View Single Post
Eski 26-11-2010, 14:30   #560
gtatas
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
Merhaba,

Biz de eve genç bir erkek muhabbet kuşu alacağız, şimdilik okuyup, kuşları tanıma evresindeyiz.

İlk başta aklımda tamamen ahşap, dikine uzun bir kafes alma-yaptırma fikri vardı ama okudukça bunun çok doğru olmayacağını anladım.
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla 45-50cm civarında en,boy, yükseklik ölçüleri olan, telleri yatay döşenmiş, fazlaca kapısı olan bir kafes uygun olacak.Köşeli olması, yuvarlak olmaması gerektiği söyleniyor.

Bildiğim tüm sanal mağazalara bakmama rağmen en uygun şu kafesi bulabildim.

Bu kafes oldukça güzel ve tarife çok uyuyor ancak fiyatı biraz pahalı.Sizin önerebileceğiniz alternatif var mı?

Bir de bu kafesteki donanıma ek olarak banyoluk almam gerekecek sanırım.

Akvaryum kurulumunda doğrudan mağazaya gidip, ne verirlerse dedikleri fiyattan alıp güzel bir kazık yedim, şimdi yoğurdu üfleyerek yeyip, ne gerekiyorsa onu almak istiyorum

Güncelleme:
Muhabbet kuşları üzerine bir forumda diğer kullanıcıların önerisi üzerine bu kafesi değil, şu kafesi almaya karar verdim.
Sayın msaygın kafes çok büyük bir ayrıntı değil kuş için bunu sıkıntı yapmayın.Zaten evcilleşince devamlı dışarıda olacak ve uyumak için içeri girecektir.Orta halli bir şey almanızı tavsiye ederim.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön