agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-04-2011, 22:28   #1471
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Badee Mesajı Göster
Arkadasım horozun daha gelısımını tamamlamamıs bır ay ıcınde öter bunu dert etme okadar zaten baskada horozun varmıs.

Tavuklarında tüylerı cok hırpalanmıs onları cokmu ellıyorsunuz horozlarmı hırpalıyor bılemıyorum ama cok yıpranmıs gıbıler.

Ayrıca tavuklarının gülük olabılır olucak ırktan tavuklar cunkı.
Ayrıca gülük tavuk yanlız bır yere yatırılır onun oldugu yere baska tavuk gırmesı engellenır yemı suyu yakınına konur o yer ıhtıyacını görür yatar.

Gülük olmus tavugu yatırdıgın yerde fazla rahatsız etmemek lazım yoksa sıtrese gırer...

Masallah 4 tavugum var hergun tıkır tıkır yumurtluyorlar nazar deymesın ama ıyı bakıldıkları ıcın gunluk yumurtluyorlar yoksa gun asırı yaparlardı.

Neyse horoz bende alıcaktım gülük yatırırsam horozlu yumurta sorunu yasamayım dıye ama burası sosyetık bır yer abantın cevredekı vıllalar rahatsız olur dıye alamıyorum bırı bısey derse kaldıramam cunkı ama horozlu yumurta bırınden bulup alıcaz artık hazır mecburen...
Sn. Badee,

tecrübeye dayanan çok önemli bilgiler veriyorsunuz. Teşekkürler..

Tam 61 iletiniz var ve hepsi bu sayfada, tavuk yetiştircilğinde... Sitenin tam altında oturdunuz kaldınız _ güllük gibi_ , bir merdiven bile yukarıya çıkmadınız... tavukların beslendiği bahçeniz çok küçük mü? Onlar için [B]sebzeler[/B] yetiştiriyor musunuz?

Saygılar

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2011, 16:46   #1472
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Sitenin tam altında oturdunuz kaldınız _ güllük gibi_
Çok yaşayın

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2011, 18:35   #1473
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-03-2011
Benim tavuğum bu gün gurk oldu dün yumurta yapmıştı bu günde yumurtladı ben tavukları açtığımda o yumurtaların üstüne yatıyordu.sonra tavuklar dışarı çıkınca o da 15 dakika sonra yumurtaların üstünden kalkıp dışarı çıktı.Ama hiç gurk gurk diye ses çıkarmıyordu sonra baktığımda yumurtaların orada bekliyordu horoz yanına gelince gurk gurk diye ses çıkarmaya başladı.Daha bugün yeni gurk sesi çıkarıyor ama yumurtluyor devamlı gurk sesi çıkarmıyor bazen çıkarıyor onu diğerlerinden ayrı bir kümese koydum folluğuna 10 tane yumurta koydum ama daha oturmadı acaba daha yumurtlayacak yumurtaları olduğu için mi yumurtaların üstüne yatmıyor yoksa benmi yumurtaların üstüne tavuğu yatırmam lazım yoksa kendisi mi yumurtaları görüp üstüne yatar....Bilgilendirirseniz sevinirim...

157aydeniz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2011, 23:40   #1474
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-09-2010
Sayın Halil önen öncelikle bir yere oturmam ben merak etmeyin.Ayrıca anadoluda kuluckaya yatıcak tavuklara söylenen isimler bölgelere göre deyişir.Karadenizde ve boluda güllük derler ic anadoluda egede gürk derler trakyada gülk derler.Türkcemin bozuklugundan dolayı bunu yazdıysanız herkesin türkcesi iyi olmaya bilir helede yurt dısında yasamısanız.Ayrıca burası türk dil kurumu sınav yeri ise bilemicem.Kendim su ürünleri mezunuyum ve bir cok hayvan yetistiriciliği yaptım kanarya üretimi yaptım ufak capta iki üc cifti ürettim coğalttım deneme ve gözlem icin.Yazın oldugu gibi kısında muhabet kusu yavrusu alına bilicegini ve bunun denemesinide yaptım bir kıs boyunca 37 yavru alarak türkiyede bir ilkin altına imza attım.Tavuk konusundada bircok cinsi beslendim gözlemledim ve sonuc olarak tüm cinlerin ortak noktalarını ve verim oranını yükseltmenin yollarını buldum.Bir iki örnekte tavuklar icin vermek gerekirse tavugunuz yumurtlamıyorsa örneğin yumurtlamasını ıstedıgınız kasa veya foluga bildiğimiz patates cuvaları vardır veya un veya seker onu düzgünce yayarsanız oraya icine arzunuza göre birde yumurta atarsanız basarılı olursunuz yumurtlamasında bundaki incelık cuval düzgünce yayıldıgında tavuk onun ıcıne girer ayakları ile onu saga sola germeye baslar bunu yapmaya basladıgında anlayınkı yumurtlaması yakındır bır ıkı gun icinde. Tavuklarınızın sitressiz ve düzgün yumurtlamasını istiyorsanız tavuklara arada sekerli yiyicekler verin azmiktardada olsa mesela iki adet (iki parca) bisküvi gibi sekerli olsunda yer onlar bayılır.Nedenı bilimsel bir gercektir cikolata veya sekerli yiyicekler sitresi azaltır mutlu olmasını saglar hayvanın huzurlu yasar.Diyeceksiniz ne alaka tavuk insanmı inanın bana sitrese giren bir tavuk yumurtadan kesilir sık yumurtlamaz devamlı huzursuz olur tedirgin olur tüylerinde sorunlar olur vb.Tavuklarınız dısarı cıkma sansı varsa bir tuttam tavuk adedine göre mısır atın bir avuc kadar cıktıklarında yem harici bu onların yumurtalarının daha besin degerini artırır ve daha kırmızı olmasını sağlar.Kısacası gözlemlerimle edindiğim tecrübelerimi paylasıyorum insanlarla.Son olarak 157aydeniz arkadasım bir tavuk gülk,güllük,gürk olmussa zaten yumurtadan kesilmesi lazım.Buda su demek senın tavuk daha tam güllük olmamıs oldugunda anlarsın zaten hic kalmamaya baslar yumurta üstünden ozaman koyucagın yumurtaları koyarsın altına...

Badee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 14:45   #1475
Yeni Üye

2 hafta bir tane köy tavuğu aldım aldığım tavuk hep yüksek yerlere çıkıyor yumurtalamak için 2 tane diğer kömürlüğün üst kısmına çıkmış yumurtlamış ve yumurtalar kırılmış.diğer tavukların yumurtladığı yere yumurtlamıyor.bende o yüksek yere kasa koydum içinede talaş koydum oraya yumurtlasın diye oda yine çıktı tepeye onun içine girdi yumurtladı.benim sorum şu acaba tavuk güvenli sandığı yere yumurtluyor olabilirmi.ve o yumurtaları almassam tavuk yumurtaların biriktiğini görüp gurk olabilirmi.çünkü diğer tavuklar onun yumurtladığı yeri bilmiyor.diğer bir soruda tavuk yumurtaları biriktirmek içinmi diğerlerinden ayrı gizli bir yere yumurtlar...

Eski 14-04-2011, 13:28   #1476
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Kara tavuğum dün böyleydi bugün daha kötü. Çok zayıflamıştı. Tüy dökümüne girmişti. Ne oldu anlayamadım birden kötüleşti. Ölecek sanırım

Eklenen Resimler

Eski 14-04-2011, 17:17   #1477
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
Üzgünüm Sanırım Ümit Kalmamış Geçmiş Olsun

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2011, 17:52   #1478
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Malesef öldü

Eski 14-04-2011, 21:18   #1479
Ağaçsever

Mavi_ay's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2011
yem ve suluklarını değitirmeyi unutma hastalık varsa diğerlerine bulaşmasın kümesede kireç dök bir kaç gün sonra süpürürsün hyvanlar kireçten zehirlenmezler.

Mavi_ay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2011, 22:10   #1480
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Dün toz kireç dökmüştüm. Suluklar ve yemlikleri değiştirmedim. Onları da değiştireyim. Çok üzüldüm ama 3-4 gün önce sapasağlamdı hiç bişeyi yoktu eceli mi geldi nedir anlamadım

Eski 14-04-2011, 22:34   #1481
Yeni Üye

Arkadaşlar benim tavuğum dün dışarıda dolaşırken yavru bir fare gördüm ağzında.onu yedi acaba bi şey olurmu hastalık falan kaparmı acaba...

Eski 15-04-2011, 10:12   #1482
Ağaçsever

Mavi_ay's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2011
Tavuklar o dediğini herzaman yapar fare yılan buldumu götürür veba aşısı varsa tavuklarına bişey olmaz gerçi günümüzde veba hastalığı sık görülmüyor.

Mavi_ay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2011, 14:09   #1483
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-11-2010
Fare yiyen tavuk gördüm ama yılan sanki biraz büyük kaçar gibi. Yavru yılan olursa başka tabi. Solucan niyetine götürürler.

Yılanla sadece Hint tavukları baş edebilir diye düşünüyorum.

alectoris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2011, 18:40   #1484
Yeni Üye

xemr's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
3 köy tavuğum 4 ligorin birde horozum var hepsi aynı kümesteler daha acemiyim 1 aydır beslemeye başladım ama köy tavuklarım hala gurk olmadılar bunun sebebi acaba hepsinin horozun ve ligorinlerin köy tavuklarıyla aynı kümeste olmasının etkisi varmı sizce **** ilerdemi olurlar olmaları için yapmam gereken birşey varmı acaba bu konuyla alakalı tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim bide yumurtaları alıyorum altlarından sadece 1 tane bırakıyorum

xemr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2011, 00:02   #1485
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Badee Mesajı Göster
Sayın Halil önen öncelikle bir yere oturmam ben merak etmeyin.

Ayrıca anadoluda kuluckaya yatıcak tavuklara söylenen isimler bölgelere göre deyişir.Karadenizde ve boluda güllük derler ic anadoluda egede gürk derler trakyada gülk derler.

Türkcemin bozuklugundan dolayı bunu yazdıysanız herkesin türkcesi iyi olmaya bilir helede yurt dısında yasamısanız.Ayrıca burası türk dil kurumu sınav yeri ise bilemicem.

Kendim su ürünleri mezunuyum ve bir cok hayvan yetistiriciliği yaptım kanarya üretimi yaptım ufak capta iki üc cifti ürettim coğalttım deneme ve gözlem icin.

Tavuk konusundada bircok cinsi beslendim gözlemledim ve sonuc olarak tüm cinlerin ortak noktalarını ve verim oranını yükseltmenin yollarını buldum.
...

Sevgili Badee,

yazdıklarınız tecrübeye bağlı değil ( ben öyle yazmıştım) aynı zamanda eğitimden gelen bilgiye de dayanıyormuş.

Bak buna daha çok sevindim.

''Güllük'' benzetmesi, sizden bilgi ve tecrübelerinizden daha çok yararlanma isteğimdendir, hep burada yazmanızdandır.

İletilerinizdeki karakter hatalarından değil şikayetim _ ki olamaz zaten_ ancak satır aralarının olmaması benim gibi dört gözlü ve görme kusurluların; aynı satırı bir daha okuyup 'ben bunu hatırlıyorum' dedirtmesindendir...

Saygılar

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2011, 09:14   #1486
Yeni Üye

xemr's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
arkadaşlar 3 köy tavuğum var 1 ay önce aldım ve hala gurk olmadılar ne yapmam gerekiyor

xemr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2011, 17:13   #1487
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-07-2010
Herkese selamlar hobi amaçlı ve taze yumurta için evimizin bahçesinde tavuk beslemeyi düşünüyorum bu konuda İzmir'de güvenerek yumurta tavuğu alabileceğim neresi var acaba bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum

demirdoven35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2011, 01:32   #1488
Yeni Üye

benim tavuk 6 gündür yumurtaların üstüne yatıyor...acaba yumurtaların nem dengesini omu ayarlıyacak yoksa benim nemli toprakmı koymam lazım tavuğun eşinmesi için...daha önce okumuştum yazılarda çıkmasına 1 hafta kala nemli toprakta eşinmesi lazımmış yumurtaların kabuğunun yumuşaması için..sizce şimdimi koyayım yoksa çıkmasına 1 hafta kalamı koyayım...

Eski 01-05-2011, 07:21   #1489
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 157aydeniz Mesajı Göster
benim tavuk 6 gündür yumurtaların üstüne yatıyor...acaba yumurtaların nem dengesini omu ayarlıyacak yoksa benim nemli toprakmı koymam lazım tavuğun eşinmesi için...daha önce okumuştum yazılarda çıkmasına 1 hafta kala nemli toprakta eşinmesi lazımmış yumurtaların kabuğunun yumuşaması için..sizce şimdimi koyayım yoksa çıkmasına 1 hafta kalamı koyayım...
Tavuğa kesinlikle müdahale etmeyin o kendi işini bilir sadece tavuğun mümkünde günlük kalkışında geniş bir alanda gezmesi mümkünse her şeyi kendi bulur nem işini halleder ancak kümeste komple kapalı ise o zaman nemli toprakta isterse deşinmesi için son günler için koyabilirsiniz

Eski 22-05-2011, 21:04   #1490
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2010
iyi geceler. bugün çok üzgünüm, sizinle paylaşmak istedim. 2 tavuk 1tane de horoz cüce süs tavuklarım vardı. Tavuğumun biri 4 gündür kuluçkada yatıyor. Bugün bahçeye gittiğimizde;kümesin etrafındaki gezinti alanının tellerinin parçalanmış ve 1 tavukla 1horozumun tüyleri ortalıkta uçuşurken bulduk. kuluçka yatan tavuğuma yetişememiş Allahtan; zavallıcıkta hala kuluçkaya yatmakla meşgul. İnşallah güzel civcivlerimiz olurda çillinin ve paşanın acısını unutturur.
Tel örgüler çok dayanıksızmış arkadaşlar; köpek ki% köpek telleri parçalamış. kümes yapacakların dikkatine. Biz eşimle kalın telle tekrar gezinti alanlarının etrafından geçtik.Tavukta olsa insan hepsine sevgiyle bağlanıyor hele kızım ;çilliyi isterim diye tutturdu. Bütün vahşi hayvanların kümeslerinizden uzak durması dileğiyle!! iyi geceler.

m-elike Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2011, 08:21   #1491
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi m-elike Mesajı Göster
iyi geceler. bugün çok üzgünüm, sizinle paylaşmak istedim. 2 tavuk 1tane de horoz cüce süs tavuklarım vardı. Tavuğumun biri 4 gündür kuluçkada yatıyor. Bugün bahçeye gittiğimizde;kümesin etrafındaki gezinti alanının tellerinin parçalanmış ve 1 tavukla 1horozumun tüyleri ortalıkta uçuşurken bulduk. kuluçka yatan tavuğuma yetişememiş Allahtan; zavallıcıkta hala kuluçkaya yatmakla meşgul. İnşallah güzel civcivlerimiz olurda çillinin ve paşanın acısını unutturur.
Tel örgüler çok dayanıksızmış arkadaşlar; köpek ki% köpek telleri parçalamış. kümes yapacakların dikkatine. Biz eşimle kalın telle tekrar gezinti alanlarının etrafından geçtik.Tavukta olsa insan hepsine sevgiyle bağlanıyor hele kızım ;çilliyi isterim diye tutturdu. Bütün vahşi hayvanların kümeslerinizden uzak durması dileğiyle!! iyi geceler.
Geçmiş Olsun Çok Üzüldüm
Kümesin tel olan kısımları kesinlikle köpek, gelincik, tilki gibi hayvanların parçalayamayacağı kadar sağlam tellerle yapılmalı.
Tekrar Geçmiş Olsun Gurk tavuğun yumurtaları ile beraber sağ olması teselli olmuş.

Düzenleyen thares : 23-05-2011 saat 08:23 Neden: imla kuralı
Eski 23-05-2011, 08:46   #1492
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi m-elike Mesajı Göster
Çok geçmiş olsun. ben de benzer olaylar yaşadım. sonra sağlam tel kullanıp telin altını da betonun içine soktum rahat ettim. umarım yumurtalarınızdan sağlıklı civcivler çıkar da rahmetlilerin acısını bir nebze unutturur.

dremre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2011, 22:29   #1493
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Benim folluk 2 tane geçen 2 tavuğum gurktu 2 si aynı folluğa yatıyordu sonra civcivler çıktı 4 tane ne yazıkki 1 tanesi sağ fakat 2 si birden annelik ediyor civciv nereye giderse 2 tavukta dibinde bu normal mi ? Aslında diğerinin daha fazla yatması lazımdı başka tavukta 2 si yerine kalan diğer yumurtaların üstüne yatınca seslenmedim fakat 10 dan fazla yumurta var ne çıkan var nede biz yumurta yiyebiliyoruz. Folluğu böldük gine gidip diğer folluğa yapıyorlar ne tavsiye edersiniz böyle trafik çok karışıyor.Yeni folluğa nasıl alıştıracağız.

Dremre Çit teli kullanın kalın galvenizli , bizimde başımıza benzer olay gelince kalın çit telinden yaptık şuan rahatız fakat civcivler bu sefer kaçıyor aradan ona çıkmadan önlem alın yoksa annesi koruyamadığından telef olur.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 17:53   #1494
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2010
Derdime ortak olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bizimde şu an tek tesellimiz kuluçkadaki yumurtalar. 11 tane yumurtamız var bir kaç tanesinin bile çıkması bizi çok teselli edecek.
Sn. delimus kalın teli ince telin üzerine çektik, umarım tellerde sorun olmaz.

m-elike Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 20:29   #1495
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Wink

arkadaşlar bir süre önce tavuklarıma hastalık geldi 5 tavuk bi horozum vardı hastalıktan sonra 2 tane tavuğum kaldı onlarda hastalanmasın diye büyük kümesten alıp gurk tavuk için yaptığım ufak kümese koydum travuklardan biride 1 aydır filan yalancı gurktu yumurtlasın diye koyduğum ufak folluğa iki günden beri düzenli bastı bugün kaldırdım altına 7 tane yumurta koydum çünkü tavuğun yapısı küçük tavuk istediği zaman gezinsin diye kümesin kapısını açmam gerekiyor ama öbür tavuk çıkar bu şekildede.benim asıl sorum gurk olmayan tavğu büyük kümese
koysam tabi iyice temizleyip altına kireçleyip tavuğu önceki kümese koysam yani tavukların hastalandığı kümese o tavuğada bişey olurmu çünkü daha tavuk alacağız sakatlık çıkmasın cevaplarınızı bekliyorum...

glatyotör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2011, 20:34   #1496
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2011
tavuklar kumese girmiyor

hepinize merhaba,

onceden yazmistim 4 tavuk 1 horozumuz var diye yanina iki tavuk daha almistik ama yaklasik 3-4 hafta once 1 tanesini yenmis kalanlari ise bogulmus bir halde bulduk... cok uzulduk o zaman, nasil oldu bilemiyoruz ama gelincik yapmistir diyorlar...

sonrasinda 4 tavuk 1 horoz aldik yeniden karsi komsumuzdan... ilk 1-2 gun disari kactilar ama sonra alismislardi yeni yerlerine ve yumurtlamaya da baslamislardi. gecen hafta sehir disindaydik ve komsumuza emanet ettik tavuklari...

geldigimiz gunun sabahi kumeste tavuklarin 1 tanesini olu bulduk ama hicbir yara bere veya bogusma belirtisi yoktu, diger yandan tavuklar yumurtlamayi da kestiler, ve son olarak da iki gecedir kumese girmeyi reddediyorlar annem resmen bagirta bagirta sokuyor tavuklari iceri...

sizce iceri neden girmiyor olabilirler?

olen tavugun basina ne gelmis olabilir?

ve yumurtadan kesilmelerinin sebebi ne olabilir?

yardimci olabilirseniz sevinirim cunku anlamiyoruz ne oldugunu...

bittersweet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2011, 00:16   #1497
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-01-2011
geceleri kümese sansar giriyor olabilir **** böyle bi hayvan bu hayvanın burnu girse geçiyor komşum çok uğraştı o hayvanla 2.5 3 cmde fazla boşluk kalmasın varsa köpek gibi bi imkanınız kümes yakınlarına bağlayın faydasını görürsünüz

alikök20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2011, 13:30   #1498
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-09-2010
Benim sorunum var ama nasıl cözücem bilmiyorum.Benim iki yasındakı tavugumun ağzında mantarcık gibi bisey cıktı benzer bisey yem yemesine su icmesine zorlanıyor yemlerı zor topluyor olusan mantarı özel cımzbızla aldım ordan ama kanadı.Ve kümesini ayırdım baska yere kapadım suyunu yemını koydum.Sanırım mantar olması lazım böyle ağzının bir bölümünde beyazımsız sarımsı sakat gibi biseydi o kütleyi oran temizledim ama bilmiyorum gene cıkarmı ilacıda varmı bilmem ama onun yumurtasını felan yemem iyice iyilesene kadar.Hasta gibi deyil ama ne olursa olsun ağzındakı o yara gecene kadar nooo. Artı genc feriklerden birinin bir sabah kafasındakı tüylerın birazı yok sekilde cıktı kümesten.Biseymi acaba daldı ona kafasındakı tüylerı kopardı diyede düsündüm sonra o kafasındakı cıplak kısım kanadı sımdı sakat bağladı gayet saglıklı gözüktüğü icinde bisey yapmayı düsünmedim.Sizce ikisi icinde neler yapmak lazım.?Yumurtalarında bir sorun olurmu sağlık acısından.Kafasında sorun olan 35 günü gectı o olalı eğer kötü bisey olsa sankı hastalanırdı gibime geliyo.

Badee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2011, 21:19   #1499
Ağaç Dostu

addo's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2010
bade ciprasid diye insanların kullandığı antibiyotik kullanmıştım hiç birsey kalmadı günlük yarısını veriyordum

addo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2011, 18:56   #1500
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Tavuğum ilk kez bugün yumurtladı biraz halsiz neden?Birde bundan sonra ne yedirmeliyim?

kerem001 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024