agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Asumandilek / Balkonum... (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/16269.htm)

sevim.K 20-07-2009 01:37

Asuman çok güzel:) Balkonunu kıskandım. Küpelinin güzelliği tartışılmaz.Benim kılıç yetiştireceğim diye canım çıkıyor. Senin kocaman kocaman kılıç çiçeğin var. Hele hele sukulentler. Olmaz ama. Sağlarında sollarında yavrular yok mu bunların:confused:

Emeklerine sağlık Asuman. Balkonun tam çay içilecek bir balkon olmuş;)

asumandilek 21-07-2009 23:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bennur (Mesaj 462714)
Hepimiz bitkilere, çiçeklere meraklıyız, ama değişik türler üzerinde odaklanıyoruz haliyle. Allah gönlünüzden geçene sahip olmayı nasibetsin:) Sevgiyle kalın

Aminnnn! Hepimiz inşallah..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi denizkedisi (Mesaj 465113)
Tebrik ederim,hayranlıkla izledim.Sukkulentleri nasıl topladınız? O kadar güzel çeşitler var ki düşünmeden edemedim.

Çok teşekkürler sevgili denizkedisi. Sizde sahip olursunuz umarım en kısa zamanda. Nasıl topladığıma gelince; insan yeterki gerçekten istesin. Mutlaka karşısına çıkıyor hiç ummadığı yerlerde ummadığı şekilde hemde. İstemek çok önemlidir derim herzaman. Benimkilerin çoğalmasında buradaki arkadaşların da çok büyük emeği var..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 465116)
Asuman çok güzel:) Balkonunu kıskandım. Küpelinin güzelliği tartışılmaz.Benim kılıç yetiştireceğim diye canım çıkıyor. Senin kocaman kocaman kılıç çiçeğin var. Hele hele sukulentler. Olmaz ama. Sağlarında sollarında yavrular yok mu bunların:confused:

Emeklerine sağlık Asuman. Balkonun tam çay içilecek bir balkon olmuş;)

Öğretmenim küpeliden çelik almıştım tuttu. Yeni yeni yaprakçıklar veriyor şimdi. Sana geleceğim hele bi Artvin'e gidip geleyim kazasız belasız getireceğim. İstersen kılıç da getireyim. Sukulentlere gelince yanından yamacından çıkanlardan olursa getiririm mutlaka. Sen fotoğraflardan seç bana gönder bunlardan istiyorum de yeter. Çaya gelince Hendek dedğin 1,5 saat hadi olsun 2 saat. Sen fırsat bulunca atla arabaya gel. Çayda içeriz kahvede şöyle köpüklü köpüklü.

Zühre Demir 28-01-2010 01:35

O balkondaki kaktüs ve sukulentlerden bazıları şimdi bende:) Canım arkadaşım çiçeklerin, doğalarından ziyade, senin o güzel kalbin ve onlara verdiğin sevgi nedeniyle o kadar güzeller :)

asumandilek 28-01-2010 01:42

Canımsınn... Emin ol senin yüreğin de bir orman yetiştirecek kadar sevgi dolu.. Hoşgeldin...

sevim.K 28-01-2010 02:09

Neyse hadi kıskançlık moduna girmeyeyim:(;)

asumandilek 28-01-2010 03:06

Hahaha.. İlahi hocam. :)

Hhatice 28-01-2010 07:39

sevgili Asumandilek sabah kahvem elimde balkonunu ziyaret ettim sen yoktun kızmazsın umarım :)
hepsi o kadar güzel ki hangisini anlatayım renklerin coşkusuna kapıldım bir an kahvemde elimde olunca keyfini çıkardım doyasıya :)
ellerine yüreğine emeğine sağlık ,umarım bu kış soğuklarından etkilenmemişlerdir .ben İstanbuldayım çiçeklerim Tekirdağda bu yüzden hep aklım çiçeklerimde rüyalarıma giriyorlar donmuş görüp ,panik içinde uyanıyorum oh rüyamış diyorum ,bahar gese de balkonların bahçelerin keyfini çıkarsak :)

sevim4 28-01-2010 10:00

Hepiside bir birinden güzel elerinesalik sevgili asumandilek.

asumandilek 28-01-2010 17:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hhatice (Mesaj 570181)
sevgili Asumandilek sabah kahvem elimde balkonunu ziyaret ettim sen yoktun kızmazsın umarım :)
hepsi o kadar güzel ki hangisini anlatayım renklerin coşkusuna kapıldım bir an kahvemde elimde olunca keyfini çıkardım doyasıya :)
ellerine yüreğine emeğine sağlık ,umarım bu kış soğuklarından etkilenmemişlerdir .ben İstanbuldayım çiçeklerim Tekirdağda bu yüzden hep aklım çiçeklerimde rüyalarıma giriyorlar donmuş görüp ,panik içinde uyanıyorum oh rüyamış diyorum ,bahar gese de balkonların bahçelerin keyfini çıkarsak :)

Sevgili Hatice ne hoş bir ziyarte oldu böyle.. :) Bu arada çiçekler için dua etmekten başka şansımız yok sanırım uzakta olunca. Ben içeriye aldım hepsini. İnanılmaz soğuk. Belki dayanabilirler diye tereddüt etmenin manası yok diye düşündüm. Hiç ayırmadan salona yerleştirdim dayanan dayanmayan ne varsa. :) Seninkiler de zarar görmemişlerdir umarım. Sağlıcakla kal.. Sevgiler...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 (Mesaj 570237)
Hepiside bir birinden güzel elerinesalik sevgili asumandilek.

Teşekkkürler Sevim hanım. Gönlünüze sağlık..

Adalet Yağcı 28-01-2010 19:46

Güzel bir balkonla tanışmanın heyecanı eskimden yazayım, tebrikler sevgili asumandilek.
Ben hep düşünürüm, balkonlarını teraslarını bu kadar güzelleştirebilenler bahçeleri olsa neler yaparlar...
Hepsi de bir birinden güzel çiçeklerinizle mutlu bir yaşam diliyorum size.

çiğdem86 29-01-2010 09:32

sizin balkonunuza güzel demek bence yetersiz kalır.Dogrusu imrendim,emeğinize ve gönlünüze sağlık.Hepside birbirinden güzel..

asumandilek 29-01-2010 14:30

Sevgili Adalet Yağcı çok çok teşekkür ederim. Bahçem olsa neler yapabileceğimi ben çok hayal edemiyorum. Sanki hayal olarak kalacakmış gibi ürküyor insan.. :) Hayırlısı Allahtan. Herşey gönlünüzce olsun inşallah. Sağlıcakla...

Ve Sevgili Çiğdem o güzel ve bir o kadar içten yorumun için teşekkürler...

sevim.K 29-01-2010 15:49

Hayal etme:eek: hayal etme sakın. Balkonunu takip etmekle başa çıkamıyorum ya bir de bahçe olursa;).

Asumancım bahçen olsa çocukluğunun güzel bahçeleri gibi bezerdin eminim, sevgiler

asumandilek 17-02-2010 13:06

Gidip dönmek zor... Bıraktığınız yürek beraber döndüğünüz yürekten daha fazla yer kaplıyorsa içinizde. Ve sonsuz bir kucağı varsa sizi saran dost kolların ardınızda kalması nasıl anlatılır ki.. Yıkadığı pirinçlerin suyuyla beslenmiş birkaç kök sevgi yeşili tutuşturup kucağıma elinde kalbimin şeklini almış bir hoya yaprağıyla kayboldu alışılmış el sallama merasimlerinden sonra sonsuz bir özlem bırakıp benim payıma...

Zühre' ye...

Yeni dostlarla döndük dönmesine de sende gelseydin keşke.. Bir saksıya da seni ekebilseydim dost...

asumandilek 17-02-2010 13:09

5 Eklenti(ler)
Ve işte yeni arkadaşlarımız.. :)

asumandilek 17-02-2010 13:11

Hoşgeldiniz ....

5 Eklenti(ler)
Nasıl sevmem ben sizi... Nasıl şükretmem yaradana size her baktığımda...

Hhatice 17-02-2010 13:27

aman aman yeni arkadaşlar gelmiş :)
hepsi de çok keyifliler maşallah :)sevgili asumandilek senin balkonunu gezerken farklı bir elektrik alıyorum ,çok duygu yüklü beni mutlu ediyor seyretmek :)
benim sardunyalarım malesef hepsi donmuş :( çok üzüldüm çok güzeldiler ama örtü altında donmalarına çok şaşırdım her sene örtmediğim halde hiçbirşey olmazdı ama bu sene gerçekten çok soğuk geçti :( artık yenilerini bulacağım selara gidip :)

asumandilek 17-02-2010 13:41

Bu sene sardunyaları bile içeri aldım sevgili Hatice ben. Gerçekten hiç bu denli soğuk olduğunu hatırlamıyorum. Umarım yenileri hep seninle olur. Sevgiyle kal.. Sağlıcakla kal inşallah.. Yeşillerinde sağlıklı olsunlar hep..

almira 17-02-2010 13:55

Sevgili Asuman; yeni dostların hayırlı olsun. Hepsi birbirinden güzel maşallah. Özellikle kaktüslere bayıldım. Güle güle büyüt.

Sebahattin Sargın 17-02-2010 15:38

Çok güzel ve bakımlı bitkileriniz var Asuman Hanım, bir o kadar güzel de fotoğraflamışsınız. Yeni bitkiler ve yeni türler ile tanıştıkça ucu olmayan bir denize açılıyorsunuz zamanla. Gözünüz ve gönlünüz yeşilden hiç ayrılmasın....

Sevgiler ;)

asumandilek 17-02-2010 15:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi almira (Mesaj 580627)
Sevgili Asuman; yeni dostların hayırlı olsun. Hepsi birbirinden güzel maşallah. Özellikle kaktüslere bayıldım. Güle güle büyüt.

Sevgili Almira çok teşekkürler.. Daha güzelleri seninle olsun inşallah...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sebahattin Sargın (Mesaj 580695)
Çok güzel ve bakımlı bitkileriniz var Asuman Hanım, bir o kadar güzel de fotoğraflamışsınız. Yeni bitkiler ve yeni türler ile tanıştıkça ucu olmayan bir denize açılıyorsunuz zamanla. Gözünüz ve gönlünüz yeşilden hiç ayrılmasın....

Sevgiler ;)

O denizin içinde boğulmasam iyidir. Kendimi durduramıyorum.. :)) Güzel mesajınız için çok teşekkürler Sabahattin bey. Umarım hiçkimsenin gözü ve gönlü yeşilden ayrılmasın. Sağlıcakla kalın...

sevim.K 17-02-2010 16:57

Parmak ısırttırıyorsun insana sevgili Asuman. Kaktüslere bayıldım. Güle güle büyüt, sevgiyle:)

günebakan 17-02-2010 17:11

Sevgili Asuman hanım çiçeklerin hepsi birbirin den güzel kaktüsler ayrı bir güzel. Güle güle büyütün. Koyu renk yaprak güzeline bayıldım:)

asumandilek 17-02-2010 17:38

Hocam gel diyorum gelmiyorsun... Öyle uzaktan ısır parmağını. :))

Sevgili Günebakan çok çokkk teşekkür ederim. Hepinizin çok daha güzelleri olsun inşallah.

sevim.K 17-02-2010 18:02

Gelicem Asuman:) Hele bi martı yarılayalım ondan sonra:) Sapaktan önceki seradan başlıyacağım pazar mazar dolaşıp geleceğim:) Bu yaz küpe çiçeği toplayacağım seralardan ne bulabilirsem. Siparişi önce en yakınımdaki çiçekçi arkadaşa verdim. Bakalım:).

Zühre Demir 17-02-2010 19:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi asumandilek (Mesaj 580593)
Gidip dönmek zor... Bıraktığınız yürek beraber döndüğünüz yürekten daha fazla yer kaplıyorsa içinizde. Ve sonsuz bir kucağı varsa sizi saran dost kolların ardınızda kalması nasıl anlatılır ki.. Yıkadığı pirinçlerin suyuyla beslenmiş birkaç kök sevgi yeşili tutuşturup kucağıma elinde kalbimin şeklini almış bir hoya yaprağıyla kayboldu alışılmış el sallama merasimlerinden sonra sonsuz bir özlem bırakıp benim payıma...

Zühre' ye...

Yeni dostlarla döndük dönmesine de sende gelseydin keşke.. Bir saksıya da seni ekebilseydim dost...

Benbim kalbim hep seninle. Yeni çiçeklerimize bir tek senin kalbin yeter de artar bile...

blue39 17-02-2010 22:00

sn Asumandilek mükemmel balkonunuz da uzun yıllar çay keyfi yapmanız dileği ile ellerinize sağlık.1 nolu kaktüs fotonuzdaki kaktüsün ismini öğrenmek isterdim hoşçakalın.

asumandilek 17-02-2010 22:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi blue39 (Mesaj 580916)
sn Asumandilek mükemmel balkonunuz da uzun yıllar çay keyfi yapmanız dileği ile ellerinize sağlık.1 nolu kaktüs fotonuzdaki kaktüsün ismini öğrenmek isterdim hoşçakalın.

Blue39 çok teşekkür ederim. Keşke ben o 1 nolu kaktüsü anlayabilseydim. Ama zaten çoğunun ismini bende yeni yeni öğreniyorum. Yani latince isimlerini çok azının ezberlemiş durumdayım. Anlamış olsaydım da ismi konusunda yardımcı olamayabilirdim. Sağlıcakla..

blue39 17-02-2010 23:48

1 Eklenti(ler)
Burada ki bir nolu fotoyu kasdetmiştim önemli değil teşekkür ederim

asumandilek 18-02-2010 00:57

Tamam bu kolaymış. :)) Adı kaynana topuzu.

kaynana topuzu

Aile: Cactaceae
Altaile: Cactoideae
Oymak: Trichocereeae
Cins: Echinopsis

Bilim Adı: Echinopsis oxygona

Sinonim: Echinopsis schwantesii, Echinopsis paraguayensis, Echinopsis multiplex, Cereus oxygonu, Cereus multiplex.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024