agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni7776Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-01-2015, 20:26   #781
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Sardunya ve güller sonbaharda deli açtılar

Eklenen Resimler

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2015, 20:30   #782
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bir çok arkadaşımız gibi maalesef bu yılki kış beni de perişan etti. Korunaklı yerde olmalarına rağmen kaybettiğim Paşa çadırı ve Çilli begonyalarım...

Eklenen Resimler

Eski 20-01-2015, 20:41   #783
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Sevgili SDurul ve loveforlife arkadaşımın gönderdiği Sedum Sieboldiinin Sonbahar görüntüsü ve yeniden gelişmeye başladığı kareler. Yine sevgili SDurul'un gönderdiği minyatür telgraf (maalesef kaybettim umarım kökleri zarar görmemiştir.) Adını hatırlayamadığım succulent, SDurul'un gönderdiği ve benim elimdeki yavrulardan oluştu, çok şükür zarar görmeyenlerden ...

Eklenen Resimler

Eski 20-01-2015, 20:46   #784
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bozulan Echeveria saksısı; Tekrar temizleyip düzenledim köke yakın yerlerden donmuşlardı...

Eklenen Resimler

Eski 20-01-2015, 20:49   #785
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Yine kaybettiklerimden çekimleri yaklaşık bir veya bir buçuk ay önceydi

Eklenen Resimler

Eski 20-01-2015, 20:55   #786
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Sevgili loveforlife ın gönderdiklerinden; Maalesef Fil kulağı dondan nasibini alanlardan. Hoya ve echeveria türü dayanıklı çıktı...

Eklenen Resimler

Eski 20-01-2015, 20:56   #787
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Offf resmen içim acıdı çok geçmiş olsun, inşallah dona maruz kalalar baharda canlanırlar. Çok üzüldüm.

sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2015, 21:01   #788
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Offf resmen içim acıdı çok geçmiş olsun, inşallah dona maruz kalalar baharda canlanırlar. Çok üzüldüm.
İlk günler adeta yas tuttum sevgili sumeyra47, hala terasa çıkıp gördükçe canım acımıyor değil. Gafil avlandık bu kadar soğuk olacağı aklımıza gelmedi, canımız sağ olsun tekrar ediniriz inşallah ...

Eski 20-01-2015, 21:19   #789
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Dediğiniz gibi sağlık olsun tekrar ediniriz inşallah. En alttaki echeveria çok dayanıklı çıkmış maşallah. Herşey de bir hayır var bu sayede hangisi dona dayanaklı ya da değil öğrenmiş olduk. Benim bir tane aloe vera türü bir bitkim tamamen donmuştu. Oysaki ben onu dona dayanıklıdır diye biliyordum. Şimdi öğrendim dona dayanıklı olup olmadığını. En çokta ona üzülmüştüm ne yapalım olan oldu.

Düzenleyen sumeyra47 : 20-01-2015 saat 21:24 Neden: Kelime hatası
sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2015, 21:55   #790
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Şükür kavuşturana canım arkadaşım... Hepsi bir şekilde telafi olur da telafisi olamayacak olan fil kulağı var, ona içim acıdı. Keşke sorsaydın, onu da içeri alsaydın. Çünkü o tropik bir bitki ve normal koşullarda bile kışın dışarıda bırakmak doğru değil. Gölge ama aydınlık bir yerde, içeride olmalı. Bu bitki benim için çok ayrıcalığı olan bir bitkiydi. Rahmetli babaannemden kalan ve neredeyse başka kimsede göremediğim...Çok kolay çoğalabilen bir tür değil. Bir tanesinin sende olmasını istemiştim. İnşallah bir mucize olur da yavrular bende kalanı kardeşi...

Ben biliyorum ki sen sil baştan başlasan bile bizi hayran bırakacak görüntüler paylaşırsın yine bizimle... Hele ki soğanlılarının açmasını büyük bir merakla bekliyorum...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2015, 22:20   #791
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Dediğiniz gibi sağlık olsun tekrar ediniriz inşallah. En alttaki echeveria çok dayanıklı çıkmış maşallah. Herşey de bir hayır var bu sayede hangisi dona dayanaklı ya da değil öğrenmiş olduk. Benim bir tane aloe vera türü bir bitkim tamamen donmuştu. Oysaki ben onu dona dayanıklıdır diye biliyordum. Şimdi öğrendim dona dayanıklı olup olmadığını. En çokta ona üzülmüştüm ne yapalım olan oldu.
Evet sevgili sumeyra47 dediğin gibi acıda olsa öğrendik ne, ne değildir. Aloavera yaprakları daha sulu olduğu için daha dayanıksızdır, ben kapalı yere almama rağmen yaprakların ucu damlalıktan sarkan buzlar gibiydi. ÜZÜLMEK YOK SİL BAŞTAN DEVAM .

Eski 20-01-2015, 22:31   #792
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Şükür kavuşturana canım arkadaşım... Hepsi bir şekilde telafi olur da telafisi olamayacak olan fil kulağı var, ona içim acıdı. Keşke sorsaydın, onu da içeri alsaydın. Çünkü o tropik bir bitki ve normal koşullarda bile kışın dışarıda bırakmak doğru değil. Gölge ama aydınlık bir yerde, içeride olmalı. Bu bitki benim için çok ayrıcalığı olan bir bitkiydi. Rahmetli babaannemden kalan ve neredeyse başka kimsede göremediğim...Çok kolay çoğalabilen bir tür değil. Bir tanesinin sende olmasını istemiştim. İnşallah bir mucize olur da yavrular bende kalanı kardeşi...

Ben biliyorum ki sen sil baştan başlasan bile bizi hayran bırakacak görüntüler paylaşırsın yine bizimle... Hele ki soğanlılarının açmasını büyük bir merakla bekliyorum...
Şükür arkadaşım şükür... Bende çok üzgünüm arkadaşım, İzmir dönüşünün ertesiydi yorgunluk vesaire terasa çıkıp durum analizi yapamadım yoksa harcanmasına müsaade edermiydim ...

Ameryllislerde sanıyorum bir kaç fire olacak ama diğerleri sapasağlam gelişmeleri devam ediyor. Güzel temennin için teşekkür ederim arkadaşım, elimden geleni yapmaya çalışacağım inşallah...

Eski 20-01-2015, 23:13   #793
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili berçin merhabaa, hoşgelmişsin. Donan bitkilerine çok üzüldüm, geçmiş olsun. Benim de donan çiçeklerim fazlaca. İnşallah köklerine bir şey olmamıştır deyip deyip duruyorum. Artık Rabbim ömür verirse bahara bakacağız.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2015, 23:21   #794
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili berçin merhabaa, hoşgelmişsin. Donan bitkilerine çok üzüldüm, geçmiş olsun. Benim de donan çiçeklerim fazlaca. İnşallah köklerine bir şey olmamıştır deyip deyip duruyorum. Artık Rabbim ömür verirse bahara bakacağız.
Merhaba YeniGinem, hoşbuldum. Paylaştıklarım sadece bir kısmı, japon gülleri, begonviller,madagaskar yasemini, sundaviller, aklına ne gelirse hepsi de dondu maalesef. Senin gibi bende umut içindeyim köklerine zarar gelmemiştir diye, inşallah diyorum ...

Eski 21-01-2015, 07:30   #795
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili berçin,hepimiz umutla baharı bekliyoruz.yeşerecek bir dal bir filiz için,içimizdeki küçücük umut bizi sabırlı olmayı nasılda öğretiyor.bu arada kayıplar için geçmiş olsun.elimizden şu an ancak birbirimizi teselli ediyoruz.hele bir umutlarımız yeşersin, telafi etmesi kolay.sevgiler.

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2015, 13:21   #796
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Sevgili SDurul ve loveforlife arkadaşımın gönderdiği Sedum Sieboldiinin Sonbahar görüntüsü ve yeniden gelişmeye başladığı kareler. Yine sevgili SDurul'un gönderdiği minyatür telgraf (maalesef kaybettim umarım kökleri zarar görmemiştir.) Adını hatırlayamadığım succulent, SDurul'un gönderdiği ve benim elimdeki yavrulardan oluştu, çok şükür zarar görmeyenlerden ...
Sayın berçin, öncelikle uzun bir aradan sonra balkonunuzun renklerine kavuşmak eminim beni sevindirdiği kadar herkesi sevindirmiştir. Baharda da bol bol balkonunuzdaki çiçekleri görmenizi ve paylaşmanızı temenni ediyorum.

Sedum Sieboldiinize bayıldım. Yaprak rengi olsun, çiçekleri olsun tam bir görsel şölen. Daha önce hiç bu türü görmemiştim. Maşallah diyeyim.
İşte balkon ve bahçe sayfalarını da bu yüzden çok seviyorum. Harika ve orjinal türler ile tanışıyoruz.

Bu arada minyatür telgrafınıza çok üzüldüm. Ben de minyatür yok ama farklı bir tür (hafif sedef gibi parlayan, ön tarafı lila beyaz, arkası mor yapraklı) var. Arzu ederseniz gönderebilirim. Sevgiler

berçin ve loveforlife beğendi.

Düzenleyen Limonik : 21-01-2015 saat 13:21 Neden: imla
Limonik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2015, 20:21   #797
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili berçin,hepimiz umutla baharı bekliyoruz.yeşerecek bir dal bir filiz için,içimizdeki küçücük umut bizi sabırlı olmayı nasılda öğretiyor.bu arada kayıplar için geçmiş olsun.elimizden şu an ancak birbirimizi teselli ediyoruz.hele bir umutlarımız yeşersin, telafi etmesi kolay.sevgiler.
Sevgili Münevver, tesellive umut dolu sözlerin için teşekkür ederim. Rüzgar ve soğuktan terasa çıkıp tam bir tespit yapamamıştım, bugün hava güzeldi ve tam bir hasar tespiti yapabildim. Kayıplar umduğumdan da çok, ağlamadım dersem yalan olur. Umudumu kaybetmedim, böyle olması gerekiyormuş, söylediğin gibi hele bir bahar gelsin telafisi kolay.

Eski 21-01-2015, 20:50   #798
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Limonik Mesajı Göster
Sayın berçin, öncelikle uzun bir aradan sonra balkonunuzun renklerine kavuşmak eminim beni sevindirdiği kadar herkesi sevindirmiştir. Baharda da bol bol balkonunuzdaki çiçekleri görmenizi ve paylaşmanızı temenni ediyorum.

Sedum Sieboldiinize bayıldım. Yaprak rengi olsun, çiçekleri olsun tam bir görsel şölen. Daha önce hiç bu türü görmemiştim. Maşallah diyeyim.
İşte balkon ve bahçe sayfalarını da bu yüzden çok seviyorum. Harika ve orjinal türler ile tanışıyoruz.

Bu arada minyatür telgrafınıza çok üzüldüm. Ben de minyatür yok ama farklı bir tür (hafif sedef gibi parlayan, ön tarafı lila beyaz, arkası mor yapraklı) var. Arzu ederseniz gönderebilirim. Sevgiler
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Baharı dört gözle bekliyorum, özellikle bugünkü zarar tespitinden sonra Allah nasip ederse güzel planlarım var.

Sedum sieboldii benimde çok beğendiğim bir succulentti sağ olsun iki sevgili dost sioldii sahibi yaptı beni. Dediğiniz gibi hayatımda göremeyeceğim bir çok bitkiyi bende burada tanıdım, gördüm ve bazılarına sahip oldum.

Nazik teklifiniz için teşekkür ederim sevgili Limonik, hele bir bahar gelsin taşlar yerine oturmaya başlasın siz bana telgraf, ben size sedum sieboldii gönderirim.Belki birbirimizden daha fazla bitkide isteyebiliriz, ayrıca kış sebebiyle taşınmaları esnasında zarar görebileceklerini düşünüyorum. Sevgiler...

Eski 21-01-2015, 22:50   #799
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2014
Sevgili bercın terası gezmeyi henuz bitiremedim, ama gördüklerimin hepsi çok güzeldi, bayildim.Beni en çok etkileyen Amaryllis oldu, büyüleyici güzellikteler.Maşaallah diyeyim nazar değmesin.Şimdi bir de soğanlı foryası başlamasa bari bizim evde.Bakalım kendime ne kadar engel olabileceğim.
Baharda bol resim bekliyoruz, belki sanal görüntülerle yetinmem bir sürpriz yaparım kimbilir

samur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2015, 23:10   #800
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Bu arada sevgili bercin küpeliden bahsetmeyi unuttum, harikalar, açık havada çok iyi görünüyorlar,ancak güneşi sevmedikleri için açık terasta nasıl koruyorsunuz onları. Yaklaşık 4 yıl önce çiçekçiden bir seferde 20 saksı henuz acmamış küpeli aldım,bendeki akıl işte düşün.Adam diyor hepsi farklı acacak,şöyle renkte ,katmerli, yalın kat derken.......Sonuçta küpelilervgeldi bizim balkona, 2 balkonda çok güneş alıyor gölge yok,baktım olmadı içeri aldım o da olmadı içerde yeşil bit oldu, ilaçlayıp geri balkona aldım, masanın altında kartonlarla saklamaya çaılştım o da olmadı.Hiçbirinin çiçeğini göremedim,birazını kaybettim.Pes ederek geri kalanları başkasına verdim.Ama berçin hanım sizinkiler çoook güüüzeeelleeer,ben şimde ne yapacagim,biri bana dur desiiiiiiin

Eski 22-01-2015, 15:26   #801
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Baharı dört gözle bekliyorum, özellikle bugünkü zarar tespitinden sonra Allah nasip ederse güzel planlarım var.

Sedum sieboldii benimde çok beğendiğim bir succulentti sağ olsun iki sevgili dost sioldii sahibi yaptı beni. Dediğiniz gibi hayatımda göremeyeceğim bir çok bitkiyi bende burada tanıdım, gördüm ve bazılarına sahip oldum.

Nazik teklifiniz için teşekkür ederim sevgili Limonik, hele bir bahar gelsin taşlar yerine oturmaya başlasın siz bana telgraf, ben size sedum sieboldii gönderirim.Belki birbirimizden daha fazla bitkide isteyebiliriz, ayrıca kış sebebiyle taşınmaları esnasında zarar görebileceklerini düşünüyorum. Sevgiler...
Çok mutlu olurum sevgili Berçin, baharda heyecanla güzel bir paket hazırlayacağıma emin olabilirsiniz
Dediğiniz gibi kışın bitkiler hem taşınırken zarar görebilirken hem de adaptasyon daha zor olabilir diye düşünüyorum.

Bu arada echeverialarınızı yeniden dikerken, saplarını toprakla mı kapattınız veya nasıl bir yol izlediniz? Bu bahar echeverialarımın saksılarını değiştireceğim de, her türlü tavsiye ve püf noktayı öğrenmeye çalışıyorum

sevgiler

berçin ve YeniGine beğendi.
Limonik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2015, 21:26   #802
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi samur Mesajı Göster
Bu arada sevgili bercin küpeliden bahsetmeyi unuttum, harikalar, açık havada çok iyi görünüyorlar,ancak güneşi sevmedikleri için açık terasta nasıl koruyorsunuz onları. Yaklaşık 4 yıl önce çiçekçiden bir seferde 20 saksı henuz acmamış küpeli aldım,bendeki akıl işte düşün.Adam diyor hepsi farklı acacak,şöyle renkte ,katmerli, yalın kat derken.......Sonuçta küpelilervgeldi bizim balkona, 2 balkonda çok güneş alıyor gölge yok,baktım olmadı içeri aldım o da olmadı içerde yeşil bit oldu, ilaçlayıp geri balkona aldım, masanın altında kartonlarla saklamaya çaılştım o da olmadı.Hiçbirinin çiçeğini göremedim,birazını kaybettim.Pes ederek geri kalanları başkasına verdim.Ama berçin hanım sizinkiler çoook güüüzeeelleeer,ben şimde ne yapacagim,biri bana dur desiiiiiiin
Sevgili Samur, Yarama tuz basmışsın be kuzum ; O küpelerden kalan bir kaç saksı da bu kışa yenildi maalesef. Küpe çiçeği asla iç mekan bitkisi değil, esintili yarı gölge yerleri açık havayı sever, yazın yaprakları fıs fıs su ister . Bizim bölgedeki çiçekçiler bitki olarak değil TL olarak gördükleri için her şeyi söylerler. Onun için bu yıl güvendiğim bir arkadaştan yardım alacağım, terasın %50 si yok oldu ama bahara herşey yoluna girecek.

Ayrıca yakın mesafe arkadaşız; Amasya ilimizi çocukluğumdan severim, havası ayrı suyu ayrı hele ırmak boyu Amasya evleri muhteşem... Elimizden geldiğince sanal paylaşım yerine birebir tanışmayı, sarılmayı tercih ediyoruz elbette, baharda terasın kapısı açık sevgili Samur beklerim mutlaka...

Eski 25-01-2015, 00:04   #803
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-05-2014
Sayın Berçin, bu akşam son birkaç saatimi güzel ötesi terasınızı dolaşarak geçirdim. Halen orada yaşamasam da ben de Samsun'luyum ve adeta güzel terasınızdan karadenizi seyreder gibi gezindim. Kayıplarınız için pek çok üzüldüm.Bu kış tüm bitkiseverler için sıkıntılı geçiyor sanırım. Ben son iki haftadır kaybettiğim bitkilerim için onları yeterince koruyamamışlık duygusu içinde yaşıyorum. Bu akşam bu duruma son vermek üzere forumda dolaşmaya çıktım ve sizin yarattığınız güzelliklerle tanıştım. Sizinle ve terasınızla tanışmış olmaktan dolayı mutluyum. Selamlarımla

bağ bahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2015, 16:26   #804
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Sevgili bağ bahçe, güzel sözleriniz için teşekkür ederim ve kendinizi Samsun'da hissettirebildi isem ne mutlu bana. Evet kayıplar bu yıl canımızı çok acıttı, hala terasa çıktıkça ister istemez koruyamamışlık hissini bende yaşıyorum. Bende sizinle tanışmaktan memnun oldum her zaman beklerim sevgiler ...

Eski 29-01-2015, 18:22   #805
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Kış güzeli kamelya; Açmaya ilk başlayan tomurcuklar soğuktan zarar görse de yeni açmaya başlayanlar ziyadesiyle mutlu edecek sanıyorum ...

Eklenen Resimler

Eski 29-01-2015, 18:35   #806
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Baharın müjdecileri demek için çok mu erken ...

Eklenen Resimler

Eski 29-01-2015, 18:51   #807
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Normalde her kare farklı bitki olsun isterim ama açan çiçek o kadar az ki ...

Sanıyorum bir aloavera türü, çok yavaş ama kararlı, ikinci çiçek sapı da yolda ...

Eklenen Resimler

Eski 29-01-2015, 19:38   #808
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bu yaprak güzeli succulentler daha çekilir kılıyor kış mevsimini sizce de öyle değil mi ...

Echeveria Von nürnberg.
Echeveria Glaucia.
Sedum Graptopetalum.
Pachveria Glauca.
Sedum palmeri. Nasıl ittifak ama ...

Eklenen Resimler

Fatih, alys, alibaba ve 15 kişi beğendi.
Eski 29-01-2015, 19:56   #809
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bugün çektiğim son kareler terasın minik serasından, bakalım bahara kaç tanesi yeniden merhaba diyecek...

Eklenen Resimler

Milla ve Jakin beğendi.
Eski 29-01-2015, 20:52   #810
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Bu son resmi begenemedım malesef, imece usulu tamamlayalım baharda uyanmayanları, Uayanmayanların demekki ömürleri bitmiş, hayatın akışı işte...

Etiketler
teras bahçeciliği

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024