agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni6166Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-05-2012, 14:22   #1381
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Bugun Tekzen 'e biz de gittik. buyuk posetlerde perlit de vardi diye hatirliyordum.
Tika, eğer perlit istiyorsan Kağıthane Eyüp Cendere yolu üzerinde GENPER diye bir perlit tesisi var. Yaklaşık 70 litrelik bir çuvalını 8,5 liraya satıyorlar. Önceki gün 4 çuval aldık. İnternet de bir web sayfaları var. Adres ve telefonu oradan bulabilirsin.

limon ve Tika beğendi.
OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2012, 21:44   #1382
Ağaç Dostu

arzu_'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2012
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iris41 Mesajı Göster
İstanbullu arkadaşlara bir haber vereyim.
Kasımpaşaya giderken bilge üniversitesinin önünden yukarı yol gidiyor yaklaşık 50 metre ve inanılmaz bir süpriz sizi bekliyor
böylesi bir ceşit ve sera ben daha görmedim düzen ve temizlik hoş sohbet sanki saklı bir cennet .
Sevgili İris41,
Öncelikle teşekkürler. Sizden ricam adresi biraz daha netleştirir misiniz?Mesela hangi birimi Silahtarda da Bilge Üniversitesi var ve oradan da Kasımpaşa ya çıkış var.

arzu_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2012, 21:57   #1383
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Arzu hanım kısaca şöyle tarif edeyim.
Bilge üniversitesinin tam giriş kapısına gelip durun ve yönünüze göre sag tarafta bir yokuş var dogruca cıkıp 50 metre yürüyün tam karşınızda 2 saate zor buldum tamamen yol bilmezlik aslında cok kolaymış .
Aklınıza gelecek tüm bitkiler var 2 kaktüsle ayrıldım

arzu_ beğendi.
iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2012, 15:45   #1384
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-12-2011
migrosta küçük poşetler içinde tekli dikilmiş lilyumlar gelmiş daha yeni büyüyorlar ayrıca saksı içinde açmış 3lü sarı lilyumlar vardı

useful Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 01:10   #1385
Ağaçsever

anurt's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2009
Galeri: 4
Ankara - Cepa - Bauhaus'da çiçekli vanda var. Geçen hafta gelmiş sanırım ve kalanlar da çok sağlıklı görünmüyor ama mevcut. Fiyatı 67 tl. Bir de çiçeklerini dökmüş beyaz dend. orkideler vardı ve sanırım 6 tl civarı.
İlgili arkadaşların bilgisine...

anurt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 05:26   #1386
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Dun is cikisi metrobuse bindim.Zeytinburnu metrobus istasyonunda indim.Once fidanlik,Tekzen,Bauhaus sira ile gezdim.Bauhaus'tan perlit aldim.10 lt 8,5 lira.Sardunyalar icin gittigim donemde gordugum kaktuslerden yine yoktu. O gun tasiyamamistim,ama istedigim birkac tur oldugunu hatirliyorum.Simdi onlari nereden bulacagim? Bauhaus'a haftasonu gitmek lazim sanirim,yeni urunler gelince ya da biraz sans isi,cunku bolca kaktus var,ama benim istedigim dikensizlerden yok...Besiktas'ta iskeleye giderken hediyelik esya satan dukkanlardan birinde kaktus de satiliyor,ama pahali.En ucuzu 10 lira...Farkli tur gormustum birkac sefer,biraz buyukse 15 lira diyor ve inmiyor.Demek ki alicisi var.Gerci bu gidisle ben de o parayi verecegim,cunku bulamiyorum.

Bauhaus'a bir suru gul,orkide,menekse gelmis.Anneler gunu icin getirmisler sanirim.Cift dL orkideler,hepsi acmis, 19,80 di. Guller,yaklasik 30 cm civari, 6,5 lira. Menekselerin fiyatina dikkat etmemisim. Pembe kalansolar vardi cokca.Harika potoslar gelmis,bayagi buyukler ama pahalilar.Potos da alacagim,uygun fiyatli bir tane denk gelirse.

Tekzen'de genelde fideler var.Aslanagzi 4,5 lira.Tekzen'de de istedigim kaktuslerden bulamadim.Hep minik dikenlilerden vardi.

Fidanliktan iki ortanca fidesi tanesi 4 lira,arap yasemini 10 lira, 4 tane yer ortucu bitki aldim.Bahcem yok,ama sedumlara benziyordu goruntuleri biraz.Hosuma gitti,minicik ve sirin gorunuyorlardi.Fideleri 0,50 lira.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 12:12   #1387
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Alıntı:
Dun is cikisi metrobuse bindim.Zeytinburnu metrobus istasyonunda indim.Once fidanlik,Tekzen,Bauhaus sira ile gezdim.Bauhaus'tan perlit aldim.10 lt 8,5 lira.Sardunyalar icin gittigim donemde gordugum kaktuslerden yine yoktu. O gun tasiyamamistim,ama istedigim birkac tur oldugunu hatirliyorum.Simdi onlari nereden bulacagim? Bauhaus'a haftasonu gitmek lazim sanirim,yeni urunler gelince ya da biraz sans isi,cunku bolca kaktus var,ama benim istedigim dikensizlerden yok...Besiktas'ta iskeleye giderken hediyelik esya satan dukkanlardan birinde kaktus de satiliyor,ama pahali.En ucuzu 10 lira...Farkli tur gormustum birkac sefer,biraz buyukse 15 lira diyor ve inmiyor.Demek ki alicisi var.Gerci bu gidisle ben de o parayi verecegim,cunku bulamiyorum.

Bauhaus'a bir suru gul,orkide,menekse gelmis.Anneler gunu icin getirmisler sanirim.Cift dL orkideler,hepsi acmis, 19,80 di. Guller,yaklasik 30 cm civari, 6,5 lira. Menekselerin fiyatina dikkat etmemisim. Pembe kalansolar vardi cokca.Harika potoslar gelmis,bayagi buyukler ama pahalilar.Potos da alacagim,uygun fiyatli bir tane denk gelirse.

Tekzen'de genelde fideler var.Aslanagzi 4,5 lira.Tekzen'de de istedigim kaktuslerden bulamadim.Hep minik dikenlilerden vardi.

Fidanliktan iki ortanca fidesi tanesi 4 lira,arap yasemini 10 lira, 4 tane yer ortucu bitki aldim.Bahcem yok,ama sedumlara benziyordu goruntuleri biraz.Hosuma gitti,minicik ve sirin gorunuyorlardi.Fideleri 0,50 lira.
Sayın Tika valla iyi taşımızsınız onları otobüsle, tebrik ederim.
Ben Bauhause'a sık sık uğruyorum aradığınızın ne olduğunu bilsem görürsem haber veririm.
Ayrıca, Kaktüs için İBB'nin Alibeyköy fidanlığına da bakabilirsiniz.Ama oraya giden hiçbir toplu taşıma aracı yok.

kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 12:18   #1388
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sayın tika ortancaları çok ucuza almışsınız bu fidanlık nerde acaba birde ortancaların fotoğrafını görebilirmiyiz. Aldıklarınızın hepsini güle güle büyütün

Tika beğendi.
günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 13:05   #1389
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Sayın tika ortancaları çok ucuza almışsınız bu fidanlık nerde acaba birde ortancaların fotoğrafını görebilirmiyiz. Aldıklarınızın hepsini güle güle büyütün
Metrobuse biniyorsunuz.Zeytinburnu İstasyonu'nda iniyorsunuz.Ust gecitten gecip (metro kismina giden ust gecit ) merdivenlerden indiginizde İstanbul Agac ve Peysaj yazisini goruceksiniz.Oradan da Tekzen'e ve Marmara Forum'un altindaki Bauhaus'a ugramayi ihmal etmeyin. Fotogralari cekip sayfama ekleyecegim.Bugun eklemeye calisirim.

Eski 17-05-2012, 13:19   #1390
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Sayın Tika valla iyi taşımızsınız onları otobüsle, tebrik ederim.
Ben Bauhause'a sık sık uğruyorum aradığınızın ne olduğunu bilsem görürsem haber veririm.
Ayrıca, Kaktüs için İBB'nin Alibeyköy fidanlığına da bakabilirsiniz.Ama oraya giden hiçbir toplu taşıma aracı yok.
Onlari gorunce birakamadim. Metrobusten indigim gibi de taksiye bindim zaten.
Keske oraya giden bir servis olsaydi,neyse...
Bu fotografi forumda gormustum.Dikenli kaktus sevmiyorum.Succulent mi deniliyor dikensiz olanlara bilmiyorum,ama minik ve sevimli bazi turler var.Ornegin bu fotografta var.Buna benzer baska turler de var,ama isimlerini hic bilmiyorum.
http://www.agaclar.net/forum/attachm...cculentmix.jpg

Bu arada tesekkur ederim,sayin kartal124.

Sardunya aldigim donemde gordugum turlerden almaliymisim.İstediklerimden 3 tanesini gormustum...Ama ellerim dolu oldugundan alamamistim.

canannuman beğendi.

Düzenleyen Tika : 17-05-2012 saat 13:20 Neden: Adres linki duzeltildi.
Eski 17-05-2012, 13:58   #1391
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Giriş Tarihi: 06-12-2010
Sn. tika bu güzellerın hepsini andınız mı yoksa temsili mi acaba. Ve en çok sukullent türleri nerede vardı acaba .Zeytinburnu ndaki Agaç peyzajda mı yoksa bauhouse damı. Biri bana böyle bir hediye verseydi havalara uçardım ne yalan söyliyim hepsi çok güzel..

Teşekkürler.

Tika beğendi.

Düzenleyen sevgice : 17-05-2012 saat 14:03 Neden: düzenleme
sevgice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 15:43   #1392
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Teşekkürler sevgili Tika

Tika beğendi.
günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 18:02   #1393
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgice Mesajı Göster
Sn. tika bu güzellerın hepsini andınız mı yoksa temsili mi acaba. Ve en çok sukullent türleri nerede vardı acaba .Zeytinburnu ndaki Agaç peyzajda mı yoksa bauhouse damı. Biri bana böyle bir hediye verseydi havalara uçardım ne yalan söyliyim hepsi çok güzel..

Teşekkürler.
Fotograf temsili ne yazik ki...
Ama bunlardan bazilarini Bauhaus'ta gormustum,bir daha da goremedim.Sanirim gelince ilgisi olan hemen aliyordur,kalmiyordur.Rastlarsam alacagim,ama su an yok.Ben de gorunce almadigim icin kendime kiziyorum.Ama cicek gibi olandan,baloncuklu olandan,testere cicegininin minigine benzer olan turlerden gordugumu cok iyi hatirliyorum.Ne yazik ki adlarini bilmiyorum.O yuzden boyle anlatiyorum,kusura bakmayin. Aslinda gorevlilere sormak lazim,kaktusler ne zamanlar geliyor diye...

Rica ederim gunebakan.

Düzenleyen Tika : 17-05-2012 saat 18:06 Neden: Yorum eklendi.
Eski 17-05-2012, 18:56   #1394
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-03-2012
Koçtaş' tan aldığım saksılı lavanta (9.90 TL) - güzel gelişiyor, ama çiçek açacak mı bilmiyorum, alalı 2 hafta oldu

Bauhaus' tan aldığım kekik (11 TL) - saksı değişimi yaptım, alalı 2 hafta oldu

Bu arada çok güzel reyhan fideleri vardı. (0.45 TL)

Tika ve canannuman beğendi.
bastet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 20:52   #1395
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
limoni kekik kokusu çok güzel 2 tl çiçek pazarında bilginiz olsun. fide olarak satılıyo ben aldım.

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2012, 20:17   #1396
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

İstedigim succulentlerin bir kismini Besiktas'ta tarif ettigim yerde buldum.Oraya cok fazla tur geliyormus.Yapi marketlerden pahali,ama yapi marketlerde de kolay kolay bulunmuyor.Succulent ve ortancalarin fotograflarini cekip balkon basligima ekledim.

Eski 20-05-2012, 12:34   #1397
Ağaç Dostu

papatya73's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2011
ANKARA baumax da bir sürü sukulent çeşidi vardı ama istanbulda bilmiyorum.

Tika beğendi.
papatya73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2012, 17:24   #1398
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Alıntı:
İstedigim succulentlerin bir kismini Besiktas'ta tarif ettigim yerde buldum.Oraya cok fazla tur geliyormus.Yapi marketlerden pahali,ama yapi marketlerde de kolay kolay bulunmuyor.Succulent ve ortancalarin fotograflarini cekip balkon basligima ekledim.
Alibeyköy Ağaç A.Ş.de sukkulent fiyatları pahalı. Bildiğim kadarıyla aradığınız bitkileri Sarıyer'de Ünal Kaktüs Serasında bulabileceğinizi düşünüyorum. Sık uğranacak kadar yol üstü değil ve her zaman açık olmuyor. Önceden aranması gerekiyor. 1 ay kadar sonra ben uğramayı düşünüyorum. Birkaç arkadaş gün belirleyip beraber de gidebiliriz. Hatta oraya kadar gitmişken sahilde çay içerek mini bir tanışma toplantısı bile yapabiliriz.

nrkrkmz ve Tika beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2012, 21:06   #1399
Ağaçsever

zbk74's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2009
arkadaşlar geçen yıl **** bu yıl içinde migroslardan çiçek tohumu aldınızmı?geçen sene semeoup marka sattılar malesef bu yıl ektim(geç satışa çıktığı için) çoğu çimlenmedi..hatta çimlenmeyenler daha fazla.!bu yıl hangi markaydı hatırlamıyorum ama onlarda da hiç çimlenme olmadı ...aranızda varmı eken ve bitiren merak ettim..?

zbk74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2012, 21:45   #1400
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Ben cok yaygin bir markanin lilyum ve frezya soganlarini ektim.Sayfamda da paylastim.Gecenlerde merak edip bakmistim.Koklenmisler,ama cimlenme yok henuz.

Sariyer'de calisiyorum 1,5 yildir ama haberim yoktu,bahsedilen seradan.Merak ettim simdi.

Eski 20-05-2012, 22:18   #1401
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Sn. Tika forumda bende eklemişsdim resimleri mevcut.Size fikir olması acısından ilgili linki ekliyorum. Gerçekden görülmesi gereken bir sera. Ama araç şart.Degişmedi ise telefonu

Ünal Çiçekçilik (Rumeli Kavağı) Tel: (0212) 242 18 76 ...

http://www.agaclar.net/forum/kaktus-...lent/12709.htm

Tika ve canannuman beğendi.
Eski 20-05-2012, 22:25   #1402
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Ünal Kaktüs, Rumeli Kavağından Rumeli Fenerine giden yolun üzerinde, yokuş yukarı çıkarken solda kalıyor. Veya madenden Kavağa giden yolun üzerinde sağda kalıyor.

Bugün başka ihtiyaçlar için Kozyatağı Bauhausa gittim. 5 dk. bahçe bölüme göz gezdirdim ama fotoğraf çekemedim.

Bir kaç tane agaç küpeli gördüm, benim için pek albenisi yoktu ama ilgililere duyrulur. Yarım metre sopa gibi gövdenin üzerinde duran bir bitkiydi, çiçekleri minik minikti.

Bolca ve çeşitli renklerde Bodrum Papatyası vardı. Bu sene tuhaf renkler getirmişler, kuru çiçek renkleri gibi. Şahsen canlı pembesini veya beyazını tercih ederim.

Bolca Dahlia, İri çiçekli Begonya, Sarmaşık ve normal gül (çok güzel renklileri ve kokuluları vardı ama bana pahalı geldi 50 TL., büyük boydalardı gerçi) Orta boyda ve oldukça büyük boyda Pervane çiçekli yaseminler vardı.

Değişik bir türe raslamadım, her yerde aynı bitkiler var. Zaten hepsinin etiketi Akdoğa.

Tanesi 25 TL den, oldukça keyifli, üzerinde açmak üzere bir çok tomurcuğu olan ve yeni bir sürü sürgünleri olan 1 adet pembe 1 adet turuncuya kaçan sarı çiçekli Begonvil aldım. Umarım tüm yaz bolca çiçeklenirler.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2012, 19:52   #1403
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Alıntı:
Sariyer'de calisiyorum 1,5 yildir ama haberim yoktu,bahsedilen seradan.Merak ettim simdi.
Sevgili Tika

1 ay kadar sabredebilirseniz bende araba var. Sarıyerden beraber gidebiliriz.Hemen gidelim diyemememin nedeni, evimde yuvadan düşmüş 4 tane saksağan yavrusu var.Daha çok minikler, yemeklerini ağızlarına ben verdiğimden uzun süre dışarıda kalamıyorum.

Arabanın 4 kişilik olduğunu hatırlatırsam, belki ilgilenecek başka arkadaşlar da buluruz.

gilan, Tika, sevgice ve 1 kişi beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 17:58   #1404
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
Sevgili Tika

1 ay kadar sabredebilirseniz bende araba var. Sarıyerden beraber gidebiliriz.Hemen gidelim diyemememin nedeni, evimde yuvadan düşmüş 4 tane saksağan yavrusu var.Daha çok minikler, yemeklerini ağızlarına ben verdiğimden uzun süre dışarıda kalamıyorum.

Arabanın 4 kişilik olduğunu hatırlatırsam, belki ilgilenecek başka arkadaşlar da buluruz.
Cok isterim.

Eski 23-05-2012, 11:16   #1405
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Dün bayrampaşa bauhustaydım. 40 kruşa bir çok fide mevcut cam güzelleri petunyalar acem halıları gazanyalar yeni gelmişler. Ceylan ve normal sardunyalar 3.75 kruş ve bir çok bitki var almak isteyenler bence kaçırmasınlar. gazanyalar çok güzeller. Henüz yeni gelmişlerdi.

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2012, 21:34   #1406
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Marmara forum bauhause'da bahar soğanlarında bir paket alana bir paket bedava kampanyası başlamış,Şakayık, iris,dahlia vs. bir çok soğan var.6. aya kadar dikim imkanı olduğu paketlerde yazıyor.
8.50 TLye 2 paket alınabiliyor.

kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2012, 22:04   #1407
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

İsatanbul Kegıthanede yarın 8/30 da bahausun acılışı var dört gözle bekliyordum . uzak diyenlere müjde vereyim
Cevap icin teşekkürler gçakar

Eski 24-05-2012, 23:42   #1408
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Merhabalar. Bu biraz yapımarket duyurusu degil ama bahce ekipmanı sayılır. Görsel anlamda. Metal cicek saksı modelleri var. Uygunmu bilmiyorum ama yinede paylaşmak istedim.

https://www.trendyol.com/Chiccy-Deco...utikDetay/8533

yeşillim, Tika ve iris41 beğendi.
Eski 25-05-2012, 16:42   #1409
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iris41 Mesajı Göster
İsatanbul Kegıthanede yarın 8/30 da bahausun acılışı var dört gözle bekliyordum . uzak diyenlere müjde vereyim
Cevap icin teşekkürler gçakar
Bana da müjdeyi ihtiyaçlar için Esenler Bauhausa giden eşim verdi. Kozyatağı veya Esenlere üşene üşene gidiyorduk, nispeten yakınımıza geldi sayılır.

O zaman Esenlerden Orhan bey Kağıthaneden ben bildiririm.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2012, 22:03   #1410
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Yeni acıldıgına göre, yeni ve farklı bitkilere yönelseler tam karşı sokagında yuroflora var rekabet
Yarın iş cıkışı ugrayacagım esenler banada uzak kapımın önünde olması cok işime yarayacak hep secilmiş bitkilere denk gelmekten bıktıydım

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024