agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni16716Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-01-2014, 22:55   #751
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili loveforlife, İyi günlerde sevgiyle büyütün hediye gelen çiçeklerinizi, sürpriz hediyelerinizi merakla bekleyeceğiz, sizin adınıza ben de mutlu oldum, hediye almak çok
güzel bir şey.
Fincan hanımın da gözünden hiç bir şey kaçmıyor maşallah, kolyesi de çok yakışmış.
Yeni yılınız size neşe, mutluluk, sağlık ve şans getirsin, her şey dilediğin gibi olsun
inşallah, sevgiyle kalın.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 22:59   #752
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Oh ne güzel bol bol serotonin! Her derde deva organik antibiyotik -o da ne demekse- bunlar. Güle güle büyüt sevgili Loveforlife. Baktıkça için açılsın.

Ayrıyeten ben bu Fincan hanımın pozlarına bayılıyorum. Pek asaletli bir hanım. Ağzını burnunu mıncıklamak geliyor içimden. Tabi muhtemelen cırmıklarla ödüllendirirdi beni

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 23:19   #753
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Evet hediye almak çok güzel birşey hele o hediyeler de bitki, çiçek olur ise oh değmeyin keyfimize... Gelen hediyelerin hayrlı olsun, bol bol çiçeklerini göresin inşallah sevgili Loveforlife'm...
Fincan için söylediğin, çok hoşuma gitti, güldürdün beni. 'Çiçekler; ne de olsa Fincan'ın kardeşleri.' Sevimli Fincan'ın bir de kanatlı kardeşleri var.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2014, 11:25   #754
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Geçmiş olsun loveforlife, Allah sağlıklı uzun bir yaşam versin sana.. Gülücüklerle bezeli gül yüzün hiç solmasın.
Çok teşekkür ederim Sevgili Hira. Hepimiz için güzel olsun her şey!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sevgili loveforlife, İyi günlerde sevgiyle büyütün hediye gelen çiçeklerinizi, sürpriz hediyelerinizi merakla bekleyeceğiz, sizin adınıza ben de mutlu oldum, hediye almak çok güzel bir şey.
Fincan hanımın da gözünden hiç bir şey kaçmıyor maşallah, kolyesi de çok yakışmış. Yeni yılınız size neşe, mutluluk, sağlık ve şans getirsin, her şey dilediğin gibi olsun inşallah, sevgiyle kalın.
Sevgili Akçabardak, iyi dileklerin için çok teşekkür ederim Ablacığım. Hepimize güzellikler getirsin yeni yıl. Fincan Hanım ev sahibi ya, eve gelen giden ondan soruluyor. Bir söz var, diyorlar ki; "köpekler bir sahibim var dermiş, kedilerse bir insana sahibim!" Gerçekten patisinde oynatıyor bizim kız annemle beni.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Oh ne güzel bol bol serotonin! Her derde deva organik antibiyotik -o da ne demekse- bunlar. Güle güle büyüt sevgili Loveforlife. Baktıkça için açılsın.
Ayrıyeten ben bu Fincan hanımın pozlarına bayılıyorum. Pek asaletli bir hanım. Ağzını burnunu mıncıklamak geliyor içimden. Tabi muhtemelen cırmıklarla ödüllendirirdi beni
Sevgili Yağmur, Fincan Hanım'ın en güzel huylarından biri asla tırnaklarını göstermemesi. Zaten sevgiye bayılıyor. Eve misafir falan gelmeyegörsün. Hemen beni siz de sevin diye kucaklarına oturmak istiyor ama çoğu kişi onu istemediği için çok üzülüyor benim kızım. O gerçekten bambaşka bir kedi. Asla masaya ya da mutfak tezgahına çıkmaz. Sen balık ayıkla, o yanında yatar, yanında et pişir kokusuna bile bakmaz. Çok terbiyelidir benim kızım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Evet hediye almak çok güzel bir şey hele o hediyeler de bitki, çiçek olur ise oh değmeyin keyfimize... Gelen hediyelerin hayrlı olsun, bol bol çiçeklerini göresin inşallah sevgili Loveforlife'm...
Fincan için söylediğin, çok hoşuma gitti, güldürdün beni. 'Çiçekler; ne de olsa Fincan'ın kardeşleri.' Sevimli Fincan'ın bir de kanatlı kardeşleri var.
Sevgili YeniGine, hediye almak gerçekten de çok güzel ve keyif verici. Şu günlerde en çok da ihiyacım olan, Sevgili Yağmur'un da dediği gibi "seretonin". Dolayısıyla epey işe yarıyor.

Fincan'a çiçekler kardeş ve cicilerimiz, kanatlıların hepsi kardeş. Arada kafeste göremezse kuşları bir telaşa kapılıyor ki, sorma! Bak burada kontrole çıkmış bizim kız. Boncuk alt kafeste, aileye son katılan Sevgili Muda'nın hediyesi Şeker ve mubişlerim Paşa ve Fıstık yanında...
Name:  IMG_4417.jpg
Views: 1308
Size:  30.0 KB

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2014, 23:57   #755
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2013
bugün öyle bir içim sıkıldı ki ne yapayım ne yapayım derken biraz balkona çıktım kızlarıma baktım, havaya baktım bunaltıcı bir hava. geçtim bilgisayarın başına, sayfanı baştan sona gezdim: çiçeklerini, hayvanlarını yazdığın bütün içten mesajlarını okudum. bazen çok sevindim çiçeklerinin heyecanıyla, bazen üzüldüm kayıplarına, ama en çokta sevindiğim şey o kadar güzel bir gülüşün var ki aynı çiçeklerin gibi, o yufka yüreğini keşfettim merhametine, bütün canlılara olan saygına hayran kaldım. Her şey gönlünce olsun.

helin-123 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2014, 19:54   #756
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Fincan'a baktıra baktıra sitedeki kediyi rakip yaptıracaksın Zeus'a )). Yeni bitkilerin hayırlı olsun güle güle sağlıkla büyüt arkadaşım... Sürprizleri de merak etmeden kendimi alamıyorum...

YeniGine ve loveforlife beğendi.
berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 19:09   #757
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Fincan'a baktıra baktıra sitedeki kediyi rakip yaptıracaksın Zeus'a )). Yeni bitkilerin hayırlı olsun güle güle sağlıkla büyüt arkadaşım... Sürprizleri de merak etmeden kendimi alamıyorum...
Canım Arkadaşım,

Zeus'a rakip değil arkadaş olur, keşke bir cana daha yuva olabilseniz! Sürprizlerin benzerleri sende çiçek sapı çıkarmış bile. Yani sende daha önce göreceğiz çiçekleri. Bir de yediveren çiçeklerim var ki, seninkilerin yanında onlar da henüz minicikler...

OSMAN45 ve berçin beğendi.
Eski 14-01-2014, 20:52   #758
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Canım Arkadaşım,

Zeus'a rakip değil arkadaş olur, keşke bir cana daha yuva olabilseniz! Sürprizlerin benzerleri sende çiçek sapı çıkarmış bile. Yani sende daha önce göreceğiz çiçekleri. Bir de yediveren çiçeklerim var ki, seninkilerin yanında onlar da henüz minicikler...
Bilmiyorum arkadaşım, kedi videoları, kedi sahibi arkadaşlar gerçekten aklımı çeliyor. Ama kedi, köpek ve küçük çocuklar, sonaki halimi düşünemiyorum ...

Sürprizleri de anladım galiba, Aysel hanım-Ali bey ziyareti...

loveforlife beğendi.
berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 18:46   #759
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Arapsaçı - Aşkın gözyaşı (Helxine soleirolii)

Eskilerde pek çok evde gördüğümüz güzellerden biriydi o. Geçen yaz Zeki Yağlı'nın bahçesinde yer örtücü olarak kullanıldığını görüp hayran olmuş, küçük bir parça alarak dönmüştüm eve. Kısa sürede çok güzel gelişti ve saksısını doldurdu. Onun tam fotoğrafını çekip sizinle paylaşacaktım ki, benim yaramaz civcivler nasıl becerdiyse atlamışlar üzerine... Düşünün nasıl üzüldüğümü. Başladım yeniden aramaya. Ne kadar arasam da bir türlü denk gelmedi çiçekçilerde.

Yine bir gün çiçekçilerde bakınırken minicik bir saksıda neredeyse ölmek üzereyken gördüm onu. Çiçekçiler de artık tanıyor, malum. "Al abla hediyemiz olsun" dediler. Çok umutlu olmasam da yeni bir saksıya geçirdim. Fısfısla sulayarak canlandırmayı başardım. Sonra ne mi oldu? Teras kattan indirmedim onu. Okuduğuma göre -3 derecelere kadar dayanıyormuş. Dayandığını kanıtladı. Cam önünde bolca ışık alıyor. Hava sıcak olmasa da keyfimiz yerinde...

Fincan Hanım burnunu sokmuş yine...

Name:  IMG_4682.jpg
Views: 1174
Size:  56.2 KB

Name:  IMG_4683.jpg
Views: 1199
Size:  50.9 KB

Name:  IMG_4887.jpg
Views: 1455
Size:  60.6 KB
Name:  IMG_4886.jpg
Views: 1169
Size:  61.2 KB

Eski 18-01-2014, 19:59   #760
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Kar altında kalmasına rağmen yaşıyor bahcede. Gülleri sökerken coğu gitti ama benim. Neyse ki arsız birşey baharda sürerler yeniden diyorum.

Saksıda epey uzamış saçlar

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 22:10   #761
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Çok sevimli bir bitkiymiş.

YeniGine ve loveforlife beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 23:41   #762
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Arapsaçını ben nedense yaşatamadım. İçeriye alınca malesef kurudu. Baharda çanlanma ihtimali üzerine saksısına dokunmayacağım. İzmir'de üç ayrı çeşidini bir arada görmüştüm.Buradaki bir çiçekçide nereden geldiyse bahçede çok güzel büyümüştü. Söylediğine göre kışı da dışarıda geçirmiş. Bu yıl hala yaşayıp yaşamadığına bakacağım. Kışı dışarıda geçirebilirse bakımı çok kolaylaşacak.

Düzenleyen Muda : 19-01-2014 saat 00:18
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2014, 00:01   #763
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili loveforlife maşallah ne kadar güzel olmuş. Komşumun bahçesinde saksıda idi yazın yok oldu gitti. Ben de Sayın Muda'nın dediği gibi hiç ellemiyorum belki baharda tekrar canlanır mı diye?

berçin, loveforlife ve Muda beğendi.
Eski 23-01-2014, 13:30   #764
Ağaç Dostu

ahsenn's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Ben küçükken bizim evde de vardı bu arap saçından.Saksıdan nasılda salına salına uzamış.

loveforlife beğendi.
ahsenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2014, 13:45   #765
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-06-2007
arapsaçları çiçek açar mı?

loveforlife beğendi.
mlevent.aktan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2014, 14:28   #766
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Daha fazla dayanamayacağım. Ayakkabı kutusundaki servetimi size açıklamam şart oldu... Şafak baskını falan olursa maazallah!
Eklenti 461544

Eklenti 461545

Eklenti 461546
Bir ayakkabı kutusunun bu kadar meşhur ve değerli olacağını nereden bilecektik, attığım kutulara yanarım

Savcıya polise haber vereyim dedim ama "kutu ihbarlarına bakmıyoz" dediler

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2014, 17:21   #767
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
İşin kötüsü ben şeffaf ayakkabı kutusu kullanıyorum, yani bir anlamda arama yapanların işi kolaylalaşıyor.

hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2014, 09:53   #768
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Arapsaçı - Aşkın gözyaşı (Helxine soleirolii)

Havalar güzel gittikçe o daha da güzelleşiyor. Böyle havaları seviyor sanırım.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mlevent.aktan Mesajı Göster
arapsaçları çiçek açar mı?
Ben henüz çiçeğini görmedim ama minicik çiçekleri varmış. Çiçeği olmasa da böyle de görsel şölen sergiliyor bence...
Name:  IMG_5038.jpg
Views: 6974
Size:  48.8 KB
Name:  IMG_5043.jpg
Views: 1489
Size:  54.3 KB
Name:  IMG_5039.jpg
Views: 4811
Size:  57.1 KB

Baksanıza arasından çıkan minicik yoncalar nasıl da güzel bir detay oluşturmuş...
Name:  IMG_5040.jpg
Views: 1394
Size:  38.7 KB

Sevgili Yenigine ve Muda, umarım sizinkiler de canlanır. Gerçekten her eve lazım bir çiçek bu bence...

Eski 29-01-2014, 10:32   #769
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Arap saçı gerçekten de böyle havaları çok seviyor, yazlıkta komşumun bahçesinde yer örtücüsü olarak bahçenin bir bölümüne ekmiş, ayrık gibi her tarafı sarmış, öyle güzel yayılmış ki, minik minik beyaz çiçeklenince daha da bir hoş oluyor, bayılıyorum görünce ama tek üzüldüğüm komşum onları çoğalınca söküp söküp sokağa atıyor, hele de duvar dibinde kiler böyle hafif duvara yaslanmışlar duvar yastığı gibi çok güzel görüntü sergiliyorlar.

Sizin kiler de çok sağlıklı ve güzel görünüyorlar sevgili lofeforlife.

Eski 30-01-2014, 09:14   #770
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Arap saçı gerçekten de böyle havaları çok seviyor, yazlıkta komşumun bahçesinde yer örtücüsü olarak bahçenin bir bölümüne ekmiş, ayrık gibi her tarafı sarmış, öyle güzel yayılmış ki, minik minik beyaz çiçeklenince daha da bir hoş oluyor, bayılıyorum görünce ama tek üzüldüğüm komşum onları çoğalınca söküp söküp sokağa atıyor, hele de duvar dibinde kiler böyle hafif duvara yaslanmışlar duvar yastığı gibi çok güzel görüntü sergiliyorlar.Sizinkiler de çok sağlıklı ve güzel görünüyorlar sevgili loveforlife.
Sevgili Akçabardak,
Biz bir saksısınız gözünün içine bakarız, başkalarında öyle çoğalır ki söküp söküp atar! Ah, ah... Bir gün şöyle güzel bir bahçem olsa da, yolup atacak kadar değil ama paylaşacak kadar çoğalsa cancağızlarım...

Eski 30-01-2014, 10:22   #771
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Sevgili Akçabardak,
Biz bir saksısınız gözünün içine bakarız, başkalarında öyle çoğalır ki söküp söküp atar! Ah, ah... Bir gün şöyle güzel bir bahçem olsa da, yolup atacak kadar değil ama paylaşacak kadar çoğalsa cancağızlarım...
Sevgili loveforlife, Allah büyüktür inşallah bir gün sizin de dileğiniz kabul olur kurban olduğum rabbime, benim bahçem de çok küçücük olduğu için büyük bahçeleri görünce içim gidiyor, sizin de dediğiniz gibi öyle fazla büyük olmsını
istemem 300, 500 m2 yeter diyorum.

Eski 30-01-2014, 19:20   #772
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Karanfil...

Geçen yılki tohum takas etkinliğinden gelen karanfil tohumları vardı. Sayıları o kadar azdı ki! Buna rağmen onları ekip büyük bir ümitle bekledim. 3 cılız çimlenme oldu. Şaşırtmadan sonra ikisini yaşatmayı başaramadım ne yazık ki. Kala kala biri kaldı. İşin aslı öyle ayılıp bayıldı ki, hiç umudum yoktu yaşayacağına dair. Dışarıda duruyor sürekli. Birkaç hafta önce bir sürü tomurcuk oluştu üzerinde. Şimdi de ilk çiçeğimizi gördük...
Name:  IMG_4896.jpg
Views: 1026
Size:  40.3 KB

Name:  IMG_4951.jpg
Views: 1033
Size:  35.3 KB

Name:  IMG_4950.jpg
Views: 1040
Size:  27.1 KB

Eski 31-01-2014, 12:59   #773
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Bahar müjdeleri geliyor. Renkleneceğiz!
Name:  IMG_4952.jpg
Views: 973
Size:  43.6 KB

Name:  IMG_4953.jpg
Views: 953
Size:  49.0 KB

Name:  IMG_4954.jpg
Views: 954
Size:  36.9 KB

Name:  IMG_4955.jpg
Views: 995
Size:  50.7 KB

Eski 31-01-2014, 13:15   #774
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Hay maşallah, ne güzel de göstermişler tomurcuklarını çok tatlılar tombik tombik sümbüller,
Amaryllisler de erken davranmışlar onlara da maşallah, nazar değmesin inşallah.

berçin, loveforlife ve hira beğendi.
Eski 05-02-2014, 10:19   #775
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Bergenya - Kış Ortancası

Yaklaşık bir yıl oluyor sayfamı açalı. İlk onunla merhaba demiştim size. Döndük dolaştık, biz yine çiçek açtık...
Name:  IMG_5112.jpg
Views: 950
Size:  26.9 KB

Name:  IMG_5114.jpg
Views: 961
Size:  28.7 KB

Name:  IMG_5111.jpg
Views: 938
Size:  28.9 KB

Eski 06-02-2014, 09:31   #776
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-06-2007
Senin beyaz zambağın var mı?

Eklenen Resimler

Düzenleyen mlevent.aktan : 06-02-2014 saat 13:34
mlevent.aktan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2014, 20:26   #777
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Siklamen (Cyclamen)

Uzun süredir siklamen sahibi olmak istiyordum. Bu yıl çiçek pazarındakilere sorduğumda 15 TL fiyat verilince bu miktar çok fazla gelmiş ve almaktan vazgeçmiştim. Ta ki çarşamba günü pazarda bu güzellere rastlayıncaya dek! Hem de sadece 5 TL. Artık iki tane siklamenim var...
Name:  IMG_5195.jpg
Views: 879
Size:  39.4 KB

Name:  IMG_5197.jpg
Views: 863
Size:  34.2 KB

Name:  IMG_5198.jpg
Views: 835
Size:  34.4 KB

Name:  IMG_5199.jpg
Views: 842
Size:  31.6 KB

Eski 08-02-2014, 23:29   #778
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Allah Allaah yani sevgili loveforlife'm, Sayın sevgili malina'dan korkmasam ağzımdan tam bir kelime çıkıyor idi valla... Yani 15._ TL. neredee, 5._ TL. nerede?..
Sen kadar ben de çok sevindim çok güzel fiyata iki tane siklamenin olmuş. Renkleri de çok güzelmiş. Sen onları çoğaltırsın bir sürü siklamenin olur inşallah...
Güle güle büyütesin...

Eski 09-02-2014, 10:11   #779
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Benim güzel menekşem!

Sevgili Alys'in hediyesi menekşem yerini çok sevdi. O keyifli, ben keyifli!
Name:  IMG_5179.jpg
Views: 863
Size:  40.9 KB

Name:  IMG_5177.jpg
Views: 818
Size:  38.7 KB

Name:  IMG_5178.jpg
Views: 858
Size:  29.9 KB

Sevgili Alys'e bir kez daha teşekkür ederim.

Eski 09-02-2014, 10:44   #780
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Allah Allaah yani sevgili loveforlife'm, Sayın sevgili malina'dan korkmasam ağzımdan tam bir kelime çıkıyor idi valla... Yani 15._ TL. neredee, 5._ TL. nerede?..
Sen kadar ben de çok sevindim çok güzel fiyata iki tane siklamenin olmuş. Renkleri de çok güzelmiş. Sen onları çoğaltırsın bir sürü siklamenin olur inşallah...
Güle güle büyütesin...
Sevgili Yenigine,
Gerçekten ben de fiyatı duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Çok ağrım olmasa, taşıyabileceğime güvensem bir ya da iki tane daha alırdım açıkçası. Bildiğim kadarıyla çok kolay bir bitki değil. Bakalım, yaşatmayı ve çoğaltmayı başarabilecek miyim? Bu kış epey çiçeğim telef oldu ne yazık ki...

berçin ve YeniGine beğendi.

Etiketler
sardunya, soğanlı bitkiler, tohumla üretim

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024