agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni148Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-03-2011, 12:33   #331
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-01-2011
3. fotoğrafın bir özelliği varmı?

ardacan2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2011, 12:42   #332
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Hayırlı, uğurlu olsun.

Keşke, su izolasyon membranının üstüne, demirin altına yüksek basma dayanımlı ısı izolasyon plakası döşeseydiniz.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2011, 01:20   #333
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-03-2011
Arkadaşlar merhaba,

Bende arsama 2 katlı bir ev yaptıracagım. Projeyi kendi isteklerime gore yaptırdım toplamda 199 m2 lik oldu. Hayırlısıyla bir mütahitle anlasırsam eve baslayacagım. Yalnız ilk etapta sadece kabasını yaptırmayı düşünüyorum. Bu yaz baya bir araştırma yapacağım. En azından bu kaba işinin kaça çıkabileği konusunda ve nelere dikkat etmem konusunda yardım ederseniz sevinirim. Buda benim ilk mesajım olsun forumda

Saygılar

dogaci59 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2011, 09:23   #334
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Hayırlı, uğurlu olsun.

Keşke, su izolasyon membranının üstüne, demirin altına yüksek basma dayanımlı ısı izolasyon plakası döşeseydiniz.
Sayın meyvelitepe
Öncelikle sitedeki tüm yazılarınızı okudum ve gerçekten istifade ettim,paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
ısı plakasının ne olduğunu bilmiyorum,62 yaşında sıvas yıdızelinden 400 cıvarında yapı ınşa etmiş gözü tok muhabbet ehli bir kalfam var.kalfamı seçerken yaklaşık üç yıl kendisini takıp ettim,sonuçta kendisinin anlayışı çerçevesinde niteliği oluşacak bir evi kabule razıyım.ama hergün yinede tepesindeyim,meraktan benimkisi

mneccaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2011, 09:30   #335
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ardacan2000 Mesajı Göster
3. fotoğrafın bir özelliği varmı?
Sayın ardacan
demir memranı yırtmasın diye mermer parçalarının konduğunu bir yazıda okumuştum pratiğini görünce dikkatımı çekmiş olmalı.İnsanın vaktı olsada herşeyin yanı ayrıntının tadını çıkartsa.

Eski 29-03-2011, 10:51   #336
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Sn.mneccaroğlu, temel betonunu attınız herhalde. Dolayısı ile geç kalınmış oldu. Sağlık olsun.

Bahsettiğim şekilde grabeton ile temel betonu arasına yüksek basma dayanımlı, 5 santim kalınlığında ısı izolasyon levhaları döşeyebilmiş olsaydınız, evinizin beton aksamdan toprağa doğru ısı kaybetmesini baştan engelleyip, otururken gerek konfor gerek yakıt gideri bakımından çok avantajlı olurdunuz. Radya temel yaptığınız için bu tekniğe çok uygundu.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2011, 02:07   #337
Yeni Üye

Sn.MeyveliTepe
Özellikle ev yapma düşüncesinin başladığı dönemlerde sizin yazılarınızda aynı konuyu okumuş ve not almıştım, ancak çabuk ıkna oluyorum ki kalfam, taşın üzerindeyiz taş ısıtır gerek yok tarzı yaklaşımlarına teslim oldum. Açıkcası şimdiden pışmanım irade göstermem gerekirdi. neyse....
su basmanının kolunlarının betonunu döktük, yağmurun dinmesini beklerken doğum yerim olan Diyarbekir Hanı ilçesinin meşhur nirip üzüm fıdanlarını temin ettim,nasıpse bahçedeki taşlı toprağı su basmanın içine atıp,bir kaç kamyon bahçe toprağı atıp düzeltip fidanları dikeceğim.
Bahçe toprağı,üzüm fidanları konularında tecrübelerinizden istifaade etmek isterim.

Eski 05-04-2011, 02:17   #338
Yeni Üye

inşaat devam ederken

Eklenen Resimler

Eski 13-04-2011, 11:07   #339
Ağaçsever

Sn. mneccaroğlu inşaatınız ne durumda?

Eski 14-04-2011, 19:14   #340
Yeni Üye

sn. ardacan2000

Evin inşaatı 62 yaşındaki biraz huysuz,biraz ağır da olsa katlanmaktan hoşnutsuzluğum olmayan Nurettin kalfayla ilerliyoruz ama programın gerisindeyiz.
radyan temelden sonra su basmanlarının kolunları ve içlerinin doldurulmasından sonra zemin katın betonu atıldı,kolunların kalıpları çakıldı ve bugün betonları yapıldı. Evin etrafında döşenen delikli borular,su basmanı içinde kalan gider borularının döşenmesini terazıye alınmalarını seyretmek zevkliydi.Benim asıl zevkim köy hayatının doğal seyrinden aldığım tattı. Kuzuların zamanı ne de olsa
fırsat buldukça fotoğrafları yüklerim,selamlar.

Eklenen Resimler

Eski 16-04-2011, 15:29   #341
Ağaçsever

Çok güzel bir manzara

Eski 17-04-2011, 14:20   #342
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2010
Dostlar kolay gelsin

Bursa ve çevresinde,10 dönüm tarla imarlı arsa kaça bulunabilir ?
Dönümü 10 bin tl yerleri görünce moralim bozuluyor açıkcası

ozguratalay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2011, 22:59   #343
Yeni Üye

Yağmur molası gelmeden önce,bir adım daha attık.

Eklenen Resimler

Eski 20-04-2011, 22:21   #344
Ağaçsever

Bayağı ilerlermiş.

Eski 21-04-2011, 21:24   #345
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2011
Herkese selam
18 yildir ABD deyim ve Izmirli olan esimle 2-3 sene icinde kesin donus yapmayi ve Izmir civarinda sehire uzak olmayan ama doga ve denizle basbasa olabilecegimiz bir yerden simdiden arazi almak istiyorum.
Kedi kopek, at koyun falan beslemeyi dusunmuyorum, belki cesitli bitkiler hem yemek icin hem goruntu hemde hobi olarak istiyorum.
Yani dagin basinda sessizlik degil de ufak bir kasaba olabilir ama denizcilikle ugrasan bir kasaba koy yerlesim birimi olmali.
Uzun yillardir gercek etin gercek sebzenin tadini hele ki gercek baligi unuttuk, artik hayata donmenin zamani geldi.
Tavsiyelerinizi alabilirmiyim?

misterno Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2011, 23:22   #346
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Galeri: 1
Hoşgeldiniz sayın Misterino,

Kesinlikle " Karaburun " diyorum size. Tam da aradığınız gibi sakin, temiz ve de huzur dolu çok küçük bir ilçe; kasaba büyüklüğünde hatta. İnsanları da çok cana yakın. İzmir'e de oldukça yakın. Yolu biraz yorucu ama, bu Karaburun severler için pozitif bir yön, zira dinginliğin bozulmasını istemiyor halk bildiğim kadarıyla. Kısacası Houston; Karaburun'da hayat var !

kazim polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2011, 04:11   #347
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2011
tesekkurler

esimde Odemisli bu arada

misterno Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2011, 00:52   #348
AMCA

Giriş Tarihi: 05-08-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozguratalay Mesajı Göster
Dostlar kolay gelsin

Bursa ve çevresinde,10 dönüm tarla imarlı arsa kaça bulunabilir ?
Dönümü 10 bin tl yerleri görünce moralim bozuluyor açıkcası
Bursanın nekadar çevresi ile ilgilendiğinize bağlı... Şöyle söyleyeyim Eğer 20 km içinde kalacaksanız ve elektrik su gider problemi olmasın diyorsanız dönümüne 50 binin üstüne çıkmanız lazım. Yok biraz daha uzaklaşırım elektrik olmasada olur, şebeke suyuna ihtiyacım yok sondaj yaptırırm diyorsanız 15 binler civarına buluna bilir ama asfalt kenarı değilde daha çok traktör yolu üzerinde... 15-20 binliranın altındaki yerler çok zordur.... Bende Bursa çevresinde oldukça fazla dolandığım için biliyorum tüm yöreyi ve fiyatları...

Amca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2011, 10:08   #349
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Galeri: 1
Çok memnun oldum sevgili Misterno. Bu konuları konuşmak ve hatta tanışmak beni mutlu edecektir. Eşiniz biliyordur ( belki de siz de ), Ödemiş'in Birgi Belde'si var, ben de oraya kaçmak üzereyim. Ev neredeyse bitmek üzere.

SAHIRE beğendi.
kazim polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2011, 15:19   #350
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-07-2008
Arkadaşlar merhaba,
Edremit körfezinde 3-5 dönüm kadar bir zeytinlik ya da tarla satın alarak içine küçük bir ev yapıp orada yaşamak istiyorum. Bunun yasal prosedürü nedir ? Bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Düzenleyen Taurussian : 16-07-2011 saat 15:58
Taurussian Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2011, 10:43   #351
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
merhaba sayın taurussian,
edremit körfezi harika bir seçim, bir bağlantınız varmı yoksa tesadüfmü seçtiniz merak ettim.bildiğim kadarıyla 5 dönümden az olan arazi üzerine ev yapamıyorsunuz.zeytinlik alırsanız zeytinlikler koruma altında yine sıkntı olur.tarla veya bahçe vasfında (tapuda kaydı öyle olacak) bir yer seçmeniz en uygunu. ya da benim gibi yapar küçük bir parçayla idare edip imarlı arsa alabilirsiniz.
şimdiden kolay gelsin.

pria beğendi.
gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2011, 11:53   #352
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2007
Çok sıkıldım İstanbul'dan gitmek istiyorum offfffffffff...
Ev sahibi evden çıkartıyor diye tuttuk ev alıyoruz bir de şimdi İstanbul'da...

Neyse onun borcunu ödeyip, 10 sene sonra belki giderim buralardan... Edremit körfezi, kazdağları, yeşil zeytin, zeytinyağı, pembe domates, hepsinden önemlisi komplekssiz, art-niyetsiz, olduğu gibi bir yaşam düşlüyorum ama yok ben istedikçe o benden kaçıyor... Hem nasıl yaşayacaksın ki oralarda maaş olmadan? Nasıl? Hiçbir cevabı yok... Emeklilik desen daha 24 sene var, o zaman da yaş 57 olacak, görür müyüz belli değil... Kolesterol 300, şeker 200 evde yağlı, tuzlu, şekerli yemem, kola içmem, kızartma yemem, cips hayatta yemedim. E o zaman neden, hep bu dışarının endüstriyel yemek anlayışı yüzünden... Öğlen yemek zorundasın, aç kalamazsın ya, evden de getirdik olmadı, olmuyor, olmayacak da...

Yaşamak için çalışmak zorundasın, çalışmak için yemek zorundasın, emekli olmak zorundasın, ama erken de ölmemek durumundasın. Ölürsen ne olacak 55-60 yaşında -ki olacağı o- boşu boşuna bir hayat yaşamış olacaksın. Bir can borcum var Allah'a vermekten korkmam ama bana "ne yaptın hayatını nasıl harcadın" dendiğinde ne cevap vereceğim, insanlara faydam dokunabildi mi, doğaya faydam dokunabildi mi? Ne faydası, külliyen zarar... Arabaya atla eksoz gazı zarar, klimayı aç zarar, paketli gıda al zarar, paketli süt iç zarar, sana bana ona buna şuna doğaya insanlığa herkese herşeye zarar... E kardeşim o zaman senin yerin neresidir sen karar ver demezler mi adama?

Çok yalnızım dostlar, çok çaresizim... Sadece yazıp rahatlamak istedim... Ohh

pria ve aziztoprak beğendi.
açık-pozisyon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2011, 16:54   #353
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
Artık, biz de yer seçimleri ve arsa arayışları içerisinde olan bir sülaleyiz. İzmir'de şehir yaşantısını doyasıya yaşamışız ve çocuklarımızın kimisi okumakta kimisi bitirmiş işlerine başlama süreçlerinde. Hatta bazı kuzenlerimin torunları bulunmakta. Benim onlara "en az 5 en fazla 10 dönüm tarla ya da zeytinlik alıp, içine de bir prefabrik, taş veya ahşap ev yapıp oturucam ve orada aklıma ne gelirse yetiştiricem ve hatta para bile kazanacam" dememle kuzenlerim iyice iştahlanarak "o zaman büyük bir yer bakalım ve o arazide bir kominal bir düzen kuralım" dendi. Benim arazi kriterlerim de bu işin tek başına olamayacağı düşüncesiyle doğal olarak değişti. Ben, İzmir'den Manavgat Oymapınar Barajına kadar bir alanda kendime yer ararken şimdi İzmir'e daha yakın bölgeleri listeme almış bulunmaktayım.
Son durum Çeşme, Karaburun, Urla, Seferihisar'da sadeleşti. Otobanın şehirden kopamamadaki en büyük etken olması beni de cezbetti. Hem şehirde hem bahçende, tarlanda, çiftliğinde aynı anda olabilmek kuzenlerimin de dediği gibi (en küçüğümüz 50 ) mecburiyet gibi oluştu bizde. Çünkü, sağlık sorunları olanlarımız da var aramızda. Ama arayışı yapan sadece benim şu anda. Urla, Çeşme, Seferihisar ve Karaburun'da bize yön çizmemizde yardımcı olacak arkadaşlar var mıdır? Kendi adıma ben sadece 1 dönümü likapaya ayırmak düşüncesindeyim. Ege ikliminin el verdiği ürünlerin başında enginar, zeytin, narenciye, eğer başarabilirsem tropik meyveler, ceviz, badem, antep ve yer fıstığı gibi ürünlerin ihtiyac fazlasını ticari amaçlı yetiştirmeyi planlıyorum. Bunlara çilek ve kültür mantarı çeşitlerini de ilave etmeliyim. Bu hafta pazarda ilk kültür kavak mantarını denedim ve çok sevdim. Bütün bu nedenlerle kendi adıma en az 5 dönüm ve en fazla 10 dönüm düşünüyorum. Bu bölgelerde fiyatlar şöyle, Çeşme Germiyan'da 4,5 dönüm (elektrik ve suyu yoktu) 60 bin. Arkadaşlarım özellikle keklik yetiştirme amaçlı buradan yer aldılar. Daha doğrusu bıldırcından kekliğe dönüş gibi düşünüyorlar. Geçen gün onlara agaclar.net'i önerdim. Fethiye Kayaköy'deki ağaçlarını söküp zarar vermeden nasıl Çeşme'ye getirebileceğini düşünüyordu. Yakında onları da burada göreceğiz. Çeşle Ildır'da ise dönümü 5 binden başlayan fiyatlar bulunmakta. (İzmir' liler için "para versen susturamazsın" derler ya ona şunu da ben ilave yapayım, "konuda daldan dala atlarlar" .
Yer arayışlarına devam: Seferihisarda barajların yakınlarında 2 ile 5 bin arası dönüm fiyatları. Köylere yakın olup, elektrik çektirebilecek konumdaki yerler ise genellikle 5 bin' lerde geziyor. Şu sıralar fiyatların düşme zamanı ve zeytinliklerde zeytinler toplanınca satışlar da hızlanacaktır. Mesela bazı yerlerin 2b arazisi olmaları düşündürücü. Aplikasyon sorunlu yerler var. Hem tarla hem 2b ve hem de baraj sınırında yerler var. Bunlarda zaten aplikasyon sorunu çıkar düşüncesindeyim. Bir de barajların taşma durumu riski nedir bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim. Urla'da ise fiyatlar düşeceğine şu sıralar yükseldi. 5-15 bin arası tarla vasfındaki elektrik ve suyu olmayan arazilerin fiyatları. Genellikle yerleşim yerlerine yakın yerleri tercih etme sebebi malum, özellikle elektriğin çekilme masrafının az olabilme olasılığı. Şanslıyım ki Jeoloji Mühendisi var aramızda ve suyu bulma-çıkarma onun işi. Yer arayışı hiç kolay değilmiş bunu anladım. Ben 2012 kasımından sonra hayatımın sonuna kadar yaşayabileceğim bir yer aramaktayım. Önce yeri bulup beğenip, detaylı toprak analizi için tetkik, suyun kaç metrede ve ne kadar süre yetebileceğinin analizi, elektrik getirilmesi çok zor ama mükemmel bir yer ise elektrik üretme adına üretilmiş en son teknoloji ne ise onun hesaplanması ve arazinin her onaydan sonra satan kişiyle el sıkışma olacak bir süreç başlasın istiyorum artık. Herkes benim gibi bir süreçten geçti sanıyorum. Heyecanım çok fazla. Arazimi alıp her aşamayı ben de sizlerle buradan paylaşmak istiyorum. Sizlerden öğreneceğim çok konu var. Arazi arayışlarımdaki kriterlerimi yukarıda belirttim, bana şunu da dikkate almalısın diyebileceğiniz bir konu var mıdır? Mesela likapa için Kavacık ve Payamlı'nın uygun olmadığını düşündüren neden çok eğimli oluşu ve rüzgarın ve soğuğun Çatalkaya Dağ'ı eteklerinde olması don olaylarının sıklığı oradan vazgeçmeme sebep oldu. Kavacık üzümüyle ünlü bir yerdir. Likapa'da yetişir düşüncesi ile gidip görmüştüm oraları. Şimdilik aklıma gelen kriterler bunlar. Yanlışım ya da eksiğim varsa tamamlarsanız sevinirim. Herkese kolay gelsin.

SAHIRE ve pria beğendi.

Düzenleyen çisem : 23-11-2011 saat 17:27
çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2011, 19:31   #354
Ağaç Dostu

Sinarit's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Gelibolu demirtepe köyünde denize sıfır projeli hemen ev yapmaya müsait arsamı satıyorum arkadaşlar almak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir.

Sinarit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2011, 17:29   #355
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mneccaroğlu Mesajı Göster
62 yaşında sıvas yıdızelinden 400 cıvarında yapı ınşa etmiş gözü tok muhabbet ehli bir kalfam var.kalfamı seçerken yaklaşık üç yıl kendisini takıp ettim,sonuçta kendisinin anlayışı çerçevesinde niteliği oluşacak bir evi kabule razıyım.ama hergün yinede tepesindeyim,meraktan benimkisi
Merhaba,
Ne kadar şanslısınız. Bizim de böyle bir kalfaya ihtiyacımız olacak. Çanakkale'deki üç dönümlük toprağımıza küçük bir ev yapmanın arayışı içindeyiz. Başlamamız birkaç ayı bulacak gibi görünüyor. Mevzuatta biraz sıkıntı var. Önce onu aşmamız lazım.

pria beğendi.
Kaderga Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2011, 18:33   #356
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kaderga Mesajı Göster
Ne kadar şanslısınız. Bizim de böyle bir kalfaya ihtiyacımız olacak. .
Aman aman kalfaya dikkat. Sinir harbi yaşatıyorlar hergün insana.

Yeni mekanınız hayırlı uğurlu olsun. Dilerim, gönlünüzden gecen tüm güzellikler, sular seller misali akıcı ve cabucak oluşur. Heyecanınız daim olsun, tüm güzelliklerini yaşayın toprağınızın.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 21:52   #357
Yeni Üye

Unhappy

Yol almadık değil lakın sona ulaşmadan bitti kağıtlar. Yinede geriye dönüp bakınca iyi yol almışım derken halıhazıra bakarken neler eksik kalmış neler,zaman iredemin üstünde bazan zorlayıcı etken olarak geçici zaferler kazansada yolda kalmaz bu teker himmetim oldukça.

Eklenen Resimler

mtarslan beğendi.
Eski 11-01-2013, 21:29   #358
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Galeri: 27
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi salimp Mesajı Göster
merhaba foruma yeni katildim. sun anda Los Angeles ta yasiyorum ve en buyuk hayalim sizlerinde yazdigi gibi ufak bir yer alip hem gecimimi saglamak hem de huzurlu bir hayat surmek istiyorum. bir yandan kaya tirmanma hobim var onu devam ettirmek istiyorum. cok fazla bir maddi birikimim yok ve sehire de cok uzak olmak istemiyorum. ben yer olarak fethiyenin ic koyleri, armutlu veya sile taraflari dusunmustum. yardim eden olursa sevinirim hem fikir yer arsa olarak. simdiden tesekkurler
Sayın Salim, bir yer bulabildiniz mi acaba??

SAHIRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2013, 22:18   #359
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Galeri: 27
Merhaba doğadostları,
Kaç zamandır eşimle ben de kaçış planları yapıyoruz. Bunun için o koca Ankara' da didindik durduk,çok çalıştık, dişimizden tırnağımızdan arttırdık. önce oralardan bakındık, bir çıkış bulamadık ve geldik Ege'ye: Muğla'ya. Dedik ki bari iklim yumuşak olsun,deniz yakın olsun. Burası nefis, her yeri ayrı güzel, Şimdi buralarda arazi arıyoruz. Gezdikçe güzellikleri keşfediyoruz. Ancak şartlar çetin ve evdeki hesap çarşıya uymadı : meğer bizim paramız pulmuş da buralarda arazi fiyatları uçmuş. O kadar çok geziyoruz ki: gezmekten bitap düşüyoruz. Bazen bir yer beğeniyoruz, ama başka krtiterlere uymuyor, ne bileyim komşu iyi olmuyor mesela, ya da o köyle ilgili nahoş şeyler duyuyoruz vazgeçiyoruz. Netice de bazı bölgeleri benim diyen emlakçıdan iyi biliyoruz artık köylerde tanıdıklar oluştu ama ne hikmetse bütçemize ve kafamıza uygun bir yer henüz nasip olmadı... Alacağımız araziye göre şekillenmeye karar verdik - önce güzel bir yer bulmalıyız. Sonra ver elini doğa, çalışır çabalar aç kalmayız. (buradan idolümüz Sayın Aliderya Çengel abimize selamlar) Sadede gelirsem, eğer buralarda "Gelin bize komşu olun" diyen varsa bana yazsın lütfen.
P.S. Ovakışlacık köyünde bir zeytinlik bulduk dağın güney yamacında 70 dönüm yaklaşık %30 eğim var. Yolu var. Sahibi sıkışıkmış 180000 e kadar düştü... ancak zeytinler bakımsız hepsi tımar ister... denildiğine göre 1800 zeytin varmış - ben saymadım. Ovakışlacık medeni insancıl güzel bir köy..denize yakın. Denildiğine göre su problemi yok. Zamanında organik tarıma başvurmuş organik tarım yapılabilir belgesi almış ama devamını getirmemiş.Ancak fiyat bizim bütçeyi aştı , daha ev yapılacak, ne dersiniz? başka tavsiyeleriniz olur mu? Fikirlerinizi bekliyorum. Yarın yine gezeceğiz.

pria, gulbirsen ve aysozbek beğendi.
SAHIRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2013, 23:06   #360
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-05-2007
Sayın Sahire,

" ... meğer bizim paramız pulmuş da buralarda arazi fiyatları uçmuş. "
yazınızı okuyunca ne kadar tanıdık geldi bu cümleniz. İnşallah her şey gönlünüze göre olur.

mozen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024