agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Bitkiler ve Sağlığımız
(https)

Beğeni Düzeni61Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-11-2013, 03:22   #121
Yeni Üye

ellisa's Avatar

Giriş Tarihi: 12-11-2013
Talking amazon sitesinden spariş tecrübesi olan varmı ?

Ginseng: Çok güzel gözüküyor buğdaylarınız küfsüz ve hızlı büyümeleri dileğiyle
- - - - - - - - -
Sayın Ginseng : )
yorumlarınız için teşekür ederim.
video,da gördügümüz çim sıkma makınası mükemmel dediginiz gibi saglıklı işe yarar şekilde kullanışlı fıyatları şu an oldukca yüksek ama herzamanki gibi onlarında fıyatları düşer umuyorum, eyer başka markalar rekabet olarak üretirse .çünki önümüzdeki yıllar bugday çimi suyu artık insan saglıgı için vazgeçilmez olur diye düşünüyorum .
- - - - - - - - - -
Çim Yetiştirme kablarını amozon sitesinden spariş vermeyi düşünüyürum acaba kaç haftada elimize ulaşır araşdırıyorum

tekrar teşekür ederim

ellisa

Düzenleyen ellisa : 24-11-2013 saat 17:13
ellisa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2013, 18:31   #122
Ağaç Dostu

pomodoro's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2012
Galeri: 5
Buğday çimi macerama ben de 10 gün kadar önce başladım. 10 gün önce City Farm markalı organik buğdaydan alarak suya koydum. Genel prosedürü takip ederken buğday sıkacağını da ısmarladım. 10 günün sonunda buğdaylarım 10-12cm kadar olmuşlardı. Ben de bugün ilk denememi yapmaya karar verdim. Ama biraz hüsran oldu işin açıkçası. Yaklaşık 40cm çaplı bir tepside topraksız yetiştirdim çimenlerimi. Ve internetten okuduğum kadarıyla günlük önerilen doz bir "shot" bardağı. Fakat ben 30ml, yani bir shot bardaklık çim suyu elde edebilmek için, 40cm.lik tepsimde yetişen tüm çimleri hasat ettim. Sonuç olarak her gün çim suyu içmek istiyorsam aynı boydaki tepsiden toplamda 10 tane olmalı ve ben her gün yeni bir tepsi başlatmalıyım. Gerekli olan yer ve emek düşündüğümden daha fazla

Bu arada ilk defa çimen suyu içiyorum. Tadı tek kelimeyle muhteşem! İlginçtir, şekerli bir tadı var. Aroması inanılmaz... Renk, yoğunluk, her şey iyi de... Biraz daha bereketli olsaydı Bu durumda sadece 10 günde bir içebileceğim...

ellisa beğendi.
pomodoro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2013, 16:14   #123
Yeni Üye

ellisa's Avatar

Bugday çimi ekiminde 45x50 torf topraga kaç gram ekimlik bugday ekdiniz ?

herkese iyi hafta sonları diliyorum , bugday çimlerimi kesip healty juicer manuel makinadan geçirdim , çok kolay oldu ama büyüyen çimlerin belkide ince olmasından kaynaklana bilir ..

Bazı çim yetişdirmiş arkadaşların bu sayfada fotograflarını inceledim ,çimler daha kalın ve gür ,acaba ne kadar bugday hangi sıklıkla torf topraga ekmek gerekir tam olarak ögrenmek istiyorum ..

Çimin suyunu içerken baya zorlandım,zaten çimleri makinadan geçirirken öyle ferrah bir doga kokusu evi sardı heryer çim kokdu miss gibi.
son fotografdaki 250 gram bugday çiminden 3/1 cay bardagı çim suyu çıkdı ve bunu içmek bir kerede olmadı midem kaldırmadı-ki ben baya bitki içeceklerine tozlarını karışdırıp içmeye yıllardır alışkınım.
ilk önce hiç bir şeyle karışdırmadan biraz içmeye kalkdım çim yimekten beter oldum sonra hemen aklıma buzdolabındaki organik keçiboynuzu
pekmezi geldi ,azıcık karışdırdım yinede O keskin ot kokusu ve tadı midemi bütün gün sanki luna parkda attractie arabaları vardır yüksekten aşagıya iner hop hop hop aynen akşama kadar hopladı midem .
akşam geçmişdi ve çok dikkat ettim acaba bir alerji veya baş agrısı (migren tetikleme) olacakmıydı çok sevindim bir aksine tepki göstermedi ..
- - - - -
Bir sitede bugday üzerine dün okudum, çok sulanan bugdayın vitamin ve lezzet oranı , az sulanan bugdaya göre daha verimli oluyormuş..siteyi kaybettim buldugumda buraya ekleyecegim ..
- - - - - - - -
belkide ilk sefer alışkında olmadıgımızdan çimin suyu agır gelecekdir .
ama ben yinede amazon.com dan bugday çimin kurutulmuşunu almayı deneyecegim..

Amazon.com: Organic Wheatgrass Powder, 8 oz: Health & Personal Care

görüşmek üzere
saygı ve selamlar dilerim
ellisa

guneydefne beğendi.

Düzenleyen ellisa : 07-12-2013 saat 20:23 Neden: konu eklemesi
Eski 28-01-2014, 14:10   #124
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-11-2010
bende cim yetistiriyorum belli bi uzunluga geldikten sonra kesip icmeniz gerekiyo cunku cim zaten bugdayin icindeki besinle buyuyo belli bir sure bu sureyi asinca besin ihtiyacini karsilamak icin gubre vermelisiniz ama suyunu ictigimiz icin bukadar uzamadan kesmelisiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

ellisa beğendi.
drclnie Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2014, 00:21   #125
Yeni Üye

ellisa's Avatar

tekrar merhaba agaç dostlarım

uzun bir süre sonra herzaman aklımda olan bu siteyi zaman bulup tekrar girmekten mutluluk duydum , yurt dışına devamlı gidip geliyorum, gecen sene tr,de çok zamanım vardı, Bu site sayesinde saglıklı eglenceli şekilde bugday çimi yetişdirmeyi ögrendim çok güzel bir deneyimdi evin içine harika cim kokusu yayılmışdı fakat işlerim tekrar başlayınca bunu sürdüremedim ,arada bir hollandada yaşadıgım için bu çimenin organik tozunu buldum,super food dükkanlarında çimen tozu veya maca tozu satışı hollandada okadar normaldirki sanki bir marketten ekmek alır gibi satış yapdıklarını biliyorum .
peki bu saglıklı ürünleri türkiyemizde neden bulamıyoruz ? veya pek nadir buluyoruz ama fıyatlar çok uçuk insanlarımız bu saglıklı alışverişi normal fiyatlara neden alamıyorlar bunun araşdırmasını yapmayı düşünüyorum ,yani tamam vergi gelecek tabi ama ben hollandadan aldıgım 100gram organik cimen tozu 13 euro iken türkiyede bulunması zor ve tek bir markadan buldum fiyat 45,-tl yerine 70,tl görüyorum ..buda normal geliri olan bir insanın bu saglıklı ürünleri her ay kullanması nerdeyse imkansız kılıyor..

Bir agaç dostu olarak sizler kadar profesyonel degilim ama bu siteyi beyeniyorum , dogadan gelen her tür yenilikleri hollandadan avrupadan burada paylaşarak benimde belki bir katkım bulunur diye severek yazıyorum .

Herkese selamlar saygılarımı iletirim
ellisa

vetman996 beğendi.
Eski 05-11-2014, 01:38   #126
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ellisa Mesajı Göster
tekrar merhaba agaç dostlarım

uzun bir süre sonra herzaman aklımda olan bu siteyi zaman bulup tekrar girmekten mutluluk duydum , yurt dışına devamlı gidip geliyorum, gecen sene tr,de çok zamanım vardı, Bu site sayesinde saglıklı eglenceli şekilde bugday çimi yetişdirmeyi ögrendim çok güzel bir deneyimdi evin içine harika cim kokusu yayılmışdı fakat işlerim tekrar başlayınca bunu sürdüremedim ,arada bir hollandada yaşadıgım için bu çimenin organik tozunu buldum,super food dükkanlarında çimen tozu veya maca tozu satışı hollandada okadar normaldirki sanki bir marketten ekmek alır gibi satış yapdıklarını biliyorum .
peki bu saglıklı ürünleri türkiyemizde neden bulamıyoruz ? veya pek nadir buluyoruz ama fıyatlar çok uçuk insanlarımız bu saglıklı alışverişi normal fiyatlara neden alamıyorlar bunun araşdırmasını yapmayı düşünüyorum ,yani tamam vergi gelecek tabi ama ben hollandadan aldıgım 100gram organik cimen tozu 13 euro iken türkiyede bulunması zor ve tek bir markadan buldum fiyat 45,-tl yerine 70,tl görüyorum ..buda normal geliri olan bir insanın bu saglıklı ürünleri her ay kullanması nerdeyse imkansız kılıyor..

Bir agaç dostu olarak sizler kadar profesyonel degilim ama bu siteyi beyeniyorum , dogadan gelen her tür yenilikleri hollandadan avrupadan burada paylaşarak benimde belki bir katkım bulunur diye severek yazıyorum .

Herkese selamlar saygılarımı iletirim
ellisa
Sayın Ellisa merhaba.

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Çim suyu içmeye başlayınca hafızamı topladım sanki. Şimdi çimen tozundan bahsediyorsunuz. 100 gr 13 euro olduğuna göre ekstrat şeklinde olması gerek. Suda eriyor mu acaba ayrıca içeriğinde katkı var mı merak ettim.

Doğadan gelen yenilikleri avrupadan bizimle paylaşmanızdan memnun olduğumu belirtmek isterim.

Sevgiyle kalınız. Selamlar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2015, 01:56   #127
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Buğday Çimi ve Faydaları: Kanserle Mücadelede Laetril

vetman996 ve guneydefne beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2015, 10:24   #128
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-03-2015
buğday çimi suyu için illaki çim suyu çıkarmamakinasımı almamız gerekiyor normal bildiğimiz robot veya mikserde olmazmı acaba

extant958 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2019, 00:09   #129
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Buğday çimi

Herkese iyi akşamlar. Buğday çiminin yüksek miktarda B17 vitamini içerdiğini ve bu vitaminin kanseri önlediğini okudum. Buğday çimi yiyen veya suyunu içen Kemoterapi alan hastaların degerlerinin düzeldiği yaziyordu. Annem kanser tedavisi gördüğü için dikkatimi çekti. Belki kullanırsa değerleri düzelir.

Aranızda yetiştiren kullanan varsa bilgileri paylaşabilir mi?
Birde buğdayın mutlaka organik olması gerekiyormuş. Organik buğday nereden buluruz??

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2019, 00:55   #130
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Anneniz için Allah'tan şifalar dilerim.

Tekirdağ'da bölgenizdeki çiftçilerde mutlaka buğday tohumu vardır. Birçoğu tohumluk ayırıyor fakat bozulmaması için ilaçlatıyorlar bildiğim kadarıyla. Doğal üretim ve ilaçsız yetiştirme yapan çiftçiyi bölgenizde bulacağınızı da zannetmiyorum ama sormakta fayda var.

Birde az önce araştırırken buldum organik çimlendirmelik tohum satışı yapan varmış.

Google üzerinde "Beyorganik buğday" şeklinde ararsanız yarım kiloluk paketlerde çeşitli sitelerde satıldığını görebilirsiniz.

Marka sahibi firmanın sitesi ise: beyorganik.com

Dilerseniz iletişime geçerek ürünlerin gerçekten organik olup olmadığını öğrenebilir ve varsa sertifika bilgilerini talep edebilirsiniz.

Önemli not: Firmayı veya bahsettiğim ürünü kullanmadım. Kullanan varsa arkadaşlar konuya bilgi ekleyecektir.

guneydefne beğendi.
dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2019, 00:59   #131
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. İnceleyeyim siteyi..

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024