agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-09-2008, 08:27   #61
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2008
Galeri: 4
Sayın cemal.S: Elimizde bir miktar fidan var ancak Ekim sonundan önce biz de dikmeyi uygun görmüyoruz. Sizin söylediğiniz tarih bizce de çok uygundur.

Burada badem fidanı yetiştirip saan biriyle görüştüm: "Bademleri, 5 ölçek suya 1 ölçek tuz ruhu kattığınız karışımda 1 hafta kadar bekletip dikin." dedi.

Görüşebildiğim arkadaşlarımızın herkese selamları var.

Saygılar.

Tamtutulma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2008, 08:39   #62
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Bademi açık araziye dikecekseniz, dikimden önce, mazotlu suya batırmanızı öneririm. Yedi ölçü suya bir ölçü mazot katarak yapacağınız karışıma batıracağınız bademler, üzerine bulaşan mazotun kokusu sayesinde, hayvanlara karşı korunmuş olur.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2008, 08:44   #63
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sayın Tamtutulma ve ekip arkadaşları;
Çalışmalarınızı takip ediyorum, uzaktan dualarımla yardımcınızım, çıplak dağları yeşile boyamak, nasılda yakışır benim Güzel Ürgüp'üme, Ürgüp, bundan böyle Güzel Ağaçlar Ülkesi diye anılır inşaallah.
Hepinize kolay gelsin, işleriniz rast gitsin.
Sevgiler...

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2008, 09:18   #64
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar !

Arkadaşlar hepinize yürekten selam olsun. Bayramdan sonra deneme amaçlı fidanlarınız elinizde. Hazırladım bir güzel bakıp seyrediyorum. Ürgüp cennetine gidecek küçükleri.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2008, 19:08   #65
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Adalet Hanım: Güzel yüreğiniz; iyi dileklerinizle enerjimizi tazaliyorsunuz eksik olmayın.

Dün Yücel Bey'le de yazıştık; bayram tatili ve sonrasında fidanların çukurlarını açmaya başlayacağız. Tek bir fidanın bile kurumasını istemiyoruz. Yüzlerce çukur açılacak ama bizim için tam anlamıyla bir eğlence bu iş.

Sayın cemal.S: Destekleriniz için sağolun. Fidanları dikerken fotoğraflarını çekip buraya eklerim.

Saygılar.

Eski 27-09-2008, 11:34   #66
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Sevgili Tamtutulma, aklıma geldi.

Çukurları nasıl açıyorsunuz. Elle mi, makine ile mi?

Eski 02-10-2008, 10:03   #67
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Özlem Mesajı Göster
Sevgili Tamtutulma, aklıma geldi.

Çukurları nasıl açıyorsunuz. Elle mi, makine ile mi?

Yücel Bey: Tamamen el emeği, bilek gücü. Fidanlık çok dik bir yer iş makinası sokmak zor, zaten şu anda öyle bir olanağımız da yok.
Cumartesi - pazar günü çukurları açmaya başlıyoruz.

Saygılar.

Eski 02-10-2008, 11:21   #68
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Resimlerden gördüğüm kadarı ile, arazinin en azından bir bölümünde traktör dolaşabilir gibi geliyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tamtutulma Mesajı Göster
... Sonbahar ve İlk bahar dikimleriyle toplam fidan dikimini 2.000'e çıkarmayı düşünüyoruz, umarım bunu başarırız.
...
Bu yazıya ekli resimlerdeki görüntü bana öyle geliyor.

Bir ay kadar önce bir böyle bir işimiz oldu. Elli- altmış çukur kazılacaktı. Bulduğumuz alet, aslında bir tarım traktörüne kollar eklenerek ürtilmiş küçük bir kepçe idi. Sizin arazinize benzer bir yerde, kullanıcının da usatlığı sayesinde işimizi gördü.

Ortaya çıkan, çukur başına maliyet de çok makul geldi. İki lira gibi bir şeydi.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adalet yağcı Mesajı Göster
Belki Ağaçlar Net üyeleri olarak bizde bir kampanya düzenleriz.
Böyle bir teklif de aklımda kalmış.

Gelip kol gücü ile katılamayanlardan, katkı yapmak isteyenler olursa, bu da değerlendirilmiş olur.

Eski 02-10-2008, 15:35   #69
Ağaç Dostu

Merhabalar !

Çukurlar açıldığına göre yavaş yavaş selvi fidanlarını göndermek gerekiyor diye düşündüm bir an. Bademleri ilk fırsatta toprakla buluşturacağım bende. Gelişmeleri burdan sizlerle paylaşacağım. Tüm ekip arkadaşlarımın bayramlarını kutluyorum. Doğaya hizmetlerinden dolayı inanın emekleri hiç boşa gitmeyecektir. Allah size kolaylık versin ne diyelim.

Yücel bey ve diğer ağaçlar net üyeliri arkadaşlar el birliği ile bir çok şeyin üstesinden gelebiliriz. Tabii en büyük yük yinede ekipteki arkadaşlara düşecek.

Saglıcakla kalın.

Eski 03-10-2008, 08:58   #70
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Cemal Bey: Bizim bademler konusunda hayli bilgili bir abimiz var. Kendisi:" Bademleri 5 ölçek su; 1 ölçek tuz ruhu içerisinde bir hafta bekletip Kasım ayında ekin, bademin ekim ayı Kasım'dır." dedi. Bizde dediklerini uygulayalım dedik. Tuz ruhunda bekletilen bademleri mazotlu suda bekletmeye de gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Bayram tatilinde Yahyalı/ Kapuzbaşı'na giden bir gönüllü arkadaşımız 1.000 kadar meşe palamutu toplamış. Palamutlar bu ayda toplandı ama acaba o palamutlar olgunlaştı mı; gönül rahatlığıyla dikebilir miyiz ?

Gelecek ay buranın köylerinden de bayağı palamut toplayacağız.

Yarın ve pazar günü çukur açmaya gidiyoruz. Ekibimiz bayram ziyaretlerini bitirdi ve şu an çoğusu çalışmaya hazır. Şu an evde kendi olanaklarımla yetiştirdiğim 50'ye yakın Kokar Ağaç ve Akçaağaç fidanı var öncelikle onları dikeceğiz. Daha sonra sizin yolladıklarınızı dikeceğiz. 200 tane de ıhlamur var onlar da dkilecek.

İlkbaharda da 100'e yakın İğde - Çalı çeliklemesi yapmayı düşünüyoruz. Bizim burada yılda 2 kez açan bir Akasya var tohumlarından alıp gelecek yıl 100 kadar fidan yetiştirmeyi düşünüyorum. Böylece arıcılar da bir katkımız olacaktır.

Yücel Bey: Makina kullanmamıza çokda gerek yok aslında. Hoş ilçe merkezinde sizin belirttiğiniz donanıma sahip bir makina da yok bildiğim kadarıyla.

tabiat ve Hunter07 adlı arkadaşlarımız Ekim'in 6 - 7 sinde balayı için Ürgüp'e geleceğini ve kuyu açma çalışmalarına gönüllü olarak katılmak istediklerini söylediler. Tohumlar, fidan bağışları, bilgi desteği, moral destek derken fiziki destek de Ağaçlar. net sayesinde oldu. Sağolun varolun.

Yerel gazete Ürgüp Haber'de çalışmalarımız duyuruldu. Bir tarayıcı bulabilirsem ilgili haberi burada paylaşmayı düşünüyorum.

Şu anda her şey yolunda gidiyor. Bize bu konuda her türlü desteği sağlayan çevre dostlarına teşekkürü kendim ve ekip arkaaşları adına bir borç bilirim.

Saygılar.

Düzenleyen Tamtutulma : 09-10-2008 saat 08:42 Neden: Düzeltme
Eski 03-10-2008, 10:41   #71
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Tuz ruhunda bekletilen bademleri mazotlu suda bekletmeye de gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.
Mazotlu suda bekletmiyoruz. Dikimden önce mazotlu suya batırp çıkaryoruz. Badem, palamut, ceviz gibi tohumların, doğada bir çok canlının besin kaynağı olduğunu biliyoruz. Bu canlılar, tohumları yemesin diye alınan bir önlem. Tohumların üzerine bulaşan mazot kokusu, bu canlıların, tohumlarımızı yemesini önlüyor.

Diğer işlem, sanıyorum, çimlenmeyi kolaylaştırmak için yapılıyor. Tohumların çalınmasını da önlüyor mu bilemem.

Kolay gelsin.

Eski 03-10-2008, 16:57   #72
Ağaç Dostu

Alıntı:

Bayram tatilinde Yahyalı/ Kapuzbaşı'na giden bir gönüllü arkadaşımız 1.000 kadar meşe palamutu toplamış. Palamutlar bu ayda toplandı ama acaba o palamutlar olgunlaştı mı; gönül rahatlığıyla dikebilir miyiz ?

Gelecek ay buranın köylerinden de bayağı palamut toplayacağız.

Saygılar.
Merhabalar Tam Tutulma!

Yukarıdaki paragrafınızı almamın sebebi bir köylü çocuğu olduğum içindir. Palamutları ağaçların başlarından değil kesinlikle yerden toplayın. Yere düşmesi olgunlaştığının göstergesidir. Ayrıca palamut rengi kesinlikle kahverengiye dönmüşse tabiri caizse ceviz silkeler gibi silkeleyin ve düşenleri toplayın derim. Aslında palamut konusunda sizi destekleyecek bir çok arkadaşımız olabilir diye düşündüm bir an. Önce çimlendirecek ortamı oluşturun çimlendirip öyle toprakla buluşturun derim. Ne derece koruyabilirsiniz onuda bilemiyorum. Bana göre civarda yerleşim yerleri varsa oralardaki insanımızı işin içine katın bir şekilde gidin sohbet edin ve amacınızı belirtin eminim elinizi boş çevirmeyeceklerdir. Yücel bey çok haklı düşünsenize binlence meşe palamudu çimlendi arazide ya sonraki koruması. Veya şöyle diyelim toprakla direk buluşturdunuz bunun kuşlardan ve diğer palamut severlerden bir süre korunması gereklidir diye biliyorum. TABİATÇI ARKADAŞIMIZI ARANIZA KATILACAĞINDAN HEMDE BALAYINDA ayakta alkışlamaktan başka elimden hiç bir şey gelmez. Kendilerine ve eşine şimdiden mutluluklar diliyorum. Sağ olsunlar bu kadar özveri karşısında ne yazılır şu anda bilemiyorum. Katılsın katılmasın hiç önemli değil öyle düşünmesi bile bir başka güzel.

Hepinize Yalovadan sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Başarılar diliyorum. Dilemiyorum başarılı olacağınızı adım gibi biliyorum. Hey KOCAYÜREKLİ İNSANLAR HEY........

Cemal Sansar/ Yalova.

Eski 04-10-2008, 12:21   #73
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
selam tamtutulma 3,10,2008 tarihinde saat 1800 gibi ziyaretinize geldim. yerinizde değildiniz tanışmak için en kısa zamanda görüşmek üzere

Düzenleyen Avanos : 07-10-2008 saat 07:21
Avanos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2008, 20:07   #74
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2008
Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Abdulkadirozkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2008, 08:17   #75
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Sayın sivas5858: Geldiğiniz gün dikilecek fidanlar için kuyu açmaya gitmiştik. Bir dahaki ziyaretinizi önceden haber verebilirseniz daha iyi olacaktır. Sizinle tanışmayı ben de çok istiyorum. İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

Sevgili Abdulkadirozkan: Kendisi benimle birlikte en fazla emek harcamış gönüllü arkadaşlarımızdan birisidir. Hocam sizi burada görmek mutluluğumu bir kat daha artırdı. Hoş geldiniz.

Eski 07-10-2008, 09:44   #76
Ağaç Dostu

Merhabalar!

Bu sayfadan hep güzel haberler almaya alıştımmı ne ? Abdulkadir bey hoş geldiniz. Eminim yakında sizi tanıtım sayfamızda yakından tanırız. Tekrar hoş geldiniz.
Asıl biz size çalışmalarınızda kolaylıklar diliyoruz. Öyle kolay değil kazma kürek emeğini ortaya koymak yüreğinize sağlık ne diyelim.

Saygıyla.

Eski 09-10-2008, 08:49   #77
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

tabiat ve Hunter07 balayını geçirmek için buradaydılar. Bizimle kuyu açma çalışması yapıp, ağaçlandırma çalışmalarımız konusunda çok işimize yarayacak bilgiler verdiler. Bir arkadaşımızın kızı için diktirmek istediği Toros Sedirini dikmek de onlara nasip oldu.

Balayında eline kazma kürek alıp çalışmak... Ne diyeyim, Ağaçlar.net sayesinde iki güzel insan tanıdık. Tabiat'ın deyimiyle: " Ağaçlar.net nelere kadirmiş..."

Sevgili dostlar mutluluğunuzun daim olması dileğiyle...

Sağlıcakla kalın.

Eklenen Resimler

Eski 09-10-2008, 09:00   #78
Ağaç Dostu

Merhabalar !

İşte mutluluk. Düşünebiliyormusunuz balayını ÜRGÜP cennetinde geçiren iki sevgili arkadaşımız. Hemde tabiyatın ortasında fidan dikerek. İnşallah sizlerinde fidanları diktiğiniz bu fidanları gelir seyreyler cennette ne diyelim. Benim güzel ve özel arkadaşlarım. Sizleri fotoğraf karelerinden bile tanımak nekadar güzel şu anda bu duygu yükü ile bunları anlatmam imkansız.

Mutluluğunuz daim olsun. Allah sizleri bir yastıkta kocatsın. Elinizde bastonunuzla ve torunlarınızla diktiğiniz fidanların dibinde çay içmeyi nasip etsin diyorum.

Hepinizi Yalovadan kucaklıyorum. İyiki varsınız.

İşte hayalimdeki GÜZEL ANADOLUNUN GÜZEL İNSANLARI.

Saygıyla.

Cemal Sansar/ Yalova.

Eski 10-10-2008, 11:15   #79
Ağaç Dostu

Sayın Tamtulma !

Yalovada fuar olayını atlatmaz fidanlarınızı gönderiyorum. Bademleriniz toprakla tüplenmek üzere bu akşam buluşacak. Onlarıda başarılı olursak seneye size kesin ulaştırırım veya gerekirse kendim getiririm. Gün ola harman ola. Su işinin çözümü için neler yaptınız merak ettim. Bizi bilgilendirirmisiniz mümkünse.

Bütün ekibe burdan sevgilerimi sunuyorum. Kolay gelsin.

Saygıyla/ Anadolu Divanesi.

Eski 10-10-2008, 19:05   #80
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S Mesajı Göster
...Önce çimlendirecek ortamı oluşturun çimlendirip öyle toprakla buluşturun derim.
Neden, böyle düşündüğünüzü de açıklayabilir misiniz. Öğrenmek için soruyorum. Ben tam tersini düşünüyordum.

Eski 10-10-2008, 19:24   #81
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
meşe palamutlarını tüpte çimlendirin bence bende yapacağım ağaçlandırma projesinde

seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2008, 19:45   #82
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Tabiat ve Hunter 07 ne diyeyim sizlere . Aferin ,ellerinize duyarlılığınıza yüreğinize sağlık.Hep sağlıklı ve mutlu olun emi.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2008, 10:54   #83
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Sevgili dostlar; bir aile dostumuzun düğünü nedeniyle bir kaç gün sizlerden uzak kaldım.

Son yaptığım araştırmalarda bizim fidan diktiğimiz yerin Göreme Milli Parkı sınırları içerisinde olmadığını kanıtlayan belgeler buldum. Milli Emlak'taki görevli ısrarla " Orası milli park sınırları içerisinde." diyor; ancak elimdeki belgeler hiç de öyle demiyor. Yanına bir kaç kez gittim ancak arazi keşfinde olduğu için görüşemedik. Yarın elimdeki belgelerle gidip bu konuyu netliğe kavuşturmak istiyorum.

Bölgenin milli park sınırları dışında olduğunu kanıtlayabilirsem belediye başkanı ve kaymakamla görüşüp sulama konusunda yardım isteyeceğiz.

Daha sonra " Her doğan çocuk için buraya bir dikme dikilmesi için" bir çalışma başlatacağız. Bunu gelenekselleştirmeye uğraşacağız. Böylelikle bu taşın altına herkesin eli sokulmuş olacaktır.

Şu anda gönüllü arkadaşlarımız meşe palamutu topluyorlar. Kasım başı gibi çuval çuval palamut toplamayı düşünüyoruz. Görüştüğüm bazı arkadaşlar "palamutları direk fidanlığa dikin böylece daha dayanıklı ve uyumlu olacaktır." dediler. Bazı arkadaşlarda " Tüplü dikin." diyorlar. Hangisi daha iyi sonuç verecektir bilemiyorum ama iki seçeneği de deneyeceğiz.

Bayağı akasya tohumu topladım. Bunları evde yeşertip dikmenin daha uygun olacağı kanaatindeyim.

Şu anda dikme sorunu yaşamıyoruz. Bütün arkadaşlara söz verdiğim gibi su sorununu da önümüzdeki Haziran sonuna kadar mutlaka çözeceğimi düşünüyorum.

Şu anda fırsat buldukça çukur açmaya çalışıyoruz, malum yüzlerce fidan dikilecek. Bu konuya bayağı vakit ayırıyorum ancak hiç de pişman değilim. O fidanların en ufak sürgünlerini görmek; yeşil kaldıklarını görmek hiç bir şeyle değişilmeyecek bir mutluluk.

Hepiniz sağolun, varolun.

Eski 12-10-2008, 18:23   #84
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Alıntı:
Sayın Malina: 2 hafta kadar önce su deposunun yapılacağı en uygun yeri ve en az zahmet ve en az masrafla açılabilecek en kestirme yolu kararlaştırmak için bir çalışma yaptık. Depo için çok güzel bir yer kararlaştırdık ki fidanları diktiğimiz tepenin arka yamacını bile oradan sulamamız mümkün. Ancak şu anda bir metal depo mu; yoksa beton depo mu yaptırmalıyız buna karar verebilmiş değiliz. Mümkün olduğu kadar fazla fikir danışıp öyle karar alacağız. Ekim ayında başkanla görüşeceğiz.
O çevrede çoban sürü otlatması varsa metal depoları delme tehlikesi riski olabilir tabi fidan koruması da sorun olabilir. Bu durumu dikkate alın.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2008, 18:32   #85
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Alıntı:
Sevgili dostlar; bir aile dostumuzun düğünü nedeniyle bir kaç gün sizlerden uzak kaldım.

Son yaptığım araştırmalarda bizim fidan diktiğimiz yerin Göreme Milli Parkı sınırları içerisinde olmadığını kanıtlayan belgeler buldum. Milli Emlak'taki görevli ısrarla " Orası milli park sınırları içerisinde." diyor; ancak elimdeki belgeler hiç de öyle demiyor. Yanına bir kaç kez gittim ancak arazi keşfinde olduğu için görüşemedik. Yarın elimdeki belgelerle gidip bu konuyu netliğe kavuşturmak istiyorum.

Bölgenin milli park sınırları dışında olduğunu kanıtlayabilirsem belediye başkanı ve kaymakamla görüşüp sulama konusunda yardım isteyeceğiz.

Daha sonra " Her doğan çocuk için buraya bir dikme dikilmesi için" bir çalışma başlatacağız. Bunu gelenekselleştirmeye uğraşacağız. Böylelikle bu taşın altına herkesin eli sokulmuş olacaktır.

Şu anda gönüllü arkadaşlarımız meşe palamutu topluyorlar. Kasım başı gibi çuval çuval palamut toplamayı düşünüyoruz. Görüştüğüm bazı arkadaşlar "palamutları direk fidanlığa dikin böylece daha dayanıklı ve uyumlu olacaktır." dediler. Bazı arkadaşlarda " Tüplü dikin." diyorlar. Hangisi daha iyi sonuç verecektir bilemiyorum ama iki seçeneği de deneyeceğiz.

Bayağı akasya tohumu topladım. Bunları evde yeşertip dikmenin daha uygun olacağı kanaatindeyim.

Şu anda dikme sorunu yaşamıyoruz. Bütün arkadaşlara söz verdiğim gibi su sorununu da önümüzdeki Haziran sonuna kadar mutlaka çözeceğimi düşünüyorum.

Şu anda fırsat buldukça çukur açmaya çalışıyoruz, malum yüzlerce fidan dikilecek. Bu konuya bayağı vakit ayırıyorum ancak hiç de pişman değilim. O fidanların en ufak sürgünlerini görmek; yeşil kaldıklarını görmek hiç bir şeyle değişilmeyecek bir mutluluk.

Hepiniz sağolun, varolun.
Fotoğraflardan dikim alanının Ürgüp'ün doğu tarafı olduğu anlaşılıyor. Milli park sınırı ürgüp'ün doğusundaki dereden öbür tarafa geçmez. Diğer taraftan seçtiğiniz ağaç cinsleri o yöreye uygun. Mezarlık selvisi ise dikimde tutması halinde her türlü iklim koşullarında kanaatkar bir bitkidir. Bademleri büyümesi için tutmasını müteakip sürgünleri baharda kesmek gerekli aksi halde büyüme olmuyor. Çekinmeden durumuna göre birkaç göz bırakarak kesin.

Eski 13-10-2008, 09:08   #86
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Sayın nariçi: Verdiğiniz bilgiler için sağolun. Tahmininiz doğru, buradan hareketle Ürgüp'ü çok iyi bildiğiniz anlaşılıyor. Benim elimdeki belgelerde de milli park sınırının Ürgüp'ün ortasından geçen Damsa Çayı olduğu belirtiliyor. Çayın doğusu milli park sınırları dışında. Milli emlaktaki görevli arkadaşın hangi maksatla Ürgüp'ün tamamı milli park sınırları içerisindedir diye ısrar ettiğini anlayamıyorum.

Elimde iki ayrı belge var; ancak bir kaç belge daha bulabilirsem elim çok daha güçlenmiş olacak( Şu anda elimde Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün bastırdığı harita ve bir üniversitenin yaptığı çalışmanın cdsi var.).

İnternette çok aramama karşın bir türlü milli park sınırlarıyla ilgili bilgi ve haritaları bulamadım. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz ?

Saygılarımla.

Eski 13-10-2008, 12:03   #87
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
Sayın Tamtutulma sanırım ürgüp'ün tamamı millipark. Bende bir harita var.Bu haritayı size msn var ordan göndereyorum.Burda yayınlamam bimem ne kanun kaçıncı maddesine göre 2. sahıslara verilmesi yasak.

Avanos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2008, 17:45   #88
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Sayın tamtutulma, Milli park sınırları sizin tarifinize göre aynen öyle, İl Müdürlüğünün Milliparklar şube müdürlüğünden de öğrenebilirsiniz. Bu haritaların gizlisi olmaz. Üstelik böyle çevre koruma konusunda çalışmaları zaten il müdürlüğü de destekler. Benim selamımı söyleyin yardımcı olurlar.

Ancak siz mülkiyet durumunu neden sorduğunuzu bilmiyorum. Orman tesisi için tahsis istiyorsanız onun özel prosedürü var. Proje ile çalışmalısınız. Ve yönetmeliklere göre hareket etmek gerekli, ama anladığım kadarı ile amatörce bir hobi çalışması gibi, fakat prosedüre uygun olmazsa koruma ve devamlılık sağlamak zor olur. Madem çevre ihyası için çalışıyorsunuz İlçe kaymakamından da yardım alarak il müdürlüğünden gerekenleri öğrenebilirsiniz.

O civarda birde şifalı su kaynağı var sanırım. Damsa Çayının hemen yakınında,

Selam.

Eski 14-10-2008, 10:04   #89
Ağaç Dostu

Hunter07's Avatar

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Sevgili Tamtutulma sözüm ona çevre gönüllüleri veya ağaç dostlarına taş çıkarırcasına madden ve manen yapmış olduğun tüm çabaları yerinde görmek nasip oldu öncelikle bu çalışmalarından ve bize gösterdiğin ev sahipliğine sevgili eşine başta olmak üzere çok teşekkürler ediyorum.
Bu ne sevda ki aracını o dağ yoluna vurmak işini bırakıp sevdası olan tepeleri demiyorum koca bir dağı ağaçlandırma çalışması içine girmiş ve bunuda başarmış biri olarak sizi bir kere daha kutluyor ve tüm ağaçlar nete çağrıda bulunuyorum hepimiz elimizden geleni yapalım ve o sevdanın içinde bir damla olmıya çalışalım. Bize yaşattığınız o güzel gece ve ağaç dikimi için bir kere daha teşekkürler ediyor başarılar diliyorum iyiki varsınız.

Hunter07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2008, 11:50   #90
Ağaç Dostu

Merhabalar Hunter 07

Sizleri elinde çapası ile hemde yaşamınızı birleştirdiğiniz insanla el ele elinde kazma kürek fotoğraflarınızda bile olsa görmek bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Eşininizin ve sizin yürekleri öyle kocamanki ta burdan atışlarını hissediyorum. İyiki esas sizler ve sizin gibi düşünenlerimiz var. Çağrınızı yürekten destekliyor ve yerinde buluyorum. Eşinizede selamlarımı ve saygılarımı iletirseniz sevinirim.

Bütün ekibi başta sizleri sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Hey anadolu uyanıyormusun ? Ne ?

En başta iyiki sen varsın hepimize yetersin biliyormusun ?

Sevgiyle kalın.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024