agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-11-2011, 11:23   #151
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gultar Mesajı Göster
.... kırmızı tohum-bitki çantalı benim.
Çantaya ne kadar sıkı sarılmışsınız.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 12:12   #152
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Peynir mayası alan dostlar; Peynire ne kadar maya katılacağını arkadaşımdan öğrendim. 5 lt. süte, 1 tatlı kaşığı peynir mayası. 1 lt sütten denemek istiyorsanız, 1 çay kaşığı olmalıymış. Peynir yapımını ve salamurasını da anlatacağım. Böylece bir senelik peynirinizi bidona salamura yapabilirsiniz. İhtiyaç oldukça, bir kalıp çıkarıp dilimdedikten sonra tatlı suda bekletince tuzu ayarlanmış harika bir peynir yiyebilirsiniz. Püf noktaları yakında...

Bahçe sayfama yazdım.
1 lt.süte mayayı düzelttim. arkadaş hep 5 lt. ye bir tatlı kaşığı yapıyormuş. Orantıyı siz hesaplayın 1 lt.ye

Düzenleyen Uzaylı : 21-11-2011 saat 18:45
Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 18:02   #153
Ağaç Dostu

menekşecibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-01-2011
Galeri: 24
Harika bir havada güzel bir toplantı oldu.Bursa ya gitmeyi erteleyip acele Saim Ergin Beyden gelen bitki kolisi ve hazırladığım afrika menekşesi yapraklarıyla birlikte abimle toplantıya katıldık.
Mine Hanım yine o müthiş enerjisiyle gelir gelmez , herkezi toplayıp güzel bir sera turu yaptırdı.Hatta bir ara kendimi gurk peşinden giden civciv lere benzettim . Arkadaşlarımız çok güzel duygularla ayrıntıları anlatmışlar.Maşşallah Mehmet Bey de fırıl fırıl koşturuyordu bir ara yakalayıp ayak üstü sohbet edebilme fırsatımız oldu.Bahçesindeki çitleri atlayan koyun ve ineklerden bahsetti. Çok candan birisi.
Agaclar.net in ne kadar engin , ne kadar geniş bir aile olduğunu bir kez daha görmüş oldum.Örneğin Çekirdek in hayallerimde yaşatıp ta gercekleştiremediğim yerleşim maceralarını keşfettim , kendisini tebrik eder başarılar dilerim.
İbret alınacak birçok yaşam öyküsü ve çalışmalar mekanı agaclar.net kurucularını birkez daha tebrik ederim.
Birçok değerli üyeyle aynı yerde olmamıza rağmen tanışamadık , çok fazla ilgi olduğundan dolayı herhalde biraz düzensizlik oldu.
Dağıtımda menekşe yapraklarının içine 2-3 tanede chimera yaprağı koymuştum süpriz , hemen kapışıldı .Sevgil Acemifüsun a kalmadı üzüldüm , ilk fırsatta telafi ederiz.
Sayın Mine Hanım teklifiniz beni onurlandırdı , becerebilirmiyim bilmiyorum hiç böyle bir tecrübem yok . Yanınızda staj yapmam lazım birsüre Menekşe dünyası engin bir dünya öyle birşey yapabilirsek görsel ögeler de katmamız gerekir , ilkbahara doğru uygun olabilir.
Tekrar görüşmek dileği ile...

menekşecibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 18:34   #154
Ağaçsever

gondag's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2008
memnuniyetle, herzaman...

gondag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 18:40   #155
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2009
Kırmızı çanta

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster
Çantaya ne kadar sıkı sarılmışsınız.
Evet Sn. Tura, içinde çok kıymetli tohumlarım fide ve çeliklerim var. O kadar yeşil tutkunu insanların arasında çantamı iyi korumalıyım değil mi ?(bu da işin şakası) Çantamın içindeki Mum çiçeği çeliğini veren sevgili Memet'e, ezan çiçeği tohumu, acı çiğdem, adını bilmediğim bir soğanı veren, isimlerini anımsayamadığım arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

gultar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 19:42   #156
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
İyi Akşamlar,

Sevgili TuruncuHis,evvela sorayım paskalya yılbaşısını nerede buldunuz? vallahi açmış halde bulmak için araştırmadığım çiçekci,hipermarket ve sera kalmadı ancak bundan bir ay evvel bir serada çiçeksiz ,dolayısıyla ne renk açacağını bilemediğim belki 60 saksı paskalya yılbaşısı gördüm ve 18 saksı aldım (her saksıda küçük üç kök paskalya yılbaşısı var)ve üçer üçer birleştirdim nispeten sağlıklılar hatta bazıları yeni yaprak dahi veriyorlar renkleri belli olursa istediğiniz kadar köklü olarak size takdim edebilirim.

Saygılarımla,

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 19:44   #157
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Evet Sn. Tura, içinde çok kıymetli tohumlarım fide ve çeliklerim var. O kadar yeşil tutkunu insanların arasında çantamı iyi korumalıyım değil mi ?
Neler kaçırmışız.

Buluşma tarihi atıldığında ahh dedik. Tam da zeytin toplama üstüydü, Aliağa ubyi olarak toplandık _ birbirimize yardım ettik_ ama toplantı için toplanamadık.

Güzel bir buluşma, tanışma olmuş. Sadece tohum değil sevgi de dostluk da paylaşılmış yeşermek üzere usta ellerde gönüllere serpilmiş.

Bu buluşma ötelenemeyecek kadar özelmiş. Hiç olmazsa tohum gönderen dostlara _ yazı dilinden öte_ teşekkürü kaçırmazdık...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 20:25   #158
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Neler kaçırdığımızı öğrenince çok üzüldüm ama vazgeçemeyeğim bir organizasyon düğünümüz vardı o yüzden aranızda olamadık. Ama sizleri resimlerinizden bile görmek güzeldi eski dostlar yeni arkadaşlar belki birgün hep birlikte oluruz. Güzel bir gün geçirmiş olmanıza sevindim.

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 20:54   #159
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Evet, bir dahaki toplantımızda aşı yapımını ele alsak ne iyi olur. Çoğumuz teorikte okuyup görüp "yapabiliriz" diyoruz ama ya cesaret edemiyoruz ya da başarısız oluyoruz, tutmuyor. O toplantımızda herkes denemelik, anında pratik yapsa, sonraki çalışmalarımızda başarı şansımız artar diye düşünüyorum.

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 22:45   #160
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Teşekkür ederim, sevgili Hülya.
Göndermenize gerek yok, dediğiniz gibi inşallah fırsat olur da İzmir'de tadına bakarız. Ama Mutfak bölümünde mutlaka paylaşmanız gerekiyor, benim gibi pek çok arkadaşımız da merak etmekte.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 00:02   #161
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Neler kaçırmışız.

Buluşma tarihi atıldığında ahh dedik. Tam da zeytin toplama üstüydü, Aliağa ubyi olarak toplandık _ birbirimize yardım ettik_ ama toplantı için toplanamadık.

Güzel bir buluşma, tanışma olmuş. Sadece tohum değil sevgi de dostluk da paylaşılmış yeşermek üzere usta ellerde gönüllere serpilmiş.

Bu buluşma ötelenemeyecek kadar özelmiş. Hiç olmazsa tohum gönderen dostlara _ yazı dilinden öte_ teşekkürü kaçırmazdık...

Evet Sn.Halil Önen, gerçekten kaçırılmayacak bir toplantıyı ne yazık ki ''kaçırdınız'' diyecektim ki...hayır kaçırmadınız. Bundan böyle gelecekteki toplantılar daha düzenli ve görkemli, yüksek katılımlı olacak öyle görünüyor
herkeste bir istek, arzu ve gözlenebilen heyecan vardı..bu böyle sürüp gidecek
genişleyen aiemizle..yine ellerde fideler, çelikler kırmızı çantalarda tohumlar..
neler..neler..dağıtmak için, toplamak için bir yarış...kapış kapış....gelecek toplantılarda siz de yaşayacaksınız yeter ki sağlık olsun.İstek olsun..Selamlar..

Eski 22-11-2011, 00:57   #162
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Çok güzel ve de canlı bir toplantı olmuş, tüm katılımcıları kutluyorum.

Sizleri kıskanmadım dersem yalan olur. Mine Hanım sevgi dolu sözcüklerle bitkileri tanıtmasını hayranlıkla izledim. Taşıdığınız ve aktardığınız bu güzel enerjiyle siz de inanılmazsınız Mine Hanım. Yüreğinize sağlık...

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 08:43   #163
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Yakın olduğum halde toplantıya evimde ki misafir trafiği yüzünden gelemediğim için üzgünüm, çok şey kaçırmışım, o gün aklım hep oradaydı ama kısmet olmadı.

Çok güzel bir toplantı olmuş, düzenleyen arkadaşlarımızın ellerine sağlık.

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 11:49   #164
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2009
Galeri: 158
Alıntı:
Evet Sn. Tura, içinde çok kıymetli tohumlarım fide ve çeliklerim var. O kadar yeşil tutkunu insanların arasında çantamı iyi korumalıyım değil mi ?(bu da işin şakası) Çantamın içindeki Mum çiçeği çeliğini veren sevgili Memet'e, ezan çiçeği tohumu, acı çiğdem, adını bilmediğim bir soğanı veren, isimlerini anımsayamadığım arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
Sayın Gultar merhaba,
1. fotoğraf, (Sternbergia Lutea) Kara Çiğdem, Kurbağa Çiçeği
2. fotoğraf (Narcissus Pseudonarciss) Nergis, size verdiğim soğana ait olduğunu sanıyorum (yanılmıyorsam).
3. fotoğraf (Oenothera Glazioviana) Aksamçiçeği, Ezançiçeği
Kendi gözlemlerime dayanarak;
Ezan Çiçeğini fazla sularsanız boya gidiyor, az sularsanız bol çiçek veriyor.
Ayrıca, çimlendikten sonra, bahçeye alacaksanız, güneş gören duvar diplerini tercih edin derim.

Bol çiçekli günler...
Saygılarımla,

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg Sternbergia_Lutea.jpg (43.7 KB, 196 views)
Dosya Türü: jpg Narcissus Pseudonarciss.jpg (32.9 KB, 196 views)
Dosya Türü: jpg Oenothera_Glazioviana-Aksamcicegi.jpg (36.3 KB, 192 views)
cem kaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 17:02   #165
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Sn.cem kaptan, merhaba harika çiçekler vermişsiniz...çok teşekkür ederim. Gelir gelmez soğanları toprakla buluşturdum. Etiketledim. ''Sürpriz'' yazdım. Ama şimdi bilindik oldular . Siz de benim paylaşımlarımdan birşeyler alabildiniz mi? yoksa,adres bildirin istediklerinizden göndereyim. Akşam çiçeği için öneriniz kurutmaktı sanıyorum.O kurumaya bırakıldı. Tekrar teşekürler,selamlar.

Eski 22-11-2011, 17:13   #166
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş Mesajı Göster
Yakın olduğum halde toplantıya evimde ki misafir trafiği yüzünden gelemediğim için üzgünüm, çok şey kaçırmışım, o gün aklım hep oradaydı ama kısmet olmadı.

Çok güzel bir toplantı olmuş, düzenleyen arkadaşlarımızın ellerine sağlık.
Ben olsam o misafirleri öylece evde bırakır, o güzelim toplantıya koşardım. İyi ki yakın değilmişim)
Hasetimden çatladım buralarda)

Uzaktanda da olsa aklım kaldı, hepiniz harikasınız İzmir liler.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 17:33   #167
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Cemo ;
Mordoğan'a bekleriz

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 17:34   #168
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Toplantı için tam evden çıkacağımız sırada kapıda karşılaştığımız misafirlerimi de alıp toplantıya götürdüm. Gerçi misafirim kardeşim ve eşiydi ama yabancı da olsa değişmezdi tavrım.Hazırlığımı yapmıştım(tohumlarım, bitkilerim kefir şişelerim) geri dönemezdim..... Onlar için de değişik bir gün oldu.

Düzenleyen gultar : 22-11-2011 saat 18:56
Eski 22-11-2011, 17:58   #169
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Ne zaman mordoğandayız diyeceğim ama evdekilerden azar işitirim diye korkuyorum.

Dur daha İstanbul semineri bile bitmedi diyecekler, haklılar da yani.

Dedim ya gezmeyi seviyorum diye ama ne olur kışı geçirin de öyle yapın.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 18:05   #170
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Ne zaman mordoğandayız diyeceğim ama evdekilerden azar işitirim diye korkuyorum.

Dur daha İstanbul semineri bile bitmedi diyecekler, haklılar da yani.

Dedim ya gezmeyi seviyorum diye ama ne olur kışı geçirin de öyle yapın.

Bu arada kar var kış var ******* baharı bekleyin

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 19:31   #171
ecs
Yeni Üye

ecs's Avatar

Giriş Tarihi: 29-11-2010
Günlük hayattan tanıdığım hiçkimse olmamasının verdiği tedirginlikle geldiğim toplantıdan çok keyifli ve çoşkulu ayrıldım. Sevgili Mine Hanım, ağzınızdan çıkan her kelimeyi kaçırmamak için büyük gayret sarfettim. Gülen yüzünüz , sorulan her soruya bıkmadan büyük sabırla, içtenlikle cevap vermeniz beni çok mutlu etti. Sizi tanımaktan çok mutlu oldum, emekleriniz için teşekkurler. Katıldığım ilk toplantı olduğu için çok kimse ile tanışmasamda aklımda kalanlar , Acemi Füsün (canan çelikleri için teşekkurler) , Gondag ( mavi kelebek çeliklerinizin biri saksılı ile bende , teşekkurler), Ferda Hanım ve kardeşi Urla Bahçe, Uzaylı ( fındık turp tohumları için teşekkürler ), Fatma Demirel, Nurcan Hanım , Hülya Hanım ( kekler çok güzeldi ellerinize sağlık), Mehmet bey, Çekirdek ve ismini hatırlayamadığım ama merhabalaştığım tüm arkadaşlar; hepinizi tanımaktan çok mutluyum. Cihat Bey e ilgisi ve yardımları için ayrıca teşekkur ediyorum. En kısa zamanda yeni bir toplantıda buluşmak isterim. Sevgiler... Unutmadan ; toplantı ile ilgili tek şikayetim tüm fotograflarda suratı beş karış, memnuniyetsiz ve mutsuz görünmem oldu maalesef) Sera içinde güneş gözlüğü takmak istememem ve gözlerimin gün ışığı ile pek anlaşamaması bunun nedenidir, lütfen yanlış anlaşılmayayım))

FatihBahce beğendi.
ecs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 20:38   #172
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay Mesajı Göster
Cemo ;
Mordoğan'a bekleriz
Allah Lillah aşkına bahar aylarında yapın Mordağan ı. Siz nasılsa oradasınız, bizi hesaba katın da öyle yapın toplantıyı. yoksa böyle bakıp bakıp iç çekeceğiz hep
Hiç bir toplantıda bu kadar aklım kalmamıştı neden ki

Eski 22-11-2011, 20:41   #173
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Baharda hem de nergis zamanı gideriz Mordoğan'a.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2011, 20:44   #174
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Alıntı:
Toplantı için tam evden çıkacağımız sırada kapıda karşılaştığımız misafirlerimi de alıp toplantıya götürdüm. .
Tam da böyle bir toplantıya gidecekken gelecek misafiri, kapıda bırakırdım heralde ben Neyse ki yakınınızmış alıp gitmişsiniz. Aklımız hep bu toplantıda kaldı. Devamını dilerim.

Eski 22-11-2011, 20:49   #175
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster

Bu haftayı bel ağrısı ve ilaçlarla geçirdim. Şimdi İst. da toplantı var gideyim diyeceğim, azarın biri bin para Durum vahim abla
Bu toplantılar yüzünden kapıya koyacaklar beni yakında.

Eski 22-11-2011, 20:51   #176
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi memet Mesajı Göster
Baharda hem de nergis zamanı gideriz Mordoğan'a.
1- Güler
2- cemo

Mordoğan a rezerve yaptım hemen)) Teşekkürler.

Eski 23-11-2011, 17:06   #177
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
1- Güler
2- cemo

Mordoğan a rezerve yaptım hemen)) Teşekkürler.
Çok seviniriz) Karaburunda nergis zamanı dersek, o zaman Şubat'ı iple çekmeye başladım bile

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 05:59   #178
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Bahçe Peysaj programı olan Benim Küçük Bahçem’i TRT Belgesel den hergün sabah 6:00 ‘da. Ayrıca internetten de takip edebilirsiniz.
Benim Küçük Bahçem internet sayfası

Aktüel formatta çekilen programda, bahçe düzenlemesi (yaz bahçesi, kış bahçesi), balkon ve teras bitki dizaynı, iç mekân süs bitkilerinin yetiştirilmesi, bakımı vb. konular yer almaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=qKleXpiq368

Düzenleyen FatihBahce : 30-11-2011 saat 06:42
FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024