agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Üzümsü Meyveler
(https)

Beğeni Düzeni32Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-04-2012, 10:44   #61
Ağaç Dostu

tamergulkaya's Avatar

Giriş Tarihi: 19-10-2009
Name:  golden elder garden variety.jpg
Views: 1727
Size:  24.2 KB

tamergulkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2012, 10:45   #62
Ağaç Dostu

tamergulkaya's Avatar

Name:  images.jpg
Views: 1026
Size:  11.8 KB

Eski 17-04-2012, 10:46   #63
Ağaç Dostu

tamergulkaya's Avatar

Name:  m_rver32.jpg
Views: 1575
Size:  50.2 KB

Name:  Sambucus_canadensis_fruits.jpg
Views: 1665
Size:  61.5 KB

Name:  ?????-Sambucus Canadensis ‘Aurea’.jpg
Views: 828
Size:  55.6 KB

Eski 17-04-2012, 10:50   #64
Ağaç Dostu

tamergulkaya's Avatar

Name:  F460-0901020.jpg
Views: 1275
Size:  54.2 KB

Eski 17-04-2012, 10:59   #65
Ağaç Dostu

tamergulkaya's Avatar

Name:  sambucus canadensis.jpg
Views: 2389
Size:  70.0 KB

Eski 20-04-2012, 06:44   #66
Ağaç Dostu

tamergulkaya's Avatar

Name:  Elderberry-flower.jpg
Views: 755
Size:  70.2 KB

Eski 08-07-2012, 23:34   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Mürver çiçeklenmesi örneğini paylaşan bir üyemizi buldum. http://www.agaclar.net/forum/819151-post91.htm. Tarihleme de yapılmış. Ben de bahar ayları olduğundan eminim ama tam hatırlamasam da demek ki mayıs ayı ortasından sonuna doğru gibi olabilir. Yine de bir de Kıbrıs açısından mürverler ne zaman çiçekleniyor öğreneyim ve şu anda çiçekli mürver bulabilirsem fotoğraflamaya çalışayım.

tamergulkaya beğendi.
kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2015, 16:39   #68
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-11-2008
Alıntı:
Kara mürverin çiçekleri glikozid sambunigrin, benzaldehid, siyanür, rutin, uçucu yağ (%32’ye kadar), organik asitler (askorbik, kafeik, malik asit, valerik, klorojen), tabaklama maddeleri, E vitamini içeriyor. Çiçekler terleme ve enfeksiyonel hastalıklar için çay şeklinde kullanılıyor. Bu kullanım halk tıbbında ve bilimsel tıpta tamamen aynıdır. Mürver çiçekleri vücudun koruyucu güçlerini oldukça etkili şekilde seferber eder. Bunun dışında cildin temiz olmaması ve kötü kokması gibi durumlarda iyi bir kan temizleyici görevini üstlenirler. Mürver çiçekleri, kökü ve yaprakları gibi, romatizma ve gut hastalığına karşı da kullanılıyor. Köküne gelince, halk arasında şöyle bir inanış vardır: bu kökler sadece yukarıdan aşağıya doğru çekildiğinde müshil olarak etki gösterir. Aksi yönde çıkarıldığı zaman kusturucu olarak etkiler. Bunu Büyük Albert’in kitabında da okuyabilirsiniz.

Aşağıda ekleyeceğim resmi kanser olan bir arkadaşım için Alman sitelerinde Vitamin B17 yi ( Leatril) araştırırken rastladım. Bilgi benim bilgim değil, Ama kemoterapi alanları gördükçe gerçek olmasını dilediğim bir şey benden daha bilgili olanlar daha derin araştırma yapabilsinler diye buraya aktarıyorum.

Konuyu araştıranlar Vitamin B17 (Leatril'in) sadece Acı kayısı/acı badem çekirdeğinde olduğunu bilirler/duymuşlardır veya biz doktor olamadığımız için sadece acı kayısı, acı badem vs. de olduğunu sanıyoruz. Acı kayısı/Acı badem çekirdeğinin kanser tedavisinde ( doğal tedavi uygulanıyorsa) etkin maddeleri siyanür ve benzaldehit/miş. İkiside zehir. Ancak bu zehirli maddeler vücutta sağlıklı hücrelerde ve dokularda bulunan Rhodanese ( tiyosülfat transferaz kükürt) tarafından nötralize edilip sağlığa faydalı maddelere dönüştürülüyor/muş ama kanserli hücrelerde bulunan beta- glukozidaz enzimi ile karşılaştıkları an kanserli hücreyi yok ediyorlar/mış.

Mürver çiçeğinin Benzaldehit ve siyanür içerdiğini görünce kanser olan insanlar ( doğal tedavi uzmanı olan doktorlar tarafından) kontrollü bir şekilde mürver çiçeği kullansalar iyi olurmu acaba dedim ve bilgiyi paylaştım.

Bu sitede kurallar kesin ve ben bu kurallara gerçekten çok saygılıyım. Bu yüzden paylaşım yaparken çok düşünerek yapıyorum ve çok az paylaşımım var yanlış bir şey yaptıysam Moderatörlerimiz mesajı silerler nasılsa diyerek paylaştım.

Bilgi Almanyada Leatril ile kanser tedavisi yapan bir doktorun sitesindeydi ben 2013 yılında buldum siteye şu an erişilemiyor.

http://www.puttich.net/project.php
www.puttich.net

Eklenen Resimler

Milla ve sevdam beğendi.

Düzenleyen Ayazkızı : 24-05-2015 saat 18:03
Ayazkızı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2015, 06:15   #69
Ağaç Dostu

GothiCat's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2010
Saksıda yetiştiren var mı?

@Ayazkızı
Mürver çok eski-kadim şifalı bitkilerden biri,bu konularla ilgili pek çok kitapta adı geçer.Bu yüzden düşüncen doğru olabilir.Bir de benim annem de kanseri atlatan bir insan,ona da Yaban Mersini önermişler.Sonuçta biri "Elderberry",biri "Blueberry" olarak geçiyor.Bu yüzden de dediğin mantıklı geliyor bana.Eklediğin resim için de teşekkürler.

GothiCat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024