View Single Post
Eski 15-05-2015, 12:56   #1991
bay tömürcek
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Ahhh bu köy... Sevgili tömürcek yazın gidiyorsun değil mi köye? Ben de bulsam, imkânım olsa da gitsem bir köye.
Sabriyelerine maşallah, çok güzel gelişmiş ve çiçeklenmişler. Küpeli geçen sene balkonuma aldım hiç güneş görmüyor ya balkon tam benim balkonluk dedim, ama bu seferde balkon havadar da değil gömme balkon bitlendi, kurudu gitti. Komşumun bahçesinde büyüttüm bir sene gayet güzel gelişmişti sabah güneşi alıyordu, havadar gayet iyiydi. Yani bu sene küpeliden de vazgeçtim.
Mayamız köyde karılmış duramıyoruz köysüz Dolmuşta demirlere tutununca çıt pıt elektrik çarpıyo diyorum dolmuş da haklı ayağım toprağa basmıyo elektrik yüklenmiş her yanım, köyde öyle mi illaki tarlaya toprağa basıyosun yalın ayak elektriğini atıyosun. İnşallah Allah bi fırsatını verir de sen de köye gidersin yenigine ablam

Sabriyelerim arkadaşımın evini sevdiler. Benim taşındığım ev kışın çok soğuk olunca bozuldular dayanamadım onlar bütün yapraklarını dökünce onlar kurudu bende kurudum en son yüzümü kızartıp arkadaşıma rica ettim evine koyabilir miyim diye sağ olsun kırmadı beni şimdi anca anca toparlıyolar.

Küpelilere gelince havadar yer olmayınca küpeliler ya yapraklarını döküyor ya upuzun uzuyor ya da bitleniyor. Benim evim 6. kat balkonum gayet aydınlık ve havadar ama küpelilerin bulunduğu yere güneş vurmuyor diyorum ondan mı acaba hala tomurcuk yok. Küpeli sever yarı gölgeyi gelemez güneşe ama fazla geldi sanırım benim gölge onlara bakalım akıbetleri nolcak. Olmadı bende senin gibi vazgeçerim küpeliden yenigine ablacım. Menekşelerimden vazgeçtim içim yana yana evim hiç müsait değil menekşe için. Belki diyorum çiçekten de vazgeçerim sürekli sorun çıkıyor. Biyere gidiyorum sulayıverin, köyüme gidiyorum bakıverin millet de bıktı benden şu çiçeklerim hayvanlarım yüzünden lafa doydum yani naparım artık seneye bilmiyorum iyice düşünmeye başladım bu çiçeklerimden vazgeçme işini

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön