agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni7776Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-03-2015, 01:30   #841
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Maşallah arkadaşıma, onca toprağı, gübreyi terasa çıkarmak, değiştirmek, ilaveler yapmak hiçte kolay değil, güç kuvvet versin sana Rabbim.. Çok değil berçinim, bir bir buçuk ay sonra yine rengarenk göreceğiz terasını inanıyorum.
En çok sebze yetiştirdiğim meyve kasaları yoruyor (bu yıl ekstreler var tabi). Her yıl o kasalar boşaltılıp yenileriyle değiştiriliyor, en çok yoran bu kısım. Tabii bahçe olmayınca dezenfekte etmekte ayrı uğraş, salyangozlar en büyük bela gibi görünüyor yine nereyi oynatsam bir koloni çıkıyor karşıma ama bu sezon onlara yenilmeyeceğim. Ama sende o kadar yakına gelince rica ederim bana uğramadan geçme...

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2015, 07:45   #842
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Bilirkişi'm, öğretmenim teşekkür ederim . Bahar yeni başlıyor arkadaşım, bir çoğumuz gibi biliyorsun bende aynı durumdayım. Ama sen; Özellikle sukulent ve kaktüsler de sürpriz yapacakmışsın gibi geliyor bana .

Doğanın tüm güzelliklerini biz görüyoruz görmeye de devam edeceğiz.Allah gören körlere nasip etsin, ne dersin canım arkadaşım...
Canım...

Keşke kaktüs ve sukulentlerim konusunda söylediklerinde yanılmıyor olsaydın! Ama bu sefer durum vahim görünüyor ne yazık ki... Toparlanamıyorlar! Geçen yıl bu zamanlarda çektiğim fotoğraflara imrenerek bakıyorum. Neden böyleler anlayamıyorum. Toprak hazırla, saksı değiştir, bitmiyor! Hepsi de kel kör, değiştirsem de değişen bir şey yok. Hiçbir şeye yetişemiyorum. Böyle her işe el atanın olacağı bu!

Bu arada kocaman bir ESTAĞFURULLAH!Bilirkişilik kim, ben kim? Öğretmenlik mesleğimdi, malum! Öğrenme konusunda biraz fazla meraklı olunca, bildiklerimi paylaşmaktan da haz alınca sonuç böyle oluyor sadece...

Sevgi ve selam ile...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2015, 23:27   #843
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Meyve Çiçekleri;

Saksıda meyve hayli zor ama geldikleri günden beri çiçekleri ve seyirlik meyveleriyle emeğe değer diye düşünüyorum. Narenciyelerim bu kış çok zarar gördü ne yaprak ne tomurcuk var hala... Kiraz ve şeftalinin keyfi yerinde, ayva ilk kez çiçek açtı yaz geliyor galiba inşallah bir çiçeği meyve olacağım diye ısrar ederde bizde seyrederiz ...

Eklenen Resimler

Eski 20-04-2015, 23:31   #844
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2014
Masallah cok guzel acmislar bir de meyve tutsalar super olur, terasta olusturulan harikalarrrrrr....ellerine saglik

samur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2015, 23:33   #845
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2014
Amarylislerinden ne haber? Ben de senden gorup migrostan aldim 4 tane, bir tanesi acti bile, zaten satilirken filizlenmisti😁

samur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2015, 23:38   #846
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Kayısı ve armut ağacımızı es geçmeyelim; Kayısı her yıl çiçek açmasına rağmen tek meyvesini göstermedi, armut ise meyve yapıyorum diyerek kandırdı olgunlaşmadan kurutup düşürdü meyvesini Bakalım bu sezon ne yapacaklar. Neyse ki ben çiçeklerine de razıyım ...

Eklenen Resimler

Eski 20-04-2015, 23:46   #847
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi samur Mesajı Göster
Masallah cok guzel acmislar bir de meyve tutsalar super olur, terasta olusturulan harikalarrrrrr....ellerine saglik
Evet çiçekler harika bir iki meyve tutunca da değme bir bardak çayla seyir keyfine Amaryllislerin bir çoğu tomurcuklu açan bir taneyi paylaşacağım biraz sonra ...

Eski 20-04-2015, 23:53   #848
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili berçin maşallah, yine maşallah!.. O güzelim çiçeklerine bir de meyvelerinin çiçekleri eklenmiş. Çok güzel çiçeklenmişler, inşallah meyvelerini de görelim...

sonkez, münevver48 ve samur beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2015, 23:58   #849
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Ters lalelerim; Yüklediğim diğer resimleri düzenlemeyi atlamışım o yüzden sadece iki kare

Eklenen Resimler

Eski 21-04-2015, 00:12   #850
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili berçin maşallah, yine maşallah!.. O güzelim çiçeklerine bir de meyvelerinin çiçekleri eklenmiş. Çok güzel çiçeklenmişler, inşallah meyvelerini de görelim...
İnşallah benim temennimde aynı; Güzel sözlerin için teşekkür ederim, inşallah seyirlik bir iki meyveleri olur da bende keyifle paylaşırım sevgili YeniGine .Sevgiler...

Eski 21-04-2015, 00:56   #851
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Baharın prensesleri;

Nergisler bana göre baharın prensesleri, muhteşem görüntülerine kapılıp yanlarına yaklaştığınızda aldığınız o harika koku ise başka diyarlara götürüyor sizi . İlk karedeki bayb moon, kokusu muhteşem ötesi koklarken hatırlama yaşınızdan şu anıza kadar kokusuyla bir dejavu yaşayabilirsiniz

Eklenen Resimler

Eski 21-04-2015, 01:02   #852
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Sevgili Alys'e sevgilerimle, Amaryllis Afrodit ...

Eklenen Resimler

Eski 21-04-2015, 07:50   #853
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili berçin,harikalar yaratmışsınız terasınız da, ağaçlar ayrı güzel nergislerin ters lale ama amaryllis afrodit ayrı bir güzel.ellerine sağlık. ağaçların da meyveleriyle sizi ödüllendirirler inşallah.sevgiler....

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2015, 08:04   #854
Ağaç Dostu

Yagmur143's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Sevgili berçin harika bir terasınız var. Meyve ağaçları gelin olmuş, ters lale, amarylis, nergisler mükemmel görünüyor. Nergisleri o kadar beğendimki dönüp dönüp bakıyorum Seneye bol bol soğanlı ekmek için şimdiden hazırlık yapmak şart oldu... sevgiler.

Yagmur143 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2015, 07:15   #855
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Off off ters lale'ye, nergizler'e ve amarylis'e bayıldım. Sevgili Berçin meyve ağaçları inşallah meyve tutar bir iki tane bile olsa kendi yetiştirdiğin ağacın meyvesini yemek inanılmaz zevklidir eminim

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2015, 22:26   #856
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili berçin,harikalar yaratmışsınız terasınız da, ağaçlar ayrı güzel nergislerin ters lale ama amaryllis afrodit ayrı bir güzel.ellerine sağlık. ağaçların da meyveleriyle sizi ödüllendirirler inşallah.sevgiler....
Güzel sözleriniz ve temennileriniz teşekkür ederim sevgili münevver48, ağaççıklar birer ikişer seyirlik verse yeter . Kayısıda umut yok bir tane görünüyor ama oda düşecek gibi...

Eski 27-04-2015, 22:32   #857
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yagmur143 Mesajı Göster
Sevgili berçin harika bir terasınız var. Meyve ağaçları gelin olmuş, ters lale, amarylis, nergisler mükemmel görünüyor. Nergisleri o kadar beğendimki dönüp dönüp bakıyorum Seneye bol bol soğanlı ekmek için şimdiden hazırlık yapmak şart oldu... sevgiler.
Teşekkürler sevgili Yağmur143 evet bende çok seviyorum soğanlı bitkileri tavsiyede ederim. İlk yıllar yapı marketlerden aldıklarım ertesi sene hüsrana uğratmıştı ama sağolsun sevgili Aliys sayesinde sağlıklı soğanlarım oldu. Benden de sevgiler.

Eski 27-04-2015, 22:42   #858
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Off off ters lale'ye, nergizler'e ve amarylis'e bayıldım. Sevgili Berçin meyve ağaçları inşallah meyve tutar bir iki tane bile olsa kendi yetiştirdiğin ağacın meyvesini yemek inanılmaz zevklidir eminim
Geçtiğimiz yıllarda ayva ve kayısı dışındaki bütün meyveleri gördük dalında,sevgili günebakan söylediğin üzere dalında görmenin keyfi yanında çocukların anne meyvesi diyerek tatmaları ise bambaşka bir keyif Sevgiler.

Eski 27-04-2015, 22:53   #859
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

İris senede bir iki çiçek sapından fazla vermezdi, bu yıl bayağı coşkulu, ikinci saksı her yıl kendiliğinden çıkan bir petunya türü sanıyorum. Şebboylar yine salyangoz saldırısında hergün saksı başına beş altı tane ayıklıyorum, kaldık yine belaya. Senenin ilk küpesi ve noel gülümüz çiçek sayısını üç yaptı...

Eklenen Resimler

Eski 27-04-2015, 23:11   #860
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Geçen bahar edindiğim Gelin Tacı (weigea Florida Vangea), eli kulağında bir iki güne açar.Gerbera; Ölmeyen çiçeğim diyorum ona, her kış kaybolup baharla bilikte yeniden merhaba diyor bana. Ve hayatıma giren bir ilk clametis Multi Blue ilk tomurcuğunu açmaya başladı. Bu güzeli benim için tedarik eden sevgili arkadaşım loveforlife ve sevgili Alys'e teşekkür ederim. Bu arada sadece bu güzel değil daha nicelerine sahip oldum sayelerinde, zamanla onlarıda paylaşacağım...

Eklenen Resimler

Eski 27-04-2015, 23:26   #861
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Hazırlıklar son hız devam ediyor; Glayöllerin gelişimi iyi görünüyor gibi, sanırım lilyum candidum daha büyük bir saksıya dikilmeliydi,bu yıl geç artık önümüz yıl soğanlar daha büyük saksıya dikilecek. Hosta yine hayatıma yeni girenlerden sevgili eşimin sürprizlerinden sadece biri... Tepe çeliği küpeler suda köklendirildi ve dikimleri yapıldı...

Eklenen Resimler

Eski 27-04-2015, 23:43   #862
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Birazda sukulent ve kaktüs;Dam koruğu sedum, türünü bilmediğim Haworthia zarif çiçeğiyle ve Graptosedumun görünüşünü ve çiçeklerini çok seviyorum...

Eklenen Resimler

Eski 28-04-2015, 00:05   #863
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Çiçeklerin kardeşliği bu olsa gerek, Sedum sieboldii sevgili SDurul ve loveforlife ortak saksısı ve yine acem halısı Sdurul, echeveria derenbergii loveforlife sayesinde edindiklerim.Bir çok arkadaşımız gibi bende sevgili Güler hanım sayesinde sahip oldum bu güzel atlasa, bu kışta onun için pek iyi geçmeyip bölüp parçalansa da tomurcuklarıyla bende buradayım deyip sevindirenlerden... Yaşasın çiçek kardeşliği...

Eklenen Resimler

Eski 28-04-2015, 00:10   #864
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Yine herşey çok güzel çok sevgili berçin, nergis, amarallisin ve echeveria'na maşallah maşallah...
Berçin, küpelilerini nasıl koruyabiliyorsun?

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2015, 00:20   #865
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

İsimlerini bilmediğim çiçekli ve tomurcuklu kaktüsler. Dikenliler ama çiçekleri şeker gibi...

Eklenen Resimler

Eski 28-04-2015, 00:37   #866
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Yine herşey çok güzel çok sevgili berçin, nergis, amarallisin ve echeveria'na maşallah maşallah...
Berçin, küpelilerini nasıl koruyabiliyorsun?
Sağolasın sevgili YeniGine maşallahlarına teşekkür ederim. Geçen yıldan sadece bir saksı küpeli kurtuldu, büyük kayıpların üzüntüsüyle şubat başlarında bitki satan bir siteden siparişle beş adet fide almıştım. Geliştiklerinde tepe çeliği alıp onları suda köklendirip diktim. Bu yıl sevgili Loveforlife ve Alys sayesinde daha güzel küpelilerim oldu, yerlerine dikildi gelişimleri iyi gidiyor onları da resimleyip paylaşacağım inşallah...

Eski 29-04-2015, 07:43   #867
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Sizin küpelilerin haşmetini hatırlıyorum sevgili Berçin.. Umarım yakın zamanda aynı görüntüleri görürüz.. sevgiler

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2015, 09:18   #868
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Merhaba sevgili bercin cicekleriniz her zamanki gibi muhtesem...
küpe celikleriniz cok dikkatimi cekti daha önce denememe ragmen basarili olamamistim ve kisin bütün küpelilerimi malesef kaybettim...
Simdiki cicekler hep senelik yetistiriliyor malumunuz, celiklerimin köklenmemesi bununla alakali olabilirmi acaba yoksa belirli bir zamani mi var siz küpelilerinizi nasil köklendirdiniz küpelileriniz cok senelikmiydi lütfen anlatabilirmisiniz tesekkürler sevgiler...

cörekotu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2015, 13:08   #869
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
muhteşem......

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2015, 22:39   #870
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Seabert74 Mesajı Göster
Sizin küpelilerin haşmetini hatırlıyorum sevgili Berçin.. Umarım yakın zamanda aynı görüntüleri görürüz.. sevgiler
Bende öyle umuyorum sevgili Seabert , renkler ve türleri bana da sürpriz. Gelişimleri çok iyi gidiyor, çiçeklerini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum ...

YeniGine ve samur beğendi.

Etiketler
teras bahçeciliği

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024