agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni1055Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-09-2008, 16:03   #1351
Ağaç Dostu

cybel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2008
Galeri: 34
Sayın Şehri-yar kaktüsünüzün resmini "bu kaktüsün adı nedir" bölümüne yükleyin muhakkak bir bilen çıkar.
http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=4577 bu linke fotoğrafınızı yükleyebilirsiniz.

cybel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2008, 10:38   #1352
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-02-2007
203 nolu kaktüs

Merhaba,
Özelime adresinizi yollarsanız ben size ileteyim.

Teşekkürler..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hakan_73 Mesajı Göster
Sevgili darla ,bende kaktüslere yeni yeni merak salanlardanım .203 nolu kaktüsten bende sahip olmayı çok istiyorum rica etsem ,hala yavrusu varsa banada gönderebilirmisiniz? cevabınız olumsuzda olsa yinede teşekkürler.

darla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2008, 10:39   #1353
Ağaç Dostu

Sayın Cybel,
Elime sabah ulaştı.Çok teşekkür ederim.Çok şirinler.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cybel Mesajı Göster
Sevgili Darla leş kaktüsü tohumları ve succulentler elime bugün geçti. Çok teşekkür ederim. Bende size elimde fazla olan kaktüslerden birkaçtane gönderdim.

Eski 22-09-2008, 18:40   #1354
Ağaç Dostu

cybel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2008
Galeri: 34
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi darla Mesajı Göster
Sayın Cybel,
Elime sabah ulaştı.Çok teşekkür ederim.Çok şirinler.
Güle güle büyütün. Size ulaştığına sevindim. Başka paylaşımlarda görüşmek üzere.

cybel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2008, 12:14   #1355
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Arkadaşlar bana senecio rowleyanus çeliği verebilecek biri var mı? Buralarda hiç görmedim. Boncuk boncuk görüntüsü çok hoşuma gidiyor. Gönderebilecek arkadaş varsa bana özelden mesaj atabilir.(not: aynı mesajı senecio başlığına da attım. Belki biri görür de ilgilenir diye.)

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2008, 22:10   #1356
Ağaç Dostu

hakan_73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-11-2007
Çok teşekkür ediyorum,doğrusu pekte beklemiyordum.Hemen adresimi özelinize yazıyorum.

hakan_73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-09-2008, 10:51   #1357
Ağaç Dostu

Sayın Hakan 73 elimde oldukça türler herkese yollarım hiç problem olmaz.
Sevgiler..

Eski 25-09-2008, 10:19   #1358
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-07-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi timsah gözyaşı Mesajı Göster
teşekkür ederim Darla
Elime şimdi ulaştı. İnşallah bizde iyi bir şekilde büyütürüz. Büyümesini fotolar halinde buraya eklerim..)
kolay gelsin..
Burada aloe nızı suya mı koydunuz? şimdiki durumu nedir? ben sevgili Darla nın gönderdiği çeliği direk toprağa koydum ama sanki gövdede sararma var bir yalnışlık mı yaptım acaba, onu kaybetmek istemiyorum.

bitkiseli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2008, 11:22   #1359
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Arkadaşlar biliyorum biraz geç oldu galiba hatta bu siteye üye olmaktada geç kalmış gibi gözüküyorum ama kaktüs kardeşliğine bende girmek isterim ama benim elimde hiç kaktüs yok acaba bu kaktüs ve sukulentlerde komşuda pişip bana düşermi eğer düşerse çok sevinirim ama hangileri kaldı elinizde bilmiyorum bakalım kısmetimde ne var şimdiden teşekkürler

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2008, 00:38   #1360
Ağaç Dostu

hakan_73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-11-2007
Sevgili kardeşim darlaya, çok teşekkür ediyorum.Bugün kaktüslerim geldi .yanında minik birde arkadaş göndermiş. sürpriz oldu.

hakan_73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2008, 07:43   #1361
Ağaç Dostu

Merhaba,
Mutlu edebildiysem ne güzel.Ama bu mevsimden sonra yaza kadar benim fikrim kaktüslerimizin gelişmesi yavaşlayacağından çelik yollamamız ne kadar doğru bilmiyorum.Aslında yaz başında büyümeye müsait oldukları için çelik alış verişi yapmak bence daha mantıklı.

Bu konuyu da bir bilene sormakta fayda var tabi.

Teşekkürler.

Eski 26-09-2008, 21:40   #1362
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Sanırım senecio rowleyanus ile ilginenen yok. Neyse ben de biri beni fark edene kadar bekerim,ne yapalım? Bi kardeş payı beni çok sevindirirdi ama artık kısmet

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2008, 15:04   #1363
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2008
Sayın osmann sözünü ettiğiniz çiçeği ilk defa gördüm inşaallah bulursunuz ...

pembegül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2008, 18:35   #1364
Ağaç Dostu

ataser's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Bu arada tüm kardeşlerime iyi bayramlar...

ataser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2008, 21:32   #1365
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-10-2008
Merhaba Arkadaşlar, Ben son bir yıldır Kaktüs ve Sukulent tutkunu oldum, Her şey bir arkadaşımın hediye ettiği çiçek açmış iri bir Echinopsis Oxygona ile başladı. Hayretler içinde evime götürdüm yolda gözlerimi ayıramadım. O dikenli hatta bir çok kişi için itici gelen bir bitkiye aşık olmuştum. Ve o günden sonra gezdiğim tüm yapı marketler, AVM ler de ilk baktığı reyonlar Kaktüs bölümleri oldu. Biraz da Eminönü'nde ki kaktüs satıcılarını gezdim. Şu ana kadar 60'ın üzerinde kaktüs-Sukulent saksım oldu, iki kapalı balkonum var ve bir yıldır da hiç bir bitkim ölmedi. Ve ben hala delice bir aşk ile yeni türlerini arıyorum .
Bu siteyi ise tesadüf eseri buldum, Bir Sukulentime dadanan pamukumsu sümükümsü bir parazit türü ile nasıl mücadele edeceğimi araştırıyordum. Balkonumda Sardunyalarım da var, ilk onlarda başladı bu parazit.. Neyse her türlü tavsiye edilen kimyasal maddeyi denedim, en sonunda basit bir böcek öldürücü köpük ile mücadeleyi kazandım (sardunyalarımda mücadele devam ediyor yer yer denk geliyorum). Sukulenti kurtardım ama minik hasarlarda bıraktı bu kimyasal maddeler..
Bitkilerin dışında, Metafizik, Felsefe, Jazz tutkum da var.
Kaktüs Kardeşliği'ni de CEMO tavsiye etti. İlk tanışmaya bıraktığım mesajı buraya da aynen kopyaladım. Herkesi selamlıyorum. Sanırım tek kaktüs delisi ben değilmişim)

kartalpin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2008, 23:51   #1366
Ağaç Dostu

Sağol Cemo kardeş...
Size burayı bulma nedenim olan, suklentime dadanan pamukumsu yapışkan gibi çektikçe uzayan bir parazitten bahsettim, bununla mücadele için kimyasal olmayan bir yol var mı? Bir site de Uğur böceğinden bahsetmişler bununla mücadele için. böyle bir şey deneyen oldu mu aranızda

Eski 05-10-2008, 00:10   #1367
Ağaç Dostu

Bir de arkadaşlar, bu bölümdeki eski yazıları okudum; hepiniz ne kadar iyi, sevgi dolu, paylaşımcı ve yardımsever insanlarsınız... Dikenli yaratıklara sevgi duyan insanlar sanırım bu yaşamda hiç bir karşılık beklemeden sevebilmeyi, gerçek sevgiyi öğrenebilmiş insanlardır diye düşünürüm.
Tohumlardan yetiştirmeye çalışmışsınız ki bunun için mutlaka sabrı öğrenmişsinizdir. Birbirinize çelik gönderip paylaşmayı düşünmüşsünüz.
Sanırım hepiniz bir kaktüse bu kadar emek verdikten sonra bir kaktüsün gece yarısı çiçek açışını seyredebilmek için uykusuz da kalmışsınızdır ve sadece bir gün süren çiçekli haline bin kere razı olup sevginizde hiç bir eksilme olmadan yeniden çiçek açışını sabırla beklemişsinizdir.
Eminim kaktüsünüz size hiç çiçek vermese bile sevgi dolu ellerinizle dikenlerini sevmişsinizdir. Kaktüsünüze bir hastalık geldiğinde yüreğinizde bir şeylerin burulduğunu duyumsamışsınızdır.
Umarım son nefesinize kadar hiç değişmezsiniz.. Sevgiyle, mutlulukla bir çok yazıları okuyabilmek paylaşabilmek umuduyla...

Eski 05-10-2008, 00:29   #1368
Ağaç Dostu

ataser's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Kartalpin öncelikle aramıza hoşgeldiniz ve güzel hitabetinizden dolayıda gecemi renklendirdiğiniz için size ayrıca teşekkür ederim...
Umarım aradığınız yakınlığı burada bulursunuz..

ataser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2008, 09:39   #1369
/

Giriş Tarihi: 03-08-2008
Kartalpin'in mesajını okuyunca ben verandamsı balkonumda kaktüslerimle ilgilenirken komşu çocuklardan biri geldi. Ne yaptığımı sorunca kaktüslerimi gösterdim anlatmayabaşladım. Çocuk annesiyle çiçek diktiğini söylerken bir an kendini tutamayıp içinden geçirdiğini kelimeler döktü. Tutmuş iğrenç dikenli çiçekleri dikmiş (sonra da dudak büktü)))) Gülümsedim ve birşey söylemedim. O da omuz silkip gitti. Keşke sizin söyledikleriniz o an aklıma gelseydi de o küçük kıza anlatabilseydim derdimi

kedidelisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2008, 11:14   #1370
/

bu arada ben konuya biraz bodoslama girdim ama yeni evime taşınınca heyecanla gidip biraz kaktüs satın aldım. Şu an zaten mevsimi geçti ama ilerde elimde paylaşabileceğim kaktüsüm olursa komşum cansunarya'dan kalanları sizinle paylaşacağıma emin olabilirsiniz

Eski 05-10-2008, 14:17   #1371
Ağaç Dostu

cemboa's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2005
Ben ilk sıraya yazdırıyım kendimi

cemboa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2008, 14:54   #1372
/

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemboa Mesajı Göster
Ben ilk sıraya yazdırıyım kendimi
seve seve. Bu arada forumlarda adı geçen Taner Beyden kaktüs almışlığınız var mı? ben biraz araştırdım sitesini buldum ama orda kaktüs türleri belirtilmemiş
sitenin adresi http://kimlikdanismanlik.com/kaktus/iletisim.php
bir fikriniz var mı?

Eski 05-10-2008, 17:05   #1373
Ağaç Dostu

Kedi delisi arkadaşımızın komşu çocukla olan sohbeti üzerine bir kaç satır yazmak istedim.
Evet çocukların bir kaktüsün güzelliğini algılamaları çok zor. çünkü onlara büyükler hep "kendilerine zarar verebilecek sivri nesnelerden uzak durmalarını" öğütlemiş halkı olarak. Çocuklar da elbet kendilerini bu öğütler çerçevesinde bir "güzellik-çirkinlik" kalıpları oluşturur.
Peki büyükler ?.. İnanın kaktüs sevgisini büyüklere anlatmak çok daha zor. Evinde elli çeşit menekşe büyüten bir iş arkadaşımın, evinden kaktüs büyütenleri "zevksizlikle" suçladığına şehit oldum.. Nedenini sordum arkadaşıma bana "dikenleri var batar, sonra estetik değil, çiçeklenmezler toprağı kuru kuru çirkin gözükür ve rüzgarda o topraklar evi balkonu kirletir" gibi nedenler saydı.. .. Kendisine "kaktüslerin bir insana diken batırdığına hiç tanık olmadığımı, insanların kaktüs dikenlerini kendilerine batırabildiklerini, Kaktüs mimarisinin son derece estetik, dikenlerinin çok güzel ve çok asil bitkiler olduğunu, çiçeklerinin de çok değişik olduğunu ve son derece asilce bu çiçekleri insanlara pek talepkar olmadan sunduklarını" anlattım.. Elbette menekşelerde güzel ve diğer uzun süre çiçekli kalabilenler, yeşil yapraklı salon bitkileri.. hepsi güzel.. Ama kaktüs sevgisi bambaşka..
Arkadaşıma;
'Kaktüs sevebilmenin her insana nasip olmayan bir ayrıcalık olduğunu, kaktüs bitkisini parmakları ile sevebileceğini, dikenlerine duygu dolu bir şekilde dokunabileceğini, asla romantik olmadan bir kaktüs bitkisine dokunulamayacağını, aksi halde hoyratça sevgi karşısında dikenlerinin batabileceğini, kaktüs sevmenin ve bir kaktüse dokunmanın çok asil bir duygu ve ruh gerektirdiğini" anlattım uzun uzun))
Son dönemde kaktüs satışları artmış (Bir AVM de çalışan arkadaşım söyledi), Bir TV programında kaktüslerin zararlı radyoaktif ışınlardan koruduğu söylenmiş).. Tabi çocuklarını olası kanser tehlikesinden koruma dürtüsü içindeki anneler AVM lerdeki Yapı marketlerindeki kaktüs reyonlarına hücum etmişler).. Bende tanık oldum ve bir anne ile reyonda konuştum. Anne bana ne dedi biliyor musunuz ?... "Eğer çocuğumun bilgisayarından gelen radyoaktif ışınlar olmasa bu çirkin dikenli yaratığı asla çocuğumun odasına yaklaştırmam" )) Son dönemdeki kaktüs ilgisini Radyoaktif ışınlara borçluyuz))
Çocukların estetik bilincinın gelişmemesi ve öğütler nedeniyle kaktüsleri iğrenç bulmasını anlayabiliriz, büyüklerin büyük bir çoğunun kaktüs sevmemesini ise sevgisiz, her şeyi karşılık bekleyerek veren bir ortamın büyüttüğü büyükler olmalarından kaynaklandığını ileri sürsem hata mı ederim?..
Çok uzattım biliyorum ama kedi delisinin komşu çocukla olan muhabbeti bende bunları yazdırdı, hoşgörün.. sevgiyle kalın kaktüs kardeşleri

Eski 05-10-2008, 18:27   #1374
/

işte kaktüslerimin çekebildiğim kadar fotoğrafları
(seneye çelik alınabilecek duruma gelmesi için duaya başlayalım)

Eklenen Resimler

Eski 05-10-2008, 18:30   #1375
/

tür isimlerinin tamamını bilmiyorum öğrenip size de bildiririm

Eklenen Resimler

Eski 05-10-2008, 21:49   #1376
Ağaç Dostu

Değerli kedi delisi kardeşim, tür isimlerini mutlaka öğrenirsiniz, internette o kadar çok resimli kaktüs sitesi var ki.. benim en çok bu konuda yararlandığım site http://www.cactuspro.com/photos.html
burada bir boş vaktinizde teker teker numaraların üstüne tıklayarak hem kendinize görsel bir ziyafet çekebilir hemde türlerin latince isimlerini öğrenirsiniz. Tabi o türlerin kökenini ve bakım koşulları hakkında da bilgiler bulabilirsiniz..
Tabi bilimsel isimler yerine bir başka seçenek daha size (ben öyle yaparım), her yeni aldığınız kaktüse çok sevdiğiniz ama şu an sizden uzak olan bir dostunuzun ismini verebilirsiniz ) Evinizde kaktüs sayısı arttıkça dostlarınızın hep yakınınızda olduğunu duyumsayabilirsiniz

Eski 06-10-2008, 12:50   #1377
Ağaç Dostu

cemboa's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2005
Kedidelisi Taner beyle bir diyaloğum olmadı.Bu arada kaktüslerinizin daha iyi gelişmesi için kaktüs gübresi kullanmak faydalı olabilir.

cemboa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2008, 18:51   #1378
/

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemboa Mesajı Göster
Kedidelisi Taner beyle bir diyaloğum olmadı.Bu arada kaktüslerinizin daha iyi gelişmesi için kaktüs gübresi kullanmak faydalı olabilir.
Sevgili CEMBOA
ben bir kaç yerde kaktüs besinlerinin kaktüsleri hızlı ama sağlıksız yetiştirdiğini okuyunca son 1 aydır vermekten vazgeçtim. Ama kendilerinden geçtiler son zamanlarda o yüzden geçen hafta tekrar verdim. Zaten kışa hazırlandıkları için şu dönemden sonra kaktüs besini de sanırım çok iyi olmaz. Yanlış mı biliyorum?

Eski 06-10-2008, 19:36   #1379
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

izzeterisen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 66
Sn. Cemo
Kaktüsleriniz çok iyi gidiyorlar anlaşılan.
Kaktüslerinize artık bir şey vermeyiniz, kış geliyor.
Bende de bazı kaktüsler de açmaya devam ediyorlar, neredeyse kış geldi ama.
Kaktüslerinizin fotoğraflarını burada görmek mümkün mü?

izzeterisen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2008, 21:14   #1380
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Kaktüsler ,sukulentler, bonsailer Mucip Gürbüz süz kaldı. Ne çok insana kaktüs sukulent hediye etmiş.Meğer ne çok tanıyanı ve paylaştığı dostu varmış.

Işıklar içinde yatsın.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024