agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Sevgihoca / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/38120.htm)

sevgihoca 17-10-2015 11:21

Sevgili abk,çeliği suda köklendirmeye hiç gerek yok.Direk toprağa dikin..Küçük çelikler daha kolay tutuyor.Ben bu yolla çoğaltmayı düşünüyorum.

sevgihoca 17-10-2015 11:35

Ah.Sevgili Yeni Gine,yarama bastınız.Eşim Maraş manzaralı olsun diye Ahır Dağı'ndan bir yer aldı.Bağ hem çok eğimli,hem de çok rüzgarlı.Ağaçlarda meyve tutumu çok az oluyor.Meyvelerden geçtim,sebze de zor yetişiyor.Ama ben ısrarlıyım.Küçük bir hobi bahçesi yapmak istiyorum.Sizlerin de fikirleriyle rüzgarla mücadele edeceğim.O yüzden burdaki bahçeleri,çiçekleri görünce bizim bağda bu kadar olmaz diyorum.Rüzgarda yaşayacak çiçekler bulmam lazım.Biraz da arsız olmalı.Sizin de aklınıza gelen çiçekler olursa bana bildirin.Teşekkürler.

sevgihoca 18-10-2015 12:26

Açık balkonum

3 Eklenti(ler)
Güney-Batı bepheli,tamamen güneş ve rüzgar.Burada rüzgar batıdan ve kuvvetli eser.Yani poyrazı meşhur.Çiçek yetişmesi çok zor.Sardunyalarım bir müddet sonra bozuluyor.Bu rüzgardan fazlası da bağda var.Ben de kalkıp orda bir şeyler yetiştireyim diyorum.Ne yapayım,yetiştiremezsem,sizin sayfalarla avunurum.1.resim sedum türü,2.resim kazayağı,diğeride buzçiçeği.Buz çiçeği saksılardaydı,yeni uzun saksıya aldım,çoğalması için.Bahara bağda birazını dikip deneyeceğim.Bütün yaz çiçekliydi.Çok severim kendilerini.Çok soğuklar dışında bunları balkonda tutmayı düşünüyorum.

münevver48 18-10-2015 20:56

sevgili Sevgihoca, balkon sayfanız hayırlı ve bol çiçekli olsun. inşallah devamı bahçe (bağ) olarak gelir.

sevgihoca 18-10-2015 21:30

Beğenileriniz için teşekkür ederim,balkonuma hoş geldiniz.Şimdilik balkonla idare ediyorum.Acemiliğimi atmaya çalışıyorum,bu siteden de çok şey öğreniyorum.Bu rüzgarlı bağda inşallah bir şeyler yapabilirim.Yoksa misafirlerimle kebap yelleyip çay içicem.Tabii sizleri de beklerim,çiçeksiz,miçeksiz olur ama ne yapalım.Ama hayalim sizinkiler bir bahçe.Allah büyük,belki korktuğum gibi olmaz.Sevgiler.

sevgihoca 20-10-2015 17:09

Kaktüs ve sukulentlerim

5 Eklenti(ler)
Herkese iyi akşamlar.Burada sukulent türleri bulunmuyor ama bulabildiklerimizden.Bu türleri ben de bu siteden öğrendim.İl dışına çıktikça bulmaya çalışıyorum.2.resimdeki Sieboldiydi herhalde Ankara'dan Bauhaus'tan 50 kr'a aldım.Bozulan çiçekleri bir yere toplayıp 50 kr'tan satışa sunmuşlar.Bazı aldıklarım bozuldu ben de yapraktan üretmeye çaliştım.Çok başarılı olmasam da durum fena değil.Sioboldi tomorcukta ama bir türlü açmıyor normal mi acaba?Kaktüslerimi komşum taşınırken vermişti.Ben saksısını değiştirdim,birazını temizleyip düzenledim.Bahara açmasını bekliyorum.

sevgihoca 21-10-2015 12:21

Bugün çiçek açanlar

2 Eklenti(ler)
Kedi tırnağı çiçeğim.Gene bizim şekerlemeciden hem tohumlarını topladım,hem de 3-4 çelik almıştım.Çok güzel oldu,seneye kısmet olursa çoğaltacağım.Çünkü tam benim balkona göre,bütün gün güneş.Sardunyam sağolsun hiç büyümüyor,aramız fena değil,saksısını değiştirdim,o da utandı herhalde,çiçeğini açtı.İşte böyle küçük mutluluklar.

cengizildas 21-10-2015 21:48

Sn. sevgihoca, balkon sayfanız hayırlı olsun. Ben de diğer arkadaşlar gibi episkiyaya bayıldım. Uzun zamandan beri bir dal bir yaprak arıyordum. Güle güle büyütün.

sevgihoca 21-10-2015 22:24

Teşekkür ederim,Cengizildaş.Beğenileriniz için de ayrıca teşekkür ederim. .Mesajlardan adresinizi Yazarsanız uygun bir zamanda gönderirim.Bazı çiçekler zor bulunuyor.Ben de eşimin okul müdürüne yemeğe gitmiştik.O vesileyle 2-3 çeşit çiçek çeliği almıştım.1,5 senede kocaman oldu maşallah.Bazen farkında olmadan takılınca düşenleri oraya,buraya dikiveriyorum.Dediğim gibi adresinizi yazmanız yeterli.Görüşmek üzere.

eneskrky 21-10-2015 22:27

Sayın sevgihoca sayfanız hayırlı olsun bol çiçekli olsun :) sukulentleriniz çok güzel görünüyor

sevgihoca 21-10-2015 22:51

Teşekkürler Eneskrky,sukulentleri seviyorum,inşallah çoğaltmak mümkün olur.Çoğaltınca bağa dikmeyı düşünüyorum.Bağ eğimli olduğu için kayalarla doğal bir görünüm olur.Tabii her şey zamanla.Derslerin nasıl?Ben Türkçe öğretmeniyim,takıldığın şeyleri özelden sorabilirsin.Sevgiler.

sevgihoca 22-10-2015 11:26

devam

1 Eklenti(ler)
Minnoşum bugün de açmış.

sevgihoca 22-10-2015 11:45

balkonumdan

5 Eklenti(ler)
Mor telgraf çiçeğimi de çok seviyorum Arayan bulurmuş,ben de onu gittiğim bir düğünde bahçede buldum.Ben birden bahçeye atınca kendimi,böyle anlarda çoçuklarım beni tanımamazlıktan gelirler,3-4 dal koparıverdim.Büyüyünce uzun saksıya aldım.Geniş geniş büyüsün diye.Uyku çiçeklerim.Bir kuruyor ,bir çıkıyor.Mor olanı sağolsun dünürüm dikti ve kalanşolarım.Aramızı yeni düzeltiyoruz.Değerli bir üyemizin sayfasını okuduktan sonra bakımını öğrendim.Saksı tamamen kuruduktan sonra tabağına akacak kadar sulayacaksın ve tabağında biriken suyu dökeceksin.Benim gibi bilmeyenlere duyurulur..

sevgihoca 23-10-2015 15:28

Bugün çiçek açanlar

2 Eklenti(ler)
Bir çok menekşem vardı aslında.Çiçekleri hiç eksik olmazdı üzerlerinden.Birgün böyle anlatırken herhalde nazarım değdi,hastalanıverdiler.Şimdi minik yavrularını büyütmeye çalışıyorum ama eskisi gibi değiller.Bu menekşem Bauhaus'tan 50 kr'a aldıklarımdan.İşte biraz toparlandı,çiçeğini açtı.

sevgihoca 25-10-2015 00:12

Gece dönüşü

1 Eklenti(ler)
Akşam arkadaş ziyareti sonunda bahçesinden aldığım sedum ama adını bilemiyorum.Birazdan dikerim.Allahım baktığım her yerde çiçek görüyorum.Hiç normal bir durum değil bu.

YeniGine 25-10-2015 00:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca (Mesaj 1416322)
Allahım baktığım her yerde çiçek görüyorum.Hiç normal bir durum değil bu.

:D Bu sözünüz çok hoşuma gitti hocam...

eneskrky 25-10-2015 00:24

Aynı hastalıkta olan kaç kişi var tahmin edemezsiniz :))

YeniGine 25-10-2015 00:31

:D Çok kişiyiz çok. Çok şükür!..

sevgihoca 25-10-2015 12:56

Evet,YeniGine ve Eneskrky çok haklısınız.Çok şükür ki iyi bir hastalık.İstediğim çiçekleri Allah bir şekilde bulmama yardımcı oluyor.Gene bir arkadaş ziyaretinde Asteri buldum.Tesadüfen dağ menekşesi buldum.Hatay'a gittiğimde ıtırı buldum.Onları bir köşede büyütmeye çalışıyorum.Şimdilik çok zavallılar.Büyütünce fotoğraflarım.Çiçek maceralarım da böyle işte.Sanırım etrafa daha dikkatli bakmaya başladım.Boş bakmıyorum.Görüyorum artık.Aman güzel şeyler görelim.

sevgihoca 25-10-2015 13:18

Güzel bir pazar günü

2 Eklenti(ler)
Balkonumdan sonbahar görüntüsü.Herkese iyi pazarlar.Bu arada ben kahve içiyorum.

Mücevher Çalısı 25-10-2015 13:54

İyi pazarlar...
Manzaranız güzelmiş. Yeşilin her tonu var ve şimdi sonbahar renkleri de eklenince seyrine doyum olmuyordur;)
İyi oturmalar...

sevgihoca 25-10-2015 14:20

Sağolun Mücevher Çalısı,uzak olsak da gönüller bir.Her zaman beklerim.Değerli üyelerimiz için 24 saat açığız.Sevgiler.

eneskrky 25-10-2015 14:47

2 Eklenti(ler)
Mükemmel görüntü ..Kış gelsin dahada güzel olacak. Dallarında karlar toplanmış; beyaz perdeli harika görünümü olur :) Bunlar gibi
Eklenti 582560

Eklenti 582561

sevgihoca 25-10-2015 15:35

Bu güzel manzaralar neresi Eneskrky?kar manzaralarını buralarda bulmak zor.Senede bir ya da iki yağar.Hemen okullar tatil olur,az yağdığı için de eğlenceli olur.Ben Erzurum' da okudum.Kar kısmı güzel de buz kısmı zor olurdu.

eneskrky 25-10-2015 15:42

İstanbul geçen seneden bir görüntü :)

sevgihoca 26-10-2015 15:45

sardunyam

2 Eklenti(ler)
Geçen kış donmuşlardı kendileri.Balkonum çok rüzgarlı olduğundan ancak bu kadar büyüyebildi.İnşallah gene dondurmam.Acemilik işte.

sevgihoca 26-10-2015 16:08

Mutfak balkonum

4 Eklenti(ler)
Kauçuğum.Paşa kılıcım, su sevmiyor diye az sulamıştım.Neredeyse öldürüyordum garibimi.Farkedince sulamaya başladım,şimdi dört tane yaprak çıkarttı.Zor velhasıl.Japon semsiyemi yeni diktim sayılır.Biraz cansız gibi.Su ve güneşi severmiş ,ben de cama doğru yükselttim.Bakalım farkedecek mi?Kauçuğumun içinde kraton çiçeği var.Ne öldü ne büyüdü,ben de budadım.Yeni dallar verdi.En sonunda kauçuğun dibine diktim.Yani aramız pek yok.Üyelerimizdeki hastalıklar bana da sirayet etti ve limon çekirdeğini saksının kenarına gömdüm.O da çıkıvermiş böyle.Herkese sevgiler yemek zamanı.

sevgihoca 29-10-2015 19:25

balkonumdan

2 Eklenti(ler)
Herkese iyi akşamlar.Gene mutfak balkonumdan devam edeyim.Çiçeklerimin çoğu bu balkonumda.Odalara anca kendimiz sığıyoruz.Pencere önlerinde
kalorifer olunca çiçek koyacak yer azaliyor.İlk çiçeğim Barışçiçeği.Damadımın hediyesi.

Filamingo çiçeğim.Bu da damadımın hediyesi.Eee,kız almak kolay değil,yavrum her gelişinde bir çiçek,bir çikolata.Neyse evlendiler çok şükür,eylülde düğünleri oldu.Allahım mesut etsin.Artık çiçek getirir mi bilemiyorum.Filamingo yerini sevdi,rahatı iyi,sürekli yaprak çıkarıyor,şimdi de çiçek veriyor.

akçabardak 29-10-2015 19:38

Allah mutlu, mesut bahtiyar etsin, bir ömür boyu mutlulukları olsun inşallah. Sizin de gözünüz aydın olsun, çiçek te gelir torun da gelir inşallah.

sevgihoca 29-10-2015 19:44

balkonumdan

3 Eklenti(ler)
ilk çiçeğim Aloevera,yazın açık balkonuma almıştım.Balkon çok güneşli olduğundan formu bozuldu.Bilseydim hiç çıkarmazdım.Allahtan yavruları vardı,annelerini budadım,şimdi yavrularıyla devam ediyoruz.Diğeri Yaprağıgüzel,bu çiçeğim de görümcemden.Yaprakları daha pembeydi,şimdi koyulaştı.Neden bilmiyorum.Kurdela çiçeğim de İzmir'den bir parktan.İnanmayacaksınız ama kurdelası küçük tırnağım kadardı.Maşallah büyüdü,kocaman oldu,yavrularını iki ayrı saksıya diktim.Dursun, isteyen olunca veririm.Şimdilik bu kadar.Galip Kuzucu'dan mesaj bekliyorum,lale dikeceğim.Sevgiler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024