agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni3502Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-04-2015, 21:46   #541
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Bu minik misafiri Allah gönderdi. Küpelimin üzerinde yeşil bitler vardı. Güllere de musallat olacaklar diye çok korkuyordum ki bu uğur böceğini gördüm balkonda hemen küpeliye yönlendirdim bitleri afiyetle yesin diye.

Eklenen Resimler

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2015, 21:58   #542
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Orkideler renklendi

Orkidelerimin son rengi mor da açtı.

Eklenen Resimler

Eski 05-04-2015, 23:57   #543
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili gokçegokçe, orkidelerinize bayıldım çok güzeller maşallah, diğer bitkileriniz de çok sağlıklı ve güzeller. Merak ettiğim uğur böceği küpelinizi bitlerden kurtardı mı... bu arada hem yeni taşınmış olduğunuz eviniz hem de evinizi neşelendirecek olan bebeğiniz hayırlı olsun, güle güle sağlıkla mutlulukla kucağınıza almak nasip olsun dileklerimle. Sağlıcakla kalın, her şey gönlünüzce olsun.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2015, 00:02   #544
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Bu minik misafiri Allah gönderdi. Küpelimin üzerinde yeşil bitler vardı. Güllere de musallat olacaklar diye çok korkuyordum ki bu uğur böceğini gördüm balkonda hemen küpeliye yönlendirdim bitleri afiyetle yesin diye.
Hani bir söz vardır; 'İyi olacak hastanın ayağına doktor gelir' sevgili gökçe küpeline çok güzel bir doktor bulmuşsun.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2015, 00:07   #545
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Canım, kısmetse doğum ne vakit? Sağlıkla gelsin inşallah, kısmetiyle, bereketiyle neşesiyle gelsin, mutluluğunuza mutluluk katsın, ne güzel ciciler hazırlıyordur eminim anneciği bebeciğine. Orkidelerinin maşallahı var, güle güle oturun balkonunuzda..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2015, 07:11   #546
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sevgili dostlar sayfama hoşgelmişsiniz.

Sevgili Akçabardak, orkidelerle olan savaşımı kazandım sonunda ve onları tekrar açtırdım. Meğer bakımı kolay bitkilermiş orkideler ancak sabır istiyorlar ve düzenli bakım. Yeşil bitle mücadele için uğurböceği kullanıldığını okumuştum. Balkonda deneyimleyeyim dedim. Şimdilik uğur böceğim pek avcı gibi görünmedi bana ama ona zaman veriyorum tabi.

Sevgili Yeni Gine, dediğiniz gibi oldu gerçekten. Umarım işini iyi yapar uğurböcekciği.

Sevgili Sudenur, kısmetse Ekimde bekliyoruz yavrumuzu. Şimdilik bir şeyler yapamıyorum ama daha çok var zaten önce okulu halletmem gerek. Yaz tatilini değerlendireceğim hazırlıklar için.

Herkese sonsuz sevgiler...

Eski 18-04-2015, 08:17   #547
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Balkonda bahar

Sardunyalar: yeni katılanlar, açanlar, açmaya devan edenler ve açmamakta ısrar edenler...

Eklenen Resimler

Eski 18-04-2015, 08:23   #548
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Diğer güzeller

Gerbera açmaya devam ediyor. Çok güzel bir bitki bulursam başka renklerinden de edinmek isterim.
Name:  20150418_080609.jpg
Views: 704
Size:  73.6 KB

Annemin tohumdan yetiştirdiği beyaz karanfil de çiçeğini esirgemiyor ama anneannemin hatırası bordolar kadar yoğun kokulu değil. Annemden bir de bordo olanından isteyeceğim.
Name:  20150418_080706.jpg
Views: 732
Size:  67.8 KB

Eşimin hediyesi cimbomlu renklerdeki minyatür güller de hallerinden memnun. Krem renkli diye aldığım yavruağzı rengine dönen gülümü budadım ve güzel yapraklar çıkarıyor.
Name:  20150418_080654.jpg
Views: 696
Size:  57.1 KB

Kırklarelinde kalan amarilyslerime yanıyordum ki keşke başka bir şey dileseymişim. Pazarda karşıma bu güzel çıktı ve sıkı bir pazarlıkla benimle eve kadar geldi
Name:  20150417_103024.jpg
Views: 662
Size:  70.9 KB

Eski 18-04-2015, 08:26   #549
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Minik yeşillik bahçesi

Bu sene salata için yeşillikler de balkondan inşallah. Nane, kekik, maydonoz, taze sarımsak ve soğan diktim.

2 uzun beyaz saksıda ise marketlerden aldığım liliyum soğanları var. Bu sene de inşallah balkonumun kraliçesi olurlar.

Eklenen Resimler

Eski 18-04-2015, 10:30   #550
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Balkonunun düzeni, tertipi, her zaman ki gibi Gökçe'ciğim.. Bahar geldi, çiçekler açtı, iç huzurumuz tavan yaptı çok şükür.. Naneni, kekiğini, maydanozunu vb.. keyifle tüketirsiniz inşallah, öpüyorum sevgiyle..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2015, 11:23   #551
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Çok teşekkürler Sudenurcuğum havalar ısınmaya başladı burada mayısta tam şölen olur diyorum inşallah. Tertip düzen bende hep çelişki aslında. Bir ikizler burcu olarak ev işinden nefret ediyor olsam da yükselenim başak zor da olsa beni tertipli olmaya itiyor. Sonuç, ev işini erteleyip erteleyip başına geçince de bırakamamak oluyor. Bebekli halimi oldukça merak ediyorum doğrusu. Sevgiler.

Eski 19-04-2015, 19:23   #552
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Balkonda keyif

Bugün hava güzel olunca ve ders çalışmak için eve kapanmak gerekliyse balkona sandalyeler atılır. Balkon sezonu açılır...

Eklenen Resimler

Eski 19-04-2015, 23:26   #553
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Balkona maşallah bahar gelmiş, renklenmiş hepsi de harika görünüyor sevgili Gökçe. Amarallisini ben de çok beğendim, güle güle büyüsün inşallah.

Eski 20-04-2015, 08:25   #554
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Balkona maşallah bahar gelmiş, renklenmiş hepsi de harika görünüyor sevgili Gökçe. Amarallisini ben de çok beğendim, güle güle büyüsün inşallah.
Teşekkür ederim YeniGine Ablacım. Kırklareli'nde kalan diğer amaryllislerime çok üzülmüştüm. Nakliyeci yer kalmadı diyip bırakmış bütün bitkilerimi. Bir tek orkideleri ve salon bitkilerimi getirmişti. Burada tekrar aynı türleri bulunca hazine bulmuş kadar seviniyorum. Yavaş yavaş ediniyorum türlerimi ama önceki kadar fazla olmaz heralde. Bu balkonu sade tutmaya gayret ediyorum. Sevgiler.

Eski 27-05-2015, 23:14   #555
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Mayısta Balkonum

Merhaba herkese. Uzun zaman boyunca paylaşımda bulunmamıştım. Dün doğum günümde sürpriz yapıp çiçeğini açan küpelim ve alacalı sardunyamın şerefine ben de balkondan bir kaç kare paylaşayım dedim.

Küpeli klasik fuşya renginde. Diğerlerinde tomurcuk yok maalesef.
Name:  20150526_163139.jpg
Views: 559
Size:  78.8 KB

Alacalı sardunyamın ilk tomurcuğu açtı sırada diğer tomurcuklar var.
Name:  20150528_110002 (1).jpg
Views: 462
Size:  73.2 KB

Çilli begonya da çiçeklenenlerden.
Name:  20150522_083347.jpg
Views: 539
Size:  77.2 KB

Çileğimin meyveleri kızarıyor.
Name:  20150528_110009 (1).jpg
Views: 461
Size:  76.3 KB

Bordo sardunyam da coştu.
Name:  20150522_083206.jpg
Views: 447
Size:  44.7 KB

Düzenleyen gokcegokce : 28-05-2015 saat 10:48
Eski 27-05-2015, 23:24   #556
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Çiçekler mükemmel olmuşlar maşallah sakızla küpeli harika Ayrıca doğum günün kutlu olsun gökçe abla nice sağlıklı mutlu senelere

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2015, 23:31   #557
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Görüntülere devam

Yasemin, melisa, begonya, maydonoz, lavanta ve gerberalarım.
Name:  20150522_083252_HDR (1).jpg
Views: 502
Size:  76.3 KB

Güllerim kırmızı örümcek istilasından sonra arapsabunlu su ile yıkandı. Ancak şimdi de küllenme oldular.
Name:  20150522_083304.jpg
Views: 874
Size:  50.2 KB

Aromatiklerim: nane, fesleğen ve kekik
Name:  20150522_083336.jpg
Views: 469
Size:  44.7 KB

Adeniumlarım.
Name:  20150522_083326.jpg
Views: 444
Size:  43.3 KB

Karanfiller ve mavişler güllere eşlik ediyor...
Name:  20150525_144013.jpg
Views: 453
Size:  75.4 KB

Eski 27-05-2015, 23:42   #558
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Genel görünüm

Eklenen Resimler

Eski 27-05-2015, 23:52   #559
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Böceklenen küpen için komik ve tuhaf bir tavsiyem olabilir Gökçe'cim.. Ben geçen gün autumn joyda (umarım doğru yazmışımdır ) denedim ve bir sorun yaşamadım.. Çınar'ın bit ilacını alıp bitkinin en böcekli kısımlarına sıkarak 15-20 saniye sonunda hemen yıkadım ve böceklerden kurtuldum önce yapraklar biraz yumuşamış olsada hemen ertesi güne topladı. Komik ama gerçek Bu arada, kırmızı sakızına bayıldım maşallah.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2015, 00:34   #560
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Teşekkür ederim YeniGine Ablacım. Kırklareli'nde kalan diğer amaryllislerime çok üzülmüştüm. Nakliyeci yer kalmadı diyip bırakmış bütün bitkilerimi. Bir tek orkideleri ve salon bitkilerimi getirmişti. Burada tekrar aynı türleri bulunca hazine bulmuş kadar seviniyorum. Yavaş yavaş ediniyorum türlerimi ama önceki kadar fazla olmaz heralde. Bu balkonu sade tutmaya gayret ediyorum. Sevgiler.
Sevgili Gökçe'cik evet son görüntüler aynen dediğin gibi olmuş; 'Önceki gibi fazla olmaz herhalde. Bu balkonu sade tutmaya gayret ediyorum.'

Maşallah, hepsi birbirinden güzel, ellerine, gönlüne, gayretine sağlık.

Eski 28-05-2015, 09:46   #561
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Çiçekler mükemmel olmuşlar maşallah sakızla küpeli harika Ayrıca doğum günün kutlu olsun gökçe abla nice sağlıklı mutlu senelere
Teşekkür ederim Tömürcekcim. Senin küpelilerden ne haber halen açmadı mı? Benim diğer küpelerde tık yok. Sardunyalarım beni en mutlu edenler. Bence balkona sakızlar pek yakışıyor. Bahçem olsa klasik sardunyalardan edinirdim ama balkonda bence mutsuz oluyorlar. Bodur cinsleri bile sakızlar kadar çok çiçeklenmiyor gibi geliyor. Gül olduğundan şüphelendiğin sardunyan açtı mı?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira
Böceklenen küpen için komik ve tuhaf bir tavsiyem olabilir Gökçe'cim.. Ben geçen gün autumn joyda (umarım doğru yazmışımdır ) denedim ve bir sorun yaşamadım.. Çınar'ın bit ilacını alıp bitkinin en böcekli kısımlarına sıkarak 15-20 saniye sonunda hemen yıkadım ve böceklerden kurtuldum önce yapraklar biraz yumuşamış olsada hemen ertesi güne topladı. Komik ama gerçek Bu arada, kırmızı sakızına bayıldım maşallah.
Hiracım o yöntemi ben de denemiştim. Ancak şimdilik arap sabunlu su ile yıkadım küpelerde çok işe yaradı. Ancak güllerimi külleme yaptı. Yaprakları bozulduğu için kırmızı örümcekleri yok etti mi fark edemiyorum bile. Bakalım inşallah güllerime bir şey olmaz. Yeni tomurcuğa döndüler hatta ama yaprakları berbat durumda.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine
Sevgili Gökçe'cik evet son görüntüler aynen dediğin gibi olmuş; 'Önceki gibi fazla olmaz herhalde. Bu balkonu sade tutmaya gayret ediyorum.'
Maşallah, hepsi birbirinden güzel, ellerine, gönlüne, gayretine sağlık.
YeniGine ablacım kocam ve karnımdaki bebişim olmazsa bu kadarla kalmazdım eminim. Ancak eşim balkonda keyif yapmak istiyor. Bebişim nedeniyle de saksılara eğilemiyorum ve toprağa fazla dokunmak istemiyorum zararlılar olabilir diye. Şimdilik elimdekilerin bakımını güzel yapıp onlardan bol bol çiçek almak hedefim. Sıcaklar daha tam bastırmadı. Yaz iyice kendini hissettirince kaybım olmasın bana yeterli.

Herkese sevgiler...

Eski 28-05-2015, 10:15   #562
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Teşekkür ederim Tömürcekcim. Senin küpelilerden ne haber halen açmadı mı? Benim diğer küpelerde tık yok. Sardunyalarım beni en mutlu edenler. Bence balkona sakızlar pek yakışıyor. Bahçem olsa klasik sardunyalardan edinirdim ama balkonda bence mutsuz oluyorlar. Bodur cinsleri bile sakızlar kadar çok çiçeklenmiyor gibi geliyor. Gül olduğundan şüphelendiğin sardunyan açtı mı?
Benim küpelilerim salon bitkisi olcaz biz diye grev yapıyolar hala tek tomurcuk yok. Dün akşam saksılarını büyüttüm dar geliyordu saksıları. Sabah güneşine aldım 1 haftadır ordalar bakalım işe yarıcak mı daha da olmazsa Kıymet'e yedircem onları Bende tanesi 1,5 liradan iki sakız aldım ikisi de gitti aynı çıktı ama renkleri güzel tatlı bir pembe Sardunyalarımın ceylanlarımın hemen hepsi aynı çıktı sinirden çıldırmak üzereyim. O gül sardunya diye şüphelendiğim de normal kırmızı çıktı. Zaten yerim yok bide bi çiçekten 4 5 renk oldu adam pat pat seçti poşetli torbaları abim biz bu işi yıllardır yapıyoruz hepsi farklı renk dedi Çok anlıyomuş gerçekten çiçekten.

Eski 28-05-2015, 10:55   #563
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Benim küpelilerim salon bitkisi olcaz biz diye grev yapıyolar hala tek tomurcuk yok. Dün akşam saksılarını büyüttüm dar geliyordu saksıları. Sabah güneşine aldım 1 haftadır ordalar bakalım işe yarıcak mı daha da olmazsa Kıymet'e yedircem onları Bende tanesi 1,5 liradan iki sakız aldım ikisi de gitti aynı çıktı ama renkleri güzel tatlı bir pembe Sardunyalarımın ceylanlarımın hemen hepsi aynı çıktı sinirden çıldırmak üzereyim. O gül sardunya diye şüphelendiğim de normal kırmızı çıktı. Zaten yerim yok bide bi çiçekten 4 5 renk oldu adam pat pat seçti poşetli torbaları abim biz bu işi yıllardır yapıyoruz hepsi farklı renk dedi Çok anlıyomuş gerçekten çiçekten.
Sıkma canını ablacım. Bende de bir tane rengini bilmediğim sardunya var. İki tane fideden almıştım ben de pazardan. Hatta köksüz diye de şüphelenmiştim hatırlarsan. Biri açtı bendeki beyazın aynısı. Anneme verdim onu bordodan da bir dal vermiştim tutmuş. Diğeri de aynı çıkarsa değişiriz senin pembelerle. Bende pembe yok. Hala tutarsa diğer renklerden de çelik vereyim istersen. İstediğin farklı renkler olsun ablacım, tek derdimiz bu olsun hayatta inşallah. Benim de ceylan fidelerim salon bitkisi modunla hala tek tomurcuk görmedim.

Küpeleri korkutmak işe yarıyor. Geçmiş yıllarda denemiştim patır patır açmışlardı. Bir de Bayramyeri'nde Tarilmak diye bir tarım market var. Oradan çiçek açtırıcı gübre alıyorum toz halinde. Bir paket 3tl gibi komik bir fiyata hem de. 15 günde bir çay kaşını 1lt suya sulandırıp veriyorum. Sardunyaları ve küpeleri çok güzel açtırıyor. Diğer bitkilere de iyi geliyor. Renkleri canlı canlı oluyor. Tavsiye ederim.

Eski 28-05-2015, 11:02   #564
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sakız sardunyalar

Madem sakız severler çokmuş diğer güzelleri de paylaşayım o halde.

Eklenen Resimler

Eski 28-05-2015, 13:46   #565
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Sıkma canını ablacım. Bende de bir tane rengini bilmediğim sardunya var. İki tane fideden almıştım ben de pazardan. Hatta köksüz diye de şüphelenmiştim hatırlarsan. Biri açtı bendeki beyazın aynısı. Anneme verdim onu bordodan da bir dal vermiştim tutmuş. Diğeri de aynı çıkarsa değişiriz senin pembelerle. Bende pembe yok. Hala tutarsa diğer renklerden de çelik vereyim istersen. İstediğin farklı renkler olsun ablacım, tek derdimiz bu olsun hayatta inşallah. Benim de ceylan fidelerim salon bitkisi modunla hala tek tomurcuk görmedim.

Küpeleri korkutmak işe yarıyor. Geçmiş yıllarda denemiştim patır patır açmışlardı. Bir de Bayramyeri'nde Tarilmak diye bir tarım market var. Oradan çiçek açtırıcı gübre alıyorum toz halinde. Bir paket 3tl gibi komik bir fiyata hem de. 15 günde bir çay kaşını 1lt suya sulandırıp veriyorum. Sardunyaları ve küpeleri çok güzel açtırıyor. Diğer bitkilere de iyi geliyor. Renkleri canlı canlı oluyor. Tavsiye ederim.
Olur abla değişiriz sakızları aynı çıkarsa eğer Valla abla ceylanlarım da aynı çıktı benim geberesicikler diye diye seviyorum onları maşallah ağaç gibiler çok sağlıklılar tek sorunları aynı renk olmaları çok coşkulu açmadılar ama daha anca tomurcuk yaptılar.

Şu küpelilerin ben bi ödünü patlatıyım milletinkiler dallarını taşıyamıyor. Abla bu tarilmak dediğin dükkan babadağlılardan aşağı inince ziraat bankasını geçince sağdaki dükkan mı? Ben orda bi ziraatçi biliyorum ama. Yerini tarif edersen ben de alıyım o gübreden.

gokcegokce ve YeniGine beğendi.
Eski 28-05-2015, 13:49   #566
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Olur abla değişiriz sakızları aynı çıkarsa eğer Valla abla ceylanlarım da aynı çıktı benim geberesicikler diye diye seviyorum onları maşallah ağaç gibiler çok sağlıklılar tek sorunları aynı renk olmaları çok coşkulu açmadılar ama daha anca tomurcuk yaptılar.

Şu küpelilerin ben bi ödünü patlatıyım milletinkiler dallarını taşıyamıyor. Abla bu tarilmak dediğin dükkan babadağlılardan aşağı inince ziraat bankasını geçince sağdaki dükkan mı? Ben orda bi ziraatçi biliyorum ama. Yerini tarif edersen ben de alıyım o gübreden.
Ablacım sakızın rengi aynı çıkmasa da çelik teklifim geçerli ne zaman istersen. Tarilmak biraz daha içeride. Belediye İşhanı var hani onun sağ tarafında bir sokak var kuyumcular falan var hatta. O sokağın içlerine doğru yürüyünce sağda karşına çıkar. Olmazsa bir gün beraber gideriz. Anlatması karmaşık oldu ama aslında kolay bulunuyor.

YeniGine beğendi.
Eski 01-06-2015, 15:49   #567
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Merhaba haziran.

Hazirana bir merhaba diyelim...

Eklenen Resimler

Eski 01-06-2015, 16:37   #568
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Hazirana bir merhaba diyelim...
Ben hazirana iki finalle merhaba dedim malesef Ablacım küpeline bayıldım maşallah ne kadar çok tomurcuk yapmış öyle o. Benimkilerin bi bitlenmesi eksikti 3 küpelim de bitlenmiş. Geçen gün bayramyerine gitmiştim tarilmak dediğin yere gittim abla 3 liraya o toz çiçek gübresinden aldım ve şu bitler için tarım ilacı aldım inşallah işe yararlar

Eski 01-06-2015, 21:05   #569
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Ben kolayladım inşallah dersleri. Geçen hafta 2 dersin finalini yaptım. Bu hafta da diğerlerini yaptım mı bitti inşallah. Küpeliye ben de şaştım ya. Aslında ben geçen sene Kırklareli'nde edindiğim nar çiçeği rengi açan değişik küpeli sanmıştım alırken ama klasik çıktı. Bir farkla çiçeklenmesi aynı onun gibi öbek öbek oldu. Hmm bensiz Tarilmak yaptın ha! İyi yapmışsın bulduğuna sevindim yerini kolay zaten. O gübreden yap 15 günde 1 faydasını göreceksin ablacım. Eee sakız sardunya çelikleri nolcak almıcak mısın onları? Benim de güllerim fena kırmızı örümcek saldırısında. Küpelere de bitler geliyor. Arap sabunu küpelerimde işe yaradı ama güllerde tık yok. Böyle işte... Herkese hayırlı kandiller...

Eski 02-06-2015, 12:48   #570
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Ben kolayladım inşallah dersleri. Geçen hafta 2 dersin finalini yaptım. Bu hafta da diğerlerini yaptım mı bitti inşallah. Küpeliye ben de şaştım ya. Aslında ben geçen sene Kırklareli'nde edindiğim nar çiçeği rengi açan değişik küpeli sanmıştım alırken ama klasik çıktı. Bir farkla çiçeklenmesi aynı onun gibi öbek öbek oldu. Hmm bensiz Tarilmak yaptın ha! İyi yapmışsın bulduğuna sevindim yerini kolay zaten. O gübreden yap 15 günde 1 faydasını göreceksin ablacım. Eee sakız sardunya çelikleri nolcak almıcak mısın onları? Benim de güllerim fena kırmızı örümcek saldırısında. Küpelere de bitler geliyor. Arap sabunu küpelerimde işe yaradı ama güllerde tık yok. Böyle işte... Herkese hayırlı kandiller...
Abla bayramyerine tavuğuma yem almaya gitmiştim oraya kadar gitmişken oraya da uğrayayım dedim. Sakız sardunya çeliklerini alırım abla, ben de sana yumurtalarını veririm. Hem de güllerin için şu aldığım ilaçtan getireyim içinde çok fazla var bitmez asla o, sana getireyim ondan biran önce ilaçla çiçeklerini gökçe abla ben bugün bitli olan herşeyi ilaçladım.

Etiketler
balkon bahçeciliği, container gardening, süs bitkisi

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024