaracağına inanıyoruz.

Her şey gönlünüzce olsun dostlar. Selamlar... Saygılar....

Eski 13-03-2014, 16:04   #63
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Bazı dostların 1 kg solucan gübresinin Tekzen'de 24.90 TL fiyata satıldığına inanamadıklarını yazınca bize de fotoğraf eklemek düştü....

Eklenen Resimler

Ayazkızı beğendi.
Eski 13-03-2014, 18:38   #64
Ağaç Dostu

alibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2011
Bunun sebebi nedir hocam?
Ben de biraz bakındım internette, bir grup üreticiler genelde 4-5 tl civarı..
Bir grup da ciddi ciddi 20-30 tl arası talep ediyor..
Farklı bir yöntemleri ve maliyetleri mi var?

Alıntı:
Bazı dostların 1 kg solucan gübresinin Tekzen'de 24.90 TL fiyata satıldığına inanamadıklarını yazınca bize de fotoğraf eklemek düştü....

alibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2014, 18:45   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-10-2011
Alıntı:
O belki 5-10 kg lık torba fiyatı olabilir. Etikette tl/kg yazmıyor.

ykaya194 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2014, 19:17   #66
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Resmi sitesinde ürün 13,25 lira. EkosolFarm %100 Organik Saks ve Bahe Gbresi 1kg. | EkosolFarm Bahe ve Hobi rnleri | EkosolFarm Organik rnler Online Sat Maazas

Ekosol yapımında daha çok, bitkisel ve kağıt, karton ürünleri kullanıldığı için pahalı olabilir mi? Birde isim yapmışlığından kaynaklanabilir diye düşünüyorum..

Ayazkızı beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2014, 19:27   #67
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alibaba Mesajı Göster
Bunun sebebi nedir hocam?
Ben de biraz bakındım internette, bir grup üreticiler genelde 4-5 tl civarı..
Bir grup da ciddi ciddi 20-30 tl arası talep ediyor..
Farklı bir yöntemleri ve maliyetleri mi var?
Sayın Alibaba Merhaba.

Buraya bu konuları yazarak tartışmalara sebep olmak istemem. Kardeş firmaların (Rakip firma diyemediğim için) ürünleriyle bizim elde ettiğimiz ürünleri kıyaslattık ve bizim ürün daha kaliteli çıktı. Bunu belgeleriyle ispatlayabilirim ama dediğim gibi bu konulara girmek kesinlikle istemiyorum.

Bizim elde ettiğimiz ürün kendi büyükbaş hayvanlarımızın gübrelerinden oluştuğu için belki de biz bu fiyata verebiliyoruz. Çünkü bu gübreleri şimdiye kadar ücretsiz dağıtıyorduk. Şuan hala etlik kümesimizin gübresini ücretsiz dağıtıyoruz. Yeterki zamanında çiftliğimizi gübreden temizlesinler diye düşünüyoruz.

Ayrıca diğer firmaların reklam giderleri çok fazla. Kaliteli ambalaj kullanıyorlar vs. vs. Bu konularda yazılabilecek çok şey var ama tartışmalar beni çok yoruyor.

Belki biz de ileride fiyat politikamızı gözden geçirmek zorunda kalacağız ama ben istiyorum ki bu gübreyi tüm dostlar tanısın.

Şimdilik bu kadar. Selamlar... Saygılar...

Eski 13-03-2014, 19:33   #68
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ykaya194 Mesajı Göster
O belki 5-10 kg lık torba fiyatı olabilir. Etikette tl/kg yazmıyor.
Sayın Ykaya Merhaba.

Bu tür konular hiç girmek istemediğimiz konular. Ayrıca firma adı vs. vererek de diğer firmaların kötü reklamına neden olmak istemem. Bu nedenle tekrar fotoğraf paylaşmak istiyorum ki 1 kg fiyatı: 24.90, 1.5 kg fiyatı:34.90

Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar... Saygılar...

Eklenen Resimler

Eski 13-03-2014, 19:48   #69
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sayın Ykaya Merhaba.

Bu tür konular hiç girmek istemediğimiz konular. Ayrıca firma adı vs. vererek de diğer firmaların kötü reklamına neden olmak istemem. Bu nedenle tekrar fotoğraf paylaşmak istiyorum ki 1 kg fiyatı: 24.90, 1.5 kg fiyatı:34.90

Bazen, alış veriş yaparken torba fiyatı ile kg fiyatlarını karıştırabiliyoruz. Düzeltme yaptığınız için teşekkür ederim. Solucan gübresi fiyatlarının diğer ( organik ve kimyasal) gübrelere göre farklı olduğunu biliyorum ancak fiyatınız ile marketteki fiyat arasında fark yüksek olduğundan dolayı sorma gereği duydum.

İleride solucan gübresi için kapınızı çalabilirim.

Kolay gelsin.

Eski 15-03-2014, 22:29   #70
Ağaçsever

sadrainman's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2014
syn vetman996 merhaba,
Solucan satıyor musunuz acaba 1000-10000 adet için fiyatı merak ediyorum

birde ilk başlarda verdiğim adet kadarları sadece evsel atıklarla beslemek çoğaltmak mümkün mü acaba hayvan gübresi olmadan

sadrainman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2014, 23:04   #71
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sadrainman Mesajı Göster
syn vetman996 merhaba,
Solucan satıyor musunuz acaba 1000-10000 adet için fiyatı merak ediyorum

birde ilk başlarda verdiğim adet kadarları sadece evsel atıklarla beslemek çoğaltmak mümkün mü acaba hayvan gübresi olmadan
Sayın Sadrainman Merhaba.

Solucan satışımız var. Hakiki Kırmızı Kaliforniya cinsi ( E. Foetida) olan solucanlarımızı 25 krş/adet olarak satıyoruz.

Solucanları evsel atıklarla besleyebiliyoruz. Fakat ilk zamanlar size gönderdiğimiz sığır gübresi içeren mamayla evsel atıklarınızı karıştırarak, alıştıra alıştıra yedirmeniz gerekir.

Eski 16-03-2014, 11:32   #72
Ağaçsever

sadrainman's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2014
çok teşekkür ederim bilgiler için

vetman996 beğendi.
sadrainman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2014, 09:15   #73
Ağaç Dostu

cnrtkt's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Solucan kulemi yaptım.

Merhabalar arkadaşlar.
Ben de sonunda solucan gübresi için kendi kulemi yaptım. Garajdaki yerine yerleştirdim.

Kısaca anlatıyım.

Kulemin tabanına yani birinci kata yaklaşık 2 mm lik delikler açtım yine aynı kutunun yan duvarlarına, tabandan 1 2 -cm seviyede tüm etrefına tek sıra olarak yine 2 mm lik delikler açtım.
Tabanına oluklu mukavva yerleştirdim.Üzerine yumurta kolisi parçaları, şerit gazete kağıdı, kağıt kırpma makinesi artıkları koydum. O nun üzerine evsel atıkları rondo ile parçaladım salata yaptım .

Yeşil malzeme biraz fazla olmuş gibime geldi.(Biraz ince talaş, kuru yaprak parçaları ve çok az da iyi yanmış keçi gübresi koymayı düşünüyorum.) Üzerine yine yumurta kolisi parçaları koydum.En üst kısma da bütün gazeteyi ıslatıp kapattım.

İki, üç ve dördüncü katların tabanlarına 6 mm lik matkapla delikler açtım. En üst kapağa da aynı şekilde delikler açtım. Birinci katın altına da tahliye edilen su için dördüncü kattaki kabın aynısından koydum.

Şu an küçük bir eksiğim var. Solucanım yok
Havalar düzelsin bulurum arka bahçemden. Toprak solucanı ile sistemi test edip 100 tane kadar kırmızı solucan temin etmeyi düşünüyorum. Bunları çoğaltıp meyve bahçemde yapacağım daha büyük bir sisteme ilave etmeyi planlıyorum.

Size danışmak istediğin bir iki konu var.

# Acaba bütün katların kenarlarına havalandırma için delikler açmam gerekir mi?

# Kutularım şeffaf plastik olduğu için kuleye üsten koli geçirip karanlık ortam oluştursam daha mı iyi olur. Gerçi garajda duruyor ve biraz karanlık sayılır.

#Keçi gübresi veya sığır gübresi kullanmak farkeder mi? İlk başta biraz gübre kullanıp bir miktar kompost oluştuktan sonra hayvan gübresi kullanmayı düşünmüyorum.

#Sisteme toprak ilave etmek gerekir mi?

Eklenen Resimler

Düzenleyen cnrtkt : 18-03-2014 saat 08:39 Neden: Fotoğraf ekleme
cnrtkt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 18:48   #74
Ağaç Dostu

Alıntı:

Belki biz de ileride fiyat politikamızı gözden geçirmek zorunda kalacağız ama ben istiyorum ki bu gübreyi tüm dostlar tanısın.

Şimdilik bu kadar. Selamlar... Saygılar...
Sayın vetman996,

Solucan gübresini zenginleştirmek için içine ilave besin maddesi (fosfor gibi) karıştırılıyormu veya düşünülüyormu?.

Selamlar.

Eski 19-03-2014, 19:37   #75
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ykaya194 Mesajı Göster
Sayın vetman996,

Solucan gübresini zenginleştirmek için içine ilave besin maddesi (fosfor gibi) karıştırılıyormu veya düşünülüyormu?.

Selamlar.
Sayın Ykaya merhaba.

Biz katı solucan gübresi üretirken solucanlara hazırladığımız rasyona bir takım ilaveler yaparak solucan gübresini zenginleştirmeyi istemiştik ama bunun çok zor olduğunu gördük. Çalışmalarımız sonunda planlarımızı revize ederek aşağıdaki gibi bir sonuca ulaştık.

Biz ürün yelpazemizi belirledik. Şöyle Açıklamalıyım.

1- Katı solucan gübresi a) NPK katkılı solucan gübresi b) Katkısız sol. gübresi

2- Sıvı solucan gübresi a) Başlangıç dönemi organomineral sıvı solucan gübresi
b) Çiçeklenme zamanı organomineral sıvı solucan gübresi
c) Meyve zamanı organomineral sıvı solucan gübresi
d) Katkısız sıvı solucan gübresi.

Ürünlerimizin tamamında doğal kaynaklardan elde edilmiş katkıları kullanarak organik sertifikası alma düşüncesindeyiz. Zaten katkısız ürünlerimizin doğal olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.

Bu ürünlerin üretim çalışmaları için konusunda uzman değerli bir bilim adamı ile anlaştık. Kendisinin dünya çapında takdir gören patenti mevcut.

Bu konuda daha fazla paylaşıma gerek yok. Geleceğe ilişkin çok güzel planlarımız var. Bu projeler bizi heyecanlandırıyor. Türk tarımına hizmet edebiliyor olmaktan mutluluk duyacağız. Artık organik topraksız tarım mümkün olacak inşallah.

Eski 19-03-2014, 19:44   #76
Ağaç Dostu

musk's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Sayın Vetman Merhaba,

Geçenlerde aldıklarımın uygulama miktarlıarı ile ilgili olarak bir sözünüz vardı. . üç gün öncede özel mesaj atmıştım size ancak heralde gözünüzden kaçtı.
Buraya yazmak zorunda kaldım.

İlgilenirseniz sevinirim.
Teşekkür ve saygılarımla

musk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 20:04   #77
Ağaç Dostu

Sayın vetman996 değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Önceki mesajımdaki sorum belki biraz eksik oldu. Kastım organik olmayan ilave besinler değildi. Azot bilindiği gibi soluduğumuz havada 78% oranında bulunmaktadır ve havada kaldığı sürece canlılar için hiçbir şey ifade etmez ancak bakteriler sayesinde işlenerek bitkinin bu maddenin alımı gerçekleşir. Dolayısıyla azotu gerek solucan mamasına katarak gerekse gübresine ilave ederek gübre zenginleştirilebilir vede organiktir. Zira organik tarımda yapılsa toprakta işlenmiş azot bulunmaktadır.

Kolay gelsin, başarılar.

vetman996 ve Ayazkızı beğendi.
Eski 19-03-2014, 20:15   #78
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cnrtkt Mesajı Göster
Merhabalar arkadaşlar.
Ben de sonunda solucan gübresi için kendi kulemi yaptım. Garajdaki yerine yerleştirdim.

.......
Size danışmak istediğin bir iki konu var.

# Acaba bütün katların kenarlarına havalandırma için delikler açmam gerekir mi?

# Kutularım şeffaf plastik olduğu için kuleye üsten koli geçirip karanlık ortam oluştursam daha mı iyi olur. Gerçi garajda duruyor ve biraz karanlık sayılır.

#Keçi gübresi veya sığır gübresi kullanmak farkeder mi? İlk başta biraz gübre kullanıp bir miktar kompost oluştuktan sonra hayvan gübresi kullanmayı düşünmüyorum.

#Sisteme toprak ilave etmek gerekir mi?
Sayın Cnrtkt Merhaba.

Solucan kuleleriniz çok güzel gözüküyor. Sorularınızı kısaca cevaplamak isterim:

Zemin kat sıvı toplama alanı olacağı için 1. kata solucanlarımızı koyacağız ilkönce. Birinci kat dolunca 2. kat, o da dolunca 3. kat kullanılacak. Siz bunu biliyorsunuzdur ama ben yine de hatırlatmak istedim. Bunların kenarlarına havalandırma deliği açmaya gerek yok. Çünkü solucanlar dikey hareket ederler.

Solucanlar karanlık ortamı daha çok severler. Garajınız yeterince karanlık değilse şeffaf kutuları tamamen örtecek şekilde karton kutu kullanabilirsiniz.

Solucanların sevdiği gübreleri sıralarsak en çok sevdikleri at gübresi sonra büyükbaş gübresi daha sonra koyun ve keçi gübresidir. Solucanlara rasyon değişimi tavsiye edilmemektedir. Eğer sığır gübresi yemeğe alışkınsa alıştırarak evsel atık ile besleme yapabilirsiniz. Ama sık sık rasyon (yem) değişikliği önerilmemektedir.

Kullanmak istediğiniz solucan toprak solucanı ise ortama toprak ilavesi gerekir. Ama gübre solucanı ise toprak ilavesine gerek yoktur.

Ayazkızı ve cnrtkt beğendi.
Eski 19-03-2014, 20:20   #79
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musk Mesajı Göster
Sayın Vetman Merhaba,

Geçenlerde aldıklarımın uygulama miktarlıarı ile ilgili olarak bir sözünüz vardı. . üç gün öncede özel mesaj atmıştım size ancak heralde gözünüzden kaçtı.
Buraya yazmak zorunda kaldım.

İlgilenirseniz sevinirim.
Teşekkür ve saygılarımla
Sayın Musk merhaba.

Yoğun mesaj trafiğinde bazen gecikme olabiliyor. Özür diliyorum. Detaylı mesaj yazmayı düşündüğümüz dostların mesajlarında bazen gecikme oluyor. Hemen cevabı yazıyorum.

İlginiz için teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar... Saygılar...

Eski 20-03-2014, 07:01   #80
Ağaç Dostu

cnrtkt's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Alıntı:
Sayın Cnrtkt Merhaba.

Solucanlara rasyon değişimi tavsiye edilmemektedir. Eğer sığır gübresi yemeğe alışkınsa alıştırarak evsel atık ile besleme yapabilirsiniz. Ama sık sık rasyon (yem) değişikliği önerilmemektedir.
Yardımınız için teşekkürler.
Sisteme ilave ettiğim 15 -20 tane toprak solcanının neden ortamdaki yiyeceklerle ilgilenmedikleini şimdi anlaşıldı. Sistemde değişiklik yapmak gerek.
Teşekkürler tekrar.
Görüşmek üzere, saygılar.

Düzenleyen cnrtkt : 20-03-2014 saat 14:58
cnrtkt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2014, 13:26   #81
Yeni Üye

topraksiztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2014
merhabalar,bir kaç sorum var size;

solucan gübresini topraksız tarımda da kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız ne miktarda veriyorsunuz, (muhakkak olmuştur ama) verim artışı oldu mu?

topraksiztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2014, 19:26   #82
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
Sayin vetman satisiniz ne zaman baslayacak. Agaclar.netin. Facebook sayfasinada arada yazarsaniz satis ve almak isteyenler size ulasabilsin.

fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2014, 06:04   #83
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi topraksiztoprak Mesajı Göster
merhabalar,bir kaç sorum var size;

solucan gübresini topraksız tarımda da kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız ne miktarda veriyorsunuz, (muhakkak olmuştur ama) verim artışı oldu mu?
Sayın Topraksiztoprak merhaba.

Solucan gübresini hem topraksız tarımda hem de topraklı tarımda deniyoruz. şuan henüz denemelerimiz sonuçlanmamış olsa da (çünkü zaman gerektiriyor) gidişat çok iyi. Verim artışı mutlaka olacaktır ama lezzet artışı olduğu kesin. Bu gübreyi kullanarak elde ettiğiniz ürünleri yediğinizde diğer ürünlerin tadı size çok yavan gelecektir.

Biz denemelerimizi kendi çapımızda yapıyoruz ama Uludağ Üniversitesi ile işbirliği içinde de denenecek inşallah. Denemeler başlayıp sonuçlanınca buradan zevkle paylaşırız.

Şuan nanoteknoloji ile sıvı solucan gübresi üretim çalışmalarına başladık. Fabrikamızı kurduk. İnşallah olumlu sonuçlar alırız.

Ayazkızı ve YeniBON beğendi.
Eski 26-03-2014, 06:32   #84
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fagu03 Mesajı Göster
Sayin vetman satisiniz ne zaman baslayacak. Agaclar.netin. Facebook sayfasinada arada yazarsaniz satis ve almak isteyenler size ulasabilsin.
Sayın Fagu03 Merhaba.

Katı solucan gübresi hasadımız 23 Nisan 2014 günü başlayacak. Çifte bayram yapacağız İnşallah.

Planlarımıza göre 1 ay kadar gerideyiz. Bunu nedeni de soğuk ortamlarda solucanların fazla mama tüketemediklerini öngöremedik.

Satışa başlamadan önce bizden daha önce solucan gübresi alma talebi olan dostlara öncelik tanımak için "Öncelikli Solucan Gübresi Teslimatı Listesi" hazırladık. Buradaki amaç Nisan Mayıs Haziran ayı gibi dikim yapacak dostların gübresini zamanında teslim edebilmek, gübrenin gecikmesine mahal vermemek.

Şuan ön talepleri topluyoruz. Dostlarımız bize mail yoluyla ulaşıp talep miktarlarını da bildiriyorlar. Biz de planlarımızı bu talebe göre yapıyoruz. Eğer gübremiz bu taleplere ancak yetecek olursa açık satışa başlama tarihini erteleyeceğiz.

Bize gönderilen mesajlara toplu cevap vermek adına şunu da belirteyim. Ön talep için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Satın alma aşamasında ödenecek fiyat olarak da 1-100 kg arası 2.5 tl. 100 kg ve üstü 2 tl. dir.
Öncelikli teslimat listesindeki dostlar için bu fiyat geçerlidir ama açık satışa başladığımızda bu fiyatlar değişebilir.

Öncelikli teslimat listesindeki dostların solucan gübresini teslim ettikten sonra sitemizden solucan Gübresi : madrasol.com satışa başlayacaktık ama agaclar.net'in facebook sayfasında yazmak hiç aklımıza gelmedi. Bunu hatırlattığınız için ayrıca teşekkür ederim Sayın Fagu03.

Ayazkızı ve YeniBON beğendi.
Eski 26-03-2014, 14:34   #85
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
Facebook sayfasinada yazin madrasol.com uda yayinayinkiherkes ögrensin hocam. Kolay gelsin. Meyvelitepe ustadi ilk siraya yaz.

vetman996 beğendi.
fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2014, 19:35   #86
Ağaçsever

kasabalı's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Sayın Vetman çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz.Mümkünse tesisinizi görmek istiyorum çok meraklıyım bu konulara ama henüz bu işlerin acemisiyim.Bir emekli ve hemşerili olarak sizi tebrik ediyorum çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

vetman996 beğendi.
kasabalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2014, 16:12   #87
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kasabalı Mesajı Göster
Sayın Vetman çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz.Mümkünse tesisinizi görmek istiyorum çok meraklıyım bu konulara ama henüz bu işlerin acemisiyim.Bir emekli ve hemşerili olarak sizi tebrik ediyorum çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Sayın Kasabalı merhaba

İlginiz için teşekkür ederim. Cevabım biraz gecikti biliyorum. Sıvı solucan gübresi üretimi ile ilgili çalışmaktayız ve yoğunluk var. Bu arada katı üretimi ile ilgili çalışmalar, planlamalar yapmaktayız. Yaklaşık bir ay sonra üretim tesislerimizi ziyarete açabileceğiz.

İyi temennileriniz için de ayrıca teşekkürler... Selamlar... Saygılar...

Eski 17-04-2014, 17:07   #88
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Bu sayfa bir hazineymiş.
Çok faydalı ve güzel bilgiler var. Paylaşanlara, bilgilere teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

vetman996 ve cnrtkt beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2014, 11:20   #89
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-08-2009
Sn.Vetman996,
Öncelikle bu başarı hikayeniz için sizi kutluyorum.Madrasol.com adlı sitenizi de inceledim bir veteriner hekim olarak daha once de hem büyükbaş hemde küçükbaş ve kanatlı hayvan yetiştirme deneyimlerinizden sonar bu Solucan işine başlayarak bu konuda herkese çok büyük destek olacağınıza inanıyorum.

Ben size çok kısa bir şey soracağım,Katı Solucan Gübresi 1-2,5 TL arasında gezerken Sıvı Solucan Gübresi gördüğüm kadarıyla 50-80 TL arasında litre fiyatıyla satılıyor,Sıvı Gübrenin üretim aşamaları ve bekleme süresi hakkında bilgi alabilirmiyim?

Teşekkürler,

cemalerd Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2014, 15:54   #90
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Sayın Vetman, nerelerde siniz?
Herhalde gerçek tesislerde çalışma yoğun olmalı. Kolay gelsin diyorum.

vetman996 beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024