agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni50697Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-01-2012, 22:24   #5401
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili kamelyavadisi, sanırım biz mini bir ağaçlar.net toplantısını orada yapmıştık. Arkadaşlar da çok güzel fotoğraflar çekip yüklemişlerdi ama şimdi tarihi de hatırlamıyorum, nereye yüklenmiş olduğunu da. Belki bulabiliriz.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 22:32   #5402
Ağaç Dostu

kamelyavadisi's Avatar

Giriş Tarihi: 02-03-2010
kamelya

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili kamelyavadisi, sanırım biz mini bir ağaçlar.net toplantısını orada yapmıştık. Arkadaşlar da çok güzel fotoğraflar çekip yüklemişlerdi ama şimdi tarihi de hatırlamıyorum, nereye yüklenmiş olduğunu da. Belki bulabiliriz.
İlginize teşekkür ederim. Bende forum içerisinde arıyacağım. Umarım bulabilirim.
Bu arada benim kamelya tarlamı gezme fırsatınız oldu mu? Görüşleriniz benim için önemlidir. Sağlıcakla kalınız.

kamelyavadisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 15:39   #5403
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Alıntı:
Benim yüklediklerimin linki bu. - Galeri

Düzenleyen zenfree : 09-01-2012 saat 20:51 Neden: yazım hatası
zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 17:57   #5404
Ağaç Dostu

kamelyavadisi's Avatar

Giriş Tarihi: 02-03-2010
kamelya

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenfree Mesajı Göster
Benim yüklediklerimin linkini bu. - Galeri
Duyarlılığınıza teşekkür ediyorum.

kamelyavadisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2012, 18:10   #5405
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Sevgili Güler Hanım;
Kaç gündür bahçenizi gezmekteyim.Nasıl bir güzelliktir böyle.Harcadığınız emek ve sevginiz bazı insanların ot olarak adlandırdığı ve önemsemediği bitkiler ve çiçekelr tarafından bile hissedilmiş.En çokta paylaşımcı kişiliğinizden etkilendim.
Harikalar meydana getirmişsiniz.Allah bahçenizde sağlık ve sıhhat içinde nice nice seneler geçirmek nasip etsin.Siz ender rastlanan insanlardansınız .Lütfen bizler içinde kendinize dikkat edin

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2012, 19:19   #5406
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili dağçiçeği, çok teşekkür ederim , beni mahçup ediyorsunuz.
Sizler o kadar güzel gözlerle bakıyorsunuz ki, o yüzden bahçem olduğundan daha güzel görünüyor.

İnşallah bir gün yolunuz bu taraflara düşer de beraberce güllü kameriyede çaylarımızı yudumlar, sohbet ederiz.

Eski 14-01-2012, 20:02   #5407
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
Sevgili Güler hanım Maslak Kasrını o kadar güzel tarif etmişsiniz ki içi titredi, görmek isterdim doğrusu. Size zahmet olmazsa fotoğraflarını koyarmısınız. Teşekkür ve saygılarımla

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2012, 20:09   #5408
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gulbirsen Mesajı Göster
Sevgili Güler hanım Maslak Kasrını o kadar güzel tarif etmişsiniz ki içi titredi, görmek isterdim doğrusu. Size zahmet olmazsa fotoğraflarını koyarmısınız. Teşekkür ve saygılarımla
Bu sayfada 5618 numaralı mesajda arkadaşımız zenfree galeri bölümünde bazı fotoğraflar yüklemiş.
Benim çektiğim fotoğrafları şu an bulabilmem imkânsız gibi.

Eski 16-01-2012, 14:57   #5409
Moderatör

Güler's Avatar

Bu sabah balkona çıktığımda yeni sürprizlerle karşılaştım.

Kafkas gülü açmaya niyetlenmiş ve harika kokusu var.
Sevgili Benol Hazaroğluna binlerce kez teşekkür ederim.

Cattleyalarım hem zarflarını patlatmışlar hem de yeni çiçekler vermişler. Ancak bir zarf ve içindeki bozulmuş acaba neden oldu sormak, öğrenmek lâzım.

Name:  P1160069 (600 x 450).jpg
Views: 1148
Size:  41.1 KB

Name:  P1160070 (600 x 450).jpg
Views: 1157
Size:  41.0 KB

Maviş beğendi.
Eski 16-01-2012, 14:59   #5410
Moderatör

Güler's Avatar

Name:  P1160072 (600 x 450).jpg
Views: 1167
Size:  56.1 KB

Name:  P1160075 (600 x 450).jpg
Views: 1124
Size:  40.5 KB

Name:  P1160076 (600 x 450).jpg
Views: 1160
Size:  44.7 KB

Name:  P1160074 (600 x 450).jpg
Views: 915
Size:  48.9 KB

Name:  P1160077 (600 x 450).jpg
Views: 1179
Size:  50.3 KB

Maviş beğendi.
Eski 18-01-2012, 16:45   #5411
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Daha 1. sayfadayım pes ettim ileriki günlerde dahada inceleyeceğim ben şimdi utandım benim 20 m2 lik yere bahçe demeye, Bu bahçe ise benimki nedir Yarabbim dedim. ****** elimdekine binlerce şükür benim böylede bir imkanım yoktu hep gözüm çiçeklerde kalırdı nereye alayım nereye koyayım bilemedim ömrümce çok şükür bir topraklı alanım var artık. Ama sizin lebiderya bahçeniz çok güzel eviniz çiçekler içinde muhteşemmiş güle güle oturun sevdiklerinizle, bende hep köyevi isterdim böyle alanı geniş olsun diye. Alayım ekeyim derdim sizinki tam o hesapmış 1. sayfada çiçekler içindeki mekanınız çok güzel dahada baktıkça aklım alınacak herhalde şimdiden tebrikler. MAAŞALLAH.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 16:58   #5412
Ağaç Dostu

Alıntı:
Ah bir Ocak gelse de şunlardan doya doya yesem.... dermişim.

Eklenti 253974

Eklenti 253975

[ATTACH]253976[/ATTACH
Maaşallah bu nedir iplemi bağladınız bu kadar güzel bir meyva ağacı hiç görmedim desem abartmış olmam. Çok beğendim.

Eski 18-01-2012, 17:08   #5413
Moderatör

Güler's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili canannuman.

Yok, yok sakın büyük bahçe istemeyin, inanın çok yorucu oluyor. Her yere yetişebilmeniz zor, yetişemeyince de aklınız kalıyor ve üzülüyorsunuz.

Bahsettiğiniz ağaç erik ağacı. Bu ağacın meyveleri aralık-ocak ayına kadar dayanıyor ve meyveleri de kütür kütür.

Geçenlerde bir arkadaşımız erik arıyordu ama lodos bizim ağacın bütün meyvelerini döktüğü için gönderememiştim.

Bahçe, mayıs ayında güzel oluyor, güller açıyor, etraf mis kokuyor. Vakit bulursanız buyrun gelin. Beraberce çay içeriz.

Eski 18-01-2012, 17:23   #5414
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Sn Güler hocam,Bende en az on çeşit erik var ama bu resimdeki erikden yok.Cinsi veya ismini sorsam bir mahsuru varmı ?
Birde rüzgardan dökülmüye karşı File kullanılmıya başladı.Ben bir kaç meyvede (Dut,Erkençi kayısı,ve yaz elmasında denedim,başarılı oldum.Sadece bütün ağaçı sarmak için bir veya iki yardımcıya ihtiyaç var.Rüzgardan dökülme,kuş yemesi.yabançılar tarafından yolunması önlenmiş oluyor.
Saygılar.Hürmetler.

Düzenleyen hk50 : 18-01-2012 saat 17:31 Neden: ilave yapmak
hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 17:38   #5415
Moderatör

Güler's Avatar

Kış eriği diye almıştık ama inanın adını bilmiyorum.
İsterseniz size aşılık birkaç dal gönderebilirim. Siz bana zamanını yazın yeter.
Bakın bu file işi olur, gerçi fileyi kuşlar yemesin- delmesin diye badem ağaçlarında kullanıyorduk ama erik için aklıma gelmemişti.
Teşekkür ederim.

(Teşekkür ederim ama ben hoca filan değilim, bu işin eğitimini de almadım. Bildiklerim sonradan öğrendiklerimdir. O mevkiye gelmek için birkaç fırın ekmek yememiz gerekiyor daha)

Eski 18-01-2012, 17:52   #5416
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Teşekkür ederim.O kadar bilği yeter.
Size hocam dememin nedeni benden iki yaş büyük olmanız,Tecrübeniz,eğitiçiliğiniz,bilği birikiminiz,merakınız.öğrenip öğretmenize karşılık saygı ve hürmeten söylüyorum.
Saygılarımla.
.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 22:49   #5417
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2011
Sevgili Güler Hanım,
(Güler yüzlü moderatörüm)
Bahçenize/sayfanıza her ugradığımda misler gibi çiçek kokuları alıyorum.
Ellerinize sağlık.
Bazen birşeyler yazıyor, bazen de usulcacık dolaşıp çıkıyorum.
Bahçenizin güzelliği ve emekleriniz tartışılmaz güzellikte.
En güzel sağlıklı mutlu günler dileklerimle
Selam ve sevgilerimle
Asu

Manolya_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 23:02   #5418
Ağaç Dostu

Alıntı:
Çok teşekkür ederim sevgili canannuman.

Yok, yok sakın büyük bahçe istemeyin, inanın çok yorucu oluyor. Her yere yetişebilmeniz zor, yetişemeyince de aklınız kalıyor ve üzülüyorsunuz.

Bahsettiğiniz ağaç erik ağacı. Bu ağacın meyveleri aralık-ocak ayına kadar dayanıyor ve meyveleri de kütür kütür.

Geçenlerde bir arkadaşımız erik arıyordu ama lodos bizim ağacın bütün meyvelerini döktüğü için gönderememiştim.

Bahçe, mayıs ayında güzel oluyor, güller açıyor, etraf mis kokuyor. Vakit bulursanız buyrun gelin. Beraberce çay içeriz.

Ah, ah sağolun içmiş kadar oldum. Vakit kadın kısmında ne arar sevgili Güler hanımcım, İçmiş kadar oldum sağolun varolun ama vakit bulursanız bende beklerim inşallah

Eski 19-01-2012, 18:26   #5419
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Yine paylaştığınız her kare ve anlatım çok güzel.Orkidelerinize bayıldım birde cilivia harika görünüyor,özellikle 5625.mesajdaki orkide cinsine,bizim burada olanaklar kısıtlı hangi çiçekçiye veya yapı markete (zaten bir tane yapı market var)giderseniz gidin hep aynı klasik phal. var.Lafı çok uzattım yine sizlerin sayesinde değişik orkide türleri de görebiliyorum sevgiler.

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2012, 18:48   #5420
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili berçin, teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz mesajdaki orkide cattleya. Ben de çok seviyorum, hele sabah saldığı koku o kadar güzel ki.

Daha önce saksı ayrımı yapmıştım. Bir tanesini de sayın preacox'a hediye ettim. Bir tane de arkadaşımız nariçi'ne söz vermiştim ama Adıyaman'a göndermek mümkün olmadı.
Bir arkadaşımızla anlaşmıştık, elden götürecekti ama bir daha aramadı. Otobüsler de pek yanaşmadılar, mesuliyet alamayız, kırılabilir dediler. O yüzden kaldı ve ben halâ mahçup hissederim.

Bu sebepten dolayıdır ki İstanbul haricindeki arkadaşlara size de gönderirim diye söz vermeye çekiniyorum.

Ama satış yapan arkadaşlarımız var, bu işi yaptıklarından koli işini de çok güzel hallediyorlar, isterseniz kendileri ile görüşün.

Eski 19-01-2012, 23:55   #5421
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Alıntı:
Sevgili dağçiçeği, çok teşekkür ederim , beni mahçup ediyorsunuz.
Sizler o kadar güzel gözlerle bakıyorsunuz ki, o yüzden bahçem olduğundan daha güzel görünüyor.

İnşallah bir gün yolunuz bu taraflara düşer de beraberce güllü kameriyede çaylarımızı yudumlar, sohbet ederiz.
Sevgili GÜLER Hanım;
Yazdıklarınızı yeni okuyabildim.Kusuruma bakmayın.
Siz okadar yüce gönüllüsünüz ki ,emek verdiğiniz güzelliklerin övülmesi bile sizi mahcup ediyor.İnanın siz ve sizin gibi kalbinde ufacık bir tohum tanesine bile sevgi barındıran insanlar ne kadar övülsede az gelir.
Davetiniz için çok teşekkür ederim.Umarım bir gün oda olur.Bende sizi buralara beklerim.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2012, 00:22   #5422
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-03-2011
Güler abla,erikleri görünce hayret ettim. Aralık ocak ayına kadar meyvesi duran erik ne gördüm ne duydum.İsmini öğrenirsek belki bizde buluruz,tabi bulabilirsek.
Selamlar öpüyorum.

alcen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2012, 08:39   #5423
Moderatör

Güler's Avatar

Teşekkür ederim sevgil dostlar.

Sevgili alcen arkadaşımız hk50, de sormuştu ama inan cinsini bilmiyorum kış eriği diye almıştık.
Diğer erikler bittikten epey sonra yeşil yeşil meyve veriyor, irileştiklerinde bile yeşilken yemeniz pek mümkün değil, burada bir tabir vardır " çakal eriği" derler, aynen onun gibi. Daha sonra kızarmaya başlıyor bu devrede mevsim de sonbahar olduğundan ağaç üzerinde hiç yaprağı kalmıyor. Görüntüsü bir ayrı güzel, meyve tadı da bir başka güzel oluyor. Erikler kırmızı-pembe arası ama kütür kütür sert. Kasım, aralık hatta daha geçe de kalıyor. Ama bu sene kuvvetli lodos, hem erikleri dökmüş, hem de bahçedeki kocaman salkım söğüde zarar vermiş.

Eski 20-01-2012, 09:46   #5424
Ağaç Dostu

Moralinizi bozmak istemem ama o haseki küpeleri ne tuhaf ne çirkiiiiiin. O güzelim bahçede o şahane clematislerin, sardunyaların vs lerin olduğu bahçeye hiç yakışmışlarmı. Ben şimdi acemi bilirkişi olarak diyorum ki, Kökü ile zedelemeden yolun atın onları ama yazık canlı işte ölmesin siz en iyisi koli yapın gönderin ben sevabına sizi kurtarmak için sağa sola eker katlanırım şunların çiçekli hallerine.
(Kandırabildimmi acaba )
Şaka bir yana ağzım düştü çok güzeller Maaşallah. Güle güle keyfini çıkarın.

Alıntı:
Bu foroğrafı yüklememi Sebo özellikle istedi.
Sevilay abla görsün dedi.

Eklenti 77609
Ben böyle çatlaklardan fırsat bulup inatla hayata meydan okuyan çiçeklere hatta otlara yaşamayı hak edenler diyorum. Ve asla istemediğim bir yerde istemediğim bir şey bile böyle taş arasından çıktımı yolmak istemiyorum. Bunlar ölüme sıkıntıya meydan okuyan bende varım diyen bitkiler. Benim için temsil ettikleri azim çok değerli. Bırakın çiçek açmayı isterse ot olsun, çok anlamlı buluyorum.

Sevgilerimle.

Eski 20-01-2012, 10:16   #5425
Moderatör

Güler's Avatar

Harikasınız.

Ama müsaade ederseniz o beğenmediğiniz hasekiler yerlerinde dursunlar, eğer adres verirseniz size bol bol tohumları gelsin, ne dersiniz?

Eski 20-01-2012, 11:01   #5426
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Ekim ayı gibi iç mekanda çimlendirmek için haseki küpesi tohumları ekmiştim, hiçbiri çıkmadı... Meğerse soğuk katlama gerekiyormuş, bunu okuduktan sonra geri kalan tohumlarımı açık balkondaki kiraz ağacımın dibine saçtım. Umarım ilkbaharda çıkarlar...

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2012, 11:22   #5427
Ağaç Dostu

Estağfurullah, siz harikasınız Güler hanım, aslında biraz dakka bir, gol bir gibi oldu ama gerçekten harikalar memnuniyetle adresimi özelinizden yazarım. Bende, bende olup sizde olmayan birşey varmı diye daha dikkat edeyim, kendim İstanbul'dayım tohumlarım yazlıkta Çorlu'da ama farklı birşeylerin tohumları var sanırım cidden göndermek isterim bende size, ben Çorlu tarafına gittimi buluşunca tohumlarım ile. Sizde bana yazın özelden adresinizi, pat diye bir mektup ile süpriz yapayım size inşallah.

Eski 23-01-2012, 00:31   #5428
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Cool

:
Alıntı:
Sevgili berçin, teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz mesajdaki orkide cattleya. Ben de çok seviyorum, hele sabah saldığı koku o kadar güzel ki.

Daha önce saksı ayrımı yapmıştım. Bir tanesini de sayın preacox'a hediye ettim. Bir tane de arkadaşımız nariçi'ne söz vermiştim ama Adıyaman'a göndermek mümkün olmadı.
Bir arkadaşımızla anlaşmıştık, elden götürecekti ama bir daha aramadı. Otobüsler de pek yanaşmadılar, mesuliyet alamayız, kırılabilir dediler. O yüzden kaldı ve ben halâ mahçup hissederim.

Bu sebepten dolayıdır ki İstanbul haricindeki arkadaşlara size de gönderirim diye söz vermeye çekiniyorum.

Ama satış yapan arkadaşlarımız var, bu işi yaptıklarından koli işini de çok güzel hallediyorlar, isterseniz kendileri ile görüşün.
İlginize çok teşekkür ederim sevgili Güler hanım,benden ziyade eşim çok seviyor orkideleri,sizdeki orkidelere bayıldı ve en çok o sevindi sizin verdiğiniz habere, bugün bütün itirazlarıma rağmen üç tane daha pahl.aldı.Sayesinde 16 adet pahl.sahibi oldum, bundan sonra değişik türlerin koleksiyonunu yaparız. Size zahmet irtibat bilgilerini bildirirseniz minnettar olurum.Bu arada eşim bahçenizin daimi ziyaretçilerinden oldu,bu kez sevgiler o'n dan esen kalın.

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2012, 01:17   #5429
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-03-2011
Merhaba Güler Hanım,
Bahçenizin güzelliğini anlatabilecek kelime bulamıyorum. Gerçekten bahçecilik konusunda çok zevklisiniz. Hele o güllerinizin fotoğraflarını seyrederken ağzım açık kaldı.
Bu sebeble eğer mümkün olursa sizden bir şey rica edicem. Şu an benim bahçemde geçen yıl tohumdan yetiştirdiğim gül fidanlarım var. Bunların üzerine aşı yapmak istiyorum. Aşılarımı da haziran ayında geç sürgün göz aşısı yapmak niyetindeyim. Acaba o tarih geldiğinde sizden rica etsem bana o güzel güllerinizden kalem gönderebilir misiniz?

wellness Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2012, 08:53   #5430
Moderatör

Güler's Avatar

Memnuniyetle sayın wellness, ama siz bana zamanı geldiğinde mutlaka hatırlatmalısınız.

Ne zaman aşı yapacaksanız ondan bir hafta evvel hatırlatın çünkü kargo şirketi sadece Pazartesi ve perşembe günleri Manyas'a geliyor.

Pazartesiye denk getirirsek ben sabah erkenden çelikleri hazırlar ve kargoya yetiştiririm, araya hafta sonu da girmediğinden daha çabuk elinizde olur.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024