agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Kaktüs Kardeşliği (fazla kaktüslerimizi paylaşalım) (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=5219)

ataser 21-07-2007 00:02

Kaktüs Kardeşliği (fazla kaktüslerimizi paylaşalım)

her forumda kardeşlikler kurulurken neden biz de burada bunu yapmayalım diye düşünen kimse çıkmadığı için malesef iş başa düştü. ben çok başlarında bir koleksiyoner **** meraklı olarak bu işten çok da karlı çıkacağım kanaatindeyim. neden evlerimizde büyük boylara erişmiş kaktüslerimizi paylaşmıyoruz. sanırım bu işe meraklı olan herkes alışıktır orasından burasından dal kırmaya kaktuslerin. bu kırdıklarımızı paylaşsak olmaz mı?
neyse bir düşünün bakalım belki bir fikir olarak başlar sonra pratiğe döner

adz80 21-07-2007 00:39

Dalindan Koparalimda Echina Cactüsün Neresini Koparalim Kardeş:)

malina 21-07-2007 08:39

Onu paylaşmazsınız, olur biter.

İlkin 21-07-2007 09:01

Belki birgün tomurcuk veresi tutar, o zaman paylaşırsınız ;)

memet 21-07-2007 10:20

İran'da bir söz var; "büyük taşı tutan, atmak istemeyen."

Paylaşılabilecek olanlarla başlarsak, zor olanlara sıra geldiğinde epey yol alınmış olur.

COYOTE 21-07-2007 10:36

Nasıl başlıyoruz resim ekleyerek mi yoksa isimlerle mi? Bende 10 tane paylaşıma müsait kaktüs ve sukulent var:D

İlkin 21-07-2007 11:42

Bence önce resimlerle başlansın. Elinde fazla tür olanlar resimlerini yollasın. O kaktüs ya da sukulent elinde yoksa rica etmelere başlarız artık.

;)

ataser 21-07-2007 23:15

evet kesinlikle katılıyorum benim elimde de 2 tane sukulent var paylaşılabilecek durumda olan. yarın sabah resimleyip koyacağım hemen buraya ancak isimlerini bilemiyorum, bahane ile onlarıda adlandırmış oluruz, fena mı olur:)

S.İnceçayır 22-07-2007 10:01

Benim elimdede bir adet sukulent var yarın resimini eklerim...

ataser 22-07-2007 13:15

bunlar bendekiler ikisinden de en az 5 çelik çıkar vaziyette, hani zorlanırsa belki 7-8 de olur. ikiside aynı saksıda şu anda yollarken de aklıma sigara kutusuna koymak geldi biraz nemli bir peçete ile kutuyu ıslatıp sonrada üstüne bitkiyi koyabilirim sanırım bu 1 günlük yolu idare eder. Evet madem başlığı ben açtım ilk arzı da ben yapayım.
koş vatandaş koş batan geminin sukulentleri bunlar:)
ilk 7 talep değerlendirilecektir.
bitkilerden biri yuvarlak yapraklı diğeri sanki kuyruk gibi uzun kim hangisinden isterse lütfen belirtsin olur mu?

ataser 22-07-2007 13:18

birde yakın bir bahçede bunlardan bir çim gibi toprağı örtmüş bir grup var isteyen olursa bunlardan da yollayabilirim. bu arada resim alıntıdır yani yeni resim çekinceye ye kadar bu olduğunu tahmin ediyorum.
bu bitkide sınır yok kaç isterseniz o kadar var:)
ismi resmi aldığım yerde (Opuntia ficus-indica (Feigenkaktus)) olarak geçiyordu.

S.İnceçayır 22-07-2007 13:46

Sayın ataser, ilk resimdekilerden rica edebilirmiyim tabi ikinci resimdekindende ilave edersen hayır demem:) şimdiden teşekkürler

ataser 22-07-2007 15:11

son reis ilk kazanan talihli kaldı 6 çelik:):o :p

bu arada başka resim ekleyecek ya da paylaşacak kaktüs ya da sukulenti olan yok mu benden başka:( :(

evet başka meraklılarıda bekliyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzz:D

S.İnceçayır 22-07-2007 15:19

ilk kazanan olmak çok güzel:)

ataser 22-07-2007 18:39

sonreis66 galiba biz ikimiz yürüteceğiz bu kardeşliği:(
neyse iki kişi de olsak başarı başarıdır değil mi?
bu arada bende bir sukulent var demiş idin bende ona talibim nasıl olsa al gülüm ver gülüm olacak gibi duruyor:)
bu arada bana adresini mesaj atarsan salı gününe kargoya veririm. kolay gelsin.

ataser 22-07-2007 21:05

FERDİ BİNİCİ BEYİN DİKKATİNE!!!!
sizleri de bu kardeşlikte görmemiz şart hem üyenizim hem de buradan forumdaşız kesinlikle sizden de katkı bekliyoruz valla olmazsa olmazsınız:)

S.İnceçayır 23-07-2007 05:42

Günaydın,******* ikimiz sürdürecek gibi görünüyor kimseden ses yok:( ama yılmadan devam edelim:) ****** gönderirim adresi özele gönderin,elimdeki biricik sukulentimin resmi...

http://www.imagehack.eu/tr/uploads/cfce6e9f14.jpg

ataser 23-07-2007 10:42

sonreis66 tamamdır dostum hatırlı yerlerden dostları devreye soktum:cool: çok kısa sürede burası "benim de kaktüsüm var ne olur alın" :p diyen mesajlarla dolacak:)
az sabret hele:)
bu arada paketin yarın sabah kargoda çarşamba da sende
görüşmek üzere

ataser 23-07-2007 20:36

evet bahsettiğim kaktüsten de bugün 15 çelik aldım:cool: . yarın sonreis66'ya yollayarak başlıyorum. elimde ilk resimde ki sukulentlerden 6şar adet ve bu eklediğim çeliklerden de 14 adet daha var kim isterse yollayacağım:rolleyes: . kolay gelsin.:D

S.İnceçayır 24-07-2007 06:16

Günaydın ataser,demek hatırlı kişileri devreye soktunuz:) umutla bekliyorum aramıza katılacak yeni arkadaşlarımızı:) bugün sizin kargoyu yollayacagım, köklenmesini beklemeden direk toprga dikerseniz çok kısa zamanda kökleniyor,iyi günler kardeşligmizin gelişmesi dilegiyle...

darla 24-07-2007 11:59

Merhabalar sevgili Ataser bende ilk resimdeki fazla olan bitkilerinizden istiyorum.
Bende de fazla leş kaktüsü var resmini de hemen ekleyeceğim.
İsteyen olursa hemen gönderirim.
Teşekkürler.

ataser 24-07-2007 12:36

selamlar darla,
eğer özelden bana adresinizi yollarsanız hemen yollarım.
bu arada bende sizden leş kaktüsü isterim mümkünse.
adresinizi bekliyorum.

cemal.S 24-07-2007 13:49

Kardeşliği duyunca aranızda olmak istedim. Sizleri saygıyla selamlıyorum. Kaktüslere şöyle bir göz attım gerçekten güzeller.

Kardeşiniz.

ataser 24-07-2007 14:51

sevgili darla,
paketinizi bugun kargoya veriyorum. iyi günlerde büyütün;) .
sayın CEMAL S. sizleride aramızda görmek bizede mutluk verdi:):p
coyote nin de çeliklerini ayırdım:D geriye kaldı 5er çelik ve bol miktarda 2. resimdeki kaktüsten kaldı.:cool:

S.İnceçayır 24-07-2007 15:22

Sayın darla,cemal.s aramıza hoş eldiniz.ataser paketinizi bugün aras kargoya verdim güle güle büyütün..

ataser 24-07-2007 16:02

sonreis66, paketiniz sabaha sanırım sizde sayın darla sanırım sizinkide yarın sizde olur sizinkini de yolladım.

ephesos 24-07-2007 16:15

Sayın ataser bende isterim birkaç gündür yoktum yeni geldim elinizde kaldıysa bende isterim.
Teşekkürler.

darla 24-07-2007 16:41

Sayın Ataser teşekkürler bende yarın kargoya vereceğim.

ataser 24-07-2007 20:09

ephesos memnuniyetle özelden bana adresinizi yazarsanız hemen yollarım:p

evet arkadaşlar hadi ama bendeki sukulentler bitince bu başlık ölmesin ama değil mi:( ? herkes elinden gelen katkıyı sağlamaya gayret ederse daha güzel olmaz mı sizce?:cool:

Kienne 24-07-2007 21:18

Biraz geç oldu ama iş güç derken sonunda kaktüs ve sukulentlerimin resimlerini çekmeyi başardım;) .

(1) İlk resim euphorbia trigona'm. Asıl bitkinin haricinde saksıya saplı duran 3 çeliği isteyenlere gönderebilirim (ilkine ataser talip oldu, kaldı 2).

(2) İkincisi kalanchoe'mdan geri kalanlar. Geçen hafta kökten yukarı doğru bir bozulma gördüm ve sağlıklı dalları kırıp temiz topraga diktim. Bir haftadır resimdeki gibiler. Bir-iki hafta sonra sağlıkları yerine gelirse saksının tamamını isteyenlere gönderebilirim (bende bir saksı daha var).
(3) Üçüncü resimdekiler göründüklerinden iyi durumdalar :rolleyes: . Üç hafta önce taşınma sırasında kırılan sukulent parçacıkları.

(4) Dördüncünün ise ismini cismini bilmememe rağmen isteyen 1-2 kişiye çelik gönderebilirim.

Son olarak, bu da yaklaşık bir ay önce bana hediye edilen kolleksiyon. Bitkileri daha büyük saksılara ayırmayı düşünmediğimden oluşan yavruları buradan duyurup yeni evlerine göndermeye devam ederim.
P.S.: Resim özürlüyüm bu akşam, mesajın içine ekleyemedim bir türlü. Bir ara daha düzgün resimler çekip galeriye eklerim hepsini.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024