agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni4555Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-06-2012, 14:11   #91
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-07-2011
Sayın Tika,Balkonunuza çok emek vermişsiniz elinize sağlık.Bende nacizane terasımda değişik bitkilerle doduruyorum ama çalışıyor iken zor oluyor.Size aşk merdiveni için hazırladığınız toprak karışımını ne ile yaptığınızı sormak istiyorum.Teşekkürler

Tika beğendi.
süleymanizmir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2012, 14:29   #92
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Kts marka toprak aldim Tekzen'den.İyi marka bir torf oldugunu okumustum.Ponza tasi ve iyi bahce topragi.
2 olcu iyi bahce topragi,2 olcu ponza tasi,2 olcu de torf.Bu karisimi kullandim.Bahce topragini da hazir almadim.Buradaki bahcelerden topladim.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2012, 15:00   #93
Ağaç Dostu

aydam's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
mum çiçegi ne renk

aydam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2012, 15:03   #94
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Hic bilmiyorum,henuz acmadi.Kucuk bir celik sayilir hala.Ankara'da yasayan babaanemden aldim celigi.Onunkisi bayagi buyuk 3 metreye yakindir boyu,duvara sardirmis.fotosunu paylasirim ama o da hic acmamis.Belki İstanbul havasi degisik gelir ve acar.)

Eski 02-07-2012, 21:15   #95
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Balkondaki ciceklerimi suluyorum,asagidaki komsulardan birisi bagiriyor su damliyormus."Su damliyor"mus!!!Ne onemli sey.Temiz suyun kime ne zarari var!Bu sicakta 5 dakikaya kalmaz kurur,gecer."Kusura bakmayin,dikkat ederim"diyorum.Hala laf soyluyor.Cahiller her yerde belli ediyor kendini.Balkonda bile...

Eski 02-07-2012, 22:19   #96
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Balkondaki ciceklerimi suluyorum,asagidaki komsulardan birisi bagiriyor su damliyormus."Su damliyor"mus!!!Ne onemli sey.Temiz suyun kime ne zarari var!Bu sicakta 5 dakikaya kalmaz kurur,gecer."Kusura bakmayin,dikkat ederim"diyorum.Hala laf soyluyor.Cahiller her yerde belli ediyor kendini.Balkonda bile...
Sayın Tika, yeni güzeller eklediniz balkonunuza, sukkulentler çok güzel insanın alıp yiyesi geliyor. Aşk merdiveni kendine geldi sanırım, askıya aldığınız türler birbirine uyum göstermiş tamamlayıcı oldular.
Bitki ve doğadan anlamayan alt komşunuza aldırmayın, kıskançlığından yapıyordur o densizliği Kolay gelsin, saygılar efendim...

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2012, 07:43   #97
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
Bence de hiç takmayın. İlla öyle birileri çıkacak...

Tika, GÜLSEN_ ve YeniGine beğendi.
Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2012, 11:25   #98
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Haklısınız Sayın Yaylacı ve Sayın Asya Ceylan...

Sardunyaların renkleri güzel görünü gözüme.Birkaç fotoğraf çektim.

Ceylan Sardunya
Name:  Fotoğraf1333.jpg
Views: 1599
Size:  47.4 KB
Name:  Fotoğraf1364.jpg
Views: 1613
Size:  64.9 KB

Top Sardunya
Name:  Fotoğraf1337.jpg
Views: 1614
Size:  43.4 KB
Name:  Fotoğraf1336.jpg
Views: 1648
Size:  60.5 KB

Minyatür Sardunya

Name:  Fotoğraf1335.jpg
Views: 1689
Size:  71.0 KB

Eski 04-07-2012, 11:28   #99
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Clematis-The President çiçek tomurcuğunun gelişimi

Eklenen Resimler

Eski 08-07-2012, 21:45   #100
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2012
Sevgili Tika maşallah maşallah çiçekleriniz çok güzeller. Balkonunuz bizlerle paylaştığınız için teşekürler.

Tika beğendi.
Maviş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2012, 19:52   #101
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Cok tesekkur ederim maviş2.

Su an tatildeyim.Umarim ciceklerimi donunce iyi bir sekilde bulurum. Aklim onlarda ve tabii ki,kedimde.Canim nenecigim benim icin bakmaya calisiyor.Haftaya pazar donuyorum.Toplam iki hafta.

Düzenleyen Tika : 25-07-2012 saat 19:53 Neden: Yorum eklendi.
Eski 26-07-2012, 09:23   #102
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Tika onlara göz kulak olmuştur bence

Tika ve Güzin Çakar beğendi.
Eski 26-07-2012, 10:58   #103
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Umarım göz kulak olurken yemiyordur. Nenem,üstlerde duran sarkan çiçekleri sulayamadığı için hepsi yere,Tika'nın mama kabı seviyesine inmiş.
Bu arada nenem bana,"Kızım sen hasta mısın? Bu ne kadar çok çiçek!" diyip duruyor.Teyzem de ,"Bu küçücük evde,bu kadar çok çiçek..."diyor;ama üsttekiler yere inince biraz fazla görünüyor olabilir.Fazla da olabilir hatta.Sonuçta ÇİÇEKLERİ SEVİYORUM ve MUTLU OLUYORUM.Önemli olan da bu...

Düzenleyen Tika : 26-07-2012 saat 12:26 Neden: Yorum eklendi.
Eski 26-07-2012, 11:40   #104
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Umarım göz kulak olurken yemiyordur. Nenem,üstlerde duran sarkan çiçekleri sulayamadığı için hepsi yere,Tika'nın mama kabı seviyesine inmiş.
Bu arada nenem bana,"Kızım sen hasta mısın? Bu ne kadar çok çiçek!" diyip duruyor.Teyzem de ,"Bu küçücük evde,bu kadar çok çiçek..."diyor;ama üstleridekiler yere inince biraz fazla görünüyor olabilir.Fazla da olabilir hatta.Sonuçta ÇİÇEKLERİ SEVİYORUM ve MUTLU OLUYORUM.Önemli olan da bu...
...biraz daha fazla görünüyor olabilir,Fazla da olabilir hatta Çok güldüm illahi siz ve çiçekleriniz çok yaşayın tabi ki Tika da.

Beni anlamayanlara eleştirenlere bende öyle diyorum seviyorum ve beni mutlu ediyorlar önemli olanda bu yoksa size sararım diyorum tırsıyorlar

Eski 26-07-2012, 12:19   #105
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
Alıntı:
Cok tesekkur ederim maviş2.

Su an tatildeyim.Umarim ciceklerimi donunce iyi bir sekilde bulurum. Aklim onlarda ve tabii ki,kedimde.Canim nenecigim benim icin bakmaya calisiyor.Haftaya pazar donuyorum.Toplam iki hafta.
sn. tika bişey olmaz inşallah ben 2 ay izmire gittim geldim eşimle benim oğlum öyle güzel bakmışlardıki gözlerime inanamadım eve döndüğümde, bizim çiçeklere olan düşkünlüğümüzü bildikleri için büyük itinalarla bakıyorlar umarım sizin çiçeklerinizde benimkiler gibi güzel gelişmiş olurlar.Bu arada sayfanızda hayırlı olsun bu güzellikleri bizimle payşlaşıp bizlerinde gözünü gönlünü aydınlatmış oluyorsunuz ellerinize emeğinize sağlık bol çiçekli günler bizim olsun

GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2012, 12:24   #106
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Tebrik ederim

Guzel söylemişsiniz mutlu oluyorum Başarılar

Tika beğendi.
ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2012, 12:45   #107
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Sevgili Asya Ceylan,insallah ileride daha buyuk bir eve gecebilirsek daha cok yer olacagindan daha cok cicege yer acabilirim.

Sayin GÜLSEN,insanin gercekten de akli kaliyor.Forumda bir baslikta tatile gidince cicekler konulu yorumlar vardi.Benim de seneye daha profesyonel bir sulama sistemine gecmem gerekiyor sanirim. Tabii,becerebilirsem.

Tesekkur ederim Sayin ahmeter.

Eski 26-07-2012, 13:35   #108
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Şimdi fotoğraflara tekrar tekrar bakarken göremediklerimi farkediyorum.O minik çamlarınız kaç yaşlarındalar

Eski 26-07-2012, 14:12   #109
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

İkisi de benimle henuz bir yili doldurmadi.Limon Servi'yi (buyuk olan) kisin almistim.Hatta hikayesi de soyle.Migros'taki indirimli kitaplardan alirken,bende zaten olan bir kitabi almisim. Kapaklari cok benzer iki farkli romani karistirmisim,adini da hatirlmiyordum.Baktim,evdekiyle ayni.Ertesi gun degistirmeye giderken Limon Servi'leri gorunce kitabi cam agaciyla degistirdim. Birkac ayda hizli buyudu.
Digerini baharda yine Migros'tan almistim.

Eski 26-07-2012, 15:30   #110
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Çok gösterişli ve çok güzeller. Son bir iki gündür çam budama sanatına taktım bendekiler daha çok küçük ama gerçekten hızlı boy alıyorlar.

Tika beğendi.
Eski 27-07-2012, 22:36   #111
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Sayın tika esenler metro markete yolunuz düşerse indirimli kitap reyonu oldukca büyük

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 14:59   #112
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Belediye parkı dediğin böyle olur ama
Name:  599384_417689988268550_1454144056_n.jpg
Views: 1343
Size:  68.6 KB

Name:  cicekli-manzaralar-45-1301011493.jpg
Views: 3772
Size:  70.4 KB
Tamam 2. fotoğraf biraz belediye çalışması için fazla olabilir ama olsa da fena olmazmış hani.Biz seyreltme yapardık aralardan

Düzenleyen Asya Ceylan : 31-07-2012 saat 15:47
Eski 01-08-2012, 22:09   #113
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Cok guzel peysajlar Asya Ceylan.İnsan burada yurumeye doyamaz.Ben de su an Turgutreis-Bodrum'dayim.Burada saksilarda yetistirdigimiz bazi turler costukca cosmus.Fotograflarini cektim bazilarinin,ileride ilgili basliklara eklerim.Kaucuk agaclari,mavi yaseminler,yaprak guzelleri-burada sanki agac gibi olmuslar-cesitli kaktus ve sukulent turu bitkiler,sarmasiklar,sardunyalar inanilmaz boylanmis...
Kayinvalidemden de celik alacagim birkac bitki buldum.Kayinvalidemin-ayni benim eskiden sandigim gibi- Parlak Mustafa sandiklari buyuk sarmasiklari Senecio Angulatus ekili bahcede.Forumdan Guzin Teyze icin celik alacagim,anneme de alayim diyorum.Burada neredeyse her evde Askin Gozyaslari var.Her yerde cikmis,ama yapraklari cok buyuk degil.En cok sukulentler hosuma gitti.Buyusun,curumesin,yasasin diye gozunun icine baktigim sukulentlerim burada torfa dikili halde buyudukce buyumus,cogaldikca cogalmis...Nasil guzel buyumusler.Belki bu basliga da eklerim bazilarini.

Eski 02-08-2012, 07:40   #114
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Desenize çeliğim Bodrum'dan gelecek

Tika beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 08:45   #115
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Cok guzel peysajlar Asya Ceylan.İnsan burada yurumeye doyamaz.Ben de su an Turgutreis-Bodrum'dayim.Burada saksilarda yetistirdigimiz bazi turler costukca cosmus.Fotograflarini cektim bazilarinin,ileride ilgili basliklara eklerim.Kaucuk agaclari,mavi yaseminler,yaprak guzelleri-burada sanki agac gibi olmuslar-cesitli kaktus ve sukulent turu bitkiler,sarmasiklar,sardunyalar inanilmaz boylanmis...
Kayinvalidemden de celik alacagim birkac bitki buldum.Kayinvalidemin-ayni benim eskiden sandigim gibi- Parlak Mustafa sandiklari buyuk sarmasiklari Senecio Angulatus ekili bahcede.Forumdan Guzin Teyze icin celik alacagim,anneme de alayim diyorum.Burada neredeyse her evde Askin Gozyaslari var.Her yerde cikmis,ama yapraklari cok buyuk degil.En cok sukulentler hosuma gitti.Buyusun,curumesin,yasasin diye gozunun icine baktigim sukulentlerim burada torfa dikili halde buyudukce buyumus,cogaldikca cogalmis...Nasil guzel buyumusler.Belki bu basliga da eklerim bazilarini.
Ben de size mesaj atacaktım sesiniz çıkmayınca evinize geçtiniz mi diye.Nineme kolay gelsin o zaman
Bitki cennetindesiniz yani bol bol fotoğraf çekin gerçekten merak ettim.Ben gideli çook uzun zaman oluyor ve hiç o gözle bakmamıştım etrafa.
Bence de alabildiğiniz kadar çelik alın amaç çoğaltmak kötü bir niyetimiz yok nasıl olsa iyi tatiller sevgiler saygılar

Eski 02-08-2012, 08:50   #116
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Fotoğrafların Çoğunluğunu kendi başlığınıza eklerseniz sevinirim, kendi adıma söyleyim hala sitede çok rahat aradığımı bulamıyorum her yer çok dolu ve bir sürü başlık var.Gördüğüm kadarıyla çoğu kişide kendi sayfasına ekliyor zaten.
Ya da buna benzer bir tatil sayfası **** misafir bitkiler gibi bi başlık varsa o da olur aslında.

Eski 02-08-2012, 10:17   #117
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2012
Galeri: 1
cok guzel.masallah.eline emeyine yureyine saglik.o kadar rengarenk okadar guzel ki bakmaya doyamadim.ciceklerinin hepsini cok sevdim.gule gule buyut.insallah bu guzelliklerin devaminida goruruz.sevgilerimle

Tika beğendi.
Türkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 17:20   #118
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Evet,Guzin Teyzecigim celigin Bodrumlu olacak. Kayinvalidem oldugu icin de birden cok celik alabilirim.
Asya Ceylan,kendi basligima eklemek zaten daha kolay.Cep telefonumu yanimdan ayirmayayim o zaman,surekli yanimda tasimiyorum.

Sayin Türkan Hanim,
Guzel sozleriniz icin cok tesekkur ederim.Umarim boyle guzel guzel buyurler de ben de mutlulukla paylasirim.

Bakalim dondugumde nasil olacak bitkilerim? Buyuyenler varsa hemen fark ediliyor.Bir de suda koklendirmeye biraktigim bitkiler vardi.2 haftadir sulari degismiyor,curumemislerdir,degil mi? Neneme soylemeye utandim artik,kadin surekli cicek suluyor.

Eski 02-08-2012, 18:26   #119
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-06-2012
Merhaba,
Ne kadar güzel ve zarif bir balkonunuz var. Sardunyalarınızın renklerine hayran kaldım. Ne kadar canlı duruyorlar öyle. Hepsi birbirinden güzel.
Kolay gelsin. İyi çalışmalar

Tika ve Denizardacan beğendi.
Tuğçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2012, 08:25   #120
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Tesekkur ederim Tugce.

Tatilden dondum.Tatil donusu ne cok is oluyor! İlk sirada balkon temizligi ile basladim tabii.Yabani otlarin hepsini topladim.Birisi 1 metreyi gecmisti.Cicek acacakti sanirim,tomurcuklari da vardi;ama onu da kestim.İlk basta buyusun diyordum.Bu kadar buyuyecegini tahmin etmemistim.Kokunden cikarmayi denedim ama sardunyanin koklerine dolanmis.Mecbur biraktim.
Nenem cogu cicegime iyi bakmis,ama sulamayi unuttugu uc tanesi kurumus.Arapsaci ve iki farkli renk incir sarmasigi. Rafli serada onlar biraz arkada ve kosede duruyorlardi,nenem onlari gormemis.Ustlerde duran cicekler asagiya inmisti.Ask merdiveninde kurumalar oldugunu fark ettim.Tabii yer degisikligi de yapmis olabilir bunu,gunes de...Konulduklari yer direkt gunes goruyordu.Hepsini eski yerlerine aldim.
Koklenmeleri icin suya koydugum,neredeyse her renginden olan( yaklasik 8-9 tane vardi), yaprak guzelleri sulari degismedigi icin curumus.Bu benim hatam,cunku neneme onlari da soylemeye cekindim.Kadin surekli ugrasti durdu.Bir de kedi var tabii evde...Mor telgraflarin bir kisminda da ayni durum soz konusu. Bazi sardunyalarda da bozulmalar var.Hemen besin verdim.Onun disinda iyiler.
Tohumdan yetistirdigim yaprak guzelleri de pek iyi durumda degil...Ama saksilardakiler iyi.
Ozellikle sukulentler cok iyi,anladim ki tatile cikan biriyseniz mutlaka dayanikli turleri yetistirmelisiniz.Mavi yasemin buyumus.Mum cicegim boylanmis.Kurdelemin yavrulari buyumus.Pothos sarmasigi uzadikca uzamis.Uc saksi oldugu icin her yerde potos oldu. Clematis The president da bayagi uzamis,ben yokken yeni cicekler acmis.
Gecen yil ciceklerimin sayisi bu kadar cok degildi.
Bir de evdekiler bir sekide bozulmadan korunabilir.Balkondakiler icin cozum bulmak gerek.Bu kisi bir cikarakim.Duruma gore bozulan olursa,yenilerken hep dayanikli turlere gidecek artik elim.Onlarda sanirim sukulent,kendi kendilerine yasayip gidiyorlar.

Düzenleyen Tika : 06-08-2012 saat 08:42 Neden: Yorum eklendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024