agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Asumandilek / Balkonum... (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/16269.htm)

Sevgi Durul 16-04-2010 17:30

Sevgili asumandilek, balkonunuzdaki çiçekleriniz çok güzeller. Ayrıca 85. mesajdaki fotoğraflar çok hoşuma gitti. Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık.

bıcırık 16-04-2010 17:40

Tebrikler Asuman hanım...İmrenerek seyrettim hepsini...Çok ,çok,çok güzeller...Umarım hep böyle keyifli kalır sizi de mutlu ederler...sevgilerimle...

asumandilek 16-04-2010 17:46

Sağolun sevgili Sevim4, Sevgi hanım ve bıcırık. Daha güzelleri sizin olsun inşallah.. Huzurunuz eksik olmasın..

Hhatice 16-04-2010 17:54

Asuman'ım beyaz sardunyan çok güzel gelin gibi :)
kamelyan da harika beyaz da açsa da görsek :)

Ahsen 16-04-2010 21:49

Selam Asumandilek hanım balkonunuz ve çiçekleriniz bi harika, ellerinize sağlık.Resimde petunya görünce sorayım dedim,petunya tohumdan üretilebiliyor mu,nezaman ekmek gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

asumandilek 17-04-2010 00:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hhatice (Mesaj 618533)
Asuman'ım beyaz sardunyan çok güzel gelin gibi :)
kamelyan da harika beyaz da açsa da görsek :)

İnşallah açar da beni merakta koymaz. Bu arada bugün baktım hafif pembelik var tomurcukta. Doğalmıdır bilmiyorum ama bian aklıma acaba serada yanlış mı verdiler diye de geçmedi değil aklımdan. Umarım en kısa zamanda açarda bir an önce hepbirlikte öğreniriz. :))

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ahsen 42 (Mesaj 618660)
Selam Asumandilek hanım balkonunuz ve çiçekleriniz bi harika, ellerinize sağlık.Resimde petunya görünce sorayım dedim,petunya tohumdan üretilebiliyor mu,nezaman ekmek gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Sevgili Ahsen, çok teşekkürler güzel yorumun için. Petunyaları saksısıyla birlikte sevgili Cemo hediye etmişti. Yani tohumdan yetiştirmedim. Mevsimi geçince kurumuştu. Ve bu sene baharla birlikte tekrar verdi. Dökülen tohumlarla tekrar yeşermesi de bi nevi tohumdan yetiştirmiş gibi bir hissiyat da sağladı bende. Ama tohumu satılıyor. Kolaylıkla yetiştirebileceğinizi düşünüyorum. Sağlıcakla kalın...

nazlı06 18-04-2010 22:15

Asuman Hanım, geç saatte balkonunuzu şöyle bir dolaşıp çıktım içim açıldı. Hepsi çok güzel.

asumandilek 20-04-2010 23:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 (Mesaj 619648)
Asuman Hanım, geç saatte balkonunuzu şöyle bir dolaşıp çıktım içim açıldı. Hepsi çok güzel.

Teşekkürler sevgili Nazlı. Senin mesajında bizim içimizi açtı çok sağolasın. Sağlıcakla...

asumandilek 23-04-2010 00:54

5 Eklenti(ler)
O beyaz diye aldığım, meraktan balkonlarda kaldığım tomurcuk açınca anlaşıldı ki Kamelyaların ikisi de pembeymiş. Şart oldu beyazı nı da alacağız artık. :) Yalnız bu kez hata etmem çiçekli alacağım. :o

Havalar biraz daha ısınsın diye beklediğim balkon yaza kadar oturulamayacak hale gelecek sanırım. Bugün bodrum papatyalarımız da eklendi ailemize. Bir kaç çeşit karanfil ve bir de ebruli sardunya da çiçekçide kalmak istemediler tabi. E onlar ister de, biz almazsak olur mu ? Olmaz elbet.. :dilli:

Eklenti 138249

Eklenti 138250

Eklenti 138251

Çoğalıyoruzzzz... :))

Eklenti 138252

Eklenti 138253

Satı Uğurtan 23-04-2010 01:14

Sevgili Asuman, duydumki balkona yeni ciciler gelmiş, gelip kendi gözlerimle göreyim diye balkonu gezdim, çok güzeller sağlıkla büyüt canım benim.

asumandilek 23-04-2010 18:13

Ah bu kuşlar hiç gecikmiyorlar.. :)) Herzaman gel ablam. Ama sen kaktüslerin oraya daha sık gel. Bilmem anlatabildim mi? Ehehe :))

günebakan 23-04-2010 21:32

Sevgili Asuman bodrum papatyaları ve ebruli sardunya çok güzel sardunya çiçeğini iyice açınca tekrar görelim:) Güle güle büyüt hepsi de ayrı güzel

sevim.K 23-04-2010 23:09

Evet asuman sardunya çok güzel:) Ama ben kaktüs kaplarına takılı kaldım;)

asumandilek 24-04-2010 00:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 623567)
Sevgili Asuman bodrum papatyaları ve ebruli sardunya çok güzel sardunya çiçeğini iyice açınca tekrar görelim:) Güle güle büyüt hepsi de ayrı güzel

Teşekkürler sevgili Günebakan. Sardunya açtı açacak zaten en yakın zamanda fotoğraflarım.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 623645)
Evet asuman sardunya çok güzel:) Ama ben kaktüs kaplarına takılı kaldım;)

:) Aslına bakarsanız çok fazla değişik bişey yok. Bazen boyama yapıyorum, bazen de mutfakta ya da süs olarak aldığım evdeki eşyalara göz dikip kaktüslere mekan olarak kullanabiliyorum. Bir ara mutfakta salata için kullanacak derin kap kalmamıştı. Yenilerini almak zorunda kaldım. :)) Geçen de çorba kasesi almıştım mesela, eve gelip cam kenarındaki minik obezleri görene kadar çorba kasesiydiler. Ama akşam Ahmet'e altlarını deldirip adeniumları ektim. :))

asumandilek 26-04-2010 01:09

4 Eklenti(ler)
Ve balkona farklı bir hava vermek, biraz yer açmak için düzenleme işleriyle uğraştık bugün. Duvar saksıları yerlerine monte edildi. Saksı isteyen minikler yeni saksılarına lındı. Sardunyalar geçen yaz çok beğendikleri köşelerine yerleşti. Hanımeli için yer belirlenip çıtaları çakılmaya başlandı ama 2 kesici ucu da kırınca biz, o kısım yarım kaldı. :rolleyes: Bu arada ebruli sakızımız açtı. Minyatür güllerimiz, henüz ne renk olduklarını bilmediğim karanfillerimiz, hatmi fidemiz ve begonvilimiz de yerlerine yerleşti.

Çoğalmak güzel şey... :D

Eklenti 138979 Eklenti 138982

Eklenti 138981

Eklenti 138980

günebakan 26-04-2010 09:27

Sevgili Asuman çok güzel bir görüntü ebruli sakızın da çok güzelmiş. Güle güle büyüt:)

asumandilek 05-05-2010 18:24

3 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 624945)
Sevgili Asuman çok güzel bir görüntü ebruli sakızın da çok güzelmiş. Güle güle büyüt:)

Sevgili günebakan çok teşekkür ederim... En güzelleri sizin olsun inşallah...

Gelelim bizim 30 cm. 'lik hanımeli bacımızın balkonda keyiflenmesi için hazırladığımız mekana. Büyüyüp buraya sarıldığını düşündükçe içim bi hoş oluyor.

Eklenti 141746

Ve yeni güzelliklerimiz, mor olup, fotoğrafta bordo gibi çıkan sakızımız ve haseki küpemiz.. :))

Eklenti 141745

Eklenti 141744

asumandilek 05-05-2010 22:15

1 Eklenti(ler)
Sevgili Cennetbahçesi plumeria'yı merak etmiş. Ona ne kadar teşekkür etsem az. Bu güzel şeye sahip olmamı sağladığı için. Köklenecek mi, bu işin üstesinden gelebilecek miyim bilmiyorum lakin azimliyim. İnşallah köklenir. O güzel çiçeklerini göstermesi ve kokusunu duyma fikri beni şimdiden heyecanlandırdı.

Eklenti 141798

asumandilek 05-05-2010 22:19

2 Eklenti(ler)
Ve petunyalarımın cümbüşü...

Eklenti 141802

Eklenti 141803

Zühre Demir 05-05-2010 22:30

Yerim ben o çiçekleriiiiiiiiiiiii. Gelince bol bol bakacağım onlara, sevip okşayacağımmmm...

asumandilek 05-05-2010 22:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zühre Demir (Mesaj 632541)
Yerim ben o çiçekleriiiiiiiiiiiii. Gelince bol bol bakacağım onlara, sevip okşayacağımmmm...

:)) Beni de beni de.. :rolleyes: Bak ne şirinim...

Satı Uğurtan 05-05-2010 22:38

Sevgili Asuman,yeni düzenlemeler,duvar saksıları,sardunyalar ve petunyalar hepsi çok güzel, canım sağlıkla tadını çıkar.

Zühre Demir 05-05-2010 22:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi asumandilek (Mesaj 632548)
:)) Beni de beni de.. :rolleyes: Bak ne şirinim...

Senin zaten bi sıkışta suyunu çıkaracağım, çok özledim seni, balkon ve çiçeklerinle...

asumandilek 05-05-2010 23:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan (Mesaj 632552)
Sevgili Asuman,yeni düzenlemeler,duvar saksıları,sardunyalar ve petunyalar hepsi çok güzel, canım sağlıkla tadını çıkar.

Ablacım sağolasın. Daha güzelleri senin bahçende olsun inşallah. Şöyle bahçende tam da kaya bahçesinin dibine bağdaş kurup kahve içmek nasip etsin Rabbim inşallah. :))

Satı Uğurtan 05-05-2010 23:31

Canım, sende sağol, her zaman bahçeminde eviminde kapıları tüm dostlarıma açıktır sevgiler:)

cemo 06-05-2010 20:40

Asuman ım

Ben görmeyeli balkon şenlenmiş. Akvaryumu bitki bahcesi yapınca sen, aklıma ne geldi biliyormusun?

Bizde elde kalan birsürü cam var, onları silikonla yapıştırıp birbirine, boy boy camdan bişeyler yapabilirmiyiz acaba. Hanı bi uğrasanda kafayı yesek beraber:)))

Vildan Sönmez 06-05-2010 20:49

Balkonunuzdaki yeni düzenlemeler çok güzel olmuş Asuman hanım. Duvar saksılarından ben de denedim ama biraz yükseğe koymuşum herhalde sulamak sorun oldu. Süzülen sular duvarı kötü yaptı, bende yapma çiçek koydum. Ama şimdi sizin düzenleme aklımı çeldi doğrusu.
Haseki ve son sardunyanın renkleri harikaymış.

asumandilek 07-05-2010 00:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 633131)
Asuman ım

Ben görmeyeli balkon şenlenmiş. Akvaryumu bitki bahcesi yapınca sen, aklıma ne geldi biliyormusun?

Bizde elde kalan birsürü cam var, onları silikonla yapıştırıp birbirine, boy boy camdan bişeyler yapabilirmiyiz acaba. Hanı bi uğrasanda kafayı yesek beraber:)))

Ablam kalplerimiz birmiş vallahi. Az önce sayfana yazdım bi hayrım dokunmuyor bari çay içmeye yüzüm olsun Cumartesi geleyim de kaktüs bahçesini düzenleyelim diye. Camlar ince mi bi bakmak lazım. Benim akvaryum 9 mm camdan yapılma ama suyu yiyince çatladı. Nazar mı değdi ne.. :mad: Şimdilik hasar yok ama o çatlak büyüyüp ayrılırsa işim iş anlayacağın.

Bi aksilik çıkmazsa cumartesi gelirim ben. Yaparız ne istiyorsan. Sonra sen kafaları merak etme. Yedik yiyeceğimiz kadar. Bu kaktüsler yüzünden bende kafa kalmadı yiyecek. Ahaha... :o

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 633136)
Balkonunuzdaki yeni düzenlemeler çok güzel olmuş Asuman hanım. Duvar saksılarından ben de denedim ama biraz yükseğe koymuşum herhalde sulamak sorun oldu. Süzülen sular duvarı kötü yaptı, bende yapma çiçek koydum. Ama şimdi sizin düzenleme aklımı çeldi doğrusu.
Haseki ve son sardunyanın renkleri harikaymış.

Sevgili Vildan çok teşekkür ederim. Ben biraz kısa bir şahıs olduğum için özellikle alçak yaptırdım onları. Eşime dedim bak yukarıya yapma sulayamazsam sana sulatırım haberin olsun. İstediğimden de alçak yaptı. :)) Duvara astığımız saksılar için bir çözüm var mı bilmiyorum ama eşim bu işlerle meşgul olduğu için duvar boyası konusunda yardımcı olabilirim.Şimdi olmasa da boya yapacağınız zaman ışık aracılığıyla kendi kendini temizleyen boyalardan almanızı tavsiye ederim. Güneş alan yerler de leke meke kalmıyor.

freesiaN 07-05-2010 14:18

Merhaba,ben siteye yeni üye oldum,gördüğüm balkonları ve terasları hayranlıkla izliyorum.
Maşallah ne kadar güzel bir balkonunuz var umarım bende zamanla böyle bir balkona sahip olurum,ellerinze sağlık. :)

asumandilek 07-05-2010 14:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi freesiaN (Mesaj 633617)
merhaba,ben siteye yeni üye oldum gördüğüm balkonları ve terasları hayranlıkla izliyorum.
maşallah ne kadar güzel bir balkonunuz var umarım bende zamanla böyle bir balkona sahip olurum,ellerinze sağlık :)

Hoşgeldin sevgili freesiaN, çok teşekkür ederim güzel desteğin için. Hiç şüphen olmasın. Çok kalmaz senin balkona ziyarete geliriz diye düşünüyorum. :) Daha güzeline sahip olmanı dilerim. Sağlıcakla...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024