agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni463Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-10-2012, 14:55   #1411
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-02-2008
Sayın Kaptan
Size gelen ürün EMa ( aktifleştirme yapmadan kullanabilirsiniz. Yeni Etiketler daha baskıdan elimize gelmediğinden EM1 etiketi ve Aktif etiketiyle gönderdim ürününüzü. Merak etmeyin. Sevgi ve Saygılarımla Fazıl YAHYA

Fazıl Yahya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2012, 23:12   #1412
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2012
güncel fiyat ve sipariş olayı nasıl gerçekleşiyor acaba ? mail attım fiyatları istedim cevap gelmedi.

mendakka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2012, 07:13   #1413
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Gelen EM A ile fide toprağı hazırladım. İnek gübresiyle toprağı karıştırıp üzerine EM A spreyledim. Şu an yarım M3 hazır toprak oldu.Çiçeklerde de kullanabilirim.
Yağmurlu bir günde de fidanlarımın kök bölgelerine uygulama yaptım. Aslında şubat ta başlamalıydım ama dayanamadım
Fazıl bey orada biz burada olduğumuza göre yeni siparişler her zaman olacak.
Malzemede sıkıntı yok

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2012, 14:27   #1414
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mendakka Mesajı Göster
güncel fiyat ve sipariş olayı nasıl gerçekleşiyor acaba ? mail attım fiyatları istedim cevap gelmedi.

1 Litre EM.1 ...........65.-TL
1 Litre EM.active.....15.-TL
1 Litre EMFPE..........35.-TL
1 Litre EM.5............35.-TL

SİPARİS İÇİN LÜTFEN : info@emturkey.com.tr

Alper Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2012, 14:36   #1415
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alper Akman Mesajı Göster

daha öncede fiyat için oraya mail atmıştım. herneyse şimdi tekrar mail attım.

bu arada size bir önerim var. ürünlerinizi sanalpazar.com üzerinden satışa sunarsanız tüketiciler için iyi olacağının kanaatindeyim. sanalpazarda ürün satışa sunmak felan herşey bedava sadece sattığınızdan %5 komisyon alıyor ayrıca yurtiçi kargo, kargoyu iş yerinizden alıp alıcının adresine teslim dahil 5,9 tl oluyor 15 kg ya kadar.

ayrıca müşterleriniz isterlerse kredi kartına taksitle bile satın alabilir ama siz paranızı nakit alırsınız. kimse banka havalesiylede uğraşmak zorunda kalmayabilir

online satış sisteminin kolaylığı ve hızlılığı tartışılmaz da bir gerçek.

mendakka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2012, 17:39   #1416
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alper Akman Mesajı Göster

Bu fiyatlar hepmi böyleydi yoksa indirimmi yapıldı.! Bu fiyatlara kdv dahilmi. ?
Her halukarda ben fiyatlı aldım da...
Daha öncede demiştim fiyat konusunda farklılıklar var diye
Sağlık olsun. Yenile yenile yenmeyi öğreneceğiz...

athena -asena beğendi.
Eski 22-10-2012, 10:07   #1417
Ağaç Dostu

Etkin Mikroorganizmalar

Sadece Ağaçlar Net Üyelerine özel indirimli fiyatlarimiz aşağıda verilmiştir.

EM.1 ..............1 LT.......60.-TL +KDV
EMFPE.............1 LT.......30.-TL +KDV
EM.5...............1 LT.......30.-TL +KDV
EM Active........1 LT.......10.-TL +KDV

Lütfen şikayet ve önerileriniz için : info@emturkey.com.tr

www.agriton.com

Eski 23-10-2012, 14:36   #1418
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2008
Galeri: 1
Kurbağalı dere

Merhaba, geçen hafta sonu Kalamıştan Yoğurtçu Parkı'na doğru yürüdüm. Dereyi görünce bukashi topları geldi aklıma. Bu derede planlanan bir çalışma var mı bildiğiniz merak ettim .

aslan_k Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2012, 12:44   #1419
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aslan_k Mesajı Göster
Merhaba, geçen hafta sonu Kalamıştan Yoğurtçu Parkı'na doğru yürüdüm. Dereyi görünce bukashi topları geldi aklıma. Bu derede planlanan bir çalışma var mı bildiğiniz merak ettim .
ya

Belediye'ye bir fizibilite yapıp yıllar önce vermiştik ama bir sonuç alınmamıştı. Sizler öncülük yaparsanız bir girişimde daha bulunabiliriz.

Eski 01-11-2012, 10:27   #1420
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-06-2012
Merhabalar diyerek sözlerime başlamak istiyorum,
Arkadaşlar bu sayfanın tamamını okudum ama halen cevaplayamadığım bir kaç sorum var. Aslında emturkey e mail attım ancak henüz dönüş olmadı, bir de siz uygulayıcıların cevaplarını bekliyorum.
Yani cehaletin sonu yok ama neyse umarım çok komik duruma düşmem
1- Emturkey tarafından 20.10.2012 tarihinde Ağaçlar. net Ankara Sonbahar toplantısında bizlere dağıtılan em aktifin kullanma süresini özellikle Alper Bey den öğrenmek istiyorum. Bu bağlamda em 1 aktifleşince nasıl bir ortamda ne kadar süreyle tazeliğini korur. Son kullanma tarihi.
2- Salon bitkilerim var, ama sanırım balkon ve bahçe işine başlayacapım bu bahar. Gönül ister ki hep yağmur suyu kullanıyım. Ama onun da saklanması ve depolanması sıkıntı, dezenfekte etmek için aktif kömür kullanmak gerekiyor.Benim de bu sabah itibariyle aklıma gelen çözümüm şöyle ne dersiniz
300 Lt lik bir su deposunu balkona konuşlandırıp, bu sene hem yağmur hem de kar sularını orada depo etmek istiyorum. VVVVVVVVeeeeee dezanfektan olarak da em aktif veya bir adet bukaşi topum var yine toplantıda dağıtılan, onları kullanmayı düşünüyorum. Bunun haricinde de gübreleme falan yapmam diyorum kendi kendime.
Ne dersiniz.

Denizardacan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2012, 08:57   #1421
Yeni Üye

EMa ( Aktif ) kULLANMA SÜRESİ

EMa yı oda sıcaklığında ( 10 - 35 derece arası ) direkt güneş ışığı üzerine gelmeden ağzı hava almayacak şekilde kapalı olarak 1 yıl kullanabilirsiniz. Yani raf ömrü 1 yıldır.
Sevgi ve Saygılarımla
Fazıl YAHYA
THALES TARIM Etkin Mikroorganizma – THALES

Eski 02-11-2012, 09:01   #1422
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Daha önce EM aktifin raf ömrü kısa olduğu için hemen kullanıyorduk. Bu konuda yazılanlar var forumda, şimdi bunu bir yıla çıkaran ne değişiklik oldu?

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2012, 09:07   #1423
Ağaç Dostu

Çok teşekkürler Fazıl Bey,
Peki şimdi de yağmur suyunun dezenfektasyonu için ne düşünüyorsunuz acaba. Yani em aktifteki bakteriler kirli nehir ve dereleri temizlediğine göre yağmur suyunda da kullanılabilir mi ve ölçü ne olmalı, hiç deneyen olmadı mı arkadaşlar
Tekrar teşekkürler.

Eski 02-11-2012, 09:26   #1424
Ağaç Dostu

Nehirleri temizlemek için önerilen dozaj metrekare başına 1 ila 10 çamur topudur. Kirliliğe bağlı olarak Alıntılamayı başaramadım, kusura bakmayın, Thales web sitesinden alıntıdır.
Bir de dozaj netleşse sanırım ben bu sene deneyeceğim, hemen bir depo almak gerekiyor yağmurlar başlamadan.

Halil Önen beğendi.
Eski 09-11-2012, 12:33   #1425
Yeni Üye

Sayın Denizardacan
Kağıthane Sadabad Gölünün temizlenmesinde metrekareye 2 Bukaşi topu ve 1 ton suya 1 lt EMa kullandım. Ve başarılı olduk.

Raf ömrü EM nin bir yıldır. Eskiden de bir yıl idi. Raf ömrü demek açılmadan saklama koşulu demektir. Ürünün kapağını açtığınızda süre olarak bir garanti verilemez. her üründe olduğu gibi.
Saygılarımla
FAZIL YAHYA

Denizardacan beğendi.
Eski 11-11-2012, 16:50   #1426
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-10-2012
benım 1,5 yasında oldukca fazla ceviz agaclarım var topragımda fazlaca killi bundan dolayı topraga leonardit uygulaması yapıyorum.killi toprakların ıslahına da bu urunu kullanabilirmiyim. EM A kullanmak ıstıyorum ilk once topragamı yoksa ağac yapraklarına mı uygulama yapmam daha iyi olur.

ayko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2012, 17:18   #1427

memet's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FAZIL YAHYA Mesajı Göster
Raf ömrü EM nin bir yıldır. Eskiden de bir yıl idi. Raf ömrü demek açılmadan saklama koşulu demektir. Ürünün kapağını açtığınızda süre olarak bir garanti verilemez. her üründe olduğu gibi.
Saygılarımla
FAZIL YAHYA
Şirketinizle iletişim kurmak başlangıçta daha kolay ve sorunsuzdu.

Forumu incelediğinizde de görebileceğiniz gibi başlangıçta EM AKTiF aktive edildiği için gaz çıkışı olacak bu nedenle zaman zaman kapağının aralanması gerekir diyordunuz. Telefon görüşmelerimizde de bu bilgiyi almıştık. Zaten böyle de yapıyorduk. Bu durumda kapağı kapalıyken bir yıl gibi bir durum ne kadar doğru?

Başka bir EM AKTİF mi ürettiniz dediğimde çalışanlarınızın tepkisi pek de kibar çerçevede değildi, bu yazılar da forumda duruyor.

Aktive ettiniz sonra mı şişelendi gaz çıkışından sonra? Bu durumda da zaten aslında kapağı açılmış olmuyor mu?
Olmuyorsa önceki durum neydi?

Yakup, Safranlı ve cetiner beğendi.
Eski 12-11-2012, 19:42   #1428
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
alper bey fındık budama dallarını curuflarını em ile nasıl kompost yapabilirim

fındıkçı74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2012, 08:17   #1429
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Içine biraz dogal gübre
yaprak mutfak artıgı ne bulduysanız karıştırın
çok güzel neice olacaktır

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2012, 09:07   #1430
Yeni Üye

Leonardit uygulamanız doğru bir karar. Leonardit ile EMa yı beraber kullandığınızda çok başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
Kullanım şekliniz aşağıdaki gibi olmalıdır.
1) Damlama sulama yapıyor iseniz Su deponuza her ton su için 1 litre EMa koymalısınız.
2) Salma sulama yapıyor iseniz bir müddet sulamanızı yaptıktan sonra 1000 tona 2 litre EMa koymalısınız. Yapmak istediğimiz dönüme 2 litre EMa verebilmek.
3) Yukarıdakileri uygulayamıyor iseniz ; 50 cc EMa + 10 litre su karışımını her ağacın dibine dökmelisiniz. Bu uygulamayı 10 günde bir yapmalısınız. Ağaçlar uyanmaya başladığında nisan gibi tekrar bu uygulamayı yapmalısınız.
4) Ayrıca ağaçları hastalıklara, zararlı haşerelere , dona karşı korumak için EM5 + EMFPE uygulaması yapmalısınız 10 gün ara ile. 1000 litre klorsuz suya 1 litre EM5 + 1 litre EMFPE karıştırarak ağaçları pulvarize yöntemi ile iyice ıslanacak şekilde yıkamalısınız.
EMa, EM5 ve EMFPE uygulamalarını yapmanızdan sonra ağaçlarınızdaki gelişmeyi gözle görüleçek şekilde nasıl daha iyi olduğunu gözlemleyeceksiniz.
EMa, EM5 ve EMFPE %100 organik ürünlerdir.

Denizardacan beğendi.
Eski 13-11-2012, 09:15   #1431
Yeni Üye

Sayın Mehmet Bey
Şirketimde kiminle görüştünüz bilemiyorum. Ben ve eşim telefonlara cevap veririz. Çalışanlar telefona cevap vermezler. Hepsi sahada olduklarından. Tatsızlık oldu ise özür dilerim. EMa yani aktifleştirilmiş olarak şişelenmektedir. Şişelerde şişme olduğunda hafif kapağı acıp sonra yine kapamanızı öneririm. Devamlı hava ile temas etmesi doğru değildir.
Sevgi ve Saygılarımla
Fazıl YAHYA

Denizardacan beğendi.
Eski 13-11-2012, 09:25   #1432

memet's Avatar

Aslında ben hiç bir sorun yaşamadım siparişlerimde şimdiye kadar.

Hatta bir sefer bir litre istemiştim on liraya üç litre yolladılar. Hazırda vardı dediler. İzmir'den de bir litre alacaktım hazırda beş litre var diye onu da on liradan almışlığım da var.
Forumda genel bir sıkıntı oluyor siparişlerde benim belirttiğim o kişisel olarak ne üründen ne de siparişimden sorunum olmadı hiç. Ama burada sorulan sorulara karşı asabileşen arkadaşlarınızın bazı yazıları var.

Belirttiğim durumda aktif EM kapağının açılması gerektiği için raf ömrü aslında bir yıl olamaz. Zaten ilk kullanmaya başladığımda epey telefon trafiği yapmıştım. Bana, alınca gaz çıkışı bitene kadar ara ara kapağı gevşetin en geç bir ayda bitirin demişlerdi. belirttiğim durum bu.
Zaten bir yıl raf ömrü de çok ilginç değil, alıp kullanacağımız bir malzeme.

Tabi şöyle de bir durum var. Forumda herkes sipariş vermiş olsa elli litre kadar bir satış olmuş olur.

Sonuçta ben tarımsal üretimde bile değil bonsailerde kullanıp atölye çalışmalarında öneriyorum.

Denizardacan beğendi.
Eski 13-11-2012, 09:50   #1433
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

1 litre isteyip 3 litre 5 litre gelmesi bir yerde güzel. Ama 2 isteyip bir gelince kötü
İkinci bir kargo parası zaten ürün kadar. ben 1 litreyi 25 liraya mal ediyorum bu nedenle.
Demek ki sistem tam oturmamış ve bir vurdumduymazlık var. Çalışanlar kafasına göre kargo gönderecek kadar sorumsuz.
Yazmayacaktım ama dayanamadım.
Ürün hakkında yorum henüz yapamayacağım.
Sitemim düzene...

Safranlı beğendi.
Eski 13-11-2012, 21:56   #1434
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
Içine biraz dogal gübre
yaprak mutfak artıgı ne bulduysanız karıştırın
çok güzel neice olacaktır
teşekürler sayın safranlı em1 de spreylemek gerekirmi

Eski 14-11-2012, 08:11   #1435
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Em1 aktifleştirmeniz gerekir
ondan sonra spreyleyebiliriniz

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 11:18   #1436
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sn Denizardacan,

Yağmur ve kar sularını değerlendirerek kullanmayı ve EM ile dezenfeksiyonu sağlamayı çok iyi düşünmüşsünüz. Tebrikler.
EMA'nın kapağını açtıktan sonra genellikle mümkün olan en kısa sürede tüketmeye çalışın. Bu süre 30 günü pek aşmasın derim. Ayrıca, hem dezenfeksiyon hem de gübre olarak kullanarak bir taşla iki kuş vurma amacınız da gerçekten takdir edilecek bir düşünce.... Ancak aşağıdaki 2 noktayı da göz ardı etmemenizi öneririm:

1- Bir defalık bir uygulama ile ne kadar sürelik bir dezenfeksiyon yapmayı amaçlıyorsunuz? Eğer bu süre 3-4 ay veya daha uzun süreli olacak ise, benim önerim, bir uygulama yerine iki veya üç uygulama yapmaktır. Ayrıca, dezenfeksiyon amaçlı uygulamalarda uygulama oranı 1/500 yerine 1/100 - 1/300 olmalıdır. Buradan hareketle, diyelim ki 1/250 oranını kullanarak dezenfeksiyon yaptınız. Aynı depodaki suyu gübre amaçlı kullanırken %50 oranında boş su ile seyrelterek sulamada kullanırsanız, böylece sulama suyunuzda yine 1/500 oranını yakalamış olursunuz. (Gübreleme için 1/250 oranının da kullanılabileceğini belirtmeliyim)

2- Eğer gübreleme amaçlı kullanılacak ise, EM mikroorganizmalarının suyla karıştırıldıktan sonra bir kaç gün içinde kullanılması önerilmektedir. Çünkü, mikroorganizmalar canlı olduklarından aralarındaki ideal oran zamanla değişebilmektedir. Eğer kendi haline bırakırsanız (birkaç günden sonra) zaman içinde EM mikroorganizmalarının tamamı laktik asit bakterilerine dönüşebilir. Bu durumda ise, sterilizasyonu sağlamaya devam eder ancak gübre olarak etkinliğinin EM kadar etkili olmayacağını düşünüyorum. Yine de düşündüğünüz denemeyi yapmaya değer. Sonuçları bizimle paylaşırsanız memnun olurum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Denizardacan Mesajı Göster
Merhabalar diyerek sözlerime başlamak istiyorum,
Arkadaşlar bu sayfanın tamamını okudum ama halen cevaplayamadığım bir kaç sorum var. Aslında emturkey e mail attım ancak henüz dönüş olmadı, bir de siz uygulayıcıların cevaplarını bekliyorum.
Yani cehaletin sonu yok ama neyse umarım çok komik duruma düşmem
1- Emturkey tarafından 20.10.2012 tarihinde Ağaçlar. net Ankara Sonbahar toplantısında bizlere dağıtılan em aktifin kullanma süresini özellikle Alper Bey den öğrenmek istiyorum. Bu bağlamda em 1 aktifleşince nasıl bir ortamda ne kadar süreyle tazeliğini korur. Son kullanma tarihi.
2- Salon bitkilerim var, ama sanırım balkon ve bahçe işine başlayacapım bu bahar. Gönül ister ki hep yağmur suyu kullanıyım. Ama onun da saklanması ve depolanması sıkıntı, dezenfekte etmek için aktif kömür kullanmak gerekiyor.Benim de bu sabah itibariyle aklıma gelen çözümüm şöyle ne dersiniz
300 Lt lik bir su deposunu balkona konuşlandırıp, bu sene hem yağmur hem de kar sularını orada depo etmek istiyorum. VVVVVVVVeeeeee dezanfektan olarak da em aktif veya bir adet bukaşi topum var yine toplantıda dağıtılan, onları kullanmayı düşünüyorum. Bunun haricinde de gübreleme falan yapmam diyorum kendi kendime.
Ne dersiniz.

Düzenleyen Dogasever : 19-11-2012 saat 20:51 Neden: Yazım hatası
Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 20:56   #1437
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Yukardaki mesajıma ek olarak, bukaşi topu kullanmanız son derece olumlu: bukaşi topu kullandığınız için hem dezenfeksiyon hem de gübreleme olumlu yönde etkilenecektir. Bukaşi topu, eğer gereği gibi üretildiyse, en az 1 ay süreyle parçalanmadan dipte kalabilmelidir. Ayda bir içine ilave top atmanız son derece faydalı olacaktır. Kolay gelsin

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2012, 18:44   #1438
Ağaç Dostu

Arkadaşlar ema yı fındık ocaklarına nasıl vermeliyim sulama imkanım yok çünkü arazi çok eğimli cevab yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Eski 30-11-2012, 20:08   #1439
Ağaç Dostu

Sn Doğasever merhaba,
Ayrıntılı cevabınız için çok çok teşekkür ederim. Tasarladıklarımı henüz gerçekleştiremedim, çünkü hiç yağmur yok. Bir kere yağdı, onda da üstün çabalarımla 10 lt'ye yakın yağmur suyu toplamayı başardım. Beni izleyenlerin bakışlarını hala unutamıyorum, yağmurda bir bahçeye bir yukarıya
Zaten bitkilerin ihtiyacı olduğundan hemen 1-2 haftada kullanıldı.
Bir depo almayı düşünüyorum ama suyu nasıl toplayacağım hiç bilmiyorum. Balkonların çatı kısmı tamamen kapalı, yağmur bize ulaşmadan düşüyor. Ev benim olsa çözümü biliyorum ama

Bulacağız bir hal çaresini, aşamaları da buradan bildiririm.
Özet olarak olur da 300 lt'lik bir depoyu dolduracak yağmur suyu bulabilirsem 1/ 300 oran dezenfeksiyon için ideal, Gübreleme olarak yazın suya yine gübre veya Em Aktif ilave ediyoruz. Kışın da gübre olmaması gerektiği için sade depodaki suyu kullanmamın hiç bir mahzuru yok.

Biliyor musunuz dezavantaj gibi duruyor ama aslında avantaj, suyla karıştırıldığında gübre özelliğini bir kaç günde yitirmesi. Ben asıl buraya takılmıştım, bitkiler dinlenme dönemindeyken gübre vermemem lazım diye
Nefis bir sonuç oldu, tekrar teşekkürler.
Saygılar,

Eski 30-11-2012, 21:36   #1440
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FAZIL YAHYA Mesajı Göster
Sayın Denizardacan
Kağıthane Sadabad Gölünün temizlenmesinde metrekareye 2 Bukaşi topu ve 1 ton suya 1 lt EMa kullandım. Ve başarılı olduk.

Saygılarımla
FAZIL YAHYA
Fazıl Bey iyi akşamlar,
Kusura bakmayın cevabınızı geç farkettim, henüz proje aşamasından öteye geçemedik, yağmur yağmadığı için Aralık'a girdik daha bir kez yağdı. Yağmur suyu topladığım zaman sizi rahatsız edeceğim, ilginize teşekkürler.
Saygılar,

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024