agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Asumandilek / Balkonum... (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/16269.htm)

blue39 18-02-2010 20:51

Çok teşekkür ederim sn Asumandilek

asumandilek 22-02-2010 16:37

Hoşgeldin...

2 Eklenti(ler)
İşte bugün çiçekçideki arkadaşlarına veda edip hanemize taşınan rujumuz.. :)

sevim.K 22-02-2010 17:14

Birinci fotoğrafta ruja mı ait Asuman:confused: Eğer öyleyse çok gelişmiş bir çiçek, şanslısın:)

Zühre Demir 22-02-2010 18:46

Asummm. Kaç TL'ye aldın bu ruj'u?

asumandilek 23-02-2010 02:39

Sevim hocam :) Boyunu tam almadım bile.. :)) Gelişmiş ne kelime. Sellukalarım da ölmeseydi çok daha mutlu olacaktım ama üzüntüm hafifledi biraz bu rujun sayesinde. Sellukadan vazgeçtim mi? Hayırrr...

Zührem 25 tl.. Geçen sene seradaki amcanın kulakları çınlamaktan kızarsın inşallah. Bunun üçte biriydi o alamadığım çiçek. Sabırdan mı yoksa Karadenizli damarımdan mı bilmem ama beklediğime değdi hani.. :))

Zühre Demir 23-02-2010 02:49

;) Bana çoğaltmayı unutmuyorsun değil mi canım?

sevim.K 23-02-2010 03:55

25 TL mi:eek: Harika:p Komşuda pişen olacak bu durumda sanırım

asumandilek 23-02-2010 11:24

:))) Çoğaltacağız elbet..

sevim.K 26-02-2010 05:57

:p Yavru verinceye kadar yaptıklarına devam et ama lütfen panik yapma:)))

hüzün 02-03-2010 15:49

:)) ay siz çok yaşayın emi!
ALLAH uzun ömürlü yavrular versin inşaallah asumandilek,
45 nolu mesajın 3. resmindeki 3 saksıdaki yapraklar çok hoşuma gitti, ilk kez görüyorum, güle güle büyütün...

asumandilek 04-03-2010 02:13

Teşekkürler sevgili Hüzün.. Yavrumuz sahteymiş sanırım. Hala duruyor. Hani olacak ya belki diye.. :)) Ama duyduğuma göre sürgün değilmiş. Hevesim azıcık kursağımda kaldı ama olsun. Bir gün gerçeğini de verebilir. Bu arada ilk kez gördüm dediğiniz yapraklar "fittonya"lara ait. Değişik renkleriyle o kusursuz ayrıntılarıyla insanı büyülerler..

bepsi 04-03-2010 08:35

Balkonunuzdaki çiçekler bir harika. Gerçekten çok emek vermişsiniz. O yavrunun da gerçek olmasını diliyorum. Geçen sene bahçe ile ugraşıyordum bu senede bende de başladı balkonda çiçek yetiştirmek bir gün bende resimlerini koyup sizlerle paylaşırım inşallah. Bir ay daha geçse bende balkonumun çiçeklerini yerleştirmeye başlayacağım. Malum buralarda hala kış ve soğuk kendisini hissettiriyor.

asumandilek 05-03-2010 00:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bepsi (Mesaj 589940)
Balkonunuzdaki çiçekler bir harika. Gerçekten çok emek vermişsiniz. O yavrunun da gerçek olmasını diliyorum. Geçen sene bahçe ile ugraşıyordum bu senede bende de başladı balkonda çiçek yetiştirmek bir gün bende resimlerini koyup sizlerle paylaşırım inşallah. Bir ay daha geçse bende balkonumun çiçeklerini yerleştirmeye başlayacağım. Malum buralarda hala kış ve soğuk kendisini hissettiriyor.

Sevgili bepsi Bilecikte geçirdiğim yıllardan sonra emin ol Kütahyayı az çok tahmin edebiliyorum. İklimleri aynı bildiğim kadarıyla. Yinede yaz olmasını ve balkonunu görmeyi sabırsızlıkla bekliyeceğim. Eminim hepimizin balkonu kadar güzel olacaktır seninki de. O yavrunun gerçek olması dileğine amiinn demekten başka bişey gelmiyor elimden. Çok teşekkür ederim uğradığın ve güzel yorumlarınla beni onurlandırdığın için sağlıcakla kal...

PlentyPlant 20-03-2010 22:37

Balkonunuzu ve çiçeklerinizi keyifle izledim Sayın Asuman Dilek. Onların sizi ve sizin onları sevdiğiniz çok açık. Ellerinize sağlık.
62. mesajınızdaki rujunuz ise çok muhteşem. Bende de var ama bir türlü beceremedim. Bazen sararıyor ve yaprak saplarından dökülüyor. Bazen iyileşip gelişiyor; sonra birden benzeri sorunlar. Bir türlü benden ne istediğini çözemedim, dilini anlayamadım.
Önerileriniz varsa seve seve dinlemek isterim.

asumandilek 21-03-2010 00:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant (Mesaj 601029)
Balkonunuzu ve çiçeklerinizi keyifle izledim Sayın Asuman Dilek. Onların sizi ve sizin onları sevdiğiniz çok açık. Ellerinize sağlık.
62. mesajınızdaki rujunuz ise çok muhteşem. Bende de var ama bir türlü beceremedim. Bazen sararıyor ve yaprak saplarından dökülüyor. Bazen iyileşip gelişiyor; sonra birden benzeri sorunlar. Bir türlü benden ne istediğini çözemedim, dilini anlayamadım.
Önerileriniz varsa seve seve dinlemek isterim.

Çok teşekkürler.. :) Benim balkon biraz her telden sanırım. :) Gördüğüme sarıldığım için olsa gerek. Lakin tutamıyorum kendimi. Yapacak bişey yok.. Olmasın da zaten. Böyle hastalık dostlar başına. Ruju yeni aldım ama yerini sevdi anladığım kadarıyla. Yepyeni tomurcuklar verdi her yerinden..

Güneşle direkt teması sevmiyor anladığım kadarıyla. Direk güneş almayan bir duvarda duruyor benimki. Dokunulmayıda pek sevmediği aşikar. Toprağına bakıp mümkün oldukça dokunmadan, kuruysa 1 bardak su veriyorum. Yazın belki daha sık isteyebilir fakat şimdi 15 günde bir veriyorum suyunu. Benim de bildiğim bu kadar ama birşeyler öğrenirsem mutlaka paylaşırım.

Sağlıcakla kalın....

asumandilek 21-03-2010 01:20

3 Eklenti(ler)
Yılbaşımın rengi soldu. :(İlk aldığımda koyu bir pembeydi rengi ama şimdi toz pembe oldu yavrucuk. Toprağıyla ilgili mi acaba anlayamadım. Ama her haliyle öyle güzel pozlar veriyorki bana, hiç önemli değil. Yeterki keyfi yerinde olsun.. ;)

Ve çok değerli bir yüreğin; çook uzaklardan yolladığı, bütün ihtişamıyla beni hergün bugün de ayaktayım edasıyla karşılayan Aeonium arboreum..

Ya benim cüssesine bakmadan minicik beyaz çiçekleriyle kendine hayran hayran baktıran ufaklığıma ne demeli. Kimdi hatırlamıyorum bir arkadaş mesajında bu kaktüsün her yerinden fışkıran turuncu havuca benzer şeyler için tohum demişti yanılmıyorsam. Tabi ben bu ayrıntıyı o mesajı görene kadar bilmiyordum. Hatta bir keresinde tadına bile baktığım oldu. ( Hafif ekşimsi hoş da bir tadı var aynı zamanda. ) Sonra birkaç kez daha yediğim doğrudur. :) Sanırım en son içinde kaktüs yeşermezse hiç şaşırmayacağım ikazı aklımı başıma getirdikten sonra buna son verdim. :)) Allahtan insan vücudu kaktüs yetişmesi için hiç elverişli değil yoksa gerçekten eş dostun korktuğu olacak uzuv niyetine dikenler çıkacaktı heryerimden.:dilli:

asumandilek 21-03-2010 01:30

2 Eklenti(ler)
Ve işte onca zaman gitti sellukalar diye ağlanıp durmama rağmen birden bire yüzümü güldüren sellukam. :) Viyole ektiğim arap yasameni ve selluka tohumlarının yerini karıştırınca ben sellukaların hepsinin öldüğünü düşünüyordum. Bir sürprizle bana kendini gösteren bu ufaklıkla bütün neşem yerine geldi tekrar. Ayrıca adeniumlarım da dördüncü yapraklarını çıkarıyorlar keyifle. Onlar keyiflendikçe ben de keyifleniyorum daha çok. Bu huzur hiçbir şeyde yok...

sevim4 21-03-2010 08:58

Sevgili asuman dilek ruj çiçeyine bayıldım bir tanede bana çimlendirmeniz mümkünmü.
Kaktüslerinizde harika sağlıkla büyütün.

cemo 21-03-2010 17:48

Asumancığım

Bende emanet bir selluka fiden var. Sana en kısa zamanda ulaştıracağım.

asumandilek 21-03-2010 19:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 (Mesaj 601111)
Sevgili asuman dilek ruj çiçeyine bayıldım bir tanede bana çimlendirmeniz mümkünmü.
Kaktüslerinizde harika sağlıkla büyütün.

Teşekkürler sevgili Sevim. Şimdi deneme aşamalarındayım. Çiçmlenen olursa elbette gönderirim. Sağlıcakla kalın..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 601272)
Asumancığım

Bende emanet bir selluka fiden var. Sana en kısa zamanda ulaştıracağım.

Bu müthiş işte. :) Bekliyorum. İçim rahaaattttt.. :))

Zühre Demir 22-03-2010 00:04

Ablacım cemo, onun sellukası çimlendi, verme sendekini :) Ne yapacak iki tane :)

asumandilek 22-03-2010 01:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zühre Demir (Mesaj 601516)
Ablacım cemo, onun sellukası çimlendi, verme sendekini :) Ne yapacak iki tane :)

O SELLUKA TAA iSTANBULLARDAN GELDİ BİKEREM.. Emanete hıyanet etmez ablam.
Benim çimleneni sana getirecektim vazgeçtim. Sellukasız kal.. :mad: Ah tohumları vermiştim değil mi? Çimlenmesinler de gör bakalım. Asuuu bana sellukaaa diye yalvartmıyor muyum bak seni ben.. :dilli:

Zühre Demir 22-03-2010 01:51

Hah. Çimlenenlerin fotolarını yüklerim canım :)

cemo 22-03-2010 19:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zühre Demir (Mesaj 601532)
Hah. Çimlenenlerin fotolarını yüklerim canım :)

Gözünaydın Zühreciğim:p

Asuman
Fideler sabah güneşe alınıyor, akşam zuladalar:p Emanete bişey olur diye,aklım çıkmakta. Aşağılara inemedim ki bırakayım sana:(

asumandilek 02-04-2010 00:21

4 Eklenti(ler)
Minik obezim adeniumum 5. yaprağını veriyor.. :))

Eklenti 133467

Ve sellukam gitgide büyüyor.. :

Eklenti 133468

Fulüm ve 3. yaprağı

Eklenti 133469

Bunlarda hiç hesapta yokken çıkan ve biraraya nasıl geldiler hiç bilmediğim selluka ve fuller. :))

Eklenti 133470

asumandilek 16-04-2010 00:31

4 Eklenti(ler)
Ve petunyalar kendini göstermeye başladı. Çiçekleri için sabırsızlanma vakti. :))

Eklenti 136388

Yeni sardunyamız, beyaz misafirimiz... Diğerleri ve yeni çelikler tomurcuklana kadar balkona renk vermeyi üstlenmiş durumda kendisi. :)

Eklenti 136389

Ve yine ailemize yeni katılan kamelyalarımızın pembesi. Beyaz hala tomurcukta. Sabırla bekliyoruz.

Eklenti 136390

Bunlar da büyüme formuna giren minik Graptopetalum yavruları.. :))

Eklenti 136391

sevim4 16-04-2010 09:03

Maşallah diyorum .

Satı Uğurtan 16-04-2010 11:01

Sevgili Asuman,çiçekler bir harika, ama resimlerde, iyi bir fotoğrafçının alinden çıkınca, daha bir harika oluyor:)

asumandilek 16-04-2010 13:25

Sağolasın Satı ablam. Çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kal. "Kaktüslerime iyi bak" :))

Satı Uğurtan 16-04-2010 17:11

Asuman cığım, kaktüslerine çok iyi bakıyorum merak etme :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024