agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni7776Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-06-2014, 14:19   #751
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Tohumdan nasıl yetiştirildiğini bilmiyorum ama çelikten yetişiyor, bendeki maviş saksısıyla arkadaş hediyesi. Çiçekli bitkiden çelik alınmıyor ama araştıralım, mümkünse eğer size çelik gönderebilirim...
Çok sevinirim.
Saygılar

ozlem39 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2014, 21:58   #752
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Üzüldüm çüçüye. Civcivken öyle çok ilgimi çekmemişti fakat o son asil fotoğrafını görünce hayretle vay canına çüçü ne kadar güzel bir genç olmuş demiştim.
Evet bence de söyleme, iyi yapmışsın.
Bu sene sıkı sıkı tembihlendiler YeniGine'cim, bir ara ördek alalım sözcükleri çıktı yine Aslı'nın ağzından ama hemen vetoyu aldı benden...

YeniGine ve loveforlife beğendi.
berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2014, 23:12   #753
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- Mesajı Göster
Bu ne kadar renkli, capcanlı, harika bir teras! Sizi kutlarım Berçin Hanım, ellerinize sağlık. Şimdiye kadar sayfanızı nasıl olmuş da kaçırmışım, bundan sonra sıkı takipçinizim
Sevgiler...
Güzel sözlerin ve beğenilerin için teşekkür eder her zaman beklerim... Sevgiler.

YeniGine ve -Esin- beğendi.
Eski 05-07-2014, 23:36   #754
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Sevgili hemşehrim perimar'ı ziyaret edeli yaklaşık on gün oldu sanıyorum, geç paylaşımın sebebine gelince ziyaretin hemen ertesinde yaşadığımız korkunç rüzgar. Terasta ne var ne yok devirdi kocaman meyve saksıları domino taşları gibi yıkıldı, bir çok bitkim kırıldı dağıldı, bunun moral bozukluğu yeni yeni geçiyor.

Sevgili perimar, eşi ve güzel kızı Begüm'le birlikte samimi içten gülümsemeleriyle karşıladılar kızım Aslı ve beni, Bunları yazarken ne çok eksik kare var aklımda, heyecandan olsa gerek fotoğraf makinesi gelmemiş aklıma. İlk giriş bahçe; bu bölümün yakıcı güneşinden şikayetçi arkadaşım, haklıda güneye bakıyor çünkü. Binanın giriş sağında sarmaşık gül ve begonvil muhteşem bu arada. Ortancalar da muhteşemi hakediyor, kendisinin çelikleyerek diktiği küçücük fideler bile boylarından büyük çiçek topları yapmışlar. Arkadaşım hadsizler diye seviyor onları, büyük pembe ortanca gurubun üstündeki bitkinin de çekirdeksiz nar olduğunu belirtiyor peşinden...

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2014, 00:02   #755
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bahsettiğim begonvil ve sarmaşık gülün önünde hatıra resmi, aklımdan çıkmayan böğürtlenin üç senede neredeyse bütün duvarı kaplaması (böğürtlen toplama anısını dinledim ama onu kendisine bırakıyorum.) harika. Güzel kızı Begüm' de annesi gibi ilgi ve alakasını esirgemedi bizden. Evin resmini de dönüş yolunda çekmeyi akıl edebildim, herşey için tekrar çok teşekkür ederim sevgili Feza...

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2014, 00:20   #756
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bu kaktüs türü tek çıplak gözle açmasını izlediğim tek çiçek, aynı zamanda kaktüslere ilgimi uyandıran tür. Açıp geçeli çok oldu bu karedekiler, son açanlarda tam açamadan rüzgara yakalandı maalesef...

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2014, 00:23   #757
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

İyi ki çekmişim; çok güzeller...

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2014, 00:40   #758
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Kaynana dili kaktüsünün toplu bir karesini yakalayamadım, biri açtı diğeri kapandı ben resimleyene kadar, buna da şükür...

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2014, 00:44   #759
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili berçin kaynana dili maşallah ne kadar güzel çiçeklenmiş. Benim kaynana dili ne zaman çiçeklenir acaba inşallah darısı başıma olsun diyeyim.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2014, 00:47   #760
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Glayöller bu sene muhteşem bir performans sergiledi maşallah, bu sonbaharda daha derin saksılara geçecek soğanları...

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2014, 00:53   #761
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Glayöllere maşallah sevgili berçin... 2 senedir sevgili hira ile uğraşıyoruz başarabilmek için ve en son dedik ki biz soğan derinliğini ayarlayamıyoruz demek ki, zira hep sevgili hira'nın da dediği gibi yere paralel gidiyor bizim glayöller.
Sonbaharda derin saksılara geçirilecek o zamana kadar da gübre, besin gibi bakım uygulamamız gerekiyor mu?

berçin beğendi.
Eski 06-07-2014, 01:32   #762
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Sevgili berçin kaynana dili maşallah ne kadar güzel çiçeklenmiş. Benim kaynana dili ne zaman çiçeklenir acaba inşallah darısı başıma olsun diyeyim.
İnşallah kısa zamanda çiçeklerini görürsün, ama kaynana dillerinin de farklı türleri var bildiğim kadarıyla... Sendeki açsa da açmasa da ben sana göndereyim, hatırlarsan birde sundaville sözüm vardı sen her ne kadar kırmızıyı beğensen de sadece beyaz olanın çeliği yaşadı, gelişiminden emin olamadığım için birşey diyemedim ama şimdilerde 25 cm civarında oldu, haberin olsun istedim...

YeniGine ve loveforlife beğendi.
Eski 06-07-2014, 02:07   #763
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Glayöllere maşallah sevgili berçin... 2 senedir sevgili hira ile uğraşıyoruz başarabilmek için ve en son dedik ki biz soğan derinliğini ayarlayamıyoruz demek ki, zira hep sevgili hira'nın da dediği gibi yere paralel gidiyor bizim glayöller.
Sonbaharda derin saksılara geçirilecek o zamana kadar da gübre, besin gibi bakım uygulamamız gerekiyor mu?
Bende başarısız olduğum zaman sevgili serkan istanbu'la sormuş detaylı bilgi vermeden kendisinin derin saksılara diktiğini söylemişti. Söylediği doğruydu ama besin eksiğini söylememişti. Yazarak ne kadar anlatılır bilmiyorum ama; İki tane büyük çöp kovam var terasta, kompost yapmayı denedim yapamayacağımı şiddetli bir şekilde anladıktan sonra yere dökülen geçmiş çiçekler, saksılardan dökülen topraklar, okuduğum gazete yılda bir bana toprak olarak geri dönüyor. Bu karışımı genellikle glayöl kasalarında kullandım. Tıpkı lilyumlar da olduğu gibi çiçekler geçtikten sonra çiçek saplarını kesip az az sulayıp yine on beş günde bir bitki besini ilave ederek yapraklar kuruyana devam. Tabii benim öneerilerim saksıda olanlar için...

YeniGine ve ahsenn beğendi.
Eski 06-07-2014, 09:01   #764
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili berçin fırtınanın vermiş olduğu zararlara ben de çok üzülüyorum, geçmiş olsun demekten başka elden hiç bir şey gelmiyor maalesef, geçtiğimiz hafta neredeyse bir hafta boyunca sürekli şiddetli fırtına vardı, gariplerim bir oyana bir bu yana savrulup durdular, kırılanlar dökülenler oldu ama kalanlarla yetinmeye çalışacağız, elde değil insan verdiği emeğe üzülüyor ama yapacak bir şey yok.

Kaktüsleriniz ve glayorleriniz maşallah çok güzel çiçek açmışlar, bu sene ben de glayorlerimi saksıda denedim çok güzel geliştiler hepsi açar diye bekledim ama sadece bir tanesi açtı.
En üstte ki mesajında okuduğum gazeteler bir yılda bana toprak olarak geri dönüyor demişsin dikkatimi çekti, bir mahsuru yoksa o gazeteleri toprağa nasıl dönüştürüyorsun (biraz cahilce bir soru oldu) yazabilirmisin, biz hep atıyoruz gazeteleri o yüzden sordum.
Teşekkür ederim Sevgiler.

YeniGine beğendi.
akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2014, 23:51   #765
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sevgili berçin fırtınanın vermiş olduğu zararlara ben de çok üzülüyorum, geçmiş olsun demekten başka elden hiç bir şey gelmiyor maalesef, geçtiğimiz hafta neredeyse bir hafta boyunca sürekli şiddetli fırtına vardı, gariplerim bir oyana bir bu yana savrulup durdular, kırılanlar dökülenler oldu ama kalanlarla yetinmeye çalışacağız, elde değil insan verdiği emeğe üzülüyor ama yapacak bir şey yok.

Kaktüsleriniz ve glayorleriniz maşallah çok güzel çiçek açmışlar, bu sene ben de glayorlerimi saksıda denedim çok güzel geliştiler hepsi açar diye bekledim ama sadece bir tanesi açtı.
En üstte ki mesajında okuduğum gazeteler bir yılda bana toprak olarak geri dönüyor demişsin dikkatimi çekti, bir mahsuru yoksa o gazeteleri toprağa nasıl dönüştürüyorsun (biraz cahilce bir soru oldu) yazabilirmisin, biz hep atıyoruz gazeteleri o yüzden sordum.
Teşekkür ederim Sevgiler.
Haklısın sevgili akçabardak kalanlarla yetinmeye çalışmak lazım ama insanoğlu üzülüyoruz işte, aynı şekilde bizim burada da bir haftadır terası yıkan rüzgarın artçılarını yaşıyoruz.

Cahilce bir soru filan değil sevgili akçabardak rica ederim bilmediğimiz o kadar çok bilgi var ki, bende bir internet sitesinde okumuştum ağaçlar netle tanışmadan önce ismini hatırlayamıyorum. Bu uygulamanın esası bahçenin bir köşesinde çukur açılarak yapılıyor benim öyle bi imkanım olmadığı için iki tane yaklaşık 60-70 lt civarında kalın plastik çöp kovası aldım. Bunların içine terasta saksılardan yolduğum otlar, yere dökülen kuru yaprak-çiçek, toprak ve evden mutfak atıkları yani meyve ve sebze atıkları. Yumurta kabuğu ve muz kabuğunu da bu yıl sevgili lovefolife arkadaşımızdan öğrendim kaliteyi artırıyormuş. Ve evet gazete bunun neresinde diyeceksin, gazeteyi bu karışımların arlarına yaprak yaprak buruşturup yırtarak serpiştiriyorum, elimde çok ıslak bir atık yoksa çok az su serpiştiriyorum aralara (ilk başlarken oranlarıyla başlamıştım ama göz kararıyla da olabiliyormuş). Arada bir kapakları açıp havayla teması sağlıyorum ve önümüz bahar kendi torfumuz elimizde. Sağlığın el verirse, **** yaptırabileceğin birisi varsa mutlaka tavsiye ederim sevgili akçabardak,baharda bütün bahçeye yayarsınız üstelik sıvı kompost yapımındaki gibi kokuyla karşılaşmazsınız. Sevgiler...

YeniGine, aleydi ve ahsenn beğendi.
Eski 07-07-2014, 00:21   #766
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Melek borazanı ile ilk defa teras resimlerini çok özlediğim Vildan hanımın terasında karşılaşmış hayran kalmıştım. Ağaçlar. net 10. yıl hatıralarından iki çelik, kim getirmişti bilmiyorum ama sevgili loveforlife ''sen melek borazanı almadın mı'' diyerek son iki çelimsiz çeliği elime tutuşturmuştu. Ogün zaten ben sevgili seabert'in eline sukulent çeşitlerinden tutuştururken sağolsun sevgili arkadaşım da bana başka çelikler uzatıyordu. On üç tomurcuktan salyangozlar sayesinde yedi tomurcuk kaldı, açan üç taneyi gördüm gerisi fırtınaya kurban. İkinci çeliğin tomurcuklarını bekliyorum artık...

Toplantıya çelikleri getiren ve paylaşan arkadaşımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Eklenen Resimler

Eski 07-07-2014, 00:35   #767
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Yılın son amaryllisleri, ilk karedeki sevgili alys' hediye gönderdiği soğanın ikinci sapı maalesef ilk çiçek sapını yoğunluktan çekememiştim. Kaç çiçek sapı çıkardılar ne yaptılar anlayamadım hızlarına yetişemedim, sevgili alys üç dört çiçek sapından bahsetmişti ama ben beşi altıyı gördüm amryllis Multifrolaralar hariç...

Eklenen Resimler

Eski 07-07-2014, 00:44   #768
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bahçe duvarım dediğim bölüm Artık ne kadar bahçeyse...

Eklenen Resimler

Eski 07-07-2014, 07:12   #769
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sayın Berçin, sizin cıvıl cıvıl sayfalarınızı büyük bir zevkle daha öncelerde de dolaşmıştım. O kadar rengarenk, o kadar neşeli ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor, işlerinde biriktikçe birikiyor.
Başarılarınızın devamını dilerim, çiçekler gibi güzel bir ömür dilerim.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2014, 10:58   #770
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili berçin kompost hakkında verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, biraz iyileştikten sonra en kısa zamanda denemeye çalışacağım.
Terasın maşallah çok güzel renklenmiş, dahliaların güzelliğine bayıldım, çok güzel açmışlar. Sevgiler

berçin, YeniGine ve lusoari beğendi.

Düzenleyen akçabardak : 22-09-2014 saat 23:54
akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2014, 07:39   #771
Ağaç Dostu

perimar's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Bahsettiğim begonvil ve sarmaşık gülün önünde hatıra resmi, aklımdan çıkmayan böğürtlenin üç senede neredeyse bütün duvarı kaplaması (böğürtlen toplama anısını dinledim ama onu kendisine bırakıyorum.) harika. Güzel kızı Begüm' de annesi gibi ilgi ve alakasını esirgemedi bizden. Evin resmini de dönüş yolunda çekmeyi akıl edebildim, herşey için tekrar çok teşekkür ederim sevgili Feza...
Sevgili Berçin... Ziyaretin beni gerçekten çok mutlu etti. Her zaman bekliyorum. Bahçemde hiç bu kadar güzel betimlenmemişti...Sevgiler...

berçin ve YeniGine beğendi.
perimar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2014, 08:23   #772
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Tek kelimeyle süper,ellerinize gönlünüze sağlık çiçeğe doydum gezerken.

berçin ve YeniGine beğendi.
resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2014, 15:07   #773
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Her yer rengarenk! Maşallah.

YeniGine beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2014, 23:44   #774
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili berçin bahçene haksızlık ediyorsun bence. Benimkiler tarla ise senin bahçen dönüm dönüm arazi. Bahçen ne kadar güzel renklenmiş öyle hepsi birbirinden güzel maşallah!.. Ellerine, gönlüne sağlık.

berçin beğendi.
Eski 14-07-2014, 08:05   #775
Ağaçsever

tWoFuNN's Avatar

Giriş Tarihi: 14-01-2013
Paylaşımlar çok güzel görünüyorlar. Emeği geçip bize bu seyir zevkini tattıranlara teşekkür ediyorum.

berçin beğendi.
tWoFuNN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2014, 23:09   #776
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Sayın Berçin, sizin cıvıl cıvıl sayfalarınızı büyük bir zevkle daha öncelerde de dolaşmıştım. O kadar rengarenk, o kadar neşeli ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor, işlerinde biriktikçe birikiyor.
Başarılarınızın devamını dilerim, çiçekler gibi güzel bir ömür dilerim.
Şahsi durumlarım yüzünden yaz boyu forumdan uzak kaldım, güzel sözleriniz ve temennileriniz için teşekkür ederim .

Eski 22-09-2014, 23:19   #777
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sevgili berçin kompost hakkında verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, biraz iyileştikten sonra en kısa zamanda denemeye çalışacağım.
Terasın maşallah çok güzel renklenmiş, dahlaların güzelliğine bayıldım, çok güzel açmışlar. Sevgiler
Aylar geçmiş aradan sevgili akçabardak, kusuruma bakma lütfen, daldık çoluk çocuk geleceğine... İnşallah sağlığın ve sıhhatin yerindedir .

akçabardak ve YeniGine beğendi.
Eski 23-09-2014, 00:17   #778
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

[QUOTE=perimar;1303733]Sevgili Berçin... Ziyaretin beni gerçekten çok mutlu etti. Her zaman bekliyorum. Bahçemde hiç bu kadar güzel betimlenmemişti...Sevgiler...[/QUOTE

Misafir perverliğin için teşekkür ederim arkadaşım Sana terasın baharını gösterecektim ama sonbaharın da ayrı güzelliği var. Ama Begüm'e söyle evcil arkadaşını evde bıraksın Zira bütün arkadaşları bizim terasta

Eski 23-09-2014, 00:46   #779
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Sevgili berçin bahçene haksızlık ediyorsun bence. Benimkiler tarla ise senin bahçen dönüm dönüm arazi. Bahçen ne kadar güzel renklenmiş öyle hepsi birbirinden güzel maşallah!.. Ellerine, gönlüne sağlık.
Her zaman güzel dileklerin güç oldu bana...Teşekkür ederim SEMA ABLAM

YeniGine beğendi.
Eski 20-01-2015, 20:23   #780
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Evim evim güzel evim;

Uzun bir aradan sonra tekrar bura da olmaktan çok mutluyum. Bilen arkadaşlar bilirler bu ayrılığın sebebini, büyük kızım üniversiteyi kazanıp giderken fotoğraf makinesini de aldı gitti. Yine teknoloji özürlüsü ben, lafı uzatmayayım bir kaç yol denememe rağmen başarılı olamadım. Neyse sevgili arkadaşım loveforlife tarif etti öğretti sağolsun

Sonbaharda çekilmiş bir kaç kare; Dahlia, papatya, sundaville ve kış ortancası donmadan önceki hali...

Eklenen Resimler

Etiketler
teras bahçeciliği

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024