agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-12-2011, 17:17   #31
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
Sayın Orhan Özbilgiç ilginiz için teşekkür ederim. Oleomac marka modellerin iyi olduğunu duydum ve ayrıca da biliyorum. Tek endişem benzine katılan yağ oranını doğru ayarlayıp ayarlayamayacağım. Direk benzinle çalışan honda marka motorlu tırpan buldum onunda fiyatı çok yüksek 1 milyar 200 milyon 4 zamanlı motor kullanıyor. Sizce ne yapmalıyım. Saygılarımla

seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2011, 17:24   #32
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

benzinli tırpan

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Sayın seaa;
Bende 3 yıldır Oleomac 750 kullanıyorum. Son derece güçlü motoru var. Zaman zaman yevmiye vererek çalıştırdığım kişilerde, kullandıkları diğer benzinlilere göre daha iyi iş çıkarabildiklerini söylüyorlar.
Sayın Orhan Özbilgiç oleomac 750 hala satılmaktamı ? internette bulamadımda oleomac web sayfasında

Eski 10-12-2011, 19:53   #33
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seaa Mesajı Göster
Sayın Orhan Özbilgiç oleomac 750 hala satılmaktamı ? internette bulamadımda oleomac web sayfasında
Sayın seaa;
Satılıp satılmadığını bilmiyorum. Ama 755 inin benimkinden bir üst model olacağı mantığıyla, Oleomac 755 i rahatlıkla önerebilirim.

Benzindede, (Özel mesajdada belirttiğim gibi) 5 litreye ya Husqovarna iki zamanlı yağdan bir ölçek, ya da, Castrol 2T motor yağından yarım litre ilavesiyle elde edeceğiniz karışım kullanılıyor.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2011, 12:20   #34
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Teşekkür ederim sayın Orhan Özbilgiç

Eski 11-12-2011, 15:49   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Galeri: 3
Sayın seaa ; Siz ban güvenin oleamac 755 master tırpan motorunu alın , ben mayıs ve temmuz ayında olmak üzere iki kere toplamda 70 dönüm yeri tırpan yapıyorum siz belkide bu kadar yer bile yapmıyacaksınız senelerce kulanırsınız.

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2011, 16:38   #36
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Bugün dediğiniz makinaya baktım sayın athena-asena fiyatı 1 milyar 50 milyon gerçekten çok kuvvetli bir makina. Almayı düşünüyorum. Sayın Orhan Özbilgic'in dediği karışım olayıda çok makul geliyor bana tereddütüm kalmadı açıkçası. Saygılarımla

Eski 11-12-2011, 21:21   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
OLEO-MAC SPARTA 42BP 2.1HP BENZİNLİ SIRT TİPİ TIRPAN - Hırdavat & Bahçe

Yorucu olmaması açısından sırt tipi olanlar da tercih edilebilir.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2011, 21:29   #38
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Tek takıldığım konu 2 zamanlı 2.8 beygirli oleomac 755 master mı (1 milyar 50 milyon) yoksa 4 zamanlı direk benzinle çalışan 1,6 beygirli (1 milyar 200 milyon) honda motorlu tırpan mı? Sizce hangisini seçmeliyim

Eski 11-12-2011, 21:47   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Sayın seaa; ben mayıs ayında kredi kartına 12 ay taksitle 840 tl almıştım 210 tl fark gelmiş demekki.

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2011, 15:34   #40
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Sayın athena-asena aslında bu kadar güçlü makina almalımıyım diye kendime sormaktayım sonuçta yılda 1 kez kullanacağım makina için bu kadar çok para ödemenin gereksiz olduğunu düşünüyorum artık daha düşük makinalara bakacağım sanırım sthil markaya dönüş yapacağım. Saygılarımla

Eski 24-12-2011, 20:36   #41
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Motorlu tırpanımı almış bulunmaktayım Secho 5500s modeli sayın Selahattin Yılmaz beyin tavsiyesi üzerine bu markayı aldım gücü Oleomac 755 mastera denk olup 2.8 hp beygir gücünde, fiyatı da çok uygun bu güce.

Eski 21-01-2012, 21:02   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-01-2012
Çin malı motorlu testereler hakkında

İyi günler çin malı motorlu tester kullanan var mı tavsiye edermisiniz?
Ayrıca 150 250 arası tavsiye motor cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

altunhisarlilar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2012, 21:17   #43
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

secho zm4100 ve 5010 (3 beygire yakın) modellerini aldığım secho motorlu tırpandan dolayı tavsiye edebilirim bir de piyasada zomax 4610 marka motorlu testere var. Zomax ın da bir üst modeli var ayrıca zomax 5010.

Eski 09-05-2012, 12:39   #44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seaa Mesajı Göster
Benzinli tırpan için önerisi olacak forum üyeleri var mı acaba?
Benzinli Tırpan sitesinde alabilirsin. Uygun bir site bende ordan benzinli bir tırpan almıştım. Telefon ile ararsanız size destek verebilirler çok anlamadığım için arayıp ürünler hakkında bilgi almıştım. tavsiye edebilirim. Yerin istanbul'daysa karaköyde yerleri orda birçok firma mevcut çok araştırıp öyle almıştım. Genede araştır. Sitenin reklamı oluyor diye düşünülürse mod arkadaşlar silebilirler siteye yeni üye oldum . kuralları pek bilmiyorum.

raynorhere Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2012, 12:54   #45
Yeni Üye

emin48's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Ben elektrikli tırpan aldım, birkaç kullanım sonrasında elektrik motoru yandı. Firma ücretsiz yaptı sağolsun ancak,
keşke benzinli alsaymışım diyorum.

emin48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2013, 16:03   #46
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-03-2013
merhaba arkadaşlar. bizim apartmanın yaklaşık 450 metre kare bir bahçesi var. ilk önce elektrikli düşünüyorduk fakat kullanım kolaylığı ve kablo falan uğraşmamak için benzinlide karar kıldık fakat çok pahalı ve kaliteli bir şey almak için ödenek yok. yer de küçük o yüzden milyarlık makineye gerek yok diyoruz. 300-400 tl arası alınabilecek pek çok çeşit makine var. 1.8 hp gücünde 26-50 cc arası pek çok motor seçenekli model var. sizce hangi marka iyidir. bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? einhell, galilee, max garden , opp, alpina, palmera markaları var hiç biri hakkında hiçbir bilgim yok. ne dersiniz??

M..T Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2013, 04:09   #47
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi M..T Mesajı Göster
merhaba arkadaşlar. bizim apartmanın yaklaşık 450 metre kare bir bahçesi var. ilk önce elektrikli düşünüyorduk fakat kullanım kolaylığı ve kablo falan uğraşmamak için benzinlide karar kıldık fakat çok pahalı ve kaliteli bir şey almak için ödenek yok. yer de küçük o yüzden milyarlık makineye gerek yok diyoruz. 300-400 tl arası alınabilecek pek çok çeşit makine var. 1.8 hp gücünde 26-50 cc arası pek çok motor seçenekli model var. sizce hangi marka iyidir. bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? einhell, galilee, max garden , opp, alpina, palmera markaları var hiç biri hakkında hiçbir bilgim yok. ne dersiniz??
450 m2 apartman bahçesi için motorlu tırpan ihtiyacını pek anlayamadım. Zira bu tür tırpanlar genellikle geniş arazilerdeki çalı türü bitkilerin budanması yüksek boylu otların biçilmesi için kullanıldığını biliyorum. Bende 3 sene önce 28 dönümlük bir arazi için böyle bir benzinli tırpan almıştım. Bu bakımdan 450 m2 apartman bahçesi beni bayağı şaşırttı. Nedense bir apartman bahçesinde böyle bir makineye pek gerek olacağını düşünemiyorum.

Apartman bahçesinde yaşadığınız sorunu biraz daha detaylı olarak açıklar iseniz, belki daha farklı çözüm ve öneri alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Belirttiğiniz markalarını hemen hemen hepsi bana çok yabancı geldi. Kanımca bu markaların servis ve yedek parçalarını bulmakta güçlük yaşayabilirsiniz. Başta Tekzen, Koçtaş, Praktiker, Bauhous gibi firmalar ve bazı büyük ölçekli makina ekipmanı ithal ve pazarlamasını yapan firmalar, uzak doğu ülkelerinde çok ucuz fiyatlara fason imalat yaptırarak ülkemize çok düşük kalitede makine ithal etmektedirler.

Görünüş itibariyle benzerlerinden bir kaç kat ucuz olan bir tür makinelerin, başta aks veya şaft ve difransiel sistem ve parçaları ilme, bilime ve fenne aykırı olarak maalesef fiber ve plastik malzemeden imal edilmektedir.

Motor blok gövdeleri elektrolize yerine toplama hurda alüminyum'dan imal edildiği bilinmektedir.

Dolayısı ile vasıfsız malzemelerden ucuz iş gücü ile üretilmiş bu tür makinelerden orta ve uzun vadede verim beklemenin çok doğru olacağını sanmıyorum.

Belirttiğiniz markalar arasında bana en tanıdık gelen alpina. Alır mısınız dersen cevabım kesinlikle hayır.

Bu tür makineler arsında Türkiye için tercihim oleomac, efco, honda olabilir diye düşünüyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 11:17   #48
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
450 m2 apartman bahçesi için motorlu tırpan ihtiyacını pek anlayamadım. Zira bu tür tırpanlar genellikle geniş arazilerdeki çalı türü bitkilerin budanması yüksek boylu otların biçilmesi için kullanıldığını biliyorum. Bende 3 sene önce 28 dönümlük bir arazi için böyle bir benzinli tırpan almıştım. Bu bakımdan 450 m2 apartman bahçesi beni bayağı şaşırttı. Nedense bir apartman bahçesinde böyle bir makineye pek gerek olacağını düşünemiyorum.

Apartman bahçesinde yaşadığınız sorunu biraz daha detaylı olarak açıklar iseniz, belki daha farklı çözüm ve öneri alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Belirttiğiniz markalarını hemen hemen hepsi bana çok yabancı geldi. Kanımca bu markaların servis ve yedek parçalarını bulmakta güçlük yaşayabilirsiniz. Başta Tekzen, Koçtaş, Praktiker, Bauhous gibi firmalar ve bazı büyük ölçekli makina ekipmanı ithal ve pazarlamasını yapan firmalar, uzak doğu ülkelerinde çok ucuz fiyatlara fason imalat yaptırarak ülkemize çok düşük kalitede makine ithal etmektedirler.

Görünüş itibariyle benzerlerinden bir kaç kat ucuz olan bir tür makinelerin, başta aks veya şaft ve difransiel sistem ve parçaları ilme, bilime ve fenne aykırı olarak maalesef fiber ve plastik malzemeden imal edilmektedir.

Motor blok gövdeleri elektrolize yerine toplama hurda alüminyum'dan imal edildiği bilinmektedir.

Dolayısı ile vasıfsız malzemelerden ucuz iş gücü ile üretilmiş bu tür makinelerden orta ve uzun vadede verim beklemenin çok doğru olacağını sanmıyorum.

Belirttiğiniz markalar arasında bana en tanıdık gelen alpina. Alır mısınız dersen cevabım kesinlikle hayır.

Bu tür makineler arsında Türkiye için tercihim oleomac, efco, honda olabilir diye düşünüyorum.
evet bahçe küçük fakat apartmanda bu işi gönüllü olarak yapacak pek az insan olduğundan fazla zorluk çıkmadan kolayca biçmeyi amaçlıyoruz. Bahçede boyu bir metre kadar yabani otlar var. İki ayda bir bu boya geliyorlar. Bir gönüllü yarım saatte bitirsin işi diye benzinli makinelere yöneldik. İzmirde bu makinelerden bulableceğimiz nereler vardır peki...

Eski 20-04-2013, 22:49   #49
Ağaçsever

efco 8110 elektrikli aldık baumaxdan. Benzinlilerin bakımı zormuş ve profesyonel işi. Böyle apartman bahçesi için alacaklara efco 8110 u öneririm. 1000w lık gerçi içinde 1100 w yazıyor ama neyse. Bunu görünce 700W lık diğer makineler pek işe yaramaz gibi geldi. Alacaklar 1000lik makinelere baksınlar. Çünkü biraz daha güçsüz olsa zor keserdi. Kalın dikenleri bile zorlanmadan götürüyor. İnşallah birilerine yardımcı olur...

Eski 05-05-2013, 22:29   #50
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-02-2013
Ağaç Dostaları Merhaba,

Senede bir iki defa kullanıyorum diye, ucuz tarım aletleri aldım. Tarlada iş yaparken bu aletler sorun çıkarıyor, işi bırakıp arızayla uğraşıyorum işte yarım kalmış oluyor. Bu işlerinde acemisi olunca işler yarım şekilde birikiyor ve gecikiyor..

Burada konuyu okuduktan sonra Stihl marka fs 250 benzinli tırpan aldım. Kampanya varmış peşin 800 TL(Ek olarak benzin için yağ ve yedek misine 50TL)İyi ki bunu aldım, ilk defa bu işi yapmama rağmen hiç sıkıntı çekmeden otları biçiyorum. Benzin bitmeden, motoru durdurmuyorum, ne misina bitti, ne otlar sıkıştı gibi bir sorunla karşılaşmadım.

Alet çalışır el övünür derler, bende öyle yaptım.

tasci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2013, 17:20   #51
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-02-2011
merhaba

10 dönüm ceviz bahçemin otunu kurutmak için motorlu tırpan aldım.model Efco stark 42 bp. oleo mac ayarında İtalyan malı dedi sorumlu arkadaş.İnşallah beni yarı yolda bırakmaz.835 tl'ye aldım.Sizce aldığım makine işimi görür mü?

kamil keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2013, 09:11   #52
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-08-2013
Çok yararli paylaşımlar olmuş. Çok teşekkürler.

macmer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2013, 21:11   #53
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Yaklaşık 5 yıldır 10 dönüm kiraz bahçemde yabancı ot mücadelesinde kullanıyorum. Oleomac master. Güçlü bir motora sahip. Şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Tek kusuru yakıt kullanımı biraz fazla. Yaz aylarının başlarında ilk biçmede kalın sap yapısına sahip kaynaş için 3.3 mm kare misina kullanıyorum. Daha sonraki biçmelerde daha ince yapıdaki otlar baskın geldiğinden 2.4-3.0 mm arasında misina kullanıyorum.

mahmut apaydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2014, 10:47   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi altunhisarlilar Mesajı Göster
İyi günler çin malı motorlu tester kullanan var mı tavsiye edermisiniz?
Ayrıca 150 250 arası tavsiye motor cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
ben 3yıldır kullanıyorum ama zincirini değiştirdim Amerikan malı harika tavsiye ederim kendini sıfır olarak 100 liraya zincirinide 25 liraya aldım 3 yıldır kullanıyorum 25 cm çapındaki odunları kesiyor

aksoy38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2014, 11:33   #55
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Geçen yıl 1000 w Alpina elektrikli tırpan almıştım. Bu yıl bahçenin otunu gene para verip dışarıya biçtirmiştim baktım otlar tekrar büyümeye başladı tırpanı ilk defa geçen hafta kullandım.

Kabloya dikkat ettikten sonra elektrikli olmasının bir zararı yok gibi. Son derece güçlü ve kesmediği ot yok.

Makinanın fiyatı 240,00 TL.ydi.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2014, 10:33   #56
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Nisan ortalarında zeytinliğimde yer yer 70-80 santim boylanan hardal gibi ot kümelerini misina ile biçemedim..2.4 mm. misina ince geldi, otlar kalın olduğu için sık sık koptu..1.5 dekar yerde 12 metre misinayı tükettim..ve mecbur kaldım bıçağı takmaya..Bence bıçakla biçmek daha kolay
Önümüzdeki hafta yine köye gideceğim..Son günlerde sık sık yağan bahar yağmurlarından sonra yine boylanan otlar olmuştur..Bu kez 3 mm.den daha kalın bir misina ile deneyeceğim biçmeyi..

(Makinanın alış fiyatı 390 lira)

Fidanlığım 5250 metrekare..7 litre benzin ile 2 günde rahatlıkla biçiyorum..

Eklenen Resimler

SAHIRE ve Muda beğendi.

Düzenleyen pria : 07-05-2014 saat 11:46
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2014, 18:03   #57
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-12-2013
Ben de önyargılı olarak aldığım blue light var 32 depo çalıştım daha tık demedi ama benzinine stihll orjinal yağını kullanıyorum küçük bir ayrıntı ama ben buna bağladım şu an yaklaşık günde 4 depo atabiliyorum sukur problemsiz calisiyor birde orjinal misina kafasını değiştirdim.piyasada dört misina çıkışlı aparatlar var hem daha seri iş görüyor hem de koptumu değiştirmek 30 saniye

sulubey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2015, 19:06   #58
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-07-2011
arkadaşlar, 40 dönüm bir arazinin otunu motorlu tırpanla biçmek mümkün mü? köylüler traktör sokmak lazım. bu alet yetmez diyor. ama traktör sokmak istemiyorum.
Bir de arada geçen zamanda yeni teknolojiye sahip önerilebilecek ürün var mı acaba piyasada?

cyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2015, 19:51   #59
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
Sayın cyilmaz,

Motorlu tırpan'ın bir seferde biçtiği genişlik 40 cm eninde olsa 40 dönümü ne kadar zamanda biçersiniz siz hayal edin.

Çapa motorlarının önünde kuyruk mili olanları var, bunlara ot biçme aparatı takılabiliyor, bu durumda 1 metre genişliğe kadar çıkıyordur tahminimce. Ancak en verimlisi traktörle olacaktır.

Niye traktör sokmak istemiyorsunuz? Toprak kompakte olmasın diye mi?

Çamtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2015, 10:40   #60
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2015
elektrikli tırpan kullananlar, tırpanın kullanımı, yabani ot ve dikenle mücadelesi hakkında tekrar güncelleme yapabilirler mi? yıl oldu 2015

ot biçeceğim alan toplam 3000 metre kare, arazi düz

biçeciğim otlarında resimleri aşağıdaki gibi. bu otlara 1000 watt gücünde elektrikli tırpan yeterli gelir mi?

Eklenen Resimler

Düzenleyen mailmann : 25-07-2015 saat 22:11
mailmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024