agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni9799Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-11-2012, 18:00   #31
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ben fakir Mesajı Göster
Sevgili Loveforlife,

Otuz yıl önce bir kirpi ile arkadaş olmuştum. (Gülmeyin, gerçekten!) Bir sabah evden çıkarken duyulur duyulmaz bir ses geldi kulağıma. Aranmaya başladım, ve buldum onu!..

Eski kapının çürümüş saç levhasından geçmek isterken sıkışmıştı. Yanına gittim, çömeldim, durumunu incelerken nedense alçak bir ses tonuyla da konuşmaya başladım zavallıyla; sakin olmasını, kurtaracağımı filan söylemekteydim ki, inlemesini kesti.

Kurtardım onu!.. Dikkatimi çeken, dikenlerini kullanmayışıydı.

Uzunca bir zaman bahçe katı olan dairemizdeki balkonun önüne neredeyse her akşam geldi yaz mevsimlerinde...

Sizin emektar kaynana kafasını görünce aklıma geldi bu macera!..

Sayfanıza bayıldım da, esas üslûbunuza hayret ettim. O ne hoş anlatım tarzıdır öyle!.. İyi saklamışsınız kendinizi!..

Hani bir uşşak şarkıda dendiği gibi: "Kaydet beni de defter-i uşşaka a mahım."

Bundan böyle, her gün sizin yazınızı merakla bekleyeceğim, haberiniz olsun!..

Selamlar, sevgiler...
Sevgili Ben fakir,

Ne kadar şanslıymış ki o minik kirpi; sıkışmak için bulmuş candan arkadaş olabilecek birinin bahçesini! Düşünsenize, ya sizin yerinize olsaydı başka biri? Maazallah; duymazdı o iniltileri, belki de o canı eceline terk ederdi... Dilerim herkesin arkadaşları sadık olur, tıpkı sizin minik kirpi gibi!

Değer veriyorsak eğer, paylaşacaksak güzellikleri; göstermeliyiz verdiğimiz değeri. Üslûp, değere değer katar; doğru yansıtıyorsa seni. Ne yazık ki, günümüzde iyi saklanmış olmayı garip karşılıyor çoğu kişi. Garip gelecek belki ama sırf prensiplerim olduğu ve yaptığım işin en iyisini yapma gayretinde olduğumdan o çoğunluktakiler pek sevmez beni. İşte o yüzden bu kadar çok seviyorum agaclar.net'i! Burada her daim buluyorum, beni anlayacak üslûp sahiplerini.

Sevgi ve umut daima sizinle olsun...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2012, 19:06   #32
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Aptenia cordifolia (Buz çiçeği-Baby Sun Rose Aizoaceae)

Çevrenizdekilere şöyle bir bakın. Kaç kişi sevdiği işi yapıyor? Ne acıdır ki, çoğu kişi yaptığı işi sevmiyor. Yapmış olmak için yapmayı ya da yapıyormuş görünmeyi tercih ediyor.

Benim de eski bir arkadaşım var. Arkadaşlığımız ta ortaokul yıllarına dayanıyor. Biz yıllarca dirsek çürütürken okuyup kariyer yapalım diye, o kolay olanı tercih ederek kariyer için babasının mesleğini seçti okumak yerine. Bir meslek ki işiniz gücünüz çiçekler, düşünsenize! Bize böyle bir iş sunulmuş olsa, değmeyin keyfimize. Biz işimiz değilken, her ayrıntıyı öğrenip onları yaşatma derdindeyken; "illallah" demiş işi "çiçekçilik" olan kişi! Sitede okuyup öğrendikçe, onların sahip olduğu onca yanlış bilgi ya da bilgisizlikle yıllardır bu işi hâlâ sürdürüyor olabilmeleri düşürüyor beni de hayrete.

Arkadaşım, Yalova'yı gidip seralardan birbirinden güzel çiçekler alıp; dükkanında satıyor, tıpkı babasının yaptığı gibi... Geçmişte ondan alıp yaşatamadığım öyle çok çiçeğim oldu ki! Şimdi düşününce anlıyorum ki, asıl hata bakımlarla ilgili bilgilerdeydi. Ne yazık ki, bu işi meslek olarak yapanların çoğu hiçe sayıyor bu işten yediği ekmeği. Sık sık yanına uğrarım. Müşterilere söylediklerini bir duysanız, çiçek bakımında hepsi devrim açacak gibi!

Çiçekler hakkında sahip olduğu şöyle böyle bilgisiyle yürütse de işi, değer verdiğim bir arkadaşımdır kendisi. Bilir misiniz, en çok ne üzer beni? Elinde kalıp satılmayan çiçeklerin hiç bilmez kıymetini, atıverir çöpe hepsini çuvallara tıktığı gibi. Siteyi tanıdıktan sonra bu arkadaşımın gözden çıkardıklarından o kadar çok kurtardığım çiçek oldu ki!

İşte onlardan biri. Yaz başı, yanına uğradığımda buz çiçeğinin kırılıp yere atılmış minicik bir dalı gözüme ilişti. Onu alıp eve geldiğimde bir hafta kadar suda köklenmeyi bekledi. İşte o minicik dalın şimdiki hali...
Name:  IMG_8353-001.jpg
Views: 3653
Size:  40.7 KB
Name:  IMG_8355-001.jpg
Views: 2904
Size:  38.1 KB
Name:  IMG_7238-001.jpg
Views: 3002
Size:  33.6 KB

Düzenleyen loveforlife : 24-11-2012 saat 06:42
Eski 23-11-2012, 19:35   #33
Ağaç Dostu

...nokta's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Galeri: 16
Sevgili loveforlife...
Sayfanız hayırlı, bitki çeşidiniz bol olsun...ağaçlar.net denildiğinde bitkilerden sonra aklıma gelen şeylerden biri de sizdiniz...bunun sebebini şimdi daha iyi anlıyorum...yazılarınızı okuyorum da bana o kadar samimi ve içten geliyorsunuz ki...forumdaki diğer arkadaşların yazdıklarına da şöyle bir baktığımda onlarında benden farklı şeyler hissettiklerini sanmıyorum,belki de daha fazlası vardır...sayfanızı takip etmeye devam edeceğim...
Sevgi ve saygılarımla...

...nokta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2012, 20:02   #34
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Euphorbia trigona (Süt ağacı)

Birkaç ay önceydi. Tedavi sonrası, hastane dönüşü... Yorulunca soluklanmak için uğradığım yolumun üzerindeki bir tanıdığın evi. Uzun süredir uğramamışım belli ki! Yoksa salonun köşesinde tavana değmek için çabalayan o kocaman süt ağacı kaçmazdı gözümden, mutlaka dikkatimi çekerdi. Tesadüf bu ya bu teyzenin benimle yaşıt olan kızı da annesini ziyarete gelmişti. Ben ileri atılıp minik bir çelik isteyince kızı:

-Tamam işte, sen bana da al bir çelik. Ben istiyorum, annem vermiyor. Benim için de bir tane dikmiyor. Yapsan yapsan sen yaparsın bu işi!

Görünen o ki, süt ağacımız çok değerliydi. Neyse ki çok nazlanılmadan kaptık iki tane çeliği... Mutlaka tutmalıydı bunlar şimdi, yoksa tekrar istemeye de yüzüm olmazdı ki!

İki gün kuruttuktan sonra bizim çelikler saksılara yerleşti. Keyifleri de pek yerindeydi.
.............
Maalesef benim o arada tekrar hastaneye yatmam onlar için hiç iyi bir haber değildi. Küçücük evimizdeki yer darlığından uzun süredir kimsenin yaşamadığı alt katın balkonuna yerleştirdiğim bazı çiçeklerim (özellikle kaktüs ve sukulentler), hastane dönüşü fazla sulanma sonucu içler acısı haldeydi. Sanırım birileri yüzmeyi öğretmeyi denemiş ama onlar sudan boğuluvermişti.

Süt ağaçları kökten devrildi. Hadi bakalım; kestim bir daha çürük yerleri, yine kurutup ektim, herkese de tembihledim bir daha su dökmemelerini.
Kardeşi evine gitti. Benim kızım ise hala keyifle büyüyor, seviyoruz birbirimizi...

Name:  IMG_8433.jpg
Views: 2989
Size:  42.4 KB

Name:  IMG_8435.jpg
Views: 3000
Size:  35.1 KB

Name:  IMG_8436-002.JPG
Views: 2803
Size:  46.4 KB

Name:  IMG_8437-002.JPG
Views: 2765
Size:  49.6 KB

Düzenleyen loveforlife : 09-08-2013 saat 23:51
Eski 23-11-2012, 20:34   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2006
Sayfanız hayırlı olsun, hiç anlamadığım bu türler hakkında bilgi edindim, teşekkür ederim.

Saygılarımla...

sarin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2012, 20:38   #36
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Rhipsalidopsis (Paskalya Kaktüsü)

Süt ağaçlı evin bahçesinde kocaman bir yoğurt kovasının içindeki paskalyalar oldukça bakımsızdı ama yine de güzeldi bana. Ne renk açtığını merak edip sorduğumda, hiç çiçeğini görmediğini söyledi ev sahibesi. Yıllardır aynı kovada ve aynı yerde. Yağmur, kar, güneş hepsi üzerinde. Bir kova dolusu, hâlâ yaşıyor ya bence bu bile mucize!

Koparılıp verilen çelik 5 lob idi. Eve gelip onları ekmeye kalktığımda, biraz deneysel bir çalışmayla hepsini ayırdım loblara. Biraz da cahil cesareti mi demeli? Bakın bu beş kardeş, şimdi ne halde...

Eklenen Resimler

Düzenleyen loveforlife : 24-11-2012 saat 06:21
Eski 23-11-2012, 20:41   #37
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sarin Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun, hiç anlamadığım bu türler hakkında bilgi edindim, teşekkür ederim.

Saygılarımla...
Sevgili Sarin,

Bu işi o kadar iyi bilenler var ki sitede, benim yapmaya çalıştığım, sadece okuyarak tüm bitkilerim ve doğa için daha iyisini yapmaya çalışmak.

Tüm iyi dilekleriniz ve ziyaretiniz için ben teşekkür ederim.

Tüm güzellikler sizinle olsun.
Saygı ve selamlarımla...

sarin, berçin, dogef ve 2 kişi beğendi.
Eski 06-12-2012, 03:14   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Sevgili Loveforlife;
Sayfanızı keyifle okudum.Ne güzel yazmışsınız.Bu arada bendeki kaktüs ve sukulentlerin adını öğrendim.Latince isimlerini not aldım.Eski bir çiçek-bitki sever olarak bu siteye girdikçe
dostlarla karşılaşmış gibi hissediyorum,mutlu oluyorum.Hoşçakalın.......

loveforlife beğendi.
Nevin Marangoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 06:34   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Günaydın,

Ben iyice şaşkın haldeyim demek!.. Yeni bir muhit insanı şaşırtıyor.

Bu mesajınızı yeni gördüm demeye bile utanıyorum. (23.11. tarihli)

Umarım bağışlarsınız.

selam ve sevgilerimle...

loveforlife beğendi.
Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 08:03   #40
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
sn.loveforlife sayfanız hayırlı olsun ankara toplantısında çok güzel insanlar tanıdım sizde onlardan bitanesisiniz elinize emeğinize sağlık güle güle büyütün çiçeklerinizi

loveforlife beğendi.
Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 12:34   #41
Ağaç Dostu

dogef's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2012
Sayın loveforlife,
Öncelikle sayfanız hayırlı olsun.Harika anlatımlarınızla bitkileriniz daha anlamlı olmuş.
Sevgilerimle,

loveforlife beğendi.
dogef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 12:46   #42
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili dolu sevgili arkadaşım,

Sayfanı keyifle gezdim. Naif kişiliğin ve çiçeklerin için seni kutluyorum.
Herşey gönlünce olsun...

loveforlife beğendi.
jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2012, 12:02   #43
Ağaç Dostu

dogef's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2012
Sayın Loveforlife;
Özel mesaj atmayı bir türlü başaramadım.Size verdiğim söz için adresinizi özel mesaj olarak atarsanız sevinirim.Sevgilerimle.

dogef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2013, 08:12   #44
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Sn.loveforlife; giriş mesajınızdaki o güzel anlatımınızla benide çocukluk yıllarıma götürdünüz. Ne güzel anlatmışsınız. Umarım o yıllardaki keyifli, sağlıklı, coşkulu günlerinizi yaşarsınız.

Yol kenarındaki veya herhangi bir yerdeki kaderine terkedilmiş bitkilerin, kırılmış ufak bir dalın yeniden hayata tutunması banada çok büyük mutluluk verir.

Sizinde hayatınızda büyük mutlulukların olması dileğiyle.... herşey gönlünüzce olsun.

Sağlıcakla ve hoşçakalın.

loveforlife beğendi.
Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2013, 20:42   #45
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sarı yazmalı palmeri...

Sedum palmeri sarı yazmasına bürünüp baharı muştulamaya geldi...

Eklenen Resimler

Eski 08-04-2013, 15:54   #46
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2009
Galeri: 13
Sedum palmeri çok güzel açmış, benim 2 dal acaba ne zaman bu hale gelir ?
Kışın dışarıda mı bırakıyorsunuz, içeri mi alıyorsunuz ?
Selamlar, sevgiler

Sevgi Durul beğendi.
syuksek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2013, 18:09   #47
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syuksek Mesajı Göster
Sedum palmeri çok güzel açmış, benim 2 dal acaba ne zaman bu hale gelir ?
Kışın dışarıda mı bırakıyorsunuz, içeri mi alıyorsunuz ?
Selamlar, sevgiler
Sizin 2 dal çok kısa sürede gelişecek, emin olabilirsiniz. Zaten önümüzdaki kış sonuna çiçeğini siz de göreceksiniz mutlaka. Benim onu ekiğimde sadece tek daldı. Yaklaşık 3.5 yılda bu hale geldi. Bahçe toprağına kum, pomza taşı ve diatomit eklemiştim geçen sene saksısını büyütürken. Benimki yaz kış dışarıda. Üzerine kar bile yağdı kaç kez. Bu özelliğine bayılıyorum zaten. Bir de birkaç kez kaktüs gübresi verdim.Ayrıca saksıdan o kadar çok çelik alıp çoğaltarak çevremdeki bitkiseverlere dağıttım ki, bilemezsiniz. Hep söylediğim gibi; paylaşmak güzelliği arttırıyor.

Sevgi, sağlık ve umutla; hoş kalın...

Eski 08-04-2013, 19:33   #48
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Euphoria milli (Crown of thorns-dikenler tacı)

Bugün teyzemi kaybedeli tam bir ay oluyor. Kurban bayramında ona gittiğimde, e. milliden bir çelik istemişim. O kendi elleriyle dikti benim için. Şimdi minicik boyuyla çiçekler açıyor bana... Umarım teyzemin bu güzel hatırasını yaşatmayı başarırım. Rahmetle anıyorum onu bir kez daha...
Name:  IMG_9242.JPG
Views: 6332
Size:  49.7 KB
Name:  IMG_9272.JPG
Views: 5699
Size:  54.0 KB

Bu da geçen yıl çiçekçiden minik bir çelik olarak aldığım.İkisinin cinslerinin farklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu kışın bütün yapraklarını döktü. Her ikisini de içeride, cam önünde tutmuştum. Bunun nasıl olduysa bir kiracısı oldu bu arada... Kıyamadım söküp atmaya. Hazır bir domates fidem var yani, tohumlarım çimleninceye kadar....
Name:  IMG_9404.jpg
Views: 2945
Size:  49.9 KB
Name:  IMG_9403.JPG
Views: 3107
Size:  54.8 KB
Name:  IMG_9406.jpg
Views: 2907
Size:  49.3 KB

Eski 08-04-2013, 20:27   #49
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Allah rahmet eylesin. Teyzeniz ne güzel bir hatıra bırakmış size. Nur içinde yatsın.

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2013, 20:53   #50
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Crassulla Ovata

Geçen yaz onu aldığımda minicik bir çelikti. Kaktüs gübresi verdim 15 günde bir. Soğuğa dayanıklılığı hakkında bir fikrim olmadığından; soğuk odada, cam önünde geçirdi kışı. Kışın çok nadir, azar azar suladım. Şimdi yavaş yavaş balkona, havalanmaya çıkıyoruz. Sonuç tek kelime: Harika! (yarpaklarımızın kenarlarını muhabbet kuşumuz Paşa Bey yemiş Nedense çok seviyor sukulentleri)
Name:  IMG_9532.jpg
Views: 2760
Size:  39.8 KB
Name:  IMG_9535.JPG
Views: 2762
Size:  69.4 KB

Aldığım yerden eve gelene kadar kırılmış olan minik yaprağına kıyamadığımdan, iliştirivermiştim yanıbaşına. Yapraktan sukulent üretimine bir kanıt oldu o da...
Name:  IMG_9533.jpg
Views: 2739
Size:  48.5 KB

h_dogan, tturt, elta ve 22 kişi beğendi.

Düzenleyen loveforlife : 21-04-2013 saat 14:07
Eski 10-04-2013, 22:18   #51
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Tradescantia Navicularis

Sevgili SDurul'un benim için ayrı bir yeri ve önemi var. Geçen yıl ramazan ayında hastanede yatmış ve o süreçte bazı çiçeklerimi kaybetmiştim. SDurul o kocaman yüreğini içine koyduğu bir minik ama dev bir koliyle çok mutlu etti beni o günlerde. Tradescantia Navicularis tek bir daldı. Cam önünde geçirdi kışı. Keyfi epey yerinde...
Name:  IMG_9529.jpg
Views: 2621
Size:  50.9 KB
Name:  IMG_9537.jpg
Views: 2575
Size:  48.3 KB
Name:  IMG_9538.jpg
Views: 2493
Size:  40.5 KB
Name:  IMG_9540.jpg
Views: 2553
Size:  34.6 KB
Name:  IMG_9541.jpg
Views: 2612
Size:  41.6 KB

Eski 11-04-2013, 11:40   #52
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Echeveria

Alt türünün echeveria glauca olduğunu düşündüğüm bu güzeli bir markette görüp aldım. Minicik bir saksıdaydı. Saksı değişimi için biraz erken davranınca, yayıldı kaldı yaprakları başlarda. Şimdi balkona çıkardım. Yaprakları dirildiği gibi yapraklarının altında minicik yavrucuklar oluşmaya başladı...
Name:  IMG_9547-002.jpg
Views: 2438
Size:  32.9 KB
Name:  IMG_9547.jpg
Views: 2572
Size:  35.6 KB

Eski 12-04-2013, 11:08   #53
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Kalanchoe

İster inanın, ister inanmayın; bu kalanchoeyi geçen yaz başı bir tanıdıktan bir çelik olarak almıştım. Süzek bir toprak hazırlayıp, toprak bir saksıya diktim. Ağaç gölgesinde kalan canım üzerine koydum balkonda. Kısa sürede çok güzel gelişti. Sonra (eylül gibiydi galiba) Fincan Hanım minicik bir yavruyken bu saksıyla beraber 2. kattan aşağı uçunca, parçalanan saksı parçaları arasından kırılan çelik parçalarını yeni bir saksıya aldım. Sadece çok soğuklarda içeri aldım. Bir ya da iki kere kaktüs gübresi vermiştim. Sonuç...
Name:  IMG_9279.jpg
Views: 2568
Size:  32.8 KB
Name:  IMG_9274.jpg
Views: 2557
Size:  35.6 KB
Name:  IMG_9275.jpg
Views: 2581
Size:  39.8 KB
Bu da diğer saksım. Fincan Hanım etrafında çok dolaşıyor gerçi ama, henüz sağlam Kışın neredeyse hiç sulamadım onları...
Name:  545012_10150910049478143_525502544_n.jpg
Views: 2477
Size:  41.6 KB
Bir de sarı kalanchoem oldu (İstanbul toplantısında sevgili Gizlibahçe'nin hediyesi), inşallah çiçeğini de görürüz.

Eski 13-04-2013, 10:02   #54
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Çok güzel. Keyifle baktım sukulentlerinize sevgili loveforkife. Bakımlılar, belli çok seviliyorlar. Emeklerinize sağlık

loveforlife beğendi.
sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2013, 21:47   #55
Ağaç Dostu

gizsu's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2011
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Geçen yaz onu aldığımda minicik bir çelikti. Kaktüs gübresi verdim 15 günde bir. Soğuğa Dayanıklılığı hakkında bir fikrim olmadığından; soğuk odada, cam önünde geçirdi kışı. Kışın çok nadir, azar azar suladım. Şimdi yavaş yavaş balkona, havalanmaya çıkıyoruz. Sonuç tek kelime: Harika! (yarpaklarımızın kenarlarını muhabbet kuşumuz Paşa Bey yemiş Nedense çok seviyor sukulentleri)
Eklenti 388914
Eklenti 388915

Aldığım yerden eve gelene kadar kırılmış olan minik yaprağına kıyamadığımdan, iliştirivermiştim yanıbaşına. Yapraktan sukulent üretimine bir kanıt oldu o da...
Eklenti 388916
Bayidim cok guzelmis saglikli buyusun insallah

loveforlife beğendi.
gizsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2013, 22:01   #56
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Sevgili Loveforlife Kalanchoe'lerin başında çay keyfi de yapılmış. Güzel bir kare. Echeveria da çok güzel. En kısa zamanda bende temin edeceğim.

berçin ve loveforlife beğendi.
mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2013, 05:56   #57
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik Mesajı Göster
Sevgili Loveforlife Kalanchoe'lerin başında çay keyfi de yapılmış. Güzel bir kare. Echeveria da çok güzel. En kısa zamanda bende temin edeceğim.
Sevgili Mandalinleerik,

Kalanchoe, İstanbul toplantısında Sevgili Gizlibahçe'nin paylaştığı çiçeklerden biriydi. Sağ olsun, saksıları da cicili bicili süslemiş. Toplantıda keyifli sohbetler olunca, elbette ki yanında çayla iyi gitmişti. Ben de bu güzel enstanteneyi yakalamışken basıvermişim deklanşöre.Bu saksılardan biri bende şimdi. İnşallah kocaman olduğunu da görürüm.

Echeveriayı ben de çok seviyorum. Gözünün içine bakıyorum tabiri caizse. Ben de çok istiyordum ve bulduğum anda hiç tereddütsüz aldım. Dibinde iki minicik yavrumuz var. Büyümesini beklersen, bulamadığın akdirde paylaşmaktan mutluluk duyarım...

berçin beğendi.
Eski 21-04-2013, 13:45   #58
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Crassula Ovata 'yı araştırmıştım.Yazılanlara göre kış'ın sıcaklığının 7 derecenin altına
düşmemesi yazın ise 40 derecenin üzerine çıkmaması gerekiyormuş.Gerçi benim ki -7'yi gördü

Ev içinde hava sirkülasyonunun olduğu , bol güneş alan bir ortamda tutulması öneriliyor.Yaz aylarının en sıcak olduğu günlerde ise direkt güneşten korunmalıymış.

Aklınızda olsun

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2013, 18:35   #59
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sedum sarmentosum

Sevgili SDurul'dan minicik bir dal olarak gelenlerden biri daha... Kışın ölüyor zannetmiştim ama şu sıralar oldukça keyifli...

Bugün duş aldık, balkonda bir güzel güneşlendik...
Name:  IMG_9902.jpg
Views: 3729
Size:  46.3 KB
Name:  IMG_9903.jpg
Views: 3673
Size:  37.6 KB

Eski 02-05-2013, 21:54   #60
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Tradescantia Navicularis

Önceki resmini çekeli henüz bir ay bile olmadı ama, balkon keyfi pek bir yaradı benim güzel kızıma... Bu kadar hızlı gelişirse yeni saksıya taşınmak gerekecek galiba...
Name:  IMG_0040.jpg
Views: 3862
Size:  48.7 KB

Name:  IMG_0042.jpg
Views: 3931
Size:  47.9 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024