agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2015-2016 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1610Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-10-2015, 09:57   #91
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
@ bahcedenn uğrarsa bir bakıversin, veya ekip-diken arkadaş varsa bir el atsın;

http://www.agaclar.net/forum/1329598-post71.htm
http://www.agaclar.net/forum/1415966-post51.htm

Kahverengi çikolata biberleri görünce sayısı az olduğu için sevinmiştim. Ancak iki kez farklı biberlerin tadına baktığımda keskin farklı ve hoşuma gitmeyen bir aroma aldım. Bunun kadar keskin olmasa da, benzer aromayı minik acı süs biberlerinin bir çeşidinde daha almıştım. Acaba biberin özelliğimi yoksa benim çeşit mi öyle denk geldi.

Bahçede tek kökte az da olsa biberler var. Evde de kahverengi iki tek biber. Bunların etkinlikte dağıtmak üzere tohumlarını alsam olur mu?
Bahsettiğiniz keskinlik nasıl bilmiyorum Sn. TCM. Çünkü hiç denemedim yemeyi. Yetiştirdiğim zaman birkaç çeşitle beraber bu biberi de getirmiştim iş arkadaşıma denemesi için. O zaman getirdiğim çeşitler içerisinde acılık bakımından en hoşuna giden bu olmuştu. Aroması ile ilgili hiçbir şey dememişti. Ama çeşit olarak biber Capsicum Chinense. Bu farklı aroma bu çeşitten dolayı olmalı.

Bazı yorumlara baktığım zaman özellikle bu dumanlı (nasıl oluyorsa) tadı ile salsalarda ve Jamaika sosu ile turşularında çok tercih edildiğini yazıyor.

Biberler olgunlaştıklarında kahverengiye dönüyorlar. Kızarmıyorlar yani. İyice olgunlaşan kahverengi biberlerden tohum alabilirsiniz.

TCM ve telato beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2015, 10:50   #92
Ağaç Dostu

heyyamola's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2009
Galeri: 37
Alıntı:
@ bahcedenn uğrarsa bir bakıversin, veya ekip-diken arkadaş varsa bir el atsın;

http://www.agaclar.net/forum/1329598-post71.htm
http://www.agaclar.net/forum/1415966-post51.htm

Kahverengi çikolata biberleri görünce sayısı az olduğu için sevinmiştim. Ancak iki kez farklı biberlerin tadına baktığımda keskin farklı ve hoşuma gitmeyen bir aroma aldım. Bunun kadar keskin olmasa da, benzer aromayı minik acı süs biberlerinin bir çeşidinde daha almıştım. Acaba biberin özelliğimi yoksa benim çeşit mi öyle denk geldi.

Bahçede tek kökte az da olsa biberler var. Evde de kahverengi iki tek biber. Bunların etkinlikte dağıtmak üzere tohumlarını alsam olur mu?
İki yıl önce ben de yetiştirmiştim. Bahsettiğiniz çok keskin aroması benim de dikkatimi çekmişti. Öyle ki tohumlarını alırken yayılan kokudan içim bayılmıştı. Bu haliyle taze tüketimi itici geldiğinden, tohumunu aldığım biberleri kurutup ufak parçalara ayırmış, sulu yemeklere pişirme esnasında, bu parçalardan (iri pul biber büyüklüğünde) çok az katarak denemiştim. Bu haliyle yemeklere kattığı lezzet çok hoşuma gitmişti.

heyyamola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2015, 08:58   #93
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Bu sene Little fingers Patlıcan yetiştirmiş arkadaşlar; tohum paylaşımlarınızı bekliyorum

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2015, 09:59   #94
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Little fingers‘ı ben dağıtabilirim.

oz26 ve telato beğendi.
sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2015, 11:00   #95
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Evet sizin bahçenizde görmüştüm, çok memnun olurum Sayın Sakagun.

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2015, 06:48   #96
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
kabak 1- kabak 2- kabak 3 diye uzayıp giden listesi vardı bir arkadaşın, şuan ismini hatırlayamıyorum özür dilerim. o liste kaldırılmış olabilir mi? deminden beri arıyor ve bulamıyorum

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2015, 07:16   #97
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
kabak 1- kabak 2- kabak 3 diye uzayıp giden listesi vardı bir arkadaşın, şuan ismini hatırlayamıyorum özür dilerim. o liste kaldırılmış olabilir mi? deminden beri arıyor ve bulamıyorum
Burada.

hira beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2015, 07:18   #98
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Çook teşekkür ederimm.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2015, 19:43   #99
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Tohum etkinliği sosyal alanlarda az paylaşılıyor sanırım. Bunun için belirli bir içerik hazırlayıp sosyal alanda paylaşabiliriz diye düşünüyorum. Sizce?

Jakin beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2015, 21:26   #100
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Tohum talep eden üyeler için adres bilgilerini toplama süreci başlamıştır. Lütfen bu linkteki talimatı okuyarak belirtilen formatta adreslerinizi hazırlayıp özel mesaj ile LojistikMerkezi'ne gönderiniz.

Jakin beğendi.
LojistikMerkezi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2015, 21:18   #101
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ heyyamola & @ bahcedenn, sizin Bennings Green Tint Scallop Kabağının http://www.agaclar.net/forum/1370213-post106.htm tohumlarını bacanağa vermiştim, epey disk şeklinde kabak olmuş, iki tanesini de bana verdi, netten aradım, yenir mi, nasıl yenir bulamadım. Bacanak şeklini beğendiği için süs niyetine tv nin altına koymuş Sizin bilginiz var mı ne yapalım bunları...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2015, 21:23   #102
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-10-2010
ayaş domatesi tohumu dağıtan dostlar olursa birkaç tohuma talibim

Selehattin 67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2015, 09:51   #103
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
@ heyyamola & @ bahcedenn, sizin Bennings Green Tint Scallop Kabağının http://www.agaclar.net/forum/1370213-post106.htm tohumlarını bacanağa vermiştim, epey disk şeklinde kabak olmuş, iki tanesini de bana verdi, netten aradım, yenir mi, nasıl yenir bulamadım. Bacanak şeklini beğendiği için süs niyetine tv nin altına koymuş Sizin bilginiz var mı ne yapalım bunları...
Bu kabaklar genelde 6-10 cm enine ulaştığında hasat edilirse en lezzetli halleri yakalanmış oluyor. O büyüklükten sonra içi çekirdeklenmeye başlıyor. Gözden kaçan bazılarının etli kısmının yine de kızartmasını yapmıştık. Ama körpeyken en ideali. İyice olgunlaşan, eti ve kabuğu kalınlaşan kabakları dekor olarak dayanabildiği kadar kullanabilirsiniz.

Bütün yaz boyunca hasat ettikçe verim alabilirsiniz. Buzdolabında rahatlıkla 2 hafta boyunca saklayabilirsiniz. Ayrıca dondurarak ta saklayabilirsiniz.

YeniBON ve TCM beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2015, 13:16   #104
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Tohum talep eden üyeler için adres bilgilerini toplama süreci başlamıştır. Lütfen bu linkteki talimatı okuyarak belirtilen formatta adreslerinizi hazırlayıp özel mesaj ile LojistikMerkezi'ne gönderiniz.
Standart anlaşmalı kargo hangisi olacağı belli mi acaba? Adresimi kargo şubesi olarak verip bizzat gidip kendim aldığım için ona göre adresimi ileteceğim.

Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2015, 15:31   #105
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Standart anlaşmalı kargo hangisi olacağı belli mi acaba? Adresimi kargo şubesi olarak verip bizzat gidip kendim aldığım için ona göre adresimi ileteceğim.
Yine Yurt İçi Kargo olacak.

LojistikMerkezi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2015, 16:52   #106
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Adresimizi kargo şubesi olarak verebiliyor muyuz?

Düzenleyen Mücevher Çalısı : 02-11-2015 saat 09:37 Neden: ekleme
Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2015, 11:02   #107
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı Mesajı Göster
Adresimizi kargo şubesi olarak verebiliyor muyuz?
Lojistik merkezinin belirlemiş olduğu standart kargonun adres olarak gösterilmesinin bir mahsuru olacağını sanmıyorum. Ben 3.yıldır ikametgahıma yakın olan yurtiçi kargo şubesini adres olarak veriyorum, şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı.

Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2015, 14:06   #108
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Lojistik merkezinin belirlemiş olduğu standart kargonun adres olarak gösterilmesinin bir mahsuru olacağını sanmıyorum. Ben 3.yıldır ikametgahıma yakın olan yurtiçi kargo şubesini adres olarak veriyorum, şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı.
Cevap için teşekkür ederim. Adres değişimi sorununda bu formül çözüm sunar diye düşündüm...

Lonicera beğendi.
Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2015, 20:37   #109
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı Mesajı Göster
Cevap için teşekkür ederim. Adres değişimi sorununda bu formül çözüm sunar diye düşündüm...
Geçen yıl biz böyle yaptık; şubeden gidip aldık, problem yok

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2015, 21:11   #110
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Talep ettiğimiz tohumların listesini görürsek fazladan istediklerimizi zaman geçmeden silebiliriz diye düşünüyorum.Kendi adıma söylemem gerekirse geçen sene ana tohum projesinde yer alan maniye domatesini bu yıl yetişirenlerden istemeyi düşünüyorum.Fakat sonradan paylaşımcıları tekrar dolaşırken 2 kişiden istediğimi fark edip hemen birini sildim.

esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2015, 12:27   #111
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Sayın esgül73 sanırım ay sonunda listelenmiş haliyle yayınlanacak diye belirtilmişti. Ben talep ettiklerimi listeliyorum. Yoksa dediğiniz gibi karışıklık olabiliyor.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2015, 18:15   #112
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 Mesajı Göster
Sayın esgül73 sanırım ay sonunda listelenmiş haliyle yayınlanacak diye belirtilmişti. Ben talep ettiklerimi listeliyorum. Yoksa dediğiniz gibi karışıklık olabiliyor.
Evet geçen yıl ben de listeliyordum.Hatta defter tutup oraya yazıyordum.Ancak bu yıl 1. Sınıfları okutuyorum.Siteye de yorgunluktan çok uğrayamıyorum.Başkasının hakkına girmeyeyim istiyorum.Geçen yıl ana tohum projesinden yetiştiremem diye talepte bulunmamıştım.Ama bu yıl domatesleri yetiştirip bizlerle paylaşanları görünce dayanamadım.Yetiştirenlerin ellerine sağlık.

Eski 05-11-2015, 00:06   #113
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
4 Kasım 2015 gün sonu itibarıyla taleplerin durumunu gösterir tabloyu buradan görebilirsiniz.

Verdiğim linkte iki adet tablo bulunuyor.

Biri "Talepler 4 Kasım 2015" tablosu. Burada talep eden ve tarih sıralı olarak tohum talepleri görünüyor.

Diğer tablo ise "Özet 4 Kasım 2015" isimli tablo.

Bu tablo, özellikle bu yıl geçerli olan etkinlik kuralları göz önüne alınarak dikkatle okunması gereken tablo.

Bu tablonun üç satırını örnek alarak açıklamaya çalışayım.

TalepEdenGeçenYılTalepEttiğiGeçenYılPaylaştığıBuYılTalepSayısıBuYılPaylaştığıÇeşitSayısıBuYılPaylaşımlarınaGelenTalep
Mtutkan  22  
Muda101340,0031651
Murat Uysal38 49  

MTutkan geçen sene ne paylaşmış ne de talep etmiş. İlk kez katılıyor ve bu yıl 25'e kadar tohum talebi yapabilir.

Muda geçen sene paylaşımcıymış, bu yıl da paylaşımcı. Bu yıl halihazırda paylaştıklarına 51 adet talep gelmiş. Bu taleplerin geçerli olduğunu var sayarsak 76 adede kadar tohum talebi yapabilir.

Murat Uysal geçen sene tohum talep etmiş ama paylaşım yapmamış. Bu yıl da tohum talebi yapıyor ama paylaşmıyor. Yeni kurallar sebebiyle şayet önümüzdeki günlerde paylaşım yaparak etkinliğe katılmadığı takdirde yapmış olduğu talepler maalesef geçersiz sayılacak.

Geçerli talep sayısı değişken olduğu için paylaşımcıların talep edebilecekleri çeşit sayısı da değişken olabiliyor. İlerleyen zamanda paylaşılan tohumlara geçerli taleplerin yükselmesi durumunda bu gibi risklerin azalacağını veya ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Lütfen verdiğim linkteki özet tablosunu inceleyin. Özellikle geçen sene paylaşımcı/talep eden olma durumu ile ilgili itiraz varsa hemen bildirilsin ki inceleme fırsatı olsun.

Not: Bu tabloları 3-4 gün önce yayınlamak istedim. Ancak bazı tohum tanıtım mesajlarında başlık bölümüne tohum isimlerinin yazılmamış olması sebebiyle elde ettiğim tablolarda yapılan taleplerin hangi tohuma yapıldığını yansıtmaması durumu ile karşılaştım. Dönüp tüm tohum tanıtım mesajlarını tarayarak, tohum ismi mesajın konu/başlık bölümünde yazılı olmayanları teker teker düzeltmek zorunda kaldım.

Bir paylaşımcımız tohum ismini mesajın içeriğinde bile yazmamış. Resimden yola çıkarak olsa olsa budur diyerek kendim isim uydurdum.

Paylaşımcı arkadaşlardan yeni tanıtacakları tohumlarda bu duruma dikkat etmelerini, mümkünse standart formata uymalarını özellikle rica ediyorum.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2015, 00:20   #114
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Teşekkürler Sayın MeyveliTepe, emeklerinize sağlık.

İnşallah ben adresimi doğru verebilmişimdir...

Jakin beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2015, 12:19   #115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Gönderilecek olan tohumlar bir kutu içerisinde mi yoksa kargo şirketinin kendi poşeti içindemi gönderiliyor. Sormamda ki neden dosya ücretimi yansıtacaklar yoksa koli ücretimi. Birde anlaşılacak kargo şirketinin ücreti paylaşılacak mı paylaşılacaksa ne zaman sonuçlanır.

selim87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2015, 13:32   #116
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Emeğinize sağlık sn. MeyveliTepe

Jakin beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2015, 16:15   #117
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Ellerinize sağlık MeyveliTepe,hakkınızı helal edin.

Jakin ve Poontherun beğendi.
Eski 05-11-2015, 16:23   #118
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Merhabalar. Red romain ve kos ada marul paylasiminda bulunmak istiyorum. Daha önce hiç Marul tohumu almadim. Fotoğraftaki bitkilerden bu mevsimde tohum alabilir miyim? Tohum paylaşımına yetişir mi?

Eklenen Resimler

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2015, 10:26   #119
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Evet geçen yıl ben de listeliyordum.Hatta defter tutup oraya yazıyordum.Ancak bu yıl 1. Sınıfları okutuyorum.Siteye de yorgunluktan çok uğrayamıyorum.Başkasının hakkına girmeyeyim istiyorum.Geçen yıl ana tohum projesinden yetiştiremem diye talepte bulunmamıştım.Ama bu yıl domatesleri yetiştirip bizlerle paylaşanları görünce dayanamadım.Yetiştirenlerin ellerine sağlık.
Sayın esgül73 bu sene birinci sınıfları okutuyor olmanız yeterince listeleme çalışması ve kafa yoğunluğu olacağından artı bir şeylerle uğraşmanız zor olacaktır. Haliyle insan bedenen olmasa bile fiziksel anlamda yorgunluk olacaktır.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2015, 08:47   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-02-2015
Bu sene tohum paylaşım etkinliğine yeni katılan biri olarak bir kaç sorum var. Geçen seneki etkinlikte olmadığım için ileride paylaşılacak tohum sayısı hakkında bir fikrim yok. Bu yüzden geçen sene paylaşımlar ne zamana kadar devam ettiğini yazabilen biri olursa sevinirim. Bir de geçen sene paylaşılmasını istediğimiz tohumlar bölümü varmış. Bu sene de açılacak mı?

Jakin beğendi.

Düzenleyen atabora : 08-11-2015 saat 09:20 Neden: ekleme
atabora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024