agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni4555Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-05-2012, 21:22   #31
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi redsonia Mesajı Göster
maşallah rengarenk bir balkon... sardunyaları çok severim sizinkiler de emekleriniz karşılığını çok güzel vermişler... emeğinize ellerinize sağlık izlerken içim açıldı...)
Balkonum cok fazla gunes aliyor.Sardunyalar da gunesi cok sevdiklerinden hallerinden memnunlar sanirim.Ceylanlarin bazilari cok ciceklendi.Yeni fotograflarini da ceker eklerim.

Tesekkur ederim Sayin Devsekoya,
Ciceklerle ilgilenmek insani cok rahatlatiyor,huzur veriyor.

Nuray Hanim,son konusmamizdan sonra balkona 3 buyuk saksi cali turu ekledim.Simdi de gozum sarmasik turu gullerde.Gunesli balkonuma en az bir tane gerek diye dusunuyorum.İstedigim turden bulabilirsem alacagim.

Sayin Murat Yildiz,
Cok tesekkurler.Ben onlari seviyorum,onlar da beni uzmemeye calisiyorlar sanirim.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2012, 11:32   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Renk şöleni gibi. Yapı market satışlarında karşılaşıyorduk hep. Şu peşinde koşulan sardunyaları göreyim dedim. Çok güzel olmuş balkonunuz. Sukulent tuzağı sanırım sizi de yavaş yavaş içine çekiyor Bu arada, o balkonun demirlerine askılı saksılardan kaç tane sığar, duvarlar var, çamaşır iplerine de asılır. Benden uyarması; ben balkona giremiyorum artık, onlara terk ettim. Güya balkonumda çiçekler içinde sefahat süreyim diyordum ama adım atamıyorum artık))

Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2012, 20:04   #33
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kedi Tırnağı Mesajı Göster
Renk şöleni gibi. Yapı market satışlarında karşılaşıyorduk hep. Şu peşinde koşulan sardunyaları göreyim dedim. Çok güzel olmuş balkonunuz. Sukulent tuzağı sanırım sizi de yavaş yavaş içine çekiyor Bu arada, o balkonun demirlerine askılı saksılardan kaç tane sığar, duvarlar var, çamaşır iplerine de asılır. Benden uyarması; ben balkona giremiyorum artık, onlara terk ettim. Güya balkonumda çiçekler içinde sefahat süreyim diyordum ama adım atamıyorum artık))
Sardunyalarima kavustum,evet.Ceylanlardan istiyorum diye yazmistim.Nihayet istedigim ceylanlar benim oldu.Bu arada balkon icin guzel fikir verdiniz bana.
Sukulentlere tutuldum evet.Carsamba yine Bauhaus'a ugrayacagim.Yavas yavas toplamaya calisacagim.Ceylanlara baktigim sirada harika bir tane vardi,almadim.Simdi her yerde onu ariyorum.

Bugun okuldaki ogretmen arkadaslardan birisi,bana buyuk bir saksida seflera hediye etti.Benim cicek sevdigimi biliyor.Koklendirip buyuttugu bir tanesini sagolsun bana verdi.Cok sevindim tabii,mutlu mutlu getirdim eve.Salonda yeni yerine yerlestirdim.

Kendime bugun hediye olarak paskalya kaktusu ve dua cicegi aldim Carrefour'dan.Kaktus 4,90. Dua cicegi 5,90 di.Anneler gunu icin getirmisler sanirim.Tesadufen gordum,zaten ben gordugumde de cok az cicek kalmisti.

Eski 13-05-2012, 20:36   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Hayırlı olsun yeni bitkileriniz. Şimdi baktım da sizinle vejeteryan, sokak hayvanlarını sever, sukulent-sardunya aşığı öğretmenler kulübü kurabilirmişiz

Ceylan sardunyam kışın donmuştu. Ümitle bekledim o kupkuru dal yeşerir mi diye ve geçen gün baktım dipten yeni sürgün veriyor. Çok sevindim. Top sardunyalarım da donmuştu ve ben maalesef söktüm attım içi boşalmış o dalları. Meğer kök sağlamsa dipten yeni sürgün veriebiliyormuş. Üyelerden birirsi yazmıştı sanırım ama ben sonradan görmüştüm bu bilgiyi. Neyseki ceylanım kurtuldu şerrimden.

Paskalyanın fiyatı iyiymiş gerçekten. Migros' dan öğretmen arkadaşımın kaynanası için 6.90 TL ye almıştım geçen hafta. Bizim burdakinde de var mıdır acaba? Başıma iş açtınız ama bak

Tika ve Güzin Çakar beğendi.
Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2012, 19:07   #35
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Sn.Tika,yeni sayfanız olsun.Bitkilerinizin hepside birbirinden güzel,salon bitkileriniz harika görünüyorlar.Yeni bitkileriniz de hayırlı olsun,güzel günlerde büyütün,sevgiler.

Tika beğendi.
berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2012, 21:58   #36
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Cicekli halde renk renk vardi.Ben turuncuyu sevdim en cok,onu aldim.Dua cicegime de biraz once baktim.Duaya baslamis.Yapraklari yukariya bakiyordu.Yeni fotograflari cekince ekleyecegim.

Sokak hayvanlarini da elimden geldigi kadar besliyorum.Mamalarini ve sularini eksik etmeden her gun tazelemeye calisirim.Benim oturdugum yerde hayvanlar daha sansli.Her sokakta mama ve su bulunur neredeyse.

Carsamba sukulentlere bakmak icin bauhaus'a gidecegim.Umarim aradigim turlerden bulabilirim.İkea'da da varmis sanirim ama daha uzak...Forumda bir baslikta okumustum.Goztepe'de bir cicekci tavsiye edilmis sukulentler icin.Teyzemi ziyarete gittigimde bulabilirsem adi gecen yere bakacagim.

Sayin bercin,
Cok tesekkur ederim.Ne kadar cok cicek=O kadar cok mutluluk.

Eski 16-05-2012, 21:25   #37
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Bugun aldigim bitkilerden sonra cicek alisverisine bir sureligine ara vermeye karar verdim.Yalnizca sempervivum ve echeveria turlerine rastlarsam alacagim.Bu arada bu turleri bulmak bu kadar zor mu? Bugun hem fidanlikta,hem Bauhaus'ta hem de Tekzen de goremedim.Paylasmak isteyen gonullu cikarsa alabilirim. Gerci kimsede yok sanirim,cunku yapi marketlerde dahi bulunmuyor.

Dun Migros'tan tomurcuklu bir orkide aldim.Rengini bilmiyorum.Surpriz olacak.Koctas'a istedigim duvar saksilarindan da gelmis,ne zamandir ariyordum.Bulunca ondan da aldim.

Bugun de Bauhaus'a gittim,bir sans istedigim kaktuslerden bulurum belki diye,ama yoktu...Perlit aldim.10 lt si 2,75 lira.Clematisler vardi 10 lira,ama bozulmaya baslamislar.

Tekzen'in yanindaki fidanliktan 2 ortanca fidesi( fide dedigime bakmayin,ikisini buyuk iki saksiya dikmek zorunda kaldim) aldim.Tanesi 4 lira. Arap Yasemini aldim.10 lira. Bahcem yok,ama 4 tane yer ortucu aldim.Minik ve sirin gorunduler gozume.Her biri 0,50 lira.

Eve gelince,yagmur yagiyor demedim,hemen ektim.Bu arada balkonumda yeni duzenlemeler yaptim.En kisa zamanda cekip ekleyecegim.

Evdeki ciceklerimi kontrol ederken hos olmayan bir surprizle karsilastim.Ben hederalari evde tutuyordum,ama sanirim yerlerini begenmediler.İki gun once hicbir seyleri olmamasina ragmen,yapraklarinin bir kismi buzusmustu ve uzerlerinde orumcek aglarina benzer oruntuler vardi.Sanirim pamuklu bit ya da benzeri bir hastalik...Uzuldum gercekten...Hemen arap sabunu ve zeytinyagi karisimi hazirlayip,balkonda bir guzel ilacladim.Umarim kurtarabilirim.Bir daha da iceri almamaya karar verdim.Gelismelerden haberdar ederim.

Biraz once elimle hastalikli kisimlari temizlemeye calistim.Ne kadar da cok yaprak doktu.

Güzin Çakar beğendi.

Düzenleyen Tika : 16-05-2012 saat 21:52 Neden: Yorum eklendi.
Eski 17-05-2012, 10:08   #38
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
balkonunuz inanın benim balkonumdan 2 kat daha büyük.ayrıca ben benim balkonum için şirin güzel diyordum vazgeçtim sizin balkonunuza bayıldım.ormana,çok gür bir bahçeye girmişsiniz gibi insanın içini açıyor.sizin oturup doya doya balkonunuzun tadını çıkarabilirsiniz ben sadece kapının eşiğinde durup 2-3 dakika bakıp bakıp gidiyorum ayrıca balkonum balkonum diyip duruyorum ama işyerimin balkonu bu arada :/

Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 14:32   #39
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asya ceylan Mesajı Göster
balkonunuz inanın benim balkonumdan 2 kat daha büyük.ayrıca ben benim balkonum için şirin güzel diyordum vazgeçtim sizin balkonunuza bayıldım.ormana,çok gür bir bahçeye girmişsiniz gibi insanın içini açıyor.sizin oturup doya doya balkonunuzun tadını çıkarabilirsiniz ben sadece kapının eşiğinde durup 2-3 dakika bakıp bakıp gidiyorum ayrıca balkonum balkonum diyip duruyorum ama işyerimin balkonu bu arada :/
Tesekkurler sayin asya ceylan.Umarim sizin kocaman,guzel bir terasiniz ya da bahceniz olur.Elimden geldigi kadar verimli kullanmaya calisiyorum.Sera aldim,ama henuz fotograflari cekip yayinlayabilecek firsatim olmadi.Balkonun her turlusuyle ugrasmak bir zevk.Kucuk,buyuk,hatta insanlar ferforje demirleri bile cok guzel duzenliyorlar.Pencere iclerini vs,onemli olan istemek.Cicek koymak icin turlu degisik yer bulunabilir.Kucuk balkonlara da raflar konulabilir.Ben birkac yere dusunuyorum.Yeni halinin fotograflarini da en gec yarin eklemeye calisacagim.

Eski 17-05-2012, 18:23   #40
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

ilgi ve merakla bekliyorum

Tika beğendi.
Eski 18-05-2012, 20:49   #41
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Fidanlıktan aldığım ortanca fidelerim.Fide,ama iki buyuk saksıya diktim.
Name:  Fotoğraf1128.jpg
Views: 3010
Size:  70.3 KB

Balkonumun son durumundan genel bir görünüm.Yeşillikleri çoğalttım biraz.
Name:  Fotoğraf1129.jpg
Views: 3258
Size:  73.1 KB

Arap yasemini
Name:  Fotoğraf1130.jpg
Views: 3450
Size:  70.3 KB

Sera,henüz örtülü kullanmıyorum.İnce ve kalın olmak üzere iki farklı fermuarlı örtüsü var.
Name:  Fotoğraf1131.jpg
Views: 8176
Size:  73.5 KB

Taflan,arkada arap saçı ve solda yer örtücülerin bir kısmı görünüyor.
Name:  Fotoğraf1132.jpg
Views: 3155
Size:  49.1 KB

Eski 18-05-2012, 20:56   #42
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Balkonumdan genel bir görünüm...
Name:  Fotoğraf1133.jpg
Views: 24029
Size:  64.7 KB

Minnoşlarım nasıl,isimlerini bilmiyorum henüz ama bu succulent türleri çok sevimli,öyle değil mi? Her türlüsünden toplamaya çalışacağım.Bu türlere tutuldum.
Name:  Fotoğraf1136.jpg
Views: 6247
Size:  50.7 KB

Adını bilmediğim bir succulent daha.İsimler konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.
Name:  Fotoğraf1138.jpg
Views: 3273
Size:  35.3 KB

Salondaki bitkilerin bir kısmı...
Name:  Fotoğraf1145.jpg
Views: 3854
Size:  42.0 KB

Paşa kılıcımın yavrusu hızla büyüyor.Sanırım başka saksıya almam gerekecek,çünkü büyük yapraklara değmek üzere gibi görünüyor.
Name:  Fotoğraf1153.jpg
Views: 3253
Size:  52.7 KB

Eski 18-05-2012, 21:07   #43
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Barış çiçeğim size merhaba demek istiyor.
Name:  Fotoğraf1151.jpg
Views: 3585
Size:  47.1 KB

Hediye gelen Şeflera ve Migros'tan anneler günü dolayısıyla uygun fiyata ( 13,90 ) aldığım orkide.Henüz açmadı.Bakalım ne renk çıkacak? Fotoğraf biraz karanlık çıkmış.
Name:  Fotoğraf1141.jpg
Views: 2975
Size:  50.9 KB

Salondaki çiçeklerim bir kez daha...
Name:  Fotoğraf1148.jpg
Views: 2848
Size:  57.7 KB
Name:  Fotoğraf1150.jpg
Views: 2918
Size:  58.1 KB

Bu arada Hedera kurtuluyor gibi görünüyor.Bir daha içeri almayacağım ve ilaçlamaya devam ediyorum.

Eski 18-05-2012, 23:44   #44
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Sayın Tika,
Hepsi çok güzel, ama ortalık bayağı kalabalıklaşmaya başlamışBakımları gittikçe zorlaşacak,bu arada 2. fotoğrafta sol üst köşede bir lithops gördüm.Bakımı diğerlerine göre biraz farklıdır, lithops için dikkatli olmakta fayda var derim.
Selamlarımla.

Tika beğendi.
kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2012, 00:51   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2010
Maşallah eviniz Brezilya ormanlarına dönmüş.
Bir de yaz tatili gibi durumlada nasıl bakacağınızı da planlayın lütfen.

toprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2012, 09:38   #46
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Maşallah bitkileriniz çok güzeller. Bir şey dikkatimi çekti bazılarında sanki toprak eksik. sevgiyle kalın. Paşa kılıcı dolgun formda daha güzel oluyo ben olsam ayırmazdım.

Tika beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2012, 09:52   #47
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Sayın Tika,
Hepsi çok güzel, ama ortalık bayağı kalabalıklaşmaya başlamışBakımları gittikçe zorlaşacak,bu arada 2. fotoğrafta sol üst köşede bir lithops gördüm.Bakımı diğerlerine göre biraz farklıdır, lithops için dikkatli olmakta fayda var derim.
Selamlarımla.
Bakimlarini forumdan okuyorum.Umarim yasatabilirim.
Bir yilda bu hale geldi ev.Aklimda yalnizca Potos var.Ankara'dan getirdigim celigi iki uc sefer ugrasmama ragmen koklendirme-topraga ekince curume-topraktan tekrar cikarma-yeniden koklendirme-yeniden ekme dongusunden sag bir sekilde cikaramadim.Bir de minik sedumlardan toplayacagim.O kadar.

Sayin toprak,
Bir seyler dusunecegim artik.

Sayin Serkan Bey,
Sardunyalar icin mi soyluyorsunuz,yoksa baskalarinda da mi ayni durum soz konusu.Haftaya sardunyalara toprak ekleyecegim ve evdeki bitkilerin bir kisminda saksi degisimi yapacagim.

Düzenleyen Tika : 19-05-2012 saat 10:38 Neden: Yorum eklendi.
Eski 19-05-2012, 11:14   #48
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Sukkulentlere bayıldım çok güzeller hepsi.Hepsinin görüşünüzleri fikrimce çok sağlıklı.LİLİPUT: Sukkulent ve Kaktüs Serası Çeşitlerini bende çok merak ediyorum hep okuyorum ama unutup karıştırıyorum, biraz daha kolay ve kısa isimleri olsa keşke Devamını bekliyorum bol güneşli ve çiçekli günler diliyorummm

Tika ve GÜLSEN_ beğendi.
Eski 19-05-2012, 12:40   #49
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asya ceylan Mesajı Göster
Sukkulentlere bayıldım çok güzeller hepsi.Hepsinin görüşünüzleri fikrimce çok sağlıklı.LİLİPUT: Sukkulent ve Kaktüs Serası Çeşitlerini bende çok merak ediyorum hep okuyorum ama unutup karıştırıyorum, biraz daha kolay ve kısa isimleri olsa keşke Devamını bekliyorum bol güneşli ve çiçekli günler diliyorummm
Tesekkurler Sayin asya ceylan,
Sukkulentlerin sayisini cogaltacagim.İstediklerimden buldukca eklerim.Bir tanesinin eve getirirken yapragi kopmus,balkondaki sedumun saksisina yerlestirdim hemen,bakalim tutacak mi? Kaktusler kolay koklenir diye biliyorum,ama bakalim.

Eski 19-05-2012, 15:33   #50
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Bakimlarini forumdan okuyorum.Umarim yasatabilirim.
Bir yilda bu hale geldi ev.Aklimda yalnizca Potos var.Ankara'dan getirdigim celigi iki uc sefer ugrasmama ragmen koklendirme-topraga ekince curume-topraktan tekrar cikarma-yeniden koklendirme-yeniden ekme dongusunden sag bir sekilde cikaramadim.Bir de minik sedumlardan toplayacagim.O kadar.

Sayin toprak,
Bir seyler dusunecegim artik.

Sayin Serkan Bey,
Sardunyalar icin mi soyluyorsunuz,yoksa baskalarinda da mi ayni durum soz konusu.Haftaya sardunyalara toprak ekleyecegim ve evdeki bitkilerin bir kisminda saksi degisimi yapacagim.
Sadece gördüğüm bazı saksılarda eksik hemde baya siz kontrol ederseniz daha iyi olur az olanlara toprak eklemeniz iyi olur.

Tika beğendi.
Eski 19-05-2012, 15:34   #51
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi toprak Mesajı Göster
Maşallah eviniz Brezilya ormanlarına dönmüş.
Bir de yaz tatili gibi durumlada nasıl bakacağınızı da planlayın lütfen.
Ozamn tatile çıkmanın anlamı yok brezilya ormanı yetrli deil mi ben bırakamam bitkilerimi uzun tatil için.

Tika, toprak ve GÜLSEN_ beğendi.
Eski 19-05-2012, 21:41   #52
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 8
Sayın Tika, küçük bir yere nerdeyse yüzlerce bitki yerleştirdiniz aynı benim terasım gibi Renk kombinasyonları çok güzel, çiçekler çok canlı, sağlıklı ve neşeli.Ellerinize emeğinize sağlık. Sayın serkan_istanbul'un dediği gibi ben de kalabalık bitki topluluğunu severim çevremizde beton görmekten bıktık, terasıma çıktığım zaman o kalabalık bitki topluluğunda kendimi mutlu hissediyorum. Bu bitki hastalığı sonunda bizi arazi sahibi yapacak galiba Saygılar efendim...

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2012, 14:47   #53
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Kayınvalidemden gelen çok güzel bir doğum günü hediyesi. )

Name:  DSC02720.jpg
Views: 2774
Size:  53.0 KB
Name:  DSC02721.jpg
Views: 2817
Size:  70.1 KB

Menekşem de yoktu.Şimdi bir dolu oldu.

Eski 20-05-2012, 20:22   #54
Yeni Üye

MetinEngin's Avatar

Giriş Tarihi: 02-03-2012
Çok büyük bir balkon olmamasına karşın her rengi barındıran çok hoş bir balkon olmuş ellerinize emeğinize sağlık

MetinEngin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2012, 20:38   #55
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Birilerinin balkonunu buradan seyretmek cok güzel ,ne var ne yok bakıp araştırmak ve buldugumuzda vaybe cok aradım seni demek
Burdan öyle cok kişi tanıyorumki bir karanfilin hatrına yollara düşen Sayın tika gibi sardunya aşkına market market gezen
bir bitkiyi marketten alıp eve geldigimizde artık bir yolculuga cıkıyoruz o bizimdir
kim oldugumuz ne oldugumuzuın önemi varmı ?.
Bu arada karşı komşumu benim balkonu seyrederken yakaladım cok hoşuma gitti beton duvarların ardında yemyeşil bir hayat.
Tebrikler tika işallah güzel gelişirler bizde seyrederiz

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2012, 14:48   #56
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. Kayın validenizden gelen menekşelere de maşallah.

Tika beğendi.
Eski 21-05-2012, 15:01   #57
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Balkon ve teras düzenlemeleri üzerine

Buradaki yazışmaların bir bölümünü ayrı konu olarak taşıdım...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2012, 15:09   #58
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Sevgili dostlar,bunlar benim değil;ama harika fikir öyle değil mi?

Özellikle mevsimlik fidelerle çok değişik görüntüler çıkabilir.Nette sukkulentleri ararken tesadüfen buldum bu fotoğrafları.
http://www.agaclar.net/forum/kaktus-...t/24352-13.htm

Doğru sayfaya eklemeliydiniz. Taşıdım.

Burası balkonunuzu tanıttığınız sayfa, her türlü bilgiyi ekleyeceğiniz sayfa değil...

Tika beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2012, 18:05   #59
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Bugun sevgili guitar'in yolladigi Dieffenbahia'm geldi.Kocaman govdeli ve koklu.Cok mutlu oldum ve hemen ektim.Kendisine tekrar buradan da tesekkur ederim.

Evdeki hemen hemen tum bitkilerimin(menekseler,mum ve ruj cicegim ve lithops haric ) tumunun topraklarini yeniledim,balkondaki sardunyalarimin bir kismina toprak ekledim.Gelecek ilkbaharda , kismetse, ceylanlari gruplayarak uzun saksilara alacagim.Simdi cok guzel aciyorlar,dokunmak istemiyorum.Belki sonbaharda da yapabilirim bunu,cunku sera icinde bu sekilde muhafaza etmek cok kolay olacak...

Ek olarak saksi ve toprak degisimi yaparken kendime soz verdim.Sukkulent disinda hicbir yeni bitki almayacagim. İnsallah...sozumu tutacagim.

Eski 24-05-2012, 21:16   #60
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Sukulentlerimi,lithops haric,balkona aldim.Sedum palmeri,kasim ayinda dikip balkonda birakmistim.,kisi sorunsuz gecirdi.Diger sukulent turlerim de kisin sera icinde kalacak.Balkon havasina alissalar iyi olacak.

Evdeki pasa kiliclarimdan birinin bir kokunu ayirip ayri saksida balkona koydum.Bu turu balkonda tutan cok kisi var,umarim sorunsuz gelisir.Toprak degisimi yaparken henuz topraktan basini cikarmamis bir kilic yavrusu da gordum.Cok guzeldi.

Okulda crassula ovata var.Bonsai seklinde.Sahibinden rica edip bir yapragini aldim,koklendirmeye calisiyorum.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024