agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-01-2014, 21:15   #781
Ağaçsever

candem's Avatar

Giriş Tarihi: 27-02-2013
arkadaşlar duanızı istiyorum. mavişim uçarken duvara çarpıp düştü. 3. günü atlattık. veterinere de götürdük yapacak bişey yok dediler. şimdi biraz daha iyi ama hep uyku modun da ve uçamıyor. hatta zor tırmanıyor. tek tesellimiz yem yemesi su içmesi.

candem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 22:54   #782
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Son günlerde nasıl istiyorum bir muhabbet kuşum olmasını anlatamam..
eşime söyledim, o istemiyor gündüz ben evde tek kalıyorum camın sıkılıyor dedim yine kabul etmiyor..

hile yapmaya karar verdim bende, bir kuş yakaladım sokaktan diyerek kandıracağım onu yakın zamanda sal sokağa gitsin diyecek kadar cani değil ya

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 23:22   #783
Ağaç Dostu

gürcan_keskin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2012
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Son günlerde nasıl istiyorum bir muhabbet kuşum olmasını anlatamam..
eşime söyledim, o istemiyor gündüz ben evde tek kalıyorum camın sıkılıyor dedim yine kabul etmiyor..

hile yapmaya karar verdim bende, bir kuş yakaladım sokaktan diyerek kandıracağım onu yakın zamanda sal sokağa gitsin diyecek kadar cani değil ya
Sayın hira;
Çok iyi bir arkadaş olur size.Bence de siz bu hileye başvurun
peki ya bırakalım uçsun özgürlüğüne kavuşsun derse
Sevgilerle...

YeniGine ve loveforlife beğendi.
gürcan_keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 23:42   #784
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Sn. Gürcan Keskin, Bende o zaman "bu zavallıcığı salarsak ölür" derim uçar uçar yorulur yere düşer, kedicikler hamm yapar derim

Eski 19-01-2014, 00:36   #785
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili hiraaa; valla bu gidişle kapının önüne konacaksın gibi geliyor bana. Çiçekler, saksılar, topraklar, kaktüsler, soğanlar, kuşlar!.. Muhabbet kuşu kesinlikle kafes alıştırır isen ev kuşudur. Tabi ki salarsan ya kedilere yem olur ya da bir başka eve kuş olur. Onun için eşini iyice tart, evde kalacak ise al... Yoksa hiç girişme böyle birşeye... Kuşa yazık olur, sen üzülürsün...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2014, 08:19   #786
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi candem Mesajı Göster
arkadaşlar duanızı istiyorum. mavişim uçarken duvara çarpıp düştü. 3. günü atlattık. veterinere de götürdük yapacak bişey yok dediler. şimdi biraz daha iyi ama hep uyku modun da ve uçamıyor. hatta zor tırmanıyor. tek tesellimiz yem yemesi su içmesi.
Kıyamam ona... Şimdi nasıl durumu? Allah yardımcınız olsun. Dualarımda olacak Maviş...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2014, 08:21   #787
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili hiraaa; valla bu gidişle kapının önüne konacaksın gibi geliyor bana. Çiçekler, saksılar, topraklar, kaktüsler, soğanlar, kuşlar!.. Muhabbet kuşu kesinlikle kafes alıştırır isen ev kuşudur. Tabi ki salarsan ya kedilere yem olur ya da bir başka eve kuş olur. Onun için eşini iyice tart, evde kalacak ise al... Yoksa hiç girişme böyle birşeye... Kuşa yazık olur, sen üzülürsün...
Ablacığım,
Ben kapı önüne konulmadıysam, kimse konulmaz.

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2014, 09:06   #788
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili hiraaa; valla bu
gidişle kapının önüne konacaksın gibi geliyor bana. Çiçekler,
saksılar, topraklar, kaktüsler, soğanlar, kuşlar!.. Muhabbet kuşu
kesinlikle kafes alıştırır isen ev kuşudur. Tabi ki salarsan ya
kedilere yem olur ya da bir başka eve kuş olur. Onun için eşini iyice
tart, evde kalacak ise al... Yoksa hiç girişme böyle birşeye... Kuşa
yazık olur, sen üzülürsün...
Görünce o'da bırakmak istemez ablacım, aslına bakarsan hayvanları çok sever ama neden böyle oldu bu kez anlamadım.

Eski 19-01-2014, 16:16   #789
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Kafes kuşu aldığınızda öncelikle kuş sabit bir yere konulmalı etrafını rahat görmesi açısından. Ilk zamanlar asla ve asla kuş salınmamalı kafesten. Sürekli aynı kişi beslemeli . Yüksek sesle bağırmamalı ve unutulmamalı ki özgür yaşayamazlar . Kafese alışkın kuşlar asla doğada yaşayamaz ya kesi, ya kendi, ya martı yem olur **** kendisi dayanamaz ölür. Sorumluluktur hayvan bakmak eğer evi pisliycek deyip ıkı guınde vaz cayacaksanız almayın.dışarıda tekrar söylüyorum kafes kuşlarının şansı asla yok. Sevgiler

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2014, 23:10   #790
Ağaç Dostu

gürcan_keskin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2012
Galeri: 7
Alıntı:
Sn. Gürcan Keskin, Bende o zaman "bu zavallıcığı salarsak ölür" derim uçar uçar yorulur yere düşer, kedicikler hamm yapar derim

hira beğendi.
gürcan_keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2014, 12:43   #791
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Dumanıma nazar değidi ayacıkları ve gagası mantar oldu. 2 hafta önce eş de almıştık oğluma Zilli adında. Eşleri ayırdık. Vazelin sürüyorum her gün. Başkaca bir tedavisi mümkün müdür acaba?

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2014, 17:43   #792
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Dumanıma nazar değidi ayacıkları ve gagası mantar oldu. 2 hafta önce eş de almıştık oğluma Zilli adında. Eşleri ayırdık. Vazelin sürüyorum her gün. Başkaca bir tedavisi mümkün müdür acaba?
Üzüldüm.. Ben maşallah demiştim Sn. gokcegokce ben olsam vazelin sürmek yerine antifungal bi ilaç alırdım petshoptan..

gokcegokce beğendi.
Eski 27-01-2014, 17:48   #793
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Çınar'ım..

Geçen gün söylemiştim bi muhabbet kuşum olsa, ne kadar istiyorum diye.. dün eltimin doğum günüydü, hediye olarak muhabbet kuşu almışlar ne kadar imrenerek bakmışsam artık, eve döndüğümde beni bi sürpriz bekliyordu görünce çıldırdım adeta..

Name:  CIMG4942.jpg
Views: 758
Size:  37.7 KB

ismi hazırdı zaten 'çınar'

pek fotojenik olmasada şuan için, ilerleyen zamanlarda güzel pozlar vereceğini umud ediyorum..

Eski 28-01-2014, 00:59   #794
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Alıntı:
Geçen gün söylemiştim bi muhabbet kuşum olsa, ne kadar istiyorum diye.. dün eltimin doğum günüydü, hediye olarak muhabbet kuşu almışlar ...
Sevgili Hira,
Çınar'a uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Çınar yanılmıyorsam çok kibar bir bayan olacak. Arkadaki gözüken gaga taşıysa eğer onu çıkartmanızı öneririm. Bende takmıştım ama sonradan zararlı olduğunu söyledi arkadaşlarım ve çıkardım onun yerine kalamar kemiği takmamı önerdiler.

Benimde bu hafta içinde bir çiftim oldu. Arkadaşım hediye getirdi. Kaç haftalardır yana yakıla eş tutmuş bir çift arıyordum ama şimdi elimdekilerle gayet iyi anlaşıyoruz. Kısa bir zamanda size Bal&Kaymak çiftimi tanıştırırım

loveforlife beğendi.
Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2014, 01:05   #795
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Fatih'ciğim,
Çınar erkek bence, burnu mavi sanki? hem satıcı adamda erkek demiş..
Kalamar kemiğini nereden bulacağız pekii? gaga taşının ne gibi zararı
oluyormuş?

Eski 28-01-2014, 01:11   #796
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Fatih'ciğim,
Çınar erkek bence, burnu mavi sanki? hem satıcı adamda erkek demiş..
Kalamar kemiğini nereden bulacağız pekii? gaga taşının ne gibi zararı
oluyormuş?
Ablacım alçı sıkıştırması olduğu için zarar veriyormuş sanırım. Yanlışlıkla yenilmesi durumunda midelerinde kalıp bir süre sonra kuşa zarar veriyor demişti bir abim.

Erkek olabilir ablacım belki flaştan cerenin burun delikleri kısmı beyaz çıktı ondan yanılmış olabilirim ablacım.

hira beğendi.
Eski 28-01-2014, 12:11   #797
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

iki gün evdeki antifungal bir merhemi sürdüm zaten bugün de vazelin sürdüm. Bugün 3. gün bakalım mücadeleye devam. Hava burada çok soğuk ve arabamız yok. Veteriner işini o nedenle erteliyorum. Vazelin mantarın hava almasını önlediği için sürülüyormuş. Kuşum onun dışında sağlıklı yemesi içmesi yerinde.
Bu arada sevgili Hira mubişin hayırlı olsun cnım ancak tecrübelerime dayanarak diyorum ki Çınar bir kız Petshoplara bakarsan sattıkları her kuş erkek yavrular nereden ürüyorsa artık :P Burun deliklerinin etrafı beyaz hareli olduğu için bunu diyorum. Yavru erkeklerin cereleri mor oluyor ve hiç beyazlık olmuyor. Yetişkin olunca da cere menekşe mavisine dönüşüyor. Yetişkin dişilerde de beyaz hareler kızgın döneminde kahverengine dönüşüyor. Eşin kendisine torpil geçmiş bence dişi kuşlar evin erkeklerine çok ilgi gösteriyor.

Fatih, loveforlife ve hira beğendi.
Eski 28-01-2014, 18:48   #798
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Kalamar kemiğini akvaryumcuda bulurmuyum Fatih'ciğim? Hem Ceren diyip durma rica ederim, Çınar o Çınar

Tebrübelerin seni yanıltıyordur umarım gokcegokce, erkek muhabbet kuşları daha kolay eğitilebiliyormuş... inşallah erkektir..

Eski 28-01-2014, 20:51   #799
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-08-2013
Sevgili Hira güle güle büyütün miniği.Benim anneminki konuşuyor haberiniz olsun.Bir kaç kelimeyi sık sık tekrarlayın o da söylemeye başlıyor)Aşkım,koş vb.

hira beğendi.
Narinkhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2014, 00:14   #800
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Kalamar kemiğini akvaryumcuda bulurmuyum Fatih'ciğim? Hem Ceren diyip durma rica ederim, Çınar o Çınar

Tebrübelerin seni yanıltıyordur umarım gokcegokce, erkek muhabbet kuşları daha kolay eğitilebiliyormuş... inşallah erkektir..
Abla evet oralarda genelde satılıyor. Bu arada ablam yanlış anladın sen beni. Cere gaga ile gözler arasında kalan et parçasının adı. Cerenin derken o et parçasını kastettim

hira beğendi.
Eski 29-01-2014, 12:07   #801
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Fatih'ciğim, Kendi kendime gülme krizine girdim bak şimdi cehalet.. en kısa zamanda kalamar kemiği alıyorum,

Eski 02-02-2014, 12:58   #802
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Çınar eve geleli tam bir hafta oldu, ben okuduklarımdan anladığım kadarıyla hereket ettim, kafesi yüksekçe bir yere koydum ve etrafı tanıması için zaman tanıdım, bir yerde okumuştum, bi zaman sonra ellerinizi kafesin üzerinse koyup kısık sesle kuşla konuşulması gerektiğini, aynende öyle yaptım. ele alışması için 2 gündür kafesin kapısını açıp elimi içeri
daldırıyorum tabii ani hareketlerden kaçınarak, buna rağmen yaklaştığım anda kuş kendini hemen kafesin dibine atarak ciyak ciyak bağırmaya
başlıyor... ne yapmamı önerirsiniz bu durumda?

Eski 03-02-2014, 01:07   #803
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Bunlarda benim minik şekerler

Name:  WP_20140125_004-001.jpg
Views: 1561
Size:  45.9 KB

Uyurken bütün bebekler gibi çok masumlar. Hele birde uyanıkken görün siz onları.

Hoyaların dallarında tünemeye bayılıyorlar. Sayelerinde tomurcuklanan iki hoyam tomurcuklarını döktü. Olsun gene tomurcuk tutarlar yeter ki oğlumla kızım rahat rahat uçsun Destek çubuklarını çok seviyoruz. Daha sonra japon güllerinin dallarını çok seviyoruz. Kafesten çıktılar mı ya hoyalara ya da japon güllerine gidiyorlar.

(Eski kafeslerinde bir görüntü bu)

Eski 04-02-2014, 19:42   #804
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Dumanı kaybettim az önce çok canım sıkıldı. Neden öldüğünü anlayamadım. Eşim mantar hastalığından olduğunu düşünüyor. Biz sanırım fark edememişiz. İshal değildi ama yemeden içmeden kesilmişti son zamanlarda.

Eski 16-02-2014, 21:00   #805
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Sorun şu ki, benim muhabbet kuşu yıkanmıyor. Daha önce bir kanaryam vardı, ve bir tabağa su koyunca kendisi içine girer kanatlarını ıslatırdı. Muhabbet kuşumun önüne koyuyorum hiç ilgilenmiyor. Beyaz kanatları neredeyse siyahlaştı kirden, zorla mı yıkamalıyım?

sadecegeçen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2014, 21:35   #806
Yeni Üye

kitap38's Avatar

Giriş Tarihi: 16-03-2014
zorla yıkarsanız sizden soğur.o yıkanmasa bile sürekli banyoluk bulundurursanız kafesinde zamanla kendisi alışıp yıkanmaya başlayacaktır büyük ihtimalle. eğer çok inatçı çıkarsa tüylerini spreyle hafif ıslatabilirsiniz. ilk başlarda çok korkar ama sonra spreye de alışır zamanla.

sadecegeçen beğendi.
kitap38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2014, 11:15   #807
Ağaçsever

edacan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-12-2013
Galeri: 1
muhabbet kuşu yavru gelişimi

eş aldığım kuşum kısa sürede yumurtladı yavrular 1 ayda büyüyüverdi. bende bu gelişimi fotoğrafladım. işte gelişim süreci

Eklenen Resimler

edacan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2014, 11:22   #808
Ağaçsever

edacan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-12-2013
anne kuş bir durup bir gün yumurtluyor.
18 gün sonra ilk yavru çıkıyor. sonra diğer yavrularda yumurtlama süresine göre birer gün arayla çıkıyorlar.

Eklenen Resimler

edacan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2014, 19:03   #809
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sadecegeçen Mesajı Göster
Sorun şu ki, benim muhabbet kuşu yıkanmıyor. Daha önce bir kanaryam vardı, ve bir tabağa su koyunca kendisi içine girer kanatlarını ıslatırdı. Muhabbet kuşumun önüne koyuyorum hiç ilgilenmiyor. Beyaz kanatları neredeyse siyahlaştı kirden, zorla mı yıkamalıyım?
Ben de internette gordum, bir genis borcama suya biraz yaprak koyuyorum (nane, dereotu veya kivircik, maydanoz degil-yasak) ve bu sekilde cok seviyorlar banyoyu benimkiler. Ilk basta cok sevdigi oyuncak minik top da icine koyuyordum ve alistilar. Dogada zaten oyle yikaniyorlar, sabahlari cimler islakken oyle banyo yapiyorlar.

istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 01:16   #810
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Çınar eve geleli tam bir hafta oldu, buna rağmen yaklaştığım anda kuş kendini hemen kafesin dibine atarak ciyak ciyak bağırmaya
başlıyor... ne yapmamı önerirsiniz bu durumda?
Sabır. Zamanla alışacaktır...
Ancak hava karardıktan sonra kuşla ilişkiye geçmeyi denemeyin. Alışma işlemini gündüz saatlerinde yapmak daha iyi sonuç veriyor.

hira beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024