agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas
(https)

Beğeni Düzeni399Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-10-2013, 07:37   #331
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2013
Ablacım Atlasım yeni bir dal ve çiçek açtı..Hem de kocaman ve kıpkırmızı...İnanılmaz mutluyum..Tekrar teşekkür ederim..Görenler şaşıyor.Bizim burda sanırım herkes ben gibi sonradan öğreniyor kaktüsgillerin çiçek açtığını...Aman nazar değmesin...maşallah maşallah.

SUDEM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-10-2013, 09:57   #332
Ağaç Dostu

efeege's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
çoook teşekkürler.güler hanım.
benimde atlasım birçok filiz verdi bir tanede tomurcuk var açacak.
açınca resmini gönderirim .
selamlar.

SUDEM ve yeşilkolik beğendi.
efeege Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-10-2013, 14:06   #333
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bugün Aras Kargo Gönen'den
cörekotu
melek yüzlü
alp37
gokcegokce'nin atlaslarını gönderdim.

Elinize geçtiğinde lütfen haberdar edin.

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-10-2013, 15:49   #334
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Güler Hanım,

tohum kapsülleri için rahatsız ediyorum. 1-2 kapsül yeterli benim için. Lakin başka talibi olmaz ve ziyan olacak ise hepsini de alabilirim.

drhegeli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-10-2013, 09:41   #335
Moderatör

Güler's Avatar

Tamam sevgili drhegeli, size 3 tane ayırayım. Ne zaman koparmam gerekir, renkleri daha mor kırmızı arası, nasıl olunca koparmam gerekir?

Eski 23-10-2013, 13:13   #336
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Bilmiyorum ki...
Nette ararken bunları buldum:

Olgun kapsül
Name:  Ripe seed pod.jpg
Views: 569
Size:  55.8 KB

Ve kesidi
Name:  Seed pod.jpg
Views: 609
Size:  39.1 KB

Kapsülü kiviye benzetmiş. Sertliği gevşeyip biraz yumuşayınca olgunlaşmış sayabiliriz sanırım...

Bu bitkinizle eş zamanlı açan başka atlasınız oldu mu? Hani diyorum, çaprazlaşma olmuştur belki?

Kaynak : GROW YOUR OWN EPPI FROM SEED

Oğuzhan ve Muda beğendi.
drhegeli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-10-2013, 14:40   #337
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cörekotu Mesajı Göster
Sevgili Güler hanim, gider gitmez sizi haberdar edicem ama o zamana atlas celikleriniz bitecek diyede korkmuyor degilim...
Sayın cörekotu, iki gün önce İstanbul'da olduğunuzu ve atlas çeliğini beklediğinizi bildiren mesajı alınca dün Gönen'e gidip kargonuzu postaladım.

Biraz evvel göndermemi istediğiniz adresten (Mehmet Dursun- Chinese Time- Abbasağa Mah. Ihlamur Yıldız Cad. No.45/A Yıldız Beşiktaş İST.) böyle bir şey beklenilmediği ve kargo parasını ödememi talep ettiler.
Kargo parasını öderim hiç sorun değil ama siz bu adrese bir koli geleceğini söylemediniz mi veya siz o adreste değil misiniz?

Lütfen acilen beni haberdar ediniz.

loveforlife beğendi.
Eski 24-10-2013, 08:36   #338
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Name:  SAM_2456.jpg
Views: 912
Size:  71.2 KB

güler ablamın gönderdiği benim de sevgiyle diktiğim atlasım.teşekkür edercesine hemencecik bu yeni sürgün ve çiçeği verdi..hayran kalmamak ne mümkün.benim gibi kaktüslerin çiçeği olduğunu sonradan öğrenen biri için...maşallah...tekrar teşekkürler ablacım.

Eski 24-10-2013, 09:39   #339
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili DUDEM, güle güle büyüt, ancak ana dalda yumuşama mı var, bir de sağ taraftaki çiçeksiz sürgün dibinde pamukçuk var gibi geldi bana.

Şu an benim atlasımın da bir iki dalında gördüm, eğer öyleyse hemen oksijenli suyu biraz su ile seyreltip kulak pamuğu yardımı ile bunları temizleyin. Aynı pamuğu başka dala sürmeden yenisi ile tekrar temizleyin.

loveforlife ve SUDEM beğendi.
Eski 24-10-2013, 10:37   #340
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Ablacım vallahi süpersin.Nasılda gördün hemen..Evet çiçeksiz sürgün dibinde (araştırdığıma göre un bitiymiş ) beyaz beyaz bişeyler vardı ve ben onu kulak pamuğuyla nazikçe temizledim.Ama çok ta korkuyorum tekrar olur mu acaba diye?Oksijenli suyla tekrar dediğin gibi yaparım.Ana dalda yumuşama yok ama içime kurt düştü tekrar eve gidince bakacağım..Teşekkürler ilgin için...
Bu güzellik senin eserin...

loveforlife beğendi.
Eski 24-10-2013, 18:24   #341
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sayın cörekotu, iki gün önce İstanbul'da olduğunuzu ve atlas çeliğini beklediğinizi bildiren mesajı alınca dün Gönen'e gidip kargonuzu postaladım.

Biraz evvel göndermemi istediğiniz adresten (Mehmet Dursun- Chinese Time- Abbasağa Mah. Ihlamur Yıldız Cad. No.45/A Yıldız Beşiktaş İST.) böyle bir şey beklenilmediği ve kargo parasını ödememi talep ettiler.
Kargo parasını öderim hiç sorun değil ama siz bu adrese bir koli geleceğini söylemediniz mi veya siz o adreste değil misiniz?

Lütfen acilen beni haberdar ediniz.
Böyle tatsızlıklar da olmasa paylaşmak ne kadar güzel!

yeşilkolik beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-10-2013, 07:14   #342
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Günaydın,
Güler abla eve gidince geçtim çiçeğimin başına..Ne görsem iyi? Sabah fotosunu çekip buraya koyduğum o canım çiçek pörsümüş,diğer dallar senin dediğin gibi yumuşamış...Ne kadar üzüldüm bilemezsin..Oysa ilk defa bu kadar gösterişli bir çiçeğe sahip olmuştum.Aşırı sevgimden nazarım değdi sanırım..Gene de dediğin şeyi yaptım.sağına soluna bakınıp dua ettim..Bugün onu yeniden yaprakları açık vaziyette görmeyi diliyorum.İnş bişey olmaz

Eski 25-10-2013, 22:21   #343
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Güler hanım İstanbul'a bu gün yeni geldim, avrupa yakasına salı günü geçeceğim, bu gün sizi aradım fakat ulasamadım, durumu size mesajla bildirdim, çok üzgünüm sizi tekrar arayacagım. Olayın ic yüzünü bilmeyen arkadaşlar, takdir edersinizki insan bilmediği konu hakkında yanlıs yorum yapabilir, yerimde olsaydınız sizde çok üzülürdünüz... Bununla beraber Güler hanımcım tekrar tekrar özür dilerim görüşmek üzere hoşçakalın...

cörekotu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-10-2013, 08:00   #344
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cörekotu Mesajı Göster
Güler hanım İstanbul'a bu gün yeni geldim, avrupa yakasına salı günü geçeceğim, bu gün sizi aradım fakat ulasamadım, durumu size mesajla bildirdim, çok üzgünüm sizi tekrar arayacagım. Olayın ic yüzünü bilmeyen arkadaşlar, takdir edersinizki insan bilmediği konu hakkında yanlıs yorum yapabilir, yerimde olsaydınız sizde çok üzülürdünüz... Bununla beraber Güler hanımcım tekrar tekrar özür dilerim görüşmek üzere hoşçakalın...
Sayın cörekotu,

Yorum yazanlar demişsiniz, yazacağım elbette! Olayın içini dışını bilmeyebilirim ama benim bildiğim Güler Ablamın bu konuda gerçekten çok üzüldüğü... Burada yaptığım yanlış bir yorum yok. Sonuçta sizin Güler Abla'yı yanlış bilgilendirmeniz, başkalarını da konu hakkında bilgilendirmemeniz dolayısıyla benim çok ama çok değer verdiğim bir insan üzüldü... Ben sizin yerinizde olsam böyle bir insanı üzmemek için her şeyi düşünür, herkese tembihlerdim kargo geleceğini... Zira ben sizin yerinizde olmadan da çok üzüldüm Güler Ablamın üzülmesine!

Saygılarımla...

Oğuzhan beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-10-2013, 09:39   #345
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SUDEM Mesajı Göster
Eklenti 449342

güler ablamın gönderdiği benim de sevgiyle diktiğim atlasım.teşekkür edercesine hemencecik bu yeni sürgün ve çiçeği verdi..hayran kalmamak ne mümkün.benim gibi kaktüslerin çiçeği olduğunu sonradan öğrenen biri için...maşallah...tekrar teşekkürler ablacım.
Sayın Sudem; Çok kısa zamanda o güzel çiçeği görmüşsünüz. İnşallah isteyen herkes görür. Benim çelikler de önce pörsüdü, daha sonra filiz verdi düzeldi. Unlu bit olayı çok kötü bir şey. Bir arkadaşta nerede ise bütün çiçeklerini sardı. Çok da zarar veriyor. Sizde az olunca dikkat ederseniz kısa zamanda kurtulursunuz. Ben de de bir tane oldu. Hemen öldürdüm. Benim dikkatimi çeken diğer kaktüs cinslerine göre atlas biraz daha fazla su daha doğrusu nemli bir ortam istediği şeklinde. Tabi suyu da fazla vermemek gerekiyor. Ben toprağı kurudukça su veriyorum. Hangi çiçek olursa olsun genel kural sulamaya dikkat ederek ortamda az su kaldığını tohum yapma ihtiyacı duyduğu zaman çiçeklenmeye çalışıyor. Çiçek açtığı zaman ise bitkinin yapraklarında bulunan enerjiyi çiçeği oluşturmaya devamında neslini devam ettirebilmek için tohum yapmaya harcıyor. Sulama sıklığınız ve miktarı ne kadar. Biraz su verince atlasınız düzeldi mi.

loveforlife ve SUDEM beğendi.
Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-10-2013, 10:20   #346
Moderatör

Güler's Avatar

Sayın cörekotu, özelimde yeni bir mesajınız yok. Daha evvel gönderdiğiniz mesaja istinaden verdiğiniz adrese çeliği postaladım.

Göndermemi istediğiniz Mehmet Dursun Bey'den aldığım telefon görüşmesi beni şaşırttı.

Hiç bilgisi olmadığını sizi daha doğrusu Almanya'da tanıdığı olmadığını belirterek kargo ücretini göndermemi ve bitkiyi ne yapacağını sorunca üzüldüm.

Kargo parasını öderim hiç sorun değil ama keşke ilgiliye adınıza bir koli geleceğini bildirmiş olsaydınız da bu nahoş durum olmasaydı.

Durumdan beni haberdar ederseniz sevinirim.
Mehmet Dursun Bey 0545 521 9004 de cevap beklemekte.

yeşilkolik beğendi.
Eski 26-10-2013, 13:36   #347
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Talihsiz bir durum umarım düzelir.Böyle durumlarda gerçekten sorun yaşanıyor.
Güler abla üzülme .
saygılar selamlar

Oğuzhan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-10-2013, 07:32   #348
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Sayın Muda,
İlginiz için çook teşekkürler.Ama Güler Atlasım sanırım öldü..Yine de toprakla bağlantısını kesmedim.birazcıkta su verdim.Gözüne baka baka nazarım değdi ve kendime kızıyorum.Biraz da yok gibi davranayım belki beni tekrar mutlu eder...

Eski 28-10-2013, 20:10   #349
Ağaçsever

kyora's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2012
Sevgili Guler hanım,
Bu sayfayı takip ediyorum, şansımı denemek istedim. Banada celik gönderme imkanınız olabilirmi? Olumlu cevap verirseniz adresimi ozelinize mesaj olarak bildiririm...sevgiler

kyora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-10-2013, 17:15   #350
Ağaçsever

Bunenenem's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2013
Güler Abla Ben Eskişehirdeyim
Banada Gönderirmisin ? Çok hevesliyim

Bunenenem Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-10-2013, 22:06   #351
Moderatör

Güler's Avatar

Evet sayın bunenene ve kyora sizlere de gönderirim.
Lütfen adres bilgilerinizi tam olarak ve telefon numaranızı da ekleyerek özelime gönderin.
Koli bulduğum an gönderirim. En zoru da boş koli bulmak.

kyora, ıldır ve bunenene beğendi.
Eski 29-10-2013, 23:42   #352
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Güler hanımcım bugün atlasıma kavustum gayet sağlıklı görünüyor, çok teşekkür ederim.

cörekotu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-10-2013, 15:09   #353
Ağaçsever

kyora's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Evet sayın bunenene ve kyora sizlere de gönderirim.
Lütfen adres bilgilerinizi tam olarak ve telefon numaranızı da ekleyerek özelime gönderin.
Koli bulduğum an gönderirim. En zoru da boş koli bulmak.
Sevgili Guler Hanım,
Cok teşekkür ediyorum guzel niyetiniz icin. Bilgilerimi ozelinize gönderiyorum..
Selamlar...

kyora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-10-2013, 13:49   #354
Ağaçsever

Bunenenem's Avatar

Güler abla Adres bilgilerimi Özeline gönderdim.

Eski 31-10-2013, 17:27   #355
Ağaç Dostu

ahsenn's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Sn Güler hanım o güzel atlas çeliğinize talibim.Mümkünse lütfen.

ahsenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-11-2013, 18:07   #356
Ağaçsever

Bunenenem's Avatar

Güler abla hesabımın şifresi degişmiş bu hesaba msj atarsın msj atman gerekirse adres bilgilerimi gönderdim bunenene hesabımdan zaten...

Eski 02-11-2013, 11:53   #357
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-11-2013
Güler Hanım iyi günler, Atlas Çiçeğiniz çok güzel Maşaallah. Bende Atlas Çiçeğinizin çeliğine talibim. Banada yollarsanız çok sevinirim. Özel mesajla adres bilgilerimi yazdım size. Şimdiden Teşekkür ederim

Ademiroğlu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-11-2013, 17:20   #358
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Sn Güler hanım eger çok geç kaldın demezseniz bende rica edecegim.

yeşilkolik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2013, 08:57   #359
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2010
Güler hn merhaba.

Eğer çok çok çok geç kalmadıysam ben de sizden çelik rica edecektim

yaman__ Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2013, 14:13   #360
Yeni Üye

erena's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2013
merhaba

sevgili güler hanım sizden bir çelik rica etsem.mümkünmüdür efendim.çok aradım bulamadım.lütfen bu isteğimi kırmazsanız çok sevinirim.saygı ve sevgiler.

erena Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024