agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Anket Sonuçlarını Göster: Yerden Isıtmamı Petek mi daha verimli? (Anket)
Yerden ısıtma daha verimli. 86 79.63%
Petekle ısıtma daha verimli. 22 20.37%
Oy Verenler: 108. Bu ankete oy veremezsiniz

Beğeni Düzeni113Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-01-2016, 01:00   #91
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Sayın haleoyaci,

Ben Amerika'da tam olarak dediğiniz gibi bir evde oturuyorum. Bildiğim kadarıyla bunun bir numaralı nedeni borulara kolay ulaşabilmek. Örneğin bütün su tesisatı, ısıtma boruları (sıcak hava üfleme), elektrik tesisatının bir kısmı hep bu alt boşluktan geçiyor ve bir tamirat gerektiğinde ustalar aşağıya inip sorunu halledebiliyorlar, hiçbir yeri yıkıp kazmak gerekmiyor. Yeni bir şey eklemek gerektiğinde de (örneğin evin bir tarafından bir tarafına internet hattı çekmek gibi) direk bu boşluktan çekilebiliyor. Eğer daha detaylı araştırmak isterseniz bu boşluğun İngilizce adı ”crawl space”. İnşaat işleriyle ilgili hiç bilgim yok ama umarım bir fikir verebilmişimdir.

MeyveliTepe beğendi.
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2016, 01:26   #92
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi haleoyaci Mesajı Göster
Merhaba foruma yeni üye oldum. Yerden ısıtma ile ilgili araştırma yaparken rastladım. Benim sorum şu, tam bir örnek resim bulamadım ama aşağıda yakın bir örneğini bulabildiğim amerikan evlerinde zeminin altında toprakla arasında bir boşluk kalacak şekilde yapıyorlar. yani ev direkler üstünde gibi oluyor zeminle tek bağlantısı kolonlar. hatta filmlerde görmüşsünüzdür bir kaç basamakla verandaya çıkılır o veranda seviyesinin altı boş oluyor zemine kadar bir nevi su basmanı gibi. yukarıda anlattığınız ısının toprağa iletilmesi sorununu engellemek için mi yapılıyor acaba bu bilginiz var mı? bir de iklim ve zeminler açısından türkiye'de de kullanılabilir mi bu sistem acaba? şimdiden teşekkürler.
Hayır, öyle bir amacı yok. Bu şekilde olan evler genellikle nisbeten eski evlerdir. Yeni yapılanlarda evin dış kenarları üzerine tam oturacak şekilde çepeçevre perde beton duvarlar vardır. Duvarların üzerine taşıyıcı çelik kirişler koyarlar. Binalar genelde hafiftir ve bu beton duvarlar ve çelik kirişler binayı taşır. Bu binalarda beton duvarların olduğu yeri de geniş ve yekpare bodrum olarak kullanırlar. Binanın tüm tesisatı da bodrumun tavanındadır. Evler çoğunlukla hava ısıtmalıdır, dolayısıyla her odaya bir gidiş, bir de dönüş hava kanalı vardır. Bu kanallar da bodrumdan binanın ilk ve (çoğunlukla) ikinci katına dağılır. Bir çok evde, binanın ısıtma sistemi (brülör vs) bu bodrumda bulunur. izolasyon ile bir ilgisi yok yani.

Örneğini verdiğiniz evde aksine evin tabanı dış hava ile temas halinde olduğu için ısı kaybı sorunu vardır (ülkemizde kolonlar üzerinde duran binalardaki altı boş daireler gibi).

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2016, 20:37   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-01-2016
5 gün önce yeni aldığım evime taşındım. Bina yeni olmasından kaynaklı birde altım ve üst dairem boş olması sebebiyle bir türlü ısınamadık. Bina yerden ısıtmalı ve 5 günde 105 m küp doğalgaz harcadık. Oda sıcaklığı ilk iki gün 17 derece civarı,ikinci gün 18 en son dün 21 derece civarı oldu. Kombi Airfel Digi fox helmetik kombi evin metre karesi 92 sizce oda termostatı kullanarak tasarruf sağlayabilirmiyim, yerden ısıtmada oda termometresi takma yararlı, zararlımı yoksa bir ayda 500 metre küp civarı gaz yakacak ve gözüm korkmaya başladı.

aheste677 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2016, 21:57   #94
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste677 Mesajı Göster
5 gün önce yeni aldığım evime taşındım. Bina yeni olmasından kaynaklı birde altım ve üst dairem boş olması sebebiyle bir türlü ısınamadık. Bina yerden ısıtmalı ve 5 günde 105 m küp doğalgaz harcadık. Oda sıcaklığı ilk iki gün 17 derece civarı,ikinci gün 18 en son dün 21 derece civarı oldu. Kombi Airfel Digi fox helmetik kombi evin metre karesi 92 sizce oda termostatı kullanarak tasarruf sağlayabilirmiyim, yerden ısıtmada oda termometresi takma yararlı, zararlımı yoksa bir ayda 500 metre küp civarı gaz yakacak ve gözüm korkmaya başladı.
Bina boş ise ve binanın da ayrıca ısı kaybı var ise işiniz zor. Yerden ısıtma önce binayı ısıttığı için yavaş ısınır, yavaş soğur. Oda termostatı tabii ki işe yarar. Fakat sizin sorununuz binanın alt ve üst dairelerinizi de sizin ısıtıyor olmanız.

Eski 24-01-2016, 16:54   #95
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sn. aheste677, hayırlı uğurlu olsun yeni eviniz. Bu sene inşaatı bitmiş binanın ısınması kolay olmayacaktır. Henüz duvarlar bile yaş büyük ihtimal. Bir yaz geçsin durum değişir. Ben köydeki eve dün sabah girdiğimde dereceler 2 deydi. 4 saat sonra salonu 14 yapınca sevindim, odalar ise anca akşama 10 derece üzerine çıkabildiler sebebi ise bence malum boş duran ev zor ısınıyor...Acele etmeyin her geçen gün durum düzelecek ayrıca şunu da göz önüne alın, bulunduğumuz hafta bu yılın belki en soğuk günlerinin yaşandığı günler olacak...Oda termostatına gelirsem, bendeki 20 dereceye ayarlı ancak hiç kesebildiği yok kombinin çalışmasını ev zaten 19 olamadan bırakıp gidiyoruz. Termostat evin ısısı istenilenin üstüne çıkarsa faydalı, ısınamayan evde gereksiz.

gilan beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2016, 16:18   #96
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bina boş ise ve binanın da ayrıca ısı kaybı var ise işiniz zor. Yerden ısıtma önce binayı ısıttığı için yavaş ısınır, yavaş soğur. Oda termostatı tabii ki işe yarar. Fakat sizin sorununuz binanın alt ve üst dairelerinizi de sizin ısıtıyor olmanız.
Cevabınız için cok teşekkür ederim..

Eski 25-01-2016, 16:27   #97
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Sn. aheste677, hayırlı uğurlu olsun yeni eviniz. Bu sene inşaatı bitmiş binanın ısınması kolay olmayacaktır. Henüz duvarlar bile yaş büyük ihtimal. Bir yaz geçsin durum değişir. Ben köydeki eve dün sabah girdiğimde dereceler 2 deydi. 4 saat sonra salonu 14 yapınca sevindim, odalar ise anca akşama 10 derece üzerine çıkabildiler sebebi ise bence malum boş duran ev zor ısınıyor...Acele etmeyin her geçen gün durum düzelecek ayrıca şunu da göz önüne alın, bulunduğumuz hafta bu yılın belki en soğuk günlerinin yaşandığı günler olacak...Oda termostatına gelirsem, bendeki 20 dereceye ayarlı ancak hiç kesebildiği yok kombinin çalışmasını ev zaten 19 olamadan bırakıp gidiyoruz. Termostat evin ısısı istenilenin üstüne çıkarsa faydalı, ısınamayan evde gereksiz.
Cevabınız için teşekkür ederim..

Evin iç ısısı dün itibari ile 24 derece civarı oldu kombi 40 dereceye ayarlı. Ayrıca üst katta yanmaya başladı ama hala metre küp olarak bir düşüş yok. 135 metre küp yakmış 1 haftada sanırım haftaya oda termostatı taktırıp ısıyı 22 derecede sabitlemeye çalışacağım. Tereddüt ettiğim yerlerde var termostat takıldıktan sonra istenilen ısıya gelindiğinde kombi yanmayı kesiyor ama takıldığım konu devirdayım pompasını'da kapatıyormu. Eğer kapatıyorsa bu defada beton soğuyacak. 3 ayrı servis ile onuştum 2 tanesi öneriyor 1 tanesi boşuna takma diyor muammada kaldım yardımınızı bekliyorum.. Sağlıcakla kalın.

Eski 25-01-2016, 22:23   #98
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Eğer termostatı 22 derece olarak ayarlarsanız ev ısısı 22 derecenin altına inince o tekrar kombiyi çalıştırmaya başlayacak yani soğumaya fırsat vermeyecek.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2016, 14:57   #99
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Peki bu kollektör gerçekten işe yarıyor mu? Fİyat olarak karışımlı kollektörler bayağı bir yüksek.

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2016, 15:20   #100
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Amacı ne bunun? Sanki borudaki suyu kapalı devre çeviriyor gibi.

Eski 30-01-2016, 12:17   #101
Yeni Üye

Hafta içinde oda termostatını taktırdım sıcaklığı 22 dereceye ayarladım önceden günlük 20 metre küp gaz harcamam vardı şu anda 8 metreküpe kadar düştü. Tabi ki hava sıcaklığında hissedilir derecede bir artışta var ilerleyen günlerde daha kapsamlı veri aktarımında bulunurum sağlıcakla kalın..

MeyveliTepe beğendi.
Eski 30-01-2016, 12:59   #102
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste677 Mesajı Göster
Hafta içinde oda termostatını taktırdım sıcaklığı 22 dereceye ayarladım önceden günlük 20 metre küp gaz harcamam vardı şu anda 8 metreküpe kadar düştü. Tabi ki hava sıcaklığında hissedilir derecede bir artışta var ilerleyen günlerde daha kapsamlı veri aktarımında bulunurum sağlıcakla kalın..
Binada ısı izolasyonu var mı?

Eski 30-01-2016, 23:47   #103
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Binada ısı izolasyonu var mı?
evet komple izolasyonlu.

MeyveliTepe beğendi.
Eski 31-01-2016, 00:52   #104
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Binanın ısı kayıpları düşükse sarfiyatınız biraz daha düşebilir. Alt katınızın da ısıtılmaya başlaması her şeyi daha da fazla değiştirir.

Eski 24-03-2016, 16:51   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2016
Merhaba aranıza bende yeni katıldım.önümüzdeki 2 ay içinde inşata başlamayı düşünüyoruz.iki katlı bitişik müstakil iki ev yapıcaz.bi tanesinde kendimiz oturup diğerinde kiraya vermeyi düşünüyoruz.bizim için en önemli konulardan biride en ekonomık nasıl ısınırız.iki ev toplam 200 m2.inşaat yaparken dikkat etmemiz ayrıntılar neler? Nasıl ısıtalım ? Maliyeti düşürmenin püf noktaları neler?bu tip konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

AYVALIK5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2016, 18:30   #106
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bina bittikten sonra ısınma masrafını mı düşürmek istiyorsunuz, binayı yaparken ısınma ile ilgili yatırım maliyetini mi düşürmek istiyorsunuz?

Konfor beklentiniz nedir?

Eski 25-03-2016, 08:22   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2016
günaydın.daha çok binayı yaparken gerek ısınma gerekse diğer işlerde maliyeti düşürmenin incelikleri

AYVALIK5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2016, 09:03   #108
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Yani düşük yatırım maliyeti istiyorsunuz.

En düşük yatırım maliyeti evde sadece bir bacanın olmasıdır. Başkaca ısınma için inşaat ile ilgili maliyete gerek olmaz. O bacaya da bir kuzine borusu, bir de kuzine koydunuz mu hem yatırım hem de işletme maliyeti olarak en ucuzu olur.

Eski 01-04-2016, 10:41   #109
Ağaç Dostu

Poizer's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2014
Yaklaşık 20 yıldır yerden ısıtmalı bir evde yaşıyordum. Sn; Meyvelitepe'nin bahsettiği gibi kullanım olarak 40-45 derece aralığından yukarı çıkmıyorduk. Binamızın izolasyonu gayet iyiydi. Bu süreçte bahsedilen sağlık problemlerini ben ve hane halkından yaşayan olmadı. Gerçekten her açıdan çok memnundum. Evlilik nedeniyle evden taşındım. Taşındığım ev petek ile ısınıyor. Açıkçası yerden ısıtmadan sonra petek ile hiç rahat edemedim.

Petekli sistemde yaşadığım sıkıntılar şunlar; Öncelikle evde sıcaklık kesinlikle homojen dağılmıyor. Kombiye uzak mahaldeki petek ile yakın mahaldeki petek arasında sıcaklık farkı oluyor. Özellikle nem problemi yaşayan evlerde petek hiç faydalı olmuyor. Komşulardan birisi yakmadığı zaman petekli sistemde bunu çok bariz hissediyorsunuz. Ama yerden ısıtmada o kadar etkilemiyor.

İşçiliği çok iyi yapılmış ve izolasyonu iyi bir binada yerden ısıtmanın daha iyi faydalı olduğu kanaatindeyim.

Poizer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2016, 23:55   #110
Yeni Üye

enginisimuh.com's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2016
Yerden ısıtma mimarsinanin tercihi...son nokta

Yerden ısıtma mimar Sinanin tercihi...hic birimiz meslegimiz dahi olsa,mimar sinan kadar iyi bilemeyiz...diyeceksiniz ki o zaman petek mi vardı?yoktu ama Onun ilmiyle yaptiklarini ;biz yapmak şöyle dursun çözemedik bile...
Kısaca, Mimar Sinan sağlıksız olan birşeyi kesinlikle uygulamaz.Yapmış olduğu eserlerin;yakininda Sıcak su varsa,altlarına kanallar yaparak sıcak su dolaştirdi.

Ben her sistemi kurdum..yerden ısıtma 45 C kesinlikle gecmemeli ...gecerse zaten bunaltir...izolasyon montalama mutlaka olmalı...çoğumuz apartmanlarda oturuyoruz;montalama olsun olmasın,içtende montalama yapmalıyız...sonuçta evimiz ömrumuzu geçirdiğimiz EN Değerlimiz-yuvamiz-
En ideali -En sağlıklı yı paylaşmak istiyorum..
Orta ve Üst geliri olanlar ancak yaptıra bilir:
NİBE ISI POMPASI+Yerden ısıtma(beton kesme yöntemli)+ayrı bir tesisatla Fankoil sistemi:fonkoil sistemi soğutmada da kullanılıyor(en sağlıklı soğutma)-ısıtmada da yerden ısıtma devreye girip isitmayi yapana kadar zaman geçiyor...O süreçte veya iyi havalarda 2 saat çalışsın dediğimiz zamanlarda...
NİBE ISI POMPASI Tartışmasız EN İYİSİ adil bir araştırma bunu kanıtlar..isteyen araştirsin
ATALAR DİYOR Ki ;Ayağini sıcak tut,başını Serin...

enginisimuh.com Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2016, 10:32   #111
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-06-2016
Arkadaşlar yeni ev aldım. Muğla'da oturuyorum. Ev çatı dubleks 120 m2 kapalı alanı mevcut, inşaat aşamasında ısı pompasıyla birlikte yerden ısıtma sistemi kurdurmak istiyorum fakat evi daraltacağı için kafam karışık. Odaların yüksekliği 270 cm, keşif yaptırdım 12 cm kadar yükselir dedi. Dolayısıyla 258 cm civarına düşecek. Bu odaları basık hale getirir mi ? Çatı katında biraz daha daralma olacak tabi. Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler...

Rainman48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2016, 10:38   #112
Yeni Üye

Bir de zemine halı vb. eşyalar konacak bu olumsuz etkiler mi yerden ısıtmada ?

Eski 10-06-2016, 09:45   #113
Yeni Üye

Arkadaşlar yardımcı olabilecek olan yok mu ?

Eski 27-09-2016, 12:48   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-09-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rainman48 Mesajı Göster
Arkadaşlar yardımcı olabilecek olan yok mu ?
merhaba, konu hakkında bilgi verebilir misiniz? yerden ısıtma yaptırdınız mı? memnun musunuz? daha önce yerden ısıtma yaptıran arkadaşlar da bilgi verirlerse çok çok memnun olurum. buradan almak üzereyim ama hala emin değilim. petek sistemini senelerce denedim ama yerden ısıtma konusunda daha önce yaptırıp tecrübe eden birilerinden görüş almak istiyorum. teşekkürler

guberk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2016, 19:43   #115
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Ben 4 senedir kayinpederim ise 17 senedir yerden ısıtma dairede oturuyor. Ve çok ama çok memnunuz.

Şimdi müstakil evimde yerden ısıtma cizdirdim ama evim daha inşaat halinde daha yaptiramadim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2016, 14:24   #116
Ağaçsever

lunatic's Avatar

Giriş Tarihi: 29-10-2008
Ben de 3 vakte (üç yıl muhtemelen) bir arsa alıp ev yaptırmak istiyorum. Doğal gazın olmadığı bir yer olacak. Hata elektrik rüzgar türbini ve güneş panelleriyle sağlanacak. Rüzgar türbininden elde edilen fazla enerji pompaya bağlı su kazanında ısıtıcı üzerinden boşaltılarak kullanılarak ısıtmaya destek sağlayacak. Bu durumda ısı pompası en iyi tercih ve alttan ısıtma en iyisi gibi duruyor. Ancak boruları betona gömmeyi bir türlü hazmedemiyorum. Bir delik ve evin altı üstüne gelir. Bunu yerine zemin döşemesinin altına kum veya tuz gibi bir malzeme doldurulsa ve borular bunun içinde kalsa tamiratı çok kolay olmaz mı? Yerler ısıyı iyi iletmese de lambri olacak, ıslak zeminler karo (ama karoyu kuma monte edemezsin.) Tamirat için çıkar döşemeyi tamir et gitsin. Toshibalar şu anda en yüksek (4.88 e ulaşıyordu galiba) COP değerine sahip. 3 vakte kadar teknoloji daha da gelişir. Havadan yerine kuyu suyundan ısı pompalamak nasıl olurdu acaba? Elektriği güneş/varsa rüzgardan sağlayacağı için gündüz paso çalışır ısınan zemin de ısı pompasının daha az çalışmasıyla desteklenerek beni gece boyunca idare eder diye düşünüyorum. Ayrıca güneş enerjili sıcak su sistemi kullanan var mı Ankara'da? Bir işe yarıyor mu acaba ondan da destek alınsa. Yoksa sistem kışın tamamen kullanılmaz mı oluyor? ısı pompalarına bu sistemler de entegre edilebiliyormuş ama işe yaramıyorsa faydası yok tabii.

lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2016, 10:05   #117
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi guberk Mesajı Göster
merhaba, konu hakkında bilgi verebilir misiniz? yerden ısıtma yaptırdınız mı? memnun musunuz? daha önce yerden ısıtma yaptıran arkadaşlar da bilgi verirlerse çok çok memnun olurum. buradan almak üzereyim ama hala emin değilim. petek sistemini senelerce denedim ama yerden ısıtma konusunda daha önce yaptırıp tecrübe eden birilerinden görüş almak istiyorum. teşekkürler
Evet yerden ısıtma ve ısı pompası kullanıyorum. ısınmada memnunum fakat daha fatura henüz gelmedi, gelince onu da paylaşırım

MeyveliTepe ve prıtt beğendi.
Eski 05-12-2016, 16:08   #118
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rainman48 Mesajı Göster
Evet yerden ısıtma ve ısı pompası kullanıyorum. ısınmada memnunum fakat daha fatura henüz gelmedi, gelince onu da paylaşırım
Biraz detay verebilir misiniz?

Ne tür bir ısı pompası, gücü nedir, nasıl bir evi ısıtıyor, evi kaç derecede tutuyorsunuz, binanın izolasyon durumu, hangi bölge kaç rakımdasınız vs.?

Eski 05-12-2016, 20:57   #119
Ağaçsever

hamseey's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2016
Isınma sistemiyle ısının nasıl sağlandığından ziyade ısının mekan içinde tutulabilmesi daha önemli. Şu sıralar yeni projelerde salonlarda neredeyse komple cam moda oldu. Duvarları olmayan binalar modern sanılıyor. Peki ya yalıtım? Siz hangi sistemi çözüm olarak düşünürseniz düşünün ısıyı içerde tutamadıktan sonra...

hamseey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2016, 21:53   #120
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hamseey Mesajı Göster
Isınma sistemiyle ısının nasıl sağlandığından ziyade ısının mekan içinde tutulabilmesi daha önemli. Şu sıralar yeni projelerde salonlarda neredeyse komple cam moda oldu. Duvarları olmayan binalar modern sanılıyor. Peki ya yalıtım? Siz hangi sistemi çözüm olarak düşünürseniz düşünün ısıyı içerde tutamadıktan sonra...
Evinizi nasıl ısıtırsanız ısıtın, izolasyonunuz iyi olsun

İzolasyonunuz iyi ise ve binada sürekli yaşıyorsanız yerden ısıtma hem konforlu hem de tasarrufludur. Binada sürekli yaşamıyorsanız tasarruflu olmaktan çıkar. İzolasyonunuz iyi değil ise tasarruflu olmayacağı gibi sağlık problemlerine de yol açması olasılık dahilindedir.

Sn.hamseey, profilinizde inşaat mühendisi olduğunuz yazılı. Çok yüksek olmayan binalarda radya temel altına ısı izolasyonu uygulanmasına ne diyorsunuz? Türkiye'den bunun uygulanmasına başlandı mı? Meslekdaşlarınız konuya hala eskisi gibi yabancı mı, yoksa artık benimseyenler var mı?

prıtt beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024