agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni13658Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-05-2015, 23:58   #1981
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Valla beni de aynı tömürcek, sen gez burayı sonra buluşuruz deyip ayrılıyorlar benden. Birde bir iki komşum var ya onlar da çok seviyorlar çiçeği, toprağı benden habersiz sera, peysaj giderlerse hep tembih ederlermiş aman sakın Sema'ya söylemeyelim.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2015, 10:52   #1982
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Bunlar da dün çekemediklerim Beyaz sabriyemle büyük yapraklı pembe sabriyem Arkadaşımın evinde ikamet etmekteler diğer bikaç çiçeğimle beraber

Name:  PhotoGrid_1431247615637.jpg
Views: 722
Size:  42.3 KB

Name:  PhotoGrid_1431247635040.jpg
Views: 727
Size:  40.5 KB

Name:  PhotoGrid_1431247653254.jpg
Views: 689
Size:  37.7 KB

Name:  PhotoGrid_1431247665985.jpg
Views: 720
Size:  39.1 KB

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2015, 09:28   #1983
Ağaç Dostu

efeege's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
Sevgili tömürcekciğim çiçeklerini güle güle büyüt bol çiçeklerini gör.
maşşallah balkonların dolmaya ve güzelliklerini sunmaya başlamış.
ellerine sağlık. senin halini anlıyorum asansörsüz altıncı kata yük çıkarmak bende aynı durumdayım.
hafta sonu bende o kadar çiçeği terastan indirip bir araba dolusu arabaya koy yazlığa götür. gider gitmez zaman kısıtlı olduğundan hemen dikmeye başla

Dünde akşama kadar ancak bitirebildim. şu anda ağrıdan yorgunluktan kıpırdanamıyorum.

Bazende diyorumki Allahım bizlere akıl fikir versin.
ama yok yok biz akıllanmayız.

efeege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2015, 12:13   #1984
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi efeege Mesajı Göster
Sevgili tömürcekciğim çiçeklerini güle güle büyüt bol çiçeklerini gör.
maşşallah balkonların dolmaya ve güzelliklerini sunmaya başlamış.
ellerine sağlık. senin halini anlıyorum asansörsüz altıncı kata yük çıkarmak bende aynı durumdayım.
hafta sonu bende o kadar çiçeği terastan indirip bir araba dolusu arabaya koy yazlığa götür. gider gitmez zaman kısıtlı olduğundan hemen dikmeye başla

Dünde akşama kadar ancak bitirebildim. şu anda ağrıdan yorgunluktan kıpırdanamıyorum.

Bazende diyorumki Allahım bizlere akıl fikir versin.
ama yok yok biz akıllanmayız.
Güzel dileklerin için teşekkür ederim ablacım Balkonlarım doldu hatta taştı, evin içi de doldu o yüzden 5 10 saksımı da samimi olduğum bi arkadaşımın evinde bakıyorum onun evi daha güneşli ve pencereler daha müsait hoyaları da onun evinde bakıcam çünkü kışın doğalgaz sorunum var

Biz gerçekten akıllanmayız abla, iflah da olmayız hoş biz akıllanırsak balkonlar, bahçeler çiçek yüzü görmez varsın deli olsun adımız

Eski 14-05-2015, 12:20   #1985
Ağaç Dostu

B e t ü l's Avatar

Giriş Tarihi: 19-03-2013
Merhaba öncelikle sana ve çiçeklerine nazar değmesin diyeyim.
Komşum dün çingene şalvarından bir dal verdi. Seninkinin maşallahı var. Şu anda suda.boyu 15 cm. Ne yapayım? Nasıl topraktan hoşlanır? Suda mı bekleteyim yoksa toprağa mı dikeyim. Güneş ışığıyla arası nasıl?
Bir de çeliği ortadan ikiye bölsem ne olur? Malum çoğaltalım?
Sevgiler

B e t ü l Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2015, 13:40   #1986
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi B e t ü l Mesajı Göster
Merhaba öncelikle sana ve çiçeklerine nazar değmesin diyeyim.
Komşum dün çingene şalvarından bir dal verdi. Seninkinin maşallahı var. Şu anda suda.boyu 15 cm. Ne yapayım? Nasıl topraktan hoşlanır? Suda mı bekleteyim yoksa toprağa mı dikeyim. Güneş ışığıyla arası nasıl?
Bir de çeliği ortadan ikiye bölsem ne olur? Malum çoğaltalım?
Sevgiler
Güzel dileklerin için teşekkürler betül abla hoşgeldin sayfama En altta yaprak çıkardığı boğumdaki yaprakları kopar ve suya koy abla çeliği 2 haftaya çimlenir. Başta bazen buruşabiliyor telaşlanma sonra toparlayıp kök salmaya başlıyor biraz garip Çeliği bölmeye gerek yok zaten tutunca bi başlıyor büyümeye bol bol çoğaltırsınız çeliklerinden

İsteklerine gelince suyu seviyor toprağı hafif nemli kalınca hoşuna gidiyor. Direk güneşte buruştuğundan ben hafif sabah güneşi alan yerde bakıyorum çok hoşlanıyor. Üzerine yakmayacak şekilde güneş vurduğunda ev içinde de rahatlıkla yetişebiliyor

Eski 14-05-2015, 14:00   #1987
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Ooo Tömürcekte yine şenlik var maşallah! Gerçi fotoğrafların çoğunu görmeden begene tıklıyorum Yine telefondan dertliyim! Yani anlayacagın fotografların %30'unu anca görüyorum 11 aylara hiç güneş vuruyormu Tömürcek? Bende kışın kaybettiğim iki tanenin üzerine bu senede iki tane aldım, fuşya ve yavruagzı Ben hep gölgede bırakıyorum.

Beyaz sabriyenin varlıgından bile bi haberdim az evveline kadar maşallah onlarda süper.

Benim küpelerim tam gölgede duruyor, şuan balkondayım, benim gözetimimde azcık güneş alsınlar diye güneşe çektim, çekmez olaydım, hemen yumuşadı yapraklar. Tam gölgeye devam henoz tomurcuk yok onlardada.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2015, 22:00   #1988
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Aslında boyutlarını ayarlıyorum hira abla ama Ablacım onbir aylara hiiiç güneş vurmuyor pencerede duruyorlar ve orası güneş görmüyor. Sadece bolca aydınlık ve havadar. Beyaz sabriyem de geçen seneden bu seneye anca bukadar olabildi

Valla abla benim küpelilerim de şuan gölge aydınlık biyerdeler güneş onlara da vurmuyor. Acaba diyorum güneşe mi alıştırsaydım baştan çünkü gereğinden fazla yapraklandılar deve gibi oldular hala tomurcuk yok üçünde de. Ben köydekilere sabah güneşinde bakardım gayette hoşnuttular.

Eski 14-05-2015, 23:31   #1989
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Ahhh bu köy... Sevgili tömürcek yazın gidiyorsun değil mi köye? Ben de bulsam, imkânım olsa da gitsem bir köye.
Sabriyelerine maşallah, çok güzel gelişmiş ve çiçeklenmişler. Küpeli geçen sene balkonuma aldım hiç güneş görmüyor ya balkon tam benim balkonluk dedim, ama bu seferde balkon havadar da değil gömme balkon bitlendi, kurudu gitti. Komşumun bahçesinde büyüttüm bir sene gayet güzel gelişmişti sabah güneşi alıyordu, havadar gayet iyiydi. Yani bu sene küpeliden de vazgeçtim.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2015, 08:03   #1990
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Küpeli sayfasından çıkmıyorum bu ara, elimde defter kalem, önemli bulduğum yerleri not alıyorum. Sabah güneşi seviyormuş, öğlen kızgın güneşten hoşlanmazmış. Sabah güneşi alan bir yer yok bizde, balkon 14:30'dan itibaren güneşli. Besin veriyorum, bakalım ne olacak. Gecen yaz küpem tam gölgedeydi, gayet güzeldi aslında. Sabriye diyince dogrudan Tömürcek geliyor artık aklıma hee bir de çingene şalvarını görünce Ortancaları unutmamak lazım maşallah.. Kolay gelsin Tömürcekk

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2015, 12:56   #1991
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Ahhh bu köy... Sevgili tömürcek yazın gidiyorsun değil mi köye? Ben de bulsam, imkânım olsa da gitsem bir köye.
Sabriyelerine maşallah, çok güzel gelişmiş ve çiçeklenmişler. Küpeli geçen sene balkonuma aldım hiç güneş görmüyor ya balkon tam benim balkonluk dedim, ama bu seferde balkon havadar da değil gömme balkon bitlendi, kurudu gitti. Komşumun bahçesinde büyüttüm bir sene gayet güzel gelişmişti sabah güneşi alıyordu, havadar gayet iyiydi. Yani bu sene küpeliden de vazgeçtim.
Mayamız köyde karılmış duramıyoruz köysüz Dolmuşta demirlere tutununca çıt pıt elektrik çarpıyo diyorum dolmuş da haklı ayağım toprağa basmıyo elektrik yüklenmiş her yanım, köyde öyle mi illaki tarlaya toprağa basıyosun yalın ayak elektriğini atıyosun. İnşallah Allah bi fırsatını verir de sen de köye gidersin yenigine ablam

Sabriyelerim arkadaşımın evini sevdiler. Benim taşındığım ev kışın çok soğuk olunca bozuldular dayanamadım onlar bütün yapraklarını dökünce onlar kurudu bende kurudum en son yüzümü kızartıp arkadaşıma rica ettim evine koyabilir miyim diye sağ olsun kırmadı beni şimdi anca anca toparlıyolar.

Küpelilere gelince havadar yer olmayınca küpeliler ya yapraklarını döküyor ya upuzun uzuyor ya da bitleniyor. Benim evim 6. kat balkonum gayet aydınlık ve havadar ama küpelilerin bulunduğu yere güneş vurmuyor diyorum ondan mı acaba hala tomurcuk yok. Küpeli sever yarı gölgeyi gelemez güneşe ama fazla geldi sanırım benim gölge onlara bakalım akıbetleri nolcak. Olmadı bende senin gibi vazgeçerim küpeliden yenigine ablacım. Menekşelerimden vazgeçtim içim yana yana evim hiç müsait değil menekşe için. Belki diyorum çiçekten de vazgeçerim sürekli sorun çıkıyor. Biyere gidiyorum sulayıverin, köyüme gidiyorum bakıverin millet de bıktı benden şu çiçeklerim hayvanlarım yüzünden lafa doydum yani naparım artık seneye bilmiyorum iyice düşünmeye başladım bu çiçeklerimden vazgeçme işini

Eski 15-05-2015, 13:02   #1992
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Küpeli sayfasından çıkmıyorum bu ara, elimde defter kalem, önemli bulduğum yerleri not alıyorum. Sabah güneşi seviyormuş, öğlen kızgın güneşten hoşlanmazmış. Sabah güneşi alan bir yer yok bizde, balkon 14:30'dan itibaren güneşli. Besin veriyorum, bakalım ne olacak. Gecen yaz küpem tam gölgedeydi, gayet güzeldi aslında. Sabriye diyince dogrudan Tömürcek geliyor artık aklıma hee bir de çingene şalvarını görünce Ortancaları unutmamak lazım maşallah.. Kolay gelsin Tömürcekk
Ablacım küpeli kızgın güneşe gelemez yanar yaprakları çiçekleri. Sabah güneşi hafif olduğundan çok seviyor. Balkonuna bişeylerin arkasına da koyabilirsin hira abla ışığı filtreleyecek bi çiçek olur başka bişey olur yanmaz en azından ve güneşini de filtreli almış olur

Sabriyeyle çingene şalvarının isim patentini almalıyım Ortancalarım bu sene yine çok coşkuluydular şuan durumları nedir bilmiyorum açtığı zamanlara denk getirmeye çalışıcam köye gitme vaktimi görmek istiyorum çiçeklerini

Eski 15-05-2015, 19:41   #1993
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Belki diyorum çiçekten de vazgeçerim sürekli sorun çıkıyor. Biyere gidiyorum sulayıverin, köyüme gidiyorum bakıverin millet de bıktı benden şu çiçeklerim hayvanlarım yüzünden lafa doydum yani naparım artık seneye bilmiyorum iyice düşünmeye başladım bu çiçeklerimden vazgeçme işini

Bu mesajı okumamış olayım sevgili tömürcek. Sen ki bu sitedeki birçok kişinin tüm çocuklara gençlere örnek gösterdiği, ah keşke tüm gençler böyle doğasever olsa dediği birisin. Zaten içine yer etmiş bu sevgi sen istesen de sökemezsin, çiçeklerden vazgeçemezsin. Bu zorluk dediğin en fazla 3 yıl... Üniversite bitip hayata atıldığında yerin yurdun belli olur, çiçeklerin de bir düzene oturur. Sakın vazgeçme. Istedikten sonra betonların içinden bile hayat buluyor yeşillikler.
Seni anlıyorum bu Yüzden de vazgeçme sevdanı bırak diyorum. Yaşadığım bir acı sonunda ben de vazgeçmiştim çiçeklerden. Ancak gelen bir hediye oldu... 1 hafta yüzüne bakmadım. Inatla çiçeklerini tuttu. Sonra dayanamadım. Ben almasam da o beni bulmuştu ve bir şekilde evime konuk olmuştu. Inan çiçekler bitkiler insan için büyük bir terapi, büyük bir nimet. Sakın sevginden vazgeçme. Kim ne laf ederse etsin. Doğru tektir. Edilen laflar bu gerçeği değiştirmez. Doğayı sevmeyen insanı hiç sevemez. Sıkıldığında da yardımına koşacak kocaman bir ağaçlar.net ailen var biliyorsun.

Limonik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2015, 19:52   #1994
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Limonik Mesajı Göster
Bu mesajı okumamış olayım sevgili tömürcek. Sen ki bu sitedeki birçok kişinin tüm çocuklara gençlere örnek gösterdiği, ah keşke tüm gençler böyle doğasever olsa dediği birisin. Zaten içine yer etmiş bu sevgi sen istesen de sökemezsin, çiçeklerden vazgeçemezsin. Bu zorluk dediğin en fazla 3 yıl... Üniversite bitip hayata atıldığında yerin yurdun belli olur, çiçeklerin de bir düzene oturur. Sakın vazgeçme. Istedikten sonra betonların içinden bile hayat buluyor yeşillikler.
Seni anlıyorum bu Yüzden de vazgeçme sevdanı bırak diyorum. Yaşadığım bir acı sonunda ben de vazgeçmiştim çiçeklerden. Ancak gelen bir hediye oldu... 1 hafta yüzüne bakmadım. Inatla çiçeklerini tuttu. Sonra dayanamadım. Ben almasam da o beni bulmuştu ve bir şekilde evime konuk olmuştu. Inan çiçekler bitkiler insan için büyük bir terapi, büyük bir nimet. Sakın sevginden vazgeçme. Kim ne laf ederse etsin. Doğru tektir. Edilen laflar bu gerçeği değiştirmez. Doğayı sevmeyen insanı hiç sevemez. Sıkıldığında da yardımına koşacak kocaman bir ağaçlar.net ailen var biliyorsun.
Bu sitedeki dostlukları çok seviyorum işte. Yanımdakiler, çevremdekiler köstek olurken burdan destek görüyorum her zaman. Bu güzel mesaj için çok teşekkürler canım ablacım. Çok haklısın insanın bazen bişeyler canına tak ediyor fakat bırakılmıyor işte.

Çiçekleri bırakamam biliyorum. O bomboş balkonun pencerelerin ne anlamı kalır ozaman. Zaten sıkılmışım betonlardan bu sefer iyice mutsuz olucam. Bazen bişeyler insanın canına tak ediyor işte. Sulamak için birilerine emanet ediyosun onlar da söylenince diyorum kendi kendime çiçek için değer mi bukadar ağız kokusu çekmeye. Ama düşünüyorum çiçekler olmasa mutlu olamam ben. Çiçeklerimden vazgeçmem asla.

Eski 15-05-2015, 20:02   #1995
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2014
Alıntı:
Bu sitedeki dostlukları çok seviyorum işte. Yanımdakiler, çevremdekiler köstek olurken burdan destek görüyorum her zaman. Bu güzel mesaj için çok teşekkürler canım ablacım. Çok haklısın insanın bazen bişeyler canına tak ediyor fakat bırakılmıyor işte.

Çiçekleri bırakamam biliyorum. O bomboş balkonun pencerelerin ne anlamı kalır ozaman. Zaten sıkılmışım betonlardan bu sefer iyice mutsuz olucam. Bazen bişeyler insanın canına tak ediyor işte. Sulamak için birilerine emanet ediyosun onlar da söylenince diyorum kendi kendime çiçek için değer mi bukadar ağız kokusu çekmeye. Ama düşünüyorum çiçekler olmasa mutlu olamam ben. Çiçeklerimden vazgeçmem asla.

Heh işte şöyle
Ben vazgeçtiğimde ve sonra hediye çiçekle sevdama geri döndüğümde anladım ki ben hayattan uzaklaşmışım. Herşeyin rengi kaçmış. Bir çiçeğin açma heyecanını, o çiçeğin renklerinin güzelliğini göremeyen bence tam anlamıyla yaşamıyor, Hayatın özel yanlarını kaçırıyordur. Emin ol insanı yeniden hayata bağlayan ufak görünen büyük bir nimet tüm bitkiler.
Dediğin gibi camının önünde renkler olmayınca geriye boğucu bir şehir kalacak sadece. Sulamak için emanet etmeyi de iyi anlıyorum. Üniversite'de yaz tatiline döneceğim. Çiçeğimi emanet etmem lazım ama herkes Ülkesine dönmüş. Neyse çok yakın olmadığım ama gözümün tuttuğu bir Çinli kız vardı ona bıraktım. Sonra tatilde ara ara internetten Görüntülü konuştuk. Ben tabii arka fonda çiçeğimi arıyorum ne halde diye neyse sağ salim geri aldım sonra söylenenlere de aldırma alt tarafı bir bardak su dökecekler ayıp ya
Sıkıldığın anda hep şunu düşün. En fazla 3 yıl çekeceksin insanları. Hem bu sayede herkesin de gerçek yüzünü, toleransını ve farklı insan tiplerini de tanımış oluyorsun. Hiç kimse yoksa eminim Denizli'de vardır seve seve tatillerde saksılarını konuk edecek üyeler sen kendini hiç sıkma üzme, çiçekler bitkiler seni çok seviyor. Elinin değdiği bitki resmen mutlu oluyor. Vazgeçmek yok

Limonik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2015, 22:52   #1996
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Canım benim ne vazgeçmesi istediğin bir tas su olsun ben dökerim çiçeklerine ben dökemezsem Fatih abin döker ya da bizde misafir ederiz onları. Üzüldüğün şeye bak.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2015, 13:42   #1997
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Limonik Mesajı Göster
Heh işte şöyle
Ben vazgeçtiğimde ve sonra hediye çiçekle sevdama geri döndüğümde anladım ki ben hayattan uzaklaşmışım. Herşeyin rengi kaçmış. Bir çiçeğin açma heyecanını, o çiçeğin renklerinin güzelliğini göremeyen bence tam anlamıyla yaşamıyor, Hayatın özel yanlarını kaçırıyordur. Emin ol insanı yeniden hayata bağlayan ufak görünen büyük bir nimet tüm bitkiler.
Dediğin gibi camının önünde renkler olmayınca geriye boğucu bir şehir kalacak sadece. Sulamak için emanet etmeyi de iyi anlıyorum. Üniversite'de yaz tatiline döneceğim. Çiçeğimi emanet etmem lazım ama herkes Ülkesine dönmüş. Neyse çok yakın olmadığım ama gözümün tuttuğu bir Çinli kız vardı ona bıraktım. Sonra tatilde ara ara internetten Görüntülü konuştuk. Ben tabii arka fonda çiçeğimi arıyorum ne halde diye neyse sağ salim geri aldım sonra söylenenlere de aldırma alt tarafı bir bardak su dökecekler ayıp ya
Sıkıldığın anda hep şunu düşün. En fazla 3 yıl çekeceksin insanları. Hem bu sayede herkesin de gerçek yüzünü, toleransını ve farklı insan tiplerini de tanımış oluyorsun. Hiç kimse yoksa eminim Denizli'de vardır seve seve tatillerde saksılarını konuk edecek üyeler sen kendini hiç sıkma üzme, çiçekler bitkiler seni çok seviyor. Elinin değdiği bitki resmen mutlu oluyor. Vazgeçmek yok
Birilerine minnet etmek gerçekten büyük sıkıntı. Ben her yönden köyü özlüyorum işte. Köyde biyere bikaç günlük gidilmesi gerektiğinde komşular birbirlerinin ineklerine tavuklarına bakarlar dönene kadar sütünü sağarlar burda arkadaşlar kedinin önüne bi tas mama koymayı büyütüyolar gözlerinde. Bir çok insan tanıdım buraya geldiğimden beri bir çok kişinin gerçek yüzünü gördüm insanlar hiç de dışardan gözüktükleri gibi değil bunu ufacık da olsa bi işimiz düştüğünde anlayabiliyoruz. Senin de dediğin gibi abla bikaç sene daha katlanılır en fazla sonra herkes bulur yerini. Herşeye olduğu gibi devam vazgeçmek yok

Eski 16-05-2015, 13:47   #1998
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Canım benim ne vazgeçmesi istediğin bir tas su olsun ben dökerim çiçeklerine ben dökemezsem Fatih abin döker ya da bizde misafir ederiz onları. Üzüldüğün şeye bak.
Canım ablacım Allah razı olsun sizden Bi ihtiyacım olduğunda seve seve koşucağınızı biliyorum. Ben çiçeklerden hayvanlardan vazgeçemem bazen bunaltıyolar beni söyledikleriyle o zaman asıp kesiyorum yok çiçek bakmıcam kedimi sahiplendiricem tavuğumu vericem diye ama sakinleşince onlardan asla ayrılamam diyorum öfkeyle hiç bişey yapmamak lazım sonu pişmanlık olmasın diye

Eski 16-05-2015, 22:22   #1999
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Aman ha vazgeçmek yok! Daha benim minik seni örnek alıcak bak bitki ve hayvan sevgisi konusunda. Ayrıca bizim mubişleri de sahiplendiricem inşallah sana.

Ben de bazen sorumluluklarından dolayı sıkılıyorum ama onlar bana arkadaş oluyor ne yapayım vazgeçemiyorum. Geçen sene kuşların 10 gün aç kalmışlar emanet ettiğimiz kişi bakamamış. Dua ede ede gittim buradan Kırklareline yaşıyor olsunlar lütfen diye. Seni çok iyi anlıyorum bu nedenle. Ben olmazsam eşim o da olmazsa ailem Denizlideyiz, bir sıkıntı olursa birimizden birimiz yardımcı oluruz sakın yardım istemekten çekinme.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2015, 23:21   #2000
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Aman ha vazgeçmek yok! Daha benim minik seni örnek alıcak bak bitki ve hayvan sevgisi konusunda. Ayrıca bizim mubişleri de sahiplendiricem inşallah sana.

Ben de bazen sorumluluklarından dolayı sıkılıyorum ama onlar bana arkadaş oluyor ne yapayım vazgeçemiyorum. Geçen sene kuşların 10 gün aç kalmışlar emanet ettiğimiz kişi bakamamış. Dua ede ede gittim buradan Kırklareline yaşıyor olsunlar lütfen diye. Seni çok iyi anlıyorum bu nedenle. Ben olmazsam eşim o da olmazsa ailem Denizlideyiz, bir sıkıntı olursa birimizden birimiz yardımcı oluruz sakın yardım istemekten çekinme.
Önce Allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin abla sonrasında alıştırırız yavaş yavaş miniği de Mubişleri sabırsızlıkla bekliyorum abla umarım ben de onların miniklerini alırım kucağıma Bıldırcınlarımı çiftleşirken gördüm bugün nasıl mutlu oldum bıcır bıcırlar inşallah yumurtlamaya başlar dişi

İnşallah bi sıkıntı olmaz ablacım da eğer olursa yardım istemekten çekinmem söz. Aynı şekilde siz de öyle gökçe abla elimden gelicek bişey olursa seve seve yaparım

Eski 17-05-2015, 14:48   #2001
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Karides çiçeği, Tilki kuyruğu gibi değişik işimleri var. Bizde de Dede sakalı deniyor. Eski çiçeklerden, hemen her evde mutlaka bulunurdu. Baya uzun zaman aradım bizim köyde kalmadı artık derken bizim diğer mahalle hala yetiştiryormuş bunu kaybetmemişler.

Geçen sene o mahalleden komşumuz geldi benim yeşil muhabbet çiçeklerini görmüş çok beğenmiş bende verdim. O da bana dede sakalı dikmiş Denizliden döndüğünde gelsin alsın saksısını demiş annemlere ama ben bi türlü fırsat bulup da gidemedim hep aklımda kaldı o alamadığım saksı. Pazarlarda gözüm bunu aradı sürekli. Nihayet bu hafta pazara gelmiş poşetlerde 1,5 liraya hemen iki tane alıp diktim saksıya umarım yetiştirebilirim.

Name:  PhotoGrid_1431863618329.jpg
Views: 551
Size:  34.1 KB

Name:  PhotoGrid_1431863639132.jpg
Views: 481
Size:  37.8 KB

Name:  PhotoGrid_1431863651145.jpg
Views: 495
Size:  40.5 KB

Eski 18-05-2015, 08:08   #2002
Ağaç Dostu

Yagmur143's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
İçine çiçek sevgisi düştü mü bir kere, artık bırakamazsın... Ben iki defa bırakmak zorunda kaldım ama baktım olmuyor. Sen de bırakamazsın sevgili tömürcek. Sadece ara verebilirsin ama bir süre sonra bakmışsın yine heryer çiçekle dolmuş... Bizler çiçeklerimizle mutluyuz. En büyük terapistimiz onlar...İnşallah benim çocuklarım da senin gibi olurlar, şu an çok seviyorlar ama büyüdüklerinde ne olur bilmiyorum...
Bu arada karides çiçeklerin çok güzel, inşallah bizim pazarada gelir.

Yagmur143 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2015, 11:14   #2003
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yagmur143 Mesajı Göster
İçine çiçek sevgisi düştü mü bir kere, artık bırakamazsın... Ben iki defa bırakmak zorunda kaldım ama baktım olmuyor. Sen de bırakamazsın sevgili tömürcek. Sadece ara verebilirsin ama bir süre sonra bakmışsın yine heryer çiçekle dolmuş... Bizler çiçeklerimizle mutluyuz. En büyük terapistimiz onlar...İnşallah benim çocuklarım da senin gibi olurlar, şu an çok seviyorlar ama büyüdüklerinde ne olur bilmiyorum...
Bu arada karides çiçeklerin çok güzel, inşallah bizim pazarada gelir.
Bırakmak gerçekten de çok zor. Bi yandan bırakıcam diyorum bi yandan da yurt dışına giden bi tanıdığımıza dün çiçek siparişi veriyorum huylu huyundan vazgeçmez Çiçekler biz sevenlerine gerçekten büyük bi terapi. Sabah güneşinde balkona fırlamak gün boyu enerjik olmamı sağlıyor ben onlarla gayet mutluyum İnşallah büyüdüklerinde de bu sevgilerinden bişey kaybetmezler çocukların yağmur abla Karides çiçeği bulamazsan eğer abla benimki büyüdüğünde çelik yollayabilirim tohumu da oluyormuş sanırım tohum da gönderebilirim

gokcegokce ve Yagmur143 beğendi.
Eski 18-05-2015, 11:25   #2004
Ağaç Dostu

Yagmur143's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Sağol sevgili tömürcek. Karides çiçeğini bir akrabamda görmüştüm ama gidip istemek nasip olmadı.
Bende her sabah balkonu bir ziyaret eder sonra evden çıkarım. Akşam da eve gittiğim gibi yine balkona çıkarım. Eşimde çocuklarımda balkonda, çiçeklerin arasında kahvaltı etmekten yemek yemekten çok hoşlanıyorlar. Bu da beni mutlu ediyor.
Ben şimdi yeni çiçek alma konusunda kendime biraz dur diyebiliyorum. Sadece çok istediğim türleri almaya çalışıyorum. Eskiden aynı çiçeğin her renginden olsun isterdim...

Yagmur143 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2015, 11:33   #2005
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yagmur143 Mesajı Göster
Sağol sevgili tömürcek. Karides çiçeğini bir akrabamda görmüştüm ama gidip istemek nasip olmadı.
Bende her sabah balkonu bir ziyaret eder sonra evden çıkarım. Akşam da eve gittiğim gibi yine balkona çıkarım. Eşimde çocuklarımda balkonda, çiçeklerin arasında kahvaltı etmekten yemek yemekten çok hoşlanıyorlar. Bu da beni mutlu ediyor.
Ben şimdi yeni çiçek alma konusunda kendime biraz dur diyebiliyorum. Sadece çok istediğim türleri almaya çalışıyorum. Eskiden aynı çiçeğin her renginden olsun isterdim...
Allahtan balkonlarım çok büyük kahvaltı çay zevkini bende yaşayabiliyorum çok şükür çiçeklerimin arasında Eve gelen herkes bayılıyor balkonda oturalım insanın içi açılıyor diyolar Ben hala kendime engel olamıyorum malesef geçen gün gidip aynı çiçekten 3 tane aldım nolur nolmaz bidaha pazara gelmezse diye sanki çok yerim varmış gibi. Ama bırakcam bende bu huyumu en kısa zamanda üzerinde çalışmalar yapıyorum

Eski 19-05-2015, 21:44   #2006
Ağaç Dostu

ngr33's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2013
sevgili bay tömürcek o zaman ben on bir aylardan uzak durayım buraya dayanamaz..

aaaayyy o koliler nasılll mutluluk sebebi..

keşke benim olsalar

güle güle büyüt bol çiçekli günler arkadaşım..

ngr33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2015, 22:56   #2007
Ağaç Dostu

Vicia Ervilia's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2015
Ayyy bayıldım hepsi çok güzeller Ömürleri upuzun olsun dallanıp budaklansınlar hepsi

Vicia Ervilia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2015, 22:59   #2008
Ağaç Dostu

Vicia Ervilia's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2015
O sabriyelerden ben de istiyorum ama Ankara'da bulamadım

Vicia Ervilia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2015, 09:47   #2009
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2014
Alıntı:
Her ne kadar yaprakları toparlanamasa da çiçekleri gün geçtikçe güzelleşiyor on bir aylarımın Bu çiçeğin hastasıyım

Eklenti 549646

Eklenti 549647

Eklenti 549648
bende ilk kez aldım onbirayları ışıklı güneş direk vurmayan yere koydum üzerindeki çiçekler bitti dahada tomurcuk yok.1 aydır öyle duruyorlar arada vitamin veriyorum. tecrübelerinizden faydalanmak isterim bu konuda.

ya-so Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2015, 11:55   #2010
Ağaç Dostu

EAkpınar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2015
Merhaba. Bende siteye yeni üye oldum ama 3 yıldırda takip ediyorum. Bir genç olarak çiçeklere ve hayvanlara duyduğu sevgiden dolayı BayTömürcek'i çok takdir ediyorum. Hele ki köyünden uzakta gurbette öğrenciyken de bu sevgisinden vaz geçmemesi gerçekten takdire şayan. Sayın Vicia Ervilia beyaz sabriyeden Ankara'da bulursanız haberimiz olsun, ben de çok istiyorum. Bu arada isimde bi harika Bay Tömürcek.

EAkpınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024