agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Sevgihoca / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/38120.htm)

sevgihoca 09-10-2015 22:26

Sevgihoca / Balkon

1 Eklenti(ler)
Merhaba Değerli Arkadaşlar,aranıza katılmaktan mutluyum.Çok tecrübeli olmasam da çiçeklerimi sizlerle paylaşmak,iyi dostluklar kurmak için bu sayfayı açmaya karar verdim.Güzel paylaşımlar.Çizgili telgraf çiçeğim,burada Damat Pijaması diyorlar en sevdiklerimden.Çok çabuk büyüyor,balkonumu sevdi,ben de onu.

sevgihoca 09-10-2015 22:35

1 Eklenti(ler)
Episkiya çiçeğim,biraz nazlı.Toprağı çok sıkı,bağdan getirdiğim toprağa öylesine dikivermiştim.Şimdi de bozulur diye ellemiyorum.

sevgihoca 09-10-2015 22:45

1 Eklenti(ler)
Bu çiçeğimi de çok seviyorum.Mahallemizdeki şekerlemeciden Yaprağı Güzel çiçeği istedim.O da bu çiçeği verdi.Başka ismi var mı bilmiyorum.Suyu çok seviyor.Sıcaklarda her gün sulamazsam yaprakları buruşuyor.Çok sorunsuz bir çiçek.Ben en çok rengine bayılıyorum.

sevgihoca 09-10-2015 22:58

Beğenen arkadaşlara teşekkür ederim ama sayfamı yanlışlıkla bahçe sayfasına açmışım.Sayın Malina üzgünüm.Sayfamı balkon bölümüne taşımama yardımcı olur musunuz? Sevgilerimle.

Jakin 10-10-2015 06:49

Sn. Sevgihoca sayfanız hayırlı olsun. Episkiya'ya bayıldım, hepsi çok güzeller, güle güle büyütün.

sevgihoca 10-10-2015 11:53

Teşekkürler Jakin.Episkiya çiçeğim havalar serinleyince açmaya başladı.Fotoğrafı dün çektim,bugün üzeri çiçek dolmuş.Çiçek bakmayı da böyle tecrübelerle öğreniyorum.Sevgiler.

Sevgi Durul 10-10-2015 12:33

Sevgili adaşım, meslekdaşım,

Güzellikleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.:) Devamını dileriz.:)

Bu arada episkiaya ben de bayıldım.

Sevgiler...

sevgihoca 10-10-2015 20:34

Teşekkürler Sevgili SDurul.Uygun zamanda bu çiçeğimden gönderebilirim.Malum emekli oldum ama henüz kendimi toparlayamadım.Güzel düşüncelerinize ayrıca teşekkürler.Mutlu kalın.

sevgihoca 11-10-2015 20:12

3 Eklenti(ler)
Sarı çiçekli yonca ve yılbaşı çiçeğim.Yılbaşı çiçeğini baharda dikmiştim.Bu kış açarsa sevineceğim.Sanırım susuz bırakmam gerekiyor.Sitede öyle okumuştum.Diğeri adını bilmediğim bir kaktüs çeşidi.Cam kenarını ve güneşi seviyor.Yoksa yaprak formu bozuluyor.

sevgihoca 11-10-2015 20:26

5 Eklenti(ler)
Oturma odası çiçek korosu.Çizgili telgraf çiçeği,kurdela çiçeği,süt ağacı ve fittonya çiçeği.Süt ağacı yine bizim şekerlemeciden sağolsun.Fittonyayı bu sitede bakımının kolay olduğunu öğrenince aradım ve Ankara'da Bahaustan aldım.Üç rengini bir araya diktim.Suyu ve güneşi sevdiği için cama yakın bir yere koydum.

abk 11-10-2015 21:23

Sayfanız hayirli olsun. Çiçekleriniz cok guzel ve sagliklilar. :)

sevgihoca 11-10-2015 21:35

Teşekkürler abk.Sayfama hoşgeldiniz.Bu gördüğünüz çiçekler yok mu aslında çok şikayetçiyim.Böyle oldurana kadar canım çıkıyor,çocuklar bazen onları kıskanmıyor değil.Sadece suyunu ver olmuyor,bilmiyorum evin konumundan mı çiçeklerin gönlünü etmekte zorlanıyorum.Ama böyle beğenenler olunca da seviniyorum.Sağolun,sevgiler.

sevdam 12-10-2015 08:18

Sayfanız hayırlı olsun hocam

sevgihoca 12-10-2015 12:24

Teşekkür ederim Sevdam,balkonuma uğramanıza sevindim.Beğenileriniz için de teşekkür ederm.Bahçeniz için hayli uğraş vermişsiniz.Bizim bağda inşaatı başlattık,toprak kısmını bahara ayarlayabilirsek bizde de bir çalışma başlar.Tabii ki bizimki küçük çapta olur.O zaman da bahçe sayfamı açarım diye düşünüyorum.Sizden ve sitedeki arkadaşlardan yardım isterim.Size kolay gelsin arkadaşım.

sevgihoca 14-10-2015 12:55

Sedum ve kaktüslerim

3 Eklenti(ler)
İlk arajman çalışmam.Çok iddialı olmasa da idare eder.Yazın diktim,anca bu kadar oldular.Zaten burada sedum türlerini bulmak çok zor,hem de pahallı.Çoğaltmaya çalışıyorum ama çok arsız dense de ben de olmuyor.Çok nazlılar çok.

efeege 14-10-2015 14:49

Sn. Sevgihoca sayfanız hayırlı bol çiçekli ve hoş sohbet paylaşımlı olsun inşallah.
şimdiden rengarenk görünüyor ellerinize emeğinize sağlık.

sevgihoca 14-10-2015 23:00

Sağolun Efeege,balkonda olunca biraz sınırlı oluyor çiçek türleri.Ama açık balkonda da soğuya dayanıklı sıklemen,açelya türlerini düşünüyorum.Koçtaş' gidip bakıyorum sıklemenler solmuş,kasımpatı gelmiştir dedim,o da yok.Çiçekçiye sedum türü diyorum,hiç duymadım diyor.Yoldan geçerken benim çiçekçide çok şükür kasımpatı gördüm.Yarın ilk işim çiçekçiye gitmek olacak.Kasımpatıyı çoğaltıp bağa da dikmek istiyorum.Sizin de güzel bahçenizi görünce inşallah benim de olur diyorum.Sanırım epey içimi döktüm size.Sayfama gene beklerim.

sevgihoca 14-10-2015 23:10

Ayrıca beğenen arkadaşlara da teşekkür ederim.Sevgili Jakin balkonuma uğramanıza seviniyorum.Episkiyayı beğenmiştiniz size de gönderebilirim.Sevgiler.

aleydi 15-10-2015 17:19

Hayırlı olsun balkon sayfanız. Kasımpatları şuan çok güzeller. Çokta kolay çoğalabilen bir çiçek. Çiçekleriniz hepsi bakımlı ve çok canlılar. Emeğinize sağlık.

A_NOMAD 15-10-2015 20:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca (Mesaj 1414246)
...Yılbaşı çiçeğini baharda dikmiştim.Bu kış açarsa sevineceğim.Sanırım susuz bırakmam gerekiyor.Sitede öyle okumuştum...

Bir vakitler bu konuda kendimce kapsamlı bir yazı yazmıştım, eminim yardımı olacaktır...

Burada

sevgihoca 15-10-2015 21:25

Ben de biraz önce size mesaj yazmıştım enzimle ilgili olarak,okuyorum tekrar okuyorum,enzimle ilgili bir şey bulamadım.Meğerse siz alıntı yapmışsınız ben görmemeşim.Kendi kendime güldüm.Gösterdiğiniz sayfayı okudum.Kesinlikle dikkate alacağım.Ayrıca enzim için de önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

YeniGine 16-10-2015 00:55

Sevgili sevgihoca balkon sayfanız hayrlı olsun inşallah. Eminim bundan sonra balkonda adım atabilecek yer bulamayacaksınız.
İlk arajmanınız çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Rastgelsin inşallah!..

sevgihoca 16-10-2015 12:15

Haklısınız YeniGine,biraz bağa güveniyorum.Orada maydanoz,soğan derken belki balkona fırsat kalmaz.Bazı çiçek türlerini çoğaltıp bağa dikmeyi düşünüyorum.Bağımız çok rüzgarlı,o yüzden endişeliyim.Ama her şey yolunda gider,çiçek vs.yetiştirebilirsem bağa ağırlık veririm.Bakalım görücez.Beğenileriniz için teşekkürler.

sevgihoca 16-10-2015 12:38

balkonumdan

1 Eklenti(ler)
Çok sevdiğim Yaprağıgüzelim,yapraktan saksısı görünmüyor.Balkon sıcak olduğundan hergün suluyorum.Her çiçek keşke böyle olsa.Kaç yıldır benimle,büyüdükçe çelik alıp yeniliyorum.

sevgihoca 16-10-2015 12:49

Telgraf çiçeklerim

2 Eklenti(ler)
Yeşil olanı İzmir'den bir kafenin bahçesinden almıştim.Her seyahatimde gittiğim yerlerden mutlaka çiçek bulurum.Yakında gene İzmir'e gideceğim.Bakalım bu sefer neler getireceğim.Çizgili olanı bir arkadaşın annesi vermişti.Nedense sallanan çiçekleri çok seviyorum.Yeni Gine'nin dediği gibi asacak yer bulmak da zorlanıyorum.

akçabardak 16-10-2015 19:29

Sevgili sevgihoca aramıza hoş geldiniz.
Balkon sayfanız hayırlı, bitkileriniz bol, her şey gönlünüzce olsun.

sevgihoca 16-10-2015 21:32

Teşekkürler Akçabardak,sağolun.Aranızda olmaktan gerçekten mutluyum.Burası da ayrı güzel bir dünya.Sayfaları gezdikçe sizleri tanımış oluyorum.İnşallah arkadaşlığımızı zamanla ilerletiriz.Sevgiler.

sevgihoca 16-10-2015 22:48

yeni misafirlerim

3 Eklenti(ler)
Kasımpatı sevgim bu sayfalarda başladı.Çelikle tutması çok basitmiş diye apartmanımızın bahçesindeki kasımpatıdan çelik aldım.Gerçekten kolay tutuyor,ama iki kere diktim,her seferinde siyah böcek oldu.Israrla üçüncüyü diktim,şimdilik sorun yok.Bir de çiçekçiden aldım.Seneye bahara bağa dikmeyi planlıyorum,tabii kısmet olursa.Sıklemeni de ilk defa büyüteceğim becerebilirsem.

abk 17-10-2015 01:42

Kasimpatinin çelikler tuttuğunu bilmiyordum ben. Gecen gun kırılan dalını ektim ama hic umudum yoktu acikcasi. Daha bir gelişme de gormedim. Celigi direkt topraga mı ekiyorsunuz yoksa suda koklendirmek mı gerekli?

YeniGine 17-10-2015 01:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca (Mesaj 1414837)
Haklısınız YeniGine,biraz bağa güveniyorum.Orada maydanoz,soğan derken belki balkona fırsat kalmaz.Bazı çiçek türlerini çoğaltıp bağa dikmeyi düşünüyorum.Bağımız çok rüzgarlı,o yüzden endişeliyim.Ama her şey yolunda gider,çiçek vs.yetiştirebilirsem bağa ağırlık veririm.Bakalım görücez.Beğenileriniz için teşekkürler.

:) Sizin de mi bağınız var? Maraş'ın bağlarının fazlaca rüzgârlı olduğunu, rüzgârdan fazlaca şikâyetçi olduğunu sevgili üyemiz asmalıtepe'den biliyoruz. Rastgelsin inşallah!..

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024