agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni2309Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-11-2011, 19:43   #181
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
Ne kadar çabuk değişmiş ve büyümüş Maşallah !

gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 18:38   #182
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Merhaba sayın mrduran, gülenmelek

Büyüdükçe tam bir eşkiya oluyor, evde bulunan tüm biblolar ve ilgisini çekecek her şey ortalıktan kaldırıldı, Nazan hanım, iki çocuk büyüttüm ev bu kadar dağımıyordu diye isyanlarda....

Name:  mırnak 4.jpg
Views: 1392
Size:  35.1 KB

Eşkiya mırnak

Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2011, 18:03   #183
Ağaç Dostu

Mırnak efendi büyüyor.

Name:  mırnak 5.jpg
Views: 829
Size:  57.5 KB

Eski 21-12-2011, 18:10   #184
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Çok şeker olmuş )))) Son resimde de tam benim sevdiğim gibi oturmuş. Patilerini top yapmış

Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 09:57   #185
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan Mesajı Göster
Çok şeker olmuş )))) Patilerini top yapmış
Merhaba efendim,

İlk resmi ile karşılaştırın ve o gözler ne ifade ediyor düşünün bi lütfen).

Cin Ali' nin şekeri derseniz size hak vereceğim efendim)).

Sağlıkla kalın inşallah.

Sayın Nuri Murvet ve size ailece saygılar lütfen.

Düzenleyen mrduran : 27-12-2011 saat 17:18 Neden: göz..
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 11:18   #186
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Çok harika ve tatlı bir kedi ben bu sayfayı niye daha önce görmedim. Perihan hanımın kedileri de çok şeker, özellikle iri olan Garfield'in yaşam tarzını benimsemiş gibi

Nuri Bey, açtığınız başlığı kucağımda kedişim Tipsiz Bey ile birlikte okuduk, o da melez bir Van kedisi. Onu da sokaktan buldum eve aldım bu sokaktan eve getirip büyüttüğüm ve gönderdiğim 9. kedi.

Sütoğlum vardı hakiki Van kedisi, o büyüyüp evi terkedince evimi sokakta bulduğum yavru kedilere açtım. 4 senedir nazlarını, kaprislerini, yaramazlıklarını veya dağınıklıklarını ve kirlerini temizliyorum. Ama olsun hayata 9 canlı kazandırdım bu benim için daha önemli.

Tipsiz Bey'i göndermeyi düşünmüyorum o gitmediği sürece. Çok çok akıllı, daha bir kere bile eve çişini yapmadı (daha önce defalarca halı, kilim yıkadığımı elimden kova ve çamaşır sularının düşmediğini düşünürsek benim için hayli değişik) bazı kediler sıkışınca evin bir köşesine bırakıveriyorlar ama bu çişini tutmakta hayli sabırlı. Bir de Sütoğlum evin köşelerine işaret bırakıyordu bölgesi ya güya (evi günlerce havalandırdığımı bilirim ) sözün kısası çok çektim çoook ama geriye bakınca gülerek hatırlıyorum, o emek, zahmet, yorgunluklar gelip geçici.

Depremden sonra Tipsiz'i kedi kafesine koyup memlekete götürdük hatta valizleri hazırlayıp tam alıp çıkacağımız sırada kafesine kendi girdi, gülmekten bayıldık eşimle aynı şeyi köyde de döneceğimiz sırada yaptı, daha biz sokmadan kafesine giriveriyor ) kedi değil de insan gibi otobüs bagajında sakince 10 saat geçirdi, molalarda çıkardık gezsin diye kucağımdan bir yere ayrılmadı, köyde de herkesin sevgilisi oldu, diğer kediler kavga ederken arkama saklanıp başını uzatıp izliyordu. )

Şimdi yine evimize döndük, sabahın nurunda bizi uyandırıyor, eşim en çok bundan rahatsız ama ben erken uyanmayı sevdiğim için onun sesiyle kalkıyorum. Kısacası onlarla hayat çok güzel, çok doğru, sevimli bir karar tebrik ediyorum sizi.

Yalnız bir öneri Hayvan Hastanesi'nde hoca söylemişti kediler yıkanmazmış bu onlarda deri hastalığı yaparmış (ben de yazın sıcaklarda haftada bir zavallı Sütoğlumu yıkıyordum terler diye) Van kedisi kedi türleri içinde eğitilmeye en elverişli olanı çok akıllı olurlar ama sizinkinin sağır olmasına çok üzüldüm. Tekgöz Van kedilerinin işitme sorunları oluyor diye duymuştum ama benim Sütoğlumun iki gözü de sarıydı, Zarife vardı sokakta beslediğim dişi kedi onun iki gözü maviydi duymalarında sorun yoktu, demek tekgözlere mahsus durum doğru.

Nazan Hanım'a sevgilerimi gönderiyorum, onu gayet iyi anladığımı belirtmek isterim evde bir kedi varken o efendi siz bakıcı oluyorsunuz, istediklerini almadan asla pes etmiyorlar, çok meraklılar ve yeni bir şey gördükleri zaman içlerine sinip zararsız olduğundan emin oluncaya kadar etrafından ayrılmıyorlar, en ufak bir seste kulak kesilip sesin peşine düşüyorlar, çocukların bir dönem yaptığı gibi yukardan bir şeyi patileriyle itip düşmesini ve kırılıp dağılmasını keyifle izliyorlar (porselen demliklerim, şekerlik kapaklarım, vss. az mutfak eşyam kırılmadı, takımlarım bozuldu, kitaplarım tırmalandı, koltukların kenarları iplik iplik daha ne diyim bilmiyorum, ama sizi bir gün görmeseler kucağınızdan inmiyorlar, sesinizi bir km öteden duysalar koşup geliyorlar, sizi görünce kendini ayaklarınızın dibine atıp sevgi, ilgi bekliyorlar, dişim apse yaptığında Sütoğlum kucağıma çıkıp patisiyle apseyi kontrol edip yalamıştı, sonra da kucağımdan ayrılmadı gün boyu, grip olduğumda minderinde yatmadı hep başucumdaydı

Onlarsız hayat çok kuru, çok yavan...

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 27-12-2011 saat 19:16
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 12:49   #187
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bu da benim akıllı Tipsiz oğlum

Eklenen Resimler

Eski 27-12-2011, 18:45   #188
Ağaç Dostu

Sayın Eser İlhan

Böyle bir uyku şekli yok...

Name:  mırnak 6.jpg
Views: 1448
Size:  29.3 KB

Eski 27-12-2011, 21:01   #189
Ağaç Dostu

Sayın mrduran

Tam bir Cin Ali, fazlası var, eksiği yok..

Sağlıkla büyür İnşallah...

Merhaba sayın Sûz-i Dilârâ

Tanıştığımıza çok memnun oldum...

Ne kadar güzel anlatmışsınız, zevkle okudum teşekkür ederim.

Çok akıllılar, sizin kedinizin (Tipsiz) bütün özelliklerini taşıyor.

Tipsiz, adı gibi değil çok yakışıklı ; Sağlıkla büyürler İnşallah...

Geçen hafta çalıştığımız arazide mav, mav, mav diye yanıma bir yavru kedi yanaştı, açlıktan kemikleri sayılıyor. Oğluma seslendim, beraberce biraz sevdik, öğlen yemeğimizden kalan kaşar ve salam verdik.

O nasıl yemek, yemek... Hem yiyor, hem de mav, mav, mav diye inliyor.

Tabii ki, fidanlığımızda bu hanım kediye bakmaya kara verdik..

Şimdi iki tane afacanımız oldu...

Deprem dediniz... Yüreğimiz sızladı acılarınızı paylaşıyoruz. Yaralanızın bir an evvel sarılmasını temenni ediyorum. Allah yardımcınız olsun...

Eski 28-12-2011, 12:57   #190
Ağaç Dostu

emily14's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nuri Murvet Mesajı Göster
Sayın aygün

Sizin işiniz zor, Mırnağın fotoğraflarını delikanlılara göstermişiniz buluşma zamanınız kısadır diyebilirim.

Zorlukları var tabii ki, ama buna değer...

Evinize neşe gelecektir bu kesinlikle doğrudur.

Hazır kedi fobinizide yenmişken evinizi yeni bir birey için yerini hazırlayın...

Bu fotoğraf sizin için, bu uyku hali ile kendimi zor tutuyorum mınçıklamamak için...

Eklenti 251126
bu nası bişey böyleeee... masallah masallah masallah cooook ama cok tatlı... Allah nazardan saklasın

emily14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 19:20   #191
Ağaç Dostu

Merhaba sayın emily14

Amin...

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Eski 29-12-2011, 19:29   #192
Ağaç Dostu

Taktimimdir.

Fidanlığımızda elemanların arasına katılan yeni avcı kızımız...

Name:  1.jpg
Views: 1013
Size:  58.4 KB

Eski 29-12-2011, 19:31   #193
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Alıntı:
Sayın Eser İlhan

Böyle bir uyku şekli yok...

Eklenti 261440
Nuri Bey,yeni gördüm resmi. Çoookk tatlı kerata. Tam sevmelik

Eski 29-12-2011, 19:44   #194
Ağaç Dostu

Merhaba sayın Eser İlhan

Size bahsettiğim, yeni yavru kedimiz...

Tam ısırmalık..

Bir geveze zilli sormayın, bütün gün sırnaşıp mav, mav, mav diye peşimizde geziniyor.

Eski 29-12-2011, 20:30   #195
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhaba efendim,

Şimdiden senaryoyu görebiliyorum.

''Mırnak Cin ve Taifesi''

İlk yamak ''MavMav'' işe koyuldu.

Senaryo sonunda olaya hanım efendi el koyar ve tüm mobilyalar yenilenir)).

Sağlıkla kalın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 20:35   #196
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Alıntı:
Merhaba sayın Eser İlhan

Size bahsettiğim, yeni yavru kedimiz...

Tam ısırmalık..

Bir geveze zilli sormayın, bütün gün sırnaşıp mav, mav, mav diye peşimizde geziniyor.
Bu da çok güzelmiş, çok sevdim ) Uzun tüylü olacak...

Eski 29-12-2011, 21:37   #197
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-09-2010
Alıntı:
Taktimimdir.

Fidanlığımızda elemanların arasına katılan yeni avcı kızımız...

Eklenti 261798
Hocam fidanlığınızın yeni sakinine dikkat edin zira gece gelip ufaklığa sahip çıkmaya çalışabilirim

Keşke yerim olsa diyorum kapının önünde mama diye gözleyen ufaklıklarımıda evde bakabilsem... umarım o günlerde gelecek

Mete Tiren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 22:51   #198
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Nuri Bey, dişi kedilerin özelliği herhalde, benim de İncir adlı dişi Van kedim vardı, o da çok çenesizdi ) Kardeşi Yaban'ın da tam tersine hiç sesi çıkmazdı. Uyku vakitleri geldiğinde Yaban kendini bir köşeye atıp anında uykuya dalarken İncir bir saat yer beğenmez kendini bir o köşeye bir bu köşeye atardı, bir taraftan da miyavlardı Sesinden başıma ağrı girerdi bazen ) Kardeşine sataşırdı, kızdırırdı kardeşi onu dövdüğü zaman da ciyaklardı. Ama o ne güzellikti ya Rabbim Şimdi bir de İncir'le Yaban'ın resmini eklemek lâzım.

İlk resimdeki Sütoğlum, ikinci resimdeki beyaz İncir siyah da Yaban İncir başını bir yerden sarkıtıp uyumayı severdi, Yaban içinse hiç farketmezdi yeter ki uykusu gelsin.

Eklenen Resimler

Eski 03-01-2012, 21:42   #199
Ağaç Dostu

Merhaba sayın mrduran

Senaryo, sonuç itibari ile beni yakacak gibi...

Sayın Eser İlhan

Evet dediğiniz gibi uzun tüylü olacak, bu kızımız biraz pis gibi, havalar soğuk diye dışarı tuvaletini yapmıyor.

Yaşam alanı du deposunun bulunduğu ardiye, bütün köşeler tuvalet alanı bakalım nasıl alıştıracağız bahçeye....

Sayın metetrn merhaba

Umarım dileğiniz olur...

Dediğiniz gibi, zillinin şeytan çekiciliği var.

Öyle sırnaşık ki yürürken önünüze atlayıp yerlere yatıyor, illaki sevecekmişiz.

Geçen günü önüme atladı, yanlışlıkla üzerine bastım..

İçim eridi..

Bir miyaklama büyük su deposunun arkasına kaçtı, ertesi güne kadar çıkmadı, şimdi bir daha önüme atlayıp yatmıyor.

Cin gibi kerata...

Sayın Sûz-i Dilârâ

Sütoğlunuz, Beyaz İncir ve Yaban harika kedileriniz var.

Bizinkinin uykucu hali Yabana benziyor.

Mırnak sağır olduğundan miyavlamıyor. Duymadığından herhalde içgüdüsel ağlıyor gibi garip miyavluyor, birde uzatıyor tam bir maskara...

Birde Efe, elimi tokat atar gibi yapıyorum, bazende şakaçıktan atıyorumda tokatı... Sen misin atan altalta, üstüste güreş ediyoruz. Bazen fazla kaçırıyor tırnaklarını ellerimi çizik içinde bırakıyor.

Eve ilk giren onunla uğraşıyor.

Evin neşesi oldu, sağolsun...

Bilge Kerem beğendi.
Eski 04-01-2012, 19:05   #200
Ağaç Dostu

Mırnak efendi dinleniyor.

Name:  mırnak 7.jpg
Views: 753
Size:  62.6 KB

Eski 05-01-2012, 13:18   #201
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Name:  ipek.jpg
Views: 1603
Size:  31.8 KB

Kızımın kedisi

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 15:27   #202
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

malina, bu artizin ismi var mı? O pembecik dudak, pala bıyık, yeşil gözler çok tatlıymış.

Nuri Bey, Mırnak efendi oldukça rahat ediyor belli Nazan Hanım'dan ne haberler var

Benim Tipsiz oğlum geçen geceyi dışarda geçirdi, hava güneşli olunca biraz gezinsin diye dışarı göndermiştim köpeklerden korkmuş, eve gelememiş, geceyi bir cipin altında geçirmiş, sabahleyin aramaya çıktığımda bütün tüyleri kabarık ve sırtının tam ortasında bir çizgi halinde tüyleri dimdik vaziyette buldum, aynı çizgi filmlerdeki gibiydi, yavrucuğum ne kadar korktuysa, bir de hiç kavgacı değildir, köyde sırf diğer kedilerle kavga etmemek için yemeğini onlara bırakırdı.

Bilge Kerem beğendi.
Eski 22-01-2012, 22:44   #203
Ağaç Dostu

Merhaba sayın malina

Kızınızın kedisi gerçekten çok güzelmiş... Sağlıklı olarak büyüsün İnşallah...

Merhaba sayın Sûz-i Dilârâ

Biraz geç cevap verebildim, kusuruma bakmayın...

Nazan hanım, uzun süreden beri gidemediği akrabalarına ve İzmir'e on gün misafir oldu...

Nazan hanımın gelişine en çok sevinenlerin başında Mırnak efendi olmuştur, biz iş güç derken yeteri kadar ilgilenmiyoruz.

Şimdi evin paşasının keyfi bir yerinde sormayın..

Name:  mırnak 11.jpg
Views: 667
Size:  53.5 KB

Name:  mırnak 10.jpg
Views: 630
Size:  33.4 KB

İşi gücü muzurluk...

Yattığı yere bakarmısınız...!

Eski 24-01-2012, 19:04   #204
Ağaç Dostu

Mırnak efendi için her yer dinlenme alanı...

Yattığı cam meyveliğin içindeki dekorlar yerde, umurunda değil...

Name:  mırnak 9.jpg
Views: 708
Size:  52.6 KB

Birde poz veriyor

Eski 02-02-2012, 00:11   #205
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Daha önce büyütüp doğaya salmak zorunda kaldığım kedicikler. Kendi işlerini görecek çağa geldiklerinde bir kısmı kendisi gitti, diğer kısmını da göndermek zorunda kaldım.
Kedilerin isimlerini kısacık yaşam öykülerini aşağıdaki mesajlarımda anlatmak istiyorum. Olur ya iyilikler çoğalsın, cesaret edemeyenler vardır belki, örnek olur, heveslenilir ve bir iyiliğe vesile olur temennisiyle.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 02-02-2012 saat 00:58
Eski 02-02-2012, 00:13   #206
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

devam

Eklenen Resimler

Eski 02-02-2012, 00:23   #207
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

206. mesajdaki iki kara kedicik büyüğü Yaban, küçüğü Miniş.

Yaban, sokak kedisi Zarife'nin yavrusu, Miniş'i de çocukların elinden aldım, nerden buldular hangi anneciği ayırdılar yavrusundan bilemiyorum.

Yaban'la Miniş birlikte aynı evin içinde gayet iyi anlaşıyorlardı.

Yaban çok atletik, hareketli, asil ve korkusuz bir kediydi -inanın abartı yok.- Tüyleri simsiyah ve çok parlaktı, güneşte pırıl pırıl yanardı.

İpin üstündeki cambaz gibi yuvarlak balkon demirine çıkar, sağa sola döne döne, aşağıdaki çocuklara sevinçten ve şaşkınlıktan çığlıklar attırarak adeta gösteri yapardı.

Apartmanın en dışardaki merdiveninden birinci kattaki komşunun balkonuna atlar oradan, giriş kapısının üzerindeki şemsiyeye oradan da hoop bizim balkona atlardı, kapı dururken ikinci kattaki eve balkon kapısından giriş yapardı -atletik dediydim ya işte bundan-.

Miniş büyüyene kadar da tam anlamıyla abilik yaptı. Miniş, Yaban'ın tabağından yemeye başladı mı geriye çekilirdi, bazen de Miniş'e fare mualemesi yapar, patisiyle vurur bir o yana bir bu yana atardı. Miniş de bu oyuna bayılırdı, eşyaların arkasına saklanıp Yaban'a pusu kurar sonra paat diye üstüne atlardı. Çoğu zaman da birbirlerini yalayıp temizlerlerdi, birbirlerinin başını, kuyruklarını, kulaklarının içine kadar.

Miniş büyüyünce Yaban tam bir asaletle çekildi gitti, bir daha onu asla görmedim.

Eski 02-02-2012, 00:38   #208
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Gelelim Hacer'e -Çöpçüler Kralı'ndaki gündelikçi Hacer'e benzettiğim için bu ismi koydum.-

Kızımı bir apartman bahçesinde önüne konmuş kuru ekmekleri kemirirken buldum, kuyruğu kesilmişti -yapana beddua etmek istiyorum ama o kişiden ne farkım kalır diye kendimi tutuyorum, Allah bildiği gibi yapsın.-

Otobüsteydim gözüme çarpınca arabayı durdurup indim, ilk başta benden kaçıp bir araba altına saklandı ama zor bela arabanın altında başına uzanıp okşayınca bana güvendi kaçmadı, ben de aldığım gibi eve.

Önüne konanlara nasıl saldırdığını görünce ağlamıştım. Kemikleri sayılıyordu kızımın. Sonra bir süre evin içinde benden saklandı, sevmeye çalışınca bana tısladı falan ama sonra iyi arkadaş olduk, Üçgen'in bol bol dedikodusunu yaptık onunla.

Bir türlü iyileştiremediğim bir parazit sorunu vardı. Kaç kere Hayvan Hastanesi'ne götürdüm, şurup, iğne kâr etmedi. Dışkısında kurtçuklar olurdu sürekli, sanırım zayıf olmasının sebebi de buydu.

Kesik kuyruğunu, dışarı çıktığım bir sırada ısırıp kanatmış, koltuklara kan bulaştırmış, eve geldiğimde temizlemeye fırsat bulamadan pat diye habersiz misafirler çıkıp gelmedi mi bir de Ama hiç utanmadım durumu açıkladım, onlar da bizdeyken anlamış gibi yapıp arkamdan bol bol dedikodumu etmişler. Anlaşılması kolay bir durum olmadığı için onlara da hak verdim yine de.

Eşimle yaşadığım sorundan dolayı onu üniversite kampüsüne bırakmak zorunda kaldım. Orası araç trafiğine kapalı ve tellerden dolayı köpekler giremiyordu, iki üç tane de restoran vardı yemek bulabilirdi yani.
Ayrılırken en çok üzüldüğüm kedim Hacer oldu. Kesik kuyruğuna bakmak hep içimi sızlatırdı, gözümü sulandırırdı. Farklı bir masumdu o. Şimdi bile çok özlüyorum kızımı.

Eski 02-02-2012, 00:49   #209
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Üçüncü resimde çıplak fayansın üzerinde yatan da Üçgen. Hacer'le aynı zamanlarda giriş yaptı eve. Evde aynı anda iki kedi felaket ötesi. Terminatör sayısı ikiye çıkıyor. Kırılmadık, dökülmedik, dağılmadık yer size küsmüş.

Üçgen oğlumu da okuldan eve dönerken otobüste görüp indim, ineceğim yere bayağı da mesafe vardı, marketten aldığım küçük kutunun içine koyup kalan mesafeyi yürüdüm. Rastgeldiğim bir balıkçıdan üç-beş hamsi alıp yedirdim, onun da durumu aynı hem yavru hem aç

Hacer'den önce bulmuştum onu sanırım. Hacer'i bir süre kabullenmekte zorlandı, koltukların arkasına gizlenerek izliyordu onu Sonra sıkı dostlar oldular evi birlikte yıkıp döktüler
Hacerim sıkıya gelmezdi, çişi geldiğinde bir iki miyavlar ortalığa bırakırdı. Az mı halı yıkamacıya halılar gitti, kova kova çamaşır suları tüketilmedi bizim evde. Hem pasaklı hem yaramaz.

Üçgenimi de Hacerimle birlikte kampüse bıraktım, en azından birlikte olmaları tek başına bırakılmalarındaki şaşkınlığı azaltır diye umut etmiştim.

Restorandaki garsona da tembihleyip mama bırakmıştım, sağa sola bırakır mısın diye? Onlar da yeni doğmuş bir yavruyu kanalizasyondan kurtarıp büyüttükleri için beni anlamışlardı. Okulda öğle aralarında koşa koşa sahil kenarına gidip kuzularımı görüyordum, sesimi duyunca koşa koşa geliyorlardı. Herkes yemeğe ben bebeklerimin yanına

tarla kuşu beğendi.
Eski 02-02-2012, 01:14   #210
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

206. mesajın 4. ve 5 fotoğrafındaki kediciğin hikâyesini de yazayım kalanına yarın devam ederim.

Koltukta yatan iki kediden beyaz olanı meşhur Sütoğlum, onunla ilgili ağaçlar.net'te yeterince yazdığım -hastalığı döneminde özellikle- için tekrar yazmayacağım. Sadece diyeyim ki o hakiki bir Van kedisi ama tekgöz değil.

Diğer tekir kedi Remzican o garibimi de çocukların elinden kurtardım, zavallıyı bir kasanın içine koymuşlar, etrafında en az 10 çocuk, iyice de korkutup sindirmişler. Çocuk aklıyla onu eğlendirdiklerini düşünüyorlar, salıncağa koymuşlar sallıyorlar.
Hayvancığı ellerinden aldım, etrafıma toplayıp onlara bir güzel anlattım, hayvanlara nasıl davranılacağını -anladılar mı bilmem ama- o gün bugün onların arasından asistanlarım çıktı Sokak köpeklerine yemek vermeye gittiğimde bana yardım ediyorlar. Evlerindeki artık yemekleri annelerine döktürmeyip yavrulara getiriyorlarmış.

Neyse Remzican'ı eve getirdiğimde Sütoğlum onu bir türlü kabullenmedi, denk getirdikçe döverdi, ben de onları evde olmadığım zaman ayrı odalarda tuttum, yanımdayken de izin vermedim.

Bu yavrucuğun sonu hazin oldu, tam büyüdü dediğim bir dönemde okula giderken bir sabah dışarı gönderdim gezsin diye -daha önce de göndermiştim ilk defa olmuyordu- okul dönüşü yol ortasında minik ölü bedeniyle karşılaştım, yanında da bir demir parçası, yığılıp kalacaktım oraya, boğazıma öyle bir yumruk geldi çakıldı, mideme öyle bir sancı saplandı ki anlatamam kaldırıma çökekaldım, farkında bile değildim ama çok ağlamışım eve gelince farkettim. Öldüğünden iyice emin olduktan sonra arka taraftaki tepeye götürüp bir taşın dibine koydum ki elimdeki eşyaları bırakıp gelip gömeyim. Ama fırsat olmadı o akşam öyle bir fırtına çıktı ki bina sallanıyordu, korku filminin içinde gibiydi bütün Toki. Çatılardan garç garç diye çivilerin sökülme sesleri geliyordu, bunu yapan da rüzgârdı. Çatılar tangur tungur yerlere fırlatılıyordu çok güçlü bir el tarafından sanki, sıkıyorsa çık dışarı, bir çatının seni biçmesi işten bile değil.
Sabah kalktığımızda gözlerimize inanamadık, binalarda sağlam tek çatı kalmamış her şey yerlerde, sarı izocam parçaları, tahtalar, çatılar. Arabalar resmen takla atmış, bir binanın çatısı komple kalkıp çocuk parkının üstüne fırlatılmış.

Akşamdan hayvancığın minik bedenini koyduğum yere gittim ama yerinde yeller esiyordu, fırtına almış götürmüş nereye götürmüşse.

tarla kuşu beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024