agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-04-2013, 15:14   #961
Yeni Üye

Rizeli53's Avatar

Giriş Tarihi: 29-03-2013
birileri bu hümik asit i 1 lt suya kaç ml karıştırılacak diye açıklayabilir mi acaba. herkesin birkaç dekar arazisi yok. kendi çapımda domates, biber, salatalık, fidesi yetiştiriyorum ama ticari amaçlı değil.

Rizeli53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2013, 08:52   #962
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rizeli53 Mesajı Göster
birileri bu hümik asit i 1 lt suya kaç ml karıştırılacak diye açıklayabilir mi acaba. herkesin birkaç dekar arazisi yok. kendi çapımda domates, biber, salatalık, fidesi yetiştiriyorum ama ticari amaçlı değil.
Eğer TKİ humas 'tan aldıysanız 0312 540 17 72 numara'dan ayhan bey'den bilgi alabilirsin.
Meyve ağaçlarında yaş başına 100 ml. örnek; 5 yaşında 500 gr. humik asidi 5 **** 10 katı su ile incelterek verilir.

Düzenleyen aviator34 : 26-04-2013 saat 15:21
aviator34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2013, 15:07   #963
Yeni Üye

Rizeli53's Avatar

agrohum isminde diye bir gübre varmış. bunu hakkında bilgisi olan ya da daha önce kullanmış olan varmı acaba ? Ve bu gübre salatalık, domates ve biberlerde kullanılabilir mi?

Eski 05-05-2013, 14:34   #964
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rizeli53 Mesajı Göster
agrohum isminde diye bir gübre varmış. bunu hakkında bilgisi olan ya da daha önce kullanmış olan varmı acaba ? Ve bu gübre salatalık, domates ve biberlerde kullanılabilir mi?
agrohum gübre değil leonardit firmaları Ankarada orfe teknik diye bir firma ben telefon açtım en az 1 ton almak şartıyla gönderiyorlar fiyatı piyasaya göre biraz pahalı ben deneme yapmak için 1 çuval istedim göndermediler nedense neden en az 1 ton kuralı koydular anlayamadım bir sürü hobi üreticileri var deneme için bile gödermiyorlar.

fındıkçı74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2013, 15:37   #965
Yeni Üye

Rizeli53's Avatar

sayın fındıkçı74 gübre mi değil mi diye sormamıştım ki. Ben de orfeteknik ten aldım sadece bir kereliğine mahsus bir torba gönderelim dediler ve de ücrette istemediler ama kargo bedeli 42 lira tuttu ) Her neyse de benim merak ettiğim konuya da kimse cevap vermediğine göre kimse bu ürünü kullanmamış demek ki..

Eski 06-05-2013, 16:33   #966
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Agrohum bir gübre değil, yüksek efsaflı bir leonardit. Toprak düzenleyici olarak kullanılır ve tüm leonarditlerde olduğu gibi yavaş yarayışlı bir humik ve fulvik asit kaynağıdır. 4 Sene önce alıp kullanmıştım.

alimallah ve mtarslan beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2013, 20:17   #967
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Agrohum bir gübre değil, yüksek efsaflı bir leonardit. Toprak düzenleyici olarak kullanılır ve tüm leonarditlerde olduğu gibi yavaş yarayışlı bir humik ve fulvik asit kaynağıdır. 4 Sene önce alıp kullanmıştım.
sayın meyvelitepe leonardit konusunda bu sitede sizden başka ciddi anlamda araşırma yapıcak 5 kişi zor çıkar
sizden ricam benim yapmak istediğim ve yapamadığım leonardit in faydalarını örnek çalışmayla şahit parsel oluşturark bir çalışma yaparmısınız

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2013, 10:39   #968
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.idris şenol, açıkçası bu sıralar odaklandığım denemeler leonardit ile ilgili değil. 2011 sonbaharında bahçenin tamamına dekara 1,5 ton olacak şekilde leonardit vermiştim. Bu yüzden artık şahit denemesi yapabilmem mümkün değil

Eski 23-05-2013, 00:45   #969
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Tutar, "Egzama, yara iyileştirici ve deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan humik madde kene çıkarma işleminde de kullanılabilir" dedi.

Humik asitle kene çıkarılabilir - Gerçek Gündem

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2013, 15:41   #970
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Galeri: 2
Humik asit saksıda kullanımı

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aviator34 Mesajı Göster
Eğer TKİ humas 'tan aldıysanız 0312 540 17 72 numara'dan ayhan bey'den bilgi alabilirsin.
Az önce Ayhan Bey'le görüştüm. Saksı için 1 Litreye 1 çay kaşığı oranını ve her sulamada verilmesini önerdi. Çok ilgili bir kişi. Teşekkürlerimi sunuyorum.

oz26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 16:39   #971
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-06-2012
genta'nın BIOTOTAL sivi haldeki humik asit urununu aldim.. kullanim orani icin sirketi aradim. dialog soyle:
....
yetkili: 10 litreye 1 kapak ...
ben: ml olarak nedir ?
yetkili: onun hesabi zor .... ama soyle diyeyim .. 1 litreye 2 ml
ben: ???? peki tesekkurler..

pek guven vermeyen bir konusma oldu anlayacaginiz..
bu urunu kullanan var midir ???

oz26 beğendi.
antihistaminik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2013, 03:10   #972
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-08-2013
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim arkadaşım. leonardit tamda sizin anlattığınız gibi kullanılır. bu işin uzmanı biziz. leonardit üreticisi olarak size teşekkür ederim. üretim ve detay bilgi isteyen arkadaş varsa sorabilir.

Düzenleyen malina : 20-08-2013 saat 10:00
leonardit01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2013, 11:39   #973
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tiryaki Mesajı Göster
Leonardit ve Hümik asit mucize sunmuyor. Kullanmaya karar vermeden önce Denizakvaryumu'nun alıntıladığı şu yazıyı okumakta fayda var.

http://www.agaclar.net/forum/567063-post28.htm
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
evet çok enteresan bir bakış açısı
düşününce insan hak veriyor
temel problem sadece ve sadece organık madde eksikliğidir
diyerleri iştah şurubudur
Merhaba Değerli Dostlar.
Formlarda çok değerli bilgiler var. Paylaşımda bulunan dostların fikirlerini okudukça adeta beyin fırtınası gerçekleşiyor. Olaylara sadece ticari gözle bakmadığınızda daha objektif sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

Mikrobiyal sıvı gübreler toprakta organik madde olmadığı zaman hiç bir işe yaramadığını deneyerek gördüm. Sayın denizakvaryumun dediği gibi organik madde eksik olan toprağa leonardit eklediğinizde elde edeceğiniz fayda sınırlıdır. Topraktaki organik maddeyi yükseltebilmek için doğal organik gübre kullanmamız gerekiyor:

Büyükbaş- küçükbaş hayvan gübreleri eğer yığın halinde uzun süre fermente edildiğinde farklı bir forma dönüşüyor ve etkisi azalıyor. Tavuk gübreleri ise işlemden geçse bile kokusu nedeniyle kullanıcıyı etkiliyor.

Kimyasallarla zehirlenmiş topraklarımıza ne yapabiliriz diye düşünürken (Ayrıca topraksız tarımda çilek denememizdeki lezzeti daha da artırmak için) solucan gübresinin içerdiği organik madde miktarı, yüksek miktarda humik madde içeriği, enzimler, humik ve fulvik asitleri, aminoasitleri, vitaminleri, doğal fitohormonları, mikro ve makro elementleri, toprak mikro organizmaları içermesi nedeniyle solucan gübresi üretimine başladık. Henüz ruhsat alamadık ama süreç devam ediyor.

Amacımız bu mucize gübreyi çok uygun fiyatlarda kullanıcılarımıza sunmaktır. Ruhsat aldıktan sonra ücretsiz numune dağıtımımız olacaktır.

Paylaşımdaki asıl amacım ise Leonardit solucanlara verilen mama içerisine katılarak solucanlardan elde edilen gübrenin humik asit miktarı yükseltilebilir mi? Bu konuda yapılan bir çalışma var mı acaba.

Selamlar... Saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2013, 12:30   #974
Ağaç Dostu

torkulu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
arkadaşlar ,bir sitede leonardit gördüm almak istiyorum sizce içeriği nasıl?,alınabilirmi?

içeriği:
Toplam Organik Madde %40
Toplam Asit (hümik+fulvik) %40
Maksimum Nem %25
pH Aralığı 5,5 - 7,5

bu değerler yeterlimidir? sadece saksı bitkileri için kullanacağım. fiyatı oldukça makul 12 tl, toz halinde
teşekkürler...

torkulu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2013, 14:23   #975
Ağaç Dostu

torkulu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
sormayı unuttum yukarıdaki içeriğe göre örneğin 5 lt bir saksıya ne kadar kullanmalıyım? yani 5 lt saksıya 200 gr gibi bir oran yeterlimidir? **** daha fazla mı atayım?

torkulu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2013, 22:24   #976
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Satıcı komşuma Leonardit olarak bu ürünü tavsiye etmiş.
300 m² bahçesinin toprağını yumuşatmak ve iyileştirmek için, 25 kg. 40 çuval, çuvalı 15 tl. den satmış.

Ben 40 çuval ürünün bahçeye fazla geleceğini düşünüyorum.
Bu ürün hakkında ustaların görüşlerini alabilir miyim?

Ürün bildiğimiz kömür tozuna benziyormuş, ben geçtiğimiz yıllarda Leonardit almıştım, yanlış hatırlamıyorsam 25 kg. 60 tl. vermiştim.
Satıcı 25 kg. Leonarditin 300 m² bahçeye yeteceğini söylemişti.

Bu ürün kaliteli midir, ne zaman ve nasıl uygulanmalıdır?
Teşekkürler şimdiden.

Name:  gübr.jpg
Views: 3798
Size:  56.0 KB

Name:  GÜBRE.jpg
Views: 2923
Size:  68.8 KB

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2013, 23:14   #977
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Garip bir durum.

Çuvalda görünen 2764 tescil numarada Er-Ka Tarım şirketine tescillenmiş,"NP'li Özel Kaplama Gübre (Fertinova NP)" diye bir şey var. Bu etiket ile pek ilişkilendiremedim.

MP 24, Salaş, Kobimiz diye bahsedilen içerikler nedir, bilmiyorum.

HF Azot nedir bilmiyorum. Toplam azot gibi bir şey ise %28 azot epey yüksek.

300 m2 yere 40 torba, dekara 3,5 ton gibi şey yapar ki olağanüstü fazla. İçinde gerçekten %28 azot varsa bahçede ne varsa yakması lazım.

%70 leonardit denmiş. Nasıl bir leonardit olduğu belirsiz.

Firmanın bir web sitesine rastlayamadım. Dolayısıyla ilave bir bilgi edinme şansı yok gibi.

Eski 07-09-2013, 23:50   #978
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Hiç akıl karı bir etiket değil. Meyvelitepe sizin bilmiyorum dediklerinizi inanın 33 senedir ben de duymadım.

Adalet Yağcı ve ciroz beğendi.
Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2013, 08:20   #979
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Azotla beraber oranların toplamı %100'ü geçiyor ki matematiksel bir hata var.

FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2013, 22:15   #980
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sayın MeyveliTepe, Mine hanım, FatihBahce;

Yorumlarınızı komşuma ilettim, ürünü almaktan vazgeçtiler.
Bunun yerine kendilerine İZOTAR ÜRÜNÜ 'PERLHUMUS' önerdim.
Sizlerin bu konuda daha iyi önerileriniz olursa komşuma iletirim.
Ben de bu sene Perlhumus kullanmayı düşünüyorum, sebzelerime çiftlik gübresi kullandığım halde hiç verim alamadım bu yaz.

Eski 08-09-2013, 22:23   #981
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Adalet hanım, bu gibi ürünlerde navlun maliyeti belirleyici oluyor. Bulunduğunuz yerde belirli bir marka önermektense en az navlun maliyetine ve en yüksek humik+fulvik asit oranına (tescilinden) sahip malzemeyi bulup kullanmak rasyonel bir davranış olur.

Eski 08-09-2013, 22:31   #982
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Adalet Hanım, iyi kaliteli bir kompost bulursanız leonardit ile yarı yarıya karıştırarak toprağa verin. Fark yarattığını göreceksiniz.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2013, 22:35   #983
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Çok teşekkür ederim Mine hanım.
Araştıracağım.

Mine Pakkaner beğendi.
Eski 08-09-2013, 22:41   #984
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Adalet hanım, bu gibi ürünlerde navlun maliyeti belirleyici oluyor. Bulunduğunuz yerde belirli bir marka önermektense en az navlun maliyetine ve en yüksek humik+fulvik asit oranına (tescilinden) sahip malzemeyi bulup kullanmak rasyonel bir davranış olur.
Sayın Meyveli Tepe;

Bahçelerimiz çok küçük, 300 m², bu yüzden önce kalite sonra fiyat bakıyoruz.
Mersin'de çok fazla şansımız yok ayrıca, pek çok Ziraî kuruluş var ama, satışı yapanlar eğitimsiz elemanlar çoğunlukla, bizleri yanlış yönlendiriyorlar.

Eski 08-09-2013, 23:27   #985
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Mersinde ne var diye hızlıca baktığımda en az üç firma gördüm. Orgüb, Evom gübre, Han gübre. Hepsinde de leonardit var. Muhtemelen aynı kaynaktan ediniyorlar. İlgimi çeken bir şey de, yüksek kükürt oranlı leonardit ürünleri olması. Şayet toprak alkali ise bunlardan da kullanılabilir. Yüksek kükürt oranlı olanlarda humik-fulvik oranları tescillerinde %20-%25 civarında. Normal leonarditleri de tescillerinde %40 görünüyor. Laboratuar analizlerinde %58 gibi görünmekle beraber garanti edilen oran olarak %40'ı esas almak gerekir.

Yukarıda bahsettiğiniz Perlhumus tescilinde çok yüksek humik ve fulvik oranına sahip üst kalitede bir malzeme. Normalde egede üretimi yapılıyor ama Mersinde de bir bölge ofisleri olduğunu görüyorum. Orada bir depo tutuyor ve oradan sevkiyat yapıyorlarsa navlun çok problem olmamalı.

Eski 09-09-2013, 06:25   #986
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Sayın Meyveli Tepe;

Bahçelerimiz çok küçük, 300 m², bu yüzden önce kalite sonra fiyat bakıyoruz.
.....
Sayın Adalet Hanım Merhaba.

Kaliteli bir kompost kullanmak isterseniz size solucan kompostunu öneririm.

İçeriğinde yeterince humik asit de mevcut.

Solucan gübresiyle elde edilmiş çilek, domates yedim ömrümde bu kadar lezzetli meyve sebze yememiştim.

Solucan gübresinin internetteki satış fiyatları yüksek. Edirne ve Burdur'daki solucan gübresi üreten firmalarla samimiyetim var. Edirne uzak olduğu için Burdur'daki firmadan deneme için size ücretsiz solucan gübresi gönderilmesini sağlayabilirim. Sadece kargo ücretini ödersiniz.

Eğer sabredebilirseniz biz solucan gübresi üretim ruhsatı aldığımızda size denemelik istediğiniz kadar gönderebilirim.

İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

Selamlar... Saygılar...

Adalet Yağcı ve Garga beğendi.
Eski 09-09-2013, 06:34   #987
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Amerika'da 90.000 solucan gübresi üretimi yapan firma varken bizde 3-5 firma olması çok garip.

Topraksız tarım denemelerimiz mevcut. Topraksız tarımda kimyasal gübrelerin yerine organik gübrelerin kullanılması için çalışmalar yapmayı düşünüyorum. Örneğin azot kaynağı olarak tavuk gübresi, kalsiyum kaynağı olarak yumurta kabuğu vs.

Organik topraksız tarımı başarabilir miyim bilemiyorum. Solucan gübresi mucizesini görünce bu olabilirmiş gibi geliyor.

Sitenin duayenleri Sayın MeyveliTepe, Sayın Mine Hanım bizi muhatap alırlarsa çok güzel cevap vereceklerdir.

Selamlar... Saygılar...

Eski 09-09-2013, 22:12   #988
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Mersinde ne var diye hızlıca baktığımda en az üç firma gördüm. Orgüb, Evom gübre, Han gübre. Hepsinde de leonardit var. Muhtemelen aynı kaynaktan ediniyorlar. İlgimi çeken bir şey de, yüksek kükürt oranlı leonardit ürünleri olması. Şayet toprak alkali ise bunlardan da kullanılabilir. Yüksek kükürt oranlı olanlarda humik-fulvik oranları tescillerinde %20-%25 civarında. Normal leonarditleri de tescillerinde %40 görünüyor. Laboratuar analizlerinde %58 gibi görünmekle beraber garanti edilen oran olarak %40'ı esas almak gerekir.

Yukarıda bahsettiğiniz Perlhumus tescilinde çok yüksek humik ve fulvik oranına sahip üst kalitede bir malzeme. Normalde egede üretimi yapılıyor ama Mersinde de bir bölge ofisleri olduğunu görüyorum. Orada bir depo tutuyor ve oradan sevkiyat yapıyorlarsa navlun çok problem olmamalı.
Sayın MeyveliTepe;

Bahsettiğiniz yerleri tek tek arayıp konuşacağım.
Toprağım alkalik diye düşünüyorum, tabii bu iş düşünmekle olmaz analiz yaptırmak gerekiyor.
Renkleri kırmızıya yakın ortancalarım giderek uçuk pembe bir hal aldılar, buradan yola çıkarak bir tahminde bulundum.
Bu yüzden normal leonardit almayı tercih ederim.

Sayın Mine hanımın önerdiği 'iyi bir kompost' bulmak biraz zor görünüyor, firmalar en iyi kompostun kendi ürünleri olduğunu iddia ediyorlar.
Sonuçta Leonarditi Mersin'den, kompostu Silifkeden alabileceğimi görüyorum.
Leonardit seçimi tamam da, kompostun kaliteli olduğuna nasıl karar vereceğimi bilemiyorum.

Bir de, mantar yetiştiricileri kullandıkları kompostları uygun fiyatlardan satıyorlarmış, bu kompostları kullanmak ne kadar doğru olur acaba?

Eski 09-09-2013, 22:29   #989
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Mine hanımın bahsettiği kompost, kompostlama işleminden geçirilerek patojenlerden arındırılmış, olgunlaştırılmış çiftlik gübresi olsa gerek. Mantar üretimi için özel hazırlanan kompostlar böyle değildir. Kullanılmış mantar kompostunun kullanılmadan önce 2 yıl açıkta bekleyerek tuzunun yıkanması tavsiye edilir. Dolayısıyla riskleri bakımından size tavsiye edemem.

Yukarıda sn.vetman996 solucan gübresinden söz etmiş. Bulunursa katkıları ve besleyiciliği bakımından çok güzel bir malzemedir ancak miktar bakımından kullandığınızda toprağınızda bir hacim oluşturmaz, bu sebeple de göreceli olarak toprak organik maddesinin arttırılmasına doğrudan katkısı çok marjinal kalır. Fakat ek olarak bilhassa sebze ve çiçek dikimi hemen öncesinde çok faydalı olur.

Eski 09-09-2013, 22:29   #990
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vetman996 Mesajı Göster
Sayın Adalet Hanım Merhaba.

Kaliteli bir kompost kullanmak isterseniz size solucan kompostunu öneririm.

İçeriğinde yeterince humik asit de mevcut.

Solucan gübresiyle elde edilmiş çilek, domates yedim ömrümde bu kadar lezzetli meyve sebze yememiştim.

Solucan gübresinin internetteki satış fiyatları yüksek. Edirne ve Burdur'daki solucan gübresi üreten firmalarla samimiyetim var. Edirne uzak olduğu için Burdur'daki firmadan deneme için size ücretsiz solucan gübresi gönderilmesini sağlayabilirim. Sadece kargo ücretini ödersiniz.

Eğer sabredebilirseniz biz solucan gübresi üretim ruhsatı aldığımızda size denemelik istediğiniz kadar gönderebilirim.

İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

Selamlar... Saygılar...
Sayın vetman996;

İlginiz ve teklifiniz için teşekkürler ederim.

Solucan gübresi ve kompostunun değerli bir ürün olduğunu biliyorum.
Dediğiniz gibi fiyatlarının yüksek olması düşündürüyor insanı, bir de buna kargo ücreti eklendiğinde daha makul yollar aramak zorunda kalıyoruz.

Leonardit-Kompost uygulamasını 2014 Mart, Nisan gibi yapmayı düşünüyorum.
O zamana kadar ruhsatı alabilirseniz, fiyatlarınız kargo ücreti eklendiğinde makul sınırları aşmazsa ihtiyacım olan ürünleri alabilirim.
Bu arada siz de 'satış' başlığında fiyatları yazarsanız bir fikrimiz olur.

Kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

yağmur beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024