agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Eğitim Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-11-2009, 12:54   #121
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-08-2008
22 ve 23
Muammer Bişkinler
Samiye Bişkinler

muammerbiskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 13:22   #122
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-11-2009
Mantar toplama programina katilmak istiyorum

1-Sevilay
2-bonsaisever
3-praecox
4-gece
5-Müjgan Yılmaz
6-Mihman
7-hisa
8-moksha
9-drmgunes
10-HititAjans
11-banuca
12-Nilufer Özaydın
13-Nihat Özaydın
17-Nevins
18-Cemal.S
19-Periilimerili
20-6cancan9
21-selay
22-mguzey
23-Pelus
24-didemd
25-hasavci
26-nyzyigit
27-daisypickers
28-selim güngör
29-ku$_gözlemci
30-küçük saksı
31-ceromaya
32-ceromaya'nın + 1
33-Meliha Güler
34-Volkan Ertan
35-papatya
36-kaktüs
37.çiğdem ünal
38-emrah zeren
39-Hatice Genc
40-Erol Genc
41-ihsano
42-Genç biyolog
43-Funda keskin
44-Serkan S.
45- Seçim A.
46-ebabil
47- Kadir Pirasoğlu
48- Sermin Girtten
49- Ajanse1978
50-Yurdaer Erdoğan
51-egeria80
52-Ajanse1978 'in + 1
53-mpurito
54-armenko
55-sait demirbag
56-tahsin saltık
57-idris şenol
58-melda keskin
59- ayşegül çetiner
60-demet akdoğan
61-yasemin çetiner
62-parentcat
63-dryesil
64-barış ünlü
65-hurgezer
66-hayrisahin
67-gece'nin + 1
68-querelle
69- canan
70- Korhan
71- Hasan
72- Şerife
73-Meşepalamudu
74-Selim Orhon
75-Elvan Engin
76-Gülizar
77-Gülizar'ın +1
78-Mine
79-Fatih
80-Funda İnan
81-Erkan Tankaya
82-Erkan Tankaya'nın +1
83-Neslişah
84-Hatice Kaya
85-Mennan Deveci
86-Tufan Kaya
87-Perilimerili'nin +1
88-Nusret A.
89- Lokman
90- Nrkrkmz
91-celal kara
92-ilkay dinsever
93- murat inkün
94- ayşe tiryaki
95- Alihan DAĞHAN
96-pupilla
97-sinyorita+1
98-sinyorita
99-Ayça Güven
100-Büşra Yılmaz
101-cmlysl
102-yasocan
103-CYPRAEA
104-prox
105-Muammer Bişkinler
106-Samiye Bişkinler
107-Damla
108-Can

kukumanlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 13:22   #123
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Toplantı ile ilgili bir miktar fotoğraf buraya yüklenebilir ama devamı için galeriyi kullanmalısınız.

Toplantı Fotoğrafları:
Jilber Barutçiyan ile Mantarla Tanışma Toplantısı (14 Kasım 2009)

Fotoğraf yükleyecek arkadaşlardan, yükledikleri fotoğrafların adını yazarken kararsız kalacakları durumlar varsa,
Mantar Toplantısı
Jilber Barutçiyan
Mantar
gibi başlıkları kullanmalarının daha iyi olacağını hatırlatayım.

18108-21 75
19254-g R Nt 0085
gibi isimlerden çok daha anlaşılır olacaktır

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 13:45   #124
/

Herkese merhaba

Sıteye bugun kayıt oldum ve gordugum uzere cok ıyısınız ben unıversıte ogrencısıyım ve bolumum mantarcılık kocaelı unıversıtesınde okumaktayım bugun bıraz konularda gezınıyordum ve mantarlarla olan ılgınız gayet yuksek oldugunu gordum ve cok hosuma gıttı organızasyonlar vs.. sıtenızde olmaktan memnunum eger gezı yapılırsa haberım olmasınıda ısterım saygılarımla..

bugra3458 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 16:16   #125
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-08-2007
selam dun aksam katımak ıstedıgımı bıldırdim ama ismimim listede olmaması nedeni ile toplantıya katılmadım kolay gelsın

kaya günhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 16:19   #126
agaclar.net

malina's Avatar

Herkes kendi adını listeye kendisi ekliyor, keşke sorsaydınız...
Neyse önümüzdeki cumartesi yapılacak toplantıya katılırsınız.

Eski 14-11-2009, 18:14   #127
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Nerede bu millet? Kimse birşey anlatmayacak mı?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 18:47   #128
agaclar.net

malina's Avatar

Toplamaya gitmiş olsalar, yedikleri dokundu diyeceğiz ama, henüz dinlediler

Eski 14-11-2009, 19:52   #129
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Galeri: 92
Ben bir özet geçeyim.

Sayın Jilber Barutçiyan toplantıdan önce geldi, malzemelerini hazırladı.
Büyükşehir Belediyesinden projeksiyon aletimiz de geldi.
Hepsi kuruldu, belediyenin bize ikramı çaylar demlendi ve üyeler birer ikişer gelmeye başladı.

Bazı üyelerimizin geç kalabileceğini anlayınca, toplantıya 10dk. geç başladık ve Jilber Barutçiyan anlatmaya başladığında sanırım 100 kişiyi geçmiştik.

Jilber Barutçiyan, gayet anlaşılır bir dille bilgi vermeye başladı slaytlar eşliğinde ve tüm üyelerimiz de oldukça ciddi bir şekilde dinlediler.

Mantarın aslında bir meyve olduğunu öğrendik.

Yerin altında, misel denilen ve ağaç olarak tanımlayabileceğimiz, gözle görülemeyecek kadar küçük ama dünyadan ay mesafesi kadar uzun dalları olan bir ağacın meyvesi imiş mantar.

Misellere çok iyi bakmamız gerekiyormuş ki, mantarların orada soyu tükenmesin.

Bunun için de, mantarı toplarken çok itinalı olmamız ve mantarın yetiştiği alanı yıpratmamamız gerekiyormuş.

Mantarların binlerce türü olduğunu ama yenilebilir türlerin çok da fazla olmadığını öğrendik.

Az bulunduğu için değerli olan mantarlar olduğu gibi, zehirsiz ama yenmeyecek kadar sert mantarlar olduğunu öğrendik.

Meşhur Ölümsüzlük mantarının, söylenildiği kadar çok hastalığa iyi geldiğini gösterir bir bilimsel açıklama olmadığını öğrendik. Tamamen bir pazarlama mucizesi imiş bu mantar, o kadar..

Tam da, havaya spor atarken resmi çekilen bir mantar gördük ki, çok enteresandı.

Mantarların endemik olmadığını öğrendik çünkü;

Mantar sporları binlerce metre yukarda bile ölmüyor ve tüm dünyayı dolaşabiliyormuş.

Ve Afrikada yetişen bir mantar Türkiyede de yetişebiliyormuş.

Hatta, uygun ortamı bulan mantarın, arabada hatta Savarona yatının tahtalarında bile yetişebildiğini öğrendik.

Mantarı balık gibi görmemiz gerektiğini, balığı aldığımızda yaptığımız gibi, aldığımız gün yememiz gerektiğini öğrendik.

Her mantarın pişirme ve depolama/saklama /nakil şeklinin ayrı olduğunu öğrendik.

Sayın Jilber Barutçiyan burada yazdığım bilgileri aynı zamanda sitemizle de paylaşacağı için çok fazla ayrıntıya girmeyeyim ama, bize bir çok değerli bilgi verdikten sonra, eğitime kısa bir ara verdik.

Daha sonra, soru cevap bölümüne geçti.

Sorulan bir çok soruyu cevapladıktan sonra toplantıyı bitirdik.

Yaklaşık 2.5 saat süren, çok keyifli bir toplantı idi.

Sitemizi ilgiyle takip eden ama yazmayan üyelerimizle tanıştık ve yazmaları/paylaşmaları için rica ettik.

Üyelerimizden, sitemizin ne kadar değerli bilgiler içerdiğini duymak beni çok gururlandırdı.

Sonuç olarak;

Böyle bir etkinliği gerçekleştirdiğimiz için, üyelerimiz bize teşekkür ediyor.

Biz de, bu etkinlikte, bizimle bilgilerini ve tecrübelerini paylaşan Sayın Jilber Barutçiyan'a ve bize destek veren Büyükşehir Belediyesine sonsuz teşekkürü borç biliyoruz.

Sevilay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 20:05   #130
Ağaç Dostu

Bir de enteresan olay yaşadık.

Salonun güvenlik görevlisi, 2 yıl önce mantardan zehirlenerek hastahaneye kaldırılmış.

Ben bunu öğrendiğimde kendisini Jilber beyle tanıştırdım ve toplantıda güvenlik görevlisi de, mantarla zehirlenme macerasını anlattı.

Eski 14-11-2009, 22:07   #131
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
Önce güvenlik...

Mantar deyince; önce güvenlik gelir diyerekten, o güvenlikçi arkadaşın olduğu kareden başlamayı ve mantarla ilgili herkesin de önce güvenlik diyerek, mantar zehirlenmesinin güvenlikçi arkadaşımızda olduğu gibi, tüm insanlık için de tarihsel bir olgu olmasını diliyorum arkadaşlar.

Sözü uzatmadan, buyrun fotoğraflar:

Name:  OnceGuvenlik.jpg
Views: 772
Size:  39.7 KB
Önce güvenlik, sonra da güvenlik, her zaman güvenlik!

Name:  GuvenilikBilgiGulumsetir.jpg
Views: 902
Size:  42.2 KB
Anılar kötü de olsa, ders alındığında, paylaşıldığında ve doğru bilgiyi 'arkanıza' aldığınızda, hayata gülümsemek kaçınılmaz! Yüzlerimiz hep gülsün!

gece
gülümseyen ve gülümseten forum kişisi!

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 23:13   #132
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Çok güzel bir organizasyondu, emeğe geçen herkese teşekkürler.

querelle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 00:15   #133
Ağaç Dostu

Bir teşekkür de sevgili Cemal S. için.

Kendisi, listeye adını yazdıran 100. üyemiz için, kocaman ve bembeyaz bir saksı kasımpatı getirmişti.

100. üye toplantıdan ayrılmış olacak ki, güzel kasımpatı 101. üyemize kısmet oldu.

Gelen üyelerimiz arasında genç, üniversiteli olabileceğini düşündüklerim de vardı ancak, genel olarak, yaşca daha büyük üyelerimiz vardı.

Çok iyi verilen eğitimi dinledikten sonra, sorulan sorular çok bilinçli idi.

Eski 15-11-2009, 00:25   #134
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Belki de dinlerken dokunmuş olmasın.

Hani fotoğraflar neredeeee.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 00:37   #135
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Zevkle yiyorsun, kilon sabit kalıyor, daha ne olsun!

Sevilay'a katılıyorum, sadece sorulardan "mantarın çok da önemli bir besin değeri yoksa, neden mantar?" hakkında düşüncemi eklemek isterim.

Mantar konusu sadece yiyecek olarak ilgiyi hakeden bir konu değil. Jilber çok güzel açıkladı.

Tamam, "kuru fasulye -bile-kadar besleyici değil" ama içerik açısından vücudun isteklerine oldukça dengeli bir şekilde cevap veren ve kalori değeri oldukça düşük bir besin.

Yani günümüz insanının; yetersiz beslenmeden çok, dengesiz ve yüksek kalorili besinlerden kaynaklanan hastalıkların (kalp damar, böbrek, rahatsızlıkları, ortopedik sorunlar v.s.) pençesinde kıvrandığı, kilo verme, diyet yolunda çok büyük meşakkatler çektiği ve resmen vücuduna işkence çektirdiği düşünüldüğünde, kendi mantarını toplamak için doğada bulunan ve yine kendi elleri ile besinini kolayca pişirip zevkle ve afiyetle yiyen ve vücuttan hep kolayca atılıp, pek kilo almayacağını düşünürsek, mantarın çok zengin içerikli bir besin olacağına şu anki halini daha tercih edilebilir buluyorum.

gece
"bir dirhem et" her zaman bin kusur örtmez diyen forum kişisi!

Eski 15-11-2009, 00:55   #136
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Galeri: 47
Bu toplantının yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Bu kadar çok bilgiyi bir anda öğrenebileceğimi hiç düşünmezdim. Mantar hakkında neredeyse tüm bildiklerim yanlışmış. Ne hatalar yapıyormuşum yerken...

Bunun için ayrıca teşekkür ederim Sayın Jilber Barutçiyan. :-)

Eklenen Resimler

nrkrkmz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 01:03   #137
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Alıntı:

Alıntı:
Belki de dinlerken dokunmuş olmasın.

Hani fotoğraflar, nerede?

Ah be Lilium, bilir misin ki, ilk alıntıyı okur okumaz, kobay olarak kullanıldığımızı anlayıverdim? Sen olsun deme böyle!

Fotoğraflar yolda, geliyor, merak etmeyin, el emeğinizin eseri, güzel çantalarımızda bulduğumuz selâmlarınıza cevaplarımızı biz ancak fotoğraflara ve satır aralarına doldurabildiğimizden, ağırlaştı fotoğraflar biraz, mazur görünüz.

gece
"her nerede yaşıyor ya da yaşatılıyorsa", tüm ağaçlar.net'e selam gönderen forum kişisi!

Eski 15-11-2009, 01:40   #138
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Galeri: 47
Gece toplantıyı sizlere daha iyi anlatabilmek için ekipmanını kurarken :-)

Eklenen Resimler

nrkrkmz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 06:11   #139
Moderatör

Güler's Avatar

Neyse.... bir iki fotoğraf görebildik, biraz nerler yaşanmış öğrenebildik.

Sevgili arkadaşlar işin şakasını bir yana bırakırsak hepinize teşekkür ederim.
Toplantıya katılamadığım için merakla bekliyordum neler yaşadığınızı, neler yaptığınızı.
Genelde kendi katıldığım toplantıları A dan başlayarak uzun uzun anlatıyordum. İstiyordum ki gelemeyenler de bütün detayları ile öğrensin, sanki gelmiş gibi hissetsinler.
Hele böyle eğitim konulu bir toplantı. Ne güzellikler ne bilgiler içeriyordur.
Sayın malina " eğer kameraya çekecek kimse dışarıdan gelecekse kulağına fısıldamakta fayda vardır, yoksa düğünlerdeki gibi gelen davetlileri çeker de konuyu unutur" demişti ama neredeyse ona bile razı olacaktım.

Sevgili Sevilay sana tekrar teşekkür ederim, güzel bir olayı güzel şekilde paylaştın. Her şeyi güzelce organize ettin, biz gelemeyenleri de ehh biraz da olsa aydınlattın.

Sevgili gece, size de teşekkür ederim, "ilk alıntıyı okur okumaz, kobay olarak kullanıldığımızı anlayıverdim? " demişsiniz. Haa ha günaydın!

Toplantıya katılan diğer arkadaşlardan pek ses seda yok nedense.
cemal.S sazı ele alır diye düşünmüştüm.
Nur biraz yazmış, hocam praecox'dan ses seda yok.
Müjgan Yılmaz da yazmamış.

Hımmm, demek böyle oluyormuş. Siz de görürsünüz bundan sonra!

Eski 15-11-2009, 06:52   #140
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-01-2008
21 kasım toplantısına mutlaka gelmek istiyorum

bayayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 10:26   #141
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevilay Mesajı Göster
Bir teşekkür de sevgili Cemal S. için.

Kendisi, listeye adını yazdıran 100. üyemiz için, kocaman ve bembeyaz bir saksı kasımpatı getirmişti.

100. üye toplantıdan ayrılmış olacak ki, güzel kasımpatı 101. üyemize kısmet oldu.

Gelen üyelerimiz arasında genç, üniversiteli olabileceğini düşündüklerim de vardı ancak, genel olarak, yaşca daha büyük üyelerimiz vardı.

Çok iyi verilen eğitimi dinledikten sonra, sorulan sorular çok bilinçli idi.
Listedeki 100.kişi bendim:Büşra.. kasımpatıları da ben aldım çok teşekkür ediyorum gerçekten,çok güzeller toplantıda çok faydalı oldu hepimiz için,artık öyle heryerden mantar almayız heralde 21 kasımda görüşmek üzere..

atropurpurea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 11:55   #142
Ağaç Dostu

Hadi komik bir şey daha anlatayım size;

Oraya gittiğimde, saat henüz 12.40 gibiydi.
Güvenliğe kapıyı açtırıp salona baktım hemen ve, salonun oldukça büyük ve donanımlı olduğunu görüp oldukça rahatladım.

Arkamdan bir bey girdi salona ve "mantar toplantısı burada değil mi" diye sordu.

Güvenlik de, "hayır burada stratejik planlama toplantısı var, mantar toplantısı yok" diyince ben müdahale ettim.

"Salonu bize büyükşehir belediyesi verdi ama mantar toplantısı olacak burada" diyince, garibim "ne mantarı" demeye başladı.

O erkenci üyemiz de, "şişe mantarı" diyip gitti.
Açıklaması da bana kaldı.

Eski 15-11-2009, 12:16   #143
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
Mantarlara çocukluğumdan beri hevesli idim. Ancak eğitimimden öğrendiklerimle devamlı temkinli davranıp, uzak durdum.
Ancak bu son haftalardaki gelişmeler, Jilber beyle tanışmamız, mantarları theorik ve pretik tanıyıp öğrenmeye başlama beni cesaretlendirdi.
Bazı katılımcıların aksine mantarlarda yapılan hataları yanlış bilgiler şehir efsanelerini duymak, beni mantar toplayıp yememe daha cesaret verdi.
Ancak yeni yürümeye başlıyan bir çocuk gibi jilber bey olmadan kendi başıma mantar toplayıp yemeye cesaretim elbette yok. Adım adım yürümeyi öğreneceğiz.
Çok verimli bir toplantı oldu. Katılan tüm üyelerimize de bilgilendirici olduğunu umuyorum.

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 13:19   #144
Ağaç Dostu

Jilber bey, toplantıda bizlere şöyle bir açıklamada da bulundu;

"Burada sizlere anlattıklarımı, ağaçlar.net'de de paylaşacağım. Ama fotoğraf yolladığınızda, bu mantar yenilebilir ya da zehirlidir diyemem çünkü, bir mantarı tanımlamamız için 5 duyu organımızı da kullanıyoruz.

Dokunuyoruz, kokluyoruz, kesitine bakıyoruz ve karar veriyoruz.

Aynı tür mantarın yenilebilen ya da yenilemeyen alt türleri var ve bunları fotoğraftan tanımlamak çok risklidir."

Eski 15-11-2009, 13:38   #145
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Bilinçsiz mantar tüketimi, güvenlik görevlileri için bile büyük tehlike!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevilay;
...

Oraya gittiğimde, saat henüz 12.40 gibiydi.
Güvenliğe kapıyı açtırıp salona baktım hemen ve, salonun dün akşam linkini verdiğim gibi olmadığını görüp oldukça rahatladım.

Arkamdan bir bey girdi salona ve "mantar toplantısı burada değil mi" diye sordu.

Güvenlik de, "hayır burada stratejik planlama toplantısı var, mantar toplantısı yok" diyince ben müdahale ettim.

"Salonu bize büyükşehir belediyesi verdi, mantar toplantısı olacak burada" diyince, garibim "ne mantarı" demeye başladı.

O erkenci üye de, "şişe mantarı" diyip gitti.
Açıklaması da bana kaldı.
Anılan güvenliğin ağzı mantardan fena yandığı için öyle tepki vermiştir.

Toplantıda Jilber de çağırıp zavallı mantar mağdurunun tecrübesini birinci elden anlattırdı: Bir veya iki yıl önce pazardan taze taze diyerek (Kasımpaşa'da hafta sonu kurulan pazar) mantar alıyorlar, hemen pişirip yemiyor, dolaba koyuyorlar ve mantara salı gününün menüsünde yer veriyorlar.

Oysa mantarı alır almaz pişirip yemek gerekiyor, karşılaştırma açısından mantarı balığa benzetmek gerekirmiş.

Tu kaka mantarlardan bir miktar veya geçen sürede bozulmuş mantardan dolayı bizim güvenlik kötüleşiyor, ailesi hemen acile götürüyor.

Toplantıdan sonra da güvenlikçi arkadaşla konuştuk, zavallı öyle sıkıntı çekmiş ki, "Bir daha dünyada mantara yaklaşmam, yaşamayan bilmezmiş, öyle böyle bir şey değil, hani eskiden siyah beyaz televizyonlarda görüntü kayardı ya, hah işte öyle oldum, gözbebeklerim büyüdü, günlerce kendime gelemedim, ben hayatımda öyle rahatsız olmamıştım..." diye ölümden dönüşünü anlattı. Mantarla tüm köprülerini atmıştı, ciddiydi!

Zavallı, mantarı hayatından bu denli silip atmışken, Sevilay'ın yukarıda anlattığı 'stratejik planlı mantar toplantısı'nın içinde bulunca kendini, ne diyeceğini, ne yapacağını bilememiştir!

gece
çocukken sokak aralarında mantar patlatan, düğünlerde kızların olduğu bölüme kızkaçıran atan forum kişisi!

Eski 15-11-2009, 14:38   #146
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Sevgili Dostlar;
Yazacak ve anlatacak öyle çok şey vardı ki,nerden başlayacağımı bilemedim.Hala şoktayım.
Çello nun dediği gibi,öyle tak sepeti koluna düş ormanın yoluna yapılamıyor maalesef!!
Ben şahsen bu toplantıdan sonra bütün kurslara da katılsam(pratik)bir mantarı koparıp afiyetle yiyeyim diyemem.
Ama bu toplantı çok önemli bir noktaya parmak bastı,dünya tatlısı gençlerimiz (Ör,gıda teknolojisi öğrenciler) gibi kaynak ve bilgiye aç çocuklarımız çok keyifle takip ettiler.Sevilay en azından bu konuda muhteşem bir olay yarattı.
Ama biz yaştakiler içinde şu yan çok ilginç Sevgili Jilber in ekibine katılıp,hem doğa ile içiçe olunur ,hem de akşama pişireceğiniz mantarlarınızı bir uzman nezaretinde toplayabilirsiniz.

Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 15:03   #147
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Sevgili Güler;
Fotoğraf işini Gece üstlenmişti ona da güvenimiz sonsuz olduğu için,hiç birimiz çekmedik.
Teknik ayrıntıları da Jilber bey yazacağı icin ben aldığım notları aktarmıyorum ama sohbet sırasında hoş esprıler de oldu ör;Bir katılımcı bölgelerinde Sobelen adlı mantar topladıklarını ve mantara bakar bakmaz renginin değişip karardığını,sobelenmiş gibi hissettiğini ve bu nedenle bu ad konulduğunu anlattı.
Bir mantar türünün kelliğe iyi geldiği söylendi ancak,Jilber bey ben 25 yıldır mantar tüketiyorum ,ama gördüğünüz üzre(kendi saçlarını göstererek) bu söylenti de pek gerçek payı yok dedi.
Bir başka katılımcı da ,ticari değeri üzerine mantarı sorgulayalım dediğinde,Uzmanımız kilosunun 3000 lira değerinde mantarlar olduğunu ve peşinden gitmeye değeceğini anlattı.
Evet .....Sevgili Jilber ve Eşi inanılmazdı, birikimlerini bizimle paylaşmak için ellerinden geleni yaptılar.
Sevilay cım,hepinize teşekkür ederiz....En başta muhteşem,AĞAÇLAR.NET sitesine.

Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 15:53   #148
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atropurpurea Mesajı Göster
Listedeki 100.kişi bendim:Büşra.. kasımpatıları da ben aldım çok teşekkür ediyorum gerçekten,çok güzeller toplantıda çok faydalı oldu hepimiz için,artık öyle heryerden mantar almayız heralde 21 kasımda görüşmek üzere..
Merhabalar!

Her şey dolu doluydu. Otoprktan salona hatta çay salonundan merdivenlere kadar. Sunum ve sunucumuz süper bilgilerle doludoluydu. Trafik ve aracı park yüzünden ancak ilk seansın ortalarında elimde bir saksı kasımpatı salona ulaşabildim. İçerisi dolunun ötesinde bir kısım arkadaşlar ayakta pür dikkattiler.Geç kaldım telaşı ile koştururken bir delikanlı yanıma yaklaşıp satılıkmı çiçek diye sorunca çok şaşırdım. Güldüm ve spariş kardeşim nikaha götürüyorum diye kafa bile yaptım. Verilen arada Büşra hanımı salonda sordum kimseden ses çıkmayınca 101 üyeye hediye etmeye karar verdik. İkinci seansın sonunda tekrar sorunca kısık bir ses burdayım demezmi. Hediyesini taktim ettik. Güle güle seyreylesin. Kısacası dop dolu bir toplantıyı bizlere yaşatan Sevilay hanım başta tüm emeği geçenlere teşekkürler.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 16:25   #149
Ağaç Dostu

codgervural's Avatar

Giriş Tarihi: 23-11-2008
geçen haftaki ve bu haftaki eğitimlere katılmayı bende çok istiyordum ama hep cumartesi günleri oluyor eminim benim gibi birçok üyenin çalıştığı bir gün bu.bunu birdahaki sefere pazara alabilirmiyiz ??jilber hocamın namını kastamonudan biliyorum zatenkendisini görmeyide çok istiyorum

codgervural Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2009, 17:20   #150
Moderatör

Güler's Avatar

Teşekkür ederim sevgili praecox, gece, cemal.S, Müjgan hanım.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024