agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-08-2010, 12:41   #541
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-07-2010
arkadaşlar benim sorunum şu dün kuşuma daldarı aldım fakat kuşum daha küçük olduğu için(yaklaşık1,5 aylık)daldarı'yı bilmiyor ve haliyle de yemiyor.sizce kuşuma daldarıyı nasıl öğretebilirim?

Sessim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2010, 21:13   #542
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sessim Mesajı Göster
arkadaşlar benim sorunum şu dün kuşuma daldarı aldım fakat kuşum daha küçük olduğu için(yaklaşık1,5 aylık)daldarı'yı bilmiyor ve haliyle de yemiyor.sizce kuşuma daldarıyı nasıl öğretebilirim?
Birkaç gün ona zarar vermeyecek başka bir muhabbet kuşunun yanına aynı kafese aktarabilirsin. -aman dikkat birbirlerine zarar verecek gibi olurlarsa hemen kuşları ayırınız-Uyarıyı hafife almayınız...Bol şans...

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2010, 21:15   #543
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Talking

Alıntı:
Aynı kafese aldığınız muhabbet zıt cinsiyet olsun ve de sağlıklı olmalı.Sevgiyle kalınız...

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2010, 10:29   #544
Yeni Üye

Wink

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi güvercin01 Mesajı Göster
Aynı kafese aldığınız muhabbet zıt cinsiyet olsun ve de sağlıklı olmalı.Sevgiyle kalınız...
Sayın güvercin01 öneriniz için teşekkür ediyorum ama ben kuşumu tek olarak besliyorum başka bir çözüm öneriniz var mı acaba?

Eski 11-08-2010, 17:58   #545
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Alıntı:
Sayın sessim lütfen acele etmeyin çok meraklı bir hayvan oldukları için elbet tadına bakar.Arasıra kuru olmak kaydıyla roka ve yumurta mamasını ve kumunu ihmal etmeyin.Başka kuşların yanınada sakın koymayın.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2010, 09:13   #546
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gtatas Mesajı Göster
Sayın sessim lütfen acele etmeyin çok meraklı bir hayvan oldukları için elbet tadına bakar.Arasıra kuru olmak kaydıyla roka ve yumurta mamasını ve kumunu ihmal etmeyin.Başka kuşların yanınada sakın koymayın.
Sn. gtatas kuş kumunu ihmal etmeyin yazmışsınız kuş kumu da var ama onuda yemiyor sanırım.Yem kutusunun içine 1-2 çay kaşığı katıyorum fakat yemiyor.

Eski 14-08-2010, 11:17   #547
Ağaç Dostu

Dudi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Galeri: 54
Acele etmeyin sevgili Sessim, kuşunuz daha çok küçük hatta bebek, benim muhabbetim ilk geldiğinde su içmeyi bilmiyordu. Suya gagasını değdirdim. Yoksa su nerde nedir haberi yoktu. Biraz kendine bırakın, çok sıkmayın zamanla alışır. Biraz vakit verin ona...

Dudi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2010, 18:05   #548
Yeni Üye

arkadaşlar bugün bir akrabamıza muhabbet kuşu almaya gittik.kuşçuda çok fazla kuş kalmamıştı hepsinin yaşı büyüktü bizde yavru almak istiyorduk daha sonra yaklaşık 1-2 haftalık bir kuş getirdi kuş dışardaki kafeste değildi annesinin yanından getirdi yumurtadan çıkalı yaklaşık1-2 hafta olmuş.eve getirip kafese koyduk çok ürkek kafesin içinde bir o yana bir bu yana uçuyor zamanla alışır mı?ve de sanırım daha yem yemesini bilmiyor o yüzden mama yapmalı mıyız?

Eski 26-08-2010, 09:09   #549
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cellin Mesajı Göster
Sevgili Sessim akrabanız çok şanslı. Küçükken alınan kuşların alışması daha kolay oluyor. Ürkütmeden ona yaklaşın. Elinizi gerekli haller dışında çok fazla kafese sokmayın. Kafesin yanında olduğunuz vakitlerde muhabbeti ürkütecek büyük ve ani hareketlerden kaçının. Onunla konuşun. Biraz zaman verin kafesini tanısın, sizi gözlemlesin. Sizden zarar gelmeyeceğini anlasın. Bir hafta sonra kafesin kapısını açık tutmaya başlayın. Dışarı çıkmak isterse çıksın. Kafesin kapısı açıkken ya da kuş dışarıda iken yavaşça elinizi ona uzatarak ve hafifçe göğsüne dokunarak elinize almaya çalışın. Ancak ısrarcı olmayın. Alışması için zaman verin. Yem olayına gelince tünekte durabiliyorsa yem yemeyi biliyordur. Yeni yerine alışmadığı ve ürktüğü için yem yemiyordur. Kafesine alışınca yiyecektir. Bence mama yapmanıza gerek yok. Güle güle büyütsün akrabanız muhabbetini. Bıcır bıcır konuştuğu günleri görün inşallah.
Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.Akşam baktığımızda tünekte uyuyordu,biz yem kutusunu ve birazda küçük bir kaba suyunu koyduk ve kafesin tabanına koyduk.Şimdi ise yerde etrafı gözetliyor.Elimizi mümkün olduğunca kafesin içine sokmuyoruz çünkü çok ürkek bir o yana bir bu yana kaçıyor elimizi kafesin içine sokunca.Verdiğiniz bilgiler için tekrardan teşekkürler.

Eski 26-08-2010, 16:40   #550
Ağaç Dostu

Alıntı:
arkadaşlar bugün bir akrabamıza muhabbet kuşu almaya gittik.kuşçuda çok fazla kuş kalmamıştı hepsinin yaşı büyüktü bizde yavru almak istiyorduk daha sonra yaklaşık 1-2 haftalık bir kuş getirdi kuş dışardaki kafeste değildi annesinin yanından getirdi yumurtadan çıkalı yaklaşık1-2 hafta olmuş.eve getirip kafese koyduk çok ürkek kafesin içinde bir o yana bir bu yana uçuyor zamanla alışır mı?ve de sanırım daha yem yemesini bilmiyor o yüzden mama yapmalı mıyız?
Sayın sessim, bir üretici olarak sayın cellin'in verdiği bilgileri doğruluyorum.Fakat şu artıları da belirteyim.Bir kuş için kum çok önemlidir.Taşlığı olan kuşlar tavuklar yedikleri yemleri iyi hazmetmek için taşlıkta öğütürler ve mideye gönderirler.Kum yeme karıştırılmaz ayrı bir yemlikte verilir.

Mama da önemlidir.Doğduğu yerde yani biz üreticilerde mama veririz çok besleyicidir.Anne baba mamayı yer ve gider yavruya kusar, onu besler.

Suluk ilk zamanlar kafesin tabanında olabilir ama tüneğe çıktığı zaman hangi tüneği seviyorsa o tarafa asılmalıdır.Ve yeri zırt pırt değiştirilmemelidir.İnşallah konuşur ve sizleri mutlu eder.

Eski 26-08-2010, 17:03   #551
Yeni Üye

Alıntı:
Sayın sessim, bir üretici olarak sayın cellin'in verdiği bilgileri doğruluyorum.Fakat şu artıları da belirteyim.Bir kuş için kum çok önemlidir.Taşlığı olan kuşlar tavuklar yedikleri yemleri iyi hazmetmek için taşlıkta öğütürler ve mideye gönderirler.Kum yeme karıştırılmaz ayrı bir yemlikte verilir.

Mama da önemlidir.Doğduğu yerde yani biz üreticilerde mama veririz çok besleyicidir.Anne baba mamayı yer ve gider yavruya kusar, onu besler.

Suluk ilk zamanlar kafesin tabanında olabilir ama tüneğe çıktığı zaman hangi tüneği seviyorsa o tarafa asılmalıdır.Ve yeri zırt pırt değiştirilmemelidir.İnşallah konuşur ve sizleri mutlu eder.
kumu var fakat sadece yeminin içine karıştırdık ayrı bir kapta koymak istesek kafesin içine elimizi soktuğumuzda pır pır hiç yerinde durmuyo çok ürkek o yüzden bizde rahatsız etmek istemiyoruz.Az önce baktık yem yiyordu dün ilk geldiğinde akşam üzeri çıktığı tüneğin yanına suluk koyduk birde yerde var küçük bir kapta su genelde kafes tabanında takılıyor

Eski 04-09-2010, 16:19   #552
Ağaçsever

sirilhan's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2009
iyi günler arkadaşlar benim bi kuşum var doğdugunda ayakları sakattı biri öne diğeri arkaya bakıyodu veteriner ve kendi çabalarımla sargı vb sekılde biraz düzeldi kendi yaşantısını sağlayacak kadar hafif hafif yürüyo,ayakta, görünüşte bi sorun yok gibi duruyo ama ayakları biraz ayrık hala.Bir dişi kuşum var onunla koydum sizce yumurta yapmalarında bi sorun olurmu iyi anlaşıyolar dişide yumurta yapmaya müsait ama o kadarla bitmiyo işte sizce ayırayımmı yoksa çiftleşebilirmi şimdiden teşekkürler..

sirilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2010, 19:03   #553
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sirilhan Mesajı Göster
iyi günler arkadaşlar benim bi kuşum var doğdugunda ayakları sakattı biri öne diğeri arkaya bakıyodu veteriner ve kendi çabalarımla sargı vb sekılde biraz düzeldi kendi yaşantısını sağlayacak kadar hafif hafif yürüyo,ayakta, görünüşte bi sorun yok gibi duruyo ama ayakları biraz ayrık hala.Bir dişi kuşum var onunla koydum sizce yumurta yapmalarında bi sorun olurmu iyi anlaşıyolar dişide yumurta yapmaya müsait ama o kadarla bitmiyo işte sizce ayırayımmı yoksa çiftleşebilirmi şimdiden teşekkürler..
Sakat kuşlarda çiftleşme zorlukları ve yavruları iyi besliyememe gibi sorunlar yaşanmaktadır.Tavsiye etmiyoruz.

Eski 28-09-2010, 16:42   #554
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2010
doğacak kuşunuzda genetik bozukluk olabilir ben de tavsiye etmiyorum

kybele6135 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2010, 16:45   #555
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2010
sayın sellin aynı sorun benim kuşumda da var 1 yaşını geçmiş olmasına rağmen çok ürkek ve kafesinden çıkmıyor çıkınca da kafasını vuruyor denge sorunu var sanırım fakat ürkekliğine bi çare bulmazsak sanırım uçmayı unutacak bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

kybele6135 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2010, 17:55   #556
dlk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-09-2010
benimde iki tane kuşum var.dişi olanı yeni aldım.aldığımda annesinden yeni ayrılmıştı.ilk zamanlar zorlandık biraz.ama şimdi alıştı.erkek olanla iyi anlaşıyor.çok ötüyor ve öpücük vermeye başladı.konuşmasını umuyorum.

dlk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2010, 20:04   #557
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-11-2010
yardım

deli olucam.akşam sağlam olan kuşum bir anda ağzından kan gelerek ve garip sesler çıkartarak öldü.inanılmaz derecede sıkıldım yaa off.acaba nedeni ne olabilir.erkek kuşla kavga etmişmi diecem ama zannetmiyorum.ağzından kan püskürte püskürte öldü.bu arada diğer kuş bundan etkilenirmi.ne olur yardım edin.

cosicos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2010, 14:49   #558
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
Merhaba,

Biz de eve genç bir erkek muhabbet kuşu alacağız, şimdilik okuyup, kuşları tanıma evresindeyiz.

İlk başta aklımda tamamen ahşap, dikine uzun bir kafes alma-yaptırma fikri vardı ama okudukça bunun çok doğru olmayacağını anladım.
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla 45-50cm civarında en,boy, yükseklik ölçüleri olan, telleri yatay döşenmiş, fazlaca kapısı olan bir kafes uygun olacak.Köşeli olması, yuvarlak olmaması gerektiği söyleniyor.

Bildiğim tüm sanal mağazalara bakmama rağmen en uygun şu kafesi bulabildim.

Bu kafes oldukça güzel ve tarife çok uyuyor ancak fiyatı biraz pahalı.Sizin önerebileceğiniz alternatif var mı?

Bir de bu kafesteki donanıma ek olarak banyoluk almam gerekecek sanırım.

Akvaryum kurulumunda doğrudan mağazaya gidip, ne verirlerse dedikleri fiyattan alıp güzel bir kazık yedim, şimdi yoğurdu üfleyerek yeyip, ne gerekiyorsa onu almak istiyorum

Güncelleme:
Muhabbet kuşları üzerine bir forumda diğer kullanıcıların önerisi üzerine bu kafesi değil, şu kafesi almaya karar verdim.

Düzenleyen MSaygin : 25-11-2010 saat 17:00
MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2010, 14:28   #559
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cosicos Mesajı Göster
deli olucam.akşam sağlam olan kuşum bir anda ağzından kan gelerek ve garip sesler çıkartarak öldü.inanılmaz derecede sıkıldım yaa off.acaba nedeni ne olabilir.erkek kuşla kavga etmişmi diecem ama zannetmiyorum.ağzından kan püskürte püskürte öldü.bu arada diğer kuş bundan etkilenirmi.ne olur yardım edin.
Kuşunuzu hiç salıyormusunuz????

Eski 26-11-2010, 14:30   #560
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
Merhaba,

Biz de eve genç bir erkek muhabbet kuşu alacağız, şimdilik okuyup, kuşları tanıma evresindeyiz.

İlk başta aklımda tamamen ahşap, dikine uzun bir kafes alma-yaptırma fikri vardı ama okudukça bunun çok doğru olmayacağını anladım.
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla 45-50cm civarında en,boy, yükseklik ölçüleri olan, telleri yatay döşenmiş, fazlaca kapısı olan bir kafes uygun olacak.Köşeli olması, yuvarlak olmaması gerektiği söyleniyor.

Bildiğim tüm sanal mağazalara bakmama rağmen en uygun şu kafesi bulabildim.

Bu kafes oldukça güzel ve tarife çok uyuyor ancak fiyatı biraz pahalı.Sizin önerebileceğiniz alternatif var mı?

Bir de bu kafesteki donanıma ek olarak banyoluk almam gerekecek sanırım.

Akvaryum kurulumunda doğrudan mağazaya gidip, ne verirlerse dedikleri fiyattan alıp güzel bir kazık yedim, şimdi yoğurdu üfleyerek yeyip, ne gerekiyorsa onu almak istiyorum

Güncelleme:
Muhabbet kuşları üzerine bir forumda diğer kullanıcıların önerisi üzerine bu kafesi değil, şu kafesi almaya karar verdim.
Sayın msaygın kafes çok büyük bir ayrıntı değil kuş için bunu sıkıntı yapmayın.Zaten evcilleşince devamlı dışarıda olacak ve uyumak için içeri girecektir.Orta halli bir şey almanızı tavsiye ederim.

Eski 26-11-2010, 14:32   #561
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dlk Mesajı Göster
benimde iki tane kuşum var.dişi olanı yeni aldım.aldığımda annesinden yeni ayrılmıştı.ilk zamanlar zorlandık biraz.ama şimdi alıştı.erkek olanla iyi anlaşıyor.çok ötüyor ve öpücük vermeye başladı.konuşmasını umuyorum.
Konuşmazlar ama yuva koyarsanız torun sahibi olabilirsiniz.

Eski 26-11-2010, 23:44   #562
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
Teşekkür ederim gtatas.
Akvaryumu alırken gözüme hoş geldiği için önü bombeli bir akvaryum aldım, akvaryumcu da güvendiğim bir insan olmasına rağmen uyarmadı beni. Bombeli akvaryumlar hiç tercih edilmeyen modellermiş, sonradan forumları okuyunca anladım. Görüşü çok bozuyor, sadece baktığınız kısmı net görebiliyorsunuz.Başıma böyle bir şey geldiği için kafes seçme işini daha sıkı tutmaya çalışıyorum.Bu Teramo modelini sipariş ettim.

Daha önce evimizi kuş biti bastığı ve hem eşimi hem kızımı yara içinde bıraktıkları için bitler konusunda da tereddütüm var.

Spreylerin kullanılması ile ilgili farklı görüşler var.Bir kısmı bit olmasa bile 15-20 günde bir düzenli olarak kuşun spreylenmesi gerektiğini söylüyor, böylece bit çıkmadan önünü kesebiliyorlarmış.Bazıları ise bit çıksa bile bu spreylerin kullanılmaması gerektiğini, zararlı olduğunu söylüyorlar.
Bir de toz ilaçlar var, bunların da normalde ev içinde kullanılmasının sorun olacağını tahmin ediyorum, böcek ilacı ne de olsa.

Sizin genel uygulamanız nedir acaba?

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2010, 00:09   #563
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-11-2010
öncelikle merhabalarr..benim muhabbet kuşumla ilgili bir sorum olacak yardım ederseniz sevinirim..

kuşum 1 hafta önce ishal olmuştu bakımını yaptık iyileşti.ama şimdi de dışkısı bembeyaz ve çok sert çimento gibi parçalanıyor.neden kaynaklanıyo olabilir..sağlığı açısından çok endişeleniyorum..şimdiden teşekkürler..

ayzit48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2010, 12:36   #564
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
bu sefer kabız olmuş benim kuşum vardı onda da yaşanmıştı bu olay

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2010, 16:16   #565
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
Teşekkür ederim gtatas.
Akvaryumu alırken gözüme hoş geldiği için önü bombeli bir akvaryum aldım, akvaryumcu da güvendiğim bir insan olmasına rağmen uyarmadı beni. Bombeli akvaryumlar hiç tercih edilmeyen modellermiş, sonradan forumları okuyunca anladım. Görüşü çok bozuyor, sadece baktığınız kısmı net görebiliyorsunuz.Başıma böyle bir şey geldiği için kafes seçme işini daha sıkı tutmaya çalışıyorum.Bu Teramo modelini sipariş ettim.

Daha önce evimizi kuş biti bastığı ve hem eşimi hem kızımı yara içinde bıraktıkları için bitler konusunda da tereddütüm var.

Spreylerin kullanılması ile ilgili farklı görüşler var.Bir kısmı bit olmasa bile 15-20 günde bir düzenli olarak kuşun spreylenmesi gerektiğini söylüyor, böylece bit çıkmadan önünü kesebiliyorlarmış.Bazıları ise bit çıksa bile bu spreylerin kullanılmaması gerektiğini, zararlı olduğunu söylüyorlar.
Bir de toz ilaçlar var, bunların da normalde ev içinde kullanılmasının sorun olacağını tahmin ediyorum, böcek ilacı ne de olsa.

Sizin genel uygulamanız nedir acaba?
Sayın msaygın kafes çok önemli, deterjanlı su ile 2 haftada bir yıkanmalı bit varlığı tespit edildiğinde.Ben toz ilaç uyguluyorum.Kanat altlarına ve kanat arasına ve karnına serpiyorum.Adı aklıma gelmedi özelinize gönderirim.

Eski 01-12-2010, 16:18   #566
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayzit48 Mesajı Göster
öncelikle merhabalarr..benim muhabbet kuşumla ilgili bir sorum olacak yardım ederseniz sevinirim..

kuşum 1 hafta önce ishal olmuştu bakımını yaptık iyileşti.ama şimdi de dışkısı bembeyaz ve çok sert çimento gibi parçalanıyor.neden kaynaklanıyo olabilir..sağlığı açısından çok endişeleniyorum..şimdiden teşekkürler..
Biraz ıslak olmayan roka veya brokoli verebilirsiniz.İshal olursa da haşlanmış patates rendeleyin düzelir.

Eski 03-12-2010, 20:45   #567
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sayın msaygın kafes çok önemli, deterjanlı su ile 2 haftada bir yıkanmalı bit varlığı tespit edildiğinde.Ben toz ilaç uyguluyorum.Kanat altlarına ve kanat arasına ve karnına serpiyorum.Adı aklıma gelmedi özelinize gönderirim.
Sayın msaygın opigal toz bit pire için veteriner ilaçları satan eczanelerde bulabilirsiniz.İlaçlama yapıldıktan sonra hergün kafesini deterjanlı su ile yıkayın.Güvenle kullanabilirsiniz.

Eski 05-12-2010, 09:38   #568
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cellin Mesajı Göster
Selamlar benim muhabbet kuşlarım 3 tane 2 dişi ve 1 erkek ve bepsi bir arada duruyor. Kafeste yuvalık yok. Oğluşum inanılmaz konuşuyor .Yani şunu demek istiyorum. Hep dişi ve erkek bir arada olursa konuşmaz deniyor.Bence konuşması yeterli sevgi ve ilgiyle alakalı... Ona zarar vermeyeceğinizi onu ne kadar sevdiğinizi görürse çok güzel geri dönüşümü alıyorsunuz.
Yanlış anlamayın sizin verdiğiniz değerli bilgileri takip ediyorum bende. Sadece bu konuda hep kesin konuşuluyor ancak kesin birşey söylenemez bence. Muhabbet alışacaksa **** konuşacaksa yanındaki diğer bir muhabbet engelleyemez. Tecrübeyle sabit...
Sevgiler saygılar
Sayın cellin merak ettiğim için soruyorum acaba erkek kuşunuz diğer kuşlarla birlikteyken mi konuştu ya da yalnızken konuştuda yanına dişileri mi aldınız.Eğer birlikteyken konuştuysa valla literatüre geçersiniz..Biz İzmir de ilk dişi kuşu konuşturmayı başarmışdık çünkü seneler evvel.Bu da çok önemliydi sevgi ve ilginin karşılığını almıştık.

Eski 03-01-2011, 21:05   #569
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Sevgili Cellin, bazen kuşlar birbirlerine öğretebiliyorlar taklit ettikleri kelimeleri
Ben de anneme sürpriz olarak muhabbet kuşu almak istiyorum. Uzun zamandır istiyordu ama bir türlü fırsat olmuyordu. Ben de sürpriz yapmaya karar verdim. Her hayvanda olduğu gibi onların da sevgileri bambaşka oluyor. Hem zaten kaplumbağam Fittirik'e arkadaş lazım

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 16:55   #570
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
İnternette bulduğum çok ilginç bir muhabbet kuşu türü.
Paylaşmak istedim

Eklenen Resimler

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024