agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras)
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni27Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-12-2015, 20:14   #91
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Dracena Massengena

Bu fotoğraflar da benden olsun.

Eklenen Resimler

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2016, 09:07   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2016
de drecena massengenam

*** benim bu cicegimin adini yeni öğrendim 10 seneden fazladir bakiyorum simdiye kadar hic çiçek acmadi acmasi icin n yapmam lazim ve dogrumu bu cins oldugu cicek acmasinicok isterim cevap verirseniz.sevinirim

Eklenen Resimler

Yasemincex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2016, 11:01   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-01-2015
Merhaba arkadaşlar Benim bu Bitkim 15 yılı geçti boyu 2 metreye ulaştı
Çiçek açması için ne yapmalıyım?

http://fs5.directupload.net/images/1...p/ygwbwftz.jpg

mkirgoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2016, 18:36   #94
Yeni Üye

Vyatcheslav's Avatar

Giriş Tarihi: 08-06-2016
Dracena Massengena'nın Yapraklarındaki Sararmalar ve Leke Oluşumları

Merhabalar!

Yaklaşık 1,5 yıl önce annemin evinden edindiğim Dracena Massengena türü bitkimin yapraklarında, son 2 ay içerisinde anlam veremediğim olumsuz gelişmeler gözlemlemekteyim.

Karşılaştığım problemin siz bilgi sahibi değerli insanlar tarafından kolaylıkla teşhis edilmesi adına bitkime uyguladığım bakım ve ev içinde yer aldığı konumu hakkında bilgi vermem gerekirse: Suyu oldukça rahat bir şekilde süzen torflu toprağa dikili bitkimi, toprak nemini iyice yitirip kurudukça, duş altına alarak yapraklarıyla birlikte yıkayarak suluyorum. Stoma, kök ve yaprak dokusunun zarar görmemesi adına bu işlemi soğuk su kullanarak uyguluyorum. Yukarıdan gelen suyun tamamının saksı deliklerinden tahliye edildiğinden emin olup, saksı altında birikmemesine de ayrıca özen gösteriyorum. Bulunduğu konum ise: Sabah güneş ışığının yarı geçirgen perdeden süzülerek bitkimin yapraklarına ulaştığı, çok fazla rüzgar akımına maruz kalmasına mahal vermeden ara ara açarak bulunduğu ortamı havalandırdığım doğu cephesinde yer alan geniş pencerenin önü.

Bitkiyi edindiğim ve bakımını üstlendiğim süreç boyunca bitki besini kullanma gereksinimi duymadım. Sadece, yer aldığı bölümdeki nemin azalmasını hissettiğim an tüm yaprakları faydalanacak şekilde spreyleme uygulamasında bulunuyorum. Aynı zamanda bitkim, yapraklarında görülen bu lekelenmeler eşliğinde daha önce hiç yapmadığı bir şekilde alt sıradan başlayarak 6 adet yaprağını sarartarak döktü. Boyunun uzamasına ve gelişmesine bağlı bir eylem olduğunu düşünmüş olsam da, bu konuda endişelenmiyor değilim.

Daha da açıklayıcı olması adına lütfen aşağıda yer alan görsellere bakınız.

Karşılaştığım bu sorun karşısında yardım ve önerilerinizi paylaşmaktan çekinmezseniz, son derece müteşekkir olacağım.

Hoşçakalın…

Eklenen Resimler

Düzenleyen Vyatcheslav : 08-06-2016 saat 19:12 Neden: İletiye Görsel Ekleme
Vyatcheslav Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2017, 13:08   #95
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-08-2017
Hayırlı günler.. Benim massengenam çok büyüktü. Forumda ki resimlerde bile onun kadar büyüğünü görmedim. Her yaprak sağlıklı ve ortalama 60 cm uzunluğundaydı. Kedim parçalamış😭😭😭😭ne olur yardımcı olun şimdiye kadar sudan başka birşey vermemiştim. Ne kullanabilirim?

Vaha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
massengena

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2017