agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni898Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-07-2013, 00:40   #121
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sayın kadir_26 bu sözünüzü çok sevdim 'Ben bu bahçe işini çok sevdim, her sabah ya bir sürpriz var ya da bir sorun' güldürdünüz beni.
Tabi ki bahçe, bitkiler, çiçekler; doğa gibisi var mı ya bir sürpriz, ya bir sorun, hele bir de tohumdan kendi emeğinizle var ettiğiniz birşeyi görmek inanın gerçekten çok zevkli.
Sevmeye devam inşallah Sayın kadir_26.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2013, 01:08   #122
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Bahçe sayfanız hayırlı olsun Kadir bey, bitki seçimlerinizi ve düzenlemelerinizi ilgiyle takip ediyorum, her şey çok güzel, özellikle kaktüs sukulent düzenlemelerinize bayıldım, elinize emeğinize sağlık, keyifli günler dilerim..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2013, 23:08   #123
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
sayfanız hayırlı olsun.bahçeniz tek kelimeyle harika olmuş.benimde hayalimde bahçeli bir ev var.ne güzel size kısmet olmuş darısı olmayanlara

özellikle nilüferinize bayıldım çok güzelmiş emeğinize sağlık selamlar..

kadir_26 ve YeniGine beğendi.
sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2013, 14:41   #124
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Sn.loveforlife ve Sn.Muda ortancalar konusunda bilgilendirici mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Uygulamaya çalışacağım bir kısmını toprağa aktardım, bir kısmı halen gölgede ve saksıda. Topraktakilerin gelişimlerine bakacağım bir aksilik görmez isem onları da diğerlerinin yanına toprağa aktaracağım.

Sn. Sudenur, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, forumdaki bir çok üstadın yanında bizimkiler tabir yerindeyse hafif kalıyor, ben de sizlere keyifli günler dilerim.

Sn. Sumeyra47, iyi dilekleriniz için size de teşekkür ederim, benimde bahçeli bir ev çocukluk hayalimdi çocukluğumu Merzifon' da çok büyük bahçeli bir evde geçirdim, sonra baba mesleği tayinler ve şehir hayatı derken böyle bir ev kısmet oldu, inşallah sizinde bu hayaliniz en kısa sürede gerçekleşir, evet darısı tüm arzu edenlere olsun inşallah.

Esen kalınız.

loveforlife beğendi.
kadir_26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2013, 15:03   #125
Ağaç Dostu

Evimizi paylaştığımız dostlarımız :)

Bir süredir foruma yazamama nedenim kızımın Ankara park halinde bir araç altında terk edilmiş olarak bulduğu büyümeye başlayınca Eskişehir'e transfer olan Helen kızımıza, oğlumun isteğiyle (biraz da ben teşvik ettim ) bir kız kardeş Icy geldi .

Icy şirin bir safkan Samoyed yavrusu. Icy'i yi sahiplenirken tek endişemiz Helen'in ona vereceği tepkiydi, ilk gece doğal olarak benim için zor Icy için ise endişeli geçti.
İlk kez kardeşlerinden ve annesinden ayrılıyor olması zaten kaçınılmaz zor bir gecenin başlaması için çok yeterliydi ve öylede oldu, hepimiz için zor geçen iki günden sonra Icy artık eve ve ortama uyum sağlamaya başladı ve dün gece biraz rahat geçti.

İlk gün Helen Icy nin kokusunu almış olacak ki tüm gece son derece huzursuzdu ya da oda meraklıydı ve dün bu merakını gidermesi için Icy ile ilk kez karşılaştı çok fazla korktuğum gibi olmadı.

Helen, Icy nin bebek olduğunun farkında ve ama onun günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirmek zorunda olduğunun bilincinde değildi. Helen oynamak istiyor Icy çabuk yorulduğu için uyumak istiyordu. Helen istemiyerek de olsa bir süre sonra bunu kabul etti. Kısmanması için şu an Helen ile daha fazla zaman geçiriyoruz. Bakalım zaman ne gösterecek dostça devam edip birlikte büyüyecekler mi?

İşte Helen kızımız ve Icy ve ilk buluşma anları

Eklenen Resimler

Eski 23-07-2013, 15:08   #126
Ağaç Dostu

Güler Hn. dan gelenler :)

Güler Hn. ın Eskişehir toplantısında hediye ettiği Atlas filiz verdi demek ki tuttu ve yine kendisinin çok özel güllerinden biri olan yapraklarının dışı beyaz içi kırmızı olan gülü sanırım yaşatabileceğim oda yeni sürgünler ve bir gonca verdi

Kendisine bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.

Eklenen Resimler

Eski 23-07-2013, 15:20   #127
Ağaç Dostu

Büyük Ablamın pazar etkinliği :)

Büyük Ablam, sıkı bir doğa yürüyüşçüsüdür, sıcaklar ve ramazan nedeniyle yürüşe gidecek grubu toplanamayınca bizim bahçede mini bir taş boyama atölyesi kurdu. Boya malzemeleri sürekli arabasında, kendisi bulduğu dere ve deniz taşlarını doğaçlama boyuyor, çok şık materyaller çıkıyor.

Bahçe taş boyama atölyesi görüntüleri

Eklenen Resimler

Eski 23-07-2013, 15:34   #128
Ağaç Dostu

Clematis Multiblue

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sayın kadir_26 bu sözünüzü çok sevdim 'Ben bu bahçe işini çok sevdim, her sabah ya bir sürpriz var ya da bir sorun' güldürdünüz beni.
Tabi ki bahçe, bitkiler, çiçekler; doğa gibisi var mı ya bir sürpriz, ya bir sorun, hele bir de tohumdan kendi emeğinizle var ettiğiniz birşeyi görmek inanın gerçekten çok zevkli.
Sevmeye devam inşallah Sayın kadir_26.
Sn. YeniGine, sizi güldürebildiysem ne mutlu. Sorun yok bahçe ve çiçekleri sevmeye devam, bahçelerimizde yaşadığımız güzellikler gül ise sorunlarda diken, gülü seviyor ve dikenine katlanıyoruz.

Bu günün sürprizini Clematis Multiblue yaptı uzun süre tomurcuk olarak kalan Celmatis sonunda açtı )

Eklenen Resimler

Eski 02-01-2014, 09:45   #129
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kadir_26 Mesajı Göster
Bu akşam ki ikinci basit uygulama ise bir deniz kabuğuna yine aynı adını bilmediğim bitkiyi ekmek oldu, gördüğünüz gibi bu akşam çokkk büyük işlerle (!) uğraştım ama sonuçta ortaya hep küçük şeyler çıktı

Ama biz doğa severler zaten küçük şeylerden büyük mutluluklar çıkaran insanlar değil miyiz?
merhaba,
crassula lycopodioides cinsnden bende de var, yani vardı... ben onu öldürene kadar.
şimdi tek tük dallarından kopardıklarımı köklendirmek istiyorum. toprağa direk ektiğinizde tutuyor mu?
başka işlem yapıyormusunuz. benimkiler tutmadı

ayomisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2014, 10:43   #130
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Maşallah çok güzel olmuş bahçeniz . Sağlıkla kalın.... Ben de süs havuzu yaptım 2 yıl önce. Şelale için sadece minik bir devir daim motoru var. Filtre takmadım, çünkü balıklar, kurbağalar ve bitkiler suyun dengesini sağlıyor. Sadece yaza girerken bir kez komple suyunu değiştirip, temizledim geçen yıl. Bu sene daha temizlemedim. Nilüferler, su sümbülleri ve su marulları suyu temizlemeye başladı sanki.

tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2014, 19:59   #131
Yeni Üye

naci03's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2014
çok güzel bi bahçeniz var.güle güle oturun sn kadir_26

naci03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024