agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni610Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-08-2011, 00:42   #151
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2007
Galeri: 66
Bir destan gibi...HELAL OLSUN!

mrduran ve g.c. beğendi.
Metin Y. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2011, 10:07   #152
Ağaç Dostu

RİKO's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2009
heyecanla bitmesini bekliyorum,mavi çerçeveli aynada saçımı tarayıp,ödemiş işi çarşaflarda uyumak için... çok güzel oluyor,olmuş bile

g.c. beğendi.
RİKO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2011, 10:43   #153
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Evet Güler, çok bereketliler. Neredeyse her bir kılçığı kullanılabiyor, bir de kurumuş olduklarından dokusu da güzel oluyor.

Lir, şimdi tekrar baktım internetten, güzelmiş gerçekten, ben daha önce başka bitkiye bakmışım galiba. Gönderebilirsen sevinirim. Zaten çiçeklenmesi gereken (ağaçlar bölümü hariç) o kadar çok yer var ki, toprağa dikilecekler dışında saksıya bile bir dünya para harcamak gerekecek. Geçen gün Ferda ile konuşmuştuk saksıları toptancılardan almak gerekecek diye. Dolayısıyla olabilecek bitki gönderimlerinize hayır diyemiyeceğim. Sizin saksılığa da hayran oldum, sıcak ve samimi çok..
Sevindim: İsterseniz kargo ile İstanbul'a gelecekseniz ya da buradan toplu bir gidiş olacaksa daha fazla bitki yollama imkanı olabileceğinden o da olabilir. Ayrıca ahududu ve dikensiz bögürtlen fazlalılığım da var. Size ayırıyorum.
Rastgele...

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2011, 18:27   #154
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Bayramdan az sonra Ödemiş'e gelmem gerekiyor. Sizin sarı-yollu dokumalarınızdan yapacağım konuk çarşaflarını, çok güzel oluyorlar, yumuşacık, temizliğin-doğallığın-zarafetin içinde yatıyorsunuz hissi veriyor. Çok ta uygundu fiyatları.
İletişime geçelim, seve seve yardımcı olurum. Babamın eskiden mal aldığı bir toptancı var, oraya gideriz.

Ayazkızı ve g.c. beğendi.
kazim polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2011, 20:54   #155
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Pek de yeri olmamakla beraber yine de yazmak istedim. Arkadaşımız sevgili kazim polat'ı burada da görmek güzel geldi bana.
Sevgili kazim polat, evvelce sık sık aramıza katılır, bahçesini anlatır, güzel sohbetlerde bulunurdu. Hele Ödemiz Fuar gezisinde bizlere gösterdiği yakınlığı-ilgiyi unutmak mümkün değil. Harika bir ev sahipliğini gerçekleştirmişti. Ama sonra ne oldu bilmiyorum arkadaşımız ayda bir siteye uğrar oldu.
Sevgili kazim polat, ister sitem diye düşün, ister düşünme. Ama bizleri bu güzel arkadaşlığa alıştırıp sonra da arayı açmak olmazdı diye düşündüğümden yazıyorum bunları. Çünkü seni seviyoruz ve özledik.

mrduran ve g.c. beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2011, 00:10   #156
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Teşekkürler Lir, İstanbul'a geişimde haberleşiriz, alırım sizden.

g.c. beğendi.
çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2011, 00:33   #157
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Bina-ana yapı hep köşeli geometriklerden oluşuyor. Bir türlü elim yuvarlaklara gitmiyor. Halbuki kemerli, yuvarlak kapı pençere gördüğümde-uygun kullanılmışsa- hoşuma gitmiyor değil. Ama nedense burada olması gereken her şey dik olmalı gibi geliyor bana. Keskin, köşeli.. Köşe kırmaları- yumuşatmaları hep bitkilerle ve aksesuarlarla yapasım var.

Alttaki resim, bu kırma amacı nedeniyle yaptığım rbir çalışma. Kapısız bir geçiş kapısının üzerini, sonradan eklemleneceği için ağı olup düşmesin diye, hemi de artık elimde muadili olabilecek bir malzeme varsa yenisine para vermek istemediğimden yutonglardan keserek oluşturduğumbir kemer. Ve altına destek olsun diye yaptığım bir ek çalışma. Ytonglar henüz boyanmadı.

Name:  IMG_2654.jpg
Views: 2032
Size:  27.0 KB

Eski 24-08-2011, 00:43   #158
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Merdiveni kendimiz yaptık. Direkt birine sipariş versek baba para isteneceğini biliyoruz. Basamaklar meşe, renk katmadık.

Fırınları dolaşıp, formunu beğendiğimiz yakılacak odunlardan toplayıp tasarlayıp merdivene doğalına uygun ağaç sardırdık, ona da sarmaşık sardıracağım.

Name:  IMG_2655.jpg
Views: 1948
Size:  29.3 KB

Eski 24-08-2011, 00:56   #159
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Sevgili Halil Önen, Riko, Metin Y., güzel duygularınız için teşekkür ederim. Mordoğan'ın kışı da çok güzel oluyor, tertemiz hava, merkezde sessizlik-dinginlik, ocağımızda da ateşimiz ... Beklerim

g.c. beğendi.
Eski 24-08-2011, 01:04   #160
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Pek de yeri olmamakla beraber yine de yazmak istedim. Arkadaşımız sevgili kazim polat'ı burada da görmek güzel geldi bana.
Sevgili kazim polat, evvelce sık sık aramıza katılır, bahçesini anlatır, güzel sohbetlerde bulunurdu. Hele Ödemiz Fuar gezisinde bizlere gösterdiği yakınlığı-ilgiyi unutmak mümkün değil. Harika bir ev sahipliğini gerçekleştirmişti. Ama sonra ne oldu bilmiyorum arkadaşımız ayda bir siteye uğrar oldu.
Sevgili kazim polat, ister sitem diye düşün, ister düşünme. Ama bizleri bu güzel arkadaşlığa alıştırıp sonra da arayı açmak olmazdı diye düşündüğümden yazıyorum bunları. Çünkü seni seviyoruz ve özledik.
Güler Abla'cım, dediğin gibi yeri değil ama, Çekirdek hoşgörecektir bizi diye umuyorum.

Sitem diye algılamadım asla, tam aksine, çok mutlu oldum. Aklınızda, kalbinizde yer edebildiysem, ne mutlu bana! Dediğiniz gibi biraz mola vermiştim ama, mola bitti, gene buralardayım nasipse. Sadece burada değil, gene yüz yüze görüşmek isterim hepinizle. Hatta buradan sonbaharda 2. Birgi Gezi'mizin sözünü mü versem ne? Hem ev de bitmiş olur o zamana, kestaneleri bende közleriz?

g.c. beğendi.
kazim polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2011, 19:05   #161
Moderatör

Güler's Avatar

İnşallah ama önce bir sevgili çekirdeği rahatsız etmeyi düşünüyorum. Ferda çok güzel şeyler anlattı, benim de aklım kaldı.

Güllerimi alıp ziyaretine gideceğim inşallah.

g.c. beğendi.
Eski 24-08-2011, 20:16   #162
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Bu ne güzel haber Güler Müthiş mutlu edersin beni. Senburadayken bir İzmir toplantısı bile yaparız bakarsın..

Eski 24-08-2011, 21:06   #163
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Sevgili Çekirdek,

Henüz komşuluk kahvesi bile içemedik ama dünya telaşından. İlk fırsatta merhaba diyeceğim, Zeytinci'nin bahçesinden de birşeyler çıkar sizin mekana.

Sevgiyle kalın.

g.c. beğendi.

Düzenleyen Zeytinci : 24-08-2011 saat 21:07 Neden: *** yazımı görünmedi.
Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2011, 20:35   #164
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Sevgili Zeytinci,beklerim. Şimdiye kadar inşaat telaşından ve kargaşadan Türk kahvesi sokmuyordum buralara ama artık başladım. Çok keyifli oluyor. Beklerim.

g.c. beğendi.
Eski 12-09-2011, 20:44   #165
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Geçenlerde tv ekibi çekim yapmaya gelmişti. Mekan henüz tam bitmedi ama..
Showmax kanalında cuma 15.30da, cumartesi günü de 23te yayınlanacakmış. Umarım iyi olmuştur.

Programı yapan Ataman Bey, o an için mikrofonu eline alıp gelen biri değil. Daimi çalışmaları gezi ve gezilecek yerler üzerine, çok yıldızlısından çok yer ve mekan görmüş bir kişi. Sohbet bitiminde ekran için olmayan samimi düşüncelerini sordum; "çıtanın üzerinde, çok hoş, ileride daha daha güzelleşeceği görünebilen bir yer olmuş" dedi.
Sevindim..

g.c. beğendi.
Eski 13-09-2011, 00:56   #166
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Bizde sevindik.

Sevgili arkadaşım sen yaparsında güzel olmazmı, kimbilir ne güzel yapmışsındır, inşallah bir gün görmek nasip olur.

g.c. beğendi.
Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2011, 06:38   #167
Ağaçsever

fatma_demirel's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2011
bir solukta okudum. tebrik ediyorum ve kolaylıklar diliyorum.

g.c. beğendi.
fatma_demirel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2011, 13:07   #168
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Notlarıma aldım. Cuma günü olmazsa cumartesi günü seyretmek isitiyorum.
Yaptığınız başından beri takip ediyorum. Örnek alınacak hiç bir şeyi kaçırmak istemem. Sizin yapmış olduklarınız da onlardan biri. Kafanızdan geçirdiklerinizi fiili olarak uyguladığınız biliyorum. ' Çıta Üzeri ' bana göre çıtanın çok üzeri.
Kolay gelsin.

g.c. beğendi.
Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2011, 00:24   #169
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Yaklaşık birbuçuk yıldır inşaatta, şantiye binası gibi kullandığımız, işlem görmeyen bodrum bölümünde yaşıyorum. Mayısa kadar geceleri geç saatte eve sadece yatmak için gidiyordum. Beş aydır daimi buradayım. Yarı işlem gören odalardan birine konuşlanmış durumdayım. Standart ev temizliği yapmıyorum bu odada çünkü anlamsız kalıyor, sabahtan akşama eski haline dönüyor. İlk bir kaç gün temizlik yaparak yaşadım ama baktım ki sadece zamanımı boş yere harcamış oluyorum, bıraktım olduğu gibi.

Milyon tane gelip giden işci arkadaşların çoğuyla aynı sofradaydım. Tüm buna rağmen işte, iki yıldır hiç hastalanmadım (toptan çıkar mı bilemem).
Eee? Hani temizlik için, hastalanmamak için temiz olmalıydık... Yerlerdeki tozlar için arçelik süpürgesi, kirleri için vim, bulaşıklardan sonra domestos, lavobo için cif, ellerimizdeki mikrolar için .....mendil kullanmalıydık.. Yoksa yalan mıydı hepsi?? Temizlik ve malzemeleri sağlık demek değil miydi? Aldatılıyor muyduk? Yıllarca kazancımızın beşte birini boşuna mı bu malzemelere yatırmıştık? Tüketim toplumunun gazabına mı uğruyorduk?

(Yarın-öbür gün hastalanacak olursam görürüm ben neyin gazab olduğunu.. Bu yazıyı hemen kaldırırım vallahi )

Eski 15-09-2011, 12:03   #170
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Sevgili çekirdek
Öyle olsaydı dünyada tüm hijyen koşullarından uzak yaşayan milyonlarca insanın hasta olması gerekirdi. Evde bir bebeğin gözünün içine bakarsın düşmesin, mikrop kapmasın, nezle olmasın aman sağlıklı olsun diye hastalanır. Sokakta büyüyen çocuğun bağışıklık sistemi daha iyi gelişir hastalanmaz

Hikayeni baştan sona okudum. Helal olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
seni tebrik ederim. İnşallah gönlünce bir mekan olur. Tv programını kaçırmayacağım.

Sevgiler.

g.c. beğendi.
Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2011, 14:58   #171
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Sevgili Çekirdek,
Haberlerini okumak ,çok keyif verdi ,zaman zaman aklıma gelip bu cesur yürek şu an ,mücadelesinin hangi aşamasında diye düşünmekten kendimi alamıyorum....
Evet artık finale yaklaştık gibi gözüküyor,sana verdiğim sözü unutmadım,ilk ziyaretim de tablonu getireceğim....
Herşey gönlünce olsun...

Not:Canım, izninle sayfanda Kazım Polat ı yakalamışken,Erguvanlar için bir kez daha teşekkür edeceğim..

g.c. beğendi.
Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2011, 23:59   #172
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Her aşk gibiydi.
Başlangıçta coşkulu- heyecanlı. Her saniye O’nu düşünerek. Her an O’nun için bir şeyler yaparak. Günler aylar geçtikçe değişen bir şey olmadı duygularımda. Birbirimizi tanımaya anlamaya çalışırken olurdu ufak çatışmalar, anlaşmazlıklar. İki ayrı kişilik bir arada olmaya çalışıyorduk. Ben O’nu da dinleyip, O’nun da isteklerini göz ardı etmeden yine de benim istediğim gibi olmasına çabalıyordum. O da kimi kez isteklerimi hiç reddetmiyor bana göre şekilleniyor, kimi kez binbir zorluk çıkartarak hayattan bezdiriyor, ya da asla boyun eğmiyordu. Bu sefer ben O’na tabi olup yapacaklarımdan, çok istediklerimden bile vazgeçiyordum. Epeyce yıprattık ama birbirimizi, çoğu aşk gibi.

Çoğu aşk gibi, zamanla sevgiye dönüştü birlikteliğimiz. Artık daha sabırlıyız daha anlayışlıyız birbirimize. Diretmiyoruz isteklerimizde. Kangrene dönüşmedikçe birlikteliğimiz seviyoruz birbirimizi.

kasap.94, mrduran ve g.c. beğendi.
Eski 25-12-2011, 00:05   #173
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Minik otelimi ve lokantamı sanki açtım gibi. Aradan bunca zaman geçtiği için ben bile inanamıyorum. Daha doğrusu sadece ben inanamıyorum.

Odalarda ve lokantamda hazır, satın alıverdiğim hemen hiçbir şey yok. İlle her ürünü kendimiz yaptık. Sade, iddiasız. Bence bir dolu eksiği var, tamamlanması için de zamana, eh, bir de ....ya ihtiyacı.

Eski 25-12-2011, 11:04   #174
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Mutlu ,güzel günler diliyorum.

Sizi kutluyorum,böyle güzel bir düşü gerçekleştirdiğiniz için.

Eksiklerde zamanla tamamlanır.Sayın çekirdek.
En yakın zamanda ziyaretinize gelmek,o güzel düşün gerçekleştiğini görmek isterim.
Sağlık ve mutlulukla kalın.
Selamlar.

g.c. beğendi.
Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2011, 11:25   #175
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili çekirdek çok mutlu oldum. Başaracağına zaten emindim. Zamanla daha da güzel şeyler ilave edeceğine de eminim.
Bütün bu uğraşlarının semeresini bol, bol alırsın inşallah. Allah hayırlı kazançlar versin, huzur, mutluluk ve sağlık içinde uzun seneleri sevdiklerinle beraber geçirmeni dilerim.

g.c. beğendi.
Eski 25-12-2011, 11:33   #176
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Geçtiğimiz cumartesi uzaktanda olsa görebildim motelinizi ,uğramayı çok istedim ama olmadı maalesef .

Hülya hanım'ın dediği gibi bir düşü gerçekleştirdiniz hem de pek çoğumuzun arzuladığı
bir düşü....yürekten kutluyorum .Bunca çabadan sonra sevginizin hiç btmeyeceğinden de
eminim.

İşleriniz hafiflediğinde bekliyorum.

g.c. beğendi.
nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2011, 11:51   #177
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2011
[QUOTE=çekirdek;891450]Minik otelimi ve lokantamı sanki açtım gibi. Aradan bunca zaman geçtiği için ben bile inanamıyorum. Daha doğrusu sadece ben inanamıyorum.
Sevgili Çekirdek,
Hayırlı, ugurlu ve bol kazançlı nice günler temenni ediyorum.
Umarım tüm yorgunlugunuzu atmış azıcık dinlenmişsinizdir.
Resimlerini merak ediyoruz. Bizimle paylaşacakmısınız?

En iyi günler bol kazançlar ve selamlarımla...
Asu

g.c. beğendi.
Manolya_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2011, 12:13   #178
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:

Odalarda ve lokantamda hazır, satın alıverdiğim hemen hiçbir şey yok. İlle her ürünü kendimiz yaptık. Sade, iddiasız. Bence bir dolu eksiği var, tamamlanması için de zamana, eh, bir de ....ya ihtiyacı.
İnanki, çok sevindim, hayırlı uğurlu olsun, emek ve sevgi verildiği sürece başarılmayacak hiç bir şey yok ve ondan alınan mutluluk paha biçilemez.

Eksiklere gelince, ip ucunu yakalamışsınız (emek ve sevgi) aynen devam edin göreceksiniz onlarda tamamlanacaklar. Lilium dediydi dersin.

g.c. beğendi.
Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 00:20   #179
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Ne yapabilirim?
Bilgisel desteğinize ihtiyacım var.

Bize gelen şebeke suyu çok kireçli. Örneğin termosifonun resistansları çok kısa sürede işlemez duruma geliyor. Eminim ki bu kireç çok kısa sürede borularımı da tıkayacak ve tüm su kullanan makinalarımın ömrünü bitirecek.

Şebeke giriş noktama arıtma yapmam gerekiyor. Ama piyasada hazır satılanlardan alamam ekonomik nedenlerle, şu an mümkün değil.
Bizim forum sayfaları içinde ve internette genelde akvaryum için olanları ile karşılaşıyorum.
Özellikle kirece karşı etkin olabilecek bir arıtmayı nasıl yapabilirim? Hani, okul kitaplarından öğrendiğimiz; kömür tozu,talaş, çakıl türü malzemelerle kotarılabilir mi bu iş?

g.c. beğendi.
Eski 02-02-2012, 14:02   #180
Ağaçsever

Yunakoc's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2009
Sayın Çekirdek

Şu anda işim gereği komşu bir ülkede bulunuyorum. Mordoğan projenize nette tesadüfen bugün rastladım ve tüm 6 sayfayı da bir solukta okudum. Uğraşınızın
sizi mutlu ettiği kadar kazançlı da olmasını temenni ediyorum.dönüşümde ilk fırsatta ziyaret edeceğim ( müşteri olarak ).
Son yazdığınız mesajın maalesef bu yarımada da çaresi pek olmasa da: Mesleğim
den dolayı bulaşmadan duramadım. Zorunlu sıcak su kullanan makinalar için kulla-
nım kapasitenize uygun olarak İzmir yenişehir gıda çarşısında araştırma yaparsanız
endüstriyel tip Sentetik reçine ve ters yıkamalı su yumuşatma cihazı temin edebi-
lirsiniz çok pahalı değildir.Ters yıkama içinde sadece iri tuz kullanır.
Ancak oadalarınızdaki banyolarda su sıcaklığını 50 derece santigrat ın altında
tutarak suda bulunan kirecin katı fazında tesisat içerine yapışmasını önlersiniz
Ayrıca size tesisatınıza bağlanacak muhtelif marka da değiştirilebilir kartuş filtreli
su tasfiye çihazları önereceklerdir. Bunlar genelde ev teisatları içindir ve kapasiteleri düşüktür.
Gıda çarşısındaki firmalar tesisata bağlanması konusunda sizi yönlendirecek-
lerdir.
Saygılarımla
Yunus Naci KOÇ Tebriz / İRAN

mrduran ve g.c. beğendi.
Yunakoc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024