agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-11-2006, 15:07   #1
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
12 Kasım Hobi Bahçesi Toplantısı:

Yer: Kadıköy Mephisto Kafe (Postanenin arkasında)
Saat: 10:00

Katılacaklar:

Malina (Üsküdar) - Geliyor...
Cemada (Kadıköy)
Aybala + araba (Maltepe) - Geliyor...
Oktars + Eşi + Kızı + Araba (Bayrampaşa) - Gelmeye çalışacak...
Ateş Öztan + eşi (Demirciköy)
Bahçıvan + beetlejuice (Maltepe) - Geliyor...
Şükran + Eşi + Oğlu (Kartal) - Geliyor...
Lerdemir + Eşi + Araba (Göztepe)
Turunç + Eşi + Oğlu (Maltepe)
Mahmut Leventoğlu + eşi - Geliyor...
Bonsaisever (Güngören) - Geliyor...
Erguvan Muhubbi - Geliyor...

- Listemiz yukarıdaki gibi. Planımız değiştiğinden dolayı, toplantıya katılamayacak arkadaşlar bildirirse seviniriz. Katılacaklar da yazarsa mesajı okuduğunu ve durumdan haberdar olduğunu anlarız.

-Toplantıya Pelin Hanım'ın da katılması konusunda Cemada kendisi ile konuşmuş olmalı. Bu son durumda aramıza katılırsa memnun oluruz.

Düzenleyen malina : 11-11-2006 saat 23:12
aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 15:27   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Galeri: 1
Kötü Örnek Olmaması Ümidi ile...

Hepinize merhaba,

İnanılmaz birşey oldu ve eşim haftalar öncesinden "12 kasımda bahçeye gidiyoruz plan program yapma sakın" dememişim gibi tarihe bakmadan kayınvalide, kayınbaba, bir bekar kayınbirader, bir evli ve çocuklu kayınbirader +eşi+kızı, bir baldız ve eşi bacanağı, hepsini ve hepsini BU PAZAR BİZDE KAHVALTIDASINIZ deyip çağırmış...

Ve fakat bu PAZAR 12 KASIM
PAZAR:........

Davetliler ağır toplar. İptal etmemeliyim maalesef...

söz verdiğimin aksine hareket etmiş olacağım ama affınıza sığınarak özürlerimi sunarım...

Hırs, hiddet ve hayalkırıklığı içinde üzüntülerimi bildiririm...

Levent

not:Sevgili Bahcıvan,özel mesaj kutunuz dolmuş. Mesajlar giderken geri dönmeye başladı.

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 15:41   #3
Ağaç Dostu

bahcıvan's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Ben ve beetlejuice sabah Aybala ile birlikte geliyoruz.

bahcıvan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 16:37   #4
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2005
Galeri: 48
Bir aksilik olmazsa oradayım

bonsaisever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 16:45   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aybala
12 Kasım Hobi Bahçesi Toplantısı:

Yer: Kadıköy Mephisto Kafe (Postanenin arkasında)
Saat: 10:00

Kafedeki toplantıda tanışıp, yapılabilecekleri üzerine konuşup, eğer hava koşulları elverişli olursa bahçeye geçilecek.

Katılacaklar:

Malina (Üsküdar) - Geliyor...
Cemada (Kadıköy)
Aybala + araba (Maltepe) - Geliyor...
Oktars + Eşi + Kızı + Araba (Bayrampaşa)
Ateş Öztan + eşi (Demirciköy)
Bahçıvan + beetlejuice (Maltepe) - Geliyor...
Şükran + Eşi + Oğlu (Kartal)
Lerdemir + Eşi + Araba (Göztepe) - mazaret
Turunç + Eşi + Oğlu (Maltepe)
Mahmut Leventoğlu -+Eşi+Araba(Çamlıca)
Bonsaisever (Güngören)

- Listemiz yukarıdaki gibi. Planımız değiştiğinden dolayı, toplantıya katılamayacak arkadaşlar bildirirse seviniriz. Katılacaklar da yazarsa mesajı okuduğunu ve durumdan haberdar olduğunu anlarız.

-Özel durumlar için toplantı yeri ve saatinde oynamaları yapabiliriz.

-Toplantıya Pelin Hanım'ın da katılması konusunda Cemada kendisi ile konuşmuş olmalı. Bu son durumda aramıza katılırsa memnun oluruz.

Sevgili dostlar Ben katılacağım aksilik olmazsa eşim de katılacak. Erguvan Muhibbi (Hüseyin Emiroğlu)ye haber verdim,oda tambur dersinden sonra katılabilecek. Ne yalan söyliyeyim heyecanlandım acaba sürpriz ne yapsak diye. Ne çıkarsa bahtına derlerya bakalım. Selamlar sevgiler herkese. Şu an Ankaradayım Saat 21.oo da İstanbula hareket edeceğim 02.00 gibi evde olurum.CNN Türkte saat 21.00 daki Her Yerde Bir Haber var proğramını izlemeyi unutmayın lütfen

Düzenleyen malina : 11-11-2006 saat 23:12
Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 17:37   #6
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Biraz önce Pelin hanımla görüştüm. İki gündür neredeyse kesintisiz yağmur yağdığı için gelmemizin uygun olmayacağını iletti. Kış bahçesi olarak düşündüğü bir bölüm var. Onun üzerini kapatınca yağmur yağsa bile gidebileceğiz.

Bu koşullarda Kadıköy'de toplanıp, tanışma toplantısı yapacağımız kesinleşti.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 18:48   #7
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Benim bahçem yok. Zamanım da yok ama bir ara gelirim belki

Yaaaa toplanan toplanan olmaz ki böyle. ormanbotaniğini bulmam lazım acilen.

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 21:04   #8
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
merhaba,
Seyahatten yeni döndüm.
Biraz geçte olsa bahçeye gelmeyi planlıyordum.
Bahçeye gitme ihtimalimiz olmadığını anlıyorum.
Sabahki toplantıya yetişmem biraz zor.
Herkese selamlar, iyi çalışmalar,

Ateş Öztan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 21:34   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-04-2005
Gidilmeyeceine göre pazar günü saat 10 da kafeye gitmek için erken. Daha uygun bir saate alınmasını önermem için geç mi oldu acaba?

cemada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2006, 21:51   #10
Ağaç Dostu

bahcıvan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemada
Gidilmeyeceine göre pazar günü saat 10 da kafeye gitmek için erken. Daha uygun bir saate alınmasını önermem için geç mi oldu acaba?
Gerçektende biraz daha geç olabilir, sanırım amaç hava iyi olursa hobi bahçesine gitmek için daha erken toplanmaktı ama kesin olarak gidilmeyecekse daha geç olması, çalışan arkadaşlarında pazar sabahı dinlenmeleri açısından daha iyi olur

Eski 11-11-2006, 23:16   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-06-2005
Galeri: 175
45 inden sonra erguvanlar 55 te yaylı tambur 65 te 75 te
85 te 95 te ne yapacağımı da planlamam lazım.
Yapacak çok şey var çok.
Buluşma mekanının ismine gıcık olmama rağmen ve de çayının
tam keyif vermemesine rağmen siz sevgili dostlarımla beraber
olmak için orada olacağım.
Ağaçlar.net kütüphanesi için sözünü ettiğim Anıt Ağaçlar
kitabını da getireceğim.
Ağaçlar.net sayesinde ilk defa karşılaşacağım bir arkadaşlada
buluşacağım. Mahmut Leventoğlu. Tahminlerime ve
araştırmalarıma göre Mahmut Leventoğlu nun dayısı hayatımın
ilk fotoğrafını çeken kişi galiba. 1952 yılında Yıldız Cedidiye
Sok no 10 da bahçede entarili bir bebek 9 aylık. Daha yeni
ayakta taytay duruyor. Fotoğrafı çeken kişi Sütçülerli Ömer.
Nereden nereye değil mi?

Erguvan Muhibbi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2006, 00:28   #12
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2006
Galeri: 5
Arkadaşlar çok geç cevap yazdığım için özürler, toplantıya gelemeyeceğim içinde birsürü özürler dilerim.
Annem ve babam taaaaa adanadan geldiler ve pazartesi dönüyorlar. Onları bırakıp gelemeyeceğim için özürlerimi kabul edin lütfen. Bahcıvan ile tanışmıştım ve çok ta memnun olmuştum. Diğer arkadaşlarla da tanışmak isterdim ama başka zamana kaldı.
Hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Özellikle bonsai muhabbetine gelinmeliydi ama .. İşte bu amalar beni deli ediyor. Sevgi ve saygılar...
Not: Toplantıyla ilgili detayları bahcıvanım bana anlatır)

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2006, 04:31   #13
Ağaç Dostu

sezinci's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2004
Galeri: 28
İyi eğlenceler.
Yarın haberlerinizi bekleyeceğiz

sezinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2006, 17:08   #14
Ağaç Dostu

bahcıvan's Avatar

Oooo Bahçeye gitmedik fakat çok güzel birgündü

Eski 12-11-2006, 17:09   #15
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
aaa ama.. bukadar merakta bırakmayında biraz anlatın artık..meraktan çatlayacağız...

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2006, 17:18   #16
Ağaç Dostu

Biraz meraklandırın sevgili arkadaşlar.Şişt Bahçıvan bak demedi deme sonra çeşitli bitkiler vermem sana.Kıza sevgiler.Çok can kız.

Eski 12-11-2006, 18:49   #17
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
toplanabildiniz mi?

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2006, 19:37   #18
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Ben biraz özetleyeyim toplantıyı.

Toplantıya katılanlar kafeye geliş sırasına göre...
Şükran, eşi, Mahmut Leventoğlu, aybala, bahçivan, beetlejuice, bonsaisever, malina, erguvan muhibbi, cemada, simurg

Bugünkü toplantımıza "neye niyet neye kısmet toplantısı" diyebiliriz. Haftalardır yazıştığımız şeylerin neredeyse hiçbirini yapmadık. Ama hem tanışmadığımız arkadaşlarla tanışma hem de hobi bahçesi çalışması hakkındaki fikirlerimizi yüzyüze konuşma imkanı bulduk.

Gelmeyen arkadaşları beklerken bahçivan ve Mahmut Leventoğlu' nun getirdiği kaktüs ve çiçekleri masanın üzerine çıkartıp paylaştık. Hatta bahçivan kafede menekşe bırakmadı. (Ben de akşam bir kahvesini içip, onun balkonunda çiçek bırakmadım. ) Mahmut Bey Yalakdere davetini tekrarladı. Uygun bir zamanda oraya bir gezi düşünüyoruz.

Havanın güzel olması nedeni bir ara ortamı görelim diye hobi bahçesini ziyaret etmeyi düşündük ama son anda geç kalacağımız ve oradaki arazinin ve belki de yolların balçık olma ihtimali yüzünden yönümüzü Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine çevirdik. (Site üyelerine burayı ziyaret etmelerini şiddetle öneriyoruz.) Burada geçirdiğimiz bir kaç saatten sonra evlere dağıldık.

Düzenleyen aybala : 13-11-2006 saat 08:57
Eski 12-11-2006, 19:40   #19
Ağaç Dostu

Toplandık toplandık ))
Ben,Erguvan Muhibbi,Malina,Şükran ve eşi,Aybala,Oktars,Cemada,Bahçıvan ve sevgili kızı ve bir arkadaş daha (ismini hatırlayamadığım için kendisnden özür diliyorum) katıldık. Çok keyifli geçti onlar daha sonra Nezahat Gökyiğit parkına geçtiler. Detaylarını onlar anlatır artık. Güzeldi güzel.

Eski 12-11-2006, 19:41   #20
agaclar.net

malina's Avatar

Şansımıza hava da çok güzeldi...

Yeni tanıdığım arkadaşların tümünü çok sevdim

Eski 12-11-2006, 19:42   #21
agaclar.net

malina's Avatar

"Seni tanıyoruuum, sen malinasın"

Bunun öyküsünü de sahibi anlatır artık

Eski 12-11-2006, 19:49   #22
Ağaç Dostu

Acep kimola ) büyümüşlüğüme verin.

Eski 12-11-2006, 21:31   #23
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Katılamadığım için üzüldüm. Gün içinde, "gitsem yetişir miyim?" dedim.
Güzel bir toplantı olduğuna sevindim. Kutlarım.

Ateş Öztan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2006, 01:09   #24
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-06-2005
Galeri: 175
İhtiyar Adam 12,30 da Yaylı Tambur dersinden çıkıp saat 14,00 e kadar vakit nasıl geçer biraz erken gelen olsa bari düşünceleri içerisinde Kadıköy belediyesinin karşısındaki börekçiden pudralı yarım kenar kaptı. Kafasındaki şapkası, sakalı ve sırtında tamburuyla
pek çok göz üstünde, elinde börek ilerlerken nokiasından 40.senfoni yükseldi.

Efendim dedi. Fahri Sütçüler Konsolosu arıyordu. Toplantının başladığını ve slogan atılıp dağılınılacağını haber verip yetiş ey Erguvan Muhibbi diyordu. Bu arada yeri gelmişken belirtelim Aybalamıza da erguvan muhubbi, yazmasın bi daha. Allah Allah diye söylendi toplantının başlamasına daha 1,5 saat vardı. Neler olmuştu ki saat değişmişti. Yoksa yaz saati kış saati uygulamaları mı karışmıştı. Hemen mavi kartını cebinden çıkarıp gelen konforlu
hat 4 Bostancı otobüsüne atladı, her zamanki gibi şoföre hayırlı işler kolay gelsin demeyi ihmal etmedi. Bu 100 ytl verip aldığı kartla şu andaki kullanımıyla ayda bütçesine 100 ytl tasarruf sağlayan İBB ye teşekkür düşüncelerini içinden tekrarladı.

5 dakika sonra çamurlaşmış malzeme ve granit bloklar arasından geçip adını sevemediği dükkana girdi. Şu yeni lastik paspaslardan bir tane koysalardı ayakkabılarına bulaşan kumların o acaip cızırtılarını hissedip rahatsız olmayacaktı. Takma kafana oğlum sen Ahmet Haşimi anaraktan ağır ağır tırman bakalım. En üst kata vasıl olup salona baktığında laik dükkanda haremlik selamlık usulü bölünmüş ağaçlar net yaranını gördü. Ne o haremlik selamlık uygulaması mı var diyerekten konsolosla kucaklaştılar. Konsolos Sütçülere
otobüs tarifesini ve Belediyenin Türkiyedeki ilk Sütçüler İstanbul Sütçüler hattını nasıl açtığını daha sonra anlatacağını belirtti. Oktayla ve ayaküstü gitmekte olan çiftle tokalaştılar.
Dip köşede dumanların arasından Malina Hazretlerini görebiliyordu. Konsolosun masasına çöktü. Her zamanki gibi ince belli armudi istekan da çay dedi. Hayret bu sefer içtiği 4 bardak çay da güzeldi. Malina hazretleri ey Ademler bu cenaha teşrif ediniz buyruğuyla onları da masasına davet eyledi. Davete icabet ettiler. Bahçevan ve bahçevancık, Aybala, Sütçüler Fahri Konsolosu Bonsai Severlerden Oktay bey ve Erguvan Muhibbi olduğunu anladığımız ak saçlı ihtiyar delikanlı masada kaktüs paylaşımları yaparken Tavşan cemada teşrif etti. Ardından da sponsorlardan market sahibi dostumuz. Beykoz daki Hobi bahçesine gidilip bakılsın mı bakılmasın mı tartışmaları Bizansın son günlerindeki melekler erkek midir kadın mıdır tartışmaları kadar uzayınca Erguvan Muhibbi Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine gitmeyi teklif etti. Konsolos Büyükelçi beni bekliyor önemli konuklar var deyip izin istedi. Market Sahibi dostumuzun da randevusu varmış. CemAda hastayım üşürüm izninizi alayım beni affedin dedi. Arabalarda haremlik selamlık oldu. Aybalanın şoförlüğünde Malina Hazretlerinin komutasında hatunlar ve Bonsai Severlerden Oktay beyin şoförlüğünde ve Erguvan Muhibbinin komutasında Ademler . Ademler yarışı kazandılar önce onlar ulaştı.

Birinci Bölümün sonu

Erguvan Muhibbi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2006, 08:39   #25
agaclar.net

malina's Avatar

Sigara sen nelere kadirsin

Senin yüzünden oluşan olaylar, haremlik seramlık muhabbetine neden oldu ya daha ne diyeyim

Ben geldiğimde tüm arkadaşlar bir aradaydı. Sen gelmeden bir iki dakika önce, eşinin sigaradan rahatsız olduğunu bilen arkadaş, sigara molası için ayrı bir yere oturdu ve onunla sohbet etmekte olan diğer ikisi de onunla birlikte masaya geçtiler. NGBB'ye giderken dikkat ettiğim tek şey seninle aynı arabada olmamaktı. Çünkü rahatsız olduğunu biliyorum. Gerisi rastlantı.

Haremlik selamlık uygulamalarının yaygınlaştırılmaya çalışıldığı bu dönemde, espri bile olsa bu söylem beni rahatsız etti.

Eski 13-11-2006, 10:58   #26
Ağaç Dostu

ŞÜKRAN's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Galeri: 17
Seni Taniyorum. Sen Malinasin

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina
"Seni tanıyoruuum, sen malinasın"

Bunun öyküsünü de sahibi anlatır artık

Bütün ağaç dostlarına selam olsun.

Hepiniz toplantının nasıl geçtiğini merak ediyorsunuz. (Bir daha ki toplantıda hepimiz tam kadro inşallah orda oluruz. Tanışmak içinde güzel bir vesile oluyor.)

Sağ olsun Erguvan bey kendine has üslubu ile çok güzel şekilde anlatmış toplantı ortamını. Şimdi ben ne yazsam o tadı size veremeyeceğim. Ama duygularımı yine de paylaşmak istiyorum.
Aybala ve diğer arkadaşların değindiği gibi gerçekten hoş sohbet bir toplantı oldu. İnşallah icraat kısmında bir dahaki toplantıda hallederiz..

Saat 10 gibi eşim ve ben Kadıköy’de idik. Ve park yeri arıyorduk ki çok geç olmadan bir park yeri bulduk.
Belediye sağ olsun boş bulduğu her yere bir tabela asmış bütün alanları paralı park haline çevirmiş...
Saat tam 10.00 da cafe de idik. Ne tesadüftür ki bu cafe 10 yıl önce İstanbul’a ilk geldiğimde alt katından alışveriş yaptığım bir kitapçının üst katıydı. Ve üstünde bir cafe olduğunu bile bilmiyordum.
10 yıl boyunca bir daha uğramak kısmet olmamıştı. Birazcık nostalji yaptım kendi kendime. Kitapçının üst katına çıktığımızda köşede iki genç bayan oturuyordu. Eşim bu arkadaşlar sizden olabilir mi diye sordu.
Hiç düşünmeden hayır dedim. Nerden anladın diye sordu eşim. 6. hissim çok kuvvetlidir dedim. Kesinlikle yanılmam. Bir süre sonra anladık ki gerçekten ağaçlar net ailesinden değillermiş.
Bizden sonra bir bey geldi selam verdi ve köşeye oturdu. Eşim bir şey sormadan bu olabilir dedim. Daha sonrada anladık ki O bey ağaç dostu Mahmut beymiş.
Derken aybala ve bahçıvanla kızı da ordaydı. Bahçıvanı hep erkek olarak düşünmüştüm. Karşıma çok şirin bir bayan ve kızı çıktı.
Onlarla tanışmak benim için mutluluktu.
Bu arada sıcak bir sohbet başladı. Tabi ki bütün bu kadar ağaç ve yeşil sever bir aradayken konular ağaçlar ve ağaçlar net çalışmaları idi.
Çok tuhaf gelmişti. Bu insanların hepsi internet ortamında tanışmış ve maddi olarak hiçbir çıkarları yok. Ve sırf her gün biraz daha kirlenen ve yok olan doğal ortamı korumak üzere bir araya geldiler.
Ne yalan söyleyeyim kendimizle gurur duydum.

Biraz sonra e içeriye bir bayan girdi. Kırk beş elli yaşlarında . Kısa saçlı hafif balık etli. Tamam dedim bu malina. Bayan bize doğru yöneldi. Artık hiç şüphem yoktu.
Elimi uzattım ve. Merhaba ben Şükran. Tanıdım sizi, siz malinasınız. Eşime dönerek Malina sitenin kurucusu diyerek bayanı eşime tanıttım tokalaşıp tanıştık.
Aaybala, bana bakıyordu ki aybaladan bir ses yükseldi malina mı?. Hayır o malina değil. Deyim yerinde ise başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Bu şaşkınlıkla herkes gülmeye başladı.

Evet bu sefer 6. hissim beni kötü yanıltmıştı. meğersem bayan cafenin sahibiymiş . Ne içersiniz diye sormak için gelmiş.....

Toplantıda tanıştığımız herkese ve özelliklede Vildan hanıma ve sağ kolu aybalaya böyle güzel bir olaya vesile oldukları için eşim ve ben teşekkür ediyoruz.

Bir çok yeni şey öğrendik. Mesela salebin bir tür tohumun kökünden elde edildiğini ve koruıma altına alındığını. Keçi sütünün faydalarını. Keçileri sağmanın püf noktalarını. Manolyaların tohumlarının kırmızı ve badem şekeri gibi olduğu. Yalak derenin doğal güzelliklerinin saymakla bitmediği....
Bonus olarakta bir sürü tohumumuz oldu.
Biraz başınızı ağırttım galiba

Selam ve sevgiler.

ŞÜKRAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2006, 11:05   #27
agaclar.net

malina's Avatar

Çok tatlısın

Hatun'un siyah saçlı olması dışında gerçekten benzer taraflarımız vardı

Eski 13-11-2006, 11:17   #28
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Şükran'ın kendinden emin bir tavırla malina'yı karşılaması,kafe sahibi bayanın bozuntuya vermeden karşılık vermesi gerçekten çok hoştu.

Hobi bahçesine gidilme kararından sonra Şükran ve eşi Onur Emre'yi almaya evlerine gidince aramızdan erken ayrılmak zorunda kaldılar. Sonra da planda değişiklik olunca aramıza tekrar katılamadılar...Bu ve bonsaisever'in yaşadığı bir kaç keyifsiz olay dışında güzel bir toplantıydı.

Bu tanışma sayesinde bir dahaki toplantıda daha çabuk organize olacağımız kesinleşti. Bu bir tür toplanma tatbikatı idi.

Eski 13-11-2006, 11:33   #29
Ağaç Dostu

bahcıvan's Avatar

Evet yaa haremlik selamlıkta nerden çıktı, biz sigara dumanından rahatsız olduğumuz için malina gelmeden öncede arkadaşlar sigara içmek için diğer masaya geçtiler birkaç kez.
Ben sigarayı bırakalı 1,5 yıl oluyor, kendim içerkende dumanından rahatsız olurdum, hatta kendi sigaramın dumanını kovalar dururdum
Ve birileri yanımda içtiği zaman nedense duman sanki hep üstüme üstüme gelir, hayrettirki dün malinanın içtiği sigara dumanı hiç rahatsız etmedi bana gelmedi bile yanında oturduğum halde, gelmiş olsaydı bende başka bir masaya transfer ederdim kendimi.
Şükran arkadaşım tanıdım siz manilasınız (benden kaçmaz ifadesi vardı yüzünde) derken çok şekerdi, cafedeki bayananın yüzündeki şaşkınlık ve arkasından durumu toparlamak için Aybalanın malinanın saçları beyaz demesi üzerine. Ben yeni boyattım demesi ve şirinliği, her anlamda günümüzü güzelleştirdi. Ayrıca sevgili arkadaşım, komşum turunç burdan duyururumki Mahmut beyin getirdiği kalp-kalbe karşıdan benimde oldu artık.
Hatta Malinanın balkon resimlerinde gördüğüm ve çok sevdiğim bir çiçekten, istedim onlardanda olucak naberrr )
Bideee cafede çok güzel menekşeler vardı, çıkarken hanımdan istedim istediğin kadar yaprak alabilirsin dedi, öncesinde bende getirdiğim top kaktüslerden 2 tane hanıma vermiştim, onunda varmış evinin balkonunda ve çiçek açıyormuş.
Hanım çıkarken siz ağaçlar, çiçekler filan konuşuyordunuz bu ne dedi, bende Ağaçlar net , internetten sizde girin, üye olun dedim, bunu çok rahat söyledim çünkü cafede bilgisayar vardı, dilerim internet te vardır ve o hanımda boş zamanlarında bize katılır, eğer gelir ve bu yazımı görürse kendini bize tanıtırsa sevinirim. Biz ona imitasyon malina demiştik gelirse bakalım o kendine ne diyecek, gelmezse ben kadıköy e gider bir daha konuşurum
Sonuç olarak çok güzel bir gündü, Aybala sağolsun sabah poğçalar, öğleden sonra muzlarla bizi besledi. Şükrandanda börek alacağımız var )
Ben botanik bahçesinden tohumlar topladım, bakalım çimlendirebilecekmiyim.
İnternetin böyle güzelliklerle başkalarının da hayatına girmesini diliyorum.
Yaşasın Ağaçlar net. (Dağılalım arkadaşlar )

Eski 13-11-2006, 14:04   #30
Yeni Üye

beetlejuice's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2006
Haremlik-Selamlık mı? O da güsel.Evet "Tanıdım Malinasın!" çok şekerdi.İşin kötüsü Aybala'nın garip bakışlarını görmesen ben de el sıkışacaktım .Gerçekten çok güzel bir gündü.Ördek ve kazlara muz kabuğu yedirmekte ayrı bir eğlenceydi.Allahtan kazların saldırısına uğramadan evlerimize dönebildik.

beetlejuice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024