agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Asumandilek / Balkonum... (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/16269.htm)

asumandilek 24-06-2009 15:40

Asumandilek / Balkonum...

5 Eklenti(ler)
Hep bahçeli bir ev dilemenin doruğunda olsamda balkonumu yeşillendirmenin keyfinde yaşayanlardanım bende. BahçemiziN ve evimizin bitki aşığı idolüm babam sayesinde bu mükemmel gene sahip olduğum için şükrediyorum hergün. Çiçeklerimin yanıbaşında içtiğim bir bardak çayın yerini hiç bir aşka değişmem.

Buradaki arkadaşların birbirinden güzel bahçe ve balkonlarını gördükçe daha da çoğalmaya başladı içimdeki bu aşk. Ve bende balkonumu paylaşmak istedim sizlerle. Gelen, buralarda yaşayan arkadaşlar varsa demlikteki çayın keyfini de paylaşmaktan onur duyarım...

Ve Küpelim ev sahipliği yapsın genel görünümüne balkonumun...

asumandilek 24-06-2009 15:44

Kaktüslerim...

5 Eklenti(ler)
İşte bunlarda kaktüslerim.. Çoğalması umuduyla...

asumandilek 24-06-2009 15:48

Sukulentlerim...

5 Eklenti(ler)
Ve elbette Sukulentlerim...

asumandilek 24-06-2009 15:56

Sardunyalarım..

4 Eklenti(ler)
Katmerli katmersiz her hali başka güzellikte sardunyalar.. Nasılda bulundukları yerleri ahenge, renge boğarlar..

Arzu Kasapoğlu 24-06-2009 16:08

Çiçeker bulundukları yerin havasını nasıl da değiştiriyor. Çiçeklerinizin hepsi çok güzel ama en çok küpeler, yaprak güzeli ve kaktüslerini beğendim. Elinize sağlık, çiçeklerinizi çok güzel büyütmüşsünüz.

M.Sema 24-06-2009 17:19

Sn Asumandilek, elinize kolunuza sağlık. Çok güzel, düzenli ve renkli bir balkon yapmışsınız kendinize. Sağlıkla, mutlulukla ve uzun bir ömür geçirmenizi dilerim güzel balkonunuzda.

asumandilek 26-06-2009 00:54

Teşekkürler sevgili Arzu, teşekkürler sevgili M.Sema beğenmeniz ne güzel.. Bütün iyi dilekleriniz sizinle olsun inşallah....

ayferaksit 26-06-2009 11:11

Nazarlık istiyorlar

Asuman hanım ellerinize sağlık Maşallah çok güzel olmuşlar. Küpeli çiçeklerinize nasıl bakıyorsunuz? Benimkiler pek nazlılar :)):(

asumandilek 26-06-2009 15:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ayferaksit (Mesaj 452511)
Asuman hanım ellerinize sağlık Maşallah çok güzel olmuşlar. Küpeli çiçeklerinize nasıl bakıyorsunuz? Benimkiler pek nazlılar :)):(

Teşekkürler Ayfer.. Küpeli zaten oldum olası içimde bir uhde olmuştur. Defalarca aldım, defalarca kaybettim. Şu anda baktıklarımın maşallahı var. Balkonum 3'e kadar güneş alıyor. Bu saatlerde önüne bir sandalye koyarak gölgelendirme yapıyorum.:rolleyes: Toprağını kurutmamaya çalışıyorum arada yapraklarını da serinletiyorum.. Ve en önemlisi sabah akşam sohbet ediyorum. Yaradığına inanıyorum şahsen... Bu site insana çok şey öğretiyor. Burada küpeli bakan arkadaşların yazdıklarını sıkı sıkı takip ediyorum. Bol bol arkadaşların deneyimlerini okuyun. Sonucu göreceksiniz..

asumandilek 29-06-2009 03:17

Ortancasız olmaz...

2 Eklenti(ler)
Derekumu için gittiğim fidecide adeta gözümün içine içine bakan bu ortancalara hayır diyebilirmiydim hiç... Onlar eflatun bir gece gibi seyredilmeye doyumsuzken bu kadar... Bu kadar severken hemde... Hoşgeldiniz gölgesiz balkonuma, gölgeniz " ben " olayım...

bennur 29-06-2009 10:49

Sevgili Asuman, çiçekleriniz çok güzeller, ellerinize sağlık. Ortancalarınızın renk uyumları müthiş, umarım sizin gölgenizle yetinirler:))) Gölge seviyorlar, güneşten hiiiç hoşlanmıyorlar. Terasımda asla bakamadım:((( Sizinkiler sağlıkla büyüsün dileklerimle, iyi bir hafta olsun...sevgiyle kalın

asumandilek 30-06-2009 00:21

Çok teşekkürler sevgili Nur. Gölge için çözüm bulacağız en yakın zamanda... Benimle yetinebilecekleri duygusallığımın son boyutu sanırım.:o Olmazsa canımız sağolsun ne yapalım. Buradaki arkadaşların ortancalarına bakar içeriz çayımızı... Gönlümüzü koymadan doldurulmuş olsalarda bardaklarına....

ciceksever70 30-06-2009 22:13

Bütün cicekleriniz cok güzel, genelde cicekler yari gölgede daha keyifli oluyorlar ama yerlerini sevmeleri de önemli. Belli ki sizin balkonunuzu sevmisler. Sevgiler.

selenn 30-06-2009 22:30

Tüm çiçekleriniz çok güzeller. Garaptopetalum, Opuntia ve Chamacereus ne kadar güzel gelişmişler. Ellerinize sağlık. 2 numaralı mesajınızdaki kaktüsünüze biraz daha toprak ilave ederseniz sanırım daha mutlu olacak Asuman Hanım. Yanlış görmediysem kökleri toprak üstüne çıkmış. Balkon sahibi Küpeliniz de ayrıca güzel. Balkonunuzda keyifli bir yaz geçirmenizi dilerim.

bahtiyar02 30-06-2009 22:52

sevgili asumandilek...tüm çiçeklerinizin maşallahı var.hepside biri birinden güzel.ellerinize sağlık.
saygılar

asumandilek 01-07-2009 00:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ciceksever70 (Mesaj 454740)
Bütün cicekleriniz cok güzel, genelde cicekler yari gölgede daha keyifli oluyorlar ama yerlerini sevmeleri de önemli. Belli ki sizin balkonunuzu sevmisler. Sevgiler.

Çok teşekkürler sevgili çiçeksever. Daha irice olanları diğerlerine gölge yapacak şekilde yerleştirip bir de üstüne tembih edince beni dinliyorlarmış gibi geliyor bana. :p

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selenn (Mesaj 454747)
Tüm çiçekleriniz çok güzeller. Garaptopetalum, Opuntia ve Chamacereus ne kadar güzel gelişmişler. Ellerinize sağlık. 2 numaralı mesajınızdaki kaktüsünüze biraz daha toprak ilave ederseniz sanırım daha mutlu olacak Asuman Hanım. Yanlış görmediysem kökleri toprak üstüne çıkmış. Balkon sahibi Küpeliniz de ayrıca güzel. Balkonunuzda keyifli bir yaz geçirmenizi dilerim.

Bu hafta sonu onları ayırdım ve ayrı saksılara aldım. Şimdi artık keyifleri çok daha yerinde görünüyorlar. İlgin için sonsuz teşekkürler sevgili Selen..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 (Mesaj 454765)
sevgili asumandilek...tüm çiçeklerinizin maşallahı var.hepside biri birinden güzel.ellerinize sağlık.
saygılar

Ve sayın bahtiyar02; beğenmeniz ne hoş. Bu hastalığın sonu yok. Müthiş heyecan veriyor her yeni gün yeni çiçekte bambaşka hislerle doluyor insan. Hele çiçek açtıklarında deymeyin keyfime. ;)

asumandilek 14-07-2009 14:57

5 Eklenti(ler)
Geçtiğimiz hafta hayal alemi gibi bir bahçede ağzımız açık dolandık Nisann23, duygumit ve ben Cemo'nun ( haha) ağzımı açık bırakacak derece güzellikte bahçesinde misafirdik. Şımardım, mızmız çocuklar gibi ondan da isterim, bundan da diye dolaştım koca bahçeyi. Ve en güzeliyse sevgili Cemo'yu tanımaktı. Gelelim Cemo'nun bahçesinden sonra balkonumuza taşınan güzelliklere.. Tabi sevgili SevimK öğretmenimin Hendek'ten yolladığı sukkulentler ve nisannım 23' ümün kaktüs ve sukkulentlerinin de balkonumdaki gelişmeye katkısı çok büyük...

asumandilek 14-07-2009 14:59

3 Eklenti(ler)
Bitmedi .... :dilli:

asumandilek 14-07-2009 15:01

5 Eklenti(ler)
Ve yeni kaktüs ve sukkulentlerim...

Kiraz 14-07-2009 15:03

Küçücük saksılarınızda emek ve sevgi o kadar çok ki, hemen belli oluyor. Elinize sağlık.

asumandilek 14-07-2009 15:03

4 Eklenti(ler)
:rolleyes: Bitmez...

asumandilek 14-07-2009 15:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 461488)
Küçücük saksılarınızda emek ve sevgi o kadar çok ki, hemen belli oluyor. Elinize sağlık.

Çok teşekkür ederim sevgili Kiraz. Emeksiz ekmek olmaz deriz ya hani. İşte bu böyle birşey. Ruhumun ekmeği onlar benim.

KARADENİZ37 14-07-2009 15:11

Sevgil Asuman balkon bahçen çok güzel.Çiçeklerini emek ve sevgiyle suladığın aşikar.Onlarda bu sevgiye karşılık bol bol çiçek vermiş.Kocaman bi MAŞALLAH diyorum.İçinde güle güle yaşa sevgiler.

asumandilek 14-07-2009 15:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi KARADENİZ37 (Mesaj 461498)
Sevgil Asuman balkon bahçen çok güzel.Çiçeklerini emek ve sevgiyle suladığın aşikar.Onlarda bu sevgiye karşılık bol bol çiçek vermiş.Kocaman bi MAŞALLAH diyorum.İçinde güle güle yaşa sevgiler.

O koca koca harflerle içinden koparcasına bağırır gibi gelen maşallah için ben teşekkür ederim. Çok içten yazdığınız her kelime için de ayrıca teşekkürler sevgili KARADENİZ37. Sağlıcakla ve bitkilerinizle İNŞALLAH... :rolleyes:

nisann23 15-07-2009 23:06

Arkadaşlar benim bu balkonun misafiri olarak söyleyeceğim tek kelime SİHİRLİ
Balkona gelen çiçekler, böcekler, ağaçlar ... her neyse balkona geldikten sonra havaları değişiyor.Hemen serpiliyor, çiçekleniyor, fışkırıyor ve bunun gibi garip eğilimler gösteriyorlar.
Bu arada sadece balkonu överek yetiştiricileri Asuman Hanfendiye haksızlık etmeyelim. Bu kadar pozitif bir insanın yansıması elbet bu kadar güzel olmalı:dilli:
Sevgili Asuman:D
Balkonunu seviyorum, hepsinden bende de olsun istiyorum, bu gidişle o balkona nasıl sığacağını merak ediyorum, Çay içecek yer kalmayacağı için endişeleniyorum ve son olarak sadece eline değil yüreğine de sağlık diyorum çünkü bunlar ruhsuz ellerin eseri değil biliyorum.
Bu kadar kafiye, redif ve bilmem neden sonra galiba şair oluyorum:D:D:D

asumandilek 15-07-2009 23:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nisann23 (Mesaj 462579)
Arkadaşlar benim bu balkonun misafiri olarak söyleyeceğim tek kelime SİHİRLİ
Balkona gelen çiçekler, böcekler, ağaçlar ... her neyse balkona geldikten sonra havaları değişiyor.Hemen serpiliyor, çiçekleniyor, fışkırıyor ve bunun gibi garip eğilimler gösteriyorlar.
Bu arada sadece balkonu överek yetiştiricileri Asuman Hanfendiye haksızlık etmeyelim. Bu kadar pozitif bir insanın yansıması elbet bu kadar güzel olmalı:dilli:
Sevgili Asuman:D
Balkonunu seviyorum, hepsinden bende de olsun istiyorum, bu gidişle o balkona nasıl sığacağını merak ediyorum, Çay içecek yer kalmayacağı için endişeleniyorum ve son olarak sadece eline değil yüreğine de sağlık diyorum çünkü bunlar ruhsuz ellerin eseri değil biliyorum.
Bu kadar kafiye, redif ve bilmem neden sonra galiba şair oluyorum:D:D:D

Alıntı yapacak vurgulu bir cümle aradım ama bu tamamen vurgu olmuş Nisanım 23üm. Canımsın. Hakediyorsam bu güzel övgüleri ne mutlu bana. Böyle düşünmen beni onurlandırdı. Ama biliyorsun çok önemli bir ayrıntı var. Senin Kuzuluk'tan getirdiğin doğduğum toprakların havasını almış, suyunu içmiş kaktüslerin sayesinde daha da güzelleşti bu balkon. Desteğin benim için çok değerli...

Bu arada merak etme çay içecek yer bulamazsak salondan balkona ilave yaptırırız. Biraz daraltırız salonu olur biter.. :D Zaten o köşe çok aykırı biliyorsun. Gereksiz yani. :dilli:

bennur 15-07-2009 23:31

Sevgili Asuman hanım, çok renkli, çok sağlıklı çiçekler, emeğinize sağlık. Ve yeni kaktüs ve sukkulentleriniz hayırlı olsun, çok dekoratif oldukları bir gerçek. Sevgiyle kalın, bu güzel balkonda keyif çayları eksilmesin.

asumandilek 16-07-2009 00:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bennur (Mesaj 462609)
Sevgili Asuman hanım, çok renkli, çok sağlıklı çiçekler, emeğinize sağlık. Ve yeni kaktüs ve sukkulentleriniz hayırlı olsun, çok dekoratif oldukları bir gerçek. Sevgiyle kalın, bu güzel balkonda keyif çayları eksilmesin.

Sevgili Bennur teşekkür ederim. Kaktüs bende hastalık derecesinde diğerlerine oranla. Bonsai yi de unutmamak lazım tabi. Balkon elverdiğince uğraşıyorum işte. Gönül istiyor ki şöyle geniş bir bahçe olsun. Doya doya seyreylesin şu ruhum.

bennur 16-07-2009 01:04

Hepimiz bitkilere, çiçeklere meraklıyız, ama değişik türler üzerinde odaklanıyoruz haliyle. Allah gönlünüzden geçene sahip olmayı nasibetsin:) Sevgiyle kalın

denizkedisi 20-07-2009 02:14

Tebrik ederim,hayranlıkla izledim.Sukkulentleri nasıl topladınız? O kadar güzel çeşitler var ki düşünmeden edemedim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024